Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

alBazari

Profesionalac

(10)

• »alBazari« je muško

Datum registracije: 09.12.2002

• Poruku poslati

21

Utorak, 29. August 2006

Citirano

Orginalno od ed
Nije muftijina, Rasimova je. Cujem ima dobrih starih sevdalinki na pretek ... jos nije pocelo sa ozbiljnim programom.

Ma ima tu svega.

"Ko se odvaži i radi brzo biće izbavljen,
dok i tragalac koji je spor može gajiti samo nadu." (Hz. Alija)

EdinA`

Zlatna sredina

(10)

• »EdinA`« je žensko

Datum registracije: 22.02.2006

• Poruku poslati

22

Nedjelja, 04. Februar 2007

Retko kad slusham radio. Kod nas ima puno radio stanica ali je to uzhas jedan. Krenesh od voditeljki i voditelja (chast izuzecima, naravno), preko programa i na kraju dodjesh do muzike. . . o|
Haj sve nekako mogu da podnesem, ali kad chujem "SMS maniju" i "emisije" tog tipa, plache mi se. ;( xx( Ne mogu da shvatim da josh uvek postoje ljudi kojima je zadovoljstvo da chuju svoje ime i na radiju. Nije ni njima lako... o| :D
[SIZE=2]Hocesh protiv njih ? ? Onda, budi bolji od njih ! ![/SIZE]

alBazari

Profesionalac

(10)

• »alBazari« je muško

• Poruku poslati

23

Ponedjeljak, 12. Februar 2007

Upravo sam jutros (i sam slušajući) saznao da Radio As svakog jutra u 6.30 prenosi emisiju Radio IRIB a sa najnovijim vijestima i političkim komentarima na bosanskom jeziku.

Tutinac

Zlatna sredina

(10)

• »Tutinac« je muško
  • »Tutinac« je autor ove teme

Datum registracije: 05.09.2004

• Poruku poslati

24

Citirano

Orginalno od alBazari
Upravo sam jutros (i sam slušajući) saznao da Radio As svakog jutra u 6.30 prenosi emisiju Radio IRIB a sa najnovijim vijestima i političkim komentarima na bosanskom jeziku.

Ako nisi znao evo saznajes i to... IRIB ima dopisnike i iz Sandzaka, to su Senada Lekovic i Jasmina Krusevljanin.
[SIZE=3][SIZE=4]"VELIKIM BOGOM SE KUNEMO DA ROBOVI BITI NEĆEMO"[/SIZE] [/SIZE]

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

25

Senada Lekovic vec nekoliko mjeseci ne radi za njih a na njeno mjesto je nastavila raditi Jasmina. Mala ispravka ;)
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

alBazari

Profesionalac

(10)

• »alBazari« je muško

• Poruku poslati

26

Hvala vam na iscrpnim informacijama.

Tutinac

Zlatna sredina

(10)

• »Tutinac« je muško

• Poruku poslati

27

Utorak, 13. Februar 2007

Citirano

Orginalno od Altuna
Senada Lekovic vec nekoliko mjeseci ne radi za njih a na njeno mjesto je nastavila raditi Jasmina. Mala ispravka ;)

OK. Izvinjavam se. Mislio sam da rade naizmjenicno.

nparis

Učenik

(10)

• »nparis« je muško

Datum registracije: 22.01.2004

• Poruku poslati

28

Utorak, 13. Februar 2007

Citirano

Orginalno od Altuna
Bice alBazari :)

Stvar je u tome sto je list pripremljen i samo ceka svojih pet minuta,ali je Muftija malo stopirao njegov izlazak zbog usmjerenosti svih snaga na otvaranje televizije. Dakle,list je spreman,trebao je izaci ranije ali je odluceno da ipak pocne sa novom studijskom godinom.

I jos da dopunim:

Spain, sto se televizije tice, radi se punom parom.Radovi u zgradi se privode kraju,oprema je tu vec dvije godine,nadamo se i donaciji Iranske televizije koja posjeduje i cak 3 satelita.Usput, i nas kanal bi trebao ici preko satelita jer Muftija radi i na tome.Planirano je da se pocne sa radom prvog septembra,medjutim, Muftija je bio malo vise opterecen povratkom vakufske imovine konkretno kada je rijec o trgovini "Pazarka",te je televizija malo zakasnila. Nadamo se emitovanju kompletnog programa najkasnije do pocetka oktobra. Ide se ka tome da ova televizija bude pravi medijski bum. Zvace se "Universa" mada to jos uvijek nije definitivno rijeseno jer se tako zove i postojeci radio i list studenata koji takodjer startuje od oktobra. Televizija i radio ce biti povezani linkom,pokrivace cio Sandzak i emitovace se preko satelita insallah.

A sad ako pojedem cutek od Administratora sto sam odlutala od teme... ?(
Spaina za vrat, on je kriv. :)

A sta li bi sa tom televizijom ? Ja ne vidje ni taj bum ! Ili mozda mi je slab satelitski receiver 8o
Crnom zemljom kada me zaspu ne pomosli da me nema, Sunce, Mjesec zar nestaju sa njihovim zalascima .

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

29

Utorak, 13. Februar 2007

Hehe..i nije ti neka fora.

Televizija je spremna.Zgrada je super opremljena, oprema je tu, radnici su tu samo jos cekamo dozvolu radiodifuzne agencije jer je Muftija predao za regionalnu frekvenciju. U konkurenciji je jos nekoliko nasih lokalnih TV stanica koje su predale za regionalnu frekvenciju mada licno smatram da s onim sto su nam dosad ponudili...ne znam kako misle da idu na regionalni nivo. Ali, eto.

Za sad, sve je spremno, televizija ima pet urednika programa i vjerovatno ce uskoro poceti sa prvim emitovanjem. Dovrsavaju se jos neka prespajanja prostorija sa radijom "Universa" tako da ce vjerovatno cijelo prizemlje IUNP biti radijsko a zgrada iza televizijska dok ce se nove ucionice graditi na drugom spratu naknadno.

Bice, bice...polako te.
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

• »ERTAN-72-NP« je muško

Datum registracije: 25.02.2006

• Poruku poslati

30

Utorak, 13. Februar 2007

KACE AKOBOGDA
I NA KOJEM SATELITU

• »informatic_boy« je muško

Datum registracije: 29.06.2008

• Poruku poslati

31

Ponedjeljak, 30. Juni 2008

Citirano

Orginalno od ERTAN-72-NP
KACE AKOBOGDA
I NA KOJEM SATELITU

Išao je test signal nekih dva meseca ali je ugašen,nisu izgleda dobili frekvenciju.A i test singnal zasnivao se na emitovanje radija Universa koji je takođe prestao sa emitovanjem svog programa na frekvenciji 101,7 MHz.Čisto sumnjam da će ići na satelitu,jedva uspe signal da se uhvati u okolnim selima a kamoli da idu na satelit,ko zna,ja bih voleo,ali......Pošto živim blizu Univerziteta video sam da nešto nadorgađuju i prave,pa sigurno da su sklonili opremu dok se radovi ne završe.

Neko je napisao da je jedina radio stanica iz Sandžaka koja emituje svoj program putem neta Radio Sto plus,pored Sto plusa na netu se emituje radio AS i radio Amarao iz Sjenice.
Inače na netu je slušaniji skoro 3 puta AS radio od Radija Sto plus.

Evo i spiska radio stanica u našem gradu:

90.00 MHz - Radio Novi Pazar / Beograd
92.10 Mhz - Plavi (Kadric) Radio
93.70 Mhz - Radio Beograd
94.10 Mhz - Radio Raška
94.80 Mhz - Akva Radio
95.50 Mhz - Radio AS
99.90 Mhz - Radio Mozaik
100.6 Mhz - Han Radio
101.2 Mhz - Road Star Radio
105.3 Mhz - Sto Plus Radio
105.8 Mhz - M Radio(nekad je tu, nekad ne)
106.1 Mhz - Deževa Rdio
106.6 Mhz - B92 Radio
107.1 Mhz - Yu radio
107.8 Mhz - Yu Radio

Radio stanice koje su nekad emitovale svoj program na ovim prostorima:

88.80 Mhz - Ras Radio
97.20 Mhz - Sto Plus Radio
100.3 Mhz - Radio Bubamara Leposavić (nekad se čula čak do Np-a)
101.7 Mhz - Universa Radio (radio do skoro pre 2 meseca)
102.5 Mhz - Radio Sandzak
103.0 Mhz - Radio Leposavić (isti slučaj kao gore)
103.5 Mhz - Radio Stari Grad
104.2 Mhz - Enigma Radio Raška (nekad se čula više ne)

izvinjavam se adminu zbog predhodne teme,neka je zakljuca!

Tutinac

Zlatna sredina

(10)

• »Tutinac« je muško

• Poruku poslati

32

Ponedjeljak, 30. Juni 2008

Citirano

Orginalno od informatic_boy
...

Inače na netu je slušaniji skoro 3 puta AS radio od Radija Sto plus.

...

A kako ti to izmeri, majke ti ?

• Poruku poslati

33

Utorak, 01. Juli 2008

Citirano

A kako ti to izmeri, majke ti ?

Lepo,odeš na www.radiostanica.com i tamo imaš sve radio stanice na netu iz bivše ex-yu i dijaspore(extra sajt) i ima da razvstaš radio stanice po nazivu,lokaciji i po slušanosti(koliko klikova ima za trenutni mesec)
Radio As Novi Pazar 1871
Radio 100 plus Novi Pazar 514

Podaci su preuzeti sa sajta i pokazuju slušanost za mesec jun! Ispravka za mene ne skoro 3 puta nego za 3,64 puta.
Eto kako! ;)

Tutinac

Zlatna sredina

(10)

• »Tutinac« je muško

• Poruku poslati

34

Utorak, 01. Juli 2008

E pa lijepo...

Trebao bi biti precizniji...broj ljudi koji slusaju radio AS preko sajta www.radiostanica.com je taj koji si ti naveo...

Obzirom da Radio AS nema svoj sajt vec se nalazi na nekom sajtu novipazar.co.yu verovatno je tako...jer ga ljudi lakse nalaze preko tog portala.

Podsecam te da radio Sto plus ima svoj sajt gdje se moze direktno pristupiti live streamu.

• »SeljakIzCarsije« je muško

Datum registracije: 17.04.2007

• Poruku poslati

35

Utorak, 01. Juli 2008

ne znam jeli 202 lokalna, ali nju jedino slušam, ako slušam
nepotreban komentar je uvijek neophodan!

Administrator

Urednik foruma

(121)

• »Administrator« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

36

Utorak, 01. Juli 2008

Sto se tice radija 100+, kvalitet zvuka koji se prenosi putem interneta je ocajan te upravo iz tog razloga nikad ne slusam njihov program.

Radio AS koji koristi istog "provajderea" za emitovanje internet signala, ima mnogo kvalitetniji zvuk, ali ni taj radio ne slusam zbog kvaliteta samog programa, koji ne zadovoljava moje potrebe.

Na kraju mi ne preostaje nista drugo do da slusam B92.

Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

• Poruku poslati

37

Utorak, 01. Juli 2008

Citirano

Orginalno od SeljakIzCarsije
ne znam jeli 202 lokalna, ali nju jedino slušam, ako slušam

Ne znam postoji li uopšte ta radio stanica kod nas, ja slušam Road star i ponekad Sto plus preko radija u kolima,ali na netu nikad jer je očajan zvuk.Na netu slušam jedino radio Desetku. Preporučujem onaj portal www.radiostanica.com jer ima stvarno dobrih stanica!

rime

Zlatna sredina

(10)

• »rime« je muško

Datum registracije: 22.10.2007

• Poruku poslati

38

Srijeda, 02. Juli 2008

202 je beogradska stanica

Administrator

Urednik foruma

(121)

• »Administrator« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

39

Petak, 04. Juli 2008

Citirano

Orginalno od Administrator
Sto se tice radija 100+, kvalitet zvuka koji se prenosi putem interneta je ocajan te upravo iz tog razloga nikad ne slusam njihov program.

Izgleda da je kritika delovala te je kvalitet zvuka trenutno u mnogome bolji (128 Kbit/s). Da vidimo da li ce to tako i ostati.
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

• Poruku poslati

40

Petak, 04. Juli 2008

Citirano

Citirano

Izgleda da je kritika delovala te je kvalitet zvuka trenutno u mnogome bolji (128 Kbit/s). Da vidimo da li ce to tako i ostati.

Primetio sam da je zvuk duplo bolji,a Radio Sto Plus je aktivirao i RDS(Radio Data System),koji u NP-u ima još jedino AS Radio...I Yu je nekada imao ali sada ne...

Social bookmarks