Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

• »saggitarius« je muško
  • »saggitarius« je autor ove teme

Datum registracije: 07.01.2004

• Poruku poslati

1

Subota, 10. Januar 2004

Lord Of The Rings - Return Of The King

Pa hajde eto kad ste zapeli, daj da zapocnemo temu na film LOTR-ROTK. :D Ne znam da li cete se sloziti sa mnom ili ne, ali mislim da ovaj film zasluzuje svaku pohvalu, narocito zbog same tematike, jer nam je dugo vremena trebao jedan ovakav film, kako zbog vizuelnih efekata, tako i zbog same price, i likova koji se pojavljuju u njoj Iako ima tri dela, ovo bi prema meni, moralo da bude jedno od najvecih ostvarenja SF-a u istoriji. Iako je tema vezana za neki period, koji je nama nepoznat, dakle, moze da se kaze da je sam film bajka, isprepletan je ljubavlju... I naravno kao i svaka moderna bajka, zavrsava se happy end-om iliti srecnim zavrsetkom :D. Na skali od 1 do 10, film zasluzuje FULL 10!!!! (o)
svakoga dana u svakom pogledu sve vise napredujem

Babbha

Profesionalac

(10)

• »Babbha« je muško
  • »Babbha« je zabranjen

Datum registracije: 23.07.2002

• Poruku poslati

2

Subota, 10. Januar 2004

:) Kako si iskren... Shto je SUperPohvalno

Ja bi lepo njima cio pregrsht oscara i palmi i nagrada urucio:

"Eve momci ovo je za Vas... tu ispred kuce" :)))))))

A isped kuce sleperi sa svim mogucim filmskim nagradama za jednu godinu:

"Da se ne mucimo ni mi ni Vi" :))))))))

Shalu aside, ljudi su zaista uradili jako tezak posao i uradili ga sjajno, imao sam na DVD-u da gledam trosatni kolaz sa snimanja poslednjeg dela. Odusevljen.

Gledo sam na dVIX a u 20:00 sam u Bioskopu pa cemo videt
Dnevno: http://babbha.blogspot.com
Can't Rain All The Time

rifche_golup

Profesionalac

(10)

• »rifche_golup« je muško

Datum registracije: 09.12.2002

• Poruku poslati

3

Subota, 10. Januar 2004

Citirano

Orginalno od saggitarius
Na skali od 1 do 10, film zasluzuje FULL 10!!!! (o)
Vrlo se slazemo :) :D :)
A babha posto je gledo kolaz sa snimanja mogo bi reci odakle inspiracija za glas prevrtljivog Goluma :) GOLJUM o| (o) (o) (o)
Fq the Politics ... Fq it,fq them ...
Pokusacu da te probudim a ti se pravi budna ....

Muki

Zlatna sredina

(10)

• »Muki« je muško

Datum registracije: 22.10.2003

• Poruku poslati

4

Ponedjeljak, 12. Januar 2004

Sjajan film! Mislim da je ovaj deo bolji od oba prethodna. Posebno mi se svidjaju oni zmajevi sto vriste :)) Najvise mi se svidja deo kad Aragorn i ostali, dovedu vojsku duhova, i pomognu ostalima. Frodo je sumnjao u Sema, nije hteo da baci prsten u lavu, i za kaznu, Golum mu je odgrizao prst :D
_________
________
_______
______
_____
____
___
__
_
What a signature!

5

Muki ne pricaj ljudima koji nisu gledali film sta je bilo nece im bit zanimljivo posle :). Ja idalje necu da kazem samo deo koji mi se nije (malko) svideo, a delove koji mi se svidjaju ne mogu da odvajam jer mi je (kao sto sam vec rekao ) film extraaaaaaa ceo. Super odradjen i tako dalje... A pravo je mocan deo kad im dodju sa onim duhovima stvarno :).
Covek se stvarno postenski potrudio za film (sva tri dela) te je babbha sahi u pravu za ono sto veli za oskare... nek ustede pare za one manifestacije kad neizvesnosti nema.. sve mu ih treba dat :).
mogu ja da se potpisem i bolje...

kiki

Zlatna sredina

(10)

• »kiki« je žensko

Datum registracije: 08.04.2003

• Poruku poslati

6

Ja sad dodjoh iz bioskopa...e vala film je extra,extra,ni sumnjala nisam da cu biti opet odusevljena.
Mislim da je i na mene bas snazan utisak ostavila scena o kojoj vi pricate,ali i jos mnogo toga,no necu da otkrivam,bar ne jos malo dok ga ne odgledaju oni koji su planirali.
A ovo za oskare u potpunosti podrzavam. (o)
Odoh malo da sredim utiske.
Pazi koju igru igras.

• »saggitarius« je muško
  • »saggitarius« je autor ove teme

Datum registracije: 07.01.2004

• Poruku poslati

7

Utorak, 13. Januar 2004

ma ima babbha pravo kada kaze da im samo treba istovariti ceo tovar oskara i svih tih nagrada heheh, salu na stranu ovo je stvarno, necu da kazem jedno od remek dela, ali pravo remek delo sedme umetnosti! Scene su fantasticno uradjene, svaki lik do detalja je obradjen, a kao sto sam rekao, ne smijemo da izostavimo i cinjenicu da je ceo film ipak isprepletan jednom ljubavnom pricom u svemu tome... bukvalno ne postoji nijedna scena koja bi mogla da na bilo koji nacin ubedi gledaoca da je film u makar jednom trenutku dosadan! Samo mozete da zamislite sta je bilo potrebno da bi se snimio jedan film koji ce vas drzati zakovane za sedistima puna tri sata! Mozda svi kazu da je kraj malo prolongiran, i donekle dosadan, mozda i jesu u pravu, ali ipak ne moze se film, odnosno trilogija zavrsiti na takav nacin, kako je uradjeno sa Matrixom! Necu da govorim o cemu se radi, ko zeli da gleda film a vec ga nije gledao mogu samo da kazem STA CEKAS BRE!!! MRS U BIOSKOP!!! :D

P.S.

Citirano

Sjajan film! Mislim da je ovaj deo bolji od oba prethodna. Posebno mi se svidjaju oni zmajevi sto vriste
ipak ne vriste zmajevi vec Nosgul :) pazljivo odgledaj drugi deo i videces da sam u pravu
svakoga dana u svakom pogledu sve vise napredujem

Babbha

Profesionalac

(10)

• »Babbha« je muško
  • »Babbha« je zabranjen

Datum registracije: 23.07.2002

• Poruku poslati

8

Četvrtak, 15. Januar 2004

Znash saggitarius, vido si me...

... i vido si da sam dosho da gledam film u miru... to shto more...

Daklem ovako :)

Odgledo sam film u miru. Maximalno, kolko se to moglo, nije bila ni guzva ni dalga (sem pred kraj kad su ponekima zivci poceli da popushtaju :))....

Zaista fantasticno. Gledo sam film 2x i oba puta sam ga gledo drugacije.

Film je uradjen prva liga i vanserijski je Isplaniran. Kako se to vidi...

Imo sam prilike da citam scenario za sva tri dela. Imo sam prilike da pregledam knjigu snimanja i odabir lokacija u vreme i za vreme snimanja. Uporedo sam pratio rad ekipe i shto me interesovalo zessce i zbog toga shto sam imao srecu (ili ne) da jednog od ljudi koji je radio na snimanjima poznajem preko Odiga :)

Helemenejse :)

Vrlo sam pazio, upredjivo i zapazo jako jako... dakle film raskucava a sad cu ti rech i kako...

U jednoj od scena okupljanja vojske mraka... kadar traje ko recimo nekih 20 sekundi i u tom kadru ima bar 30.000 "zivih nekih insana" i NI JEDAN JEDINI NIJE ISTI - to jest nemozesh videti patern po kome je ta budala od montazera poredjala onoliku gomilu dvonoznih gadova... :) svega mi... dalje...

Covek (ili nekoliko njih) koji su se bavili KAMEROM su bolesnici-ludaci isto svega mi... ko prvo... onaj koji je planirao kameru je ili LUD ili smo svi mi ludi ili nas ochi varaju ili tako nekako :) ..... shto sam ovo reko? evo...

U modernijim filmovima, filmovima poslednjih generacija, post-produkcija je uvek uzimala super-vazno mesto... i u LOTR takodje ali malkice drugacije... :)

Ovde su ljudi uzeli KO PRAVILO da sve shto mogu da snime kamerom pravo iz ruke bez ubacivanja effekata urade tako, sirovoo najsirovije ali savrsheno... znash kako se vidi? Na primer, u nekoliko desetina scena gde likovi pitche dijalog, trijalog i dalje... svakom se od njih vidi svaka dlacica na licu (macro lenses) ali se takodje (?!) vidi jako jasno i svaki list na drvetu 100 metara dalje :) (tele lenses?) ali nije slepljeno aka chromakey ili luma key ili kako god... nije, nego snimljeno KAMEROM (Panavision 16:9)... da ne bulaznim dalje...

Hteo sam da kazem da su ljudi koji su snimali sve ovo najpre imali na umu da svaku scenu VRLO savrsheno snime racunajuci da nece biti post-obrade materijala... dakle vrlo neverovatno profesionalan stav za razliku od svetskih him koljega koji spitche snimanje oslanjajuci se na kasniju obradu "decaka koji nose naocare i izgledaju ko da su sad iz osnovne skole a u stvari imaju po 30tak godina u pedu"... :)

Nejse nejse helemenejse...

Da ne oduzih ja ovo ? Ada Nisam Bogoti...

Da. Dje stadoh. H... ah, da...

Naoko, film iza drugog sata postaje usporen i dosadan, ali samo naoko... reziser je jako pametno s gospodom montazerima isplanirao koliko su scene nabijene i koliko ljudsko oko-uho-nos moze da istrpi pre nego pocne da ishe josh... :) tako da je, ko god da je planiro, isplaniro junacki ovo... fakat ni s lovom ni s vremenom ni s ostalim ciniocima nisu ljudi mogli imat probleme a ako su ih imali - timski su ih reshavali a da pri reshavanju nisu pretezali ni na jednu stranu, ni na ushtrb materijala ni na ushtrb kvaliteta rada. Ajh...

Ova... da... ja se odushevio... nije za poredjenje majke mi ni sa jednim filmom koji je skorije sniman, mada ni pisana dela nisu za poredjenje ali hajt sat...

Ukratko.

Vrlo pametni i profesionalno uradjen film. Tehnicki savrshen ako savrseno postoji. Pametno korishcenje i doziranje specijalnih efekata i obrade snimka dovodi nashe oko u toku gledanja filma u stanje iscekivanja... zacudilo me da su koristili ruske montazne fazone s pocetka veka... na primer: film ima predvidivu sekvencu svetlosti 1:2:1:4:1:2:2:8 koja je skoro zaboravljena ali nam celih 3 sata i resto zaista ne prodju "u mrak neshto cio film Bogoti..., ka u rupu" nego sve ima svoje...

Teshko da film moze ispratiti ok neko ko nije gledo prethodna dva dela ali ok, film je film...

Opet josh krace.

Kamera: 10
Montaza: 10
Prica: 9
Glumci: 10
Efekti: 10
Zvuk: 9
Rezija: 11 :)

Ada ako bude na Oscaru, mislim da dize 5 komada ko nishta mada bi him ja sve to shto more prosuo:

"Na momci, ode u ova djak imate te Oskare, pa vidite, podijelite medjusobno... haj tako... fala..."

:)

Neznam. Super film (o)
Dnevno: http://babbha.blogspot.com
Can't Rain All The Time

9

Četvrtak, 15. Januar 2004

Babbha, sve se u potpunosti slazemo, ali pazi sitnice (meni nebitne): frodu se oziljak na licu u dvije scene premesti sa jednog obraza na drugi obraz.. u jednoj sceni je na desnom, a u jednoj na lijevom :). A i onoj Mickovoj sminka se promeni iz scene u scenu jednom..
Ada ono ne bih ni ja primetio nego ja to procito prije nego sto sam gledo film pa sahi isto videh... al mi nije smetalo. A posto sam po nakih reklama (dosta njih) imao prilike da se snimam, i da gledam kako se ta mala ostvarenja (mnogo mnogo mnogo manja od ovakovog filma) rade i kako se greske lako podvlace iako je celo snimanje sastavljeno od samo nekoliko scena, onda je za razumet da se u delu koje je mnogo vece i komplexnije odredjeni broj greskica se pojavi. Sminker u zurbi nesto malo zabrlja i to je to. Il kad im se dijeli odeca pobrkaju nesto.. desi se to... Dokoni ljudi nabrojali broj nekih greski jos, al sve je to sita kad se poredi sa drugim filmovima, a jos sitnije ispadne kad se uzme u obzir komplexnost filma, i kvalitet finalnog proizvoda.
A jel ti to zvuk oceni po NP bioskopu il po zvuku inace :) Il si mozda mislio na muziku :). Salim se malo.. nije ni bitno.. Bitno je da film nikog nije ostavio ravnodusnim, a steta je (sto rece Beksa) sto necemo sledece godine u isto vreme imati opet sansu da gledamo iste likove... I smigul je strava :).

10

Ponedjeljak, 01. Mart 2004

LOTR je sasvim zasluzeno dobio 11 oscara na ovogodisnjoj dodeli tih nagrada, i time izjednacio rekord, uzgrad budi receno: UZASNOG (groznog, loseg) titanica, i filma Ben Hur...
Sve je za (o)

DjordjeRd

Profesionalac

(10)

• »DjordjeRd« je muško

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

11

Ponedjeljak, 01. Mart 2004

Babbha, sve to stoji, gledah film, zadovoljan bejah, ali...

Tri stvari su me zaista ozlojedile i zamalo da mi sve popada u vodu. Nepotrebne razlike sa Tolkinovim predloškom su:

1. Nema Sarumana! Sporečkao se sa Piterom, kažu. Scena kod Izengarda je ostala bez dijaloga izbeđu Gandalfa i Sarumana. Pa to je jedan od glavnih raspleta u knjizi. Da ne spominjem Palantir, koji je jednostavno pronađen u onoj vodi u istoj sceni. Da podsetim, Crvjezik baca Palantir sa Ortanka u pokušaju da pogodi Gandalfa. Na kraju (ne baš svih) krajeva, Crvjezik ubija Sarumana na pragu Frodove rupe u Hobitonu nakon što su njih dvojica pruzrokovali puno problema u Okrugu. Ostali smo uskraćeni u za to razrešenje.

2. Sem napušta Froda! Na usponu prema Šelobinoj jami Golum optuži Sema da potajno jede vilenjački hleb, Frodo se naljuti i pošalje Sema kući. Sem se uplakano okeće, napušta gospodara (!?!?). Onaj isti Sem koji se zamalo udavio pri pokušaju da stigne Froda koji beži u čamcu posle raspoada Družine.

3. I na kraju, a zbog toga ne manje značajan propust, koji ipak subjekivno ocenjujem, je Šelobina jama, atmosfera i događaji u njoj. Mrzi me da elaboriram ovu stavku, ali potpuno promašen deo filma.

Sve ostalo je zaista sjajno, ali mi nikako nije jasno zašto su napravljeni ovakvi materijalni propusti, a neke druge, mnogo komplikovanije stvari (Golum, npr.) su odrađene do izbezumljenja fenomenalno?!

Ipak, da smirim strasti, za ovaj film (samo) jaka, jaka devetka. Zaslužio je sve oskare koje je dobio, osim onoga za adaptirani scenario.
Ovaj član foruma želi da se, ovim putem, javno odrekne prava i obaveza čitanja i komentarisanja tema u forumima 'Politika' i 'Religija', i možete smatrati da nije kompetentan za takvu vrstu sadržaja u javnom mediju kakav je Internet. Svaka aluzija ili komentar na gornje rečenice će biti ignorisana od strane autora. Hvala na razumevanju.

P.S. 37!

Fahro

Zlatna sredina

(10)

• »Fahro« je muško

Datum registracije: 12.02.2005

• Poruku poslati

12

Subota, 09. Juli 2005

Preko godinu dana od poslednjeg posta na ovu temu... ali nije vazno.
Vide li neko produzene verzije filmova? Je li neko procitao sve tri knjige? Naravno da jeste, pa da vidimo ko se slaze, a ko ne:
1. Prica je genijalna. Ne mogu da verujem da neko moze da izmisli takvu pricu (uzgred receno Harry Potter je takodje veoma dobra prica).
2. Scenario mi se takodje svidja, mada sam, kao i DjordjeRd bio malo iznenadjen, kad sam filmove video po prvi put. Ali na drugu stranu, kad bi sve bilo kao u knjizi, onda bi sva tri filma trajala oko 20 sati :D. Mislim da su neki delovi filma reseni cak i bolje nego u knjizi.
3. Produzene verzije. Tamo je na primer makar deo onoga o cemu je pricao DjordjeRd - razgovor Sarumana sa Gandalfom i Theodenom. Treci film, The Return of the King, je duzi 50 minuta nego "normalna" verzija. Kad hocete da si priustite film maraton, onda sve tri produzene verzije traju oko 11.5 sati :) Jos nisam probao, ali probacu kad negde budem imao odmor :D

The Shire - Kraj... steta sto je samo u fantaziji - inace bih to mesto posecivao veoma cesto.

galaksija

Profesionalac

(10)

• »galaksija« je žensko

Datum registracije: 09.10.2005

• Poruku poslati

13

Ponedjeljak, 14. Novembar 2005

Citirano

Orginalno od saggitarius
Pa hajde eto kad ste zapeli, daj da zapocnemo temu na film LOTR-ROTK. :D Ne znam da li cete se sloziti sa mnom ili ne, ali mislim da ovaj film zasluzuje svaku pohvalu, narocito zbog same tematike, jer nam je dugo vremena trebao jedan ovakav film, kako zbog vizuelnih efekata, tako i zbog same price, i likova koji se pojavljuju u njoj Iako ima tri dela, ovo bi prema meni, moralo da bude jedno od najvecih ostvarenja SF-a u istoriji. Iako je tema vezana za neki period, koji je nama nepoznat, dakle, moze da se kaze da je sam film bajka, isprepletan je ljubavlju... I naravno kao i svaka moderna bajka, zavrsava se happy end-om iliti srecnim zavrsetkom :D. Na skali od 1 do 10, film zasluzuje FULL 10!!!! (o)

Gledala sam u kinu ovaj film.
Na divixu sam odgledala crtani.
Ocjena:8
Ako kliknete OVDJE nista se nece dogoditi :D

Nisam stvarna.Ja ne postojim.Ja sam laz....varka....vidis me samo uz pomoc Lysergic Acid Diethylamide

SuddenDeath

Zlatna sredina

(10)

• »SuddenDeath« je muško

Datum registracije: 25.07.2006

• Poruku poslati

14

Četvrtak, 08. Februar 2007

Jes da je malo (mnogo) vremena proshlo od kad je ovaj film bio tema svakidashnjih razgovora, n'o nema veze...Iskreno, prvi deo sam gledao josh davno i nije mi se svideo i onda sam se ohladio i ni pomishljao nisam da gledam II i III ako se ikad snime...
N'o snimishe se oni, a ja opet ni pet para. Kaaad jednog dana otish'o ja kod mog midzha (shta bih ja da mi nije njega..), a on ima na jednom dvdu sva tri filma..I ja to uzeh misleci da ce mi se mozda svidet film(ovi) ako ih budem sva tri zaredom gledao.
Znachi, jes da su mi ochi bile natekle dok sam doshao do treceg dela (gledao sam ih sva tri uzastopno), ali znachi...odushevljen sam filmovima, posebno trecim! EXTRA! Chista 10ka...no da ne bulzanim...
Shto se uchlanim u biblioteku 'cu da uzmem knjige da procitam.

Pozz
Dzenis
There I am, on the road again. There I am, up on the stage, there I go, playin' the star again, there I go, turn the page..

Social bookmarks