Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

SoSS

Učenik

(10)

• »SoSS« je autor ove teme

Datum registracije: 02.07.2004

• Poruku poslati

1

Srijeda, 25. Oktobar 2006

Manifestacija "SANDZAKU MISLI LETE"

U SUBOTU 18.11.2006. SA POCETKOM U 19 CASOVA ODRZAT CE SE:

Manifestacija pod nazivom

"SANDŽAKU MISLI LETE"

U organizaciji Zajednice sandzacke dijaspore

Na svecanosti ucestvuju gosti iz Sandzaka:

Muamer ef. Zukorlic
muftija sandzacki

Dzavid Sabovic
narodni poslanik u Parlamentu CG

Ramiz Crnisanin
predsjednik Sandzackog intelektualnog kruga

Enes Ukic
pobjednik festivala Stari grad i ucesnik Beovizije

Adresa odrzavanja svecanosti:

Kulturno-sportski centar Ljiljan, Neonstr. 7 - 68199 Mannheim

U SoSS-u smo...

2

Petak, 27. Oktobar 2006

MashAllah!

O studentovi i studentkinje , dela te da se malo okupimo o istom trosku odek?
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

inaa

Zlatna sredina

(10)

• »inaa« je žensko

Datum registracije: 30.07.2006

• Poruku poslati

3

Petak, 27. Oktobar 2006

.. :) ja ako Bog da insallah planiram da dodjem..
..a mozda nagovorim i thats me pa da onda skupaa dodjemo.. jer nije dalekoo a kako sam cula bas je super organizovano bilo prosle godinee tako da nema razloga da se kaze NE :)
..mjeri svoj uspjeh po tome cega si se sve trebao odreci da bi to ostvario..

4

Petak, 27. Oktobar 2006

@inaa osevapicete se ako dodjete i necete zazaliti. Jos vam je blizu!
A °thats_me° obavezno da kazes da sam joj ja porucila da dodje.
Ako znate jos neke nase studente u vasoj okolini, na vasim Univerzitetima, pozovite i njih.
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

5

Petak, 27. Oktobar 2006

Ako Bog da, ako ne bude nekakve smetnje, eto i mene.
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

harunh

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 14.09.2005

• Poruku poslati

6

Petak, 27. Oktobar 2006

Selam

Racunajte i na mene. ;)
Hvala Allahu dz. s. Koji je dao da se nadjem na pravom mjestu kad je bilo najpotrebnije! :klanja:

SaNdZak

Zlatna sredina

(23)

• »SaNdZak« je muško

Datum registracije: 01.11.2002

• Poruku poslati

7

Subota, 28. Oktobar 2006

SANDZAKU MISLI LETE

Tebi Sandzaku misli lete
Preko polja i planina
Iz daleka primi selam
Od tvojih kceri i sinova...

Ako Bog da i ja dolazim :D
Jede Wahrheit braucht einen Mutigen der sie ausspricht!

Dragulj

Učenik

(10)

• »Dragulj« je žensko

Datum registracije: 29.09.2004

• Poruku poslati

8

Subota, 04. Novembar 2006

i ja bih rado ,a potrudicu se insAllah da budem tamo :)!

p.s. pinki eto sansa da se konacno upoznamo :)
Vjecna i vrijedna ljubav se moze zadobiti samo ako se probudi spram necim sto je vjecno i trajno,a to su dusa i intelektualno moralni kvaliteti!

9

Utorak, 07. Novembar 2006

InshAllah Dragulj. InshAllah.

Bilo bi lijepo da nas bude sto vise. Radi nas ( u dijaspori). Radi njih ( u Sandzaku). Radi svih ( i njih i nas) .

SoSS

Učenik

(10)

• »SoSS« je autor ove teme

Datum registracije: 02.07.2004

• Poruku poslati

10

Srijeda, 15. Novembar 2006

Informacije koje sam dobio od Sandzacke dijaspore su sledece; Svi najavljeni gosti na manifestaciji "SANDZAKU MISLI LETE" koja ce biti odrzana ove subote u Mannheimu su dobili potrebne vize i potvrdili svoj dolazak.

Posebno interesovanje nase omladine u dijaspori predstavlja mladi sandzacki umjetnik Enes Ukic, koji ce nastupiti u Kulturno-zabavnom dijelu manifestacije.

Bice pravi sepktakl!
SoSS je dodao/la ovu sliku:
  • Enes Ukic.jpg
U SoSS-u smo...

harunh

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

11

Ponedjeljak, 20. Novembar 2006

Selam

Očito je da su organizatori manifestacije ‘Sandžaku misli lete’ i 1 KONGRESA sandžačke dijaspore umorni od uspješno obavljenog posla, i da informacija o manifestaciji od njih još nema.
Pa uzeh ja tu časnu dužnost da izvijestim cijenjene posjetioce OFNP o 1. Kongresu sandžačke dijaspore i pomenutoj manifestaciji.
Sa delegacijom iz Pariza, nas 6. pristigli smo i kulturni centar bošnjaka ‘Ljiljan’ u Mannheimu (Manhajm) negdje oko 12h i 30 minuta i prvi susreti sa ljudima koje poznajemo i ne poznajemo bili su srdačni i bratski, koji su najavili jedno lijepo druženje.
Susret sa sekretarom ZSD gospodinom Midhatom Hajrovićem odavao je njegovu bojazan i strah da li će opravdati impozantno ime KONGRES i kako će sve to izgledati.
U medju vremenu sala za održavanje Kongresa se popunjavala delegatima pristiglih iz svih dijelova Njemačke, Luksemburaga, Francuske, Svicarske, Italije, Austrije…
Pristizanjem i zvanične delegacije iz Sandzaka u čijem sastavu su bili i ranije najavljeni musafiri Dzavid Sabovic, Ramiz Crnisanin, Muamer Redzovic i svakako uvazeni muftija Muamer ef. Zukorlic, sve je bilo spremno za početak.
Midhat ef. Mujović je proučio uvodno Ašere, izabrano je Radno predsjedništvo Kongrasa i počelo je obraćanje gostiju…
Jedan od njih u zanosu reče :
‘Braćo i sestre okupljeni ovdje u Novom Pazaru’…
Zaista ambijent i lica su odavala dojam da se nalazimo u odnom mjestu a ne 1500 km daleko.
Poročitan je izvještaj za protekli period, razriješen stari odbor, uslijedile su i diskusije delegata, neke kostruktivne neke eto samo da se nešto kaze a mozda i po prvi put na jednom ovakvom skupu obratila se i jedna dama, što je dobar pokazatelj da i sandzaklije polako uvode u javni zivot i one kako Muftija rece ‘donosioce odluka u nasim kucama,.. (a ta dama je niko drugi do nasa postovana Pink).
Potom je izabrano novo rukovodstvo sa starim Predsjednikom na čelu Edinom Salkovicem i ovaj put sa nešto prosirenim Glavnim odborom od 26 članova.
Na kraju je uslijedilo i obraćanje uvaženog muftije Muamer ef. Zukorlica, koji je kao i uvijek do sada oduševio prisutne svojim govorom, (kojeg ćete siguran sam naći na stranici ZSD)medju kojima je i bilo onih koji ne dijele negove političke stavove ali su bili oduševljeni i čestitali na kraju Kongresa.
Potom je uslijedio ručak, za mene posebno interesantan jer sam upoznao neke članove sa ovog foruma koje sam znao samo virtuelno.
Za ručkom uz prijatan razgovor upoznao sam Administratora, Pink, HaNuMa 78, Ed-a, Jegera, Sandžak, bio je to moj prvi susret sa većinom njih ali razgovor je tekao kao da se poznjemo cijeli život.
Manifestaciju smo dočekali u vidnom raspoloženju poslije uspješno obavljenog Kongrasa i pristiglih bošnjaka iz okolnih mjesta sve je bilo spremno za spektakl.
Pocelo je opet Kura’nom moja malenkost je imala tu čast.
Zatim je uslijedilo obraćanje gostiju, izdvojiću samo detalj iz govora Dr. Muamera Redzovica koji je izmedju ostalog kazao :
‘ Nama sada u Sandžaku netreba Vaša milostinja, trebate nam Vi kao tržište i da nam otvorite tržište na zapadu a mi ono što proizvdimo u Sandžaku nemamo trenutno kome prodati. Naš džins, obuca, pršuta, pešterski sir, je ono što Vama treba a mi toga imamo i viška…
Potom je na moje iznenadjenje a na oduševljenje svih prisutnih mladi Enes Ukić svojim lijepim glasom učenjem Ilahija i pjevanjem sevdalinki razgalio sraca prisutnih Sandžaklija.
Aferim !
Hvala Allahu dz. s. Koji je dao da se nadjem na pravom mjestu kad je bilo najpotrebnije! :klanja:

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

12

Harune, dobro si primjetio. Da se malo odmorimo, bice govora o manifestaciji i kongresu ako Bog da. Ja bih za ovo prvo javljanje samo izrazio zaljenje sto je druzenje sa dva izvanredna momka, Enesom i Senadom (Grga) potrajalo tako kratko. Momci, svaka cast.
ed je dodao/la ovu sliku:
  • senad-enes.jpg
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

harunh

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

13

selam

Kao sto sam rekao bilo je i okupljanje forumasa.
harunh je dodao/la ovu sliku:
  • forum 2.JPG

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

Datum registracije: 11.02.2004

• Poruku poslati

14

Lijepo :) Drago mi je da je i manifestacija, kao i okupljanje forumasa proteklo u najboljem redu ;) Bas se obradujem svaki put kada vidim kada se nasi ljudi i u inostranstvo lijepo sastaju i druze, jer smatram da je to jako vazno. Cak mislim da ovakve manifestacije pokazuju da mi ovde mozemo po mnogo cemu da se ugledamo na vas u dijaspori (o) Svaka vam cast i da Allah dz.s. pomogne da ovakvih manifestacija bude sto vise i da budu sto bolje ;)
P.S. S obzirom na to da se priblizava Bajram i novogodisnji odmori je li planirao neko od vas da dolazi ovamo? Ako bude zainteresovanih, moglo bi da se organizuje i neko okupljanje forumasa ovde ;)
Relax, take it easy, for there is nothing that we can do.

siemprae

Zlatna sredina

(10)

• »siemprae« je žensko

Datum registracije: 24.08.2006

• Poruku poslati

15

Ko su forumasi na slici? :O
Ja prepoznajem samo Admina... :)
...ne mozesh izgovoriti toliko mudrosti u zivotu koliko mozesh precutati gluposti...

• »Efendija-CH« je muško

Datum registracije: 28.03.2005

• Poruku poslati

16

ovako sdesna na lijevo,Pink,Jeager,Admin,Ed,Harunh,Hanuma i Pinkin Habibi,a ja sam ih slikao ! ;)
* O Gospodaru moj,ucini da samo Tebi robujem,da sve sto radim samo u Tvoje ime bude,obaspi me Tvojim Rahmetom... * :klanja:

inaa

Zlatna sredina

(10)

• »inaa« je žensko

Datum registracije: 30.07.2006

• Poruku poslati

17

vidi se da je bas bilo prelijepo.. i bas mi zao sto ja nisam ipak mogla da dodjem.. ali ako Bog da insallah neki drugi put.. :).. bas fino da ste postavili slikee.. a i ja isto nisam prepoznala sve na slici :O ... pa ako mozee da nam nekoo pojasni ko je ko :)..

ja sam prepoznala (nadam se da sam pogodila) Pink,Jäger,Admin,Ed... ostale vise ne :O ..

..mjeri svoj uspjeh po tome cega si se sve trebao odreci da bi to ostvario..

harunh

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

18

Selam

Evo malo sam popravio kvalitet slike. Mogu Vam reci da sam prosto odusevljen, i da je bilo vise nego lijepo, duhovitost HaNuMa_78, me je razoruzalo poseno ono 'midja Harune' :D , Pink je u stilu svod nica i ocito se vidi zaljubljena u svog habibija, 'jaa' Ed malo rekoh nervozan oko organizacije, i tako redom. A da se nebi ogrijesili o Sandzak i evo i njegove slika sa nama naravno.
harunh je dodao/la ovu sliku:
  • forum 3.JPG

iMan-a

Profesionalac

(10)

• »iMan-a« je žensko

Datum registracije: 11.11.2004

• Poruku poslati

19

Masallah sto ste pripsani. :) Bas mi je milo sto vas vidoh (samo sam Pink znala). Hvala Harunu sto se sjetio da postavi slike ( i onu s muftijom) :)
"Primjer onoga koji se sjeća svoga Gospodara spominjući Ga i onog koji Ga se ne sjeća je kao primjer živog čovjeka i mrtvaca."

HaNuMa_78

Profesionalac

(10)

Datum registracije: 01.09.2002

• Poruku poslati

20

Ovim putem bih volela da uputim pohvale organizatorima i da im cestitam na uspesnoj veceri. Gosti su drzali srceparajuce govore i time doprineli da vecer bude posebna za sve nas.

Posebno se radujem da sam upoznala efendiju Haruna, koga sam iz postovanja nazvala "midzo" i jedino sto mogu da kazem - efendija Harun je pravo raja. :D Slike su super ispale, hvala efendija, samo si trebao i ti sa nama da se slikas :D Pa insAllah drugi put.
EŠ-HEDU EN LĀ ILĀHE ILLELLĀH, VE EŠ-HEDU ENNE MUHAMMEDEN ABDUHŪ VE RESŪLUHŪ

Social bookmarks