Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Gerilac

Profesionalac

(10)

• »Gerilac« je muško
  • »Gerilac« je zabranjen

Datum registracije: 28.03.2003

• Poruku poslati

101

Srijeda, 25. Februar 2004

Selam alejkum Bosnjakinje i Bosnjaci.

Bojim se Björn da se opet nismo bas najbllje razumjeli. :)
Ja sam fino rekao da se kritika od strane neprijatelja uzima u obzir (u razmatranje), ali se to njemu javno ne govori i ne priznaje, vec se to sa njegove strane smatra kao napad. Kao sto je slucaj bio sa onim srbima prije nekolko sto pominjahu one Vehabije. Mi znamo ko su Vehabije i kakvi su, ali kada to srbin kaze, onda mi znamo koje su mu namjere.

A ovo od prijatelja znas da ti ne misli zlo, pa mu kritiku i prihvatas bez da je provjeravas, sta on ovim hoce.

Samo sta ti ostaje sada u ovoj opciji "prijatelj kritikuje" je da se ustanovi jeli to dobro ili nije, tj. da se vidi jel ta kritika stoji ili ne stoji. U oba slucaja ce biti hair, jer se ima povjerenje.

Dakle veoma je vazno da se povjerenje ima, a kada se toga nema onda nemozemo ni kritikovati, jer ce doci do svadje i smutnje. Moze na kraju izgledati kako god kome to izgleda, ali je krivac onaj koji je nepovjerenje pokazao, tj. time NIJE BIO NAS. To se moze djesiti iz loseg/pokvarenog nijjeta ili iz neznanja.

Ako je nepovjerenje iz pokvarenog nijjeta, onda dolazila kritika od takvog javno ili tajno ona je za osudu i za ukljucivanje "odbrambenog sistema".

Medjutim ako je iz neznanja, onda postoje dvije situacije. Prvo, ako ta osoba upucuje kritiku javno, onda mu se odgovara odbrambeno, zbog pokvarenjaka koji vrebaju i cekaju sansu (svojih 5 minuta). A ako tu kritiku izrekne tajno, onda mu se pristupi na najponizniji nacin i ukaze na to, ako je moguce.

Nadam se da smo se sada malo bolje razumjeli. Shvatite da je svaki pokret vazan i da se sve gleda i posmatra i vidi. I sve utice na situaciju nasu.
Zato treba biti oprezan.

Allahimanet.
HER DZAN ASURA, HER VER KERBELA - SVAKO VRIJEME JE ASURA, SVAKO MJESTO JE KERBELA. Imam Dzafer Essadik r.a.

björn

Profesionalac

(10)

• »björn« je muško

Datum registracije: 29.08.2003

• Poruku poslati

102

ok shvatio sam sta si zelio reci :)
14. Kad bismo njih radi kapiju na nebu otvorili i o­ni se kroz nju uspinjali,
15. opet bi o­ni, zacijelo, rekli: "Samo nam se pričinjava, mi smo ljudi opčinjeni!" (Kur'an)

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško
  • »sans« je autor ove teme

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

103

U istom stilu, mogao bi da nastaviš i o tome kad ti neko ko nije NASH za nešto NASHE kaže da je dobro...
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

PASHA

Zlatna sredina

(5)

• »PASHA« je zabranjen

Datum registracije: 29.01.2004

• Poruku poslati

104

Nedjelja, 07. Mart 2004

Selam Alejkum Dobri Ljudi...

Regionalna Televizija je jos jednom dokazala i pokazala da je nasa, pazarska, sandzacka... Naime rijec je o dogadjajima na utakmici NP-RAD. U trenutcima kada su sve beogradske TV kuce iskrivljivale sliku dogadjaja na terenu i optuzivale ovaj narod da je malte ne lincovao radove "navijace" oni su nam pustili odlicnu reportazu i prenijeli tacno onako kako se desilo. Jedinstov novinar Ivana Milic je kao dopisnik B92 okaljao i naocigled desetine hiljada ljudi iz Novog Pazara iskrivila sliku dogadjaja i napala ovaj narod i ovaj Sandzak za nesto zasta nije uradio...Eto vam vase jedinsto.....

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

• Poruku poslati

105

Nedjelja, 07. Mart 2004

Pohvale i s moje strane za izveštaj Regionalne TV o nemilim događajima za vreme utakmice Novi Pazar- Rad.

Akcenat pohvale stavljam na hrabrost snimatelja oko kojih su letele kamenice koje razbijaju sve iluzije a i samo mesto gde se iluzije stvaraju, tj. glave.
Na snimku se čuje: "Čuvaj mi leđa, da ne ide neki kamen ka meni" - a iz samog tona tog glasa koji pripada hrabrom snimatelju, vidi se da nije reč o tome da se čovek uplašio kamena koliko mu je stalo da kamen ne zaluta u pravcu istine, koju je njegova kamera zaista uspešno zabeležila i na sreću i prenela. Drugi pak nastavlja da snima čak i onda kad policajac viče iz sve glasa da svi napuste teren, jer postaje gusto... kad se ograda ka terenu ruši pred naletom razuzdane mase koja je izgubila sve karakteristike ljudske mase.
Svaka im čast!!!

Što se objektivnosti tiče ona je u prilogu odlična - a kako i ne bi bila kad se radi o nemontiranom materijalu.
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

• Poruku poslati

106

Utorak, 09. Mart 2004

Sinoć je i TV "Jedinstvo" u okviru emisije "Novi talasi" prikazala reportažu o dešavanjima sa i oko stadiona, za vreme "navijačkih" nemira. U svom izveštaju i oni su kao glavne krivce okarakterisali "navijače" Rada, ali činjenica je da je izveštaj Regionalne TV ovom prilikom autentičniji, sa više informacija- snimljen uz više novinarskog rizika.
Izgleda mi da je Jedinstvo čekalo da se oglase najpre zvanični organi (SUP NoviPazar), pa su tek nakon tog saopštenja i sami dali svoj komentar.
U subotu veče, kad su građani Novog Pazara očekivali vesti i nervozno tipkali po svojim daljinskim upravljačima menjajući program sa jedne na drugu programsku lokaciju... TV Jedinstvo je prenosilo "Selu u pohode"... (đuskaju mlade neveste sa petolirkama-ne patišu). To im je ogromni minus!

S druge strane, sinoćna reportaža, za razliku od reportaže Regionalne TV, štedi gledaoca i njegove uši od raznoraznih psovki- koje se u njihovoj reportaži nisu mogle čuti. (Plus!)

Sve u svemu... može to još mnogo bolje :D

i ... bode mi oči

PASHA

Zlatna sredina

(5)

• »PASHA« je zabranjen

• Poruku poslati

107

Srijeda, 10. Mart 2004

Sinoc je na TV Jedinstvo objavljeno saopstenje za javnost Raskog odbora za zastitu ljudskih prava u kome isti napada RTV da je emitovala montirane snimke sa utakmice i da je malte ne sve u izvjestaju RTV sa utakmice laz..... SRAMOTA.... i za jedinstvo i za raski odbor za zastitu ljudskih prava to su ljudi za koje se ne zna ni ko su ni sta su nikad se ne potpisuju ispod svojih saopstenja i imenom i prezimenom ne stoje ispod onoga sto su napisali...Kao da su tajna organizacija.... Sto se mene tice RTV je sve prenijela onako kako je bilio a to znam zato sto sam bio na utakmici... A Jedinstvu svaka cast sto je kako kaze SANS cekala tri dana da se oglasi SUP.... Sramota....

Zambak super ti je slika tih kljuceva samo bi je trebao stavit na tribina.co.yu

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

• Poruku poslati

108

Srijeda, 10. Mart 2004

Citirano

Orginalno od PASHA

..... SRAMOTA.... i za jedinstvo i za raski odbor za zastitu ljudskih prava

PASHA, nije sramota preneti saopštenje za javnost bilo koje organizacije, pa tako ni Odbora za zaštitu ljudskih prava Raške oblasti. Posao informativnih službi TV kuća i jeste, između ostalog, da ta saopštenja prenose javnosti. Sa saopštenjem se možeš složiti ili ne (konkretno, ja se ne slažem), a ukoliko je tim saopštenjem povređeno nečije pravo ili pak interes, zadovoljenje svog prava (ili interesa) isti može zatražiti pred zvaničnim sudskim organima, kao i dati odgovor na to saopštenje- koji bi TV kuća koja je saopštenje prenela bila u obavezi da objavi.

Sramota bi bilo biti selektivan prilikom odabira saopštenja koja mogu biti emitovana, pa emitovati samo ona sa kojim se uređivačka ekipa slaže, a sva ostala zanemarivati i ne prezenovati javnosti.

i ... bode mi oči

PASHA

Zlatna sredina

(5)

• »PASHA« je zabranjen

• Poruku poslati

109

Srijeda, 10. Mart 2004

Citiram SANS-a
Sramota bi bilo biti selektivan prilikom odabira saopštenja koja mogu biti emitovana, pa emitovati samo ona sa kojim se uređivačka ekipa slaže, a sva ostala zanemarivati i ne prezenovati javnosti.

Dragi moj prijatelju tacno je da ne treba birati ali ne treba davati i potpunu slobodu i pustati svakom da se oglasava a narocito ako iza toga stoji samo taj koji je to pisao.... Mozes li mi reci koja je tezina ovog saopstenja u ovom gradu... i da li bi po tebi trebalo objaviti da NN organizacija poziva na masakr nekoga ili poziv na linc ili poziv na rat to po meni nije objektivno informacija isto sto iza saopstenja dvije politicke partije stoji njihovo clanstvo pa tako istu tezinu nemaju SDA Sulejmana Ugljanina ili na primjer LBO Kasima Zoranica...

Es selamu alejkum...

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

• Poruku poslati

110

Srijeda, 10. Mart 2004

Istu težinu nemaju, ali isto pravo oglašavanja i davanja saopštenja- svakako imaju. To pravo odnosi se na punu slobodu u okviru ustavom i zakonima regulisanih normi ponašanja. Tvoj primer koji si dao, ne uklapa se u ove norme svakako, a ukoliko neko misli i može da dokaže pred sudom da se i saopštenje Odbora za zaštitu ljudskih prava Raške oblasti izlazi iz pravnih okvira regulisanih Ustavom i zakonom, onda ima osnova za tužbu i protiv TV kuće koja je prenela takvo saopštenje a i protiv samog izdavača saopštenja.

i ... bode mi oči

PASHA

Zlatna sredina

(5)

• »PASHA« je zabranjen

• Poruku poslati

111

Srijeda, 10. Mart 2004

Selam Alejkum Dobri Ljudi....

Dragi moj prijatelju SANS Iskreno te molim da mi odgovoris da li ce USTAV I ZAKON ove ovakve Srbije da stane na stranu Raskog odbora za zastitu ljudskih prava ili na stranu jedne televizije ciji je logo karta Sandzaka... Molim te da iskreno odgovoris... Pa ljudi su prebijani zbog nicega pa taj Ustav i to sudstvo na koje se ti pozivas ne reagova nego se takva sudjenja odlazu u nedogled samo zbog toga da se istina tih prebijanih ljudi (Bosnjaka) ne bi dokazala i pravda zadovoljena. A ja mislim da RTV i tuzi Taj odbor za ljudska prava i prosrpsku TV jedinstvo da nista ama apsolutno nista ne bi dobila osim sto bi joj se nakrpilo da je separatisticka, antisrpska, antidrzavna etc...

Ipak treba gledati realno na neke stvari...

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

• Poruku poslati

112

Srijeda, 10. Mart 2004

I Ustav, a i zakoni u skladu sa Ustavom- na papiru su uvek na strani pravde. U konkretnoj primeni tih zakona ima problema, i iskreno mislim da od 100 pravnovaljanih tužbi ovakvog, ili sličnog sadržaja bar 95 neće isterati pravdu na svetlost dana. To je na žalost, još uvek ostatak naše prošlosti, sa politički afirmisanim i zavisnim sudstvom. I šta sad???

Zar se treba pomiriti s time? Zar treba uzeti pravdu u svoje ruke? Zar nema drugog rešenja?

Po meni ima...pa makar i u Strazburu

A sad, ako hoćeš da budeš baš realan... onda se staviš i u kožu TV kuće koja je saopštenje prenela.
Po zakonu, dužna je da ga prenese. Ako ga ne prenese, može da popije tužbu, a ako popije tužbu... iskreno mi reci, šta misliš, da li će naše sudstvo takvu tužbu da odbaci???

i ... bode mi oči

PASHA

Zlatna sredina

(5)

• »PASHA« je zabranjen

• Poruku poslati

113

Četvrtak, 11. Mart 2004

Ukoliko saopstenje za javnost pored memoranduma nema pecat i potpis nekoga iz vrha bilo koga iz udruzenja, politicke partije ili NVO etc.. ni jedna informativna kuca nema apsolutno pravo da objavi to isto saopstenje za javnost. A iza saopstenja Raskog odbora za zastitu ljudskih prava nikad i slovima nikad (znam iz pouzdanih izvora, imam prijatelja koji radi u TV Jedinstvo) ne stoji pecat i potpis vec samo u zaglavlju stoji da je fax poslan iz kancelarije nekog advokata(da ga ne imenujem) koji zivi i radi u Pazaru. Prema tome SANS nisi u pravu kada kazes da bi TVJ snosila zakonske sankcije... Sta mislis kada bi to bilo tako kako ti kazes pa da se mora objavljivati sve, onda bi nacionalne informativne kuce iz beograda morale da nam serviraju dnevnike koji bi trajali po tri cetiri sata.

Es Selamu Alejkum....

ZAMBAK

Učenik

(10)

• »ZAMBAK« je muško

Datum registracije: 24.08.2002

• Poruku poslati

114

Četvrtak, 11. Mart 2004

Postovani prijatelji...

Zadnja desavanju u Novom Pazaru su jos jednom prikazala i pokazala sta jedni drugima misle i spremaju. Beogradski mediji su to ponajpre ucinili i jos jednom nas ubedili da su oni isti koji su prije desetak godina bili dio ratno-huskacke masinerije. Tacnije medju beogradskim novinarima i medijima sada nema rivalstva ko ce biti nebeskiji i visi pripadnik nebeske nacije ali bez ikakve provjere objavljuju se takve dezinformacije i neistine zbog kojih bi recimo mediju u kojem radim (Rtv NP) bio zabranjen rad. Konkretno mislim na prvi izvjestaj o dogadjajima na pocetku utakmice NP-Rad koji je za B92 poslala nasa koleginica zaposlena u TVJ. Nek joj je halal ako poslije onog izvjestaja moze da ljudima ovog grada pogleda u oci. Jedino sto znam je da nije bila na mjesto desavanja, a dala je sebi za pravo da izvjestava bez ikakve autenticnosti. Nego nisu problem oni sto pokusavaju da nas zaslijepe, problem su oni sto nikako da progledaju. Objavljeni tekst u Blicu od 07.03.`04. je pokazao da se krivac unaprijed zna. Da je ono sto se desilo bilo u nekoj drzavi gdje je primjena zakona na prvom mjestu oni koji su poceli da gadjaju na ozbiljne ljude i djecu sa zapadne tribine pa i nas novinare koji smo bili u lozi sad bi bili u pritvoru. Kada smo vec kod pritvora nate sta mi nacelnik SUP-a odgovorio na pitanje da li ima protvoreni. Nema, nemamo toliko mesta u pritvoru. Kakav je to oblik cinizma kada neko pored tolike zandarmerije iz cista mira kemenim gromadama ugrozava zivote neduznih gradjana? Pitam se sta bi bilo kad bi bilo? Da vi nekom sa predumisljajem iz cista mira nekome ugrozite zivot onda moze da bude krivicno djelo koje se tretira kao ubistvo u pokusaju. Koliko znam protiv ni jednog navijaca Rada nije pokrenuta istraga po ovom osnovu.
Sto se tice reakcija nakon utakmice smatram da ih je suvisno komentarisat. TVJ stvara javno mnjenja na osnovu svojih komercijalnih ciljeva, a prije svega na osnovu nacionalne opredjeljenosti svojeg vlasnika-daneta Belica. Za coveka je biznis prva stvar u zivotu. Sta ce on tu kad narod voli da gleda izbor za najnevjestu. Zasto oni da se mijesaju o necemu sto je najvazniji dogadjaj u gradu i regionu kada od toga nemaju para. Bolje sacekaj da se prasina slegne, pa onda pustaj na tenane izmontirani prilog, gledaoci ce i onako progutat.
Ono sto se u ovoj temi pokazalo kao cinjenica je da Rtv i TVJ nisi istog ranga te se ne mogu uporedjivat. Za sve one koji su glasali za objektivnost TVJ ja im se zahvaljujem sto su se distancirali. Nije vazno sta se danas desava u gradu, vazno je koja je nevjestu jos ljetos na nekom od "vasira" bila najljepsa. E moj lijepi narode tek izlazis iz sarkofaka-rece jedan glumac.
Sans, sto se tice tvojih stavova ja ih postujem ali smatram da su tendeciozni kao sto je sve na ovom dunjaluku tendeciozno. Nefs, dusa ljudsak je cudo. Ne da ti i gotovo. Ali i ona je nemocna ispred vremena koje ostavlja sve za sobom. Govoris o zakonima i obavezama medija da prenose sva saopstenja, ocigledno da bas nisi najbolje upucen u zakonske okvire kada su ove stvari u pitanju. Medij je odgovoran i za ono sto prenosi ako nema osnove da dokaze da je to tacno, a svi prozvani imaju pravo na odgovor u mjeri u kojoj su prozvani i okvirima da postoje argumenti da u navodi tacno. Ostalo je stvar uredjivacke politike. Zbog toga su mediji sedma sila i svako hoce da ih kontrolise. Pa i vi gospodo sa foruma.
Neka je mir medju Vama!

[SIZE=4][SIZE=3]"Interes (ma kakav on bio) je jedini motiv ljudskih postupaka"[/SIZE] [/SIZE]

hadzied

Profesionalac

(10)

• »hadzied« je muško

Datum registracije: 10.08.2002

• Poruku poslati

115

Četvrtak, 11. Mart 2004

Pozdrav za sve prijatelje foruma...

RTV JEDINSTVO, mislim da je svaki komentar suvišan, kada se radi o njihovoj ne pristrasnosti... o| o| o|

Pozdrav

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

116

Četvrtak, 11. Mart 2004

Citirano

Citirano

Orginalno od sans
Posao informativnih službi TV kuća i jeste, između ostalog, da ta saopštenja prenose javnosti.

Citirano

Orginalno od PASHA
Ukoliko saopstenje za javnost pored memoranduma nema pecat i potpis nekoga iz vrha bilo koga iz udruzenja, politicke partije ili NVO etc.. ni jedna informativna kuca nema apsolutno pravo da objavi to isto saopstenje za javnost.

Zna li neko sta Zakon kaze o ovome.
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

ZAMBAK

Učenik

(10)

• »ZAMBAK« je muško

Datum registracije: 24.08.2002

• Poruku poslati

117

Četvrtak, 11. Mart 2004

Citirano

Citat:
Citat:
Orginalno od sans
Posao informativnih službi TV kuća i jeste, između ostalog, da ta saopštenja prenose javnosti.

Citat:
Orginalno od PASHA
Ukoliko saopstenje za javnost pored memoranduma nema pecat i potpis nekoga iz vrha bilo koga iz udruzenja, politicke partije ili NVO etc.. ni jedna informativna kuca nema apsolutno pravo da objavi to isto saopstenje za javnost.

Zna li neko sta Zakon kaze o ovome.

Zakon nigdje ne kaze da neki medij mora pogotovo da objavi saopstenja u kojima su komentari i misljenja nekakvih udruzenja za koja se nezna ko stoji iza njih. Narocito ako saopstenje nije ovjereno pecatom i potpisom pravnog lica. Ono sto ovdje treba istaci je da je svaki medij odgovoran za prenosenje neprovjerenih i neistiniti informacija. S toga se u tacki 3. Zakona o javnom informisanju nalaze novinarsku paznju
Član 3.
Novinar i odgovorni urednik javnog glasila dužni su da pre objavljivanja informacije koja sadrži podatke o određenom događaju, pojavi ili ličnosti, sa pažnjom primerenom okolnostima, provere njeno poreklo, istinitost i potpunost.
Novinar i odgovorni urednik javnog glasila dužni su da tuđe informacije, ideje i mišljenja prenesu i objave verodostojno i potpuno, a ukoliko je informacija preneta iz drugog javnog glasila, uz navođenje glasila iz kojeg je informacija preneta.

U Zakonu nigdje ne stoji da svakome mora da se objavi ono sto zeli, ali ako je neko prozvan zakon nalaze da se odgovor prozvanog mora objaviti. Ni u kom slucaju se ne mora objavljivati sve sto pristigne u redakciju. Zamislite koliko informacija, saopstenja, obavjestenja, komentara, misljenja i dopisa svakoga dana pristize u redakcije, pogotovo velikih medijskih kuca. Kada bi se sve sto pristize objavljivalo prvo bi mediji morali da imaju na hiljade zaposlenih, a dan bi morao traje "duze od 24 sata" da bi se to sve objavilo.
Informisanje o stvarima od interesa za javnost
Član 4.
U javnim glasilima slobodno se objavljuju ideje, informacije i mišljenja o pojavama, događajima i ličnostima o kojima javnost ima opravdani interes da zna, osim kada je drugačije određeno zakonom.
Odredba stava 1. ovog člana primenjuje se bez obzira na način na koji je pribavljena informacija.

Kao sto se gore kaze slobodno se obajvljuju osim kada je drugacije odredjeno zakonom. Onaj koji slobodno objavljuje je odgovorni urednik medija.
Sto se tice Saopstenja za javnost Raskog odbora za zastitu ljudskih prava objavljenog na TV Jedinstvo s obzirom na sadrzaj njegovo objavljivanje je sumnjivo i vrlo skakljivo kada se ima u obzir ova zakonaska odrednica:Zabrana govora mržnje
Član 38.
Zabranjeno je objavljivanje ideja, informacija i mišljenja kojima se podstiče diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihove seksualne opredeljenosti, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo.

Nadam se da su neke stvari sada jasnije. Ako neko ima nesto da doda ili oduzme buyrum-izvolte!

Neka je mir medju Vama!
[SIZE=4][SIZE=3]"Interes (ma kakav on bio) je jedini motiv ljudskih postupaka"[/SIZE] [/SIZE]

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

• Poruku poslati

118

Četvrtak, 11. Mart 2004

Zambak, nadjoh jedan tekst Zakona koji cini mi se ne odgovara ovom sto citam kod tebe. O cemu se radi?

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

• Poruku poslati

119

Petak, 12. Mart 2004

Radi se o tome da taj link koji si ti naveo ide ka staroj verziji zakona koja je van snage od stupanja na snagu novog Zakona o informisanju od 22.4.2003. (Službeni glasnik: 43/03 ).

Zambak, u pravu si - nigde u zakonu ne piše da se saopštenje za javnost mora preneti. Obavezno je samo preneti odgovor na već preneto saopštenje.

i ... bode mi oči

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

• Poruku poslati

120

Petak, 12. Mart 2004

Znaci nove verzije Zakona jos uvijek nema na internetu, ako se ne varam.

Social bookmarks