Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Mono

Zlatna sredina

(10)

• »Mono« je autor ove teme

Datum registracije: 19.03.2007

Lokacija: https://www.facebook.com/profile.php?id=100000235183433&sk=info

• Poruku poslati

1

Četvrtak, 21. August 2008

KVALITETNA POPODNEVNA DREMKA (Qajlula)

01.07.2008
KVALITETNA POPODNEVNA DREMKA (Qajlula)

Američka organizacija "National Sleep Foundation" sastavila je nekoliko saveta za kvalitetno popodnevno spavanje koje popravlja raspoloženje.

Kvalitetan i neometan noćni san ključan je za dobro zdravlje, snagu i budnost koja nam je potrebna da izdržimo sve dnevne izazove. Međutim, kratka dremka tokom dana može učiniti čuda za naše raspoloženje i efikasnost, piše HealthDay. Upravo zbog toga je američka organizacija National Sleep Foundation sastavila nekoliko saveta za kvalitetno popodnevno dremanje.

Prvo pravilo je: umerenost. Spavanje tokom dana treba ograničiti na 20 do 30 minuta. Na taj ćemo način izbeći osećaj omamljenosti snom i nećemo imati problema sa spavanjem noću.

Drugo pravilo je: ambijent. Za kvalitetan kratko-slatki popodnevni san izrazito je bitna okolina. Za dremanje izaberite rashlađenu, tihu i zamračenu sobu u kojoj ćete brzo zaspati i dobro se odmoriti.

Treće pravilo je: vreme dremanja. Da bi dremkom postigli ono što želimo, a to je odmoriti se bez bojazni da noću nećemo moći da spavamo, jako je važno odabrati pravi trenutak.

Ukoliko legnemo u krevet prerano, naše telo neće biti spremno za spavanje i samo ćemo se vrteti po krevetu. Međutim, ako izdvojimo vreme za popodnevno spavanje prekasno, imat ćemo problema sa spavanjem noću.

http://www.bebadolazi.net/news.php?nid=99

Ovo je bio sunnet Bozijeg poslanika i na arapskom se zove Qajlula

emir-RA

Zlatna sredina

(26)

• »emir-RA« je muško

Datum registracije: 03.07.2008

• Poruku poslati

2

Četvrtak, 21. August 2008

haha dobra ti je tema, evo ja sam baš skoro se probudio, samo ovo što piše 20 - 30 minuta ee to vala nije dobro : čini mi se da sam mogao dan i noć prespavati
Na vatru odgovori vatrom !

Datum registracije: 05.09.2008

• Poruku poslati

3

Petak, 05. Septembar 2008

Evo nesto sto sam ja napisala, a vezano je za san. Pa ko je zainteresovan neka pogleda. Svi komentari su dobrodosli. ;)

http://blog.novipazar.org/2008/09/05/noc-i-borba/

• »ErviN.Pazar« je muško

Datum registracije: 12.01.2008

• Poruku poslati

4

Ponedjeljak, 08. Septembar 2008

Kako si samo pogodio temu, meni je postala navika da odspavam kad dodjem kuci sa posla od 30-60 min. Ali sam posle kao nov i nemam problema sa spavanjem uvece. Ako bude trebalo da se glasa ja sam ZA (o)
Nista nije kao sto je bilo al ce ipak jednom biti, nema leta s'jednim krilom , treba vreme da nam spoji niti...

Phikret

Profesionalac

(10)

• »Phikret« je muško

Datum registracije: 27.07.2002

• Poruku poslati

5

Ja kad ucim u citaonici imam obicaj da odspavam 5 do 15 minuta. Jednom sam cak spavao 45 min. BRUKA!
Posle tih 5 minuta ja sam neverovatno horan za ucenje i odmoran iako prije toga nisam oci mog'o da otvorim!!!

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

6

Praktikuje se to vec duze vremena.A sada i sa novim poslom to mi je neophodno.Razlog toga je je ustajanje u 05:00h pa mi Popodnevna Dremka dodje nesto obavezno.

Evo da citiram Babicu: " Blago tebi sine kad mozes da odmoris preko dana " :D.............Ezan Istina :)
" Bilen alemlere rahmettir "

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

Datum registracije: 11.02.2004

• Poruku poslati

7

Ne spavam cesto preko dana, ali desava mi se cesto da mi se tokom dana spava i dovoljno mi je samo da na sekund zaspem i onda budem kao nov. Nesto slicno onome sto je Phikret opisao.
Relax, take it easy, for there is nothing that we can do.

Jahja

Profesionalac

(10)

• »Jahja« je muško

Datum registracije: 15.08.2007

• Poruku poslati

8

Ja veoma retko spavam preko dana, a veoma mi je krivo zbog toga. Nesto ne volim da spavam preko dana pa ni pola sata sat, jer mi se cini da mi dan prodje. Ali kada zaspem, sladje mi je cini mi se to pola sata ,sat nego cela noc.
Svi smo Allahovi i svi se Njemu vracamo.

Social bookmarks