Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško
  • »ed« je autor ove teme

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

1

Utorak, 20. Novembar 2012

Lokalna samouprava u Novom Pazaru

Citirano

U Novom Pazaru predstavljen Etički kodeks za opštinare

Multimedijalni vodič “Etički kodeks za službenike lokalne samouprave u Srbiji”, koji je pripremila misija OEBS, predstavljen je danas u Novom Pazaru kroz dokumentarni film koji prikazuje principe kodeksa i najbolje primere iz prakse praćenja javne etike na lokalnom nivou.

Producent filma Olivera Miloš Todorović rekla je radiju Sto plus da je nakon filma organizovan i okrugli sto na kojem se vodila diskusija o javnoj odgovornosti na lokalnom nivou.

“U Novom Pazaru postoji specifična lokalna situacija, obzirom da su ovde usvojena dva kodeksa ponašanja od kojih se jedan odnosi na funkcionere, a drugi na zaposlene u administraciji”, rekla je Todorovićeva.

Ona je dodala da je osim na srpskom ovaj film dostupan na albanskom, mađarskom, rumunskom i engleskom jeziku.

E. Đulović

Ova vijest sa Radija sto plus me podsjeti na dogadjaj od prije više od godine, a o kojem sam čini mi se pisao ovdje. Da ponovim, ljeta 2011 dok sam boravo u N.Pazaru iskoristio sam priliku i posjetio neke prijatelje koji su tada radili u opštini, na trećem spratu. Susret je bio više nego srdačan. Jedna stvar je ipak bacila sjenku na to kratko druzenje uz kahvu a to je bilo - pušenje! I pored zakona o zabrani pušenja u zgradama javnih ustanova a taj zakon je posebno rigorozan kada su u pitanju bolnice ili lokalne samouprave, u zgradi opštine se pušilo, nije se gasilo. U nekim kancelarijama bilo je prosto nemoguće boraviti. Na moje negodovanje i upozorenje da to nije etički samo su zbijali šale. To je bilo u vrijeme prošlog mandata. Sada, nakon izbora su u tu zgradu pored nekih iz stare garniture uselili i neki novi/stari sluzbenici. Ne vjerujem da je situacija išta bolja ali bi me radovalo ako bi me neko demantovao.

Dakle, tema je lokalna samouprava, sve što valja i što ne valja u njihovom radu.
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

golubardzija

Zlatna sredina

(65)

• »golubardzija« je muško

Datum registracije: 28.07.2009

• Poruku poslati

2

Nedjelja, 09. Decembar 2012

ČASTI PAZARCE

Serbezovski u Novom Pazaru
peva bez nadoknade!
Poznati pevač narodne muzike Muharem Serbezovski pevaće u novogodišnjoj noći u Novom Pazaru bez nadoknade.

Kako je prenela Regionalna TV, ugovor o nastupu Serbezovski je poptisao s gradonačelnikom Novog Pazara Mehom Mahmutovićem

Ugovor, kako se navodi, sadrži stavku da se Serbezovski odriče honorara.

"Ideja da se nastavi tradicija organizovanja koncerta je prevagnula Muharemovom inicijativom da održi koncert bez novčane naknade", rekao je gradonačelnik Novog Pazara.

http://www.alo.rs/v-i-p/estrada/serbezov…-nadoknade/5142

A, onda procitah na zvanicnoj stranici Novog Pazara od 4.decembra kratko saopstenje :

Otkazan je koncert Muharema Serbezovskog, koji je planiran za Novu Godinu. Razlog: skupa organizacija koncerta.
Uvijek govorite istinu jer samo istinu mozete ponoviti dvaput.

Nihad

Urednik foruma

(121)

• »Nihad« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

3

Nedjelja, 09. Decembar 2012

Dok je bilo potrebno da se pred izbore obezbjede sto bolje startne pozicije bilo je dovoljno novca za koncerte i mnogo toga drugog. Sad kako cujem kasne plate opstinarima i po nekoliko mjeseci.

Pred sledece izbore ce opet biti novca na pretek i opet tako u krug. Sve ce biti tako dok narod bude imao kratko pamcenje ili bude u takvom stanju da je njegove glasove moguce kupiti za asfaltiranu ulicu, besplatan koncert ili suplja objecanja.
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

golubardzija

Zlatna sredina

(65)

• »golubardzija« je muško

Datum registracije: 28.07.2009

• Poruku poslati

4

Utorak, 11. Decembar 2012

Novi Pazar: Štrajkuje i "Vodovod"

Novi Pazar -- Posle nedavnog generalnog štrajka radnika JKP "Čistoća" i štrajka upozorenja u Gradskoj upravi, u Novom Pazaru štrajkuju radnici JP "Vodovod i kanalizacija".

Razlozi štajka su loši uslovi rada i neisplaćenih pet plata i više doprinosa.

Doprinosi zaposlenima u JKP "Vodovod i kanalizacija", kako tvrde štrajkači, nisu uplaćeni od 2010. godine. Predsednik Štrajkačkog odbora Salem Hajrović je rekao da zaposleni od poslodavca traže da im obezbedi bolje uslove za rad i reši problem dotrajale mehanizacije.

U štrajku je polovina od 278 radnika "Vodovoda i kanalizacije", koji su poslednjih nekoliko godina više puta štrajkovali zbog istih problema.

"Tražimo da se isplata naših dohodaka i uplata doprinosa uskladi sa ostalim javnim preduzećima u gradu, kao i da nam se topli obrok, prevoz i regres isplaćuju po kolektivnom ugovoru. Tražimo i da se uradi nova sistematizacija, kao i plan i program za izlazak iz krize preduzeća", rekao je Hajrović, preneli su lokalni mediji.

On je istakao da radnici neće odustati od štrajka dok ne bude ispunjen minimum njihovih zahteva.

"Od 27. novembra, kada smo održali štrajk upozorenja, dva puta smo razgovarali sa direktorom, koji zbog raznih blokada računa i problema nije mogao da udovolji nijednom od zahteva. U lokalnoj samoupravi nisu našli za shodno da nas prime i da se upoznaju sa suštinskim problemima preduzeća", rekao je Hajrović.

On je rekao da štrajk predstavlja "vapaj i alarm odgovornim ljudima" da preduzmu potrebne korake kako bi spasili to preduzeće.

"Ako ovom gradu treba "Vodovod" i voda, treba nešto da preduzmu da bi mi mogli da funkcionišemo i da uredno građane snabdevamo vodom", rekao je Hajrović.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?…2&nav_id=667982
Uvijek govorite istinu jer samo istinu mozete ponoviti dvaput.

Social bookmarks