Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

harunh

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 14.09.2005

• Poruku poslati

181

Ponedjeljak, 19. Decembar 2005

Selam

Tachke da te razocaram vidim da si veliki navijac Milana ;) , sto nije lose (o) , ali u ovom slucaju Bajern ima prednost, ti se pitas kako, jednostavno ove godine su u boljoj poziciji i u prvenstvu koje nije slabije nego ono u Italiji a i imaju izuzetno jak kolektiv sto sve njemacke timove krasi i to ima na svakoj poziciji podva jaka fudbalera. Sto se nebi reklo za Milan. Ono sto mene navijacki opredjeljuje za Bajern je i Hasan Salihamidzic :D :] .
Hvala Allahu dz. s. Koji je dao da se nadjem na pravom mjestu kad je bilo najpotrebnije! :klanja:

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

Datum registracije: 04.01.2005

• Poruku poslati

182

Harunh-e,ja sam bas zbog cinjenice da ce neko povezati to moje pitanje sa mojim navijanjem za Milan cekao da prodje malo vremena pa da sans-u postavim pitanje.I bas zbog toga sam i naveo primer da ja recimo kazem da ce Rendzers osvojit LS ove sezone ali bez obrazlozenja.Ti si recimo svoje obrazlozenje rekao i ja to postujem i ostaje nam da cekamo rasplet.Ali mene jedino interesuje da li i sans ima takvo misljenje ili zbog nekog drugog razloga tako misli(sans kaze da ce bayern osvojiti LS,nevezano za to sto igra sa Milanom u osmini finala).
A sto se tice klupe i jacine izmedju Milana i Bayerna,neznam koliko pratis Milan,ali samo da ti kazem da ovi rezultati poslednjih nedelja nisu merilo jacine Milana.Povredjen je veliki broj igraca i to onih igraca koji sede na klupi a koji su neizostavni prilikom izmena.ako si primetio,Milan vec zadnjih 6-7 utakmica igra bukvalno sa istom 11-oricom,nema Ambrozinija,Kafu-a,Nesta je bio povredjen,Maldini takodje,koliko ima povredjenih govori i to sto je u poslednjim utakmicama igrao Dario Simic koji nije imao mesta ni na klupi da sedi!Milan ima jacu klupu,samo mu je trenutno povredjena. ;)
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

Johhny

Profesionalac

(10)

• »Johhny« je muško

Datum registracije: 17.12.2003

• Poruku poslati

183

Chovjek koji vidi ptice u vodi,vidi i ribe na grani...

voleo bih i Juventus da ispadne,pa da se pushe oba tima,i milan i juventus...da tashketu bude manje zhao...:D

[SIZE=4]FORZA OLIMPIQUE LION[/SIZE]
[SIZE=1]Ako ikad dospijem tamo gdje prestaje strah, bit` chu spreman da zaboravim...[/SIZE]

Spain

Profesionalac

(10)

• »Spain« je muško
  • »Spain« je zabranjen

Datum registracije: 04.09.2005

• Poruku poslati

184

Utorak, 20. Decembar 2005

And_U_Price-e, ti mi ne spomenu Bayern. :) Tamo igra Salihamidzic. Dakle, moj favorit je Bayern. :)

Hvala.
[SIZE=5]ZELENO, VOLIM TE![/SIZE]

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

185

Citirano

Orginalno od Tashke
[SIZE=2]@Sans: [/SIZE] Sans-e,ja listah po ovoj temi i vidoh da si rekao da ce Bayern da prodje prvi kroz cilj.I nista vise.
.
.
.
Nadam se da si me razumeo zbog cega te ovo pitam,cisto sam znatizeljan i voleo bi da znam zbog cega mislis da ce Bayern...da vidim sta to ti vidis sto ostali ne vide... :D

Liga Šampiona je elitno evropsko takmičenje, koje postoji ne zbog toga što je nekom u Evropi interesantno da vidi koji je to tim u Evropi najbolji, već iz prostog razloga da se "ubere" što je moguće više novca. Šta bi se desilo kad bi recimo najbolji tim zaista i pobeđivao? Taj tim bi iz takmičenja izašao znatno bogatiji, a samim tim i platežno sposobniji da bude još bolji, te bi u sledećem takmičenju bio još bolji i opet osvojio Ligu i tako redom, do u nedogled... ili možda i ne do u nedogled, tj. sigurno ne do u nedogled- već do ukidanja takmičenja. Do ukidanja takmičenja bi svakako brzo došlo, jer kome je interesantno da gleda ili pak učestvuje u takmičenju u kojem se unapred sve zna. To ne odgovara nikom, a naročito ne onima koji su takmičenje osmislili, a sve zarad što veće svote novca u svojim buđelarima. I kao u svakoj pozorišnoj predstavi, dakle najpre se smisli i osmisli uvod, zaplet, a normalno i završni čin, i to tako da što više publike na kraju bude ushićena i zove aktere na bis, na još jednu predstavu...Zamisli pozorišnu predstavu bez scenarija???Svaki od glumaca po svojoj umešnosti glumi i pokušava da privuče publiku....ko u klin , ko u ploču...Zanimljivo??? Možda jednom, al sigurno ne i toliko zanimljivo da bi takvu vrstu predstave čovek bio u stanju sagledati više puta, i više puta svoj novac preliti u džepove organizatora i učesnika iste. Uvidevši da bez scenarija i režije pozorište ne funkcioniše, bez obzira na kvalitet glumačke ekipe i bogatu koreografiju i kostimografiju, organizatori ove predstave rade shodno svom znanju i umeću kako na scenariju i režiji, tako i na svim ostalim segmentima koji mogu da utiču na kvalitet predstave i opšte svenarodno veselje koje se završava prelivanjem novca u njihove džepove. Pažljivo se priprema i omogućuje ekipama da budu najbolje i to po tačno određenom scenariju. Dve godine su, primera radi, španci najbolji, pa potom italijani, pa francuzi, englezi, nemci, pa opet španci, pa portugalci, pa neki levak iz tamoneke nedođije itd., itd. Funkcija pobede u direktoj je zavisnosti od novca, i optimizuje se tako da omogući konstantan dotok istog...Normalno ne mogu svi da budu glavni glumci, al normalno ne mogu ni uvek isti glumci da budu glavni. Uspešnost predstave zavisi od glume svih, kako sporednih, tako i glavnih aktera. Šminkeri takođe moraju dobro odraditi posao, a i kostimografi. No, režija je ipak najbitnija stavka...
Tako sam ja zaključio da je Bajern ove godine šampion.

Normalno i zbog Mehmeta Šola ;)
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

Spain

Profesionalac

(10)

• »Spain« je muško
  • »Spain« je zabranjen

Datum registracije: 04.09.2005

• Poruku poslati

186

E eto kako se mogu imati razliciti pogledi na fudbalske manifestacije. I ne samo na fudbalske manifestacije, vec i na sam svijet. Pitanje se postavlja sada koje od ovih gledista su realna gledista. Najnaivnije glediste koje covjek moze imati je ono koje je scenarista zamislio da gledaocu nametne, jer tada je cilj postignut i pare su na broju. :)

Oni koji imaju prodorniji pogled, tj. drugacije oci, stvari vide malo drugacije. Evo upravo i ovaj primjer ovdje pokazuje to jasno kao kristal.

P.S. Nekako mi ovdje naum pade i demokratija, ali to je vec druga tema. :)

Postovanje sanse.

Hvala.
[SIZE=5]ZELENO, VOLIM TE![/SIZE]

Johhny

Profesionalac

(10)

• »Johhny« je muško

• Poruku poslati

187

Srijeda, 21. Decembar 2005

[SIZE=4]FORZA OLIMPIQUE LION [/SIZE]
[SIZE=1]Ako ikad dospijem tamo gdje prestaje strah, bit` chu spreman da zaboravim...[/SIZE]

Sandokan

Profesionalac

(10)

• »Sandokan« je muško
  • »Sandokan« je zabranjen

Datum registracije: 12.12.2003

• Poruku poslati

188

Srijeda, 21. Decembar 2005

Chelsea i Barsa igraju najbolje. I opet je njihova medjusobna tekma za mene finale prije finala. I opet mislim kao i proshle godine pobjediche CHELSEA!
Moram medjutim priznati da je RONALDINHO najbolji fudbaler na svijetu i to slobodno mogu rechi i vech sada
NAJVECHI DO SADA!!
Ipak je Chelsea favorit.

Pazare jedini ,pazaree jedinii najboljiiiii, oooo ooooo oooooo ooooooo!!!!![/URL]

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

189

Četvrtak, 22. Decembar 2005

Citirano

Orginalno od sans

Liga Šampiona je elitno evropsko takmičenje...
Tako sam ja zaključio da je Bajern ove godine šampion.

Sans-e,kad bih ovu pricu shvatio ozbiljno,nikad vise ne bih gledao utakmice na isti nacin a mozda ih i nebi vise uopste gledao,prebacio bih se na wrestling. :D ;)
Takva mogucnost verovatno postoji,ali,uvek postoji jedno "ali".
Ako bi bilo tacno sve ovo sto si napisao,onda je tvoj prilog za teoriju zavere i to za savrsenu teoriju zavere.Ako je sve u novcu(kao sto kazes),da li je onda moguce da se bas svi glavni glumci sloze ko ce ove godine da bude najglavniji??zar ne bi postojala mogucnost da se njih nekoliko ne slaze sa sezonsku raspodelu uloga??(Kao DOS npr.?).Ako pogledamo sampione poslednjih godina,neces moci da uocis nikakav redosled koji bi ukazivao na ovo sto ti pricas.
No,postoji i jedan problem koji moze da se javi ukoliko Bayern zaista osvoji titulu.
Zamisli na trenutak da je sve regularno i da nema podele uloga kao sto mislis.E sad,po teoriji verovatnoce Bayern ima 6.25% sansi da bude pobednik(po pretpostavci da sve ekipe imaju jednake sanse,a na stranu to sto je Bayern odlicna ekipa i ima vece sanse nego Rendzers,Viljareal,PSV,...),pa mozemo reci da ima i vece sanse nego po teoriji da su svi jednaki.I sad ako Bayern prvi prodje kroz cilj,znaci postojale su realne sanse za to,imaju dobru ekipu,posle Reala i Milan,oni su najvise puta bili evropski sampioni,i nema potrebe da se bilo sta pravi da bi oni bili prvi.Svrha moje price je sledece:Sta ako Bayern zaista osvoji titulu( zasta to postoje realne teorijske sanse)ali bez ikakvog namestanja ili deljenja uloga,sta cemo tad??Uvek ce ostati sumnja tvoje teorije iako nisi u pravu,ali to nikada necemo saznati?Sta ako ti po teoriji verovatnoce(koja nije uopste mala,jer da si rekao da ce Artmedija da osvoji LS,to bi onda zaista unelo sumnju)mozes skoro svake godine da prognoziras ko ce biti pobednik,a nista se ne namesta vec se tvoja teorija poklopila sa stvarnoscu??
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

Johhny

Profesionalac

(10)

• »Johhny« je muško

• Poruku poslati

190

s`m OLIMPIQUE LION

a to sandokane shto izgovarash...ne verujem da si se rashaviz`o od sna...

jer je Barselona apsolutni favorit u ovom duelu...

nema shta da se govori vishe o tome... (o)

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

191

Citirano

Orginalno od Tashke
Ako je sve u novcu(kao sto kazes),da li je onda moguce da se bas svi glavni glumci sloze ko ce ove godine da bude najglavniji??zar ne bi postojala mogucnost da se njih nekoliko ne slaze sa sezonsku raspodelu uloga??(Kao DOS npr.?).Ako pogledamo sampione poslednjih godina,neces moci da uocis nikakav redosled koji bi ukazivao na ovo sto ti pricas.
.
.
.
Sta ako ti po teoriji verovatnoce(koja nije uopste mala,jer da si rekao da ce Artmedija da osvoji LS,to bi onda zaista unelo sumnju)mozes skoro svake godine da prognoziras ko ce biti pobednik,a nista se ne namesta vec se tvoja teorija poklopila sa stvarnoscu??

Kad gledam neki novi film, uvek mi se javi želja da negde u toku filma predvidim mogući kraj, otkrijem nepoznatog ubicu, "smuvam" dvoje za koje baš i ne liči da se muvaju, osudim ili pak oslobodim optuženog i sl. Pri tome se rukovodim (isključivo) fizičkim predispozicijama i karakternim osobinama likova iz filma, već uvek uključim i malo mašte, jer sam svestan da je rasplet filma dramatičan upravo zbog toga što režiser obilato koristi svoju maštu, a u svrhu postizanja zadovoljstva gledaoca a samim tim i bolje prođe filma. Na sportske (a naročito profesionalne )manifestacije gledam sa ništa manje uključenom maštom, a na sportiste (a naročito profesionalce) sa ništa manjim respektom od glumaca - kao umetnika, majstora svog zanata, koji se bave svojom profesiom i iz ljubavi a naravno i zbog materijalne dobiti. Uopšte se ne iznenadim ogromnim ciframa vezanim uz imena pojedinih igrača, iako svestan da od kupljenih ulaznica ne bi mogli bit isplaćeni pa čak da igraju i do poznih 70-tih, a ne da svoju karijeru završavaju u ranim 30-tim. Svestan sam da je klupko zamršenije nego što mogu i da zamislim, a svakako ne isključujem prihode od kladionica u celokupnoj svoti novca koja se vrti oko fudbala.
Mogu da ti kažem da je pravo dramatično gledati fudbal ovako, ni malo manje dramatičnije od bilo kakvog dobrog trilera, akcije, a ponekad i komedije. Kud ćeš veće komedije od pobede Porta u Ligi šampiona upravo iste godine kad se u toj zemlji igra evropsko prvenstvo, od ispadanja "strašnog Reala" od Marseilla, Zvezdinog (znam da si zvezdaš- ali, uvek ima neko ali ;) ), ili pak Steauinog šetanja Evropom.
Grčka prvak Evrope! (u godini Olimpijade u Grčkoj :D )- to je već horor!
Liverpul stiže nedostižnih 3-0 Milaneza (erotski triler).
Dva Italijana u finalu 2003., nakon prethodnog "posta" u nekoliko prethodnih polufinala koja su se igrala bez Italijana, i u kojim se polagano gubi interesovanje žabara za evropska takmičenja- u kojem normalno pobeđuje lošije plasirani u Kalču te godine - drama.
"Strašni" Real gubi na sva tri fronta u godini kada slavi 100-godišnjicu - tragedija ( za one koji se klade ali ne i za kladioničare).
U svakoj iole ozbiljnijoj firmi zaposleni znaju da cene poslovnu tajnu i da se profesionalno odnose prema poslu i poslovnoj politici firme. Od toga ne odstupaju ni fudbalski profesionalci, bilo da je reč o igračima- virtuozima, ili pak trenerima - vizionarima. Svi se oni odnose krajnje profesionalno ( zbog toga ih i zovu profesionalcima). Zbog svog odnosa prema poslu, i shodno tom odnosu su i plaćeni. Klubovi i njihovi vlasnici, većinu novca "operu" kroz transfere, a glavna zarada ide ispod ruke, direktno sa računa moćnih kladionica na neki tamo konto
I vuk sit i ovce na broju :]

Ove godine Svetsko prvenstvo u fudbalu je u Nemačkoj. Treba nekako "osokoliti" naciju da pohrli na stadione. Blizu su i francuzi, a i holandezi. Ne bi me iznenadilo finale Bajern - PSV, ili pak Bajern - Lion, al svakako bi me iznenadilo svako finale bez Bajerna. Kao u dobra stara vremena...
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

192

Prvo,opet kazem da ako je sve ovo tacno,bila bi ovo savrsena teorija zavere,a ja bas i ne verujem u savrsenstva na zemlji.Upravo iz ljudske pakosti,sebicnosti,zelje da bude bolji,poznatiji,mislim da bi se pojavio makar jedan sraf(igrac,profesionalac)koji bi popustio,ako ne toko aktivne karijere,ono onda kada po navici napisu biografiju koja uvek sadrzi detalje i pikanterije koje su do tada bile nepoznate javnosti.
Drugo,Nemacka je fudbalska zemlja,imaju najvecu posetu po tekmi od svih ostalih zemalja,a ako si posecivao temu "U susret SP 2006"(a i ako pratis medije)videces da su skoro sve karte planule,interesovanje daleko vise prelazi kapacitete stadiona,vece su sanse da dobijes na loto-u nego da kupis kartu.
Trece,osvrnucu se na samo jedan tvoj primer,Grcku.
Ja sam gledao sve utakmice Grcke na tom prvenstvu,bukvalno sve odigrane minute.Svi rivali koji su igrali protiv njih(Francuzi,Cesi,Portugalci...)su napadali tokom svih 90+5 minuta,ali su Grci imali neverovatno mnogo srece(a pritom nisu bas ni toliko losi),i tesko mi je da pomislim da neko moze da namesti da pogodi stativu/precku a ne gol.Mozda bih lakse prihvatio tu pricu da su rezultati bili 3:4,2:3...ali ne,rezultati su bili po 1:0.
Cetvrto,nisam vise zvezdas.
Nista,izgleda da ce Mlan,ako ne zbog svih fanova,ono makar zbog tebe morat da izbaci Bayern kako bi te razuverio i kako bi ti pokazao da je sve to samo plod tvoje maste. :D :D 8) 8)
I opet ponavljam i napominjem:i bez namestanja,ayern je dovoljno jaka i dobra ekipa da bude osvajac LS,ti ovom svojom teorijom podcenjujes njihov kvalitet. ;)
Inace,u igri je jos jedan Nemacki predstavnik pa neka Werder zapali naciju pred SP,prica bi bila uverljivija,od Bayerna se takvo nesto i ocekuje,ali od Werdera... :( ....sta mislis??Evo zarazi me sans ovim teorijama.Ako Werder prodje prvi kroz vilj,definitivno cu verovat tvojoj teoriji,ali sa Bayernom...ne,ne... :]

193

Četvrtak, 05. Januar 2006

L[SIZE=4] I V ER P U L !!!!!!!!!!!!!!!!!!! [/SIZE]
Moliiim!!!!!?
Kome ti to, ha!???

Johhny

Profesionalac

(10)

• »Johhny« je muško

• Poruku poslati

194

Četvrtak, 05. Januar 2006

[SIZE=4]OLIMPIQUE LION[/SIZE]

:D :D :D :D :D :D :D :D :D
Johhny je dodao/la ovu sliku:
  • juninho-2.jpg

harunh

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

195

Utorak, 21. Februar 2006

Selam

Vidim niko ne dira ovu temu a ona bas nocas vrela ;) .

Benfica 1-0 Liverpool :O
Bayern 1-1 Milan :(
Real 0-1 Arsenal :D
PSV 0-1 Lyon 8)

Rezultati sve govore.
Hvala Allahu dz. s. Koji je dao da se nadjem na pravom mjestu kad je bilo najpotrebnije! :klanja:

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

196

Utorak, 21. Februar 2006

Ovi i nekako,nisu mi toliki Favoriti t.j svejedno mi je za njih.Ali Real me je iznenadio slabom igrom,pa sam ?(

Jos ima nade ipak je to Real...... ;)

Sutra je vise nego odlicna utakmica Barsa-Челзи :D ;)
" Bilen alemlere rahmettir "

harunh

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

197

Utorak, 21. Februar 2006

Selam

Ja sam nocas gledao Real, Anonimuse, nek im je Bog na pomoci, oni su nocas pokazali toliko nemoci protiv Arsenala da je to zalosno, Henry i Rejes su ih bukvalno ismijavali, odbrana osim Kasiljasa je uzasna.
Na kraju hvala Bogu pa je tako :D .

• »annonimus« je muško

• Poruku poslati

198

Utorak, 21. Februar 2006

We Sellam

Znam to mnogo dobro.Odbrana je vise nego uzasna bolje receno ZALOSNA.Mada veceras i srednji red nije funkcionirao kako treba i dolikuje.Mogu biti srecni sto su izgubili ovim rezultatom,moglo je biti i gore.Sta mislis jeli bio penal nad Bekamom?!

harunh

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

199

Utorak, 21. Februar 2006

Selam

Da je Kolina sudio sigurno bi svirao ovako, vjeruj mi nisam sigaran, saplitanja je bilo, istina ne namjernog.
A po tebi?

• »annonimus« je muško

• Poruku poslati

200

Utorak, 21. Februar 2006

Po meni je bio,jer je bilo ociglednog kontakta.Ovo nije navijacki vec realno gledano.Ali mislim da sudija nije namerno svirao Penal jer se nadao na jos jednu ovakvu ili slicnu situaciju.Jer da je sudio penal,mozda bi ga okarakterisali kao 12-igrac Reala (sto nije dobro za njega),a da se desilo jos jednom imao bih argumenta da je jednom zazmureo ali drugi put nije mogao.Samo me i Autrihter cudi i on nije nista signalizirao Hmmmmmmmm......................Da nisu bili za Arsenal mozda :D

1 korisnik osim vas pregledava ovu temu.

1 Gostiju

Social bookmarks