Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

angel undercover

Zlatna sredina

(10)

• »angel undercover« je žensko
  • »angel undercover« je autor ove teme

Datum registracije: 30.08.2003

• Poruku poslati

1

Subota, 22. Novembar 2003

Malo o kuhanju

Onaj, bajram je, ima li ko kakvih konstruktivnih prijedloga i recepata koje bih mogla primjeniti i isprobati na mojoj familiji? :)

Slatko, slano, ama sve. Sta cete vi spremati?

love
I am a woman above everything else

hobbes

Profesionalac

(10)

• »hobbes« je muško

Datum registracije: 21.08.2002

• Poruku poslati

2

Nedjelja, 23. Novembar 2003

Ima ovde mnogo zanimljivih recepata.

Dado

Profesionalac

(10)

• »Dado« je muško

Datum registracije: 09.08.2002

• Poruku poslati

3

Ponedjeljak, 24. Novembar 2003

evo Nesto sto ce kod mene da Bude Za sofru

Pileca Dzigerica

potrebno:

400 g pileće džigerice
malo ulja
1-2 kašike brašna
vegeta, so

Svaku pileću džigericu preseces na pola, pa ocedish, posolish i začinish kašičicom vegete . Svako parče uvaljash u brašno i redjaj na suv tanjir.

U tiganju ostavi da stoji vrlo malo ulja pre przenja (samo da prekrije dno) i poredja parchad dzigerice da se prže. Kad se dzigerica zarumi sa jedne strane, olreni je na drugu stranu da i sa nje dobro porumeni.
E sad kako ces servirat to zavisi do tebe ..

Nije teshko da se spremi i ja sam jednom spremo a ako hoces mozes i po malo kajmaka da napunish u dzigericu ukusnije je ....

a Sad mi pade na pamet da nemozesh bez slatkog te nadjoh Sestrin jedan recept skinula od nekud nesto sta ja jedem po pola tepsije u pitanju su Ledene Kocke i mnogo su Cool

Sastojci
5 jaja
5 kašika šećera
2 kašike kakaa
5 kašika brašna
1 prašak za pecivo
Za preliv
300g šećera
300g vode
Za beli fil
9 kašika brašna
12 kašika šećera
750ml mleka
1 margarin
2 vanilin šećera
Za glazuru
5 štangli čokolade za kuvanje
kockica maslaca (ili 5 kašika ulja)

Priprema
Umutite belanca sa šećerom, pa im dodajte žumanca, kakao, brašno i prašak za pecivo. Ispecite patišpanj (kad bocnete viljuškom, treba da ostanu rupice).

Prokuvajte 300g šećera i 300g vode i kad se ohladi prelijte vruć patišpanj.

Sad napravite fil: razmutite šećer i brašno u jednoj čaši hladnog mleka i sve to skuvajte u pola litra mleka. Masa će se lepo zgusnuti. Skinite sa vatre i dodajte margarin i vanilin šećer. Snažno mešajte dok masa ne postane homogena. Prelijte kolač.

Na kraju napravite glazuru: rastopite 5 štangli čokolade u kockici maslaca ili ulju i prelijte gotov kolač. Prijatno!
....da li si toliko dobar
da mozes mirno spavati.....

4

@ Dado : Ove ledene kocke ne izgledaju komplikovane za pripremu.Posto veceras imam nastavu do kasno i nemam puno vremena, pokusacu da ih spremim , pa ako budu cemu valjale eto saljem pola tepsije za NP . 8)
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

Dinna_

Zlatna sredina

(10)

• »Dinna_« je žensko

Datum registracije: 01.04.2003

• Poruku poslati

5

@Dado: Odlican kolac, Pink ce probati da ga napravi, ako bude uspelo onda cu pokusati i ja. :]

Posto ja volim najvise Baklavu, evo jedan recept.

Sastojci:
25 tankih jufki (velicine tepsije)
60 dkg oraha
maslo
Tirit:
do 1 kg brasna
3 jajeta
25 dkg masla

Zaljev (serbe, agda):
2 kg secera
1 ¼ l vode
limunov sok

Priprema:
Priprema tirita: Brasno, jaja i maslo se umijese tako da se dobije tvrdo tijesto. Tijesto se protjera kroz djevdjir i dobiju se sitne mrvice, koje se prosuse.
Orasi se tanko isijeku ili samelju.

Pomascena tepsija se prekrije 5 puta jufkom i svaka jufka pomasti. Ovaj sloj jufki se pospe tankim slojem tirita. Tirit se prekrije 5 puta jufkom, tako da se svaka jufka zacini rastopljenim maslom i ovaj sloj jufki pospe orasima. Na orahe se slozi sloj jufki. Dakle, ukupno 5 puta jufke, 2 sloja tirita i 2 sloja oraha. Naizmjenicni slojevi tirita i oraha daju atraktivnu boju baklavi sa strane (kad se izreze). Najgornji sloj jufki se zacini maslom. Zatim se baklava izreze i stavi da se pece na srednjoj temperaturi.

Dok se baklava pece, pripremiti zaljev od secera i vode koji treba kuhati 10 minuta. Zaljevu dodati limunov sok. Kada je baklava pecena, topla se zalije agdom i ostavi da se ohladi.

Prijatno! :D ;)

[SIZE=2] Veseo čovjek je kao sunce; kud god ide osvjetljava[/SIZE]

Dado

Profesionalac

(10)

• »Dado« je muško

Datum registracije: 09.08.2002

• Poruku poslati

6

Utorak, 25. Novembar 2003

pravo da vi kazem sram me bi dje sam mushko da se ovoliko razumijem al muka natera kad se ostane bez zenskog mladjeg celjadeta u kucu tako to pa mora insan i po nesto sam ;)
....da li si toliko dobar
da mozes mirno spavati.....

7

Utorak, 25. Novembar 2003

Ledene kocke super ispale 8). Hvala Dado.

@ to all : Bujrum, dodjite od Bajrama da ih probate :).
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

Sarah

Učenik

(10)

• »Sarah« je žensko

Datum registracije: 18.10.2003

• Poruku poslati

8

Petak, 28. Novembar 2003

Ovo je jedan od kolaca koji sam pripremala za Bajram, mogu vam reci da je odlican. Tako su ga ocenili i gosti. :]

Osvežavajući kolač

NAČIN PRIPREME
Umutiti 6 belanaca sa 250 grama šećera, 1 kašikom sirćeta i 2 kašike džema. Smesu sipati u pleh obložen folijom preko koje je naseckano 100 grama oraha. Peći u rerni na 170 stepeni oko 1 sat.

Fil
7 kašika šećera
6 žumanaca
7 kašika griza
1/2 litra mleka
Umutiti 7 kašika šećera i 6 žumanaca, pa tome dodati 7 kašika griza i skuvati u 1/2 litra mleka. U ohlađenu smesu dodati umućen margarin. Ukrasiti šlagom.

Prijatno
Gospodaru moj, ne dozvoli da me zavara uspjeh, niti me poraz baci u ocaj i stalno me podsjecaj da je neuspjeh iskusenje koje prethodi uspjehu.

Manager

Profesionalac

(10)

• »Manager« je žensko

Datum registracije: 31.07.2003

• Poruku poslati

9

Srijeda, 21. Januar 2004

recept

-jabuke
-secer
-kokosovo brasno
-"kore za baklavu"

Ne znam tacne mere jer uvijek pravim onako na svoju ruku.

Ogulis i izrendas jabuke, onda ih malo proprzis na ulju i dodas malo secera, kad sklonis sa vatre dodaj malo kokosovog brasna (po ukusu). Onda uzmes kore i stavljas tu smesu na kore, uvijes kao kolpitu i redjas u pleh, kad sve poredjas iseces i peces. Kada se ispece, polijes ih sa serbetom kao za dudove :))
Prava stvar videces :))
Ne mijenjaj vjecno za prolazno!

PaZaRaC

Profesionalac

(26)

• »PaZaRaC« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

10

Utorak, 16. Mart 2004

Nesto mi ode oko na gurabije, imal ko recept kako se spremaju...?

HaNuMa_78

Profesionalac

(10)

Datum registracije: 01.09.2002

• Poruku poslati

11

Utorak, 16. Mart 2004

Trebo si pitat za recept toga kod koga ti je otislo oko na gurabije ;)

Gurabije

- 1/2 kg brasna
- 3 jaja
- 1/4 kg masti
- 8 dkg secera
- pola paketica praska za pecivo

Mast se penasto umuti. U umucenu mast ili margarin stave se dva jaja, 1 zumance i secer i sve se zajedno jos dobro muti. Zatim se u smjesu postepeno sipa brasno pomijesano sa praskom i umijesi tijesto od koga se prave male pogacice. Svaka pogacica se u sredini malo pritisne palcem. Zatim se gurabije slazu u tepsiju i peku u vrucoj pecnici dok ne porumene. Gurabije su vrlo ukusne tek poslije 2-3 dana.

Ljeka :D
EŠ-HEDU EN LĀ ILĀHE ILLELLĀH, VE EŠ-HEDU ENNE MUHAMMEDEN ABDUHŪ VE RESŪLUHŪ

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

12

Srijeda, 17. Mart 2004

cecenske kape

potrebno je:
8 jaja
400 gr secera
250 gr brasna
8 kasika mlijeka
2 kasike kakaa
1/2 peciva
staviti u podmazan pleh i peci.
kad bude vec ohladjeno, vaditi uz pomoc okrugle case, presjeci po polovini i filovati sa:
1/2 l mlijeka
7-8 kasika brasna
250 gr secera u prahu
250 gr margarina "bizim"
dobro ubutati. kada se ohladi filovati. okolo sa bocnih strana valjati u kokosovo brasno a odozgo preliti cokoladom.

VOCNI KOLAC

kora:
4 jaja
4 kasike secera
4 kasike brasna
1/2 peciva
fil:
2 pudinga od jagode skuhati u pola litra vode i 4 kasike secera. kad se ohladi, poredjaju se jagode na pola po cijeloj kori sa pudingom i sa dva slaga od vanile.
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

rifche_golup

Profesionalac

(10)

• »rifche_golup« je muško

Datum registracije: 09.12.2002

• Poruku poslati

13

Srijeda, 17. Mart 2004

Citirano

Orginalno od Altuna
cecenske kape

(o) (o) (o) Neka bre proglasise te teroristom (o)
Fq the Politics ... Fq it,fq them ...
Pokusacu da te probudim a ti se pravi budna ....

hadzied

Profesionalac

(10)

• »hadzied« je muško

Datum registracije: 10.08.2002

• Poruku poslati

14

Srijeda, 17. Mart 2004

Pozdrav za sve prijatelje foruma...

Ljudi ovi recepti su strava, mada se bojim ukoliko se čovek lati da ih sve isproba može imati problema sa viškom kilograma, koji ja već imam ;( , ali kako odoleti... ;)

Pozdrav

P.S.

Samo nastavite (o) , ja se već spremam da probam jedan od ovih recepata... :P

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

• Poruku poslati

15

Četvrtak, 18. Mart 2004

u ovom svijetu je i to moguce rifche :))
ustvari, kolac se zove "ruske kape" ali meni se ovaj vise svidja. ukusniji je.. ;)
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

rifche_golup

Profesionalac

(10)

• »rifche_golup« je muško

Datum registracije: 09.12.2002

• Poruku poslati

16

Petak, 19. Mart 2004

Altuna s' obzirom da ces doc da produzis vrijeme:)) onda usput donesi da probamo :)) Naravno ... komentari ce da uslede nakon toga :)) o| :O e stvano obraza nemam ( o ) ni ja ni kolega mi :) :rolleyes:
Fq the Politics ... Fq it,fq them ...
Pokusacu da te probudim a ti se pravi budna ....

kiki

Zlatna sredina

(10)

• »kiki« je žensko

Datum registracije: 08.04.2003

• Poruku poslati

17

Subota, 20. Mart 2004

Rolat sa sampinjonima

Juce spremih rolat sa sampinjonima, lijepo mi izadje, pa rekoh da vam dam recept. ;)

1/2 kg kora za pitu
FIL: 4 jaja umutiti, 2 kasike pavlake, 1 solja kiselog mleka, 1i 1/2 solja brasna, 1 solja ulja, 1 prasak za peciva.

1/2 kg kora treba podeliti na dva dela da izadje dva rolata- svaku koru premazati filom i slagati jednu na drugu, na poslednju koru staviti predhodno proprzene sampinjone (umesto toga moze samo sir ili seckani sudzuk ili prsuta ili sir i jaja, mleveno meso...). Saviti u rolat, odozgo premazati masnocom i zumancetom i peci.

Prijatno.

P.S. Imam super recept za punjene palacinke, ali o tome drugi put.
Ja bas i ne volim da spremam slatkise pa ako neko ima neki interesantan recept za nesto slano nek napise.
Pozdrav. :]
Pazi koju igru igras.

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

• Poruku poslati

18

Subota, 20. Mart 2004

rifche, ako sam napisala recept i ako sam rekla da je ukusan ne znaci da umijem i da ga spremim ;) samo predlazem a ti zasuci rukave pa kad dodjem pohvali se mojim receptom a svojim remek-djelom :))

HaNuMa_78

Profesionalac

(10)

Datum registracije: 01.09.2002

• Poruku poslati

19

Četvrtak, 01. April 2004

Evo ga bolji recept za gurabije:

- casa mlijeka
- casa secera
- casa ulja (zejtina :D )
- 1 pecivo
- 3 jaja
- brasno (dok se stvori dovoljno gusto tijesto)
EŠ-HEDU EN LĀ ILĀHE ILLELLĀH, VE EŠ-HEDU ENNE MUHAMMEDEN ABDUHŪ VE RESŪLUHŪ

Utopljena u Casi

Zlatna sredina

(10)

• »Utopljena u Casi« je žensko

Datum registracije: 01.05.2004

• Poruku poslati

20

Četvrtak, 20. Januar 2005

Ovo prvo je snickers torta, sva od kikirikija i chokolade. Mada jutros kad su vidjeli glazuru svi su pitali je li ga Frankenstein pravio... hm, ne znam shto?
On je sav hrskav i nije presladak, premastan i to.

Kad vam dosadi grickanje kikirikija, koji je onako pokrupnije izgnjavljenj, izmrcvaren i izlupkan, onda predjete na ovaj drugi kolach, koji je sav pjenast i u sebi ima sitno mljevene ljeshnjake, a dole ja neshto kao ono chudo munchmalow ili kako se vech zvalo.
Ovaj pjenasti je takodjer dobar za one koji nemaju zubiche, jer se naime sam topi na jeziku :)
Utopljena u Casi je dodao/la ovu sliku:
  • baj-baj dijeta.jpg
Tu sam…tu sam gdje jesam. Takva kakva jesam. Moje meso. Moja krv. Moj glas. I, tudja presuda – na život. .

Social bookmarks