Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

nostalgija

Početnik

(10)

• »nostalgija« je žensko
  • »nostalgija« je autor ove teme

Datum registracije: 18.01.2005

• Poruku poslati

1

Nedjelja, 22. Maj 2005

Letnji odmor u N.P.

Posto se blizi sezona letnjih odmora a ja-mi se spremam-mo da ih provedemo dole "kuci"Vi sto putujete cesce i vi sto zivite dole dajte neki savet .Kako vreme da iskoristimo do maksimuma?Posto se sve vise desava nekih bas neprijatnih i opasnih incidenata, gde se moze izac u grad a da se osecas ugodno i bezbrizno.
"Dream as if you'll live forever, and live as if you'll die today" - James Dean

green

Učenik

(10)

• »green« je žensko

Datum registracije: 19.04.2005

• Poruku poslati

2

Nedjelja, 22. Maj 2005

Ja bih vam preporucila da kad dodjete ovamo obavezno odete na Pester, pa sve S VRASIRA NA VASIR. o| , ustvari, stvarno mozete otic na jedan - dva.
Za vecernje izlaske stvarno neznam sta da vam preporucim, veoma je rizicno...mozda MBBS, ili neki drugi restoran ( mlecni ), ili duge letnje setnje po korzou...
Zatvori oci, zelenooka...

björn

Profesionalac

(10)

• »björn« je muško

Datum registracije: 29.08.2003

• Poruku poslati

3

Ponedjeljak, 23. Maj 2005

Pazar ti je bate sad ko bronx sve same bande penzionera pljackaju hahah narocito ove iz inostranstva :D
14. Kad bismo njih radi kapiju na nebu otvorili i o­ni se kroz nju uspinjali,
15. opet bi o­ni, zacijelo, rekli: "Samo nam se pričinjava, mi smo ljudi opčinjeni!" (Kur'an)

nostalgija

Početnik

(10)

• »nostalgija« je žensko
  • »nostalgija« je autor ove teme

Datum registracije: 18.01.2005

• Poruku poslati

4

Srijeda, 08. Juni 2005

Sta sad medzede ja nemogu putovat i Dedo i Bika penzioneri a ja htela gostovat kod njih. 8o
"Dream as if you'll live forever, and live as if you'll die today" - James Dean

Revolucija

Početnik

(10)

• »Revolucija« je muško

Datum registracije: 30.04.2004

• Poruku poslati

5

Srijeda, 08. Juni 2005

odes bratko na ribaricko jezero pa prekrstis noge pa kahvu u termos,pa sakaru,cevapi kod pepe pa mace pa zgoda ,moda pa brate mili divota

björn

Profesionalac

(10)

• »björn« je muško

• Poruku poslati

6

Četvrtak, 09. Juni 2005

Pa neznam nostalgija jesu tvoji bika i dedo u tim penzionerskim bandama hehe dako nisu :] hehe cuva te se ljudi dole po pazaru mi smo ode po inostranstvu mlogo sad fini i nezni i osetljivi :P
15. opet bi o­ni, zacijelo, rekli: "Samo nam se pričinjava, mi smo ljudi opčinjeni!" (Kur'an)

PaZaRaC

Profesionalac

(26)

• »PaZaRaC« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

7

Četvrtak, 09. Juni 2005

Vala ja cu da vidim nekako da izbegnem da ne odem ove godine za pazar, moram nekakvo opravdanje smislit za clanove familije, al ako ipak budem isao onda maksimalno 2 nedelje.

Osecam se totalno ko stranac kad sam u pazar, prije jedno 3 - 4 godine nije bilo tako, al sad, katastrofa.

Udjem u frizerski salon, pitam se ono pravo pazarski haaa sta radite, pola salona se okrene i gleda me ko da sam pao smarsa i klimaju glavom, pola salona odgovori na pazarski, eto psssss, radimo, drugi dan udjem pitam se sa Selam Aleykum, pola salona odgovori aleykum sellam, pola mi kaze, haaa i ti preso u taljibane :))

Tako da neznam kako da se ponasam dole i koji jezik / dijalekt da koristim, jer koji god da koristim neko ima da se zali, zato bi hajo da ostanem u moj voljeni dojcland dje mogu da pricam dojclandski da me cipcijo dojcland razumije

:]

juskos

Profesionalac

(10)

• »juskos« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

8

Subota, 11. Juni 2005

Pazarac iz ovog tvojeg zadnjeg posta vidim da bi ti vise odgovaro nick sa tekstom "ja volim dojcland".

Ti bogomi se odreknu pazara za sekundu.

A sto se tice pozdrava na ulici ili bilo gde ti nazovi selam pa ako prihvati prihvati ne prihvati ti se pomiri sa sudbinom da si taljiban i teraj svoj poso.

A obavezno da ides za pazar i da pricas pazarski da te cio svijet razumije a ne samo dojcland.

Ehhhh

Da ja imam vakta viska ka to ti sto imas ne bi se mnogo razmiljo gde cu za odmor nego prvac pazar pa u ribarice pa na pazariste pa na bazen pa kod kuce na balkon pa sa ahbabima.

Ihhhhhaaaa ima toga dosta da ne nabrajam
Velicina jednog naroda se ne meri brojem ljudstva vec brojem alima

• »deedee_tr« je žensko

Datum registracije: 18.02.2005

• Poruku poslati

9

Subota, 11. Juni 2005

Ko god ima imalo vremena neka ide kuci...kakav dojchland,bre..Pazar je ipak Pazar.Ja ove godine NAZALOST necu moci da idem,tek dogodine ako Bog da..
ko god ode nek se nagleda Pazara i za nas koji smo sprecheni da ove godine odemo...
slm

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

10

Subota, 11. Juni 2005

Citirano

Orginalno od deedee_tr
Ko god ima imalo vremena neka ide kuci...kakav dojchland,bre..Pazar je ipak Pazar.Ja ove godine NAZALOST necu moci da idem,tek dogodine ako Bog da..
ko god ode nek se nagleda Pazara i za nas koji smo sprecheni da ove godine odemo...
slm

Her sey olacak saglig pesin sonra Allah ne verecek.Ben oyle dusuniyorum.

Jedva cekam tih 7-dana odmora da ih provedem u Pazaru!!!!!

Da vam ovom prilikom nesto pojasnim,ja nisam Pazarac.
Ali Pazar nosim u DUSI................!!!!!!!!!!!
" Bilen alemlere rahmettir "

Phikret

Profesionalac

(10)

• »Phikret« je muško

Datum registracije: 27.07.2002

• Poruku poslati

11

Ponedjeljak, 13. Juni 2005

E bujrum u Pazar ko god hoce. Leti je lijepo, kao sto rekoh u jednoj temi. To sto nije sigurno i nije neki problem jel da ;), ipak se na zapadu desava mnogo slicnih stvari. Recimo u jednom Berlinu se desava isto sto i u Pazaru... ISTO - zalosno ... Ali, samo polako, sabur i bice lijepo. Vazno je dobro raspolozenje. A PaZaRaC ne treba da te cudi takva situacija u Pazaru (mislim na taj dijalekt, pozdrave i slicno) - u tranizciji smo: Ekonomskoj, moralnoj, kulturnoj :). Evo vidite da sam se potrudio da kazem Tranzicija a ne Krah :). Lijepo od mene, jel da? Htedoh reci, nemoj PaZaRaC da te brinu te stvari, jer ne zivis zbog drugih jel da? Live and let live. Nego, neki me kritikovase sto sam se zalio na stanje u Pazaru u temi "Ovako je izgledao dan u...", a sad vidim da su ipak mnogi svesni onoga o cemu sam pricao.

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

12

Utorak, 14. Juni 2005

Evo Phikrete ja prihvatam poziv :) . Insallah, druga polovina avgusta sam u Pazaru. Eto, bujrum ko sa foruma ima vremena da kahvu popijemo. Samo nemojte tamo dje se puca i sudara :D .
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

Phikret

Profesionalac

(10)

• »Phikret« je muško

Datum registracije: 27.07.2002

• Poruku poslati

13

Utorak, 14. Juni 2005

Ako Bog da Ede i svi ostali! Ja bih najradije na bedem jer je tamo leti najlepse. Ne zbog toga sto je bezbedno (ali se bar ne sudara ;)), nego je bas lijepo sedet gore igledat Pazar. A... moze se i neki izlet organizovat', ha, sta kazete ;). Znam jednog kome ce se ova ideja mnogo svidet' 8). Psssst, to je Tashke samo tiho da ne cuje ;)

björn

Profesionalac

(10)

• »björn« je muško

• Poruku poslati

14

Četvrtak, 16. Juni 2005

Jel sve fabrike u Nemackoj daju odmor polovinom avgusta? A ti pazarac burko nemoras dolazit u pazar ostani u voljenu nemacku, sal tisu al ode su ti sve taljibani sat ;)

juskos

Profesionalac

(10)

• »juskos« je muško

• Poruku poslati

15

Četvrtak, 16. Juni 2005

Ljudi lahko je vama da pricate o odmoru kad ja moram da radim

Kako vi nastavljate ovu temu i spominjete bedem pa riletove cevape i sve ostalo meni sve nesto teze u dusi

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

• Poruku poslati

16

Četvrtak, 16. Juni 2005

Citirano

Orginalno od björn
Jel sve fabrike u Nemackoj daju odmor polovinom avgusta?

Nekome diktira fabrika, nekome skola. Nekome i jedno i drugo a nekom opet nista od toga. Za mene je ovo ove godine jedini moguci termin. Drago bi mi bilo da sretnem u Pazaru sve one kojima bi bilo drago i mene da sretnu. Ja sam proslog odmora uglavnom izlazio kod Ferka i dr Faceta Skrijelja u kahvu (iza lucne). Slabo se duhani a raja kulturna, bas ko da su iz Njemacke :D A ako ima boljih prijedloga tu smo da ih razmotrimo.

björn

Profesionalac

(10)

• »björn« je muško

• Poruku poslati

17

Četvrtak, 16. Juni 2005

to pitah znam ih dosta koji u to vreme dobiju odmor a rade u fabrikama pa zato..a dje je ovo sans? bujrum ede da popijemo kahvu onde kod muftije u kafecajnicu onde su nam sve taljibani hehe

PaZaRaC

Profesionalac

(26)

• »PaZaRaC« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

18

Četvrtak, 16. Juni 2005

Citirano

Orginalno od björn
Jel sve fabrike u Nemackoj daju odmor polovinom avgusta?

Joke bate, mi to hajemo da se duvanderimo sa nasim novim kolima, a posto je avgustom sezona i sto vise ljudi ima koji mogu da tapkaju jednom na rame i vicu "e vala ti plah ova, a koljko bi" zbog toga Avgust :]

juskos

Profesionalac

(10)

• »juskos« je muško

• Poruku poslati

19

Četvrtak, 16. Juni 2005

Ede brate kad odes u pazar i budes u kahvu kod Faceta i Ferka poselami ih od mene mnogo.

A pogljeda ovo nase pzarche.

I ono hoce da se strafta po charshiji sa novim koljima.

Eh ovija pazarchadi salj neznam dje mi ono prichasmo kome nije neophodno da ne izlazi sa arabom po carshiji nego da proseta po carsiji. Da ne pravimo guzvu po carsiji.

Alj haj sat ti ubedi ovo malo pazarche.

Kupio mu babko koljica pa hoce da hi pokaze. X(

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

• Poruku poslati

20

Četvrtak, 16. Juni 2005

Citirano

Orginalno od björn
bujrum ede da popijemo kahvu onde kod muftije u kafecajnicu onde su nam sve taljibani hehe

Kad vec pomenu, za onu kafecajnicu, zapravo za ono mjesto jer one onakve kafecajnice koju sam prije 6-7 godina posjecivao vise nema, sada sve drugacije izgleda, za to mjesto me vezu jako lijepe uspomene. Ako budes dole u isto vrijeme kao i ja insallah cemo kahvenisat. Ni taljibani ne smetaju. A kako ce smetat kad smo i sami taljibani :D Evo, vec vidim taljiban ed, taljiban björn i taljiban Sandzacki sin narucuju kahve :D

Citirano

PaZaRaC:
Joke bate, mi to hajemo da se duvanderimo sa nasim novim kolima

E bas tako. Evo ja ovog mog novog mercedesa ispoliro i jedva cekam da ga prosetam. A onomad mu bio trinaesti rodjendan :D .

Social bookmarks