Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

1

Utorak, 20. April 2004

MAC-OS

Upravo sedim za eMac racunarom i po prvi put radim na ovom MAC operativnom sistemu. Iskreno da vam kazem ne svidja mi se koliko windows.. mozda zato sto sam na windows navikao, ili zato sto je windows stvarno prakticniji. Neke grafike jesu lepse ovde... izgleda pomalo graficki 'sposobniji' ali vecini internet strana grafica MACa bas i ne pase... recimo evo forum ne mogu fino da iscitavam jer fontovi nekako se nisu uklopili.. pogotovu linkovi.. A vidim da ima i opciju dopunjavanja recenica pri tipkanju (van worda) ali mi to samo smeta.. pravi se pametan a niko ga ne pita :D. No sitne su to stvari.. komentarisem cisto onako na 'prvi pogled'. Evo smeta mi i to sto ovaj dizajnerski fino osmisljeni (ugriznuti) apple mis (prekriven providnom plastikom) ima samo jedan 'click'... nema levi desni... sve je u jednom kliku.. a povrsina je iz jednog dela.. a meni neobicno sto stalno pokusavam da kliknem desnu stranu :D...
Apple lab je otvoren za upotrebu 24/7 pa imam vremena da se naviknem.. al iskreno: nesto mi se ne navikava :D..

Kakva su vasa iskustva sa ovim kompijuterima i operatvnim sistemom? U poredjenju sa windowsom sta vi kazete?

A da.. moram reci: zvucnici ugradjeni u monitor su solidnog kvaliteta.. nije los zvuk... (al nista specijalno sad da bi mogli bez zvucnika :) ).

A odoh ja na stari xp.. ovde sam sedeo samo zbog pisanja ovog priloga ;)
mogu ja da se potpisem i bolje...

Tulumba4All

Profesionalac

(10)

• »Tulumba4All« je muško

Datum registracije: 04.09.2002

• Poruku poslati

2

Petak, 30. April 2004

Nisi napisao koja je verzija MAC-OS koju si koristio.
Pretpostavljam da je zadnja.

Moram da kazem da ni ja nemam puno iskustva na MAC-u. Par dana provedeno radeci u photoshop-u i to je to. Moja iskustva su malo bolja nego tvoja.

Meni se licno svidelo kako koriste Dialog box-ove. Kod Windows-a me nervira sto su standardni dijalozi sa dugmicima "Yes", "No" i "Cancel", sto u principu ne znaci nista dok ne procitas poruku. Kod MAC-a dugmici predstavljaju akcije, a ne odgovore. Tako npr mozes imati dugmice "Save" i "Don't save". Intuitivno je jasno sta znace bez citanja poruke. Poruka je naravno tu da objasni dijalog u vise detalja.

Evo odlicnog site-a koji se bavi poredjenjem MAc-OS-a i Windows XP-a http://www.xvsxp.com
Tulumba4All je dodao/la ovu sliku:
  • save-panther-full.jpg
... And Tulumba for all
[SIZE=1]If you can't convince them, confuse them.

A fanatic is one who can't change his mind and won't change the subject

[/SIZE]

3

Subota, 17. Juli 2004

Citirano

Orginalno od Tulumba4All
Nisi napisao koja je verzija MAC-OS koju si koristio.
Pretpostavljam da je zadnja.

Evo me opet na apple racunaru samo da bih proverio koja je verzija operativnog sistema u pitanju.. eto pade mi na pamet (posle ovoliko vremena :D). Cinjenica da nisam od proslog puta kad sam pisao onaj uvodni post pa sve do danas sedeo za jednim od ovih (ovakvih) racunara jasno govori koliko ih 'preferiram' u odnos na tradicionalni windows :).

Elem, verzja je X panther (Apple Mac OS - X panther).. sad ti reci meni jel to zadnja posto nisam bas 'into it' kad se radi o apple & mac tehnologiji.. koliko skontah ovo je verzija 10.3 a sledeca je tiger (10.4) i jos uvek nije na trzistu (valjda)..

Sto se tice onih prozorcica u windowsu ja ti moram reci da je ta prednost (ili falnika zavi si koji se operativni sistem posmatra) vrlo relativna.. meni recimo nista ne predstavlja.. Sta vise cak mi ono u windowsu i odgovara, jer gotovo uvijek znam sta me pita tako da ne moram ni da citam a i u vecini slucajeva windows sam obelezava koji odgovor se treba dati tako da je dovoljan samo slepi klik na enter i prozorcica vise nema (naravno da ne treba se uvijek i u svim situacijama ovo praktikovati ali kazem generalno je tako).

Cak ni forum (kao ni vecina drugih sajtova) nije potpunosti optimiziran za safari na macu tako da ne izgleda bas onako kako je predvidjeno da izgleda.. izgleda malko grublje... ili je to mozda zbog svih finih detalja koji su sastavni deo ovog OS-a pa sve sto nije primereno tim detaljima izgleda pregrubo. Ali ono sto mi se svide posebno, a vezano je za forum, to je mala ikonica/logo koja stoji ispred url-a (u address baru) u obliku inicijala naseg grada NP koje lijepo izgleda (oba slova bijela, N oiviceno plavom bojom, a P narandzastom i stoji malo nize od N). Ja to ne primetih na windowsu i bas bi bila fora da to postoji i tamo a ja ovde u prazno pisem nesto sto svi vev znaju :D.. al cini mi se da to nema (jer ga nisam primetio). To je svakom slucaju nesto lijepo..

Kad bih se navikao na ovaj sistem verovatno bi mi se svidjao. Ali mislim da je windows ipak najprimereniji sveobuhvatnim potrebama i najsposobniji da iste na najprimereniji nacin zadovolji. Moze se reci da je to sve individualno, al ako posmatramo globalno onda windows definitivno kolo vodi...
mogu ja da se potpisem i bolje...

Mikov_sin

Zlatna sredina

(10)

• »Mikov_sin« je muško

Datum registracije: 24.10.2002

• Poruku poslati

4

Subota, 17. Juli 2004

MAC OS 8.6

Pozdrav

Vidim prica se o MAC-ovima, pa rekoh ako neko naidje na bilo kakav program za obradu fotograija za ovu verziju bio bih zahvalan.
[SIZE=3]
A HEAD
[/SIZE]

Chonbey

Zlatna sredina

(10)

• »Chonbey« je muško

Datum registracije: 10.03.2004

• Poruku poslati

5

Srijeda, 05. April 2006

Citirano

Orginalno od fingersbroken
A odoh ja na stari xp.. ovde sam sedeo samo zbog pisanja ovog priloga ;)

Od danas mozes da koristis XP i na Mac-u ;)

Apple podrzava MS XP
Solve it. Solve it quickly, right or wrong. If you solve it wrong, it will come back and slap you in the face, and then you can solve it right

bux_ludvig_np

Zlatna sredina

(10)

• »bux_ludvig_np« je muško
  • »bux_ludvig_np« je zabranjen

Datum registracije: 02.01.2003

• Poruku poslati

6

Srijeda, 24. Maj 2006

prije neki dan sam kupio za 35 eur Mac ... al problem je sto u pazar nemogu da nadjem Softwer za njega ... da nema neko sa Foruma mozda ..
bux_ludvig_np je dodao/la ovu sliku:
  • MAC.jpg
Rekao je Allahov Poslanik Muhammed,a.s.,: " Iskoristi petero prije peteroga; mladost prije starosti, zdravlje prije bolesti, bogatstvo prije siromastva, slobodno vrijeme prije zauzetosti i zivot prije smrti. "

Social bookmarks