Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

ZILHA

Početnik

(10)

• »ZILHA« je autor ove teme

Datum registracije: 16.11.2002

• Poruku poslati

1

Srijeda, 20. Novembar 2002

Ljubav

to je nesto najljepse, kad se dvoje vole

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

2

Utorak, 20. Juli 2004

"Gospodaru moj, podari mi ljubav, ljubav onih koji Te vole, i ljubav prema djelu koje ce me pribliziti Tvojoj ljubavi." (Tirmizi)
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

Dusmanko

Početnik

(10)

• »Dusmanko« je muško
  • »Dusmanko« je zabranjen

Datum registracije: 09.03.2004

• Poruku poslati

3

Utorak, 20. Juli 2004

HEhehe

Zar jos ljudi veruju da ljubav postoji aman bre devojke ko koga voli na ovu krizu:)

(Eh kad ja nebi nesto lupio nebi osto zif:) Al nema veze nisam odavno nista jestelj mi se uzeljeli:))

I naravno o|

AsiraF

Učenik

(10)

• »AsiraF« je žensko

Datum registracije: 18.01.2008

• Poruku poslati

4

Subota, 19. Januar 2008

lepo kaze covek...

...Pitaj me sad,ljubav je kad,kad znas kada da pustis sve i podjes dalje bez nje,bez nje.Ljubav je kad,pitaj me sad ,kad znas kada da pustis sve i podjes dalje bez nje,bez nje,LJUBAV JE TAD...

JE LI?
Svatila je sasvim jasno da ga silno voli,a i to da moze da se pomiri sa tim da ga vise ne vidi NIKADA... NIKADA...

• »SeljakIzCarsije« je muško

Datum registracije: 17.04.2007

• Poruku poslati

5

Ponedjeljak, 21. Januar 2008

Citirano

Orginalno od AsiraF
...Pitaj me sad,ljubav je kad,kad znas kada da pustis sve i podjes dalje bez nje,bez nje.Ljubav je kad,pitaj me sad ,kad znas kada da pustis sve i podjes dalje bez nje,bez nje,LJUBAV JE TAD...

JE LI?

tek mi sad ništa nije jasno, de prevedi...
nepotreban komentar je uvijek neophodan!

Jahja

Profesionalac

(10)

• »Jahja« je muško

Datum registracije: 15.08.2007

• Poruku poslati

6

Ljubav , ljubav je smisao zivota, prica mi covek za sankom dok cigaru mota....

Ljubav, nije paradajz, mahni mi bar suzom i ztramvaja........

Please forgive me, I can not stop lovin you.....

Laku noc moja mala barbiko, dzaba sve al ja sam nate naviko, usnama slucajno , ali srcem beskrajno....

Kad si rekla da me volis, prvi je put kad si rekla to, da ti tijelo gori kao sto nikad nije gorilo....

Don't you want somebody to love, don't you need somebody to love, wouldnt you love somebody to love.....

She loves you ye ye ye , she loves you ye ye ye........

Samo nikad necu znati, a htijo bi da znam , da li si me ikad voljela a a aa a......

Malo stihova za sve zaljubljene duse.
Svi smo Allahovi i svi se Njemu vracamo.

• »linalena« je žensko

Datum registracije: 21.05.2007

• Poruku poslati

7

...

Inteligencija bez ljubavi čini te nemoralnim. Pravednost bez ljubavi čini te neumoljivim. Diplomacija bez ljubavi čini te licemjernim. Uspjeh bez ljubavi čini te arogantnim. Bogatstvo bez ljubavi čini te pohlepnim. Ljubaznost bez ljubavi te čini servilnim. Siromaštvo bez ljubavi čini te ponositim. Ljepota bez ljubavi čini te apsurdnim. Autoritet bez ljubavi čini te tiraninom. Posao bez ljubavi čini te robom. Jednostavnost bez ljubavi oduzima ti vrijednost. Molitva bez ljubavi čini te introvertiranim. Zakon bez ljubavi te pokorava. Politika bez ljubavi čini te egoistom. Vjera bez ljubavi čini te fanatikom. Križ bez ljubavi pretvara se u mučenje. ŽIVOT BEZ LJUBAVI... NEMA SMISLA......…
[list]
[/list]
Ako vam deluje da je sve u redu....NESTO vam je promaklo....

• »fahrudin« je muško

Datum registracije: 07.08.2003

• Poruku poslati

8

Utorak, 22. Januar 2008

Citirano

Orginalno od linalena
Inteligencija bez ljubavi čini te nemoralnim. Pravednost bez ljubavi čini te neumoljivim. Diplomacija bez ljubavi čini te licemjernim. Uspjeh bez ljubavi čini te arogantnim. Bogatstvo bez ljubavi čini te pohlepnim. Ljubaznost bez ljubavi te čini servilnim. Siromaštvo bez ljubavi čini te ponositim. Ljepota bez ljubavi čini te apsurdnim. Autoritet bez ljubavi čini te tiraninom. Posao bez ljubavi čini te robom. Jednostavnost bez ljubavi oduzima ti vrijednost. Molitva bez ljubavi čini te introvertiranim. Zakon bez ljubavi te pokorava. Politika bez ljubavi čini te egoistom. Vjera bez ljubavi čini te fanatikom. Križ bez ljubavi pretvara se u mučenje. ŽIVOT BEZ LJUBAVI... NEMA SMISLA......…
[list]
[/list]

iz sastava recenica i logike po kojoj se razlozi-posledice redjaju, ovo mi previse identicno na krscansku dogmu.... samo zamijenit rijec ljubav u rijec isus.. i vidi cuda... vrlo providan nacin ;)
[SIZE=1]
Gospodaru moj,
Ne dopusti da me zavara uspjeh
Niti poraz baci u ocaj .
Podsjecaj me stalno
Da je neuspjeh iskusenje
Koje predhodi uspjehu.[/SIZE]

sunshine

Početnik

(10)

• »sunshine« je žensko

Datum registracije: 24.01.2008

• Poruku poslati

9

Petak, 25. Januar 2008

-A heart truly in love never loses hope but always believes in the promise of love no metter how long the time.

-Ljubav je kao ziva u ruci.Otvorite li je ona ce ostati.Stisnete li je ona ce nestati.

AsiraF

Učenik

(10)

• »AsiraF« je žensko

Datum registracije: 18.01.2008

• Poruku poslati

10

Subota, 26. Januar 2008

ovo moram da postujem,ali moram:D

Ljubav je kao kad se upiskis pa svi primete ,a samo ti osetis toplotu ;)
Svatila je sasvim jasno da ga silno voli,a i to da moze da se pomiri sa tim da ga vise ne vidi NIKADA... NIKADA...

BeJ@

Početnik

(10)

• »BeJ@« je žensko

Datum registracije: 24.01.2008

• Poruku poslati

11

Subota, 26. Januar 2008

Ljubav je samo rec i nista vise
Ljubav se uvek isto cita i pise
Ruka u ruci je vec nesto drugo
I sapat njezinih rjeci uz kapi kise

Ljubav je samo rijec i nista vise
Obicna slova svakog lista papira
Tajna i strepnja su vec nesto drugo

Ponekad je samo pogled uzrok bezbroj budnih noci
Uzalud se nekad moli
TO JE LJUBAV TO SE VOLI
I KAD OCI SUZE VLAZE
I NEVESTO KAD SE LAZE
ILI KADA TELO BOLI
TO JE LJUBAV TO SE VOLI
TO JE LJUBAV TO SE VOLI
TO JE LJUBAV TO SE VOLI

• »muhasibi« je muško

Datum registracije: 20.09.2007

• Poruku poslati

12

Utorak, 29. Januar 2008

Nocas sam neplanirano skroz(nisam znao ni da ima)bio u K2 i slusao predavanje Muhammeda ef Demirovica.I eto nebese mi lose,cuo sam ponesto novo i sto nisam znao,ali i obnovio ono sto sam znao.Medjutim vjerujem da je dosta prisutnih malo znalo o stvarima i to veoma bitnim koje je Muhammed spomenuo.

Naime,bila je prica o ljubavi i da ljubav prema Stvoritelju covjeku treba biti na prvom mjestu,u suprotnom bicemo robovi stvorenom(ljudima,predmetima)odnosno robovi onoga sto vise volimo od Allaha dz.s.
Jedino ljubav prema nasem Gospodaru nam moze istinski koristiti i pomoci da se oslobodimo i osetimo ljepotu i zadovoljstvo istinske srece u nasem zivotu.A vrhunac ljubavi je da radimo i volimo ono sto nas Stvoritelj voli,tj.da vjerujemo i cinimo dobra djela sa iskrenocscu i predanoscu srca prilikom obozavanja i ibadeta upucenog Gospodaru svih svjetova Allahu dz.s.Kao i da ne volimo i ne radimo ono sto nas Gospodar ne voli...
"Jucer sam bio pametan. Stoga sam želio mijenjati svijet. Danas sam mudar. Stoga mijenjam sebe."

interesantno

Profesionalac

(10)

• »interesantno« je žensko

Datum registracije: 17.11.2006

• Poruku poslati

13

Četvrtak, 31. Januar 2008

Citirano

Orginalno od muhasibi
Nocas sam neplanirano skroz(nisam znao ni da ima)bio u K2 i slusao predavanje Muhammeda ef Demirovica.I eto nebese mi lose,cuo sam ponesto novo i sto nisam znao,ali i obnovio ono sto sam znao.

@muhasibi: Nista nije slucajno. ;)
O ljubavi moze nadugo i nasiroko da se i prica i pise. Jos kad sve to dolazi iz iskustva (iz licnog razmisljanja i osecanja) - milina jedna![

"Dragulj ostaje na cijeni i ako padne u blato; prašina ostaje prašina makar se digla do neba."

• »muhasibi« je muško

• Poruku poslati

14

Četvrtak, 31. Januar 2008

Sta je to slucajno?Kada to definisemo mozemo pricati o tome da li ima ili nema slucajnosti...
"Jucer sam bio pametan. Stoga sam želio mijenjati svijet. Danas sam mudar. Stoga mijenjam sebe."

interesantno

Profesionalac

(10)

• »interesantno« je žensko

Datum registracije: 17.11.2006

• Poruku poslati

15

Subota, 02. Februar 2008

Knjiga koju trenutno citam, Svetlo, na nekoliko mesta govori o ljubavi, o njenim razlicitim vrstama (prema imetku, prema deci, prema zeni/muzu, prema pravdi cak!,...), kao i o njenim manifestacijama i posledicama iste. Bas zanimljivo shvatanje i predstavljanje ljubavi.
@muhasibi: Kad kazem nista nije slucajno , mislim na to da nista nije bez razloga.
Znaci: slucajno = bez razloga :)
"Dragulj ostaje na cijeni i ako padne u blato; prašina ostaje prašina makar se digla do neba."

• »muhasibi« je muško

• Poruku poslati

16

Nedjelja, 03. Februar 2008

Hvala na objasnjenju!Znao sam ja sta je slucajnost samo sto nisam znao da se izrazim :)

Akica_

Početnik

(10)

• »Akica_« je žensko

Datum registracije: 03.02.2008

• Poruku poslati

17

Ponedjeljak, 04. Februar 2008

Selam

ljubav je moj muz,moj sin i moja cerka

Social bookmarks