Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

björn

Profesionalac

(10)

• »björn« je muško

Datum registracije: 29.08.2003

• Poruku poslati

81

Ponedjeljak, 23. Februar 2004

gerilac burko ti iskrvari po forumu od ovolikih opomena :]
jest vala istina da ono sto sam video od RTV i nije neki kvalitet ali i Muftija zna da napravi takve kikseve da je to samo za 8o ibret 8o
14. Kad bismo njih radi kapiju na nebu otvorili i o­ni se kroz nju uspinjali,
15. opet bi o­ni, zacijelo, rekli: "Samo nam se pričinjava, mi smo ljudi opčinjeni!" (Kur'an)

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško
  • »sans« je autor ove teme

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

82

Citirano

Orginalno od Gerilac
Selam alejkum Bosnjakinje i Bosnjaci.
:
:
:
Hej!!! Sta se djesava???!!! Ovdje se pominje istjerivanje RTV sa snimanja. Prvo ih puste da snimaju sve ono: Selam alejkum, Bujrum. Pa onda obezbjedjenje pridje i kaze zao mi je morate da napustite prostorije. HEJ!!! Sta je ovo???!!! O cemu se radi!!!??? A niko od ovih hirovitih, REALNIH, FER i KOREKTNIH, nema rijec jednu osude. A govore o tome kako prilaze realno. Pa eto na kraju krajeva i da osude to, nece biti sa vatrom i zestinom koju unose kada kritikuju RTV. I oni govore o REALNOM, ma daaj. MA samo se foliramo i lazemo i sebe i druge. A onda naravno HARAM ovo HALAL ono, FETVE. Pocese ljudi ko MUFTIJA, IZDAJEM FETVE po KUCAMA. Subhanallah!!!
:
:
Allahimanet.

Gerilac, ja već ranije odgovorih na nešto slično i to slično ovako:
Znači, RTV napravi izveštaj da je pokušala da snimi koncert ilahija i kasida, i da su muftijini telohranitelji reagovali kako su reagovali. Eto, pošto je Pasha bio očevidac onda snime i njegovu izjavu i Pasha javno svedoči pred kamerama:

Citirano

Orginalno od PASHA
Selam Alejkum Dobri Ljudi...

...i bio sam svjedok kad su Muftijine "hrmpalije" istjerale ekipu RTV-a nakon 20-tak minuta od pocetka koncerta. Gledaliste oko mene je saputalo a i ja se slazem sa njima da je to sramota i cuo sam jedan vrlo lijep komentar od jedne zene iza mene "Koga ce da puste da snimaju koncert Ilahija i Kasida ako nece Regionalnu".

Es selamu alejkum....

Elem..., kad naprave taj izveštaj - puste ga u etar, u udarnom terminu i obaveste javnost o tome zašto nema snimka koncerta.
Onda se oglasi (ili ne oglasi) neko iz muftijinog okruženja i da saopštenje povodom tog i takvog izveštaja. Ukoliko se oglasi, a RTV ga onda prenese doslovce, (i to opet u udarnom terminu), prvog dana po prispeću, bez obzira što možda sadržaj tog odgovora ne odgovara njima samima.
Ukoliko se ne oglasi niko nameće se zaključak da je prilikom izveštaja reč o istini,a ukoliko se oglasi - ondaja kao gledalac imam mogućnost da između dve "istine" prepoznam istinu.
Pored toga, oštećena strana ( bez obzira ko bi u ovom hipotetičkom slučaju bio oštećena strana) OBAVEZNO zatraži zadovoljenje pravde i pred zakonom, iznoseći i pred njima dokaze ko je u pravu, a ko oštećeni. Onaj ko je oštećen dobije nadoknadu štete - kako moralnu, tako i materijalnu, a onaj ko je štetu naneo, snosi posledice tog svog devijantnog ponašanja.
Kud ćeš lepše???
I kud profesionalnije?
I kud poštenije?
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

ZAMBAK

Učenik

(10)

• »ZAMBAK« je muško

Datum registracije: 24.08.2002

• Poruku poslati

83

Citirano

citat, fingersbroken:
Isecena istina je neistina... nema selektovanja tu.. izgleda to ne razumijes... a ako to ne razumijes onda pliz nemoj vise ni pricat. ...

... A nekom se drugom zali na probleme. Prece bi ti bilo nesto pametno da kazes nego haramom da se dicis.

fingers sa tobom vise necu ulazit u raspravu jer se iz samog pristupa i stila pisanja vidi da se samo drzis formalnosti, demagogije, neargumentovane price prozete licnim ubedjenjima i nespremnosti da stvari postavis na njihovo mjesto. Vise necu odogovarat na tvoje postove i molim te nemoj da me vrijedjas jer nisam ni ja tebe. S ovim zajedno trazim od administratora da radi svoj posao.
Hvala!

Citirano

citat, simke_np:
...kad je Regionalna telivizija u pitanju tu mi je nekako dosta sharena situacija...kul je to shto se govori boshnjachki(ili bosanski ili kako vec)ali jednostavno poznat je moj stav po tom pitanju:"Sve shto nam je nametnuto ne valja!"
to je sve posledica toga shto nikad u zhivotu tako nije govorio pa sad...nemam ja nishta protiv takvog nachina izrazhavanja ali neka ga koristi onaj ko zna i ume a ne...ima i na njoj par drugih dobrih emisija iz drugih branshi drushtva,kao recimo ona "Hocu da pitam" koja se bavi problemima ovdashnjeg stanovnishtva... i tu je ScreenSport koji ja ne propushtam ostalo je sve ili ti krsh

Simke, zahvaljujem se kao novinar Rtv-a na upucenim kritima i konkretnim primjerima.
Jedna od osnovnih stvari koji svakij mediji radi je kontrol, odnosno provjera auditorijama. Sta gledaoci misle o Rtv-u je vazna stvar i stoga i mi radimo ankete na pitanja: sta najcesce ljudi gledaju i sta bi voljeli da vide. Ti si to jednim dijelom rekao. Nisi odgovorio sta bi sve voleo da vidis.
Sto se tice same upotrebe bosanskog jezika mogu odgovorno da tvrdim da ni jedan novinar nije promoran da svoje priloge radi na bosanskom. Cinjenica je da postoje Bosnjaci i da ih u Novom Pazaru ima oko 80 %. Ni na jednom drzavnom mediju ni u skolama nema bosanskog jezika. oni novinari koji zele da koriste bosanski u svojim prilozima oni to rade i to je sasvim demokratski. primjetili ste da su najave informativnih emisija dvojezicne sto je opet demokratski i smatramo da su s time zadovolnji svi.
Sto se tice jezickih i garamatickih gresaka tacno je da ih ima. One postoje i u medijima koji imaju profesionalne lektore i lingviste, s toga nije nikakvo cudo da jezickih i gramatickih gresaka ima Rtv-u kada trenutni nema lektora. Ovo se posebno odnosi na lektora za bosanski jezik kojih vrlo malo ima u NP i Sandzaku. Jezicke greske su primetnije ako jedva cekate da je cujete, a jedva cekate da te iste greske cujete zato sto je uvodjenje bosanskog zasad novina. Za kratko vrijeme, pogotovo kada se uvede u skolama lijepo, lahko, cvijet, pjesma, dijete, babo, nana, itd na televiziji ce biti normalana stvar. To zasigurno tvrdim. Mi korsitimo bosanski zato sto smatramo da je koriscenje maternjeg jezika (bosanskog) na mediju normalna stvar.

Ono sto mije zelja i vecina svih novnara je da se primjenjuje novinarski moral(http://www.media-diversity.org/Bosnian_S…ni%20Kodeks.htm)
Ako se ne pridrzavam(o) ovoga znaci da nesto nije u redu, a Vi nam POSTOVANI GLEDAOCI RECITE STA!
Hvala! :]
[SIZE=4][SIZE=3]"Interes (ma kakav on bio) je jedini motiv ljudskih postupaka"[/SIZE] [/SIZE]

PASHA

Zlatna sredina

(5)

• »PASHA« je zabranjen

Datum registracije: 29.01.2004

• Poruku poslati

84

Originalno od SIMKE-ta

...ja od lokalnih tv-a najvishe gledam Jedinstvo...

Brate reci mi sta vise volis na JEDINSTVU pozdrave i cestitke(CESTITAMO) ili izbor za miss vasara...
Za koju li si nevjestu glas'o ova red.... :P :P

simke_np

Zlatna sredina

(10)

• »simke_np« je muško

Datum registracije: 03.01.2003

• Poruku poslati

85

Citirano

Orginalno od ZAMBAK

Simke, zahvaljujem se kao novinar Rtv-a na upucenim kritima i konkretnim primjerima.
Jedna od osnovnih stvari koji svakij mediji radi je kontrol, odnosno provjera auditorijama. Sta gledaoci misle o Rtv-u je vazna stvar i stoga i mi radimo ankete na pitanja: sta najcesce ljudi gledaju i sta bi voljeli da vide. Ti si to jednim dijelom rekao. Nisi odgovorio sta bi sve voleo da vidis.
Sto se tice same upotrebe bosanskog jezika mogu odgovorno da tvrdim da ni jedan novinar nije promoran da svoje priloge radi na bosanskom. Cinjenica je da postoje Bosnjaci i da ih u Novom Pazaru ima oko 80 %. Ni na jednom drzavnom mediju ni u skolama nema bosanskog jezika. oni novinari koji zele da koriste bosanski u svojim prilozima oni to rade i to je sasvim demokratski. primjetili ste da su najave informativnih emisija dvojezicne sto je opet demokratski i smatramo da su s time zadovolnji svi.
Sto se tice jezickih i garamatickih gresaka tacno je da ih ima. One postoje i u medijima koji imaju profesionalne lektore i lingviste, s toga nije nikakvo cudo da jezickih i gramatickih gresaka ima Rtv-u kada trenutni nema lektora. Ovo se posebno odnosi na lektora za bosanski jezik kojih vrlo malo ima u NP i Sandzaku. Jezicke greske su primetnije ako jedva cekate da je cujete, a jedva cekate da te iste greske cujete zato sto je uvodjenje bosanskog zasad novina. Za kratko vrijeme, pogotovo kada se uvede u skolama lijepo, lahko, cvijet, pjesma, dijete, babo, nana, itd na televiziji ce biti normalana stvar. To zasigurno tvrdim. Mi korsitimo bosanski zato sto smatramo da je koriscenje maternjeg jezika (bosanskog) na mediju normalna stvar.

Ono sto mije zelja i vecina svih novnara je da se primjenjuje novinarski moral(http://www.media-diversity.org/Bosnian_S…ni%20Kodeks.htm)
Ako se ne pridrzavam(o) ovoga znaci da nesto nije u redu, a Vi nam POSTOVANI GLEDAOCI RECITE STA!
Hvala! :]
respect... ;) da se samo razumemo...ja sam isto tako boshnjak kao i ti(iako moj nadimak na forumu to ne govori ali to je neka duga pricha)ali sam rek'o neka taj jezik pricha onaj shto ga zna...a ne da se pretvara...znash mene to bode a protiv boshnjachkog jezika i uvodjenja istog u shkole nemam nishta protiv...naprotiv...ali pojedini novinari(jedan-dva)sa RTV-a takvim lapsusima samo "ocrnjuju" taj jezik...to je neshto shto je moje mishljenje i u neku ruku je i objektivno.Imate vi i izuzetno dobrih i pouchnih emisija kao shto navedoh u prethodnom postu!

@Pasha:Smeshan si mi ;) ako ti gledash te emisije pa im chak i imena znash ne mora da znachi da i ja to gledam...da malo pazljivije chitash moje postove garant nebi napisao to shto si napisao ali...

Gerilac

Profesionalac

(10)

• »Gerilac« je muško
  • »Gerilac« je zabranjen

Datum registracije: 28.03.2003

• Poruku poslati

86

Utorak, 24. Februar 2004

Ja stvarno neznam Sanse sta ti hoces dap ostignes time stonavodis dsa je trebalo ovo, pa da je trebalo ono. Pa da od svega toga ispadne maskarada.

Sta bi ti reko kada bih ja tebi reko da mnoge stvari RTV ne objavljuje zato sto je to jednostavno BRUKA NEZAMISLIVA, ha? Pa onda i ako se ide na neku kritiku onda se ide na neku manju da ne bi doslo do nekog sukoba vecih razmjera, itd. Cak se izbjegava sukob direktan sa Muftijom, ali posto on to po svaku cijenu hoce i trazi, neznam zasto, to i pokusava na sve moguce nacine. Jer, lijepo bi zvucalo to po Srbiji da se kaze, da je Muftija tako i tako uradio Dr. Sulejmanu, imao bi vise poena.

Pa prije svega da bi covjeka sacuvali jos vise grijeha, dosta mu je to istjerivanje i takvo ponasanje, onda se takve stvari ne objavljuju.

A kada bi to tako krenulo preko RTV, to bi onda bilo isto kao izmedju mene i Fingersa ovdje na Forumu, narod bi RTV gledao samo zarad toga sto se neko svadja na RTV, a ne sto je RTV po prvi put i na bosanskom jeziku, pa sto ima dosta islamskih tema i emisija, sto je dosad najbolja TV koju imamo, a to sto smeta nekom njena stranacka obojenost, pa joj trazi dlaku u jajetu, nek to vidi sa sobom. I nek vidi i provjeri svoju realnost.

Ja barem kazem za koga sam i za sta sam, a ovi sto kazu da su relani i objektivni i da nisu nigdje, na sve korake pokazuju kako to nisu i da samo cijelo vrijeme gledaju kako ce sebe samo istaci i kako ce svoje nesto protnuti i kako ce u dijalogu pobjediti. Vec mi je vise muka od svega toga.

Svo zlo ovoga svijeta proizlazi iz Oholosti. Jer je sejtan se uzoholio prvo, pa onda postao nevjernik.

Oholost je cisti sejtanluk. Ako je sta Cisto Sejtansko, a to je Oholost.

Ako ko hoce da razmisli, nek razmisli, a ako ko nece da razmisli, vec samo da Fura neke fraze i da ih stalno ponavlja, zato sto mu tesko pada da sebe polomi i pokori ja mu kriv nisam. To se zna ko u njemu nece da se pokori.

Najbolje TV koju smo do sad imali je Regionalna TV. Prije svega sto po prvi put imamo NASU TV. Dakle, da ima nesto nase na njoj i drugo da je kvalitet do sada najbolji, a naravno bivat ce sve bolji i bolji. A to sto neko nadje jednu emisiju na nekoj od prijethodnih TV koja je bila dobra ne zbog TV vec zbog nekog voditelja dovoljno govori u sta je on zaljubljen i kako realno gleda na Televiziju. Ako mu se svidio voditelj, a jeste onda je Televizija super. A ako nije voditelj kako treba, onda ne valja ni TV.

A mogu zamisliti kakav je to tip Voditelja bio, ustvari naveo je dvojicu. Mogu zamisliti, vjerovatno ono u stilu (u fazonu) 3K (treceg kanala RTS). Ono cool tipovi, lezerni, itd. Ma daaaj u svemu vidi samo sebe. Cisti Egoizam i tacka. Oholost bate. A OHOLOST je Sejtanluk cisti.

Kako sam cu sada ce Muftija da otvori Televiziju, najjacu u Evropi, kako kazu. Samo jedan dio opreme kosta kazu 300.000 Eura i kazu da ce to cudo od televizije da bude. Eto ovi sto su glasali za Nijednu u ovoj anketi imat ce napokon Televiziju. Boze dragi kako to ide jedno sa drugim i fala Allahu sto je tako. Jer Allah to uredjuje kako On hoce. Eto nadam se da ce njihovo visocanstvo biti ovom Televizijom, koju ce otvoriti njegova visost Muftija, zadovoljno. Slican sa slicnim ide. Tako to biva.

A sto se tice ovih krvavih opomena Björn, reci cu ti da cu ja vazda biti jedan od onih koji govore na CH (Meko) i na LJ i oni koji su na strani onih iskrenih, a protiv onih Oholih sto kada malo nesto skole steknu pocnu sve svoje da nipodastavaju i da mrze svoj grad i da sve u njemu nazivaju zaostalim i malogradjanskim i glupim i ovakvim i onakvim, osim naravno onih koji su kao oni oholi. Takvi bi dsa iz temelja nas grad mijenjaju i da ga do temelj ruse pa iz pocetka da ga prave. Takvi neshvataju BIT, ovog naroda i ovoga Grada. Temelj naseg Grada i naroda je poniznost i skromnsot, a nije oholost.

Nece moci bate "kiselji". Iznacparacemo ve. Tamo idite u OHOLIJU pa se oholite i prosipajte pamet mi se super ovdje snalazimo. Onaj kupio sklu u Bekish i odmah hoce da nam ugradjuje Bekishku bit, onaj tamo zavrsio skolu u Malekish, odmah da nam ugradi Malekishku bit, onaj bio i malo vidio Deutschland i Baustelle i odmah da nam to ugradi ovdje. Niko da izgradjuje NOVI PAZAR, i da razvija njegovu BIT onakvu kakva jeste, a ne da je narusava i mijenja i lomi sa svojom oholoscu.

Allahimanet.
HER DZAN ASURA, HER VER KERBELA - SVAKO VRIJEME JE ASURA, SVAKO MJESTO JE KERBELA. Imam Dzafer Essadik r.a.

87

Utorak, 24. Februar 2004

Citirano

Orginalno od Gerilac

A mogu zamisliti kakav je to tip Voditelja bio, ustvari naveo je dvojicu. Mogu zamisliti, vjerovatno ono u stilu (u fazonu) 3K (treceg kanala RTS). Ono cool tipovi, lezerni, itd. Ma daaaj u svemu vidi samo sebe. Cisti Egoizam i tacka. Oholost bate. A OHOLOST je Sejtanluk cisti.

Kako sam cu sada ce Muftija da otvori Televiziju, najjacu u Evropi, kako kazu. Samo jedan dio opreme kosta kazu 300.000 Eura i kazu da ce to cudo od televizije da bude. Eto ovi sto su glasali za Nijednu u ovoj anketi imat ce napokon Televiziju. Boze dragi kako to ide jedno sa drugim i fala Allahu sto je tako. Jer Allah to uredjuje kako On hoce. Eto nadam se da ce njihovo visocanstvo biti ovom Televizijom, koju ce otvoriti njegova visost Muftija, zadovoljno. Slican sa slicnim ide. Tako to biva.

Allahimanet.

Voditelji su Elvir i Miljan.. voditelji, novinari, snimatelji, uredjivacka politika, menadzment, i oprema su stvari koje cine televiziju. Ako je nasa nek bude najbolja.. i mi smo duzni da je cinimo takvom, a jos vise su duzni oni koji su u gore nabrojanoj grupi. Miljan i Elvir su profesionalci... sportski izvestaci koji poznaju stvari o kojima izvestavaju i koji se ne bave zlonamernim selektovanjem i partijskim opredeljenostima. Mozda su upravo zato i odabrali sport jer se sport sam po sebi tim stvarima ne bavi.

Hoces primer selektivnosti.. pazi ovo:

Citirano

Orginalno od ZAMBAK

Citirano

citat, fingersbroken:
Isecena istina je neistina... nema selektovanja tu.. izgleda to ne razumijes... a ako to ne razumijes onda pliz nemoj vise ni pricat. ...

... A nekom se drugom zali na probleme. Prece bi ti bilo nesto pametno da kazes nego haramom da se dicis.

fingers sa tobom vise necu ulazit u raspravu jer se iz samog pristupa i stila pisanja vidi da se samo drzis formalnosti, demagogije, neargumentovane price prozete licnim ubedjenjima i nespremnosti da stvari postavis na njihovo mjesto. Vise necu odogovarat na tvoje postove i molim te nemoj da me vrijedjas jer nisam ni ja tebe. S ovim zajedno trazim od administratora da radi svoj posao.
Hvala!

vidis kako je covek obojio samo delove recenica koji njemu pasu, i kako radi opravo ono zasta sam ga kritikovao: selektivnost... a izostavio je da haram na koji sam ga opomenuo je upravo taj da ljudima se nameracio osvetom biranjem delova u kojima ne izgledaju fino.. znaci izvrtanjem istine, tj predstavljanjem samo jednog (ruznijeg) dela stvarnosti. A u mom govoru je samo obojio deo gde kazem "nemoj vise ni pricat", a nije naznacio ono sto prethodi tome "ako to nerazumijes onda..", a to razumevanje se odnosi na razumevanje (ili nerazumevanje) tog harama.. i jos sam ga (za njegovo licno dobro) zamolio... (ono pliz znaci molim te).

A daj Boze da neko otvori kvalitetnu, objektivnu, profesionalnu TV stanicu.. i nek bude nasa pa da mozemo da izaberemo jednu u anketi.. u pravu si gerilac. Jer to je ono sto treba.. meni za mnoge stvari pada na pamet da ih ja jednom ako Bog da, ako budem mogao uradim. A za onaj tvoj deo:

Citirano

Orginalno od Gerilac Ma daaaj u svemu vidi samo sebe. Cisti Egoizam i tacka. Oholost bate. A OHOLOST je Sejtanluk cisti.

Ti u svemu sto ja govorim samo uporedjujes sta ja imam a sta ti nemas. Drago mi je sto smo razliciti, a nije mi drago ako ti imas nesto sto ne valja, niti mi je krivo ako imas nesto sto valja (mogu samo zeleti da imam i ja jer sve sto valja treba da imamo svi), a ti u svemu sto nemas a drugi neko ima vidis sejtanluk jer sejtan iz tebe ne dozvoljava ti da shvatis da ti integritet nije narusen ako je neko drugi razlicit i ispravan, jer ti nisi sve jer ti nisi cjelovit. Ne razumijes ti nista... ama bas nista..
mogu ja da se potpisem i bolje...

Gerilac

Profesionalac

(10)

• »Gerilac« je muško
  • »Gerilac« je zabranjen

• Poruku poslati

88

Utorak, 24. Februar 2004

U tome i jeste fazon burko bate "kiselji" sto ti mislis da si ispravan i sto si zadivljen sobom i svim onim sto radis, a ne vidis ni sta rusis ni na sta udaras. Jednostavno ti smatras sebe najboljim primjerkom Pazarca sto se je ikad pojavio na ovim prostorima i smatras da si spojio sve sto se spojiti moze, nekako mi to lici na Muftiju, jer i on misli da je on najbolji primjerak Pazarca koji se je pojavio na ovim prostorima. To je naravno i napisao u svojem "Glasu Islama", gdje se kaze izdvojila se je muslimanska ELITA. A kad pogledas slike ko je sve u toj eliti bude ti sve jasno. I oni takodjer udaraju na jezgro ovog grada i narusavaju ga i ubijaju u njemu ono sto ga cini posebnim, a to ne vide zbog svojih "vizija" i "oholosti". Zato i sve ono sto razvija tu jezgru oni i napadaju, jer se suprotstavlja njihovim "vizijama" i "predstavama".

To sto ti pokusavas da trenutnu situaciju, u kojoj je vise onih koji su se od svoje tradicije udaljili, koji su se od svoje kuce udaljili i od same biti Pazara udaljili. I koji su se vec djelimicno ili u potpunosti utopili i mnoge stvari koje nisu u nasoj tradiciji poprimili, iskoristis i pridobijes u svoju korist i mene prikazes kao nekog koji sve i svakog sejtanizira i sve sto "valja" proglasava necim sto je lose i opasno, neka ga tebi. Ti dobro znas da je to ovdje na Forumu gdje vecinu stvari ljudi zamisljaju moguce.

Oholost je oholost, bate "kiselji", i tu nema ovo ono, zna se sta je Kibur, Cibur, Samoljublje, Oholost. A zna se i to da je to sejtansko cisto.

A i znamo, mada nismo bas neki ucevni i nemamo neke diplome, da je Muhammed a.s. rekao: Ko bude imao i trunke oholosti pri sebi, nece osjetiti ni miris Dzenneta.

A ovo tvoje uopstavanje mojih izjava upucenih tebi, moze potpasti pod ono "TVOJE" HARAM, koje nameces Zambaku. Jer time pokusavas, u stilu "Georgea Busha" napraviti dojam o meni takav kakvim bi ti volio. I to ti je cisti sejtanluk, mada sam ja pokusao bratski sa tobom. I jos sta je tu smijesno, ubacis jos poneki onaj lijep govor tipa, treba da se svi volimo, treba da je mir, da je ljubav, i ostale fraze. Pravo govornicki, ali razmisli se dobro i kreni na sebe i na svoju OHOLOST i vise ces postovati "svoje" i "odakle si" i neces "svoje" smtrati niskima.

Ne srami se sebe slobodno kazi odakle si i ko si. Nisi ti nista bolji od mjesta iz kojeg dolazis. Jos da znas kakvo je mjesto iz kojeg dolazis i kakvi svetost nosi, ti bi se ponosio svakim pedljem nje i divio bi joj se. Ali Oholost ne dozvoljava da se to vidi. Jer ima se "VIZIJA".

Allahimanet.
HER DZAN ASURA, HER VER KERBELA - SVAKO VRIJEME JE ASURA, SVAKO MJESTO JE KERBELA. Imam Dzafer Essadik r.a.

Administrator

Urednik foruma

(121)

• »Administrator« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

89

Utorak, 24. Februar 2004

A kako bi bilo da se ovo privatno prepucavanje vrsi preko privatnih poruka, a da se ovde prica o lokalnim TV stanicama?
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

90

Utorak, 24. Februar 2004

Sta je tebi? Eto iskreno te pitam u cemu je tvoj problem? Stalno ista pesma: prospes pretpostavku pa posle udri po volji..

Prvo: za tv stanice.. sans ti je izneo sta treba da se radi u odredjenim situacijama, pri bitnim stvarima (za televizije) a ti to uporedio sa necim sto sa tim veze nema (samnom i tobom) i pokazao nerazumevanje i nesnalazenje u situacijama koje bi dosle..

Drugo: ne namecem nikom haram, vec kazem da ono cim se zambak podici je klasicno zabranjeno (haram je izvrcanje istine) pa nek se hvali i ti ga slobodno brani.

trece: ko si ti u svemu ovome da ti se stavljas u neku pravednu braniocku kozu? radis u tv stanici? u stranci? u jezgru pazara? sta? ko ? kako?

cetvrto: kome dobra na svijtu cinis i sta radis da malo reda nedje napravis?

peto: pazar i sve svoje vise volim nego bilo cije tudje, te me zato sve sto u mojem (pazaru) ne valja boli deset puta vise nego kad nesto drugde ne valja, i osecam duznost da se to mijenja. A to putem ispravnim.. putem istine i kvaliteta. Pri tome mi nisu bitni kvazi pazarci i kvazi ovo kvazi ono vec samo istina. Na kraju krajeva istina se pred Allahom meri a ne to jesam li bio pazarac ko ti ili ne... (o tome ti je ed ljepse rekao).

sesto: govoris jezikom mrznje, hira, nesmirenosti, bescilja.

sedmo: odgovaram ti stalno u istom tonu dok ti besnis sam sa sobom i izludjujes se sa odgovorima koji te nicemu ne vode. Ja ponavljam svoje koje nema veze sa tobom, a ti ne govoris svoje vec napadas ono sto ja govorim. Ispravno je da se misljenje iznese i da samo za sebe govori bez potrebe da se tudje napada... narocito ako je ispravno. Na taj nacin se stvari i menjaju.. na taj nacin se ispravno i diskutuje. Reci sta mislis i pusti me da mislim. Cega se bojis?

osmo: 'kiselji', i ovo ono sto ti pricas prolazi ti jer imas slobodu pisanja pa se mozes provaljivat koliko hoces. Znas i sam da je to razlog zbog kojeg nikad u zivotu ne bih seo sa tobom da kahvu popijem (ne pijem kahvu :D). Pogotovu ti ne prilici broju godina koji za sobom imas.. (al to je samo broj).

deveto: hvala Allahu te samo mozes da pricas...

deseto: ikakvog haira od svega sto radis ovde? unesel red il nered svuda dje se pojavi? jel te to ispunjava? sta ces kad prestanem ti se javljat? kad te svi izignorisu? il prestane forum prostojati? Hocel tad tv stanice bit bolje jer ih niko ne kritikuje? ili ce sda bit silnija jer se losa rijec o njima ne cuje.
Ti covece pojma nemas ni sta radis ni kako to radis. ZAto te inace niko ni ne slusa.. osim kad viceve pricas..

I ZADNJE: treca opomena ti se "kiselji"... pa ti vidi kako ces bilo kog karakterisat.. Ja ti preporucujem da me u usta ne uzimas. Pisi sta mislis ako uopste mislis, i ako mislis da je to sto mislis ispravno. I pusti ljude na miru nek misle i pisu sta misle. De mi reci koji je to princip da ljudima skaces na glavu kad ne misle kao ti.. sigurno nacin na koji ti to radis nije islamski. Islamski je da im pokazes i objasnis.. a ti ni jedno ni drugo ne umijes.. o cemu god da pricas, samo kontra utices..

PASHA

Zlatna sredina

(5)

• »PASHA« je zabranjen

• Poruku poslati

91

Utorak, 24. Februar 2004

Selam Alejkum Dobri Ljudi...

E moj SLOMLJENIPRSTKO ja stvarno mislio ti pametan covjek kad ono citajuci tvoje postove vidim da se samo ponavljas. Vidim da ti je i Kuala Lumpur mali pa sta onda mi iz ovako malog Pazara da se bucamo sa tobom. Vidim da ti se svidjaju Miljan i Elvir....

FINGERSBROKENA za predsjednika....
ZAOKRUZI 0 (nulu)

92

Utorak, 24. Februar 2004

Citirano

Orginalno od PASHA
Vidim da ti je i Kuala Lumpur mali

Dje ti to pasha vidish? Odakle vi to izvlacite zakljucke? To skola sa rtv il sta? dje ti to vidis de mi kaze (posto ja to ne vidim).

A da se ponavljam priznajem.. stalno se o istom sa istim raspravlja.. Al sve to uprazno.. poceo sam se ponavljat i u istim postovima jer znam da covek istu stvar preskace.. dje god pisem pisem jedno isto.. ali.. Eto.. ni ti se ne bi javio i ne bi neke meni nejasne stvari iznosio da sam samo rekao E SUPER MI JE RTV.. zao mi je al nije mi.. Sta god mi se ne svidja reci cu da mi se ne svidja.

A vidis da mi se elvir i miljan kao voditelji svidjaju... normalno da vidish kad sam to napisao, u cemu je filozofija toga sto vidis? Dobri voditelji.. kamo srece da ih ima vise.. i da je sve bolje. To (valjda) svi i zelimo. Meni je zao sto bi neki da ih ocenjujemo pozitivno i kad ne valjaju.. to je onda laganje. Na tome se sve prepucavanje ovde zasniva. A stvarno mi nije jasno sto se to i nastavlja. Kom se svidja svija.. kom ne nek menja kanal (kako to neko rece) i tacka. Ako to nije bitno urednistvu tv stanica sto bi bilo meni (a jos manje znam sto je bitno toliko nekima koji bas nfista sa tim tv stanicama nemaju... osim sto priznaju da je deo stranacke infrastrakture cijom se osudom osudjuje i stranka koja stoji iz iste sama).

Da se ne bi ponavljao ostavljam vam sve dalje rasprave da vodite u miru....

björn

Profesionalac

(10)

• »björn« je muško

• Poruku poslati

93

Utorak, 24. Februar 2004

kad pomenu Miljana.jest ima znanje nema se sta prigovoriti.ali brate ima glas koji mi smeta.jako neprijatan glas nesto ko da se nateze kad prica :] obavezno promenim kanal kad on prica.ima puno znanja ali mi iritira usi onim njakanjem :]
ovaj forum je poceo liciti na bojno polje izmedju fingersbrokena i gerilca hehee
p.s gerilac burko nemoj se ti sekirati za mene i druge koji su u inostranstvu.nama je potaman.i nemoj se provaljivati glupostima tipa da je u Pazaru svaki pedalj kako ono rece svetinja :)) hajde burko da to rece za Meku ili Medinu ali za Pazar :))
Biser za privatnu kolekciju:"Nisi ti nista bolji od mjesta iz kojeg dolazis. Jos da znas kakvo je mjesto iz kojeg dolazis i kakvi svetost nosi, ti bi se ponosio svakim pedljem nje i divio bi joj se."
15. opet bi o­ni, zacijelo, rekli: "Samo nam se pričinjava, mi smo ljudi opčinjeni!" (Kur'an)

Gerilac

Profesionalac

(10)

• »Gerilac« je muško
  • »Gerilac« je zabranjen

• Poruku poslati

94

Utorak, 24. Februar 2004

Fingerse ako ti nije jasno o cemu ja pricam i pisem, a meni nije jasno o cemu ti pricas, ja cu ponovno sve procitati, a ti ponovno procitaj tvoja dva posljednja posta, ja se zaista nadam da ces citajuci tvoja dva posljednja posta shvatiti o cemu ja pricam prije svega Tebi ovdje. Ali ako ti to u ova tvoja dva posljednja posta nebudes vidio, jer se u njima najizrazenije vidi ono sto ti ja zelim poruciti, onda stvarno nema sanse da ti to nekako primaknem barem ja. Zato ni ja necu vise pokusavati. A to sto ti ne bi samnom da sednes hehehehe to je smijesno, a vjerovatno ti je nisko samnom da sjedis, a i ako bih se ja poceo ponasati onako kako ide na ustrb tvojem ugledu i imidzu ti bi u zemlju propao.

Opet procitaj posljednja dva teksta tvoja na ovu temu i mozda ugledas, a ako ne onda zao mi je, mozda drugi put, insallah.

Allahimanet.

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško
  • »sans« je autor ove teme

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

95

Utorak, 24. Februar 2004

Naša posla...

Ovu temu sam otvorio da bi razgovarali o našim TV stanicama, o programu na njima, o mogućim problemima u radu, o tome šta treba uraditi da bi program bio bolji...
Prilikom otvaranja teme, potpuno mi je bilo jasno da će biti onih koji imaju zamerki na rad lokalnih TV kuća, kao i onih koji će taj rad okarakterisati najvišim ocenama.
Veoma mi je drago da se u diskusiju uključio (veći broj) onih koji rade u samoj realizaciji programa, jer je samim tim tema dobila na aktuelnosti i neposrednosti.
Ni milo mi nije što pojedinci svaku kritiku shvataju lično pa na kritiku rada lokalnih TV-a odgovaraju kritikom pojedinaca koji kritike upućuju, ali to se već uklapa usam naslov vog posta... naša posla...
Ukoliko pročitate temu od početka -pažljivo i bez predrasuda (a jedna od tih predrasuda je i ta da se kritika upućuje zlonamerno) - možete ( a ne morate) uočiti da se u početku diskusija svodila na argumente i kontraargumente, ali je ubrzo diskusija pretvorena u ponavljanje argumenata i na napad na pojedince koji ih ponavljaju, a od strane onih koji nisu u stanju da ih opovrgnu kontraargumentima. (Ovo mi liči na one koji svoj neobavljeni namaz pravdaju time što ima onih koji ga obavljaju - a ovakvi su i onakvi su...)
Verujem da niko od onih koji su kritike na račun lokalnih TV uputili, nije to uradio iz bilo kakve loše namere, već upravo da bi dao svoj doprinos njihovom boljem radu. Neko reče da nas ima (a ja se prepoznah u toj ciljnoj grupi) koji smo "iznad situacije" koji ne pripadamo nikom, koji misle da su bolji od drugih. Ja bih to rekao ovako: Ima nas koji se trudimo da budemo bolji od drugih, koji ulažemo trud da budemo na kursu istine, kojima je geslo da je istina preča od "interesa" a da se prećutati može jedino u korist interesa, koji ne zatvaramo oči i ne zatiskamo uši, koji mislimo da je prirodno da se trudimo da budemo bolji, i da bi se iz te prirodne težnje ukoliko bi uzela maha i postala geslo većine -izrodio kvalitet, a bez obzira na sferu u kojoj se ispoljava težna za boljitkom. Pri tome ne gubimo iz vida ni druge, ne smeta nam da budu bolji od nas, jer nam to postavlja stepenaste ciljeve do ostvarenja onog osnovnog cilja - da budemo bolji od sebe samoga.

Znam da će neki od vas reći ( a znam i koji) da je za to potreban vođa, da je za to potreban neko ko je potvrđen, i da nemamo pravo da govorimo dok ne budemo u grupi potvrđenih - ali mi svog vođu tražimo ne ćuteći, ne žmureći, već učeći ... i to kako od onih koji su pre nas učili, tako i od onih koji su pre nas naučili iako smo mi prvi počeli da učimo, kako od onih koji su to učili u ime Allaha dž.š., tako i od onih koji su to učili u bilo čije drugo ime, ali je "znanje" koje su stekli postalo znanje kada smo ga mi usvojili u ime Allaha dž.š.. Poštujemo vođe, al prvenstveno one od vođa koji su svesni da i sami treba da uče ono što ne znaju - pa makar i od onih koji mnoge stvari ne znaju - ali neku konkretnu stvar znaju bolje od njih. Za sve što nam je neko uradio imamo zahvalnosti, ali smo pre svega zahvalni onima koji nas upute šta treba da uradimo. Ukoliko naiđemo na vođu koji je stalno u stanju da nas tera napred u našem napredovanju, oberučki ćemo ga prihvatit. Takav vođa je stalno prisutan u našim dovama, nadamo mu se, ali smo svesni da će naše dove biti ispunjene tek onda kada sebe u dovoljnoj meri poboljšamo da bi ga zaslužili.

Znam da će drugima pak, ovo biti prepotentno, nerealno ili pak licemerno, i da će se i oni oglasiti sa svojim komentarima...

Znam da ima i onih koji će jednostavno preskočiti ove redove, što zbog dužine, što zbog stila, što iz Bog zna kojih razloga...

Ali znam i da će imati i onih koji će ove redove čitati da bi izvukli neku pouku za sebe, da bi se okoristili njima, da bi prihvatili ono što jeste dobro u njima ili između njih, i da bi mi ukazali na ono što ne valja, da bih ja izmenio. E upravo zbog njih i pišem ovo što pišem, i time se povodim prilikom pisanja svakog svog posta. Na one tri prethodne grupe se ne obazirem, niti im se obraćam...jer nije deo mog posla.
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

PASHA

Zlatna sredina

(5)

• »PASHA« je zabranjen

• Poruku poslati

96

Utorak, 24. Februar 2004

Selam Alejkum Dobri Ljudi

Ja se u jednom dijelu slazem sa prethodnim SANS-ovim postom da je ovu temu trebalo zamisliti kao jedan vid pomoci lokalnim TV stanicama u pravcu kako bolje, kako vise ali dragi moj SANS nisam od onih koji su zaljubljenici u Pazarske TV i koji samo njih gledaju ali sa druge strane ne mogu da shvatim misljenja nekih nasih "Pazaraca" koji govore da na nasim TV stanicama apsolutno nista ne valja, da je to shlam, otpad etc... Normalno i logicno je da se uvijek moze bolje pa tako i nase TV mogu bolje ali reci za njih da su Shlam i da apsolutno nista ne valja onda to nije fer.

Treba im pomoci sa konkretnim prijedlozima kako im pomoci da budu bolje a ne izvrgavati ih smijehu,jer su one u neku ruku nashe institucije i tako na njih i trebamo da gledamo. Hvala Allah'u sto ih imamo pa kakve takve a u svakom slucaju se nadam i siguran sam u to da ce biti bolje.... INSHALLAH...

97

Srijeda, 25. Februar 2004

Citirano

Orginalno od björn
kad pomenu Miljana.jest ima znanje nema se sta prigovoriti.ali brate ima glas koji mi smeta.jako neprijatan glas nesto ko da se nateze kad prica :]

Istina.. istina.. al opet da se covek naviknuti na to.. Istina da je bitan kvalitet glasa ali meni puno bitnije sta izgovara. A stvarno je pun informacija (o sportu). Ali ni Elvir ne zaostaje za tim. U svakom slucaju dolazi (Elvir) spreman u studio i ono o cemu govori je na visokom nivou. Tu prestaje biti bitno je li to znao ili se spremio pred emisiju.. bitno je da pred gledaocima izgleda uverljivo, i da im pruza relevantne informacije. U svakom slucaju sto se tice naseg sporta (domaceg.. pazarskog) elvir je moj favorit. Pogotovu kad se radi o utakmicama FK NP. A nemam prigovora ni na ostale sportove... dobar je za prenose uzivo dokazao je to. Nema potreba da prejudiciram bilo sta, samo kazem da bi takvi trebali biti i ostali novinari: da poznaju ono o cemu izvestavaju, da skupljaju sto vise informacija, budu objektivni, i onda sve ostalo..
A onda dolazi koncept emisija.. tajming.. marketing. Za to vec nisu zaduzeni novinari vec urednistvo (menadzment). Najbitnije je da tim budu gledaoci zadovoljni. A i kad su zadovoljni ne znaci da se ne treba unapredjivati. Za pocetak trebao bi se osnovati centar (koji bi funkcionisao) za prihvatanje saveta gledaoca. Kako.. to bi neko iz urednistva trebao da skonta. Koliko mi je poznato, u svetu svaka agencija/firma koja se bavi pruzanjem nekakvih usluga (a tv stanice spadaju u jednu od takvih) ima neki feedback centar.. jer ih prevashodno zanima sta korisnici usluga misle o njima, i sta oni misle da bi trebalo biti unapredjeno/promenjeno/izbaceno/ubaceno.. To je samo pocetak... i to vrlo bitan. A bitno je to napraviti nekako da funkcionise.. da ne bude samo reda radi. I onda se ide sredinom.. malo po onome sto narodu pase, malo po onome sto urednik misli da treba (sto narod zasad ne zna itd itd.. ). Ne znam jesam li rekao ja da bas nista ne valja (al nije ni bitno sada). Ima stvari koje valjaju, ali covek ne moze nikad zaustaviti sebe pa cak i kad misli da sve valja.. valja se popravljati u svakom pogledu. Ne valja stagnirati, i zalovno je gledati kako neke stvari egzistiraju duzi niz godina a nimalo se ne menjaju (ne unapredjuju). A kako vreme prolazi to znaci da su samo na nizoj grani (iako su formalno na istoj). Otuda vapaj za poboljsanjem.. Nije tu nista zlonamerno.. iako se od starta to iskrivi kao da jeste.

Sanse, za text aferim!

björn

Profesionalac

(10)

• »björn« je muško

• Poruku poslati

98

da istina je da covek zna svoj posao,nema se sta prigovoriti sto se tice informisanosti.

Gerilac

Profesionalac

(10)

• »Gerilac« je muško
  • »Gerilac« je zabranjen

• Poruku poslati

99

Prvo i prvo neznam sta se misli kada se kaze NASE TV, ja to drugacije gledam jer imam takve stavove. Za mene ima samo jedna NASA TV, a to je Regionalna TV. I za mene je Jedinstvo munaficka televizija, koja je tu da rovari i da huska i da pravi smutnju i nered. O tome ja govorim. A posto su muslimani u veoma teskoj situaciji trenutno svugdje u svijetu onda treba biti oprezniji i srcaniji i njezniji prema njima i njihovim naporima koje ulazu.

Nikad nisam bio protiv kritika, ali prije svega treba pokrenuti posebnu neku temu koja ce glasiti Kritika. Koje vrste imaju, kada su konstruktivne, kada destruktivne, itd. Ja da bih prihvatio kritiku od nekog prije svega mora biti MOJ. A ako nije MOJ, onda se ja odmah postavljam na distanci i svaki pokusaj njegov da uputi nesto u "MOJEM" pravcu smatram Atakom (Napadom). Zato i ukljucujem odbrambeni sistem i borim se do kraja.

A jasno je da se je povjerenje medju muslimanima danas skoro skroz izgubilo, pa je zbog toga veoma vazno i bitno izgradjivati ga. A kada se to povjerenje izgradi onda se moze nesto kostruktivno raditi. Sve do kse povjerenja nema, dzaba ce biti, jer ce svaka kritika biti shvacena kao Atak (napad).

Posto oni koji su upucivali bilo sta u pravcu MOJE TV Stanice (Regionalne TV), nisu meni dokazali (na neki nacin) da su MOJI, tj. NASI, ja u njih povjerenja nisam imao ili ti nemam, pa sam zato reagovao uvijek odbrambeno.

A naravno da cu procitati sta taj neko kojeg jos uvijek ne smatram "SVOJIM" pise i o tome razmisliti, ali mu to necu staviti do znanja, sve dok mi ne pokaze "licnu kartu".

Zato treba prije svega nauciti sta to znaci biti NAS, pa onda BITI NAS, pa onda IMA PRAVO KRITIKE. Tako barem funkcionise kod muslimana sistem. Tako jedino mozemo da ocuvamo nas integritet i identitet. A kritike ovih koji NISU nasi se cuju, ali im se ne pokazuje da je ta kritika cuvena, vec nasuprot pokazu mu se po potrebi ili zubi ili kiseli osmjeh.

A ovo o vodjama Sanse, mogu ti reci, da nesto jesi pogodio a nesto nisi, ali samo nastavi, dobro je.

Allahimanet.

björn

Profesionalac

(10)

• »björn« je muško

• Poruku poslati

100

ne znam sto bi samo od SVOJIH primao kritiku.ako je dobra nek je i od neprijatelja ako ce mi pomoci da budem bolji. (o)

2 korisnika osim vas pregledava ovu temu.

2 Gostiju

Social bookmarks