Niste prijavljeni

Prolazzznica

Zlatna sredina

(10)

• »Prolazzznica« je žensko
  • »Prolazzznica« je autor ove teme

Datum registracije: 16.10.2003

• Poruku poslati

21

Srijeda, 29. Oktobar 2003

E neslazem se stobom hadalju, vjeruj mi da sam sigurna u sebe i sigurna sam u ljubav mog partnera.
Ipak sam ljubomorna, jer sam ces priznati, da cesto kod muskarca strast jaca od razuma.

Citirano

hadalj

eto pa ni ja ne znam bas sta je to Ljubomora, niti hocu da nzam, nalazim je glupim
Covek koji je siguran u sebe i u svog partnera nema nikakvog razloga da bude ljubomoran
Ustvari sta je ljubomora, strah da ces nekog izgubiti, da ce otici sa nekim boljim od tebe ili sta.

Ja sam sigurna da me voli momak, al kako da budem sigurna da nece pogrijesit? nesvesno?

I sve ovo nema nikakve veze sa nesigurnosti u sebe ili svog partnera, niti dali je ta cura bolja od mene, to je samo strah. Haj ti garantuj da ti neces pogresit a kamoli da garantujes za drugoga.

I to sto kazes da se ponosis time sto ce se tvoja cura/zena drugom svidja, to i jest u jednome pogledu raznimljivo i ok, al vjeruj mi da ima momaka kojima to smeta.

Meni licno nesmeta ako se moj momak/muz svidja drugim curama. I dozvoljeno im je da ga sanjaju, nesmeta mi, dok ga ja ljubim, dok on samo mene sanja.

22

Postovanje Beksa.. upravo o tome se radi. Nije mi jasno kako moze neko da bude ljubomoran (da sumnja) i da dalje uziva u takvoj vezi? Ima li smisla odrzavati vezu ako ima osnova za ljubomoru?
Ljudi su ljubomorni (neki, tj takvi koji su ljubomorni) cak i ako im partner razgovara sa osobom suprotnog pola. Ukoliko stvarno nista u stanju da verujete svojem partneru, pa sumnjate, tj ljubomorni ste, onda ta veza nema sve ispravne 'parametre'. Ili je do vas, ili nesto trece... Ljubomora je jasan znak da nesto nije ok.

Jednom kad je veza PRAVA, kad je ljubav obostrana, moze tu da bude milion drugih osoba (u okolini) vezu nista ne narusava, ljubomori mesta nema..
mogu ja da se potpisem i bolje...

Prolazzznica

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

23

Fingersbroken, tebi svaka cast! Svaka tvoja je na mestu, al ipak nisu svi ljudi isti i dobro je sto nisu.

Al moram jos nesto dodati, momak koji nije ljubomoran, takav momak mene neprivlaci.

24

Citirano

Originalno od Prolazzznica :

momak koji nije ljubomoran, takav momak mene neprivlaci.

Kod mene upravo obratno, onaj koji je ljubomoran ne bi me privlacio.
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

Selmica

Učenik

(10)

• »Selmica« je žensko

Datum registracije: 24.09.2003

• Poruku poslati

25

@ pink : potpuno se slazem

Pre nekoliko sam isla na neke casove nemackog jezika, i tema o kojoj se pricalo je bila upravo ljubomora (cudno zar ne, cas nemackog, a prica se o ljubomori, kako smo do toga stigli neznam ni sama).

Razgovarali smo o tome i profesor je nesto vrlo interesantno rekao : da nebi bio ljubomoran vredne su 3 stvari :

[SIZE=3]- sigurnost u samog/j sebe :]
- poverenje u partenera :] :]
- RESPEKT jedno prema drugom :] :] :] [/SIZE]

I kad saberes, ako ta tri pojena su ispunjena, nema razloga da ima ljubomore.

HaNuMa_78

Profesionalac

(10)

Datum registracije: 01.09.2002

• Poruku poslati

26

Buduci da poticem iz porodice sa puno dece, mogu da kazem za sebe da nisam ljubomorna. Mozda kao jedini dokaz ljubomore kod mene je da ne volim da delim onog koji je moj. Ko je moj- taj je samo moj :O

Citirano

originalno od rifche_golup
"Muslimani(mu'mini)su lavovi ljubomore a lavovi ne piju tamo gde locu psi

Svaka cast reef :]

Procitajte vise o ljubomori
EŠ-HEDU EN LĀ ILĀHE ILLELLĀH, VE EŠ-HEDU ENNE MUHAMMEDEN ABDUHŪ VE RESŪLUHŪ

Administrator

Urednik foruma

(108)

• »Administrator« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

27

Citirano

Orginalno od Prolazzznica

Al moram jos nesto dodati, momak koji nije ljubomoran, takav momak mene neprivlaci.

Ovo mogu da razumem samo kao tvoju podsvesnu zelju da svojim partnerom manipulises. Poznato je da su ljubomorne osobe u stanju da ucine mnoge stvari ako dodje u pitanje veza sa voljenom osobom.
Iz tog razloga ukoliko je on ljubomoran ti to mozes da koristis da bi manipulisala njime.

P.S.: Ima izgleda istine u onome sto poneki kazu da su Crnogorke "opasne". :D
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

Prolazzznica

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

28

Citirano

Administrator
Urednik foruma

Ovo mogu da razumem samo kao tvoju podsvesnu zelju da svojim partnerom manipulises. Poznato je da su ljubomorne osobe u stanju da ucine mnoge stvari ako dodje u pitanje veza sa voljenom osobom.
Iz tog razloga ukoliko je on ljubomoran ti to mozes da koristis da bi manipulisala njime.

Admine preterujes, ozbiljno. Neznam odkud ti ovo, al mogu ti reci da nemanipulisem nikoga a najmanje svog partnera. Iskrena sam prema svima a najiskrenija prema voljenoj osobi, niti iskoriscavam bilo kakvu situaciju da bih upravljala nekim u obliku svoje koristi.

Po tvojoj izjavi, bin ich reif für die KLapsmühle :(

I odkud ti to da su crnogorke opasne? Vala ko ti to rece taj te slaga. :]

29

Citirano

Originalno do admin :
P.S.: Ima izgleda istine u onome sto poneki kazu da su Crnogorke "opasne".

Citirano

Originalno do Prolazzznica :
Vala ko ti to rece taj te slaga

Mozda admin ima licnog iskustva ?(

...a mozda sutra i ne bude padao sneg 8)
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

bux_ludvig_np

Zlatna sredina

(10)

• »bux_ludvig_np« je muško
  • »bux_ludvig_np« je zabranjen

Datum registracije: 02.01.2003

• Poruku poslati

30

Citirano

Vala da nisu posane jesu moja je majka iz crne gore kako je smirila mog baba miran ko leptir
Rekao je Allahov Poslanik Muhammed,a.s.,: " Iskoristi petero prije peteroga; mladost prije starosti, zdravlje prije bolesti, bogatstvo prije siromastva, slobodno vrijeme prije zauzetosti i zivot prije smrti. "

Administrator

Urednik foruma

(108)

• »Administrator« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

31

Citirano

Po tvojoj izjavi, bin ich reif für die KLapsmühle :(

Daleko bilo, moja izjava sadrzi samo moje licno misljenje i shvatanje. Ako mislis da sam ja merodavan da odlucujem o tome da li je neko zreo za ludaru ili ne onda imas previsoko misljenje o meni. :)

Citirano

Pa evo, prethodnik se upravo izjasnio i potvrdio da ovo misljenje postoji.

Citirano

Orginalno od pink

Citirano

Originalno do admin :
P.S.: Ima izgleda istine u onome sto poneki kazu da su Crnogorke "opasne".

Citirano

Originalno do Prolazzznica :
Vala ko ti to rece taj te slaga

Mozda admin ima licnog iskustva ?(

...a mozda sutra i ne bude padao sneg 8)

Ma ne Pink, ja imam upravo suprotna iskustva, te sam stoga i napisao da "ljudi pricaju", a ne da sam ja to izmislio.

Licnog sam misljenja da je ljubomora jedno patolosko stanje pojedinca. Hvala bogu da me je postedeo te bolesti.
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

32

Radi se o tome da PRAVA veza ne poznaje ljubomoru, jer za ljubomoru nema potrebe. Osobe su BY DEFAULT dovoljne jedna drugoj (u takvoj vezi), posesivnost im (obostrana) ne manjka, niti smeta, poverenje postoji, i ne postoji potreba za nadomestanje bilo cega na nacin na koji to cine oni koji za to imaju potrebe- manipulacijama. A ljubomora JE (priznavao neko ili ne) manipulaciono oruzje, u cije celjusti ako se jednom upadne NIKAD se ne izlazi iz njih.

Najnizi nacin provere ljubavi partnera, ONIH KOJI NISU U STANJU DA LJUBAV OSETE NA DRUGI NACIN, je da provere da li im je partner ljubomoran.

RAZMISLITE:

Ukoliko ljubav ne osecate (od strane partnera) da li je problem u vama (jer ne umete da osetite), ili da li ljubavi ima? I je li pouzdano proveriti to tako sto cete partnera napraviti ljubomornim. Odgovor mozete vrlo lako prebaciti u stereotipe o Pazarcima, ali vam GARANTUJEM da ce veliki broj muskaraca (onih stereotipnih pazaraca) biti ljubomoran ukoliko pokusate da ga napravite ljubomornim. Zato sto vas voli? NE !!! JEdnostvano zato sto mu to SMETA i sto je po prirodi LJUBOMORAN! I sto ga to nervira.. i sto ne voli da mu se prica.. i .. i .. I jeste li saznali da vas voli? OPET NE! I u milion brakova imate ljubomoru tamo gde muz vara zenu, a zena je ljubomorna pa ga proverava, a on misli da ga voli, a ne bi stimalo sve kad ga ona ne bi proveravala.

E sad ja vas pitam JE LI TO LJUBAV? Ako je to ljubav o kojoj pricate, onda je razumno sto mislite da je ljubomora ok..

I jos jedno: izjava da ljubomora cini vezu zanimljivom je PRIZNANJE da je veza (ta o kojoj se govori) NEZANIMLJIVA te joj treba nesto kao ljubomora da je osvezava - znaci NIJE PRAVA (veza)..
mogu ja da se potpisem i bolje...

DeeDee

Početnik

(10)

• »DeeDee« je žensko

Datum registracije: 24.09.2003

• Poruku poslati

33

Četvrtak, 30. Oktobar 2003

Ljubomora nema nikakve,ama bash nikakve veze s' ljubavlju...To je presipanje iz shupljeg u prazno.
Mozda nije ok da sad ja to pricham jer sam tek skoro doshla "na tobe" osetivshi tu uzvishenu,neku drugachiju ljubav od svih razlichitu...(jes da je 24 godine prilichno , al mislim da nikad nije kasno,hvala Bogu pa je ikako i osetih :klanja: ,moglo je bit i gore)
i ja volim ovaj osecaj i ne dam ga nikome!!! :]

Reshenje : preispitajte sebe,pa se tek onda osmelite da budete ljubomorni. :rolleyes:
Istina je poput zvezde , koja skoro da se ugasi u nocnoj tami....

Elvinov babo

Profesionalac

(10)

• »Elvinov babo« je muško

Datum registracije: 15.05.2003

• Poruku poslati

34

O ljubomori

* Ljubomora NIJE dokaz ljubavi, ljubomoran ne voli nikog drugog do sebe, i boji se za sebe (da ne ostane sam)...

* Ljubomora se javlja kod osoba sa nedostatkom samopouzdanja...ako sam svesan/na svojih vrednosti, a nedostatke pokusavam da drzim pod kontrolom, onda druge necu gledati kao suparnice/ke...

* Ljubomorni ljudi su u stvari veoma posesivni, ucinice "voljenu" osobu i nesrecnom samo da ne bude tudja...
Zaboravi na probleme,sutra dolaze novi.

Dinna_

Zlatna sredina

(10)

• »Dinna_« je žensko

Datum registracije: 01.04.2003

• Poruku poslati

35

Citirano

Orginalno od DeeDee
Ljubomora nema nikakve,ama bash nikakve veze s' ljubavlju...To je presipanje iz shupljeg u prazno.

Ja sam drugog misljenja.Bez ljubomore nema ljubavi.Po meni to je jedini dokaz, koliko toj osobi znacis.Kada je u pitanju ljubav, svi smo mi ljubomorni, samo sto to krijemo.

Interesantna razlika u izrazavanju ljubomore izmedju zena i muskaraca je, da muskraci predano kriju moguce tragove i da na najrazlicitije nacine izbegavaju davanje povoda svojim partnerkama. Dok, su zene sklone da »smisljenom igrom« ili sa namerom izazivaju muskarca na ljubomornu reakciju.

Pozdrav
[SIZE=2] Veseo čovjek je kao sunce; kud god ide osvjetljava[/SIZE]

bux_ludvig_np

Zlatna sredina

(10)

• »bux_ludvig_np« je muško
  • »bux_ludvig_np« je zabranjen

Datum registracije: 02.01.2003

• Poruku poslati

36

Petak, 31. Oktobar 2003

LJUBOMORA - Mit ili stvarnost

U javnosti je uvrezeno misljenje, da su zene sklone vecim ili »opasnijim« (gorim) izlivima ljubomore od muskaraca. Tako npr. stari Heleni su smatrali da, zenska ljubomora predstavlja vecu opasnost po muskarca od najgoreg neprijatelja. U duhu ovakvog nacina shvatanja, postoji uverenje da je ljubomorna zena u stanju da muskarcu nanese nevidjeno zlo, cak i da ga unisti, makar i ona sama u tome stradala. Ona je izuzetno osvetoljubiva i prema svojim suparnicama, stvarnim ili umisljenim.

Ako se pozovemo na mitska predanja, za dobru ilustraciju imamo ponasanje glavne boginje na Olimpu, tj. mocne Zevsove zene, Here. Uvazena Hera je bila zastitinica braka, ali i olicenje osvetoljubive zene sklone destruktivnim ili morbidnim postupcima. Naravno, Zevs joj je neprekidno davao i dobar povod imao je brojne ljubavnice i decu sa njima. A »sirota« Hera, je bila danonocno zaokupljena smisljenjem razlicitih osveta iz ljubomore. Svoj bes je iskazivala ne samo na Zevsu, vec i na njegovim ljubavnicama i na njihovoj vanbracnoj deci.

Iz danasnje prespektive, pretpostavlja se da je brak izmedju ovog bozanskog para predstavljao personifikaciju helenskog braka iz visih krugova drustva, u kome se uloga i svet udate zene svodio na kucu, dok je muz imao punu slobodu kretanja i ponasanja, sto znaci i za neogranicene avanture ili preljube.
Dobru ilustraciju preljube za osvetoljubivim i pogubnim epilogom imamo i kod najveceg helenskog junaka Herakla, koji je stradao zbog svoje nevernosti. Herakla, kao nepobedivog junaka, ipak je na kraju unistila zenska ljubomora.
I najveci junak germanskog mita Sigurd, poginuo je zbog Brunhildine ljubomore ili zato sto se nije njome ozenio. Na kraju, Brunhilda je ubila i sebe.
Slicne i jos strasnije primere ljubomore pronalazimo i u mitovima kulturno-istorijskog nasledja drugih naroda, verovatno kao odraz stvarnosti tog doba. Sigurno je da takva realnost nije preovladala kao opsta pojava, ali bila je dovoljno opasna da je morala ostati zabelezena.

U danasnjem savremeno drustu, ljubomora se tumaci na drugaciji i kompleksniji nacin. Psiholozi objasnjavaju mnoge zablude koje vladaju u odredjenim populacijama ili kod pojedinaca. Osnovno je, da se ljubomora kao oblik destruktivnijeg ponasanja u najtezoj kategoriji, ne moze vise vezivati za odredjeni pol, tj. za zene. Naravno, zene i muskarci samo razlicito reaguju i izrazvaju svoja osecanja, ali to vazi i za sva ostala emotivna stanja ili raspolozenja kroz koja prolaze. Ne moze polna pripadnost da odredjuje visinu stepena necije ljubomore, vec na to iskljucivo uticu: genetika, struktura licnosti, mentalno stanje i zdravlje, obrazovni nivo, socijalna svest, okruzenje.
Nezavisno od toga da li postoji razlog za ljubomoru ili ne, ona nikada ne moze biti bezazlena. Izraravanje ljubomore uvek dovodi do odredjenih neprijatnosti, koje mogu da se resavaju, zavrsavaju ili da progresivno napreduju do razlicitih faza kulminacije koje u svom epilogu donose i teze posledice.

Sklonost ka izrazavanju ljubomore, je osecanje sa kojim se covek radja. Postoje osobe koje su po sovojoj prirodi skoro »imune« na izrazavanje tog osecanja, medjutim postoje osobe koje tu osobinu nose svojim rodjenjem. Zivotni dogadjaji koji dalje prate takvu osobu tokom njenog kompletnog odrastanja, sazrevanja i formiranja, imaju presudnu »tezinu« na nivo ili stanje svesti i na manifestaciju ljubomore.

Interesantna razlika u izrazavanju ljubomore izmedju zena i muskaraca je, da muskraci predano kriju moguce tragove i da na najrazlicitije nacine izbegavaju davanje povoda svojim partnerkama. Dok, su zene sklone da »smisljenom igrom« ili sa namerom izazivaju muskarca na ljubomornu reakciju.

Naravno, ako licnost koja ima visoko izgradjeni integritet, samopouzdanje i poverenje u sebe i u svog partnera, kao i poverenje u zajednicki odnos nece praviti probleme, cak, ako rodjenjem i nosi sklonost ka ljubomori – umece da je pravilno kanalise ili nivelise.
Rekao je Allahov Poslanik Muhammed,a.s.,: " Iskoristi petero prije peteroga; mladost prije starosti, zdravlje prije bolesti, bogatstvo prije siromastva, slobodno vrijeme prije zauzetosti i zivot prije smrti. "

hobbes

Profesionalac

(10)

• »hobbes« je muško

Datum registracije: 21.08.2002

• Poruku poslati

37

Petak, 31. Oktobar 2003

Ma ljubomora zamara i opterećuje vezu, naročito bezrazložna ljubomora.
A kad je neko ljubomoran bez razloga onda se vremenom zapitaš "Zašto da i ne uradim nešto kad mi se isto fata" i tako malo pomalo ode veza u fade out.

kiki

Zlatna sredina

(10)

• »kiki« je žensko

Datum registracije: 08.04.2003

• Poruku poslati

38

Subota, 13. Decembar 2003

Nadam se da si svesno stavila ovo Ljubomora,opsesija? Bolest?

Pa mozes da se slazes ili ne sa misljenjima nekih ljudi(hadalj,finger,pink,admin...) ali ja ih podrzavam i kazem da su u pravu.

Ja sam davno ucila iz etike dr. Jovana Marica da se ljubomora svrstava u NEGATIVNE moralno-psiholoske osbine- to je emocija u kojoj ima mnogo vise ljubavi prema samom sebi(samoljublja) nego prema partneru i odraz je sopstvene inferiornosti i nerealizovanosti.Mozda ce se neki zacuditi ali zabelezeno je da se patoloska ljubomora znatno cesce javlja kod muskaraca valjda zato sto oni cesce dozivljavaju suprugu kao "svoj posed".Meni licno ne bi godilo da mi je decko ljubomoran jer ni ja nisam,mozda nekad igram igrice toplo-hladno ali to sigurno nema nikakve veze sa ljubomorom.

Izraz opsesivan se odnosi na povratnu prisilnu misao,koja ja nezeljena i koja NE MOZE da bude voljno iskljucena od strane svesti,dakle nametnuto razmisljnje npr. o partneru koje se stalno ponavlja i ne zavrsava se zakljuckom.

I ljubomora i opsesija mogu dovesti do bolesti,ali ne bih sad o tome ionako sam oduzila. ;)
Pazi koju igru igras.

no-name

Početnik

(10)

• »no-name« je muško

Datum registracije: 12.01.2004

• Poruku poslati

39

Utorak, 13. Januar 2004

ljubomora

slazem se da kod muskog roda ljubomora je presentnija nego kod zena ali mislim da su zene emocijalnije u vezi nego muskarci.
ja ljubomoru osecam, kao noodgovornost prema partneru, i to je radikalnija greska.
ako covek u svojoj vezi nije siguran onda je i ljubomoran; kad je sigurnost tu onda nema ni ljubomore.
kako se ponasat kad ti cura pozdravi njezinog druga?
po meni neka ga pozdravi dok njezina paznja prema njemu nije veca nego prema meni je svejedno a ako je to obrnuto onda sam sa pogresnom zenom; tu netreba biti ljubomoran nego zavrsiti vezu .

• »saggitarius« je muško

Datum registracije: 07.01.2004

• Poruku poslati

40

Srijeda, 14. Januar 2004

sta treba za dugu ljubav:

dosta ljubavi, poverenja, iskrenosti, otvorenosti, emocionalne vezanosti za partnera i naravno ljubomore. Slazem se da je ljubomora nezdrava, ali je isto tako i cesto ispravna tj, na mestu. Ako smo ljubomorni na partnera to ne znaci da je ili da ga ne volite. Ljubomora ne mora da je usmerena na njega ili nju vec na tu trecu osobu, sa kojom je vas partner u dosluhu ili mozda samo prica ili sta li vec. Za sebe znam jednu stvar, kada je nesto moja ONDA JE SAMO MOJE I NICIJE VISE!!!!!!!!!!!!!!!!! I tome mora da se stavi tacka!! Moze da se dozvoli dosta toga i da se predje preko odredjenih stvari, ali biti ljubomoran , naravno do odredjene mere, je zdravo za vezu i verujte to ponekad drzi vezu i jaca je!!! Ponekad je rusi, a znate kada? Kada se ispostavi da je ljubomora bila na mestu, tj kada je partner imao pravo kada je bio ljubomoran! Jedino tada! Verujte da ima parova, koje ja znam, koji su zajedno vise od 7 godina, a koji su i dalje ljubomorni! Ali se vole vise od svega!! Dakle to je jedan neizbezan zacin ljubavnog zivota!! Ako nismo ljubomorni, to moze da stvori plejadu problema, verujte, narocito kada vasa druga strana, bilo lepsa ili ruznija (hehe), zna da vi niste ljubomorni, svasta moze da se desi, a to ne smemo da dopustimo nikako! Zakljucak svega ovoga: STA JE MOJE MOJE JE!!!!!!! LJUBOMORA DO ODREDJENE MERE JE ZDRAVA I NE SKODI!!

i jos nesto, svi vi treba da znate da niko ne moze da voli kao musko sto moze! Samo vidite, ili preslusajte neke pesme ili stihove i videcete da su ih napisali MUSKARCI!! Zasto nema dobrih zenskih tekstopisaca? Jer zensko ne moze da pruzi toliku ljubav kao muskarac sto moze, jedino sto je zensko ZENSKO, odnosno moze da ispolji svoja osecanja javno, dok je musko MUSKO, tj, ima neki svoj ponos! Tek kada se nadjete nasamo sa muskarcem, ako vas voli, iskreno, on ce vama to i reci iskreno i u oci! I obratno! Ali, verujte muskarac zna vise da voli...
svakoga dana u svakom pogledu sve vise napredujem

Social bookmarks