Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Jasmin

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 02.01.2003

• Poruku poslati

101

Petak, 16. Maj 2008

machiaveli,napisao si NEISTINU(cilj ne bira sredsvo-makijaveli
-gde i kad je to izjavio OMERAGIC?
12 maja je izjavio da ce odmah zahtevati da se buduca vlada izjasni gde ce proci put. to je zadnje sto imam o informacijama te teme (proverljivo,na tv bilo :D
e hajd sad ti navedi dokaz (jel to rekao on ili dinkic)
i ne pravite od ovog foruma lagaonicu

"nije me strah ni pakla ni sudnjeg dana"-makijaveli
(jesi se na tog ugledo pri izboru ili je to neki drugi

ona sanja da sam oprao ruke,da sam obrijan da sam lep..toplo je na jastuku..u polusnu.mirise na dorucak.prijatan glas iz druge sobe javlja:kazu IDEMO

Jastreb

Profesionalac

(10)

• »Jastreb« je muško

Datum registracije: 12.03.2007

• Poruku poslati

102

Petak, 16. Maj 2008

Kada je u pitanju taj put, stvarno ne znam ko laze: bajro omeragic ili semsudin kucevic. bajro prica da ide preko duge poljane, a semko da ide preko tutina. pa bi bilo posteno da se dogovore kako ce pricati. a evo i najnovije izjave potparola DSS
"Mladenović je rekao da bi koalicija Demokratske stranke Srbije i Nove Srbije, Srpska radikalna stranka, koalicija Socijalističke partije Srbije, PUPS i JS, sa Bošnjačkom listom u republičkom parlamentu imala stabilnu većinu od 130 poslanika." b92
"Velikim Bogom se kunemo, robovi biti necemo!"

Datum registracije: 15.05.2008

• Poruku poslati

103

Petak, 16. Maj 2008

Citirano

Orginalno od Jasmin

machiaveli,napisao si NEISTINU(cilj ne bira sredsvo-makijaveli
-gde i kad je to izjavio OMERAGIC?
12 maja je izjavio da ce odmah zahtevati da se buduca vlada izjasni gde ce proci put. to je zadnje sto imam o informacijama te teme (proverljivo,na tv bilo :D
e hajd sad ti navedi dokaz (jel to rekao on ili dinkic)
i ne pravite od ovog foruma lagaonicu

"nije me strah ni pakla ni sudnjeg dana"-makijaveli
(jesi se na tog ugledo pri izboru ili je to neki drugi

1) Olako donosis zakljucke. Lagaonica ? o|

Bajro je to rekao. I to sam video na TV-u 2-3 puta. Posto ne zivim u Srbiji, pratio sam na RTS-ovom dnevniku predizbornu kampanju i par puta su pustili Bajra kako drzi neku tribinu o ravnomernom razvoju u Srbiji i kako on kaze da ne podrzava da auto-put sa Jadranom prolazi kroz Novi Pazar jer je to mnogo neophodnije Zlatiborskom okrugu. Posle toga sam to procitao i na netu negde, samo ne znam tacno. Ali ne brini, hvali se on stalno o tome kako nije pristrasan, kako je objektivan i kako je taj auto-put najpreci pomenutom okrugu.

A Dinkic svasta izgovara u kampanji. Nesto ne vidim fabriku PEPSI-ja u Pazaru :rolleyes:

Administrator

Urednik foruma

(121)

• »Administrator« je muško
  • »Administrator« je autor ove teme

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

104

Petak, 16. Maj 2008

Citirano

Orginalno od Jasmin
-u Pazaru,ce neko (sdp ili sda) morati da udje u koaliciju sa srpskom listom,pa prema tome ko prvi dogovori,dogovorio je :)

Misljenje izneto u citatu na najbolji nacin oslikava podanicki mentalitet i izuzetno nisku nacionalno-politicku svest jednog dela naseg naroda.

Zalosno je da jedan Bosnjak razmislja na ovako uskogrudan nacin i opravdava savez sa radikalima zarad trunke vlasti i sitnih privatnih interesa.

Onaj predstavnik bosnjackog naroda koji bude napravio savez sa radikalima zarad vlasti i licnih interesa, zasluzio je da ga istorija pamti kao izdajnika.

Radikali i njihovi saveznici jasno su izneli stav da zele podeliti Novi Pazar i od njega napraviti drugu Kosovsku Mitrovicu.

Kad je rahmetli Alija bio u stanju da se rukuje sa Slobodanom, za dobro svojeg naroda, onda mi niko ne moze reci da Rasim i Sulejman u ovom trenutku imaju moralno pravo da se jedan protiv drugog udruzuju sa Vojislavom Seseljom, koji sedi u Hag-u i kome se sudi za zlocine pocinjena nad istim tim narodom kojem Rasim i Sulejman pripadaju.

Ako to ucini bilo koji od njih neka mu je daleko lijepa kuca i neka ga sva sledeca pokolenja pamte kao onog koji je prodao svoj narod i unistio Novi Pazar.
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

105

Petak, 16. Maj 2008

Samo bih se nadovezao na prethodni Text sa jednom izrekom, koja glasi:

Citirano

Orginalno od annonimus
" Ko dobije vlast, gubi pamet ".....Platon
" Bilen alemlere rahmettir "

Jahja

Profesionalac

(10)

• »Jahja« je muško

Datum registracije: 15.08.2007

• Poruku poslati

106

Subota, 17. Maj 2008

JEl Bajro, ko sto je obecao, izneo na skupstinsku sednicu, u petak prosli, pred izbore, da se glasa, da li ce autoput proci kroz pester?

Ili jos neka njegova laz?
Svi smo Allahovi i svi se Njemu vracamo.

Datum registracije: 15.05.2008

• Poruku poslati

107

Subota, 17. Maj 2008

Nema vlada precih poslova nego da glasa za Bajrove rezolucije.
@Administrator, slazem se s tobom u vecini. Ne postoji nikakav izgovor za saradnju sa radikalima. Pa bolje i da se ne formira vecina, novi izbori - nova sansa da se popravi greska napravljena na minulim izborima. Umesto da se napravi jedan veliki blok oko SDP-a i napokon naprave stabilnu vecinu, mi moramo da mislimo da l' ce nas neki cetnici ucenjivati sa nekim podelama.
I kad ce Pazar konacno shvatiti da nisu izbori SDA ili SDP, vec ima tu jos stranaka koji mogu nesto da urade.

Jahja

Profesionalac

(10)

• »Jahja« je muško

Datum registracije: 15.08.2007

• Poruku poslati

108

Nedjelja, 18. Maj 2008

Citirano

Orginalno od Machiavelli
Nema vlada precih poslova nego da glasa za Bajrove rezolucije.
@Administrator, slazem se s tobom u vecini. Ne postoji nikakav izgovor za saradnju sa radikalima. Pa bolje i da se ne formira vecina, novi izbori - nova sansa da se popravi greska napravljena na minulim izborima. Umesto da se napravi jedan veliki blok oko SDP-a i napokon naprave stabilnu vecinu, mi moramo da mislimo da l' ce nas neki cetnici ucenjivati sa nekim podelama.
I kad ce Pazar konacno shvatiti da nisu izbori SDA ili SDP, vec ima tu jos stranaka koji mogu nesto da urade.

Ada li ovo moze biti izgovor? Ako SDP , ne napravi koaliciju sa SPS-om ( ponavljam samo sa SPS-om) , mislite da ce biti novi izbori. Naravno da nece. TO ce uraditi Suljejman.

E da li je bolje, SDP+SPS ili SDA+SPS+SRS+DSS+NS , bujrum pa odlucite.
Svi smo Allahovi i svi se Njemu vracamo.

Datum registracije: 24.04.2008

• Poruku poslati

109

Nedjelja, 18. Maj 2008

najbolje bi bilo novi izbori izmedju dve najvise partije

SDP & SDA

ali ja mislim da je to nemoguce neko ce od ovih prodat svoju obraz i napravit koaliciju sa ovim manjim partijama
[SIZE=3]"I neka sad cuju svi 20 godina od kad smo slobodni,ni drzava ni dusmani toliko godina nas nisu slomili"[/SIZE]

RoyDin

Učenik

(10)

• »RoyDin« je muško

Datum registracije: 22.04.2008

• Poruku poslati

110

Ponedjeljak, 19. Maj 2008

ooooo

Slazem se sa tobom,Ramicevicu. (o) (o) (o)
Mislim da bi tako bilo najbolje,mada je malo verovatno. :rolleyes:
Ali ,valjda bi se posle sredilo, da se vise ne svadjamo,oko tih gluposti.
Jer politika je kurva, nikada svima nije potaman,uvek ima nezadovoljnih... ;)
Svaka moć u svijetu počinje kao moralna čvrstina.
Svaki poraz počinje kao moralno zakazivanje.

Jasmin

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 02.01.2003

• Poruku poslati

111

Citirano

Orginalno od Administrator
Misljenje izneto u citatu na najbolji nacin oslikava podanicki mentalitet i izuzetno nisku nacionalno-politicku svest jednog dela naseg naroda.

Zalosno je da jedan Bosnjak razmislja na ovako uskogrudan nacin i opravdava savez sa radikalima zarad trunke vlasti i sitnih privatnih interesa.

Onaj predstavnik bosnjackog naroda koji bude napravio savez sa radikalima zarad vlasti i licnih interesa, zasluzio je da ga istorija pamti kao izdajnika.

Radikali i njihovi saveznici jasno su izneli stav da zele podeliti Novi Pazar i od njega napraviti drugu Kosovsku Mitrovicu.

Kad je rahmetli Alija bio u stanju da se rukuje sa Slobodanom, za dobro svojeg naroda, onda mi niko ne moze reci da Rasim i Sulejman u ovom trenutku imaju moralno pravo da se jedan protiv drugog udruzuju sa Vojislavom Seseljom, koji sedi u Hag-u i kome se sudi za zlocine pocinjena nad istim tim narodom kojem Rasim i Sulejman pripadaju.

Ako to ucini bilo koji od njih neka mu je daleko lijepa kuca i neka ga sva sledeca pokolenja pamte kao onog koji je prodao svoj narod i unistio Novi Pazar.

-Administratore,pa to je jedan vec uradio.
znaci Rasimu daleko lijepa kuca jer je bio u koaliciji sa radikalima.
-postoje 4 opcije-
sdp sa srpskom listom
sda sa srpskom listom
sda i sdp
novi izbori

-ako SDP I SDA ne mogu da se dogovore(DOBRO BI BILO DA MOGU) ,novi izbori bi doneli otprilike ovakav raspored.
-a ako nece na izbore,onda NEKO mora u tu koaliciju
to ne znaci da se u koaliciji mora podeliti grad

-ja samo izlazem ono sto je REALNO I MOGUCE i to ne zarad vlasti,i sitnih privatnih interesa,jer necu ucestvovati ni delicem u vlasti :D

-ti iz nemacke,iz te siromasne i nerazvijene drzave mozes i srcem da razmisljas
-rahmetli ALIJA je mogo ali u BIH vise nema nekog njemu slicnog,pa ni sa Miletom Dodikom ne umiju

-NIJE MORALNO,da se udruzuju,ALI STA SVE NIJE MORALNO PA JE BILO. (IDealno bi bilo sda-sdp,ali kako sa sojicem, db-ovcem,razbijacem iz,tiraninom,faraonom itd)

-sta tek da kazem za coveka,koji je izjavio da svi sto nisu sa njim su nevernici (izasli iz vere,a konvertovanje iz islama u bilo koju drugu veru se kaznjava smrtnom kaznom,sto bi znacilo da se 36000 punoletnih moralo pobit
;( (i to sve umisljajno-jer poznaje propise i posledice ;( -E TO TEK NIJE MORALNO :)

- politika je cista trgovina U SRBIJI,pa jedino treba da se gleda sta da se uzme,i kako da se okoristi grad i region od svega.
to je OPSTI interes(ne sitni ,licni,uskogrudi itd)

-imam podanicki mentalitet,naravno prema ALLAHU DZ.

ona sanja da sam oprao ruke,da sam obrijan da sam lep..toplo je na jastuku..u polusnu.mirise na dorucak.prijatan glas iz druge sobe javlja:kazu IDEMO

Tufan

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 13.03.2008

• Poruku poslati

112

Citirano

Orginalno od Erkan Ramicevic
najbolje bi bilo novi izbori izmedju dve najvise partije

SDP & SDA

ali ja mislim da je to nemoguce neko ce od ovih prodat svoju obraz i napravit koaliciju sa ovim manjim partijama

Ne znam zasto bi to bilo najbolje?!
Vecina bosnjackog naroda je jasno i nedvosmisleno rekla "Suljo, necemo te", i ako ima trunke savjesti poshtivat ce tu odluku vlastitoga naroda. No bice opet obraz djon...
SDA 1990

Sultan

Učenik

(10)

• »Sultan« je muško

Datum registracije: 29.11.2006

• Poruku poslati

113

Rezultate lokalnih izbora u Sandzaku mozete pogledati ovde
Neda nana svog Sultana

ruzdo

Početnik

(10)

• »ruzdo« je muško

Datum registracije: 10.06.2008

• Poruku poslati

114

Srijeda, 11. Juni 2008

Sellam svima, ovo je moj prvi post na ovom forumu i ja ovako vidim situaciju. Svim normalnim ljudima je realno da se u Novom Pazaru napravi skupstinska vrcina izmedju koalicije oko SDP-a i koalicije oko SDA. Imali bi 23=18 stabilnu vecinu i mogli da rade na prosperitetu Novog Pazara. Normalno da treba da radi metla u obe koalicije i da se ociste neki interezdzije a da se na odgovorne funkcije postave najumniji ljudi i novog Pazara bez obzira na stranacku pripadnost. Mislim da je vreme da se ovoj smutnji i razdoru stane na kraj i da se okrene nova stranica , da se stane u jedan saf a sve ostalo je propast.

RoyDin

Učenik

(10)

• »RoyDin« je muško

Datum registracije: 22.04.2008

• Poruku poslati

115

Srijeda, 11. Juni 2008

oooo

Ruždo svaka ti čast, slažem se sa tobom u potpunosti.

Komentar vredan pažnje. (o) (o) (o)
Svaka moć u svijetu počinje kao moralna čvrstina.
Svaki poraz počinje kao moralno zakazivanje.

ruzdo

Početnik

(10)

• »ruzdo« je muško

• Poruku poslati

116

Srijeda, 11. Juni 2008

predlazem inicijativu koju cu pustiti i na www.sandzaknews.com a glasi:
-da se svi uzdrzimo od postova punih emocija i da u nima nema pogrdnih reci za bilo koga
a posebno da se vodi racuna kako postujemo na ova dva foruma i da najpre dodje do pomirednja njihovih clanova
-da sa ova dva foruma potekne inicijativa i da damo podrsku dogovoru SDA-SDP za koaliciju u Novom Pazaru
-ukoliko ovu inicijativu prihvati vecina clanova ova dva foruma, da administratori izdaju saopstenje za medije o tome ili da se odrede 3 clana koja bi odrzala konferenciju za stampu i izneli ovu nasu inicijativu.

Mozda nije savrseno ali mislim da nekada mora doci do ovoga a mislim da je bolje ranije.
selam

Administrator

Urednik foruma

(121)

• »Administrator« je muško
  • »Administrator« je autor ove teme

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

117

Srijeda, 11. Juni 2008

Ruzdo, ako se vratis malo unazad i procitas sve priloge ove teme, videt ces da je ovo resenje koje je na pomolu ovde na Otvorenom forumu izneseno direktno nakon proglasavanja izbornih rezultata.

Zalosno je samo sto akteri ove politicke zavrzlame ovoliko dugo oklevaju, da ne bi kojim slucajem napravili los potez i izgubili vlast, ne razmisljajuci pritom na mnogo vaznije nacionalne ciljeve.

Citirano

Citirano

Orginalno od Jasmin
-u Pazaru,ce neko (sdp ili sda) morati da udje u koaliciju sa srpskom listom,pa prema tome ko prvi dogovori,dogovorio je :)

Sto se tice linka koji si postavio u tvom prethodnom prilogu, vidis i sam da je isti na Otvorenom forumu cenzurisan kao sto je to slucaj i sa vecinom pogrdnih reci.
To je u svakom slucaju preko potrebno, kako bi se posetioci zastitili od malogradjanstine, prostakluka, raznoraznih mizerija, neosnovanih kleveta i ko zna kojih sve retrogradnih pojava.
Ovo izreceno se uostalom da ustanoviti, vec nakon samo nekoliko minuta provedenih tamo.
Prilozi takve vrste cine nazalost preko 95% sadrzaja koji se objavljuje na tom linku.
U svakom slucaju pisanja koja se tamo objavljuju su najveca anti-reklama stranci SDA i ozbiljno narusavaju njen vec i onako oronuli ugled, a Otvoreni forum kako bi se ogradio od toga cenzurise taj i slicne linkove.
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

ruzdo

Početnik

(10)

• »ruzdo« je muško

• Poruku poslati

118

Srijeda, 11. Juni 2008

administrator@ procitao sam ja to i daje mi nadu da ima jos svesnih ljudi koji razmisljaju svojom glavom ali sam mislio da nije na odmet ponoviti jer mislim da se sada situacija odvija u tom pravcu. Mada mislim da ce se oni radi vlasti i dogovoriti i bez nas. U svakom slucaju ja podrzavam jer je sve drugo glupost i pokazace da lideri Bosnjaka nisu dorasli situaciji.

Tufan

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 13.03.2008

• Poruku poslati

119

Četvrtak, 12. Juni 2008

Citirano

U svakom slucaju pisanja koja se tamo objavljuju su najveca anti-reklama stranci SDA i ozbiljno narusavaju njen vec i onako oronuli ugled,

Eh, sto im kaza, da znaju. Sace prekinut :D :D
SDA 1990

• »tidzanum« je žensko

Datum registracije: 10.10.2007

• Poruku poslati

120

Utorak, 24. Juni 2008

23.06.2008 .
Izvor: BETA

Ljajić i Ugljanin danas nastavljaju pregovore
Predstavnici dve najuticajnije bošnjačke stranke u Sandžaku - Stranke demokratske akcije Sulejmana Ugljanina i Sandžačke demokratske partije Rasima Ljajića danas posle podne nastavljaju pregovare o koaliciji na lokalnom nivou.
Kako prenosi izvor novopazarskog radia Sto plus predstavnici tih stranaka danas bi trebalo da izađu sa konkretnim predlozima o podeli vlasti.

"Kamen spoticanja je mesto gradonačelnika Novog Pazara, kojeg žele obe strane", tvrdi taj izvor.

Pregovori se vode uz posredovanje Turske, u prostorijama ambasade te zemlje u Beogradu.

Taj radio navodi da je tokom dana više puta kontaktirao predstavnike Turske ambasade u Beogradu, ali da nije dobio odgovor na pitanje koji je interes Turske da pomiri Ugljanina i Ljajića.

"Predstavnici ambasade koji mogu da vam daju odgovor na to pitanje ceo dan su na sastancima", rečeno je iz ambasade.

Izvor radija nadodi da Turska preko svojih i evropskih fondova želi da investira u Sandžak i na taj način pomogne stabilizaciju prilika u toj regiji.

Ukoliko se predstavnici Ljajićeve i Ugljanove stranke dogovore da zajedno formiraju skupštinsku većinu u Novom Pazaru, postoji mogućnost da koalicija "Jedinstavena Srpska lista" ostane u opoziciji.

Dugogodišnja svađa između Ugljanina i Ljajića dovela je do duboke podele Bošnjaka u Sandžaku.

Smatra se da su politički sukobi doveli i do rascepa u Islamskoj zajednici.

(o) (o) (o)
,,Ljepota zene je u njenim ocima, jer to su vrata njenog srca, mjesto gdje ljubav stanuje,,

Social bookmarks