Niste prijavljeni

1

Subota, 03. Septembar 2005

Lounge & chill outMusic

Najkvalitetnija vrsta muzike koju mogu da vam preporucim je Lounge MusicA. Moze se nazvati New Age musikom ali ima korene u jazz musici i zivoj svirci koja je dominantna i u svim danasnjim numerama a koje su mahom izvedbe nekih starijih dobrih numera. Kako samo ime kaze Lounge musika je salonska muzika (lounge = salon, predvoje, hotelska sala). Znate one koktele ili vecere u hotelima gdje neki bend u pozadini svira neki bass jazz? Ono sto se vidja u filmovima kod nas toga nema. Drzim i da je ova muzika kao takva kod nas malo nepoznata. Pre svega jer je malo komercijalna, a Bogami i vrlo skupa (ako pricamo o originalima).

Za one koji su zaineresovani da cuju nesto, iz neba pa u njedra, preporucujem mozda nesto i najbolje sto danas se pravi u ovom zanru: Hotel Costes kompilacije (mixed by Stephane Pompougnac). Tip je francuz i preovladjuju francuske note, ali na njegovim kompilacijama se nadju raznorazni izvodjaci (medju kojima neretko budu i thievory corporation (izvodjaci chillout house pravca) koje mi je kiki moram da priznam jos odavno preporucila.

Ne znam da li se admin slaze sa upucivanjem na linkove za download. Ja bih na taj nacin svoj doprinos dao i na sve sto sam nasao raju uputio (a nasao sam puno puno toga). Sve je na webu, nikakav p2p ne treba (mada se sa p2p-om sve lakse nalazi).

Da ne zaboravim, svaka vrsa easy listening musice je dobro dosla ovde. U tim pravcima jos vrsna je brasiliana, latin hous muzika, i bilo koja druga varijacija modernog jazz zvuka (kao recimo taj od St. Germain-a sto je).

Ukoliko ima ljubitelja ovakve vrste muzike molim ih da se jave. I ukoliko imaju korisnih saveta neka ih samnom podele.
mogu ja da se potpisem i bolje...

orange

Učenik

(10)

• »orange« je žensko

Datum registracije: 19.01.2005

• Poruku poslati

2

Samo da se tuspasim kao jedan od ljubitelja chill outa... uh kako meni ta muzika godi, opusta me.. odlicno!
Eh, posto sad nemam puno vremena da ti nabrajam kakve stvari ja najcesce slusam, nabrojacu samo par imena a sutra dok iskopam par cd-a malo cu detaljnije o tome.

Uglavnom, Thievery Corporation su odlicni, Thierry David takodjer, Lemongrass...
Odlicni su naravno Buddha bar, Chill out in Paris, Sunset Ibiza chill out... ima toga jako puno.

Kad spomenu brasiliana, moram reci da je Da Lata jedna od meni najdrazih grupa, (valjda su grupa, nemam pojma :) )

Potrazi negdje po Kaazi ili DC++ ako vec nemas: "Cores", "Ponteio"... svidjece ti se sigurno.

Eto, toliko na brzaka od mene :D

p.s. ovaj Hotel Costes mi valja potraziti, nisam to slusala, hvala :)
...Najgore je biti stranac u svome plemenu...

3

Pre nego odem da spavam (+6 kod mene :) ) moram ti rec da sve sto si spomenula gore vec imam i da su sve jako dobre stvari. Ove kompilacije koje su serijske (buddha bar, cafe del mar, ibiza chillout.. ) imam u kompletima sve. Ma sta da ti kazem: 50,000 pesama pa vidi sta tu moze sve da se nadje, a ja sam pri skupljanju/kupovanju gledao da tu bude samo kvalitet (a na to nisam pazio samo kad je u pitanju domace, a toga nema ni 5% kod mene :) ).
Elem, kazem dobre su sve stvari sto si spomenula, a hotel costes kompilacija ti je must!!! ako imas dobru konekciju za download mogu da ti posaljem primerak ili dva kolko da cujes. P2P ne koristim jer ne mogu sa faxa tako da ja stvari slabije skidam, vec vise kupuje, ali sve sto moze na webu da se nadje dobro dodje. Kao sto rekoh na ovoj kompilaciji se nadju ovi izvodjaci koje si spomenula i mnogi drugi kao i sam autor kompilacija sa svojim (mahom francuskim) numerama.

Chillout lounge jazz latin deep... ma sve mesano zajedno.. sve moze... samo nek je standard kvalitet :)
mogu ja da se potpisem i bolje...

orange

Učenik

(10)

• »orange« je žensko

Datum registracije: 19.01.2005

• Poruku poslati

4

Nedjelja, 04. Septembar 2005

fingerse care, leti u PM inbox :D
...Najgore je biti stranac u svome plemenu...

Social bookmarks