Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Tutinac

Zlatna sredina

(10)

• »Tutinac« je muško
  • »Tutinac« je autor ove teme

Datum registracije: 05.09.2004

• Poruku poslati

1

Ponedjeljak, 08. Novembar 2004

Lokalne radio stanice

Nedavno sam saznao podatak da u Kini ima 1000 radio stanica a u Srbiji 2000.
Koliko znam u Pazaru ih ima 7 u Tutinu 2 u Sjenici 2 (?).
Posto sam direktno vezan za rad jedne od ovih pozivam vas da prokomentarisemo njihovu ozbiljnost, programsku semu, emisije...

P.S. Kakve bi emisije voleli da slusate na nekoj od lokalnih radio stanica ?

Bujrum ! 8)
[SIZE=3][SIZE=4]"VELIKIM BOGOM SE KUNEMO DA ROBOVI BITI NEĆEMO"[/SIZE] [/SIZE]

• »ALIJA-KLADNICA« je muško

Datum registracije: 17.09.2004

• Poruku poslati

2

SELAM ALEJKUM

Sto se tice radio stanica na teritoriji Sandzaka tu treba radikalna promena .

Sto se tice Pazara pohvalio bih radio 100+,jer ima dosta poucnih tema na primer Enciklopedija vrlo interesantna tema koja se bavi u jednom pokgledu pitanja Sandzaka i tih drustvenih problama koji sacinjavaju deo naseg zivota.Isto na ovom radiju ima emisija posvecena Gorancima vrlo interesantno.

Po meni je ipak najbolja radi stanica na teritoriji Srbije radio B92. (o) (o) (o) (o) (o) (o)

Tutinac

Zlatna sredina

(10)

• »Tutinac« je muško

• Poruku poslati

3

To sam i prizeljkivao (o)

Alija misilm da ne treba samo u Sandzaku da se izvrsi neka radikalna promjena u radiodifuznom sistemu vec to treba da se desi i na teritoriji citave Srbije. Ono sto preovladjuje na vecini stanica je turbo-folk kao i pozdravi, cestitke i zelje.
Posto je radio (pored interneta) najbrzi medij on zbog toga ima i veliku prednost.
Nedavno je ponovo poceo sa radom i Radio Novi Pazar. Mislim da bi i on mogao (kao radio sa dugom tradicijom) da bude ozbiljan. Medjutim sve je u rukama urednika. Obzirom da je opstina njegov vlasnik ne znam koliko ce moci da bude objektivan u informisanju svog auditorijuma.

nnenyy

Početnik

(10)

Datum registracije: 14.12.2005

• Poruku poslati

4

Subota, 24. Decembar 2005

Radio...

Pa ovako ljudi, u Pazaru ima dosta radio stanica shto znamo svi, prvi radio koji se otvorio zvao se M radio, da ne pominjem Radio Novi Pazar, pricham o privatnim radio stanicama, onda su se vlasnici radia M razortachili i drugi gazda je otvorio radio sa istim imenom tj. Radio M, a ovaj pravi gazda je otvorio radio As, to je najbolji radio u gradu, statistichki dokazano, jer se radila telefonska anketa iz Beograda i doshli su do podataka da je As radio najbolji u Sandzaku a i shire. To shto u radio stanicama ima reklama, oglasa, sechki, pozdrava, pa to je zato da bi ljudi isplatili radnike u radiu, ne moze neko otvoriti radio i pushtati samo dobru muziku, voditi i raditi dobre emisije a radnike placati iz svog dzepa shto je fakat. Posle toga kao i sa svim ostalim, otvorio se prvi radio a ljudi pomislili da tamo ima kesha i onda se otvarale stanice na svakom coshku ali znam da ce se tako isto brzo i zatvoriti.
[SIZE=3]...Ipak znaj da tuzna pesma na sto nachina svetom putuje, stara slika nasheg vremena josh uvek tuguje, a kishna jutra opet pochinju, opet sam otishla, smejem se a suze naviru KURVA sudbina... [/SIZE]

Tutinac

Zlatna sredina

(10)

• »Tutinac« je muško

• Poruku poslati

5

Subota, 24. Decembar 2005

Citirano

Orginalno od nnenyy
... a ovaj pravi gazda je otvorio radio As, to je najbolji radio u gradu, statistichki dokazano, jer se radila telefonska anketa iz Beograda i doshli su do podataka da je As radio najbolji u Sandzaku a i shire...

To shto je radjena telefonska anketa pa cak ni shto su doshli ljudi iz Beograda ne mora znacit da je radio AS najbolji u Sandzaku a i shire.

Koliko znam na nashim prostorim (i ne samo na nashim) najrelevantnija agencija za ispitivanje javnog mnjenja u oblasti medija je IREX. Treba pogledati i njihove rezultate...

A treba Bogami pogledat (tj. poslushat) i kvalitet programa... 8)

Uskoro ce najvjerovatnije doci do sredjivanmja haosa u medijskoj sferi. bice dodjele frekvencija za Tv i radio. Tu ce se pokazat ko je kako radio. Proci ce samo najbolji tj. najozbiljniji... (o)

............................

Evo i citata iz izvjestaja Medjunarodne krizne grupe "Srpski Sandzak - I dalje zaboravljen"... mislim da i ovo treba malo ozbiljnije shvatiti...

...Glavne opštinske radio stanice (Radio Novi Pazar, Radio Glas Polimlja, Radio Priboj) su pod političkom kontrolom, nemaju dovoljno finansijskih sredstava, a u tehničkom smislu su zaostale. Kada je, 2001. godine, Glas Polimlja kritikovao gradonačelnika Prijepolja, Stevana Purića iz SPS-a, on je blokirao finansiranje ove radio stanice, pa je bilo potrebno posredovanje OEBS-a. Kasnije je jedan OEBS-ov stručnjak za medije predložio opštinskim vlastima da izvrše privatizaciju medija kako bi ih naterale da opstanu na tržištu. Predloženi model za Prijepolje (i druge opštine) podrazumevao je da te medije otkupe zaposleni/rukovodstvo. Iako je Zakon o radiodifuziji, kojim je predviđena obavezna prodaja medija u vlasništvu opština, donet 2002. godine, on još nije počeo da se primenjuje, tako da su, u većem delu Srbije, uključujući Sandžak, mediji i dalje pod političkom kontrolom.

Novopazarski Radio 100+ je privatna radio stanica koju zajednički finansiraju lokalni novinari i beogradska novinska agencija “Beta”. Taj radio se ističe po tome što uglavnom nijednoj etničkoj grupi niti političaru ne drži stranu. On ima stručne kadrove različitih nacionalnosti i pravi politički uravnotežene emisije, koje se dopadaju i jednoj i drugoj etničkoj zajednici. Međutim, ta radio stanica delimično zavisi od međunarodne pomoći i bilo bi joj jako teško da opstane ako se bude izdržavala isključivo od prihoda od reklama. ....

(o) (o) (o)

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

6

Ponedjeljak, 24. April 2006

Na Internacionalnom Univerzitetu u Novom Pazaru vec nesto vise od dvije godine postoji univerzitetski radio Universa koji se nalazi na frekvenciji 107. Iako vrlo mlad,sadrzi puno edukativnih emisija koje se bave knjizevnoscu,religijom, kulturom u raznim svojim domenima isl. U sklopu Univerizteta postoji istoimeni (Universa) magazin koji ce za oko nedjelju dana biti dostupan nasim sugradjanima.

O njemu i istoimenom radiju ocekujem da cete se licno informisati i kazati nam svoje utiske i zapazanja. Nama koji radimo u ova dva nova Sandzacka glasila,bice to od velike koristi.
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

Babbha

Profesionalac

(10)

• »Babbha« je muško
  • »Babbha« je zabranjen

Datum registracije: 23.07.2002

• Poruku poslati

7

:D

Nek je sa srechom!
Dnevno: http://babbha.blogspot.com
Can't Rain All The Time

Sting Lady

Profesionalac

(10)

• »Sting Lady« je žensko

Datum registracije: 07.08.2005

• Poruku poslati

8

Citirano

Orginalno od Altuna
U sklopu Univerizteta postoji istoimeni (Universa) magazin koji ce za oko nedjelju dana biti dostupan nasim sugradjanima.

Ljudi, videla sam pripremu... Pa znate shta je to... To je neshto odlichno! Svaka chast! Tema ima raznovrsnih, za svakoga poneshto, i mislim da ce, ukoliko budu imali uslova da objavljuju konstantno i da objavljuju u boji, to biti jedan od najboljih magazina na podruchju nashe zemlje.
Lepa vest je shto ce biti dostupan svim sugradjanima, jer sam se pribojavala da to ne bude studentski list koji ce moci da uzmu samo studenti.

Ima u meni tmine,
no ima u meni i vedrine,
i moja divna sloga.

Babbha

Profesionalac

(10)

• »Babbha« je muško
  • »Babbha« je zabranjen

• Poruku poslati

9

Eto sad....

.... sad mi je josh vishe drago!

Zaista, jer verujem da StingLady zna da kvalitetno proceni.

Sacekajmo prve brojeve pa se radujemo. :D
Can't Rain All The Time

Jaeger

Zlatna sredina

(10)

• »Jaeger« je muško

Datum registracije: 02.07.2003

• Poruku poslati

10

Citirano

Orginalno od Sting Lady

Citirano

Orginalno od Altuna
U sklopu Univerizteta postoji istoimeni (Universa) magazin koji ce za oko nedjelju dana biti dostupan nasim sugradjanima.

Ljudi, videla sam pripremu... Pa znate shta je to... To je neshto odlichno! Svaka chast! Tema ima raznovrsnih, za svakoga poneshto, i mislim da ce, ukoliko budu imali uslova da objavljuju konstantno i da objavljuju u boji, to biti jedan od najboljih magazina na podruchju nashe zemlje.
Lepa vest je shto ce biti dostupan svim sugradjanima, jer sam se pribojavala da to ne bude studentski list koji ce moci da uzmu samo studenti.

Jeste li vi platile Adminu za ovo reklamiranje magazina? :D
Basimi veririm, Sancakin bir tasi vermem!

Babbha

Profesionalac

(10)

• »Babbha« je muško
  • »Babbha« je zabranjen

• Poruku poslati

11

!

Ne moraju niti trebaju da plati bilo kome bilo shta !

Nije komercijalno vech stvar KULTURE!

X(

Uostalom, vech se skreche sa teme!
Can't Rain All The Time

Jaeger

Zlatna sredina

(10)

• »Jaeger« je muško

Datum registracije: 02.07.2003

• Poruku poslati

12

Babbha, kako si ti?!

Odmorio, naspavao??

Moj komentar naravno nije bio ozbiljan. Al` sad znam, na sta se lozish!
Basimi veririm, Sancakin bir tasi vermem!

Babbha

Profesionalac

(10)

• »Babbha« je muško
  • »Babbha« je zabranjen

• Poruku poslati

13

Ni Odmorio Ni Naspavo!

loze se uglavnom stare lokomotive! 8)

Da brishemo onda post koji je neozbiljan ?

Daj aman... bar ti nisi malji malji
Can't Rain All The Time

Tutinac

Zlatna sredina

(10)

• »Tutinac« je muško

• Poruku poslati

14

Nedjelja, 27. August 2006

Od danas se radio 100+ emituje i preko interneta. Ako se ne varam to je za sad jedina radio stanica iz Sandzaka koja se emituje i putem interneta.

www.radiostoplus.com

alBazari

Profesionalac

(10)

• »alBazari« je muško

Datum registracije: 09.12.2002

• Poruku poslati

15

Nedjelja, 27. August 2006

Citirano

Orginalno od Sting Lady

Citirano

Orginalno od Altuna
Ljudi, videla sam pripremu... Pa znate shta je to... To je neshto odlichno!

I? Šta bi?

"Ko se odvaži i radi brzo biće izbavljen,
dok i tragalac koji je spor može gajiti samo nadu." (Hz. Alija)

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

16

Ponedjeljak, 28. August 2006

Bice alBazari :)

Stvar je u tome sto je list pripremljen i samo ceka svojih pet minuta,ali je Muftija malo stopirao njegov izlazak zbog usmjerenosti svih snaga na otvaranje televizije. Dakle,list je spreman,trebao je izaci ranije ali je odluceno da ipak pocne sa novom studijskom godinom.

I jos da dopunim:

Spain, sto se televizije tice, radi se punom parom.Radovi u zgradi se privode kraju,oprema je tu vec dvije godine,nadamo se i donaciji Iranske televizije koja posjeduje i cak 3 satelita.Usput, i nas kanal bi trebao ici preko satelita jer Muftija radi i na tome.Planirano je da se pocne sa radom prvog septembra,medjutim, Muftija je bio malo vise opterecen povratkom vakufske imovine konkretno kada je rijec o trgovini "Pazarka",te je televizija malo zakasnila. Nadamo se emitovanju kompletnog programa najkasnije do pocetka oktobra. Ide se ka tome da ova televizija bude pravi medijski bum. Zvace se "Universa" mada to jos uvijek nije definitivno rijeseno jer se tako zove i postojeci radio i list studenata koji takodjer startuje od oktobra. Televizija i radio ce biti povezani linkom,pokrivace cio Sandzak i emitovace se preko satelita insallah.

A sad ako pojedem cutek od Administratora sto sam odlutala od teme... ?(
Spaina za vrat, on je kriv. :)
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

Spain

Profesionalac

(10)

• »Spain« je muško
  • »Spain« je zabranjen

Datum registracije: 04.09.2005

• Poruku poslati

17

Ponedjeljak, 28. August 2006

A kad će Muftijina televizija početi sa radom i kako će se zvati?

Hvala.
[SIZE=5]ZELENO, VOLIM TE![/SIZE]

E-B

Zlatna sredina

(10)

• »E-B« je zabranjen

Datum registracije: 17.10.2004

• Poruku poslati

18

Utorak, 29. August 2006

Citirano

Orginalno od Spain
A kad će Muftijina televizija početi sa radom i kako će se zvati?

Citirano

Orginalno od Altuna
... Nadamo se emitovanju kompletnog programa najkasnije do pocetka oktobra. Ide se ka tome da ova televizija bude pravi medijski bum. Zvace se "Universa" mada to jos uvijek nije definitivno rijeseno jer se tako zove i postojeci radio i list studenata koji takodjer startuje od oktobra. ..

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

Datum registracije: 11.02.2004

• Poruku poslati

19

Utorak, 29. August 2006

Cuo sam da se pre desetak dana u Novom Pazaru pojavila i neka "Bosnjacka televizija". Zna li neko nesto vise o ovoj TV stanici? Je li to ta "muftijina" stanica?
Relax, take it easy, for there is nothing that we can do.

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

20

Utorak, 29. August 2006

Nije muftijina, Rasimova je. Cujem ima dobrih starih sevdalinki na pretek ... jos nije pocelo sa ozbiljnim programom.
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

Social bookmarks