Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

harry

Učenik

(10)

• »harry« je autor ove teme

Datum registracije: 11.01.2005

• Poruku poslati

1

Srijeda, 19. Januar 2005

Ličnost godine - Rasim Ljajic

Miloševic je s druge strane rekao "ne budi lud, on treba da se vrati i da radi ono što treba da radi". Doslovce.

( Klikni na link za ceo intervju )

muhadzer

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 08.11.2004

• Poruku poslati

2

Srijeda, 19. Januar 2005

Licnost godine: gdje i zasto?
Svijet pociva na cetiri stuba: znanju ucenih, pravdi mocnih, hrabrosti odvaznih i molitvi pravednih.

iMan-a

Profesionalac

(10)

• »iMan-a« je žensko

Datum registracije: 11.11.2004

• Poruku poslati

3

Srijeda, 19. Januar 2005

Čini mi se da ga je ličnošću godine proglasila RTV Jedinstvo... što je i za očekivati, zar ne?
"Primjer onoga koji se sjeća svoga Gospodara spominjući Ga i onog koji Ga se ne sjeća je kao primjer živog čovjeka i mrtvaca."

• »And_U_Price« je muško

Datum registracije: 28.07.2002

• Poruku poslati

4

Srijeda, 19. Januar 2005

Ovo se desilo jos krajem prosle godine pa je ova tema u tom smislu bajata. Istine radi, nije u pitanju TV Jedinstvo vec eminentni nedeljnik "Vreme".
Sit Hungry Doesn't Believe

iMan-a

Profesionalac

(10)

• »iMan-a« je žensko

Datum registracije: 11.11.2004

• Poruku poslati

5

Srijeda, 19. Januar 2005

Izvinjavam se za dezinformaciju. Vjerovatno je to TV jedinstvo prenijela pa sam ja presefila... ?(
"Primjer onoga koji se sjeća svoga Gospodara spominjući Ga i onog koji Ga se ne sjeća je kao primjer živog čovjeka i mrtvaca."

Root

Profesionalac

(10)

• »Root« je muško

Datum registracije: 01.06.2003

• Poruku poslati

6

Srijeda, 19. Januar 2005

Mnogo zanimljiv intervju. Trebao je da bude malo bolje predstavljen na pocetku.

Citirano

Ugljanin je još bio tu, a odmah posle toga ide na islamsku konferenciju u Džedu u Saudijskoj Arabiji. Mi spremamo dokumentaciju za učešće na izborima, kad stiže ferman faksom, pisan ručno: "Sreo sam Aliju Izetbegovića i on se protivi učešću na izborma".

Citirano

Kažem tad u Sarajevu Izetbegoviću da nam je naneo štetu time što je doneo odluku da ne izađemo na izbore 1992. godine, a on kaže "živa mi deca, nisam ni spomenuo, jeste me pitao Ugljanin u Džedi, ali ja sam rekao da nemam nikakve informacije da bih ja mogao vama da savetujem i oni koji su dole treba o tome da donesu odluku".

Itd... Obavezno procitati!

alBazari

Profesionalac

(10)

• »alBazari« je muško

Datum registracije: 09.12.2002

• Poruku poslati

7

Srijeda, 19. Januar 2005

Citirano

Orginalno od harry

Ličnost godine - Rasim Ljajić

:D Jak, i sto je najvaznije - kratak.

"Ko se odvaži i radi brzo biće izbavljen,
dok i tragalac koji je spor može gajiti samo nadu." (Hz. Alija)

Srce_

Zlatna sredina

(10)

• »Srce_« je žensko

Datum registracije: 09.10.2003

• Poruku poslati

8

Srijeda, 19. Januar 2005

Citirano

Orginalno od harry

Ličnost godine - Rasim Ljajić

(o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o)
ups :O ... uhvatili ste me na delu 8o ... kako ponovo lupam :)) :))

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

Datum registracije: 04.01.2005

• Poruku poslati

9

Srijeda, 19. Januar 2005

Dobro je sto je bar neko u bilo cemu licnost godine,a mislim da nedeljnik Vreme spada u kvalitetnije nedeljnike tako da ova nagrada(proglasenje)dobija na znacaju,obzirom da je prvo takve vrste od strane nekog poznatog,kvalitetnog nedeljnika upuceno nasem sugradjaninu. (o)
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

• »ALIJA-KLADNICA« je muško

Datum registracije: 17.09.2004

• Poruku poslati

10

Petak, 21. Januar 2005

Jednom prilikom sam sa grupom sandžačkih studenata koji su studirali u Sarajevu bio u Begovoj džamiji, na centralnoj molitvi za Muslimane. Tu je bio i Izetbegović, koga tad nisam znao, i neko od studenata me zamolio da se raspitam za osnivačku skupštinu SDA, koja je održana 26. maja u Holidej inu u Sarajevu. Pitao sam ga kako možemo da dobijemo nekoliko pozivnica. Iznenadio se i pozvao nas da dođemo kod njega. Otišli smo i videli da je vrlo malo znao o Sandžaku, stekao sam utisak da ne zna ni koje su opštine u granicama Sandžaka. Pitao je da li možemo da osnujemo odbore stranke u Sandžaku, s obzirom na to da će to biti stranka za celu bivšu Jugoslaviju, sa centralom u Sarajevu.

• »DOM-ZDRAVLJA« je muško

Datum registracije: 30.11.2004

• Poruku poslati

11

Petak, 21. Januar 2005

eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

Meni je naknadno jasno, Adil Zulfikarpašić u svojoj knjizi objašnjava da mu je na mitingu u Rožajama prišao Ugljanin i rekao da je ugovorio isporuku oružja iz Zagreba i pitao da li on može još nešto oružja da dopremi. Nakon svega, to je možda 1995. godina, Ante Pero, nekadašnji generalni sekretar HDZ-a u Zagrebu, priča mi kako ih je Ugljanin prevario, rekao da ima organizovanu vojsku, da mu fali samo oružje.

12

Petak, 21. Januar 2005

Citajuci intervju kojeg je uradio casopis VremesaRasimom Ljajicem ostao sam nijem. Masu neistina je Rasim Ljajic iznio u vezi prijasnjih dogadjaja i to onako javno. To moze sad da uradi jer Rahmetli Alija nije ziv. Nista od onoga nije tacno sto je on iznio. Imao je dosta vremena da osmisli pricu kakvu ce pricati. To je sto se tice njega i Bosne. A sto se tice njega i ostalih naroda: Albanaca, Madjara, Roma, itd. i takodjer njegovog angazmana na polju rjesavanja srpskih pitanja kao sto su to Hag i dug Srbije prema Bosni sta reci?
Izmedju Srba i Bosnjaka, on je bio. Izmedju Srba i Madjara on je bio. Izmedju Srba i Albanaca on je bio. Izmedju Srba i ostatka svijeta on je bio. Dakle, u onom intervjuu je on sebe predstavio kao jednog mucenika koji je citav svoj zivot i sebe samog zrtvovao za mir u regionu, Balkanu, pa i u svijetu. To je naravno predstavio na jedan skroman nacin, kao on je na to bio primoran, dakle, eto okolnosti su takve bile. Futni on.

Vjerovatno ga je neko iz SANU (Srpske Akademije Nauka i Umetnosti) poducio kako se govori srceparajuce i primamljivo, odnosno kako se mase plijene. Poznato je da narod inace voli da je na strani onih koji su ugrozeni i kojima je tesko. Tako da se iz onog intervjua moe zakljuciti kako je to jedan pacnik, jedan mucenik dvadeset prvog vijeka. Davno takav nije imao. Pogledajte samo koliko je naroda pomirio, koliko je medjuljudskih odnosa rijesio, itd.

Podsjetio me je u ovom intervjuu na onu staru srpsku floskulu, kako su oni narod protjerivan, ubijan, mucenicki, vazda u boli, vazda u nestajanju i kako su oni uvijek hrabro iz svega toga izlazili jaci i jaci.

Odlicno osmisljena prica. Moze se uvrstiti u one price po kojima se snimaju filmovi u Holivudu.

Jos jednom da ponovim, da je ono njegovo navodjenje dogadjaja u vezi razvoja bosnjacke politike u Bosni i Sandzakui njegovom angazmanu i kontaktu sa Rahmetli Alijom Izetbegovicem cista laz.
"Tamo gdje dusa stigne, razum ne moze doprijeti. Ono sto srce ljubi, jezik ne moze izreci." - Asik Junus Emre

PAUK_

Profesionalac

(10)

• »PAUK_« je muško

Datum registracije: 27.08.2002

• Poruku poslati

13

Subota, 22. Januar 2005

Cudan je narod. Kako olako prihvata ono sto mu se uklapa u sliku svijeta tj. njegovo unutarnje stanje, odnosno htedoh reci TEZNJU koja proizilazi iz unutarnje cistoce ili eventualno necistoce.

Mudrost za razumevanje ovoga bi bila: Djela su uoblicene slike, a nijet sa kojim su cinjena njihov su duh. (Hikkem)

Znaci moramo da citamo i izmedju redova a ne samo da slazemo izjavu na izjavu. Odnosno treba bit mudar. Tj. treba bit JA :))

Mehdi

Učenik

(16)

• »Mehdi« je muško

Datum registracije: 18.03.2004

• Poruku poslati

14

Subota, 22. Januar 2005

Vreme je izabralo Rasima za licnost godine,
kakav ce sud donijeti vrijeme o ovom ministru, treba sacekati...

p.s. “Srce” nema vakta za cekanje... :D

Root

Profesionalac

(10)

• »Root« je muško

• Poruku poslati

15

Subota, 22. Januar 2005

Citirano

Orginalno od Sogan-Dolma
Masu neistina je Rasim Ljajic iznio u vezi prijasnjih dogadjaja i to onako javno.
...
Nista od onoga nije tacno sto je on iznio.
...
Vjerovatno ga je neko iz SANU (Srpske Akademije Nauka i Umetnosti) poducio kako se govori srceparajuce i primamljivo, odnosno kako se mase plijene.
...
Jos jednom da ponovim, da je ono njegovo navodjenje dogadjaja u vezi razvoja bosnjacke politike u Bosni i Sandzakui njegovom angazmanu i kontaktu sa Rahmetli Alijom Izetbegovicem cista laz .

Ikakav argument? Dokumenat? Izjave ocevidaca? Suljove izjave? Imas li ista sto bi dokazalo ove tvoje tvrdnje? Jesi li ti bio ucesnik gore pomjenutih dogadjaja?
Red bi bio da navedes jedan dokaz. Onako objektivno bez mrznje i emocija prema svemu ne-suljovski raspolozenom. Gdje je Suljovo reagovanje? Jeli bilo? Ako jeste molim te da ga preneses ovdje.
Bez ljutnje, please...

16

Nedjelja, 23. Januar 2005

Root-e, tvoja posljednja recenica "Bez mrznje please..." moze se shvatiti na nekoliko nacina, tj. moze biti iznjedrena iz nekoliko stanja. Ja cu navesti moguca dva. Jedan od ta dva je da ti zaista imas opreza u ovakvim dijalozima i ne zelis da dodjes do nekakve svajde. Neutralno te bas zanima ovaj intervju i nemas nikakvih vec predstavova vezanih za Rasima Ljajica i Sulejmana Ugljanina. Pa eto bas te zanima zaista sta je prava istina.

Drugo sto mi pada na pamet jeste da ti vec unaprijed najavljujes moju mogucu ljutnju, tj. ljutnja u najavi. Koju ces kasnije iskoristiti kao jos jedan svoj adut u prici. Ovakva namjera u recenici moze biti pokrenuta tvojim vec unaprijed jasnim stavom u vezi Sulejmana Ugljanina. Dakle, nisi neutralan, vec si u samom startu protiv njega.

Sta je u pitanju ja ne mogu znati, ali eto iznijeh neke od pretpostavki. Ovo je veoma vazno meni zbog odgovora kojeg cu ti dati.

Naime ako je ono prvo u pitanju onda cu ti reci zasto ne trazis od Rasima Ljajica da ti iznese dokaze za pricu koju je iznio u intervjuu, vec onako klot odmah pokazujes intervju i preporucujes ga za citanje. Dakle, ako ti je cilj neutralnost i objektivno sagledavanje, onda ti takav postupak ne bi bio. Upravo to me navodi na pomisao da ti vec unaprijed ne podnosis Sulejmana Ugljanina i zbog toga si pricu Rasimovu klot progutao onako sa merakom, ne provjeravajuci pritom vjerodostojnost iste.

Jos jedan razlog koji me navodi da mislim da je ovo drugo kod tebe u pitanju jeste to da ti na moju izjavu kako je to cista laz odmah trazis dokaze, sto nisi uradio u slucaju Rasima Ljajica.

I pored svega ovoga ja ne mogu ipak trvditi da jeste kod tebe slucaj 2, ali ako jeste onda nema potrebe da me to pitas jer ti svakako odgovor da cujes neces, jer ti je cilj kompromitovanje Sulejmana Ugljanina u svakom smislu. A to je dakle, mrznja.
Pa ako je to mrznja onda ne postoji nikakva mogucnost dijaloga. Pazi, ne postoji mogucnost nikakvog dijaloga.

Zato ja tebe pitam, koji je to impuls u tebi u pitanju?
Jer ti bi to trebao najbolje znati.
Bez ljutnje please...
"Tamo gdje dusa stigne, razum ne moze doprijeti. Ono sto srce ljubi, jezik ne moze izreci." - Asik Junus Emre

Root

Profesionalac

(10)

• »Root« je muško

• Poruku poslati

17

Ja rekoh:

Citirano

Bez ljutnje, please...

A ti rece:

Citirano

Root-e, tvoja posljednja recenica "Bez mrznje please..."

A jos prije toga ja rece:

Citirano

Mnogo zanimljiv intervju.

Nisam reko ni da je istina ni da je laz. Dok si ti bio veoma jasan kad si reko cista laz. Zar ne?

Ministar je ispricao sta je ispricao i on je bio ucesnik tih dogadjaja. Posto on nije clan ovoga foruma njega ne mogu pitati dali je ono istina. A ni Sulja jer ni on nije clan. Ja jasno pitam tebe na osnovu cega tvrdis da je laz???
Nemoj filozofirat i vrsit nekakve analize vec jasno odgovori.

A kome je mrznja na pameti jasno je iz tvojeg vidjenja "ljutnje" kao "mrznje".

18

Citirano

Root - A kome je mrznja na pameti jasno je iz tvojeg vidjenja "ljutnje" kao "mrznje".

Ovom recenicom si upravo zavrsio dijalog moguci medju nama. Jer njom si direktno me osudio, odnosno optuzio za mrznju. Dakle, ako u meni tinja mrznja to je znak da ne postoji dalji moguci dijalog sa mnom po ovom pitanju. Zbog toga ti predlazem da ne nastavljas, jer sam ja taj koji mrzi (recenica navedena to dokazuje) i sa mnom je nemoguce voditi dijalog.

Zakljucak se ipak moze izvuci ovakav iz naseg kratkog dijaloga. Intervju znaci nema u sebi nikakav dokaz da je istina. A jos plus kao jedan od "dokaza" o neistinosti intervjua stoji i moja izjava da je intervju laz.

A hajde mi ti objasni ako mozes kakva vrsta dokaza bi mogla da se iznese na forumu, znaci pismeno, sa moje strane od ispravnosti moje izjave?
Jedini dokaz koji je moguc u ovom slucaju su izjave ljudi koji su bili prisutni i ukljuceni u tadasnju situaciju. A to je opet stvar povjerenja. Jer ima dosta ljudi koji su u danasnjem vremenu noseni nekim impulsom u sebi (ne znam kojim) ka borbi protiv Sulejmana Ugljanina, pa se samim tim i sam iskaz i onih koji su tada i bili tamo dovodi u pitanje.
Dakle, i u tu proslost se mijesa danasnja politika. Dakle, i to se politizuje, pa se i same izjave krive i poprimaju cudan oblik i formu.

Dakle, sve se svodi na to, hoces li mi vjerovati ili neces. Ako u tebi ima nekakav impuls koji te vodi protiv Sulejmana Ugljanina, onda mi neces povjerovati, vec ces povjerovati Rasimu Ljajicu. A ako te onsi neki impuls da si ZA Sulejmana Ugljanina, onda ces ti u intervju sumnjati i traziti da cujes izjavu nekog sa druge strane ko je u tim dogadjajima bio.

A ako si neutralan, a to nisi ocigledno, onda te to nece mnogo zanimati, vec ces gledati svoga posla i sta ti trebas raditi za poboljsanje situacije u Sandzaku i medju Bosnjacima.

Bas me zanima jos jedna stvar. Posto si vjerovatno primjetio da se u mojem prijasnjem postu spominju i mrznja i ljutnja, postoje dvije mogucnosti, tj. dva slucaja. Prvi bi bio, ti si taj uzeo, je taj da mene nosi mrznja i da sam ja isao na to da ukazem na mrznju u tebi. A druga je ta da se radi o gresci u pisanju, trenutni zaborav na rijec koja se je upotrijebila.

A ko je prvo u pitanju, a cini mi se da jeste, onda mi se cini da se radi o impulsu mrznje. A ako je drugo, sto mi se cini da nije bio slucaj, onda je zaista zelja za saznavanjem istine.

Root

Profesionalac

(10)

• »Root« je muško

• Poruku poslati

19

Znaci tebe je ponijela ljubav prema Sulju ukombinovana mrznjom prema Rasimu da kazes da je sve ono laz. To ti tako mislis. Ali to nije nikakav argument.

Posto neces ili ne mozes da razumijes da ti nacrtam.
Zamisli da se nalazis na sudu. Rasim je ispricao sto je ispricao. Sada ti iz mase, prije Sulja, viknes "sve je to laz". Svi se okrenu ka tebi i kazu ti "daj dokaz". Dovedi Sulja, saucesnike dogadjaja, dokumenta ili slicno. Sada ti pitas "a kakav je vama nijet"? Umjesto da odes i dovedes Sulja ili da doneses neki cvrst dokaz ti dopustas da emocije progovore iz tebe i onda to pravdas sa nekim filozofiranjem.

Znaci jasno i prosto pitanje: Na osnovu cega tvrdis da je sve ono laz??? Rasim je bio vrlo jasan. Bio sam tamo i tamo. Video to i to. Pricao sa tim i tim, itd... Eto mozes i ti nesto slicno posto pitas kako da dokazes. Mozda si prico sa Suljom. Mozda bio na sastanke. Mozda gledo zapisnike sa sjednica, itd...

Molim te postedi me onog filozofiranja o mojem nijetu i slicnih gluposti.

20

Mislim da nije moguc dalji dijalog medju nama. Prvo sam kazes da mene nosi mrznja prema Rasimu, a ljubav prema Sulejmanu Ugljaninu. Dakle, to klot izjavljujes, tj. tvrdis.

Jos neke stvari si kolot izjavio, tj. tvrdio. Onda sam nacin tvojeg izrazavanja, kao sto su filozofiranje, gluposti, itd. govore o tome da ti nikakvog postovanja nemas po pitanju tvojeg sugovornika. Itd. Dakle, ima li potrebe za mojim davanjem odgovora i iznosenjem dokaza koje ti trazis?

Razmisli pa mi reci ima li potrebe?

Moja izjava dakle stoji. Intervju Rasima Ljajica je cista laz.

Jos jedno pitanje mi pada na pamet. Vjerujes li ti u ono sto je Rasim Ljajic izjavio u ovom intervjuu?

Social bookmarks