Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

global

Zlatna sredina

(10)

• »global« je žensko
  • »global« je autor ove teme

Datum registracije: 15.11.2005

• Poruku poslati

1

Petak, 19. Maj 2006

Mala Aisa ide u Blace ?!?

Sigurno se mnogi iz Novog Pazara secaju deteta koje je pronadjeno pre 13 meseci kod tunela, put koji vodi ka Ribaricu. Napusteno, tek rodjeno, zensko dete...Nije se utvrdilo ko su bioloski roditelji devojcice...Tako da je ona ostala u Zdrastvenom centru Novi Pazar, dok je drzava ne dodeli hraniteljskoj porodici. O njoj su brinuli svi zaposleni u Zdrastvenom centru, a posebnu paznju joj je poklanjao bracni par, koji je dugo u braku i nema dece.Naravno taj isti bracni par je zeleo da usvoji devojcicu, dalo joj ime Aisa (Ajsa) i obezbedjivalo sve sto treba jednoj bebi.
... Ceka se odgovor da li ce dete pripasti njima...
Kad eto ironije... Doneta odluka da devojcica ide u Blace, porodici Krstic...................
Politika jeste umesana u sport, u muziku...ali da li cemo dozvoliti da politika kroji sudbinu bebi koja ne moze da se brani, a opet sa druge strane nema ni koga da je brani, kad su je pojedinci prodali?!
Tuga...Dati dete tek tako...Ona se ipak zove Aisa, pronadjena je u nasim krajevima, tu treba i da ostane. Sutra ljudi iz Zdrastvenog centra organizuju mirni protesni skup-da mala Aisa ne ide za Blace.
Dajem im svoju punu podrsku i nadam se da ce se ovaj narod osvestiti jednom za svagda.
Deca nisu za prodaju!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
misli globalno-deluj lokalno

Sandokan

Profesionalac

(10)

• »Sandokan« je muško
  • »Sandokan« je zabranjen

Datum registracije: 12.12.2003

• Poruku poslati

2

Subota, 20. Maj 2006

Javljajte kad che dochi murija da je preuzme ,da blokiramo sve zhivo!!
Pazare jedini ,pazaree jedinii najboljiiiii, oooo ooooo oooooo ooooooo!!!!![/URL]

Babbha

Profesionalac

(10)

• »Babbha« je muško
  • »Babbha« je zabranjen

Datum registracije: 23.07.2002

• Poruku poslati

3

Subota, 20. Maj 2006

Hej!

Uvek sam hajo tvoje predloge na "prvu"... :D
Dnevno: http://babbha.blogspot.com
Can't Rain All The Time

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

Datum registracije: 04.01.2005

• Poruku poslati

4

Subota, 20. Maj 2006

Citirano

Orginalno od Sandokan
Javljajte kad che dochi murija da je preuzme ,da blokiramo sve zhivo!!

Ako ne postoji drugi nacin,onda svakako trebamo spreciti to.
Neshvatljivo je(ustvari shvatljivo je ali tome trebamo stati na put)da dete ostavljeno u bolnici u Pazaru usajaju neki iz Blaca ako vec postoji par iz Pazara!!!!Ali to je jos jedan nacin izivljavanja nad nama u svakoj situaciji,na svakom polju...da nam pokazu da mou sve.
Negde se mora stati tome na put.I shodno tome u potpunosti podrzavam Sandokanov predlog,jer u Srbiji na silu se jedino silom mozete odbranit.
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

global

Zlatna sredina

(10)

• »global« je žensko

• Poruku poslati

5

Subota, 20. Maj 2006

U nedelju 21.05. oko 18 casova je mirni protesni skup...Da se spreci da mala Aisa ode nepoznatoj porodici...Inace ona je ovih dana bolesna, mozda je i osetila svu tu uzasnu situaciju...Zelim joj brz oporavak...I najlepse detinjstvo, kakvo zasluzuju sva deca.

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

Datum registracije: 04.01.2005

• Poruku poslati

6

Subota, 20. Maj 2006

Citirano

Orginalno od global
U nedelju 21.05. oko 18 casova je mirni protesni skup...

Gde je taj protestni skup?
Zaista se treba okupiti sto vise ljudi i neka svako povede sto vise gradjana kako bi videli da nam se ne mogu oduzimati nasa deca.
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

global

Zlatna sredina

(10)

• »global« je žensko

• Poruku poslati

7

Nedjelja, 21. Maj 2006

Skup ce svakako proci centrom grada.
Nisam uspela da dobijem vise informacija veceras. Sutra se javljam sa tacnim podacima da vas obavestim.
Danas sam videla samo automobil koji je preko razglasa pozivao na protest.Videcemo sta ce se dalje odvijati.

zuti cvijet

Profesionalac

(10)

• »zuti cvijet« je žensko

Datum registracije: 24.01.2006

• Poruku poslati

8

Nedjelja, 21. Maj 2006

Da se Allah smiluje tom djetetu.
‚‚Malom Radojici su zabijali dečake pod nokte" (nepoznata djevojčica u pismenom zadatku iz srpskog jezika)

Sting Lady

Profesionalac

(10)

• »Sting Lady« je žensko

Datum registracije: 07.08.2005

• Poruku poslati

9

Nedjelja, 21. Maj 2006

Danas je na centru, otprilike u isto vreme, odrzan protest, prilichno miran, zbog svega toga. Nisam uspela da chujem shta su govorili, nije bilo puno naroda, ali svi su aplauzima i uzvicima podrzavali to shto je neki chovek govorio. Ochigledno je da je ljudima stalo...

Jedan dechak je nosio transparent na kome je pisalo: "Nismo je RODILI, ali smo je ODGAJILI!"

Ima u meni tmine,
no ima u meni i vedrine,
i moja divna sloga.

global

Zlatna sredina

(10)

• »global« je žensko

• Poruku poslati

10

Utorak, 23. Maj 2006

Ljudi iz Zdrastvenog centra su bili kod Sulja i izlozili svoje nezadovoljstvo da se Aisa posalje u Blace...Videcemo ishod toga, samo da ne bude - obecanje - ludom radovanje....
Takodje su bili i kod Muftije Zukorlica, koji je rekao da ce preuzeti sve mere da devojcica ostane u Novom Pazaru i da se dodeli porodici iz Novog Pazara.
Inace mala Aisa je i dalje bolesna, pa su dolazili i doktori iz Kraljeva da je pregledaju (da li zbog dobre volje ili sto ne veruju nasim doktorima) i konstatovali da ima zapaljenje uva, sto je doprinelo to sto ona stalno boravi u zatvorenoj prostoriji.
Nadam se da ce ljudi koji MOGU pomoci i da ce mala Aisa konacno imati normalno detinjstvo.

ajla

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 05.03.2006

• Poruku poslati

11

Srijeda, 24. Maj 2006

Daj boze da ostane u Novom Pazaru jer to i zasluzuje to neduzno dete. Nadam se da ce uskoro mala Ajsa imati bezbrizno i srecno detinjstvo kao ostala deca. I da nece osetiti nedostatak bioloskih roditelja.

Jaeger

Zlatna sredina

(10)

• »Jaeger« je muško

Datum registracije: 02.07.2003

• Poruku poslati

12

Srijeda, 31. Maj 2006

Bash sada kontam, da li je ova djevojchica josh u Pazaru.
Basimi veririm, Sancakin bir tasi vermem!

harunh

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 14.09.2005

• Poruku poslati

13

Srijeda, 31. Maj 2006

Selam

RADNICI ZDRAVSTVENOG CENTRA NEGODUJU

NOVI PAZAR - Radnici Zdravstvenog centra saopštili su danas da je predsednik opštine Novi Pazar Sulejman Ugljanin izigrao obećanje da će osoblje Dečijeg odeljenja odlučivati o sudbini devojčice, koja je pre 13 meseci pronadjena pored puta nadomak Novog Pazara. “I pored javnog obecanja, Ugljanin je izigrao naše poverenje u odlučivanju ko će usvojiti devojčicu i odluku je doneo sam, dodelivsi je porodici koja je nikada nije videla a kamoli obišla”, navodi se u ovom saopštenju.

http://www.radiostoplus.com/vesti.html

Ko zna sta vise dajte.
Hvala Allahu dz. s. Koji je dao da se nadjem na pravom mjestu kad je bilo najpotrebnije! :klanja:

Sandokan

Profesionalac

(10)

• »Sandokan« je muško
  • »Sandokan« je zabranjen

Datum registracije: 12.12.2003

• Poruku poslati

14

Četvrtak, 01. Juni 2006

kako je providno ovo eSPedE namjeshtanje!! 8)
Pazare jedini ,pazaree jedinii najboljiiiii, oooo ooooo oooooo ooooooo!!!!![/URL]

smeker

Profesionalac

(10)

• »smeker« je muško

Datum registracije: 13.09.2004

• Poruku poslati

15

Četvrtak, 01. Juni 2006

Neznam kojoj porodici je otisla devojcica ali stoji cinjenica da su za tu devojcicu najzasluzniji iz zdravstvenog centra!!!

Sandokan mozes li objasniti tvoj komentar?! O kakvoj se namestaljci radi??? ?( 8o :rolleyes:

jare

Početnik

(10)

• »jare« je muško
  • »jare« je zabranjen

Datum registracije: 01.06.2006

• Poruku poslati

16

Četvrtak, 01. Juni 2006

Izolovano od situacije male devojcice moram da se sazalim i na situaciju svih nas (nasih ljudi) dole. Zalosno je koliko su se politika i mrznja uvukle u svaki deo naseg zivota. To ide toliko daleko da bismo i zivota neduznih mogli da ignorisemo da bismo zastitili sitne stranacke ili licne interese ili da bismo iz mrznje drugom napakostili. Nismo u stanju ni oko tih stvari koje bi trebale da izazovu najhumanije iz nas da se okupimo i da delujemo zajedno. Cak i u takvoj situaciji mozemo da se stranacki delimo i jedni druge na racun sitnih politickih poena ili iz stranacke mrznje optuzujemo.
Ja mislim da bi nam najvaznije bilo da se probudimo i stvari oko sebe realno sagledamo. Tad bi poceli da resavamo probleme a prestali jedne druge da prozivamo i napadamo. Tad neduzni ne bi patili dok mi krive drine ispravljamo... Tad bismo bili odgovorni i dobri i tad bismo mogli bar nesto za one kojima je pomoc potrebna da ucinimo. Ovaj put nismo uspeli ni taj ispit da polozimo..

Spain

Profesionalac

(10)

• »Spain« je muško
  • »Spain« je zabranjen

Datum registracije: 04.09.2005

• Poruku poslati

17

Petak, 02. Juni 2006

Evo jedne priče koja je moguća da se desi u situacijama usvajanja djeteta. Govoriću o njoj hipotetički, jer ne bih da nekog optužim, a veoma je moguća da se desi.

Naime, odlučite se da usvojite neko dijete i javite se u Centar za socijalni rad na razgovor oko toga. Nakon toga određena komisija provjerava da li vi ispunjavate potrebne uslove za usvajanje djeteta i ako se uspostavi da ispunjavate uslove onda možete biti kandidat za usvajanje.

Međutim, ako neko želi da malo zaradi love, a član je komisije ili je u "jakoj vezi" za članovima te komisije, onda se fino i prijavi kao još jedan kandidat za usvajanje djeteta i komisija ispita i njega da li ispunjava uslove za usvajanje djetata.

Sada postoje dva kandidata za usvajanje jednog istog djeteta. Na komisiji je sada da odluči kome će dijete dodijeliti.

Onda ovaj što se drugi prijavio kandidat fino dođe kod vas i ponudi vam da za neku određenu sumu novca odustane od kandidature. Dakle, ako mu date neku sumu noca on odustaje i dijete je sigurno vaše, a ako ne platite novac, onda će oni ići do kraja.
Ako imate jaku želju za tim djetetom onda oni više i zatežu.

U ovom slučaju sa Aišom, može da se desi i to da se neko "politički" zainati i odradi sve "po protokolu i zakonu" i jednostavno ne dozvoli malom Aiši da ostane ovdje, jer su se i političari uključili u slučaj.

U svakom slučaju nedokazano tvrditi da je Dr. Sulejman Ugljanin "dodijelio" dijete tom centru u Blacu je zaista politički zlonamjerno. On je vjerovatno pokazao dobru volju da pokuša Aišu zadržati ovdje, ali je pitanje koliko je u stanju da to i ostvari.

Dakle, zaista smiješno postaje za svaku stvar optuživati Dr. Sulejmana Ugljanina. Oni vicevi tipa: "Pokvario mi se bojler, ovo je Suljo kriv." izgleda prestaju više biti vic, već realno ljudi za svašta optužuju Predsjednika Opštine.

Volio bih kada bi Aiša pripala toj porodici iz Novog Pazara koja je izrazila želju da je usvoji, nadam se da će u tome i uspjeti, inšallah.

Hvala.
[SIZE=5]ZELENO, VOLIM TE![/SIZE]

galaksija

Profesionalac

(10)

• »galaksija« je žensko

Datum registracije: 09.10.2005

• Poruku poslati

18

Petak, 02. Juni 2006

Tuzno za ovu djevojcicu ;(
Zelim da joj Allah podari veliku srecu u zivotu.....
Ako kliknete OVDJE nista se nece dogoditi :D

Nisam stvarna.Ja ne postojim.Ja sam laz....varka....vidis me samo uz pomoc Lysergic Acid Diethylamide

zuti cvijet

Profesionalac

(10)

• »zuti cvijet« je žensko

Datum registracije: 24.01.2006

• Poruku poslati

19

Petak, 02. Juni 2006

Čuh od nekih ljudi koji su navodno razgovarali sa odgovornima iz centra za socijalni rad da nikad nije bilo govora da Ajša ide u Blace i da je čitava ta priča izmišljena. Takođe kažu da ne postoji nikakva porodica Krstić ili Krstivojević koja je uključena u to. Po zakonu, Ajša bi trebalo da ide u Beograd u Zvečansku i ceo problem je u tome a o odlasku u Blace nema ni govora. Da li je to istina, zaista ne znam, samo prenosim ono što sam čula.
Dobro ovo sve prokomentarisa Jare... Ni takve stvari ne mogu da prođu bez politike...
Zna li neko šta se u međuvremenu desilo?
‚‚Malom Radojici su zabijali dečake pod nokte" (nepoznata djevojčica u pismenom zadatku iz srpskog jezika)

sarajka_

Početnik

(10)

Datum registracije: 06.04.2006

• Poruku poslati

20

Utorak, 06. Juni 2006

Jadna djevojcica,da joj Allah pomogne!

Posto je curica bosnjakinja bilo bi pravednije da se da bosnjackoj porodici..ili ce dozvoliti da malu Aisu prekrste u neku Mariju ;(

Social bookmarks