Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

• »Holcicka82« je žensko
  • »Holcicka82« je autor ove teme

Datum registracije: 05.09.2002

• Poruku poslati

1

Ponedjeljak, 06. Januar 2003

Lose emocionalne navike!!!

Mnogi ljudi prolaze kroz život kao kroz gomilu negativnih osjećaja, stalno razmišljajući o lošem, predviđajući nešto negativno. I što je najgore, ljudi se naviknu na loše navike koje stvaraju i njima produbljuju svoju nesigurnost. Loše veze iz prošlosti, teški prekidi i gubitak samopouzdanja toliko su se učahurili u nekim osobama, i kad se desi nešto lijepo i pozitivno, ne prepuštaju se tome. Fazu sreće koju proživljavaju, kvare svojom nesigurnošću, stalno se pitajući, što ne štima, čekajući nešto loše.

Ljudi ne znaju živjeti sa zadovoljstvom, jer loše emocionalne navike koje su usvojili dovode ih u depresiju, osjećaj krivnje, tjeskobe, nedostatak samopoštovanja.

Negativna emocionalna navika je kao i svaka druga navika, naučeni refleks, reakcija koja se stalnim ponavljanjem aktivira bez razmišljanja, automatski. No ne moramo samo mi biti tvorci negativnih emocionalnih navika. Kultura u kojoj živimo često se umiješa u taj proces. Osjećaji nam se nameću izvana, no kako su nam usađeni tako ih možemo i odbaciti.

Covjek se vecinom bori protiv svojih osjecanja tj. protiv samoga sebe...

"Sve sto se pamti zaoboravi se, a sve sto se napise, ostaje da se pmati"

ESSENA

Početnik

(10)

• »ESSENA« je žensko

Datum registracije: 30.08.2002

• Poruku poslati

2

Petak, 10. Januar 2003

Lose navike...

Pa,svako od nas ima neke navike,bilo zivotne,bilo emocionalne...Nekada je to potreba za ljubavlju,nekada je to potreba za drustvom,zabavom,ali i povrh svega toga covek u sebi uvek skriva nesto sto mu ne da mira,nesto sto ga lomi iznutra ne dajuci mu da bude u potpunosti srecan!
Ja iskreno mislim da covek nikad ne moze biti potpuno srecan,mada postoje razlicite vrste ljudi,u dubini duse mi svi imamo neki crv sumnje koji nam ne da mira!
Ma kako nam bilo cool u nekoj situaciji,uvek cemo trazit koren,trazit razlog,uzrok,jednostavno previse misliti,jednostavno se ne prepustiti osecanjima,vec samo mislima,pa posle od toga moze boleti glava...
Uzroci nepoverenja,ili neke puke bojazni su razliciti,a najcesci uzroci jesu nepoverenje u ljude i svet oko nas,jer smo pre toga bili prevareni,izigrani,tako da ne mozemo u potpunosti verovati!Uvek bezimo od onoga sto jeste,ne zeleci da priznamo sta se zapravo dogadja...I onda ljudima oko nas takav nas stav dozlogrdi i brisu od nas glavom bez obzira,a bas su nam tad bili preko potrebni kao neizbezna uteha.Mada nisu svi ljudi isti...Ima onih koji o nicemu ne brinu,pa cak ni o sebi... :rolleyes:

Babbha

Profesionalac

(10)

• »Babbha« je muško
  • »Babbha« je zabranjen

Datum registracije: 23.07.2002

• Poruku poslati

3

Subota, 11. Januar 2003

Poshtujem sve shto je receno!

A odakle

ti

to

znas ?

Iz Iskustva jel ?
Dnevno: http://babbha.blogspot.com
Can't Rain All The Time

PAUK_

Profesionalac

(10)

• »PAUK_« je muško

Datum registracije: 27.08.2002

• Poruku poslati

4

Subota, 11. Januar 2003

Citirano

Covjek se vecinom bori protiv svojih osjecanja tj. protiv samoga sebe...

Ovo je svojevremeno bio i moj odgovor. Dok se nisam zapito sta je covek ?
Dijela su uoblicene slike, a nijet sa kojim su cinjena njihov su duh.

maleccka

Zlatna sredina

(10)

• »maleccka« je žensko

Datum registracije: 24.07.2002

• Poruku poslati

5

Ponedjeljak, 13. Januar 2003

ma kao i sve navike...

Predviđanja u bilo kakvom obliku - nemam ništa sa tim!!! Ljudi se navikavaju lako samo na lijepe stvari, nisam mišljenja da se ljudi mogu navići na bilo kakvo loše stanje i smatrati ga nepromijenljivim. To je već letargija, na neki način. Sve je ipak malo i karakterna crta protiv koje optimizam ima neka od riješenja. Stvar izbora - ako mene pitate izabraćete osmjeh :]

Umjesto odgovora pitanje: Da li ljudi uopšte znaju živjeti na način kojim bi trebalo, široko, bez krivih osjećanja, sa samopoštovanjem, optimizmom i ljubavi koju u sebi nose, ponekad jako skrivenu? Ako je već nešto stvar navike, tada nije važno ko je kriv? za takvo šta, već treba porazmisliti o načinu riješavanja i mijenjanja svega što Vas baca u stanje nedostojno čovjeka.

Ono što zaista znam je da nismo u stanju napraviti mnogo velikih promjena, ali tvrdim da uvijek možemo iznova i iznova pobijeđivati sebe. (ne trebaš se boriti uvijek protiv svojih osjećanja, ali to je već vidim jedna od narednih tema..)

[SIZE=1]...Moj stari kofer opet miriše na sive ceste...[/SIZE]

Babbha

Profesionalac

(10)

• »Babbha« je muško
  • »Babbha« je zabranjen

Datum registracije: 23.07.2002

• Poruku poslati

6

Nedjelja, 19. Januar 2003

Gdze si Maleccka, bre ?

Emocionalne Navike? .... pa josh loshe... c c c c, kuda to ide ovaj svet?

Emocionalno bi, fakat, trebalo da prati duhovno i reversno, no to kod nas nece da moze izgleda, ili, da preuzmemo Americku filozoviju u vezi toga pa da emocionalno bude isto shto i korisno-beskorisno ?

Ovo drugo se kod nas u praksi pretoci, mislim, posebno kod jedno 90% zenskog sveta, mislim, ovog s Dinara tuda ovuda... :D
Dnevno: http://babbha.blogspot.com
Can't Rain All The Time

7

Utorak, 15. Juli 2003

lose emocionalne navike...

Citah predhodne postove i nigde ne nadjoj ni jednu losu emocionalnu naviku navedenu . Sve nesto uopsteno, govori se o sreci, optimizmu, ljudima, a ja se nadah saznacu ovde nesto vise i konkretnije o ovim navikama ( npr. koje navike spadaju u ovu grupu, kako se odviknuti njih, koje su lose, a koje su losije....etc)

Ja imam jednu, po mom misljenju, vrlo losu emocionalnu naviku, Lako se rastuzim :( Za cas posla! Zato ne volim rastanke i oprastanja, za mene su to prava mucenja.Pokusavam da se odviknem od toga, ne gubim nadu da cu jednoga dana uspeti!

Divim se ljudima koji ne dozvoljavaju da ih takva osecanja savladaju.

pozdrav
pink
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

Dado

Profesionalac

(10)

• »Dado« je muško

Datum registracije: 09.08.2002

• Poruku poslati

8

Utorak, 15. Juli 2003

Zavisnost od interneta ???
....da li si toliko dobar
da mozes mirno spavati.....

Administrator

Urednik foruma

(121)

• »Administrator« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

9

Utorak, 15. Juli 2003

Hajde nam to malo objasni, ne znam zasto stedis na recima, (ah, te chat navike). Daj da diskutujemo malo...

Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

Dado

Profesionalac

(10)

• »Dado« je muško

Datum registracije: 09.08.2002

• Poruku poslati

10

Utorak, 15. Juli 2003

he he he Kesi i ti ok hmm kako da pochnem . Chuo sam da u swedskoj postoji psihijatrisko odeljenje za lechenje zavisnosti od interneta, medjutim dovodi se u pitanje dali je zavisnost od interneta to jest konekcije samog protoka ili nekog ko je na internetu pa ga mi chekamo ... Tako da josh nije razjashnjeno da li postoji zavisnost od interneta
....da li si toliko dobar
da mozes mirno spavati.....

• »And_U_Price« je muško

Datum registracije: 28.07.2002

• Poruku poslati

11

Srijeda, 16. Juli 2003

Ma lijepo to reche prof dr Jovan Maric, da se covek moze slobodno definisati kao HOMO EMOTIONALIS! To znaci da su emocije sastavni deo ljudskog mentalnog sklopa i da na emocije niko nije imun! To dakako ima utemeljenje i u nauci, jer je za emocije odgovoran tzv. limbicki sistem koji se nalazi nravno u mozgu i koji je van svesne kontrole! Jedna zanimljiva stvar je da se u blizini te mozdane strukture nalazi i centar za miris te nas otuda razni mirisi najbolje mogu potsetiti na neka ranija emocionalna stanja! Siguran sam da vam se to desilo!

pozdrav
Sit Hungry Doesn't Believe

juskos

Profesionalac

(10)

• »juskos« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

12

Srijeda, 16. Juli 2003

Pozdrav

Juce sam na ovu temu napisao post ali u zadnjem trenutku je izaso problem sa konekcijom tako da moj post nije stigao do vas.

Pokusacu da ovu temu malo i ja protabirim.

Prvo u prethodnim postovima se navodi losa emocionalna navika.

Ja bi se zapito da li uopste emocija moze da bude navika. Navika je nesto sto se stice a emocije su nesto sa cime se radjamo i to vec postoji u nama samo je pitanje trenutka kako i kada ce one izaci iz nas i pokazati se.

Mislim da u sebi nosimo mnostvo emocija koje kada se nadjemo u nekoj situaciji budu pokrenute i mi prema tome dajemo odgovarajucu reakciju na situaciju u kojoj se nalazimo.

Ne verujem da emocije mozemo kontrolisati jer su one vec u nama i njih ne mozemo izbrisati ili ih na bilo koji nacin odstraniti od nas ali mozemo kontrolisati reakcije na postojece emocije.

Na nekom rastanku mozemo glasno plakati ili mozemo skrivati suze i plakati u sebi, mozemo se glasno smejati i pokazati tu srecu ili je mozemo sakriti jednim malim jedva primetljivim smeskom na usnama, mozemo se nekome glasno ljutiti iliti cak pokusati da ga izudaramo ili mozemo jednim prezirnim pogledom iskazati ono sto u tom trenutku mislimo...

Ovo su samo nekoliko primera kojih ima na stotine mislim da mozemo kontrolisati samo reakciju i premo tome dobiti epitet hladnokrvan ili plahovit...

Mislim da ce ovim postom ova rasprava dobiti malo bolji tok i zatrazio bih da forumashi iznesu svoja duboka razmishljanja na ovu temu....... :rolleyes:
Velicina jednog naroda se ne meri brojem ljudstva vec brojem alima

Social bookmarks