Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Jasmin

Zlatna sredina

(10)

• »Jasmin« je autor ove teme

Datum registracije: 02.01.2003

• Poruku poslati

1

Petak, 03. Oktobar 2003

ljudi sustigli smo zapad

u zadnje vreme citam blic, i tamo ima kao neko istrazivanje jedne agencije, o seksualnosti nasih momaka i devojaka u srbiji, i to bi me bilo bas briga, nek istrazuju sta hoce
ALI pogadja me sto sam u 2-3 navrata procitao i ponesto o devojkama i mladicima iz naseg grada
-kaze se ,tj jedan nas ginekolog kaze da je kod nas granica stupanja u seksualne odnose 15-17 god!!!!!
granica za stupanje u bracnu zajednicu je pak 19-21(devojke) i 21-23 muskarci uz objasnjenje da se nasa omladina slabije skoluje pa se "brze izive" :(

-Ne zelim da poverujem u ovo, pa ipak sta ako ima i malo istine, onda nije dobro
zar cemo dozvoliti da "zapad" u nas zivot udje samo na ovaj nacin 8o

interesuje me vase misljenje o tome -koliko je ovo istinito?
i da li je u pazaru trenutno faza opadanja morala?(iako to mozda nije vidljivo)
i koliko vam je prijatno kada na srednjim stranama novina vidite gabrijelu "u poslu" uz vest da ju je na hiljade pazaraca probalo
ona sanja da sam oprao ruke,da sam obrijan da sam lep..toplo je na jastuku..u polusnu.mirise na dorucak.prijatan glas iz druge sobe javlja:kazu IDEMO

DjordjeRd

Profesionalac

(10)

• »DjordjeRd« je muško

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

2

Subota, 04. Oktobar 2003

Veruj slobodno, do poslednjeg slova.

P.S. Vrlo mi je neprijatno kad vidim Gabrijelu u svim izdanjima količinama i formatima.
Ovaj član foruma želi da se, ovim putem, javno odrekne prava i obaveza čitanja i komentarisanja tema u forumima 'Politika' i 'Religija', i možete smatrati da nije kompetentan za takvu vrstu sadržaja u javnom mediju kakav je Internet. Svaka aluzija ili komentar na gornje rečenice će biti ignorisana od strane autora. Hvala na razumevanju.

P.S. 37!

Mikov_sin

Zlatna sredina

(10)

• »Mikov_sin« je muško

Datum registracije: 24.10.2002

• Poruku poslati

3

Subota, 04. Oktobar 2003

Gabrijela !?

Pa zar je jos prisutna na nashim terenima...Davnashnja li je bogu fala 8)
[SIZE=3]
A HEAD
[/SIZE]

napoleon

Početnik

(10)

• »napoleon« je muško

Datum registracije: 07.03.2003

• Poruku poslati

4

Ponedjeljak, 06. Oktobar 2003

e ljudi meni nije jasno cemu mi stremimo, i cemu se nadamo..
ko hocemo drustvo koje je bolje i plemenitije, te ovo te ono, a u stvari sve ono najgore sto ovo covecanstvo mogade da proizvede nama je nikad dostupnije cak i u nasem gradu
-treba uzet jednu motku pa redom :) :)
ko god zasluzi
lost in space

hadzied

Profesionalac

(10)

• »hadzied« je muško

Datum registracije: 10.08.2002

• Poruku poslati

5

Ponedjeljak, 06. Oktobar 2003

Pozdrav za sve vas, a i tema vam nije neka, a pogotovu u ovom forumu, o Novom Pazaru, ili možda, diskusija nije krenula u pravom toku, a da se ne naljuti pokretač, mislim da je dobro osmišljena, ali ne i postavljena na pravi način... :( :( :(

P.S.

Nekada, smo predlagali da se ne postuju postovi koji su kraći od jedne rečenice, a ova tri poslednja po smislu, nemaju ni jednu pametnu reč u sebi... :( :( :(

Pozdrav

P.P.S.

Na nekoliko mesta smo pokretali slične teme, pa molim pokretača da prelista sadržaj foruma i da svoju temu potraži u nekim od ranijih diskusija... :] :] :]

Za supermoderatora, molba da se tema prebaci na odgovarajuće mesto, da se ne bi ponavljale teme od ranije... :] :] :]

Podrav

vagabundo

Početnik

(10)

• »vagabundo« je muško

Datum registracije: 28.08.2002

• Poruku poslati

6

Utorak, 07. Oktobar 2003

selam i dobar dan svim ljudima dobre volje na forumu, pa jasmine za moj pojam ta statistika je manje vise i bila poznata vec duze vreme, nego sto je negativno te tzv. modernizacije, tj. sustignuca zapadnog sveta je vise problem narkomana i alkoholicara koji do pre deset godina bio zaista minimalan (mislim vise na narkomane)u novom pazaru.
8o
Zastrasujuce je kako to negativno dostignuce zapada ;( , skojim i zapad sam se bori, napao nas grad kao neki parazit i ako se u tom pravcu sa strane vodecih organa i nas licno ne dogodi, npr. stvaranje ustanova za rehabilitaciju ili mozda informativnog centra, vidim za buducnost veliki problem za nasu omladinu :( , gospodine hadzied valjda si upravu sto naglasavas da smo imali slicnu temu vec, ali ipak kako je od jasmina pokrenuta smatram da je pravo pogodjena, s postovanjem podravlja vas vagabundo ;)

Selmica

Učenik

(10)

• »Selmica« je žensko

Datum registracije: 24.09.2003

• Poruku poslati

7

Utorak, 07. Oktobar 2003

Statistiku i taj artikal u novine nisam licno videla i citala, ali su mi pricali o tome u Pazar kada sam bila zadnji put...

@Jasmin
Slobodno veruj o to... I pravo da ti kazem to nije naj gore sto ces cuti o nasem narodu. Ja sam se ukapila dok sam slusala sta su sve meni pricali. Neverovatno je da narod moze da zaboravi koje i sta je da bi radio KAO I SVI.

Meni se cini, da pazarci koji zivu na zapadu ne primaju tako lako te ideje. Jer ziveti na njihan nacin donosi puno negativnih uzroka, i kad imas pred oci te uzroke, onda ne zelis da ides istim putem.

(nadam se da ces razumeti sta sam htela da ti kazem)

rifche_golup

Profesionalac

(10)

• »rifche_golup« je muško

Datum registracije: 09.12.2002

• Poruku poslati

8

Utorak, 07. Oktobar 2003

esselamooalaykoom !!!

Ono sto je vidljivo kako u statistickim podacima, ( o kojim habera nemam ko sprovodi anketu i vrsi ispitivanje javnog mnjenja) tako i u onom sto je vidljivo nama ,koji smo tu gde smo (Pazar) !!!... jedino sto se moze reci je opasno !!! Zasto ??? Mislim da je krivica u nama samima,jer smo dozvolili njima, da nam serviraju ili smo sami ganjali da snimimo kako to oni idu ispred !!!..... Znaci sami palji sami se ubilji .... Da smo se okrenuli sustizanju neke druge strane (ma koliko ona bila gresna i pogresna....mada nije u poredjenju sa suprtonom toliko Kriticna) mislim da bi smo mozda i malo vise dogurali i ko' jedinke i celina a i ko' regija koja je prepoznatljiva po sastavu tj meshavini u sebi .....

Esselamooalaykoom !!!

....cisto i naravno moje misljenje .... o| o| o| nisam i nisam i nisam kriv o| o| o| X(
Fq the Politics ... Fq it,fq them ...
Pokusacu da te probudim a ti se pravi budna ....

Jasmin

Zlatna sredina

(10)

• »Jasmin« je autor ove teme

Datum registracije: 02.01.2003

• Poruku poslati

9

Petak, 10. Oktobar 2003

e vagabundo i selmice, hvala , hvala i vama ostalima, jer me je interesovalo misljenje ljudi o svemu ovome
-mozda tema i nije trebala da se pokrece, ali meni nekako bilo prakticnije da otvorim ponovo, nego da trazim, mada cu sledeci put uraditi kako treba

-U BLICU se i dalje nastavlja istrazivanje,i dalje nas ima, sada rekose (dr ramovic i jos neko) kako i kod nas ima dosta ljudi obolelih od raznih polnih bolesti, ali da se ne lece kod doktora u drzavnoj instituciji ,nego kod nadrilekara ili privatno
to me vec manje zanima, a sto se tice "mog nevinog i neduznog pazara" polako spoznajem
"nije mala(pazar) bas tako naivna"
ona sanja da sam oprao ruke,da sam obrijan da sam lep..toplo je na jastuku..u polusnu.mirise na dorucak.prijatan glas iz druge sobe javlja:kazu IDEMO

Srce_

Zlatna sredina

(10)

• »Srce_« je žensko

Datum registracije: 09.10.2003

• Poruku poslati

10

Petak, 10. Oktobar 2003

potpuno se slazhem sa Selmicom ...

ja sam rodjena na zapad i zhivim na zapad ... al' nije to razlog da ja dovodim momka da bi spavao kod mene kuchi (ovo je samo jedan primer)

ja podjem od onoga da ti prihvachash i radish ono shto ti se radi a ne ono shto je u modi ili u trendu ...

ako ti prihvatish neshto niko te nije terao i nasilio na to ...

eto da ako ste shta razumeli ... dobro kad se ja razumem :)) :)) :))
ups :O ... uhvatili ste me na delu 8o ... kako ponovo lupam :)) :))

Devon

Početnik

(10)

• »Devon« je muško

Datum registracije: 17.08.2003

• Poruku poslati

11

Petak, 10. Oktobar 2003

Citirano

Orginalno od Jasmin
ALI pogadja me sto sam u 2-3 navrata procitao i ponesto o devojkama i mladicima iz naseg grada
-kaze se ,tj jedan nas ginekolog kaze da je kod nas granica stupanja u seksualne odnose 15-17 god!!!!!
granica za stupanje u bracnu zajednicu je pak 19-21(devojke) i 21-23 muskarci uz objasnjenje da se nasa omladina slabije skoluje pa se "brze izive" :(

Granica stupanja u seksualne odnose nije 15-17 godina, ko god je to rek'o, to nije istina...
Al' istina je da mladi stupaju u bracnu zajednicu vrlo rano, tj. od 19-21 godina. Ja sigurno necu stupiti pre 25-te, bar ja tako mislim, al' opet sto ono narod kaze, NIKAD se ne zna. Trenutno sam u Americi i sagledavam situaciju, raspitujem se za neke stvari... Ovde mladi stupaju u bracnu vezu od 25-26 godina, najranije. Mislim da ljudi iz Amerike zele da "prozive" mladost, a onda da steknu bracnog partnera. Mada ne znam da li je dobro da i mi pocnemo da radimo ovakve stvari, vec rade neki od nas. Mislim da ne treba "prozivljavati" mladost, probati dosta stvari pre zenidbe/udaje, ali se takodje ne treba rano ozeniti/udati. Tol'ko od mene.
It's this lyrical piranha- strapped with a grenade, in a pool with yo' mama, attack her by the legs, and pull her to the bottom, twit lettin' up like a condom, slappin' if you fuckas got a problem!

12

Petak, 10. Oktobar 2003

Novi Pazar = “Zapad” ?

Novi Pazar = Balkan!

Novi Pazar + “Zapad” > Evropa > Svet

Prosto ne nalazim prave reci kojima bih izrazila sta osecam kada procitam ovakvo nesto….mislim da me rastuze ovakve “cinjenice”…
Najvise me pogadja kontradiktornost Islam : “zapad” u Novom Pazaru, nikako mi to nije logicki…

Naravno da smo za civilizaciju, ali zaboga ne na ovaj nacin, ne ovoliko, ne u ovom pravcu, ne ovom brzinom ne ….
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

rifche_golup

Profesionalac

(10)

• »rifche_golup« je muško

Datum registracije: 09.12.2002

• Poruku poslati

13

Subota, 11. Oktobar 2003

Citirano

Mislim da ljudi iz Amerike zele da "prozive" mladost, a onda da steknu bracnog partnera. Mada ne znam da li je dobro da i mi pocnemo da radimo ovakve stvari, vec rade neki od nas. Mislim da ne treba "prozivljavati" mladost, probati dosta stvari pre zenidbe/udaje, ali se takodje ne treba rano ozeniti/udati. Tol'ko od mene.

Pazi kad me strasno zanima sta i kako ... ali onako u detalje .... Ja ne znam ali mislim da cu biti u pravu ako kazem da je sva ova igra kako medijska tako i igra nas samih sa samima sobom samo rezultat naseg neispitanog prihvatanja ili prihvatanja na slepo svega onoga sto nam serviraju oni kojima nase probanje donosi rezultate ....

Esselamooalaykoom!!!
Fq the Politics ... Fq it,fq them ...
Pokusacu da te probudim a ti se pravi budna ....

Social bookmarks