Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Spain

Profesionalac

(10)

• »Spain« je muško
  • »Spain« je zabranjen

Datum registracije: 04.09.2005

• Poruku poslati

141

Petak, 03. Mart 2006

Citirano

Orginalno od limited
Jedan jedini zvanicni pravopis.
Pravopis srpskog jezika.
Kazem po najnovijem, jer se cesto menja i koriguje, tako da je sada pravilno reci na oba nacina, a ranije je pravilno bilo samo jedan oblik, i to "u Rasci". :D

Nije to jedan jedini zvanični pravopis. Ima još masa zvaničnih pravopisa. Neki od njih su: mađarski, crnogorski, bosanski, itd.

Evo ja se recimo, kao Bošnjak, upravljam po pravopisu maternjeg, bosanskog jezika. Fala Bogu i zvanično je priznat i evo uvodi se u škole.

Hvala.
[SIZE=5]ZELENO, VOLIM TE![/SIZE]

moivre

Učenik

(10)

• »moivre« je muško

Datum registracije: 10.07.2005

• Poruku poslati

142

Petak, 03. Mart 2006

Pre nekog vremena...

... (dok su video kasete bile jos u modi) sam svratio u neki video klub. Razgledao sam kasete i upitao devojku koja je radila u klubu i koja je bytheway izgledala vrlo pristojno, da li zna kakav je film koji sam hteo da odaberem (ne secam se vise koji je bio) na sta mi je ona odgovorila:

"Ta' ti film zakovava".

Odustao sam od filma odmah i vise nikad nisam usao u taj video klub. ?( ?( ?(
Mens sana in corpore sano!

Spain

Profesionalac

(10)

• »Spain« je muško
  • »Spain« je zabranjen

• Poruku poslati

143

Petak, 03. Mart 2006

Zasto takva reakcija? xx(

Hvala.

moivre

Učenik

(10)

• »moivre« je muško

• Poruku poslati

144

Petak, 03. Mart 2006

Smatram...

... da je osoblje u nekoj firmi neka vrsta ogledala za tu firmu xx(

Spain

Profesionalac

(10)

• »Spain« je muško
  • »Spain« je zabranjen

• Poruku poslati

145

Petak, 03. Mart 2006

I sta si ti u ovoj situaciji, koju si naveo, vidio? Sta ti je ogledalo reklo?

Hvala.

moivre

Učenik

(10)

• »moivre« je muško

• Poruku poslati

146

Petak, 03. Mart 2006

Nisam...

... imao nameru da pravim neku diskusiju svojim postom ali kad vec trazis mogu da ti kazem - nema opravdanja za nepismenost na nasem podrucju i u danasnjim uslovima zivota. Svi imaju mogucnost da zavrse bar osnovnu skolu i da nauce da se izrazavaju.

Drugi je problem sto je u Pazaru mnogima neprijatno da se izrazavaju pravilno jer to odudara od onoga sto rade njihovi drugovi i samim tim se ne "uklapaju" u drustvo.

Moras priznati da ovaj "pazarski" nacin izrazavanja nema veze sa bosanskim jezikom za koji su jos u staroj Jugoslaviji govorili da je najispravniji u grupi "srpsko-hrvatskih" jezika.

Molim i drugi put. ;)

nevidljivi

Zlatna sredina

(10)

• »nevidljivi« je muško

Datum registracije: 10.01.2006

• Poruku poslati

147

Petak, 03. Mart 2006

da se slucajno gospodja nije salila kad je rekla "zakovava".ima njih koji se znaju pravilno izrazavati alji haju da lupnu po koju.

admir pecanin - novi pazar sai baba
shirdi sai baba - sathya sai baba - novi pazar sai baba

Spain

Profesionalac

(10)

• »Spain« je muško
  • »Spain« je zabranjen

• Poruku poslati

148

Subota, 04. Mart 2006

Forum i jeste da bi se diskutovalo. Dakle, samim upisom posta na Forum pocinje se diskusija, jer ovo nije Blog. :) Bitno je da je diskusija u okviru teme i da je na nivou, dakle da je konstruktivna.

Mene je zacudila tvoja reakcija na izrazavanje te djevojke. Reagovao si kao da je nesto ukrala, opsovala, neuljudno se ponasala, kao da je nekog ubila, dakle kao da je neku negativnost uradila.

Imam osjecaj da si pismenost ili nepismenost uzeo kao neku ljudsku vrijednost.

Gramatika, kao i sam jezik i govor sluze tome da uokvire neka pravila i okvire u kojima bi trebala forma medjusobnog razumijevanja i komunikacije da se krece. Dakle, sam govor, jezik i gramatika nisu sustina komunikacije i razumijevanja. To je samo forma. A znamo da je forma u sluzbi sustine.

Ako li pak formu postavimo kao neku vrhunsku vrijednost, odnosno, ako se skoncentrisemo samo na formu zanemarujuci sustinu necega onda mi uopste i ne shvatamo cemu ta forma sluzi. Zar ne?

Tako je u svemu, ne samo u gramatici, jeziku i govoru.

U ovom tvojem slucaju, kao i u svakom drugom gramaticko-jezickom slucaju se radilo o nepravilnoj, odnosno pravilnoj formi, sto ne znaci da sustina nije neispravna, vec samo forma i to u odnosu na normative koje je neko osmislio, ljudi prihvatili i poceli prakticno primjenjivati. Dakle, neko je uveo taj standard, sto ne znaci da to nije izmjenjivo, zar ne?

Dakle, Gramatiku ne treba uopste uzimati za "ozbiljno", jer to je neko ko voli da dojmi govorom, ko voli da manipulise, ko juri za prestizom, sminkom, itd. isforsirao i uveo u ljude kao neku vrijednost, a ona to ustvari nije. Gramatika, govor i jezik dobijaju svoju vrijednost od sustine, a me od forme. Dakle, sama forma nista ne znaci, ama bas nista, u tom vrijednosnom smislu, ali opet sustina se ne moze iskazati bez nje, mora forma postojati i naravno svaka forma zahtijeva pravila u okviru kojih se krece.

Vjerovatno si cuo da ima ljudi koji se razumiju i bez rijeci, bez govora, itd. Jednostavno su razvili svoje razumijevanje na tako visok nivo da im ta forma govora i gramatike nije uopste ni potrebna. Forma neka je jos uvijek tu, ali je svedena na minimum, isaretom, grimasom, pokretima, itd.

Dakle, mi bismo se trebali skoncentrisati na sustinu necijeg govora, a ne na formu.

Primjera radi uzet cemo mlijeko u tetrapaku. Tetrapak mlijeka je forma, a samo mlijeko je sustina. Oni koji se u mlijeko ne razumiju oni onda "padaju" na formu. Ko sareniji, ubjedljiviji, privlacniji tetrapak ima taj ce bolje "uvaliti" svoje mlijeko. U ovom dakle slucaju cilj je "uvaljivanje" mlijeka, a ciljna grupa su oni koji se u mlijeko ne razumiju.

Oni koji se pak u mlijeko razumiju ne "padaju" na formu, vec tacno znaju sta je kvalitetno mlijeko i to traze. U tom trazenju nikakva forma ih nece zavarati, jer oni gledaju mlijeko, a ne tetrapak. Pa se moze desiti da se kvalitetno mlijeko nadje u "ruznom" tetrapaku, a da se veoma lose mlijeko nadje u "predivnom" tetrapaku.

Samo onaj koji se ne razumije u mlijeko moze reci samim pogledom u tetrapak: "Pih! To mlijeko nista ne valja!",a da uopste i ne zna kakvo je mlijeko unutra. A onda ce uzeti neko mlijeko u "privlacnom" tetrapaku i reci: "E ovo je dobro mlijeko!"

Nadam se da sam bio jasan. Ako ima necega nejasnog, pa tu smo da razjasnimo, da komuniciramo, itd. :)

Dakle, ova tema je vezana za tetrapak (formu). Kakvi su standardi, kako je po tim standardima pravilno, kako ne, itd. Ali ovo nije tema o mlijeku. :)

Vjerovatno si tu djevojku u potpunosti razumio sta je htjela reci, zar ne?

Hvala.

Root

Profesionalac

(10)

• »Root« je muško

Datum registracije: 01.06.2003

• Poruku poslati

149

Subota, 04. Mart 2006

Citirano

Orginalno od moivre
...
"Ta' ti film zakovava".

Odustao sam od filma odmah i vise nikad nisam usao u taj video klub. ?( ?( ?(

Ala se neko biginiše. :D

moivre

Učenik

(10)

• »moivre« je muško

• Poruku poslati

150

Subota, 04. Mart 2006

Cini mi se...

Citirano

Orginalno od Spain

Dakle, mi bismo se trebali skoncentrisati na sustinu necijeg govora, a ne na formu.

... da je naslov ove teme "Malo gramatike ne skodi" a ne "Sustina necijeg govora" i upravo zato sam napisao ono sto sam napisao. Pravilno izrazavanje jeste definitivno jedna od (ali samo jedna od mnogih) ljudskih vrednosti, prihvatio ti to ili ne.

Citirano

Orginalno od Spain

Nadam se da sam bio jasan. Ako ima necega nejasnog, pa tu smo da razjasnimo, da komuniciramo, itd. :)

Slazem se da treba da komuniciramo, ljudi su socijalna bica, sposobna da komuniciraju na visem nivou od zivotinja 8) . Bytheway, sve mi je jasno sta ti kazes samo brate mnogo ti dugacko i nepotrebno to objasnjavanje.

Citirano

Orginalno od Spain

Vjerovatno si tu djevojku u potpunosti razumio sta je htjela reci, zar ne?

Razumeo sam, prijatelju, sve sto je rekla ili sto je htela da kaze. Rodjen sam u Pazaru tako da razumem i one najstarije bike (iliti nane) koje govore onim arhaicnim jezikom koji se koristio pre sto godina (a cini mi se da je on pravilniji od ovog "ćaršijskog" sto ga koristi veliki deo omladine u Pazaru o| ).

Sta ces, skola vise nije u modi. o| o| o|

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

151

Subota, 04. Mart 2006

Malo gramatike svakako ne škodi, al nije od presudnog značaja da bi se na osnovu tog nedostatka opredelili da s nekim komuniciramo ili ne. Mislim da je to suština onog zbog čega je reagovao Španjolac.

Mnogo jači razog za "neulaženje u video klub" je kad vam neko gramatički savršeno ispravno kaže da se radi o odličnom filmu za neki piratski bioskopski snimak dvočasovne dosade (a uz to kopiranog na iskrzanoj i umašćenoj kaseti, uz manifestaciju neprestanog treperenja slike do trenutka kad video glave vašeg videorikordera totalno zaprljaju pa vam je neophodna intervencija videoservisera), spakovanom u primamljivoj kutiji, nego ako ti neko gramatički neispravno kaže istinu.
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

Spain

Profesionalac

(10)

• »Spain« je muško
  • »Spain« je zabranjen

• Poruku poslati

152

Subota, 04. Mart 2006

Sanse, aferim za post, kao i uvijek mnogo kraci i precizniji od mojeg. :)

moivre, forma bilo cijeg izrazavanja nije vrijednost nikako. Eto razmisli malo i bit ce ti jasno. Forma dobija vrijednost od sustine.

Primjera radi sta ima vecu vrijednost: Neki manijak, ubica, hohstapler koji se izrazava perfekt gramaticki ili neki dobar, ponizan, skroman covjek koji se ne izrazava gramaticki, vec se izrazava Pazarski?

Neko nas je prevario time sto nam je rekao da je forma izrazavanja neka vrijednost. Nije, zao mi je. Ne bih da uvrijedim one koji su se toliko trudili oko izgradnje forme svojeg izrazavanja, to ne skodi, kao sto tema kaze, ali to nije nikakva vrijednost. Nek porade na sustini, e tek onda to dobija na vrijednosti.

moivre, mene je iznenadila tvoja BURNA reakcija. Iznenadila me je ZESTINA tvoje reakcije. Kao da se radi o nekom zestokom prestupu, a ustvari ona uopste nije napravila nikakav prestup, vec se je samo izrazila izvan normativa uspostavljenih od strane nekih lingvista, nista vise. I dalje nastavljas da me iznenadjujes tvojim zestokim izlivom negodovanja pri samom spomenu pazarskog akcenta. Kao da se gnusas tog akcenta, to meni nije jasno zasto?

Hvala.

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

• Poruku poslati

153

Subota, 04. Mart 2006

Citirano

Orginalno od Spain
moivre, forma bilo cijeg izrazavanja nije vrijednost nikako. Eto razmisli malo i bit ce ti jasno. Forma dobija vrijednost od sustine.

O ovome se može diskutovati. Ne bih rekao da "forma nije vrednost nikako", već da na lestvici vrednosti zauzima niže ( i to mnogo niže) mesto od suštine. Vrednost forme je u tome što njena ispravnost garantuje bolju prođu kod "potrošača".

Primer:

Citirano

Odustao sam od filma odmah i vise nikad nisam usao u taj video klub.

Bez obzira na gramatičku (formalnu) ispravnost ove rečenice, ceo izraz je netačan je je suština ove rečenice pogrešan postupak.

Citirano

"Ta' ti film zakovava"

Bez obzira na netačnost forme, u slučaju da je film stvarno "strava" što jeste suština te rečenice, cela rečenica ne gubi na vrednosti.

Citirano

Film je fenomenalan!

Ovo mu bude kao neko optimalno rešenje, sve se pogodilo ;)
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

Spain

Profesionalac

(10)

• »Spain« je muško
  • »Spain« je zabranjen

• Poruku poslati

154

Subota, 04. Mart 2006

Citirano

Orginalno od sans
O ovome se može diskutovati. Ne bih rekao da "forma nije vrednost nikako", već da na lestvici vrednosti zauzima niže ( i to mnogo niže) mesto od suštine. Vrednost forme je u tome što njena ispravnost garantuje bolju prođu kod "potrošača".

Relacija forma, suština govora, izraženo matematički izgledala bi po mojem nekom viđenju ovako:

Forma je bitna ako i samo ako je suština pogođena

Pa, upravo diskutujemo o tome. :)
U mojem shvatanju stvari horizontala uopste ne treba da bude necije stremljenje, horizontala se djesava sama od sebe, ne moze se mijenjati. Mislim na relaciju covjek-horizontala, tj. teznja.

Teznja covjeka izpravna je samo ako je usmjerena ka sustini. Forma je tu samo kao nosilac sustine. Dakle, ako govorimo o ispravnosti i neispravnosti forme to je jedna tema, a da li ta forma ima vrijednost sama od sebe je druga tema.

Dakle, ne negiram ja ovdje potrebu za ispravnom formom i ne negiram to da treba ispravnu formu imati, ali negiram to da sama forma od sebe moze imati neku vrijednost.

Vraticu se na onaj moj primjer sa mlijekom u tetrapaku. Ako je tetrapak neispravan onda ce se mlijeko prosuti iz njega zbog neispravnosti samog tetrapaka, ali to opet ne umanjuje vrijednost mlijeku ili ga ne uvecava. To je sto se tice ispravnosti, odnosno neispravnosti forme. I o formi se moze samo u tom smislu govoriti i ni u kojem drugom.

E sad ako je tetrapak ispravan, ali je recimo sareniji ili manje saren, opet to ne mijenja vrijednosti i kvalitet mlijeka. Tako da za samo mlijeko je jedino bitno da je tetrapak ispravan da ne bi se prosipalo ili necim prljalo.

Dakle, forma kao vrijednost opet nije mogu se postaviti, ali kao nesto bez cega se ne moze moze. I forma se moze gledati samo u smislu zastite sustine same.

Svaka forma koja odlicno cuva i nosi sustinu je ispravna forma.

Pa recimo mlijeko mozes nekom dati i u kesi, mozes i u flasi, mozes i u kanti, itd. Sve su to razlicite forme, a mlijeko je jedno. A u istim tim posudama mozes nekom dati otrov. Svako ko pravilno gleda na stvari, sustinski, ce se zgroziti na otrov, a na mlijeko nece. A forma? Pa bitno je da ne curi, da je u stanju da nosi sustinu i to je to.

Hvala.

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

• Poruku poslati

155

Subota, 04. Mart 2006

Pokušao sam da sve ovo svedem na matematičku ravan rečenicom forma ako i samo ako suština, ali sam gledajući u tablice istinitosti za izraz ako i samo ako primetio da je iskaz a "ako i samo ako" b tačan samo u slučaju da su i a i b tačni ili pak netačni što ne odgovara ovom našem slučaju.
Nešto bliže određenje je

forma => suština, a ne forma <=> suština

pri čemu je ceo iskaz netačan jedino u slučaju da u "dobrom pakovanju" imamo "pokvareno mleko"

1.dobro pakovanje, odlično mleko -super!

2.loše pakovanje, dobro mleko - ma koga je briga za pakovanje, važno da je mleko dobro, super!

3.dobro pakovanje, loše mleko - cccc, prevara ?(

4.loše pakovanje, loše mleko - nije baš da je super, al super je što je ovako loše mleko u ovako lošem pakovanju :D ,a ako je još pakovanje bušno te ono iscuri, onda super, bi se potrovali da ne bi lošeg pakovanja :D

i ... bode mi oči

moivre

Učenik

(10)

• »moivre« je muško

• Poruku poslati

156

Subota, 04. Mart 2006

Uf, tesko mi je...

... ali moram da odgovorim.

Citirano

Orginalno od Spain

Primjera radi sta ima vecu vrijednost: Neki manijak, ubica, hohstapler koji se izrazava perfekt gramaticki ili neki dobar, ponizan, skroman covjek koji se ne izrazava gramaticki, vec se izrazava Pazarski?

Ponavljam: sposobnost ispravnog izrazavanja je samo jedna vrednost a nikako prva i najvaznija, cak daleko od toga.

Citirano

Orginalno od Spain

moivre, mene je iznenadila tvoja BURNA reakcija. Iznenadila me je ZESTINA tvoje reakcije. Kao da se radi o nekom zestokom prestupu, a ustvari ona uopste nije napravila nikakav prestup, vec se je samo izrazila izvan normativa uspostavljenih od strane nekih lingvista, nista vise. I dalje nastavljas da me iznenadjujes tvojim zestokim izlivom negodovanja pri samom spomenu pazarskog akcenta. Kao da se gnusas tog akcenta, to meni nije jasno zasto?

Ovaj post (u okviru ove teme) sam poslao iskljucivo iz razloga da dam jedan primer a ne da "optuzujem citavu jednu naciju", kako ti mene oceni. Po tim tvojim recima ja se osetih kao nedajBoze nacista ili sl. Ne vidim kako si ti zakljucio da sam ja BURNO reagovao i kako si video ZESTINU moje reakcije. Da nisi mozda bio u klubu tog trenutka? Nijednom nisam pomenuo da mi se ne svidja akcenat. Cak mi se ne svidja kad novopeceni studenti, koji studiraju u velikim centrima, posle tri meseca dodju sa izmenjenim akcentom. Ti sigurno znas kakva je razlika izmedju gramaticki pravilnog izrazavanja i pravilnog akcentovanja ;) . Ne primetih da se "gadjas padezovima" vec si prilicno pismen i ne vidim razlog zasto bi branio nedostatak pismenosti kod nase omladine.

Jednostavno mi je zao sto u tom pravcu ne idemo napred jer to nista ne kosta i imamo sve uslove pored ovolikih medija, stampe pa cak i biblioteke.

Ove stvari su ipak za poznavaoce jezika. Ja sam covek tehnicke struke i nije mi to jaca strana pa cu zato ovu temu odsad da izbegavam.

@Spain: Kako ti imas obicaj da kazes: Hvala.

Administrator

Urednik foruma

(121)

• »Administrator« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

157

Subota, 04. Mart 2006

Proslog leta dok je jedna muska osoba provodila godisnji odmor u svom rodnom gradu, zazvoni joj telefon i on se se javi. Sledi razgovor:

Zenski glas: "Cao."
Muska osoba: "Cao."
Zenski glas: "A kako si?"
Muska osoba: "Hvala, dobro. Da li mogu da znam sa kim pricam?"
Zenski glas: "Pa ti me mene neznas, a svidjas mi se. Koliko znam nemas devojku?"
Muska osoba: "Otkud' me znas?"
Zenski glas: "Pa ja se raspitevala!"

Muska osoba spusta slusalicu.

Dakle pravilno izrazavanje ima subjektivnu vrednost. Nekom je ta vrednost vazna, a nekom nije.
Ne gubi neko na svojoj vrednosti ukoliko se ne izrazava gramaticki pravilno, ali ukoliko to ne cini, ne moze zadovoljiti neciju subjektivnu normu.

No, to opet nije smak sveta, jel' da?
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

Spain

Profesionalac

(10)

• »Spain« je muško
  • »Spain« je zabranjen

• Poruku poslati

158

Nedjelja, 05. Mart 2006

Admine, slazem se sa tobom u tom subjektivnom smislu. Svaki covjek je za sebe jedinka, subjekt. Medjutim, mi eto ovim nekim diskusijama pokusavamo doci do zakljucka kako to zaista jeste. Dakle, pokusavamo doci do zakljucka kako to nezavisno od subjektivnog misljenja jeste.

Samom potragom za istinom, tj. za istinitim zakljuckom mi ne ugrozavamo niciju individualnost, jer u diskusiju se moze ukljuciti svako koga zanima potraga za ispravnim zakljuckom. Onaj ko zeli po svaku cijenu ostati pri svojem subjektivnom gledistu naravno to moze i da uradi.

Dakle, svako ko se ukljuci u diskusiju treba da iskljuci svoje subjektivno misljenje i da zajedno sa ostalim diskutantima traga za pravim odgovorom. Ako li pak neko udje u diskusiju sa svojim subjektivnim misljenje, bez namjere da ga mijenja, onda je on dosao da samo nesto propagira ili izjavi i to je to.

Naravno, nije iskljuceno da se putem diskusije dodje do zakljucka koji se poklapa sa necijim subjektivnim misljenjem.

Dakle, moivre je iznio jednu situaciju na diskusiju. I mi smo je naravno poceli diskutovati. Samim iznosenjem toga na diskusiju treba se osloboditi licnog shvatanja. Nema ovdje niceg licnog, jer na kraju krajeva jedni drugima nismo cilj, zar ne? :)

Naravno, konstatovati trenutno stanje nije tesko. Samo se jednostavno izadje u ljude, proseta i konstatuje kako ljudi na gramatiku gledaju i koju vrijednost gramatici samoj daju. Subjektivnih misljenja i vidjenja je i kolko ljudi. :)

Posto smo vidjeli da ima dosta subjektivnih gledista mi smo se zapitali, hmmm, a kako li je stvarno i tako smo krenuli tragati. :)

Dakle, nemoj da neko nesto zamjera, jer ovdje se ni na ciju licnost ne atakuje, vec se iznose misljenja, diskutuje, razmatra, pobija, dokazuje, rasclanjava, itd.

U svakom slucaju, da si ti meni ziv i zdrav moivre. :)

Hvala.

°thats_me°

Zlatna sredina

(10)

• »°thats_me°« je žensko

Datum registracije: 20.03.2004

• Poruku poslati

159

Nedjelja, 05. Mart 2006

Citirano

Proslog leta dok je jedna muska osoba provodila godisnji odmor u svom rodnom gradu, zazvoni joj telefon i on se se javi. Sledi razgovor:

Zenski glas: "Cao."
Muska osoba: "Cao."
Zenski glas: "A kako si?"
Muska osoba: "Hvala, dobro. Da li mogu da znam sa kim pricam?"
Zenski glas: "Pa ti me mene neznas, a svidjas mi se. Koliko znam nemas devojku?"
Muska osoba: "Otkud' me znas?"
Zenski glas: "Pa ja se raspitevala!"

Muska osoba spusta slusalicu.

ovo je vec logicno :). Jer ona je 'sebe' tebi ponudila, nije ti se nesto svidelo sta smatras verovatno vaznim, i gotovo (a bila je te nesrece da ostavi los utisak, prije nego je mogla da se pokaze sa fine strane).

al ono sto moivre isprica, smatram da je malo preterana reakcija (mada to je samo moje misljenje koje naravno ne mora biti tacno). Jer on je tu otisao zbog filma, a ne zbog cure :) zasto je otisao ne shvatam bas :)
Mogao je gazda tog video kluba naci i neku curu koja savrseno zna nasu gramatiku, ali cemu to? ta devojka valjda nece neka sluzbena pisma pisati :)aaaa moze se sve iz druge perspektive gledati.. :P nasao je neku devojku koja ne moze bas svugde raditi i koja verovatno ne zahteva previse novca, tako je ustedio novac koji moze dati da kupi najnovije i dobre filmove :P :]

al ozbiljno, iako naravno mislim da svi trebamo voditi racuna o svom govoru, opet kao sto je receno, sustina je bitnija. Mali primer, ovde gde zivim ima mnogo osoba koje nisu dugo tu, mozda par godina. Tako da naravno ne pricaju bez greske. Al ja vise uzivam pricati sa takvim ako imaju sta pametno i interesantno da kazu, nego sa osobama koje znaju 100% nemacku gramatiku i koriste jako "pametne" rijeci, a ustvari nista ne kazu :rolleyes: :)

al naravno, svakom svoje :)

a sto se same teme tice :) super ideja :) to ce nama, koji nikad nismo isli u skolu dole, biti inshAllah od velike koristi :)

selam alejkum
Ne hodi po zemlji nadmeno, jer zemlju ne mozes probiti ni brda u visinu dostici, sve je to ruzno, Gospodaru tvome mrsko. (Al-Isra)

nevidljivi

Zlatna sredina

(10)

• »nevidljivi« je muško

Datum registracije: 10.01.2006

• Poruku poslati

160

Nedjelja, 05. Mart 2006

slazem se sa @moivre sto zeli da se pravilno govori,mada se ne zalazem bas do te mere.smatram da kad neko pokusava pravilno da govori,ta osoba istovremeno uci da kaze to sto misli tj. da sprovede tu sustinu u formu,sto je verovatno i vaznije od pravilnog govora.to znaci da se slazem i sa @spain(uh izvikoh se).

admir pecanin - novi pazar sai baba
shirdi sai baba - sathya sai baba - novi pazar sai baba

Social bookmarks