Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

hadalj

Profesionalac

(10)

• »hadalj« je muško
  • »hadalj« je autor ove teme

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

1

Utorak, 01. Mart 2005

LCD TV

vala iskreno da vam reknem, ja tedo sam da se pofalim za ova novi mi televizor, no posto admin zatvorio onu temu Dozvolite da se pofalim, on me posaveova da otvorim novu u Hardwer i tu ka nesto objasnim i usput proturim ovu pofalu, te ja reko hajde.

Ko sto se da zakljucit iz naslova, ja kupi jedan LCD TV, marke PHILIPS.

evo neke vaznije karakteristike.

dimenzija ekrana: TFT 23'' (58 cm).
dimenzija slike : 58 cm
Format slike 16/9
osvetljenje 450 cd/m2
Contrast 450:1
Résolucia 1280 x 768 Pixels

ugao vidljivosti 140° horizontalo / 135° verticalo
norme PAL - SECAM i NTSC / L-L'-B-G-I-D-K
Téletexte 10 strana
zvuk Stéréo-Nicam 2x10 Watts Dolby virtuel
conekcija vidéo 1 vidéo, 1 S-vidéo
Connexions audio 1 audio stéréo (RCA)
ostale conekcije: VGA
ulaz za slusalice
Dimenzije (HxLxP) / kilaza 42x70,4x21,7 cm / 10,2 kg
potrosnja 80 Wh (1 Wh)

PS. kolko sam ja skonto kod ovija LCD su vazne par stvari: Prvo rezolucija u pikselima, sto vise to bolje, drugo ugao vizije, jer ko i monitori lcd, sto vise se odaljavamo od pravog centralnog ugla slika postaje slabija (tamnija). Takodje je vazno nesto sto se zove brznia reakcije, sto brze to bolje, pogotovu ako se TV koristi ko monitor PC, i pri nekim igrama itd.

Inace cene su im drasticno opale, a kvalitet sve bolji. Postoje i oni plazma koji su mnogo skuplji, a sa kvalitetom ove poslednje generacije LCD su im se jako priblizile.

PSS. kakog bi sve to haira imalo bez Foruma, te evo dokaza da bar kod mene Forum nikad nije bio visi
hadalj je dodao/la ovu sliku:
  • novi televizor.jpg
malo za promenu

muhadzer

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 08.11.2004

• Poruku poslati

2

Srijeda, 02. Mart 2005

Nek je hajirli, da ga u zdravlje koristis, kolko plati ovo tamo.
Svijet pociva na cetiri stuba: znanju ucenih, pravdi mocnih, hrabrosti odvaznih i molitvi pravednih.

hadalj

Profesionalac

(10)

• »hadalj« je muško

• Poruku poslati

3

Srijeda, 02. Mart 2005

fala brate i ti da si mi ziv izdrav, a bi 950€
malo za promenu

björn

Profesionalac

(10)

• »björn« je muško

Datum registracije: 29.08.2003

• Poruku poslati

4

Srijeda, 02. Mart 2005

Jelj kes? :D
14. Kad bismo njih radi kapiju na nebu otvorili i o­ni se kroz nju uspinjali,
15. opet bi o­ni, zacijelo, rekli: "Samo nam se pričinjava, mi smo ljudi opčinjeni!" (Kur'an)

5

Srijeda, 02. Mart 2005

Citirano

Orginalno od hadalj
fala brate i ti da si mi ziv izdrav, a bi 950€

Brate sto ne posla pare da ti malo ustedis.. da te to sa mojom zaradom max 750 eura kosta :)
mogu ja da se potpisem i bolje...

Elvinov babo

Profesionalac

(10)

• »Elvinov babo« je muško

Datum registracije: 15.05.2003

• Poruku poslati

6

Srijeda, 02. Mart 2005

Hadalju da ga u zdravlju koristis,mislim LCD-TV!
Valha ljijep.Jako si se pofalio.
Zaboravi na probleme,sutra dolaze novi.

hadalj

Profesionalac

(10)

• »hadalj« je muško

• Poruku poslati

7

Srijeda, 02. Mart 2005

Citirano

Orginalno od fingersbroken

Brate sto ne posla pare da ti malo ustedis.. da te to sa mojom zaradom max 750 eura kosta :)

ih dok bi se ti i ja nasli prosla bi godina
malo za promenu

8

Četvrtak, 03. Mart 2005

Ih... ti meni model i pare ja tu kupim pa pravac dhl cika u avionce iz avionceta u kamionce iz kamionceta tebi pred kucu i sve to za manje od nedelju dana. Kaka godina.. zasta sav ova napredak ako nam valja cekat cijelu godinu :)

Al proso brzi voz sad... a ja ovo tebe sam sekiram za cijenu salim se. Da ti je srecan LCD da ga sa hairom koristis i da jos ljepsi pribavis. Morelj? :)

hadalj

Profesionalac

(10)

• »hadalj« je muško

• Poruku poslati

9

Četvrtak, 03. Mart 2005

fala fala, al eto ta ideja ostaje za uboduce inshallah, ha nakanim sta skupo kupit zvacu te, te ce mo se dogovorit, pa bolje i tebi da dam tu razliku, no ovima belmosvetskim mesetarima
malo za promenu

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

10

Četvrtak, 03. Mart 2005

A mogo bi ti otvorit i fingersbroken shop u Parizu, recimo baš tamo u Montmartre te bi i Orange mogla svratit kod tebe na kaffe kad bude šetala opet po omiljenoj ulici, te digneš cenu na 949 eura (samo da je manje od onih 950) te bi mogo i ti tu dobro proć :D
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

hadalj

Profesionalac

(10)

• »hadalj« je muško

• Poruku poslati

11

Četvrtak, 03. Mart 2005

vala mogo bi, a ti bi mogo bit generalni menadzer, il Big Boss, te sve to organizovat, te prosirit biznis sirom svijeta
malo za promenu

Fahro

Zlatna sredina

(10)

• »Fahro« je muško

Datum registracije: 12.02.2005

• Poruku poslati

12

Utorak, 08. Mart 2005

@hadalj: e fina ti televizija, nema sta. Cestitam.
I ja sam pokusao da "napumpam" sto vise znanja o LCD i Plasma...

Osim ovih kriteria koje si nabrojao, postoji jos jedan: da li je LCD/Plasma tih ili bucan - probao sam jedan LCD (LG 30LZ13) ali mnogo "zuji" tako da kad gledas TV sa malim tonom, cujes zujenje koje nervira. Kako je to kod tebe, tzv. hadalj? Zuji li tvoj Philips?

Inace, sto se tice cena, u Ceskoj je sva tehnika strasno, strasno skupa. Naprimer LCD, koje u Ceskoj na internet prodaju kupis za 3300 EUR u Nemackoj u prodavnici nadjes za 2300 EUR a to je velika razlika. :(

Problem je samo da kad kupis nesto u zemlji gde ne zivis, pa moras da reklamujes - onda te ceka ponovo put do te zemlje i nazad... To isto, ili slicno, bi bilo kad bi ti fingers kupio LCD na "dalekom istoku" :D

Ima li neko iskustva sa Sharp LCD ili Sony? Ili sa Plasma televizorima?

13

Utorak, 08. Mart 2005

Citirano

Orginalno od Fahro

Problem je samo da kad kupis nesto u zemlji gde ne zivis, pa moras da reklamujes - onda te ceka ponovo put do te zemlje i nazad... To isto, ili slicno, bi bilo kad bi ti fingers kupio LCD na "dalekom istoku" :D

Fahro Fahro to tako ne ide :) Ovde ljudi daju na tehniku internacionalne garancije. Dakle kupis ovdje popravljas u bilo kom servisu na svijetu. A nije to tako samo ovdje, pitanje je samo hoceli reselleri da daju, tj imaju li pravo da daju, ingernacinalne garancije. Po tome mozes i zakljucit koliko su 'zvanicni'. Doduse to moze toliko i nije zvucno u evropi gdje je napravljeno da ljudi kupuju tu gdje jesu a ne nedje da nose :).

Fahro

Zlatna sredina

(10)

• »Fahro« je muško

• Poruku poslati

14

Utorak, 08. Mart 2005

fingers, hvala. Razmisljao sam da li nesto tako postoji, ali izgleda da Nemci nemaju nameru da davaju internacionalne garancije. Cesi bi verovatno isto ne hteli da se roba kupljena u Ceskoj popravlja u Nemackoj. Ne znam kako je to u ostalim delovima Evrope.

U svakom slucaju covek mora da razmisli, da li je ta razlika u ceni vredna toga da se trosi vreme i novac za put do inostranstva.

hadalj

Profesionalac

(10)

• »hadalj« je muško

• Poruku poslati

15

Utorak, 08. Mart 2005

Fahro za pitanje dal zuji, pa veruj mi da nisam obracao na to paznju, nit sam znao da to uopste postoji ko problem. Cesto nocu dok zena spava smanjim ton da se jedva cuje i nisam primetio nikakvo zujanje. Mozda je to bio problem kod ranijih generacija al sad mozda to vise ne postoji, bar ja nisam primetio sa ovim mojim.

Imas na Dell site LCD tv koji i nisu tolko skupi, a i garancija im je dell, tako da ukoliko ga kupis kod njih oni ti garantuju sve popravke i povratak postom u radionicu, sam moras vidset dal to vazi za sve zemlje.
malo za promenu

Fahro

Zlatna sredina

(10)

• »Fahro« je muško

• Poruku poslati

16

Utorak, 08. Mart 2005

@hadalj: hvala. Mozda bih mogao da pogledam takodje neki Philips ili nesto slicno (neku dobru marku) i zaboravim na LG i ostale...

Jos jedan problem kod LG je taj, da ne moze da se pomera slika, na primer kad hoces da gledas DVD sa "Subtitles" - tako da ako hoces da vidis film u punoj velicini u 16:9 formatu, ne vidis Subtitles. Glupa stvar, ali tako je to... :rolleyes:

muhadzer

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

17

Četvrtak, 10. Mart 2005

Citirano

Orginalno od Fahro
I ja sam pokusao da "napumpam" sto vise znanja o LCD i Plasma...
...
Ima li neko iskustva sa Sharp LCD ili Sony? Ili sa Plasma televizorima?

Evo jedna lijepa komparacija lcd i plazma tv tehnologije:

http://graphics.tomshardware.com/display/20050309/index.html
Svijet pociva na cetiri stuba: znanju ucenih, pravdi mocnih, hrabrosti odvaznih i molitvi pravednih.

Fahro

Zlatna sredina

(10)

• »Fahro« je muško

• Poruku poslati

18

Četvrtak, 10. Mart 2005

@muhadzer: hvala, poceo sam vec da citam... interesantan clanak.

Negde sam procitao da su, sto se tice kvaliteta slike, jos uvek najbolji normalni tv (picture tube). Koja ironija :D

muhadzer

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

19

Ponedjeljak, 23. Maj 2005

ha dalj, posto koristis vec nekoliko mjeseci ovo cudo daj malo vise impresija. Gledam cijene nonstop padaju mozda i uzmem nesto skoro, no kad gledam LCD brze scene ne idu dobro.. ali problem ugla su rijesili...

Fahro

Zlatna sredina

(10)

• »Fahro« je muško

• Poruku poslati

20

Ponedjeljak, 23. Maj 2005

Nisam bas onaj kojeg si oslovio, ali moram reci da je ispravno da sa brzim pokretima LCD ima puno problema - posebno kada bezi neki text (napr. sportski kanali, nebo vesti) onda ne mozes ni da procitas (kod nekih tipova LCD) sta je napisano.

Plasma je puno bolja, ali i malo skuplja...
Ali kao sto kazes, cene padaju i plasma se da naci za cca 2000 EUR

Social bookmarks