Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

21

Četvrtak, 07. Novembar 2002

hm..

Demokratija je choodo, al Bill jos vece... koristi je on bas onako kako mu najbolje pashe. Ne smeta nikome ni malo to sto se po kucama koriste nelegalni operativni sistemi. Ustvari, po cyber etici i zakonu nelegalan os u privatnoj upotrebi je jedino onaj dobalvjen bez placanja. A ako je kupljen na ulici, kriv je (neispravan) samo prodavac. Ganjaju oni njih (samo prodavce) al zih mi vi nije to ono sto je njima prioritet.. to je samo hajde eto. Billi zatvara zakonske rupe samo da mu nebi raskrinkali monopol koji drzi. On je postavio blokadu na entrance u njegovo trziste na nelegalne (pravno) nacine al nek se nadje jaci da dokaze i naudi mu. Skoro je najnoviji pokusaj suda propao. A sto se tice koristenja nelicenciranih operativnih sistema i softwera u kucne svrhe: ne znam hoce li mi ko verovat, al to gazdama, koji kolo vode, odgovara. Balans cena (koju odredjuje trziste u competitiv market, a proizvodjac ili prodavac na primerku prodaje onako kako mu to odgovara) sve zatvara. Sveobuhvatna prodaja, kupovina i legalizacija (i kuce i firme) bi donela obaranja cena. Ne bi moglo ni da se igra (od strane gazdi) na kartu diskrimininacije cenom. Svi kupuju po istoj ceni po tome. Zarada je tako dobra pod uslovom da svi kupuju (bas svi) po ceni koja gazdama odgovara.. al hoces.. dje ne moras, neces ni da kupis ako je preskpo. To bi smanjilo broj kupaca ako je cena visoka, pa bi onda cena pala, pa sve tako dok gazde ne pocnu da prodaju po profitabilnoj ceni, koja nije uvek najveca cena (sto je malo teze za verovati). Profitabilnije je 8$ ako ima 20 kupaca, nego 10$ ako ima 15 kupaca. A kako je sad, samo firme moraju da kupuju po svetu licencirane operacione sisteme. I to po paketima.. i jace firme vise placaju. (pa koliko kompijutera.. pa je li sharing ili svaki komp svoj sistem.. pa cena ovakva). A za nikog nema da nece.. svi moraju. Evo i kod nas na univerzitetu na minimum 10 000 kompijutera ima licenciran sistem na univerzitet. I koliko to kosta? A mora da se plati ako ce da se klati. Pa ti vadi cenu na proizvod druskane.. Billi klati kako mu se navije.. ovako mnogo vise zaradjuje..
Linux moze da mu preti za kucnu upotrebu, al u tom grmu ne lezi zec. Sve je u firmama. Tu njegov zakon vlada.. profit!!!
mogu ja da se potpisem i bolje...

22

Citirano

Balans cena (koju odredjuje trziste u competitiv market, a proizvodjac ili prodavac na primerku prodaje onako kako mu to odgovara) sve zatvara.

Zaboravih da napisem onde pred kraj zagrade "kada je monopol u pitanju", bas posle "kako mu to odgovara".. a to mu dodje odgovor na sve.
Kod Billa nema ono kikino " necete vi meni kako ja hocu".. ko nece... nece.
mogu ja da se potpisem i bolje...

Babbha

Profesionalac

(10)

• »Babbha« je muško
  • »Babbha« je zabranjen

Datum registracije: 23.07.2002

• Poruku poslati

23

Bille Kucho Stara!

Znash, Bill je zli igrach... zna onaj sve poteze po par godina unapred... i neka zna - svaka cast!

Fakat, u nashoj sredini, kad bi eto doshlo do legalizacije, nivo usluga i (DTP?!) cene bi skocili do plafonjerke sutradan :) veruj, ja se tome radujem, radilo bi samo onoliko ljudi koliko bi i bilo sposobno da sebi priusti Licencirane programe al bi zato naplacivali jedan A4 po 100 eur a ne po 10 !
Dnevno: http://babbha.blogspot.com
Can't Rain All The Time

Dado

Profesionalac

(10)

• »Dado« je muško

Datum registracije: 09.08.2002

• Poruku poslati

24

Nedjelja, 10. Novembar 2002

bate znas sta dokle god ima www.astalavista.com ne pada mi napamet da razmisljam o takvim stvarima ;)
....da li si toliko dobar
da mozes mirno spavati.....

Tulumba4All

Profesionalac

(10)

• »Tulumba4All« je muško

Datum registracije: 04.09.2002

• Poruku poslati

25

Petak, 15. Novembar 2002

Windows XP SP1

Ako slucajno ima nekog ko ima piratsku verziju Windows-a XP evo uputstva kako da uradi Service Pack 1. :D
http://www.tweaktown.com/document.php?dT…dId=350&dPage=2
... And Tulumba for all
[SIZE=1]If you can't convince them, confuse them.

A fanatic is one who can't change his mind and won't change the subject

[/SIZE]

DjordjeRd

Profesionalac

(10)

• »DjordjeRd« je muško

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

26

Petak, 15. Novembar 2002

Još da dodam i dobar stimulans:

Posle SP1 u XP-u radi većina novih igara!
Ovaj član foruma želi da se, ovim putem, javno odrekne prava i obaveza čitanja i komentarisanja tema u forumima 'Politika' i 'Religija', i možete smatrati da nije kompetentan za takvu vrstu sadržaja u javnom mediju kakav je Internet. Svaka aluzija ili komentar na gornje rečenice će biti ignorisana od strane autora. Hvala na razumevanju.

P.S. 37!

Tulumba4All

Profesionalac

(10)

• »Tulumba4All« je muško

Datum registracije: 04.09.2002

• Poruku poslati

27

Ponedjeljak, 18. Novembar 2002

Citirano

Orginalno od DjordjeRd
Posle SP1 u XP-u radi većina novih igara!

Ja nisam imao nikakve probleme sa igrama pre SP1, a ni posle .
... And Tulumba for all
[SIZE=1]If you can't convince them, confuse them.

A fanatic is one who can't change his mind and won't change the subject

[/SIZE]

Social bookmarks