Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško
  • »@ef« je autor ove teme

Datum registracije: 11.02.2004

• Poruku poslati

1

Četvrtak, 15. Novembar 2007

"Logori za decu" u Srbiji, stvarnost ili laž?

B92

Citirano

London, Beograd -- U ustanovama za mentalno obolele i osobe s hendikepom u Srbiji ima maltretiranja štićenika i pacijenata, navodi se izveštaju.

Izveštaj Međunarodne organizacije za zaštitu prava osoba ometenih u razvoju pominje 21-godišnjeg mladića s Daunovim sindromom koji je već 11 godina vezan za krevet, polugolu decu koja obeduju i vrše i nuždu u krevetima i 7-godišnju devojčicu sa oboljenjem mozga ostavljenu bez terapije "jer će ionako umreti", ali i mnoge druge slučajeve.

Vise na sledecem linku. Tu mozete i odgledati snimak iz Kovina.

Ovde mozete procitati i reakciju vladinih zvanicnika na aktuelnu situaciju, kao i jos neka svedocenja o maltretiranju dece.

Ne znam sta reci. Svaki komentar je suvisan. Nadam se da ce nadlezne sluzbe biti u stanju da stvar istraze do kraja i otkriju sta je istina.
Relax, take it easy, for there is nothing that we can do.

ajla

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 05.03.2006

• Poruku poslati

2

Danas je udarna vest u Svedskim novinama "Aftonbladet" bila "SKAM FÖR HELA SERBIEN" sto znaci" SRAMOTA ZA CELU SRBIJU" sto je dozvolila da se nesto tako desi psihicki obolelim pacijentima. Uslovi u kojima zive su zgrozavajuci i tesko je zamisliti da neko zivi tako. Prikazane su slike malog "kupatila" koje na sve drugo lici samo NE na normalno kupatilo, gde se zajedno kupa od 15-20 odraslih psihicki obolelih osoba.
Takodje je naglaseno da Srbija nije jedina zemlja koja se tako lose ophodi prema psihicki obolelim pacijentima vec su tu i dr. zemlje kao np. Rusija, Rumunija, Peru, Mexiko, Argentina...

Jastreb

Profesionalac

(10)

• »Jastreb« je muško

Datum registracije: 12.03.2007

• Poruku poslati

3

stvarno ne znam sta ocekivati od nekih stranaca kada su tu djecu ostavili njihovi roditelji i prepustili ih nekom drugom. prvi stepen odgovornosti lezi na roditeljima te djece.
"Velikim Bogom se kunemo, robovi biti necemo!"

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

4

Subota, 17. Novembar 2007

Jadno....Ovdje se radi na tome da samo ta djeca umru..da ih se kultarisu i roditelji i socijalni radnici.Beda jedna....Allahu na amanet. ;(
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

inaa

Zlatna sredina

(10)

• »inaa« je žensko

Datum registracije: 30.07.2006

• Poruku poslati

5

Ponedjeljak, 19. Novembar 2007

ovo je stvarnoo strasnoo ;( ... ne znam kakve su to osobe kojee imaju srca da se prema nekom ovako ophodeee...a jos posebno prema djeciii...katastrofaa :(
..mjeri svoj uspjeh po tome cega si se sve trebao odreci da bi to ostvario..

• »SeljakIzCarsije« je muško

Datum registracije: 17.04.2007

• Poruku poslati

6

tek sad mi ništa nije jasno, koja je godina, kakvi logori, ko još ima to da financira
nepotreban komentar je uvijek neophodan!

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

7

Citirano

Orginalno od SeljakIzCarsije
tek sad mi ništa nije jasno, koja je godina, kakvi logori, ko još ima to da financira

Gledas li ti TV? Citas li novine?

Izvini, dje zivis ti? :)
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

Ibnul_Qajjim

Zlatna sredina

(10)

• »Ibnul_Qajjim« je muško

Datum registracije: 04.01.2005

• Poruku poslati

8

Utorak, 20. Novembar 2007

Čovjek se očigledno čudi kako u ovom vremenu mogu da nam se dešavaju stvari karakteristične za drugi svjetski rat... Nažalost, logori i progoni nisu ni prestajali od tad, a imalo ih je i prije. Dok mi u udobnim i toplim domovima uživamo blagodati, mnogi se smrzavaju i umiru od gladi, ili neke druge vrste mučenja... Subhanallah, kad vidim ove slike i prizore slične njima, pomislim kako sam samo nezahvalan kada se žalim na neki problem... :( Kao da mi imamo pravo da se žalimo na neki nedostatak, a ionako nama ništa ne pripada, jer ništa mi nismo stvorili... Ali doći će Dan kada ćemo mi njima zavidjeti...

Social bookmarks