Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

rime

Zlatna sredina

(10)

• »rime« je muško

Datum registracije: 22.10.2007

• Poruku poslati

61

Utorak, 13. Maj 2008

Niko ne spominje jednu (ne)mogucu koaliciju SDP-SDA toliko su o tome pricali i jedni i drugi o jedinstvu bosnjaka mozda bi sada to trebali da sprovedu iz reci u delo

Zulfikar

Zlatna sredina

(10)

• »Zulfikar« je muško

Datum registracije: 06.02.2008

• Poruku poslati

62

Utorak, 13. Maj 2008

Ako je to najbolja kombinacija za Bosnjake SDP i SDA su obavezni to da urade,da se ujedine,jer interes Bosnjackog naroda je najbitniji,a obzirom koliko o tome pricaju valjda sam u pravu...
La fata illa Ali, la saif illa Zülfiqâr

"...Za ljubav ne treba pitati..."

Root

Profesionalac

(10)

• »Root« je muško

Datum registracije: 01.06.2003

• Poruku poslati

63

Utorak, 13. Maj 2008

Sdaovci su planirali da nakon pobjede napadnu zgrade mesihata i nasilno ih osvoje (ako bi im uspjelo ;) ). Hvala Allahu dz.s. izgubise izbore te se sprijeci to krvoprolice.
Cujem da je bilo plakanja, onesvjescivanja itd... Pa kakav je to sihir kad ljudi zbog politicke partije tako reaguju? To su bolesni umovi koji su Sulja postavili iznad svojeg razuma i Allah dz.s. zna najbolje mozda i iznad vjere svoje. Da im se Allah dz.s. smiluje i uputi na pravi put.

Jasmin

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 02.01.2003

• Poruku poslati

64

Utorak, 13. Maj 2008

rootXTX, onako sam prvo tebe pomenuo jer se sve nesto zgrozis i cudis i kunes kad se kao nesto desi na ustrb mesihata iz U srbiji,a na ono sijanje smutnje ni A ne rece
sa izvinjenjem da mozda nisi znao za to
-vidis da sam Muslimani stavio pod navodnike,to upucuje na ono sto si objasnjavao da nije po imenu itd

-Tashke samo budi posten,buraz :) ,i nista vise. jer ako unapred projektujes nesto,i realnost ce ti liciti na to (faraon,tiranin,radikali,ili generalizovanje tipa VI,ONI) :D

-po meni ako srs-dss-sps napravi vecinu,to ce uticati na lokal.
radikali su strogo centralizovana stranka i kako ce u
lokalu praviti koalicije moze odluciti njihova centrala.

-ako se ne dogovore na lokalu,bice mozda
i izbora
puno kalkulacija postoji
ona sanja da sam oprao ruke,da sam obrijan da sam lep..toplo je na jastuku..u polusnu.mirise na dorucak.prijatan glas iz druge sobe javlja:kazu IDEMO

kaleks

Učenik

(10)

• »kaleks« je muško

Datum registracije: 18.02.2006

• Poruku poslati

65

Utorak, 13. Maj 2008

Rezultati lokalnih izbora u Tutinu

U prilogu imate rezultate lokalnih izbora u Tutinu.
kaleks je dodao ovaj fajl:

Jahja

Profesionalac

(10)

• »Jahja« je muško

Datum registracije: 15.08.2007

• Poruku poslati

66

Utorak, 13. Maj 2008

E ovako
Lista za evropski Novi Pazar(SDP,SA,DS,SZ,G17+) ima 23.
Bosnjacka lista za evropski Sandzak-18 (nije 17 , to je bilo, prema zadnjim podacima 18).
Jedinstvena srpska lista 6.

Tacno je da sve zavisi od formiranje vlade.

Evo je moja procena. Vladu pravi DS+SPS+manjine-2 poslanika Bosnjascke liste...

A sto se tice lokala. Vidim da nesto zaboravljate. Sto se tice srpske liste, tu radikali imaju svoja 2 ili 3, mislim ipak 2 poslanika. Trebalo bi da SPS ima jednog ili dva poslanika. SDP i kompanija ce sa njima da napravi vecinu. Ne trebaju im radikali niti DSS-NS.
Svi smo Allahovi i svi se Njemu vracamo.

rime

Zlatna sredina

(10)

• »rime« je muško

• Poruku poslati

67

Utorak, 13. Maj 2008

sto se tice ove vecine kod nas ovi iz SDP-a bi mogli da ,,kupe,,necija dva poslanika i tako sami naprave vecinu jer im vrlo malo treba da je presla szs ili ldp bilo bi super ali

Jahja

Profesionalac

(10)

• »Jahja« je muško

Datum registracije: 15.08.2007

• Poruku poslati

68

Utorak, 13. Maj 2008

Citirano

Orginalno od rime
sto se tice ove vecine kod nas ovi iz SDP-a bi mogli da ,,kupe,,necija dva poslanika i tako sami naprave vecinu jer im vrlo malo treba da je presla szs ili ldp bilo bi super ali

Nije isto kupovina i koalicija. Kupiti znaci dati pare nekom da predje kod tebe. A oni ce napraviti koaliciju sa SPS-om na lokalu , koji imaju jednog ili dva poslanika, taman kolko je dovoljno. ;)
Svi smo Allahovi i svi se Njemu vracamo.

rime

Zlatna sredina

(10)

• »rime« je muško

• Poruku poslati

69

Utorak, 13. Maj 2008

da ali oni idu u ,,paketu,, oni su koalicija i ne verujem da ce sps dati glas sdp-u a ovi ostali da ,,izvise,, ili ce ici svi ili niko to je samo moje misljene nadam se da ne gresim

Root

Profesionalac

(10)

• »Root« je muško

Datum registracije: 01.06.2003

• Poruku poslati

70

Utorak, 13. Maj 2008

Sta god bude bice. Ali jedno je sigurno, nema stajanja dok se ne dokrajci zlo.
Shvatite da je suljovcima potreban pomoc. Jedan dobar dio njih (ne svi) samo sto ne padaju na sedzdu Sulejmanu Ugljaninu. To je bolest, tim ljudima treba pomoc...

Pazite sta kaze jedan debil: "Ipak, imamo lidera da bi ga slušali, a naročito u ovakvim situacijama kad ne znamo šta je bolje u izboru između dva zla. Kako on mubarek kaže sa tim se slažem. Neka nam bude hajirli, šta god da se odluči."
Ovakvima je Suljo iznad vjere i nacije. Za njih je vjernik samo onaj koji slijedi Sulja, bosnjak samo onaj koji je clan SDA. :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Tufan

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 13.03.2008

• Poruku poslati

71

Utorak, 13. Maj 2008

Citirano

Orginalno od tidzanum
Pa napravice je! Naravno tu ce biti i ova Bosnjacka **** za evrpski Sandzak na celu sa Suljom.
Nema da brines, covjek koji je bio spreman da proda i Islamsku zjaednicu zarad svoje fotelje i zadovoljstva onih u Beogradu napravice i koaliciju sa radikalima, a da ni ne trepne!

Tufan, nemoj da si toliko siguran, ko ce to uraditi zbog fotelje, mozda to ucini opet i SDP, u istoj su poziciji.Puna su im usta Bosnjackog jedinstva i jednom i drugom lideru, sad bi bilo pravo vreme, da to u praksi i na delu pokazu. ;)

Mislim da ovi drugi nece ni dobiti sansu da prave koaliciju sa srpskom listom, mada bi je i oni rado pravili.
Pre ce biti da ce Suljo ici na republickom nivou u koaliciju sa SRS-DSS-NS-SPS-SDA zarad "nacionalnih" interesa, a identicna koalicija ce onda biti formirana na lokalu.
Zivi bili, pa vidjeli.
SDA 1990

Manager

Profesionalac

(10)

• »Manager« je žensko

Datum registracije: 31.07.2003

• Poruku poslati

72

Srijeda, 14. Maj 2008

Citirano

Orginalno od Eastyzah
Ako SDA formira vlast nasa islamska zajednica je opet na zestokom udaru.

Otuda je jos bitnije da SDP formira vlast!

Da bas tako, neka formira vlast SDP pa bilo kako bilo...
Ne mijenjaj vjecno za prolazno!

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

Datum registracije: 04.01.2005

• Poruku poslati

73

Srijeda, 14. Maj 2008

Citirano

Orginalno od Root
Cujem da je bilo plakanja, onesvjescivanja itd... Pa kakav je to sihir kad ljudi zbog politicke partije tako reaguju? To su bolesni umovi koji su Sulja postavili iznad svojeg razuma i Allah dz.s. zna najbolje mozda i iznad vjere svoje. Da im se Allah dz.s. smiluje i uputi na pravi put.

Neznam sto te to cudi,kad su mogli da mu ispevaju pesmu(a on je prihvatio) gde se u jednom delu kaze da nas Njegov nur obasjava i gde On pogleda,tu dobro nikne(Suljov nur nas obasjava i gde Suljo pogleda tu dobro nikne).
Dakle pripisuju mu bozanska svojstva,i shodno tome se tako i ponasaju.

P.S.Mada,mozda ipak ima malo istine u ovome da gde pogleda tu dobro nikne,posto je evo vec 10 godina bacio oko na IZ i ona cveta...samo nek nastavi da je gleda... :D

Interesantno je to kako Sda-ovci potpuno smireno govore o koaliciji sa radikalima i sps-om,kao o najnormalnijoj stvari,i to oni moraju sa svima,u paketu.
Dok,ukoliko Sdp uzme jednog iz srpske koalicije(ili sve,nebitno)onda su ti isti srbi cetnici,koljaci,ubice...
Mora da i njih kad On pogleda,oni odma' postanu dobri,sto bi nas narod rek'o,meljajcaT

A evo i deo vesti gde Vujica iz DSS-a(dosadasnjeg potpredsednika opstine) misli kako treba podeliti grad

“Smisao formiranja novih opština je brži i uspešniji razvoj grada i mi od toga nećemo odustati. Nakon formiranja opštinskog parlamenta, zna se koji će biti tehnološki niz potezi za ovo ostvarenje. Te opštine se neće praviti po etničkom principu i nacionalnom ključu, to će biti mešovite opštine”, rekao je Tiosavljević.

On je rekao da će u srpskim opštinama dominirati srpsko stanovništvo, sa procentom od oko 80, 60, 40, 30 odsto.

Mi se ubismo da ne dozvolimo nijednu,a oni vec pikirali da svaku selendru sa vecinom srba naprave opstinu i tako rasparcaju grad,kao sto to pokusavaju na Kosovu,da svaku ulicu proglase opstinom.

Verovatno ce 10 kuca u prvomajskoj dobiti opstinu jer su tu vecina,dezevo,druga polovina ulice S.Nemanje,jednu ce dobit Sopocani i okolina i sl...

Tako nam i treba...
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

Fatihovac

Početnik

(10)

Datum registracije: 11.10.2007

• Poruku poslati

74

Srijeda, 14. Maj 2008

Tadić dogovorio vladu sa Dačićem

MOREBIT

Početnik

(10)

• »MOREBIT« je muško

Datum registracije: 29.03.2008

• Poruku poslati

75

Srijeda, 14. Maj 2008

samo da se dačić ne predomisli stari je on lisac

• »DOM-ZDRAVLJA« je muško

Datum registracije: 30.11.2004

• Poruku poslati

76

Srijeda, 14. Maj 2008

Postovani forumasi

evo rezultata za pojedinih izbprnoh mesta mozda ce nekog da interesuje.

Bele Vode: SDP-DS 162, SZS 12, SRS 13, SDA 161
Muhovo: SDP-DS 90, SZS 12, SRS 11, SDA 93
N.Banja: SDP-DS 158, SZS 22, SRS 26, SDA 118
Mur: SDP-DS 567, SZS 11, SRS 0, SDA 789
Sutenovac SDP-DS 358, SZS 21, SRS 10, SDA 365
Paralovo: SDP-DS 208, SZS 15, SRS 1, SDA 194
Pozega: SDP-DS 415, SZS 28, SRS 0, SDA 394
Selakovac SDP-DS 551, SZS 14, SRS 10, SDA 665
Dojevice SDP-DS 390, SRS 6, SRS 74, SDA 343
Parice 1 SDP-DS 698, SZS 56, SRS 85, SDA 373
Parice 2 SDP-DS 724, SZS 67, SRS 30, SDA 474
Parice 3 SDP-DS 674, SZS 44, SRS 104, SDA 565
Parice 4 SDP-DS 763, SZS 34, SRS 0, SDA 586
Josanica 1 SDP-DS 615, SZS 38, SRS 20, SDA 5
Cukovac 1 SDP-DS 496, SZS 59, SRS 160, SDA 219
Hadzet SDP-DS 788, SZS 19, SRS 0, SDA 122.

• »tidzanum« je žensko

Datum registracije: 10.10.2007

• Poruku poslati

77

Srijeda, 14. Maj 2008

Citirano

Orginalno od Jahja

Citirano

Orginalno od rime

Nije isto kupovina i koalicija. Kupiti znaci dati pare nekom da predje kod tebe. A oni ce napraviti koaliciju sa SPS-om na lokalu , koji imaju jednog ili dva poslanika, taman kolko je dovoljno. ;)

Nema koalicije sa SPS-om na lokalu, na konferenciji za stampu Jedinstvene srpske liste bilo je reci o tome, oni su potpisali ugovor o postignutom jedinstvu i overeli ga u sudu, tako da nema odvajanja. Svi idu u paketu, zajedno. Ko prihvati koaliciju sa njima dobija za partnera Radikale, DSS, NS I SPS.
,,Ljepota zene je u njenim ocima, jer to su vrata njenog srca, mjesto gdje ljubav stanuje,,

Zulfikar

Zlatna sredina

(10)

• »Zulfikar« je muško

• Poruku poslati

78

Srijeda, 14. Maj 2008

Opet da ponovim vlast na lokalu zavisi od situacije u Bg-u,to se ceka i toga su mnogi svjesni...

juskos

Profesionalac

(10)

• »juskos« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

79

Srijeda, 14. Maj 2008

Ljudi ja bih samo da pitam.

Sve ove kombinacije koje su navede u prethodnim postovima, hoce li one biti od koristi ovome sandzaku i narodu koji zivi u njemu i narodu koji zivi izvan njega ali je usko vezan sa sandzakom.

Po meni uopste nije bitna kombinacija opstinskog rukovodstva bitno je da ljudi koji god budu dosli da pomogu u napretku i razvoju sandzaka i narocito Novog Pazara.

Ako se novi upravnici opstine budu ponasali kao oni stari koji su na ovim izborima izgubili onda mislim da ce i ovi izbori biti promaseni ili ce samo doci do promene imena u opstinskoj upravnoj strukturi a ista logika vodjenja politike ostaje.

Znaci da ovi novi trebaju da imaju na umu da fotelja nije dovijeka nego je prolazna i da svoju politiku i svoj 100% doprinos daju u razvıju ovoga kraja. Da iskoriste svoje prisustvo u vladi srbije i iz drzavnog budzeta uzmu dovoljno sredstava za izradu infrastrukture i razvoj ekonomskog potencijala ovoga kraja.

Jer ako to ne odrade i ne urade i ne olaksaju narodu koji zivi u sandzaku da naprave neke uloge tamo onda ce taj isti narod smeniti kao sto je i one bivse smenio.

Znaci narod je najbolje merilo svega i narod tacno zna kad neko treba da ode sa pozornice a kada neko novi treba da nastupi.

Vreme ce pokazati ko je dobar bio za ovaj narod.
Velicina jednog naroda se ne meri brojem ljudstva vec brojem alima

Zulfikar

Zlatna sredina

(10)

• »Zulfikar« je muško

• Poruku poslati

80

Srijeda, 14. Maj 2008

Evo sada je bilo na vijestima da je Bajro Omeragic prihvatio ponudu Vojislava Kostunice odnosno 1 ministarsko mjesto za regionalni razvoj.O detaljima ponude bice govora sutra sa nekim drugim iz DSS...

Ja ovo prenijeh na osnovu sjecanja,ako gresim neka me neko ispravi...

Social bookmarks