Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

ruzdo

Početnik

(10)

• »ruzdo« je muško

Datum registracije: 10.06.2008

• Poruku poslati

381

Ponedjeljak, 16. Juni 2008

Doci se vrlo brzo.... SAN ce ponovo u etar i to mnogo jaci, tehnicki opremljeniji i finansiski nezavistan.

Jasmin

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 02.01.2003

• Poruku poslati

382

Ponedjeljak, 16. Juni 2008

svideo mi se pokusaj jedinstva,u toku predizborne kampanje,doveli su ljude iz raznih partija
jeste bilo malo amaterski,ali to je pionirski i nije lose
npr duel poturak-dzudzevic je sigurno dosta ljudi gledalo
-te emisije gde sve strane mogu izloziti teze,druga stana antitezu,a gledaoci izvuci sintezu svega je mozda orijentir za nezavisnost u tom poslu.
ona sanja da sam oprao ruke,da sam obrijan da sam lep..toplo je na jastuku..u polusnu.mirise na dorucak.prijatan glas iz druge sobe javlja:kazu IDEMO

• »informatic_boy« je muško

Datum registracije: 29.06.2008

• Poruku poslati

383

Ponedjeljak, 30. Juni 2008

TV JedinsTVo je uvek bila neprofesionalna televizija i ostaće tako bilo ko da je na čelu te televizije,zato jer nemaju profesionalnu opremu, 60% programa se svodi na muzičke spotove preuzete sa drugih televizija i prekrivanje logoa drugih tv stanica! 30% su neprofesionalne reklame i mali ogalsi a 10 % informativni program,naravno sve to snimljeno na VHS-u uz užasan mono zvuk i isprekidanu i gužvavu VHS sliku uz novinare(koji sebe tako nazivaju) koji imaju završenu srednju školu(primer: Dženita Nicević,one male devojčice što vode Hitomaniju ,Quiz 3XL, i ostale amaterske emisije),sve to uživo IZ STUDIJA 1 TELEVIZIJE JEDINSTVO!Naravno posle 23h možete pratiti TV Hayat iz Bih, :D

RTV je puno bolja televizija što se tiče informisanja, opreme,tehnologije i svega,oni imaju neke svoje emisije,koje su svakako na nivou jedne lokalne tv stanice.Imaju i novinare u pravom smislu te reči (sa diplomom o završenom fakultetu), spotovi originalni uglavnom kupljeni iz DM ili Hayat ili Goraton produkcije... Informativni prorgam više puta na dan (Vijesti u 12, 14 i 16h) i dnevik u 19h! Imaju program tokom celog dana ,noću obično ide repriza Dnevnika,muzika itd...Imaju puno puno puno puno bolju programsku šemu i emisije (o bilo čemu da su) nego JTV. SVE POHVALE!
Info: ova televizija emituje svoj Dnevnik na satelitu, u skolu Digi tv platforme na satelitu Intelsat 1o W,Tačnije tv Galaksija Čačak reemituje dvevnik naše RTV ,ali slika je živi očaj! Ako želite pratiti dnevik na satelitu,na tv galaksiji čačak parametri su: INTELSAT 1 stepen W, frekvencija 12 607 VERTIKALNO, protok simbola 27500 Msps

Bošnjačka - 90 % muzika sa DVD-a (Grand naravno) ili prenos sa DM SATA ,5 % prijatelji televizije i 5% neki film sa divx-a naravno uz neke titlove skinute sa neta.

TV NP - Trenutno CMC(Croatian music channel) imalo je naravno najviše muzičkih spotova,ali i dnevnik koji su prenosili sa RTV-a,crtane filmove za decu i svake večeri film(puštan sa jednog jedinog kompjutera koji ima ova televizija) a posle 00h gledate cmc. u poslednjih nedelju dana slika,ton,signal -užas! Valjda nešto rade i po ceo dan ide cmc ili su odlučili da kupe novu opremu i da počnu sami da stvaraju sopstveni program!

Universa tv - eksperimentalni program koji je trajao do pre 2 meseca.....Ništa ne očekivano,nestala sa pozicije na kojoj se ranije emitovao kanal EURONEWS...šta će biti ostaje da čekamo.

RTV2 - ugašena pre mnogo godina,ne sećam se baš programa ali imao je narandžasti logo...zanimljiv program itd...

Centar tv - televizija koja je nekada davno emitovala svoj kanal u np-u

SAN TV - po meni tada jedna od najprofesionalnijih televizija u novom pazaru jer je imala kvalitetan program uz teletekst itd... a vidim očekuje se njen skorašnji povratak!Samo napred

TV Raška - koaj se može pratiti u Novom Pazaru odlikuje se vrlo slabom,snežnom slikom,ali često se može pogledati neka serija ili film koji nisu š klase,neke muzičke emisije ,informativne emisije nekoliko puta na dan a posle 23 h slušate program radija Raške....

Toliko od mene,stanje sa televizijama trenutno očajno (izuzev RTV-a) .... Ako ljudi misle da sa jednim pultom, jednom miksetom i dva pc-a može imati televiziju ,grdno se varaju.....

otvoriću i jednu temu sa radio stanicama u np-u da se i o tome malo proćaska ovde na forumu!

Tufan

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 13.03.2008

• Poruku poslati

384

Citirano

Orginalno od informatic_boy
RTV je puno bolja televizija što se tiče informisanja,

Jel ti ovo nas zezas, ili stvarno mislis da je ona politicka propaganda na RTV-u, u stilu RTS-a 90-ih, neki kvalitet?!

Citirano

Toliko od mene,stanje sa televizijama trenutno očajno (izuzev RTV-a) .... Ako ljudi misle da sa jednim pultom, jednom miksetom i dva pc-a može imati televiziju ,grdno se varaju.....

Ahaaa, sad ukapirah. Ovo mu dodje kao besplatna reklama za gorepomenutu televiziju. :D
SDA 1990

• Poruku poslati

385

Pa bolja je od konkurencije,od Jedinstva na primer,čija emisija Novi Talasi nekada traje famoznih 12 minuta a zasniva se na prognozi od 5 minuta sporta od 3 minuta i 5 minuta o ostalim vestima.

RoyDin

Učenik

(10)

• »RoyDin« je muško

Datum registracije: 22.04.2008

• Poruku poslati

386

Slazem se RTV je dobar , mada moze jos puno bolje......... (o) (o) (o)
Svaka moć u svijetu počinje kao moralna čvrstina.
Svaki poraz počinje kao moralno zakazivanje.

Jahja

Profesionalac

(10)

• »Jahja« je muško

Datum registracije: 15.08.2007

• Poruku poslati

387

Utorak, 01. Juli 2008

Ja ne mogu da verujem da neko misli da je RTV , dobra televizija. Onda je i RTS u doba Milosevica bila dobra. Evo necu dalje, ali kvalitet zvuka, slike je na nuli. Kvalitet emisija, pa oni nemaju emisije. Jedinstvo bar nesto pokusava. SAmo me interesuje ko im uredjuje studio, ono je smesno. A informativni program, pa zar treba komentarisati.
Svi smo Allahovi i svi se Njemu vracamo.

• Poruku poslati

388

Srijeda, 02. Juli 2008

Citirano

Orginalno od Jahja
Ja ne mogu da verujem da neko misli da je RTV , dobra televizija. Onda je i RTS u doba Milosevica bila dobra. Evo necu dalje, ali kvalitet zvuka, slike je na nuli. Kvalitet emisija, pa oni nemaju emisije. Jedinstvo bar nesto pokusava. SAmo me interesuje ko im uredjuje studio, ono je smesno. A informativni program, pa zar treba komentarisati.

Kakav je onda zvuk na Jedinstvu ,na mom tvu kad gledaš JTV treba da popustiš na 50 pa kad prebaciš na neki da vidiš šta je pravi zvuk,a šta pokušava da napravi? Selu u pohode i Hitomaniju(za koju spotove i najnovije vesti obično snime sa nemačkog RTL-a ili Fashion TV-a, a da ne komentarišem voditeljke,naravno i špicu za nove talase su morali da ukradu jer nisu sposobni da nešto smućkaju sami,uzeli sa Google Earth,kao ide u tutin satelit pa u rašku pa u np,mislim u sebe žalosti žive,a gde nestade emisija "Čestitamo",hahahaha),i koje to emisjie JTV pravi??? ma daj molim te....Kvalitet opreme slike i zvuka na RTV-u je na zavidnom nivou jedne lokalne stanice tu nema šta da se priča.Što ne treba komentarisati info program,pa bolji je ja mislim jedno 300 put od jtv-a,bar se može čuti pola sata kvalitenog iformisanja a ne bacati vreme na jtv i famoznu emisiju novi talasi gde jedva skrpe 15 min ..... o| o| o| o| o| o|

RTV ima sledeće emisije:info bankomat,neku sportsku emisiju,obrazovna emisija fakultetska hronika,omladinska emisija bez naziva,sećate li se nekada emisija hoću da pitam koju je vodila senada mušović,mislim da je ona,a emisija je išla i preko Galaksije Čačak,pa one emisije sve što je ona pripremala,emisija putevima kulture...

E sad uporedite program Jtv-a i RTV-a,a i za vašu informaciju Jtv ne emituje svoj signal na 26 UHF već 3 dana,možda se spremaju za satelit,ko zna. :D :D :D o| o| o| xx(

Jasmin

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 02.01.2003

• Poruku poslati

389

Srijeda, 02. Juli 2008

sa aspekta tehnickih mogucnosti ne vajaju ni jedna ni druga,ali to je regionalni nivo,i ne treba se zanosit.
za sada i za nase prilike zlatne su
nije RTV nesto posebna u odnosu na jedinstvo,negde su bolji,negde slabiji
Regionalna posebno preteruje u svom dnevniku, gde se prenaglasava jedna strana
-jedinstvo je komercijalna, ali je ipak pokrenula neke stvari,kao vec pomenuti duel Dzudzevic-Poturak
te programe rade nasi ljudi,iz naseg grada,i TO SMO MI (taki nam mentalitet)

bosnjacka emituje Dragana Mirkovic sat,a onda pred izbore odbrojavala i pocese ilahije i pesme duhovne nam bosne ;(

kakve su ove,nove nam ne trebaju (a tek kad versko lice otvori tv :O

ona sanja da sam oprao ruke,da sam obrijan da sam lep..toplo je na jastuku..u polusnu.mirise na dorucak.prijatan glas iz druge sobe javlja:kazu IDEMO

Jahja

Profesionalac

(10)

• »Jahja« je muško

• Poruku poslati

390

Četvrtak, 03. Juli 2008

@Jasmin- InsAllah , videces sta je televizija.Ko i sve sto je do sada radio i to ce biti nesto najbolje kod nas.

• Poruku poslati

391

Petak, 04. Juli 2008

Citirano

Orginalno od Jahja
@Jasmin- InsAllah , videces sta je televizija.Ko i sve sto je do sada radio i to ce biti nesto najbolje kod nas.

Pa koja će to da bude? Kad da je očekujemo?
Da nije čuvena Universa koja po vašoj priči ode i na satelit
Po meni bi bila najbolje da se otvori neka lokalna stanica i da reemituje po ceo dan na prmer National Geography ili Discovery....e to bi bila televizija... :D

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

392

Petak, 04. Juli 2008

Citirano

Orginalno od Jasmin
(a tek kad versko lice otvori tv :O

Koje versko lice?
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

SIDARTHA

Početnik

(10)

Datum registracije: 02.07.2008

• Poruku poslati

393

Ponedjeljak, 07. Juli 2008

..mi nemamo televizije...sve su to samo pokusaji+propaganda za ovu ili onu politicku stranu...za televiziju su,pored tehnike i opreme potrebni ljudi koji znaju a ne koji samo zele....

• Poruku poslati

394

Nedjelja, 16. Novembar 2008

Regionalna tv dobila potpuno novi vizuelni identitet i sada liči na jednu pravu televiziju koja pokriva region,novi identitet primećen je na Dnevniku(koji je za svaku pohvalu,studio je lepo opremljen,lepo su se porudili) ali i na uvodnim špicama za marketinh,seriju,film,malim oglasima.Sve je više filmova na RTV kao i serija,od novembra signal RTV moći će da se prati i u Prijepolju... Mislim da će uskoro početi i rad na satelitu...mada ne verujem...

na-braniku-grada

Zlatna sredina

(-24)

• »na-braniku-grada« je muško

Datum registracije: 25.08.2008

• Poruku poslati

395

Ponedjeljak, 17. Novembar 2008

Citirano

Orginalno od informatic_boy
Regionalna tv dobila potpuno novi vizuelni identitet i sada liči na jednu pravu televiziju koja pokriva region,novi identitet primećen je na Dnevniku(koji je za svaku pohvalu,studio je lepo opremljen,lepo su se porudili) ali i na uvodnim špicama za marketinh,seriju,film,malim oglasima.Sve je više filmova na RTV kao i serija,od novembra signal RTV moći će da se prati i u Prijepolju... Mislim da će uskoro početi i rad na satelitu...mada ne verujem...

Jest vala brate kako je sve lijepo el-hamdulila..
Samo sto onaj grb sandzacki niko nije smio da skloni,pa sad neznaima me dali tebe nesto pogadja vise ili manje,to je neko moje subjektivno misljenje,onaj grb teritorijalne jedinice je morao da ostane pa sta god da su radili na enterijeru,ako vec i to nisu skontali kao "enterijer"

p.s Sve bi televizije pogasio.SRAMOTA ! (o)
Pazar je dio zivota mog on ce biti sampion!

Jahja

Profesionalac

(10)

• »Jahja« je muško

• Poruku poslati

396

Ponedjeljak, 17. Novembar 2008

Ovo za grb mozda i jesi u pravu. To mi dok ovo nisam procitao nije palo na pamet. Ali je ipak bolje nego sto je bilo. Sad na nesto lici. Samo jos da promene ove mrtve boje, dajte ljudi neke zivlje boje.

kralj sevdaha

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 23.05.2007

• Poruku poslati

397

Srijeda, 19. Novembar 2008

Mislim da su i Regionalna TV i TV Jedinstvo dve najgore televizijske stanice u ovom delu Evrope..I po kvalitetu preuzetog programa i po kvalitetu sopstvene produkcije...Bosnjacku TV stvarno nebi trebali uzimati za ozbiljno jer je to apsolutna bruka za ovaj grad i ovaj narod...mislim da su ono muzicko sranje u obliku grand festivala emitovali 100 puta bez obzira na doba dana i sam dan prikazivanja..Bio to Ramazan ili Bajram,nebitno je...Bitno je da cepa...
NA VRHU UVIJEK IMA MJESTA,AKO SE KRENE SA DNA...

• Poruku poslati

398

Petak, 19. Decembar 2008

U RTV-u se ipak nešto radi,bar na identitetu,mada boje su mrtveeee,narode, ona bleda na Dnevniku,izbledelo narandžasto prozizrna...Mislim ideja je bila dobra,ali boje su trebale biti jako narandžaste kao na primer na RTVojvodina na Dnevniku su jasno narandžaste boje...
Na frekvenciji Universe tv već duže vreme se emitira Euro News na francuskom(free na satelitu),ako već imaju opremu neka krenu sa radom milsim da ne smeju da preuzimaju program drugih televizija non stop!
Za Jtv nemam reči ostali su bez novinara Dnevnik uređuju neke neškolovane,nepismene voditeljke...A više od pola programa je Hayat...Čak nisu umeli ni Bajramski program da naprave...fujj....Za Btv no comennt,brukaju sami sebe pa sve oko sebe...što reče neko "bitno je da cepa"!

• Poruku poslati

399

Utorak, 03. Mart 2009

Novopazarska lokalna televizija Universa 2.marta 2009.godine konačno je počela sa emitovanjem sopstvenog programa na kanalu9 (predajnik Šutenovačko brdo). Na programu se trenutno emituju muzički spotovi,no najavljeno je da će uskoro početi sa emitovanjem i drugog sadržaja. Slika je na zadivljujućem nivou i bolja je od ostalih televizija u gradu. Naime tv Universa sa eksperimentalnim programom počela je krajem 2007.godine, da bi dozvolu za emitovanje RRA dodelila tv Universi u avgustu prošle godine. Sve do danas program tv Universe sveo se na "reemitovanje" informativnog kanala Euro News, verovatno zbog nedostaka finansijskih sredstava za kvalitetan program.Kako su najavili iz TV Universe njihov celokupan program sastojaće se iz informativnog,filmskog,obrazovnog,dečijeg sportskog programa.Inače TV Universa radi u sklopu Internacionalnog univerziteta u Novom Pazaru a ovaj medij trebao bi omogućiti izvođene nastavne prakse studentima sa ovog univerziteta sa studijskih frupa žurnalistike,pozorišta i filmske umetnosti.

izvor: focusportal.tk

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

400

Utorak, 17. Mart 2009

Sto se Regionalne televizije tice, otkako je novi direktor pa bar za 70% je bolja nego sto je bila. Ranije nisi imao sta da gledas, a i ono sto bi odgedao poremetilo bi ti nervnu ravnotezu. X(

Novom direktoru svaka cast na popravljanju kvaliteta, mada....uvijek moze JOS i moze BOLJE...Hvala Bogu.
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

1 korisnik osim vas pregledava ovu temu.

1 Gostiju

Social bookmarks