Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

björn

Profesionalac

(10)

• »björn« je muško

Datum registracije: 29.08.2003

• Poruku poslati

81

Ponedjeljak, 17. Maj 2004

Ja se ne bih slozio sa Fingersom kada kaze da je bolest posljedica ljubomore, vec je ljubomora ta koja otkriva bolesti prisutne u covjeku, ako ih ima. Pa ako je covjek zdrav onda je i ljubomora zdrava, a ako je covjek bolestan onda je i ljubomora bolesna, dakle opet nije kriva ljubomora vec samo unutarnje stanje covjeka.
by Djerilac
---
(o) (o)
14. Kad bismo njih radi kapiju na nebu otvorili i o­ni se kroz nju uspinjali,
15. opet bi o­ni, zacijelo, rekli: "Samo nam se pričinjava, mi smo ljudi opčinjeni!" (Kur'an)

Gerilac

Profesionalac

(10)

• »Gerilac« je muško
  • »Gerilac« je zabranjen

Datum registracije: 28.03.2003

• Poruku poslati

82

Selam alejkum Bosnjakinje, Bosnjaci i Bosnjacad.

Zaista poravnjavajuci dio. Zakuco sam ga tu. :)

(o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o)

Allahimanet.
HER DZAN ASURA, HER VER KERBELA - SVAKO VRIJEME JE ASURA, SVAKO MJESTO JE KERBELA. Imam Dzafer Essadik r.a.

björn

Profesionalac

(10)

• »björn« je muško

Datum registracije: 29.08.2003

• Poruku poslati

83

otiso ti je ekser ukrivo al hajt ima i to veze sa ljubomorom (o)
14. Kad bismo njih radi kapiju na nebu otvorili i o­ni se kroz nju uspinjali,
15. opet bi o­ni, zacijelo, rekli: "Samo nam se pričinjava, mi smo ljudi opčinjeni!" (Kur'an)

kiki

Zlatna sredina

(10)

• »kiki« je žensko

Datum registracije: 08.04.2003

• Poruku poslati

84

Srijeda, 19. Maj 2004

Citirano

Orginalno od sans

O: Na mnogo načina. Recimo, jedan od njih je da ženu non-stop zoveš telefonom kad nisi kući, i ako se slučajno ne javi, jer je recimo zauzeta u kupatilu a nema bežični telefon - napuštaš i posao, trčiš do taksija, pa taksijem prolaziš kroz crveno, stižeš do kuće, nemaš vremena čak ni kusur da sačekaš već taksisti kažeš da je u redu i da ne mora da se trudi da ti od 100 eura vrati 90, a sve to iz jednog jedinog razloga - edal bi je "zateko na delu".
Uzmeš ljubplomer, izmeriš čoveku ljubperaturu, i vidiš da gori... 40 stepeni ( sa 42 je već u stanju da je ubije za svaki slučaj, da ga ne bi prevarila)

Izvini sans, ovo skoro da ima elemente Sumanute Psihoze zvane Sumanutost Ljubomore. :rolleyes:
Pazi koju igru igras.

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

85

Srijeda, 19. Maj 2004

I ja mislim da ima, nego mi nije jasno što se meni izvinjavaš :D
Čovek iz one priče nisam ja :]
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

Gerilac

Profesionalac

(10)

• »Gerilac« je muško
  • »Gerilac« je zabranjen

Datum registracije: 28.03.2003

• Poruku poslati

86

Četvrtak, 20. Maj 2004

Selam alejkum Bosnjakinje, Bosnjaci i Bosnjacad.

Ge! Oni i dalje halja svoju teoriju furaju, iako sam ja podrobno objasnio da ljubomora nije izvor negativnosti ili pozitivnosti. Ali hajt nema veze, Gerilac je to. :):):) Od njega se ne prihvata pa makar neznam ti sta rekao. :):):)

Evo ja izvadih ovaj ekser sad pa ga ispravih cekicOm i ponovo ga zakucah, jel bolje sad?

Allahimanet.
HER DZAN ASURA, HER VER KERBELA - SVAKO VRIJEME JE ASURA, SVAKO MJESTO JE KERBELA. Imam Dzafer Essadik r.a.

Arhitetkinja

Zlatna sredina

(10)

• »Arhitetkinja« je žensko
  • »Arhitetkinja« je zabranjen

Datum registracije: 22.09.2004

• Poruku poslati

87

Srijeda, 29. Septembar 2004

Po meni je ljubomora najbolji pokazatelj da neko nekog voli i za pocetak izgradnje veze izmedju muskarca i devojke neophodna Lepo je kad se oseti osecaj cednosti da si nekom drag/a.

• »Talibul-ilm« je muško
  • »Talibul-ilm« je zabranjen

Datum registracije: 23.10.2004

• Poruku poslati

88

Četvrtak, 04. Novembar 2004

U potpunosti se slazem sa Arhitektinjom :)
Sve vrste pojedinacnih neprijateljstava covjeka bilo kad ce se pretvoriti u prijateljstvo i ljubav, osim neprijateljstva koje nastane iz zavidnosti (haseda). Ne mogu ga oprati sve vode, ni ublaziti sve ljubavi svijeta. On uvijek ostaje crna tacka, cekajuci momenat da eksplodira.

Parali su stomake trudnica, potom vadili zivu djecu koju su poslije pekli u sporetima i tjerali majke da piju djecju KRV!!! X( X( X(- Muderris

SVE SMO ZABORAVILI...I ZGARISTA...I RAT. ZABORAVILI BORBU DOBRA PROTIV ZLA, BORBU PRAVDE PROTIV NEPRAVDE, BORBU TESKU I KRVAVU. ZABORAVITI NE SMIJEMO. PROKLET BIO KO ZABORAVI IZGLADNJELU NANU, OSAKACENOG BABU, ZAKLANO DIJETE, SILOVANU SESTRU! ;( ;( ;(
Allahu ti pomozi mudzahidima u Ceceniji, Allahu , ti pomozi mudzahidima u Afganistanu, Allahu, ti pomozi mudzahidima u Iraqu, Allahu, ti pomozi mudzahidima u Palestini, Allahu ti pomozi mudzahidima sirom svijeta ma gdje se nalazili, podari im pobdjedu na ovom i dzennet na buducem svijetu. Amin! ;( ;( ;(

Utopljena u Casi

Zlatna sredina

(10)

• »Utopljena u Casi« je žensko

Datum registracije: 01.05.2004

• Poruku poslati

89

Ponedjeljak, 13. Decembar 2004

Citirano

Orginalno od Arhitetkinja
Lepo je kad se oseti osecaj cednosti da si nekom drag/a.

Haaaa?

Osjechash chednost kad osjetish da si nekom draga?

P.S. Ima li negdje pokrenut topic gdje bi se unosile provale dana?
Tu sam…tu sam gdje jesam. Takva kakva jesam. Moje meso. Moja krv. Moj glas. I, tudja presuda – na život. .

muhadzer

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 08.11.2004

• Poruku poslati

90

''ko nije ljubomoran nije zaljubljen''
kineska poslovica
Svijet pociva na cetiri stuba: znanju ucenih, pravdi mocnih, hrabrosti odvaznih i molitvi pravednih.

Arhitetkinja

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

91

Citirano

Orginalno od muhadzer
''ko nije ljubomoran nije zaljubljen''
kineska poslovica

Slazem se sa tobom u potpunosti

Utopljena u casi ako nema mozes sama otvoriti takvu temu

92

Utopljena slazem sa tim.. I slazem sa necim sto mi je bjorn prije govorio (da ljubomora otkrije bolesti u covjeku). Pogresno sam svoj stav predstavljao prije. Al i dalje drzim da ljubomora, onakva kakvom je vecina shvata, nije nista dobro. Tj akcije koje pokazuju ljubomoru nisu dobre i u vezi mogu samo da stete. Stoga se slazem sa bjornom jer upravo osecaj ljubomore otkriva kakvi smo. Mozemo imati isti osecaj, koji je stimuli za akciju, ali akcija ne mora (i u vecini slucajev i nije) ista. Ljubomora moze biti razlog za neku akciju, i ljubomorom je mozemo objasnjavati, ali ljubomora nije opravdanje... mi ostajemo odgovorni za gluposti koje pravimo. A iz ljubomore sve akcije koje se dese obicno bivaju nekakve gluposti. Dakle, i u slucaju da neko oseti ljubomoru bitna je samokontrola. Jer stoji i ono sto sam prije govorio: ukoliko sumnjamo zasto smo uopce u vezi? Treba li nas partner drugoga to znaci da mi nismo dovoljno dobri te nemamo potrebe ni biti zajedno..

A oni koji drze do veze ni ne dolaze, tj ne dovode ni sebe ni partnera, u tu vrstu iskusenja. A znate ko to ne cini, tj ko se ispravno, u ovom smislu ponasa? Oni koji vole i oni koji znaju...

ps. Moze se slagat ko hoce a ko nece ne mora. Ovo je samo moje licno misljenje. Al bi mi bilo drago samo ako se slucajno desi, eto slucajno, da ako mi neko dise za vrat pa mi svaki post tumaci (pa i one zatrpane danima ili mesecima, makar koristi tacke u svom pisanju da bih mogao da se potrudim sta oni to zele reci. Eto pade mi napamet da bi to neko mogao da uradi pa rekoh da bolje kazem prije nego se desi.. a nije da se to desava... al opet moze.. cudan je svet.. svasta moze da se desi... treba se pazit.. Svako ima svoju ljubav... svako ima licnog kriticara :))
mogu ja da se potpisem i bolje...

muhadzer

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 08.11.2004

• Poruku poslati

93

Citirano

ali ljubomora nije opravdanje... mi ostajemo odgovorni za gluposti koje pravimo. A iz ljubomore sve akcije koje se dese obicno bivaju nekakve gluposti

Ako nisu neke destruktivne to su najljepse gluposti koje se mogu nekom desiti. Ako pak nerviranje bude prvo sto usslijedi poslije tih ''akcija'' red je da covjek posteno prouci svoju vezu. Nema prave ljubavi bez malo ''gluposti''. Uvijek sam sumnjao u parove koji se nikad ne posvadjaju.
Svijet pociva na cetiri stuba: znanju ucenih, pravdi mocnih, hrabrosti odvaznih i molitvi pravednih.

Arhitetkinja

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

94

Citirano

Orginalno od fingersbroken

Utopljena slazem sa tim.. I slazem sa necim sto mi je bjorn prije govorio (da ljubomora otkrije bolesti u covjeku). Pogresno sam svoj stav predstavljao prije.

A oni koji drze do veze ni ne dolaze, tj ne dovode ni sebe ni partnera, u tu vrstu iskusenja. A znate ko to ne cini, tj ko se ispravno, u ovom smislu ponasa? Oni koji vole i oni koji znaju...

ps. Moze se slagat ko hoce a ko nece ne mora. Ovo je samo moje licno misljenje. Al bi mi bilo drago samo ako se slucajno desi, da mi svaki post tumaci (pa i one zatrpane danima ili mesecima

Kako samo moze neko u nekoliko reci sam sebi da upadne u usta. Bjorn mu pisao pre nekoliko meseci (17.05.2004, 10:25) a on daje sebi za pravo na kraju svog izlaganja usput da uputi kritiku drugome na nesto sto on upravo uradi (

Citirano

Al bi mi bilo drago samo ako se slucajno desi, da mi svaki post tumaci (pa i one zatrpane danima ili mesecima
).Kakva glupost!!! Svasta Ustvari nije svasta jako je smesno :)) :)) Ako nekom nije smesno oda je sigurna sam neverovatna nesklad kako se ovde od pojedninog clana pise.

Dobro je da si primetio sam da te je u onom postu hajde da se izrazim sportski Gerilac tada dobro izdriblao

:)) Ili ako ti je lakse za razumevanje da ti analiziram nisi ti pogresno rekao svoje misljenje nego si sam sebi dao gol AUTOGOL :D

Hajde kad se pravis da nisi ljubomoran Odgovori na ovo pitanje:

Kako bi reagovao kad bi devojka koja je sa tobom u vezi plesala sa drugim. Zamisli celu situaciju On nju drzi oko struka a ona njemu ruke oko vrata. E hajde sad ali iskerno koja bi osecanja imao ili nebi nista osecao ?

hadzied

Profesionalac

(10)

• »hadzied« je muško

Datum registracije: 10.08.2002

• Poruku poslati

95

Citirano

Hajde kad se pravis da nisi ljubomoran Odgovori na ovo pitanje:

Kako bi reagovao kad bi devojka koja je sa tobom u vezi plesala sa drugim. Zamisli celu situaciju On nju drzi oko struka a ona njemu ruke oko vrata. E hajde sad ali iskerno koja bi osecanja imao ili nebi nista osecao ?

Tetka, mislim da je ovo tvopje pitanje malo indiskretno, a posebno traženje javnog odgovora, bez obzira na eventualni odgovor...

Mislim, bar ja, za druge neznam, da i sama ovakva situacija budi negativna osećanja, a kamo li da se sada prozvana osoba, u ovom slučaju Fingers, o tome izjašnjava...

P.S.
Možda je ovo pitanje za PM, neznam... :rolleyes:

Pozdrav

Arhitetkinja

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

96

E pa Ja mislim da je ovo jako dobro pitanje da vidimo dali je zaista takav kako se prestavlja da je. On sa njegovim stavovima koje ovde neiskreno pise/iznosi, pokusava da sebe prestavi mocnim posto drzi da su ljubomorni ljudi oni koji su slabi Sto je jos jedna bezmislica Veze ne spojivo

A tebi hvala na iskrenosti i sto priznajes neprijatna osecanja Vidim da te oslovljavaju sa doktorom sto potvrdjuje ovo gore od mene napisano da ljubomora nije direktno i nesigurnost u sebe.
Kao covek od znanja mislim da imas dovoljno samopouzdanja iz toga povlacim kao jasan dokaz da ljubomora nije vezana sa samopouzdanjem.
Ali da vidim sta ce on reci. Bas me interesuje. Naravno ako samo ne pocne da vreda bice mi drago cuti njegov odgovor.

Ravnodusnost je po meni jedanko "bas me briga" ja tako i tako necu dugo sa njom ili njim

Administrator

Urednik foruma

(121)

• »Administrator« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

97

Utorak, 14. Decembar 2004

Ljubomora je po meni itekako odraz nemogucnosti da se covek kontrolise i po meni u neku ruku predstavlja kompleks nize vrednosti.
Ukoliko znam koliko vredim, ko sam i sta sam, nije mi krivo niti nelagodno ako se nadjem u scenariju iz prethodnog primera. Medjutim moram naglasiti da, po meni, normalan ples svakako nije povod za ljubomoru. Svaki drugi oblika 'plesa' pokazuje zapravo zelju partnerke da u nama izazove ljubomoru ili pak da pokaze koliko joj (malo) vredimo.
Ukoliko se radi o ovoj drugoj varijanti razumnim zakljucivanjem dolazimo do zakljucka da nas ta osoba zapravo nije vredna, tako da ljubomori zaista nema mesta. U takvom slucaju partnerka mora sama sebi odgovarati za konsekvence koje su, vec iz nacina ovog mog pisanja, potpuno jasne.

Sto bi reko jedan profesor, sama pala, sama se ubila.
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

Sandzacki_sin

Zlatna sredina

(10)

• »Sandzacki_sin« je muško

Datum registracije: 20.03.2004

• Poruku poslati

98

Esselamu alejkum

Ljubomora se ne može gledati čisto razumom. Slažem se da razmišljanje čisto razumom dovodi do zaključka da taj partner ili partnerka u stvar i nisu vrijedni naše ljubavi, ali ipak i poslije takvog zaključka ostaje osjećaj povrijeđenosti.

Po meni to je zato što je ljubomora mješavina ljubavi prema sebi i ljubavi prema drugome, vjerovatno više ovo prvo. I zato ne mislim da je ona negativna, naravno u nekim granicama, jer osoba koja ne drži do sebe ne može, uistinu, biti ljubomorna.

Meni lično ljubomora ima prizvuk dostojanstva i ljudskosti. A stanovište da ne treba biti ljubomoran i da treba prepustiti nekom momentu u vremenu da presudi da li je poklonjena ljubav ili naklonost opravdana - to me asocira na cinizam.
[SIZE=3]Istina koja oslobađa je najčešće ona istina koju ljudi ne žele da čuju.[/SIZE]

Root

Profesionalac

(10)

• »Root« je muško

Datum registracije: 01.06.2003

• Poruku poslati

99

Citirano

Orginalno od Arhitetkinja

Ja bi im polahko priso (sa jednom stanglom iza ledja), pa bi ih neprijatno iznenadio :D i posle toga otiso kuci sav srecan 8) i radostan :)) :))
A mozda bi ih i malo naSekiro :D :D

P.S. Inace nisam ljubomoran...

Utopljena u Casi

Zlatna sredina

(10)

• »Utopljena u Casi« je žensko

Datum registracije: 01.05.2004

• Poruku poslati

100

Kao shto su ljubav, mrznja, strast, glad sastavni dijelovi zivota, isto tako je i ljubomora jedna od kockica koje jednu cjelinu chine potpunom.

Ne treba ju koncentrirati (ljubomoru) samo na partnera, ona se moze osjechati i kod prijatelja ( ja naprimjer hochu poludjeti kad moja prijateljica posveti nekom vishe paznje no meni) ili kod mame (hoche mi neshto biti kad snahu hvali vishe od mene). Samo je pitanje kako se nositi sa njom.

Jer u ljubomori nema kontrole, to je isto kao kod alkohola, male su kolichine dovoljne da napravish belaj (ne pricham iz lichnog iskustva) i isto kao shto je laz da ne je "neko dobar u alkoholu" tako je i laz da je neko dobar u ljubomori.

Kada sam mami i Dzani (koja mi je vishe od prijateljice) natuknula da mi takvo ponashanje smeta, obadvije su ustvrdile da nas dvije veze neshto shto se ne moze dijeliti sa drugima, i da to trenutno zapostavljanje proizilazi iz toga jer znaju da znam da sam za njih neshto posebno (bez hvale 8) ).

U vrijeme Poslanika s.a.w.s. jedan ashab je nakon shto je njegova zena sjahala sa konja, prishao i ubio ga jer je bio ljubomoran. Na konja!
I shto je dobio? Mrtvog konja.

Pazite da vi svojom ljubomorom ne ubijete konja.
Tu sam…tu sam gdje jesam. Takva kakva jesam. Moje meso. Moja krv. Moj glas. I, tudja presuda – na život. .

Social bookmarks