Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

• »Holcicka82« je žensko
  • »Holcicka82« je autor ove teme

Datum registracije: 05.09.2002

• Poruku poslati

1

Petak, 15. Novembar 2002

"Ljubav na daljinu"

A ovo pitanje me muci...ali neznam kako da budem pametna...
Sta misle ostali???
Cmoki
o|
"Sve sto se pamti zaoboravi se, a sve sto se napise, ostaje da se pmati"

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

2

Petak, 15. Novembar 2002

Ja stvarno ne vidim razlog da te nešto tu muči!?!?
Ljubav je ljubav, daljina je daljina...
Pre sto godina... (sećam se)... lakše je bilo, uzjaši konja, i nema te daljine koju ne bi mogo preć zbog prave ljubavi...a ovo sad... nit ima dobrih konja,nit bi ih znao ko jahat....no naki Internet jašu...,ljubav preko žice kažu, pa onda cyberlove i sl... :D :D :D
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

Tulumba4All

Profesionalac

(10)

• »Tulumba4All« je muško

Datum registracije: 04.09.2002

• Poruku poslati

3

Petak, 15. Novembar 2002

Slazem se sa sansom. Pravo pitanje je koliko je uspesna "veza na daljinu" a ne "ljubav na daljinu".
... And Tulumba for all
[SIZE=1]If you can't convince them, confuse them.

A fanatic is one who can't change his mind and won't change the subject

[/SIZE]

hadzied

Profesionalac

(10)

• »hadzied« je muško

Datum registracije: 10.08.2002

• Poruku poslati

4

Petak, 15. Novembar 2002

Daleko od očiju, daleko...........

Pozdrav za Pazarku,
po meni je dosta ispravna ona narodna, daleko od očiju, daleko od srca.
No ne treba gubiti nadu, što reče Sans, sada postoje razna sredstva zbližavanja, koja čine daljine minimalnim.
Pozdrav

maleccka

Zlatna sredina

(10)

• »maleccka« je žensko

Datum registracije: 24.07.2002

• Poruku poslati

5

Srijeda, 20. Novembar 2002

Vjeruj mi, ako je on taj pravi onda daljina nije uopšte problem!
[SIZE=1]...Moj stari kofer opet miriše na sive ceste...[/SIZE]

hobbes

Profesionalac

(10)

• »hobbes« je muško

Datum registracije: 21.08.2002

• Poruku poslati

6

E a kako da ga upozna dovoljno dobro da bi znala da je pravi ako je daleko?

maleccka

Zlatna sredina

(10)

• »maleccka« je žensko

• Poruku poslati

7

ženska intuicija:)

Odgovor je jednostavan:

Ili znaš ili ne znaš!!! I tačka... ;) Daljine, vrijeme, razlike, sve to izgleda sitno ako znaš ...E, drugo je pitanje, koliko si u to siguran...Mislim da je to jedna od narednih tema...

Nadam se da će pokretač teme usmjeriti dalji tok priče.

Koliko stvarno poznajemo ljude i sebe? Koji je to vremenski period koji je dovoljan da bi za nekog mogli reći da spada u kategoriju "pravih"? I još sve to ograničite na daljinu koja je dozvoljena (pretpostavljam da se prekookeanske relacije brišu) i dobićete neke svoje Dimenzije :) koje bi možda i valjalo poznavati....

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

• Poruku poslati

8

Citirano

E a kako da ga upozna dovoljno dobro da bi znala da je pravi ako je daleko?

Odgovor: Pusti mu par pesama Đorđa Balaševića... pa ako mu se svide... onda je pravi :D :D :D
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

juskos

Profesionalac

(10)

• »juskos« je muško

• Poruku poslati

9

POZDRAV

Vala pazarka po meni je to ko da teras vodu da toci uzbrdo.
Daleko od oka daleko od srca.Fizicka blizina je veoma bitna.
A sto nam tece nas dragi sans nekad je to islo sa konjima ali danas nesto nemamo vremena (para razumi) a ni stila (volje razumi) da jasemo pa da se srecemo sa voljenim osobama.
Ipak nadji nesto sto je tu pored tebe bizu oka a i srcu bit blizu ce
Velicina jednog naroda se ne meri brojem ljudstva vec brojem alima

maleccka

Zlatna sredina

(10)

• »maleccka« je žensko

• Poruku poslati

10

ma jasno...

Možda je pitanje vrste muzike i bitno, ali sigurno pitanje da li poznaje i šta zna o logaritamskim antenama i slabljenjima na njima, je sasvim nebitno...To nije znak da li je neko ili nije onaj pravi....:))

To se jednostavno rekoh osjeća...

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

• Poruku poslati

11

Citirano

...ali sigurno pitanje da li poznaje i šta zna o logaritamskim antenama i slabljenjima na njima, je sasvim nebitno...To nije znak da li je neko ili nije onaj pravi....

He, he, he...to ti misliš. Kad je lepa slika na TV, mnogo je bolja situacija u kući, a pravilnim odabirom antene možeš priuštiti ženi mnogo lepih trenutaka uz njenu omiljenu seriju :) :) :)

P.S. Kod mene je ton na BK TV odličan ;)

i ... bode mi oči

maleccka

Zlatna sredina

(10)

• »maleccka« je žensko

• Poruku poslati

12

Četvrtak, 21. Novembar 2002

nastavljamo...bez antena!

Niko ne kaže da je održavanje veze na daljinu jednostavno, ali nemojte vjerovati ni onima koji misle da je to nemoguće.

Ukoliko odlučite da daljine skratite (netradicionalno naravno!), vodite računa da će taj neko biti tamo kad stignete, a evo i zašto:

Ljubav na daljinu

London - Ianu Džonstonu toliko je nedostajala djevojka da je sjeo u avion i poletjeo iz Australije za Veliku Britaniju. Sve bi bilo u redu da ona nije učinila isto, ali u suprotnom smjeru.

Nestrpljivi ljubavni par uspio je da se mimoiđe na singapurskom aerodromu, gdje su u isto vrijeme u istoj čekaonici čekali avione koji će ih odvesti u London, odnosno Sidnej.

Nakon što je preletjela 11.000 milja, Ejmi se našla oči u oči s Ianovim cimerom, koji ju je zaprepašćeno upitao šta ona tu radi. Ona je, nakon što je shvatila šta se desilo, novinarima Tajmsa rekla: "Kao da se neko surovo našalio s nama. Shvatila sam užasnu istinu kad sam otkrila da nema Ianovog ranca i odjeće. Sjela sam na njegov krevet i plakala kao kiša"..

Ian, 27-godišnji zidar, uzeo je godinu dana odmora kako bi putovao po Australiji. Ali, Ejmi mu je toliko nedostajala da se zaposlio na gradilištu i počeo da štedi za kartu za Britaniju kako bi iznenadio djevojku. Kada je sakupio dovoljno novca, odletio je u Britaniju i otišao u njen stan, naoružan vereničkim prstenom, šampanjcem i cvijećem.

"Ejmi mi je stvarno nedostajala, mislio sam na nju sve vrijeme. Mislio sam da me zafrkava kad se javila iz Australije", rekao je Ian. Ipak, Ian je tokom istog razgovora iskoristio priliku da zaprosi Ejmi. "Nisam znala da li da se smijem ili da plačem, ali sam prihvatila", rekla je Ejmi.

13

Petak, 22. Novembar 2002

bez ljutnje pliz

Najnovije prozvod firme "feshnlex-meklex-next" za "ljubav na daljinu" naziva se girlfriend remote (daljinski za devojke) i pravo je resenje za muskarce koji imaju probleme sa istim :D .
mogu ja da se potpisem i bolje...

maleccka

Zlatna sredina

(10)

• »maleccka« je žensko

• Poruku poslati

14

Petak, 22. Novembar 2002

najozbiljnije

Sve je sjajno ako sa pravom osobom živite blizu (makar i antenu nemali, a njoj nikakve TV serije ne padale na pamet), daljem održavanju vaše veze tada nema prepreke. To je jasno.
Šta ako ste se zaljubili i želite nastaviti vezu, a za naše pojmove živite daleko?

U Americi npr. sve je puno jednostavnije. Iako to djeluje apsurdno, u tako velikoj zemlji u pravilu je jednostavnije održavati vezu na daljinu. Tamo su ljudi navikli na putovanja, ali još je važnije da im ona nisu problem. Ako se veza razvije u nešto dugotrajnije, preseljenja s jednog kraja zemlje na drugi ne izgledaju poput smaka svijeta ili avanture s milion prepreka.

Prvi problem veza na daljinu je pesimistično gledanje na stvari i podrazumijevanje luksuza: visoki telefonski računi, sanjarenje o zajedničkom vikendu, kao i nedostatak stambenog prostora, putovanje udvoje, avionske karte i sl...

Ipak, glupo je unaprijed nabrajati prepreke koje stoje pred vama. Ako ste možda sreli ljubav svog života razmisljate i o preprekama, zar ne? Objektivno one jesu u velikom broju slučajeva onakve kako sam ih gore navela, i oni koji žive u stabilnim vezama "na blizinu" svakodnevno moraju rješavati velike i male prepreke koje se pred njima nađu, pa ih ni "na daljinu" niste pošteđeni. . Možda će neke veze čak učvrstiti zajedničko pronalaženje rješenja za prepreke koje su pred vama.

Drugi problem veza na daljinu je što zapravo osobu nemate prilike upoznati u njenom/njegovom prirodnom okruženju. Upoznajete se u situacijama koje nastojite učiniti što romantičnijim i ljepšim, a kako se ko od vas dvoje ponaša u svakodnevnim, običnim situacijama, rijetko možete vidjeti.

U svakom slučaju, pretpostavimo da je većina ljudi iskrena, te da je većina u stanju razlikovati prolaznu avanturu i zabavu od nečeg dragocjenog i lijepog. Ako vam se dogodio početak nečeg takvog, samo naprijed, sve prepreke se daju savladati ako imate volje. Ne razmišljajte odmah o tome šta će se dogoditi ako veza potraje, ko će se preseliti u čiji grad, kako ćete naći stan, posao, jeste li spremni promijeniti život iz temelja itd. Uživajte dok traje, ma koliko to bilo! Svaka je veza rizik, pa tako i one "na daljinu".

eki_

Početnik

(10)

• »eki_« je muško

Datum registracije: 15.08.2003

• Poruku poslati

15

Utorak, 19. August 2003

Ma tisi samo to sad trenutno zaljubljena i zagrijana procice te ta ljubav idati pred kucu a ne na daljinu..

nema danas postovaja a bez postovanja nema ni prave ljubavi....

Ljubav ko ljubav jeftina i skupa u tvom srcu lupa kao decija igracka....

PS : NE MISLI MNOGO O TOME I LAKSE CETI BITIII...

Pozdrav

rifche_golup

Profesionalac

(10)

• »rifche_golup« je muško

Datum registracije: 09.12.2002

• Poruku poslati

16

Petak, 17. Oktobar 2003

7000 topica o ljubavi ... tih,tih,tih

:)
I da pocnem ....
o|
ADA MORE SVE NA DUNJA MORE o|

Pa nije ta ljubav na daljinu toliko teska stvar... OK ne osporavam da je mnogo lakse biti siguran u verodostojnost svega kad je to tu na dohvat ruke ali misterija onoga sto cujes ili procitas eeeee pa nada pa strepnja pa .... ma'....pa pogledaj to malo iz nekog lepseg ugla .... ko ne vidite se dugo pa kakav ce to samo susret da bude .... mislim .... emocije pa ovo,ono..... Opusteno bre ljudi ZIVOT JE LJIJEP :D
Ko zna mozda cu sutra i promeniti misljenje ali zar ne bese Ljubav to .... Eh VARIJACIJA NA TEMU :)
Fq the Politics ... Fq it,fq them ...
Pokusacu da te probudim a ti se pravi budna ....

Prolazzznica

Zlatna sredina

(10)

• »Prolazzznica« je žensko

Datum registracije: 16.10.2003

• Poruku poslati

17

Petak, 17. Oktobar 2003

Mogu samo da podjem od sebe i kazem da Ljubav na daljini nepostoji.
U zivotu postoje trenuci kada ti neko toliko nedostaje, da ga pozelis izvaditi iz svojih snova i zagrliti u stvarnosti.
Ako zavolis neku osobu, onda zelis tu osobu uvjek uz sebe, i kad si sretan i kad si tuzan. Ako se osjecas lose ili potrebas nekoga da ti da neki savet ili da te samo saslusa, onda ti treba prisustvo drage osobe. I to nije isti efekt kad se nekom poveris na telefon ili preko neta. Velika je to razlika-
Gdje god krenes zelis tu osobu zu sebe, ja licno kad se zaljubim onda nigdje mi se neizlazi i nezelim nidje ici bez voljene osobe, ipak je lepse sve u dvoje.
Osim toga moram priznati da sam ljubomorna, i da mi ta „losa“ osobina nebih dala mira.

onajKojiTrazi

Zlatna sredina

(10)

• »onajKojiTrazi« je muško
  • »onajKojiTrazi« je zabranjen

Datum registracije: 07.10.2003

• Poruku poslati

18

Utorak, 11. Novembar 2003

"Daleko od ociju daleko od srca"!

19

Citirano

Orginalno od onajKojiTrazi

Izvini al sa tim se nikako ne slazem. Al verovatno je to totalno licne prirode (zavisi ko se voli i ko voli), tako da mislim valja izneti misljenje al ne vredi diskutovati..
mogu ja da se potpisem i bolje...

onajKojiTrazi

Zlatna sredina

(10)

• »onajKojiTrazi« je muško
  • »onajKojiTrazi« je zabranjen

Datum registracije: 07.10.2003

• Poruku poslati

20

Citirano

Orginalno od fingersbroken

Citirano

Orginalno od onajKojiTrazi

Izvini al sa tim se nikako ne slazem. Al verovatno je to totalno licne prirode (zavisi ko se voli i ko voli), tako da mislim valja izneti misljenje al ne vredi diskutovati..

Iz iskustva znam da sam imao bolju bezu sa onom djevojkom koju sam recimo dva puta sedmicno vidjao, razgovarao sa njom i slusao njezine rijeci. Imao sam i djevojaka sa kojima sam se dopisivao ali ta ljuav nije urodila plodom.
Inace u islamu nejma klasicnog asikovanja i "zabavljanja" po godinu, dvije ili vise.
Kada se hoces ozeniti ili udati, dovoljno je da ispitas porijeklo djevojke, mladica, zdravlje, i dali se jedno drugome svidjate i to je sve.
Selam!

Social bookmarks