Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

21

Utorak, 25. Juli 2006

Citirano

Orginalno od SuddenDeath
Jedino resenje, doslovno nazvano NEPISMENOSTI, ne samo pojedinih forumasa, nego celog grada je CITANJE knjiga, sto svi moramo priznati, retko ko radi (naravno, cast izuzecima)...ali sta ce kome citanje, Hollywood je dao filmove bazirane na knjigama i naravno ce svi radije da gledaju film koji traje 1-2 sata nego da cita knjigu za koju mora da odvoji dobar deo svog "dragocenog" vremena (bar se u Pazaru ima vremena i na pretek...) iako ce u toku citanja doziveti nesto sto sa filmom nece moc da postignu ni u 3d filmovima -OSECAJ u toku citanja je neopisiv...zato dragi moji sugradjani i sugradjanke, pravac "Libris" ili chika sto prodaje knjige na autu...Nisu knjige skupe, a uvek ce bit tu da vas ispune..

Jedino resenje nepismenosti , doslovno receno- i to ne samo pojedinih forumasa nego i celog grada je citanje knjiga , sto moramo priznati, retko ko radi (naravno, cast izuzecima)... Ali sta ce kome citanje, Hollywood je dao filmove bazirane na knjigama i naravno, vecina ce radije gledati film koji traje 1-2 sata nego citati knjigu za koju mora odvojiti dobar deo svog "dragocenog" vremena (bar se u Pazaru ima vremena i na pretek...) iako ce u toku citanja doziveti nesto sto sa filmom nece moc da postignu ni u 3d filmovima -osecaj u toku citanja koji je neopisiv...
Zato, dragi moji sugradjani i sugradjanke, pravac "Libris" (ili chika sto prodaje knjige na autu)-knjige nisu skupe, a uvek ce bit tu da vas ispune...

P.S. Naveo bih još jednu malu prednost filmova, naročito stranih... Prilikom gledanja filma usvajamo i pravilan izgovor, što je nažalost u toku čitanja nemoguće... osim ako pored sebe nemate nekog vrsnog poznavaoca jezika na kojem je knjiga napisana koji bi bio rad da vam je čita ;)
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

SuddenDeath

Zlatna sredina

(10)

• »SuddenDeath« je muško

Datum registracije: 25.07.2006

• Poruku poslati

22

Srijeda, 26. Juli 2006

Bas zbog toga sam i rekao [u]TRIP[/u]...bosnjacki, ne bosanski.
Rekao sam to jer vecina oko mene ga naziva 'bosnjackim', ne 'bosanskim'.
Znam da skrecem sa teme, ali je l' moze neko da mi kaze..sta smo mi? Bosnjaci ili bosanci? Ili srbi islamske veroispovesti o|
Hvala...
Admin, kako mozemo mi da pomognemo neznanju drugih? Savetima, naravno. Ja sam moj savet dao..sad, da li ce neko da ga uzme zdravo za gotovo ili ce stvarno da me poslusa, to je vec stvar njegovog/njenog izbora :)

@Sans: Sta ti znaci to udebljavanje texta i premestanje reci u recenicama? Pokusavas da ukazes na moje greske? Ispravljas? Ne razumem..i molim te, nemoj da tako modifikujes moj text...autorska prava su zasticena! :) P.S. Raspored reci u recenici nije bitan sve dok je recenica logicki razumljiva (ispravna).. (Prolistaj gramatiku za 7. razred osnovne skole, lekcija "Raspored reci u recenici")...a posto ne vidim greske u mom postu...

Izgovor cega? Kako strani filmovi mogu da uticu na poboljsanje srpskog(bosanskog) jezika? Bas me zanima...Ako mislis na akcenat, tu ti ne moze ni film ni knjiga pomoc..
Ja sam sa hollywoodskim filmovima naucio slang engleskog jezika i na tome puno hvala Hollywoodu :) jer sam pomocu njega dobio pravi americhki akcenat i zaboravio britanski koji se uci u skoli :P HWALA HOLLYWOOD!

Admin, sta mislis o otvaranju sekcije (ili prevodjenje celog) na forumu gde bi se diskutovalo na engleskom (cisto za ljude koji ne znaju srpski/bosanski)? Nudim pomoc ako je potrebna..tj. da se ima izbor srpski/bosanski i engleski jezik na forumu... mozda glupa ideja?

Pozz,
Dzenis
There I am, on the road again. There I am, up on the stage, there I go, playin' the star again, there I go, turn the page..

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

23

Srijeda, 26. Juli 2006

Citirano

Orginalno od SuddenDeath

@Sans: Sta ti znaci to udebljavanje texta i premestanje reci u recenicama? Pokusavas da ukazes na moje greske? Ispravljas? Ne razumem..i molim te, nemoj da tako modifikujes moj text...autorska prava su zasticena! :) P.S. Raspored reci u recenici nije bitan sve dok je recenica logicki razumljiva (ispravna).. (Prolistaj gramatiku za 7. razred osnovne skole, lekcija "Raspored reci u recenici")...a posto ne vidim greske u mom postu...

Udebljavanje- boldovanje teksta je ispravan način naglašavanja pojedinih riječi u tekstu, što se ne bi moglo reći i za pisanje tih istih riječi velikim slovima.
Premještanje teksta upotrebljeno tamo gdje je narušen logički ispravan redoslijed riječi, gdje je nepravilna upotreba interpunkcijskih znakova i sl.
Tvoj text nije modifikovan već je citiran u orginalu, a u mom tekstu imaš priliku da vidiš kako bi se to isto moglo napisati gramatički ispravno uz upotrebu gramatike i pravopisa za sve razrede osnovne i srednje škole...
A pošto ne vidiš greške u tvom postu, red je da ti ukažem na njih:

-Nepravilna upotreba zareza uz logički neispravan redoslijed riječi:
Jedino resenje, doslovno nazvano NEPISMENOSTI,
Pravilno: Jedino rešenje nepismenosti, doslovno nazvano /rečeno/,

-Nepravilno slaganje u rodu i broju:
i naravno ce svi radije da gledaju film koji traje 1-2 sata nego da cita knjigu za koju mora da odvoji dobar deo svog "dragocenog" vremena

Obrati pažnju: svi radije gledaju film i svi radije čita knjigu

Pravilno: i naravno će svi radije da gledaju film koji traje 1-2 sata nego da čitaju knjigu za koju moraju da odvoje dobar deo svog "dragocenog" vremena

Još pravilnije ( jer je generalizacija ublažena):
većina ce radije gledati film koji traje 1-2 sata nego citati knjigu za koju mora odvojiti dobar deo svog "dragocenog" vremena

Dakle, većina će radije gledati film, većina će čitati knjigu, većina mora odvojiti dobar deo vremena...

-Nepravilna je i upotreba malog slova na početku nove riječenice.

nepravilno: Jedino resenje, doslovno nazvano NEPISMENOSTI, ne samo pojedinih forumasa, nego celog grada je CITANJE knjiga, sto svi moramo priznati, retko ko radi (naravno, cast izuzecima)...ali sta ce kome citanje, Hollywood je dao filmove bazirane na knjigama i naravno ce svi radije da gledaju film koji traje 1-2 sata nego da cita knjigu za koju mora da odvoji dobar deo svog "dragocenog" vremena (bar se u Pazaru ima vremena i na pretek...) iako ce u toku citanja doziveti nesto sto sa filmom nece moc da postignu ni u 3d filmovima -OSECAJ u toku citanja je neopisiv...zato dragi moji sugradjani i sugradjanke, pravac "Libris" ili chika sto prodaje knjige na autu...

Ovako napisano djeluje kao jedna riječenica i to poprilično konfuzna... Kada se na mjestima gde se može predpostaviti logički kraj misli i početak nove misli umjetne veliko slovo od ove riječenice mogu se napraviti barem četiri...

No, cijela ova priča je više za temu Malo gramatike ne škodi, pa bih te zamolio da eventualni komentar napišeš tamo.

Pozdrav!

P.S. Nepristojno je u forumskim diskusijama ukazivati na gramatičke greške diskutanata. Čitajući tvoje postove, primijetio sam da posjeduješ izrazitu želju i volju za pravilnim govorom i pisanjem. Primijetio sam i da imaš sasvim solidnu osnovu- solidan nivo znanja gramatičkih pravila- te stoga ipak odlučih da budem nepristojan i ukažem ti na greške, a sve u cilju tvog daljeg napredovanja. Znanje imaš - sad samo treba malo vrijemena da se ono sljegne ;)

Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

SuddenDeath

Zlatna sredina

(10)

• »SuddenDeath« je muško

Datum registracije: 25.07.2006

• Poruku poslati

24

Četvrtak, 27. Juli 2006

Ya pa...

Dobio si odgovor tamo [tema "Malo gramatike ne skodi" ili kako vec... :)]
Auuu.. :D
There I am, on the road again. There I am, up on the stage, there I go, playin' the star again, there I go, turn the page..

Babbha

Profesionalac

(10)

• »Babbha« je muško
  • »Babbha« je zabranjen

Datum registracije: 23.07.2002

• Poruku poslati

25

Nedjelja, 02. Septembar 2007

E pa da....

Treba uzeti za razliku pisanje sa poshtovanjem svih gramatickih pravila i pisanje koje je recimo "slang" jer sam prethodni prilog "zahteva" takvu vrstu odgovora koji je cesto posalica ili je naturschik ukucano da bi se docaralo shta se vech zzeli.

Opet, istina, postoji, ali ne tako veliki broj postova, koji su totalno nepismeni ne iz zezanja vech iz neznanja
Dnevno: http://babbha.blogspot.com
Can't Rain All The Time

siyah kalem

Zlatna sredina

(10)

• »siyah kalem« je muško

Datum registracije: 10.04.2007

• Poruku poslati

26

Nedjelja, 02. Septembar 2007

Kvalitet pisanja na forumu???

Pa mislim da je forum veoma sadrzajan i da je kvalitet pisanja i tekstova,globalno,veoma kvalitetan.
Molio bih jedino autore dugih tekstova da budu malo sazetiji i konkretniji u svojim tekstovima jer to uglavnom niko ne cita i samo se dzabe opterecuje stranica...

Manager

Profesionalac

(10)

• »Manager« je žensko

Datum registracije: 31.07.2003

• Poruku poslati

27

Ponedjeljak, 03. Septembar 2007

Ovo ti je sada "fifti fifti" i kvalitetnoga i ne kvalitetnoga, valjda kako dolazi vise forumasa standard kvaliteta nam pada... mada ja ipak smatram da nije bas tako lose....
Ne mijenjaj vjecno za prolazno!

katastrofa

Početnik

(10)

• »katastrofa« je zabranjen

Datum registracije: 16.08.2007

• Poruku poslati

28

Ponedjeljak, 03. Septembar 2007

ova slova fale : ž, ć, č, đ, š.
A to su sve slova bosanskog jezika i ne znam zašto ih ovi bošnjaci ovdje , apogotovooniekstremniNekoristeovdje.
E haj pročitaj ovo gore.
Nije baš lahko i lijepo.

Junus

Profesionalac

(10)

• »Junus« je muško
  • »Junus« je zabranjen

Datum registracije: 10.07.2007

• Poruku poslati

29

Utorak, 04. Septembar 2007

Mislim da bi Administracija trebala da suzbije svaki mogući vid ličnog prepucavanja među članovima Foruma. To će uraditi na taj način što će izbrisati svaki post koji ima za cilj nekog člana Foruma, a ne mišljenje člana Foruma.

Koliko sam mogao primjetiti, član Altuna najviše ovakvih "ispada" pravi po Forumu. Time ona narušava, kvari i obara kvalitet pisanja u temama.

Dakle, svaka tema ima svoj naslov koji govori o čemu bi članovi Foruma trebali iskazivati svoje mišljenje. To mišljenje treba biti u skladu sa naslovom teme. Učesnici u diskusiji bi trebali u diskusijama da se osvrću na mišljenja članova Foruma, a nikako na same članove Foruma. Za takav vid komunikacije postoji PM (Privatne Poruke).

Osobe koje se ne mogu uzdržati od ličnih komentara ne bi trebale da učestvuju u diskusijama, jer će svojim, takvim, pisanjem samo uništiti temu.

Eto, ovo je moja jedna skromna sugestija za dobrobit kvaliteta pisanja na Forumu.
[SIZE=3]Ako u ogledalu vidiš ružnoću svoga lica, razbijanjem ogledala ružnoću otjerati nećeš.[/SIZE]

30

Odlicno Junus!
Hajde sad pocni samog sebe da ispravljas u ovome sto si iskazao, a druge ostavi da se ispravljaju sami. Svako o sebi treba da brine.
Pokusaj da se suzdrzis provokacija u tvojim iskazivanjima, sestrinski savet.
I budi strpljiv. U tome je spas.
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

Babbha

Profesionalac

(10)

• »Babbha« je muško
  • »Babbha« je zabranjen

Datum registracije: 23.07.2002

• Poruku poslati

31

Ada dobro de...

Mnogo je postova na Forumu ispisano
onako "brzinski" da se "ufati" nit i sugovonik dok je josh na Forumu kako bi se blagovremeno dobio odgovor... Ima toga dosta... gramatika, kako kad kako ko...
Dnevno: http://babbha.blogspot.com
Can't Rain All The Time

alBazari

Profesionalac

(10)

• »alBazari« je muško

Datum registracije: 09.12.2002

• Poruku poslati

32

Citirano

Orginalno od pink
Odlicno Junus!
Hajde sad pocni samog sebe da ispravljas u ovome sto si iskazao, a druge ostavi da se ispravljaju sami. Svako o sebi treba da brine.

Vidiš pink, to što si ti navela je samo tvoje mišljenje sa kojim se, na primjer, ja ne slažem. Ali, elhamdulillah, uvijek je dobro kad ima različitih mišljenja.

Tvoje mišljenje, na primjer, nije potkrijepljeno nikakvim dokazom ili primjerom, pa opet, ne bih reko da je u pitanju provokacija.

Naprotiv, ti si sebi, svojim stavom, pripisala sestrinsku dobrotu i savjetodavnost.

Zašto se nisi potrudila da svom bratu Junusu isto tako pripišeš bratsku iskrenost i dobru namjeru, nego si mu brže bolje pridala osobinu kao što je želja za provokacijama.

"Ko se odvaži i radi brzo biće izbavljen,
dok i tragalac koji je spor može gajiti samo nadu." (Hz. Alija)

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

33

Citirano

Orginalno od alBazari
Tvoje mišljenje, na primjer, nije potkrijepljeno nikakvim dokazom ili primjerom, pa opet, ne bih reko da je u pitanju provokacija.

Iznosenje dokaza je doista nesto sto se podrazumijeva kada je rijec o kvalitetnom pisanju. A sta tek reci za dugogodisnju propagandu za koju ne da se ne iznose dokazi vec je najveci argument koji je prati: to ti je tako, pa ako hoces vjeruj, ako neces ne moras.
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

Junus

Profesionalac

(10)

• »Junus« je muško
  • »Junus« je zabranjen

• Poruku poslati

34

Srijeda, 05. Septembar 2007

Citirano

Orginalno od pink
Odlicno Junus!

Ja se tebi lično izvinjavam ako sam te negdje uvrijedio ili ako si u nekom mojem postu primjetila neki vid provokacije prema tebi.
A zaista bih volio ako bi ti meni navela neki post u kojem sam ja provocirao da bih ja znao gdje sam to provocirao (jer je moguće da sam ja refleksno to negdje i uradio) kako bih mogao to popraviti i ne dozvoliti sebi da to ponovno radim?
[SIZE=3]Ako u ogledalu vidiš ružnoću svoga lica, razbijanjem ogledala ružnoću otjerati nećeš.[/SIZE]

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

35

OK, posto ja ne umijem da komuniciram i posto je moje pisanje provokativno, ja vas sve srdacno selamim.

Budite mi lijepi, zdravi i nasmijani. :)

Necu vam vise smetat. ;)
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

Junus

Profesionalac

(10)

• »Junus« je muško
  • »Junus« je zabranjen

• Poruku poslati

36

Meni lično će, iskreno, biti žao ako ne budeš više pisala na Forumu. Ispod tvojeg nicka stoji cifra koja svjedoči o broju postova koje si ispisala na ovom Forumu, a svaki ispisani post je jedan vrijedan doprinos ovom Forumu.

Ja se izvinjavam ako sam te u bilo kojem momentu uvrijedio ili izazvao neku tvoju negativnu reakciju.

Žao mi je što je zatvorena tema koju si pokrenula "Ženski edukativni centar." Iskreno da ti kažem, nisam očekivao da će i ona biti zatvorena, zato bih zamolio Administratora ako bi tu temu ponovno otvorio, uz naravno sklanjanje svih postova koji su neprikladni i koji nisu vezani za temu.

alBazari

Profesionalac

(10)

• »alBazari« je muško

Datum registracije: 09.12.2002

• Poruku poslati

37

Citirano

Orginalno od Altuna
OK, posto ja ne umijem da komuniciram i posto je moje pisanje provokativno, ja vas sve srdacno selamim.

Budite mi lijepi, zdravi i nasmijani. :)

Necu vam vise smetat. ;)

Daleko od toga da smetas, a cini mi se i da ti bas niko nije reko da ti je pisanje provokativno.

Ti imas problem, sto u naletu huje, ne umijes a da ne uvrijedis sugovornika. Bilo bi lijepo da to, u prvom redu zbog sebe, izbacis i da kritike upucene na adresu predmeta rasprave ne shvatas licno. A eto, u naletu huje si rijesila da ides.

Sto se mene tice ni to ne moras da uradis, vec bi, kazem, bilo lijepo, zbog dobrih kvaliteta koje vec posjedujes.

"Ko se odvaži i radi brzo biće izbavljen,
dok i tragalac koji je spor može gajiti samo nadu." (Hz. Alija)

zuti cvijet

Profesionalac

(10)

• »zuti cvijet« je žensko

Datum registracije: 24.01.2006

• Poruku poslati

38

Altuna, ne zezaj tako ti Boga. Tebi ne fali kvalitet u pisanju al ti fali malo sabura na momente. Npr. ako na forum bane neki ludak, što se često dešavalo, koji namjerno počne da provocira i psuje nešto što je tebi možda drago, skroz si u pravu što misliš da ti treba to nešto da braniš, ali postoji granica do koje treba ići. Prosto, bez obzira što si ti u pravu ne mora uvijek tvoja da je zadnja, pogotovo ako neko svjesno hoće da ti izmami da se svađaš sa njim. Mislim na sabur zbog tebe same, ne zbog tih provokatora.
Što se tiče komunikacije sa ovim redovnim članovima foruma, ne mora svako na svijetu da se slaže s tobom. Mogu mišljenja da vam budu skroz suprotna, ali da ste svi u pravu. Ne treba da sve ovdje primaš lično.
A vi momci koji redovno pišete bi morali da budete malo manje strogi prema Altuni, čisto da se muško-ženskoj komunikaciji da malo islamskog duha.
Katastrofalan primjer nekvalitetnog pisanja na forumu je kad žena započne temu Ženski edukacioni centar a neki muškarac je napadne zato što je centar ženski a ne muški.
‚‚Malom Radojici su zabijali dečake pod nokte" (nepoznata djevojčica u pismenom zadatku iz srpskog jezika)

Gyerzelez

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 25.06.2003

• Poruku poslati

39

Sellam svima

Sljedece je komentar u smislu "Cutomer Satisfaction Feedback":

Evo ka' sto se vidi iz ovog thread-a, skrenulo se od diskutiranja o kval(j)itetu pisanja na forumu do rasprave o tome ko je u pravu, ko zna bolje gramatiku itd. itd.

Znaci, svodi se sve na raspravu, nadmudrivanje, dokazivanje pojedinih kol(j)iko su, hej majki sucur, pametni.
CMOK! Ljubi ga mama! CMOK, CMOK CMOK.

Sva diskusija o stvarima o kojim ba vecina ljudi ulozila truda radi istinskog dijaloga je na neki nacin pol(j)itika -> (BANNED)

A, bogme ima puno toga sto je isprepl(j)eteno i rel(j)igijoznim, al(l)' ono isharetski -> (BANNED).

Ljudi se ban-uju i l(j)ijevo, i desno, i naprijed i nazat' samo za iznoshenje sopstvenih misljenja.

Time se ljudi fakticki otstranjuju od svojega tako da im se vishe i nedolazi na stranicu da bi se vodila bilo kakva diskusija.

Sta bi mi=vi htjeli, da smo svi i zgodni i pametni kao sto neki vide sebe u ogledali ili onako kako im mame i sestre tepaju?

I oni\ovi su sad neki standard i nivo prema kojem se valjaju usmjeravati sve aspiracije ostalih.

Ako mogu neki kuditi druge, zbog cega taj princip ne vazi u rikvercu?

Po meni je svaka diskusija bolja nego ignorisanje istih. Pogotovu kad je na bazi bullshit razloga.

Fakat, mozda nekom treba da se malo ispuha, kao ono, a-la Psiholog+couch+$300 i kasnije se bolje osjecas.

Halo narode, ljudima fali i nedostaje muhabet, i to ti je to.

Najgore je kad te tvoj odstranjuje od svojega. Ti, kao musafir, misl(j)is: "Allahu dragi, dje cu mu sad laskati, ici niz nos?" samo da bi te taj fakticki trpio dok ti, u isto vrjeme znas da je taj odnos onako, samo radi reda, i obraza. Svog.

Kako ces sad nekome reci: "Bujrum, Allahati navrati, da popricamo, ako nista drugo!" a onda: "Izvini buraz, al(j) kod mene je samo onako kako ja hajem da cujem." Tj., bol(j) me... briga, <insert bre here>, tvoje misljenje ti turi macku na rep.

Misim, mlogi se odena pravu da ne haju da zboru o pol(j)itickim stvarima i tako tim temama, al(j)' da pitam - od cega zivu sve kahvedzinice po carshiji?

Garant musterije ne diskutiraju o "Sta ste gledali u poslednje vreme?, "Trenutna tezina forumasa" itd.

Sta ima kao neka alternativa?

Znaci, traziti i nuditi muhabet a istovremeno negirati isti.

A valha ako se trazi samo onaj povrsinski muhabet kao kod zapadnjaka, toga imamo van ovoga lijepog foruma.

Diskusije se svode na stvari koje se mogu naci na bilo kojem forumu gdje se moze diskutirati o svemu, a posebno I o stvarima koje su ovdje ili zabranjene ili moderirane do te mjere, gdje je cenzura na istom nivou kao u Iranu.

A ovamo se trazi kval(j)itet pisnja.

Sto se mene tice, a sahi me, svaka cast svima, ne interesira, te sta misl(j) te ova te ona, ma ni hic!

Uklonite ove restrikcije i sahi se nadam da ce se puno toga popraviti.

Uostalom, ovo "OTVORENI" u imenu foruma na kojem smo, je samo jedan oksimoron.

Forum je otvoren onoliko kol(j)ko je Kina bila poslije izgradnje zida.

:(

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

Datum registracije: 11.02.2004

• Poruku poslati

40

Citirano

Orginalno od Gyerzelez
Sva diskusija o stvarima o kojim ba vecina ljudi ulozila truda radi istinskog dijaloga je na neki nacin pol(j)itika -> (BANNED)

A, bogme ima puno toga sto je isprepl(j)eteno i rel(j)igijoznim, al(l)' ono isharetski -> (BANNED).

I meni u je u pocetku bilo malo cudno zbog cega je podforumu o religiji i politici zatvoren, ali brzo mi je postalo jasno. Nas narod je trenutno nezreo za bavljenje politikom i ono sto se podrazumeva pod pojmom "demokratija" kod nas je tek u povoju. Diktatura je oblik vladavine koja nasem nacionalnom bicu trenutno najbolje pasuje. Brat sa bratom ne govori zbog politike, ljudi se na ulici ubijaju, sakate, pa ako je tako u porodici i na ulici, moze li stanje na forumu biti bolje? Ne moze i zbog toga i pozdravljam sto je svaka diskusija na politicke i religijske teme zabranjena.
Relax, take it easy, for there is nothing that we can do.

1 korisnik osim vas pregledava ovu temu.

1 Gostiju

Social bookmarks