Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Jahja

Profesionalac

(10)

• »Jahja« je muško

Datum registracije: 15.08.2007

• Poruku poslati

21

Nedjelja, 09. Novembar 2008

Stvarno smo mi nekakav cudan narod, mi uspemo da se posvadjamo, izvredjamo... oko ovakvih tema. Mi smo za podrobno ispitivanje. I to sto pre.
Svi smo Allahovi i svi se Njemu vracamo.

KAT-EYZ

Početnik

(10)

Datum registracije: 20.08.2008

• Poruku poslati

22

Nedjelja, 16. Novembar 2008

Cao Jahja,

I calll my mother MAMA, it's warmer and more loving. If I'm very upset with her I'll call her Mother/Majko.

How ya doin', I'll write you tomorrow.

Later Handsome ;)

GOD be with you!!

KATZ
" WHEN SOMEONE SHOWS YOU WHO THEY ARE THE 1st TIME, BELIEVE THEM !!!!!

Manager

Profesionalac

(10)

• »Manager« je žensko
  • »Manager« je autor ove teme

Datum registracije: 31.07.2003

• Poruku poslati

23

Ponedjeljak, 17. Novembar 2008

Vala Jahja u pravu si, ne verujem da ovo ima idje na svijetu da se ovako svoj narod posvadja za sta?! NI ZA STA! Nemam rijeci ne daj Boze i na samu pomisao kako bi bilo da se radi o necem VELIKOM ne znam kakav bi to odjek dozivjelo, i ko sa kim svoj sa svojim... strasno
Ne mijenjaj vjecno za prolazno!

• »Sultan Bosniack« je muško

Datum registracije: 31.01.2009

• Poruku poslati

24

Srijeda, 04. Februar 2009

Majko i babo su naše izvorno Bošnjačko... Tata i Ćale su uglavnom srpskog porijekla, a mama je već nekako međunarosno i nije opasno koristit, za razliku od tata, ćale, keva i td. Meni je strašno kad čujem nekog Bošnjaka tako da govori.... Dodat ću još ovo... Isto tako mi je jako neshvatljivo da jedan Bošnjak može da kaže mleko, dete, belo, hleb i dr., za razliku od dvesta, mesec, takođe, istorija - što je u sklopu bosanskog jezika sandžačkog dijalekta ...
Sandžački sajt bez cenzure...

http://sandzakpress.net/

Kerber

Učenik

(13)

• »Kerber« je muško

Datum registracije: 25.07.2005

• Poruku poslati

25

Petak, 06. Februar 2009

Hehe

Babo i Majko po Pazarski!!! A ovo Mama , Tata .. pas i kravata ratata nekako nismo navikli :)))
My soul is painted like the wings of butterflies

Edisa

Početnik

(10)

• »Edisa« je žensko

Datum registracije: 26.10.2007

• Poruku poslati

26

Utorak, 10. Februar 2009

ja vala sve mama, mamo... mamice
sem kad me nesto naljuti, onda je zovem majko, tako i ona zna, da mi nije nesto bas sve pravo X(

Meni je ovo stvarno sve smijesno, i cudno da se pojedini jezu, kad neko zove roditelje tata i keva...

Sta to ima veze, svako svoj nacin, trebamo da budemo malo toleratniji sto se toga tice, to su sitnice, ima drugih stvari kojima bih vise trebali pokloniti paznje.

sanjin-020

Zlatna sredina

(42)

Datum registracije: 14.05.2009

• Poruku poslati

27

Utorak, 26. Maj 2009

Citirano

Orginalno od Edisa
ja vala sve mama, mamo... mamice
sem kad me nesto naljuti, onda je zovem majko, tako i ona zna, da mi nije nesto bas sve pravo X(

Meni je ovo stvarno sve smijesno, i cudno da se pojedini jezu, kad neko zove roditelje tata i keva...

Sta to ima veze, svako svoj nacin, trebamo da budemo malo toleratniji sto se toga tice, to su sitnice, ima drugih stvari kojima bih vise trebali pokloniti paznje.

Mozda je bezveze posle tri mjeseca da nacinjem ponovo ovu temu, ali sam morao da reagujem.

Nisu ovo Edisa sitnice. Naprotiv. Od toga kako se obracas svojim roditeljima zavisi i moze se nazreti kolikio ga postujes, cijenis i volis. Osim toga to je dio tvog identiteta, znak prepoznavanja. I treba da se jezi svaki onaj koji cuje, a kamoli izgovori tata, cale, kevo...

Sto se mene tice MAMA ili MAJKA, i jedno i drugo je ok. Ja jedino pravim razliku, kada sam u nekoj frci i muci onda joj se obracam sa MAJKO, a kada je sve u redu onda MAMA.
Jedne prilike pitali Poslanika s.a.w.s:
"Može li vjernik biti kukavica? - Da! – odgovori Poslanik s.a.w.s.
- Može li vjernik biti škrtica? - Može! - odgovori Poslanik s.a.w.s
- A može li vjernik biti lažov? - E to ne može!... – odgovori Božiji Poslanik s.a.w.s.” (hadis biljezi Malik)

HANY

Učenik

(10)

• »HANY« je žensko

Datum registracije: 22.04.2009

• Poruku poslati

28

Utorak, 26. Maj 2009

Meni je bas lepo kada neko zove MAMA..

I ja tako zovem-MAMA...

Islamm!

Učenik

(10)

• »Islamm!« je žensko

Datum registracije: 23.05.2009

• Poruku poslati

29

Srijeda, 27. Maj 2009

Ja zovem mama, ali mi je nešto toplije i ljepše MAJKO... Majka je nešto najljepše što nam je Uzvišeni Gospodar podario. To je najnežnije biće koje je tu uvijek kada nam je potrebno...
"Moj Allahu, Gospodaru, u Tebi je radost svaka, neka rijeke din Islama teku širom mog Sandžaka!"

Social bookmarks