Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

• »Dr.Albieri« je muško

Datum registracije: 04.05.2009

• Poruku poslati

21

Četvrtak, 28. Maj 2009

Slazem se sa vama,s'tim sto bih dodao da ima tu i odlika slabog karaktera.Ako je covek cvrst kao stena tesko ga nesto moze pokolebati.Sanjin_020 rece da onaj kome je svejedno dal' mu se zena <<ovo-ono>>
s'drugim covekom nece osetiti dzennetskoga miomira,jel po islamskom zakonu greh ako muskarac ima zenu sa kojom nije u braku,iako ih moze imati cetiri najmanje,koje su udate za njega?
"Ozeni me majko stara
lepom Fatom iz Pazara"

HANY

Učenik

(10)

• »HANY« je žensko
  • »HANY« je autor ove teme

Datum registracije: 22.04.2009

• Poruku poslati

22

Četvrtak, 28. Maj 2009

Citirano

Orginalno od Dr.Albieri
Slazem se sa vama,s'tim sto bih dodao da ima tu i odlika slabog karaktera.Ako je covek cvrst kao stena tesko ga nesto moze pokolebati.Sanjin_020 rece da onaj kome je svejedno dal' mu se zena <<ovo-ono>>
s'drugim covekom nece osetiti dzennetskoga miomira,jel po islamskom zakonu greh ako muskarac ima zenu sa kojom nije u braku,iako ih moze imati cetiri najmanje,koje su udate za njega?

Naravno da je greh ako nisi u braku sa tom zenom...

Islamm!

Učenik

(10)

• »Islamm!« je žensko

Datum registracije: 23.05.2009

• Poruku poslati

23

Četvrtak, 28. Maj 2009

Prava ljubav jeste ona koja je u ime Allaha, s.w.t., to je ljubav od koje ima hajra na ovom svijetu, i ljubav za koju Allah, dž. š., po hadisu, obećava hlad u Džennetu, onog dana, kada drugog hlada osim Njegova neće biti. Ako je ljubav iskrena, u ime Allaha, onda će osobe koje se vole težiti Allahovom zadovoljstvu, to zahtjeva da poštuju Njegove zakone, a On, s.w.t., zahtijeva da muž poštuje ženu i da žena teži zadovoljstvu svoga muža.
"Moj Allahu, Gospodaru, u Tebi je radost svaka, neka rijeke din Islama teku širom mog Sandžaka!"

• »Dr.Albieri« je muško

• Poruku poslati

24

Subota, 30. Maj 2009

Koliko sam shvatio Islam zabranjuje ljubav izmadju nemuslimana i muslimanke,sto nije slucaj izmedju muslimana i nemuslimanke,zbog bojazni da bi muz svojoj muslimanskoj zeni mogao braniti slobodno ispovedanje vere,ako sam dobro shvatio.A sta sko muz postuje verska osecanja i prava svoje zene,jel bi tad takav brak bio prihvatljiv?
"Ozeni me majko stara
lepom Fatom iz Pazara"

Jahja

Profesionalac

(10)

• »Jahja« je muško

Datum registracije: 15.08.2007

• Poruku poslati

25

Subota, 30. Maj 2009

Nije to samo muz, nego uopste pritisak muzeve porodice... Svi ima svoje, kao i ovo. Postoje sigurno izuzeci, ali Islam je vjera koja uredjuje propise za sve ljude, podjednako.
Svi smo Allahovi i svi se Njemu vracamo.

reja

Učenik

(10)

• »reja« je muško
  • »reja« je zabranjen

Datum registracije: 28.02.2009

• Poruku poslati

26

Subota, 30. Maj 2009

Nije stvar u pritisku, vec u potomstvu...

• »Dr.Albieri« je muško

• Poruku poslati

27

Subota, 30. Maj 2009

Naravno,propisi su propisi.
Ali ako muz pristane da zajednicki potomci izaberu Islam kao svoju veru?
"Ozeni me majko stara
lepom Fatom iz Pazara"

reja

Učenik

(10)

• »reja« je muško
  • »reja« je zabranjen

Datum registracije: 28.02.2009

• Poruku poslati

28

Subota, 30. Maj 2009

U tom slucaju muz postaje zena.. A mi govorimo o situaciji kad se zena udaje za muskarca.

U normalnim uslovima, tj zdravoj bracnoj zajednici, podrazumijeva se da je muz nosioc porodicnog stabla..

Islamm!

Učenik

(10)

• »Islamm!« je žensko

Datum registracije: 23.05.2009

• Poruku poslati

29

Subota, 30. Maj 2009

Citirano

Orginalno od Dr.Albieri

Muslimanki nije dozvoljeno da se uda za nemuslimana, osim ako on ne prihvati Islam, i samim tim postane musliman. A svi ti propisi imaju svoje pojašnjenje, jer bi u takvom braku bilo dosta problema, posebno kada se pojavi poptomstvo. Dok sa muškarcem nije tako,( valja napomenuti da je jedan od uvjeta za takav brak da žive u okolini čije su većinsko stanovništvo muslimani) on je glava porodice, iako oženi nemuslimanku drugačije će se nositi sa svim problemima koji se mogu kasnije pojaviti.
"Moj Allahu, Gospodaru, u Tebi je radost svaka, neka rijeke din Islama teku širom mog Sandžaka!"

scout

Učenik

(10)

• »scout« je muško

Datum registracije: 19.03.2007

• Poruku poslati

30

Subota, 30. Maj 2009

Eh zene...
Voleo sam ih, volim je i volecu je....
Samo da mi dragi Allah podari srecu u kojoj ce ona biti jedan od glavnih faktora....
Probudis se i ugledas je, onako sanjivu i slatku samo onako kako ona zna biti slatka u svitanje. Pomirises je tiho, pomilujes pogledom, nasmejes se, zahvalis Bogu sto dise pored tebe...
Hvata te san, krajickom oka pogledas je, poljubis za laku noc, zahvalis Bogu sto leze sa tobom, sto ce ti cuvati san, sto te cini sretnim i zadovoljim muslimanom, sto je majka tvoje dece... i to svaki dan, bez odmora...

eda

Učenik

(10)

• »eda« je zabranjen

Datum registracije: 21.02.2008

• Poruku poslati

31

Subota, 30. Maj 2009

Citirano

Orginalno od Dr.Albieri
Koliko sam shvatio Islam zabranjuje ljubav izmadju nemuslimana i muslimanke,sto nije slucaj izmedju muslimana i nemuslimanke,zbog bojazni da bi muz svojoj muslimanskoj zeni mogao braniti slobodno ispovedanje vere,ako sam dobro shvatio.A sta sko muz postuje verska osecanja i prava svoje zene,jel bi tad takav brak bio prihvatljiv?

Sve je ovo tacno. Svatio ti odlicno! Dodatno mozda za tebe informacija. Muslimanki nije dozvoljeno da se udaje za ne muslimana iz razloga sto se muslimanka udaje u ime ALLAAHA dz. , jer mi pored toga sto smatram ALLAAHA za naseg jedinog zastitnika mi drzimo da je i ALLAAH taj koji nas oskrbljuje. Da nesto ocekujes moras da zasluzis.
Dakle hajde se sad zapitaj kako moze muslimanka da ocekuje nafaku sa nekim ko uposte ne obavlja duznosti jednog muslimana.
Jedna do glavni duznosti je namaz i taqva.
A ti to sigurno ne obavaljas. Dakle zaboravi.

scout

Učenik

(10)

• »scout« je muško

Datum registracije: 19.03.2007

• Poruku poslati

32

Nedjelja, 31. Maj 2009

"Eda", ne bih da se mesam, ali kako ti to coveku rece? nije to ako lepo....

HANY

Učenik

(10)

• »HANY« je žensko

• Poruku poslati

33

Nedjelja, 31. Maj 2009

E ljudi nije vam ovo tema za raspravljanje...

Nije mi jasno zasto se sad raspravljate... :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

HANY

Učenik

(10)

• »HANY« je žensko

• Poruku poslati

34

Petak, 05. Juni 2009

Evo ponovo je ova tema zaspala...

Zar niko ovde nije zaljubljen????
(Izuzev mene :O )

emir-RA

Zlatna sredina

(26)

• »emir-RA« je muško

Datum registracije: 03.07.2008

• Poruku poslati

35

Petak, 05. Juni 2009

Dovedi onda i svoju simpatiju na ovaj forum HANY ;)
Na vatru odgovori vatrom !

HANY

Učenik

(10)

• »HANY« je žensko

• Poruku poslati

36

Petak, 05. Juni 2009

Hahahahahahahaha,nije potrebno................

sanjin-020

Zlatna sredina

(42)

Datum registracije: 14.05.2009

• Poruku poslati

37

Subota, 06. Juni 2009

Citirano

Orginalno od HANY

Ljubav je samo rijec i nista vise ,
ljubav se uvijek isto cita i pise
ruka u ruci je vec nesto drugo
i sapat njeznih rijeci
uz kapi kise...

obicna slova svakog lista papira,
tajna i strepnje su vec nesto drugo,
to je i prvo pismo sto rijeci bira,
ljubav je samo rijec i nista vise...

Ponekad je samo pogled
uzrok bezbroj budnih noci,
uzalud se nekad moli,
to je ljubav, to se voli,
i kad oci suze vlaze
i nevjesto kad se laze
ili kada tijelo boli,
to je ljubav, to se voli ...
Jedne prilike pitali Poslanika s.a.w.s:
"Može li vjernik biti kukavica? - Da! – odgovori Poslanik s.a.w.s.
- Može li vjernik biti škrtica? - Može! - odgovori Poslanik s.a.w.s
- A može li vjernik biti lažov? - E to ne može!... – odgovori Božiji Poslanik s.a.w.s.” (hadis biljezi Malik)

°thats_me°

Zlatna sredina

(10)

• »°thats_me°« je žensko

Datum registracije: 20.03.2004

• Poruku poslati

38

Subota, 06. Juni 2009

Citirano

Orginalno od Dr.Albieri

lijepo je kad neko ima toliko razumevanja za propise i pokusava...

Citirano

A sta sko muz postuje verska osecanja i prava svoje zene,jel bi tad takav brak bio prihvatljiv?...

..naci resenje.
nazalost ta spemnost za postovanje nije dovoljna. jer neki covek i da obeca da ce zenina prava i osecaje paziti, sta ako se kasnije predomisli?? Zena svog muza muslimana i kada je nepravedan moze opominjati kuranom i islamom, a da li moze nemuslimana?? da li bi nemuslimanu sta znacilo ako mu ona navede primer Allahove kazne?? kada mu ona napomene da Allah nema milosti prema onome ko nema milosti prema Allahovim stvorenjima?? predpostavljam da mu to ne bi puno znacilo.
islam ne zeli rizikovati da neko Allahove robinje lose tretira, jer su ipak zene slabije od muskaraca, pa im je i veca zastita potrebna. Naravno mnogi muslimani isto nisu kakvi bi trebali biti, i ne bi trebala ni zena za svakog muslimana, ili da kazem "muslimana" da se uda. To nam je i Poslanik a.s. preporucio..jedne prilike kada ga je neka devojka/zena pitala ko bi bio dobar za nju, on joj je savetovao da ne ide za nekog zato sto je lose naravi, kod nekog da ne ide zato sto je strog..itd, iako su bili muslimani.
Tako roditelji muslimani trebaju da vode racuna da im se cerka ne uda za bilo kojeg coveka gde je njena sigurnost i vera u pitanju. Pa bio on musliman ili nemusliman. ne smemo zanemariti jos jednu bitnu funkciju braka, a to je potpomaganje u dobru, a odvracanje od zla . Covek treba zeni(kao i ona njega) pomagati da cini dobra dela, da izvrsava svoje obaveze prema Allahu. Ona u svom coveku treba imati podrsku, sto je tesko kod nemuslimana. A i kod nekih muslimana :D ove prve po propisu mora izbegavati, a ove druge pod hitno bi trebala izbegavati.

a tzasto ti ne bi razmislio o prelasku na islam 8)? Poslanik a.s. je rekao da je najbolji covek u dzahiletu[dzahilet znaci "neznanje" i cesto se koristi za period prije islama] kada primi islam najbolji u islamu, govoreci o lijepom ponasanju i postovanju drugih. A on je u najlepsem mestu dzenneta, a rekao je da je onaj ko ima izuzetno lijepo ponasanje sa njim tako blizak na onome svetu kao sto su dva prsta jedna drugome bliska(to je rekao pokazavsi kaziprst i srednji prst spojene).

ako nisi musliman, ne znam da li si religiozan.. kako god, razmisli o islamu, jer nemas sta izgubiti. Ako ne verujes u Boga, nacices ovako smisao zivota. Ako verujes kao katolik ili pravopslavac, za tebe se ne menja puno. ti kao musliman neces manje, vec verovatno i vise voleti Isusa a.s. samo sto ces to na drugi nacin raditi.
A lijep primer u ophodjenu sa drugim bi nam kao musliman mogao bit. :]

Ne hodi po zemlji nadmeno, jer zemlju ne mozes probiti ni brda u visinu dostici, sve je to ruzno, Gospodaru tvome mrsko. (Al-Isra)

HANY

Učenik

(10)

• »HANY« je žensko

• Poruku poslati

39

Nedjelja, 07. Juni 2009

Citirano

Orginalno od sanjin-020

Citirano

Orginalno od HANY

ljubav se uvijek isto cita i pise
ruka u ruci je vec nesto drugo
i sapat njeznih rijeci
uz kapi kise...

obicna slova svakog lista papira,
tajna i strepnje su vec nesto drugo,
to je i prvo pismo sto rijeci bira,
ljubav je samo rijec i nista vise...

Ponekad je samo pogled
uzrok bezbroj budnih noci,
uzalud se nekad moli,
to je ljubav, to se voli,
i kad oci suze vlaze
i nevjesto kad se laze
ili kada tijelo boli,
to je ljubav, to se voli ...

Konacno.....
Izgleda da smo samo ja i ti ovde zaljubljeni....

Jahja

Profesionalac

(10)

• »Jahja« je muško

Datum registracije: 15.08.2007

• Poruku poslati

40

Nedjelja, 07. Juni 2009

da ne bude da ste samo vi :)

ti nikad nisi ni u sali
o ljubavi sa mnom probala
uvijek si neke odlikase kraj sebe
k'o cuke vodala

al' ko sem Boga zna
kada gvozdje postaje grozdje
al' ko sem Boga zna
odakle to i kako dodje

kad si rekla da me volis

ti nikad nisi ni u sali
o ljubavi sa mnom probala
uvijek si neke odlikase kraj sebe
k'o cuke vodala

al' ko sem Boga zna
da l' si budna il' spavas
imas li pojma gdje sam sad
da l' ti ista znaci ako cujes
da dolazim u onaj grad

kad si rekla da me volis
prvi put kad si rekla to
da ti tijelo gori
kao sto nikad nije gorilo
kad si rekla da me volis
prvi put kad si rekla to
kad si rekla da me volis......

E pa vi ukapirajte :D.
Svi smo Allahovi i svi se Njemu vracamo.

1 korisnik osim vas pregledava ovu temu.

1 Gostiju

Social bookmarks