Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

reja

Učenik

(10)

• »reja« je muško
  • »reja« je zabranjen

Datum registracije: 28.02.2009

• Poruku poslati

21

Nedjelja, 07. Juni 2009

Islamm!, lijepo je sto ti vjerujes agenciji, i mi vjerujemo agenciji, ali mi to nismo culi od agencije vec od tebe. E sad se postavlja pitanje sto bi mi vjerovali tebi? Na osnovu cega? Jer ovo sto si ti iznjela je jos uvijek u domenu 'rekla kazala, sve dok nam ne ukazes vezu sa izvorima ovih informacija, jer ukoliko nam je izvor tvoja izjava onda cak ni za sumnju ne postoji nikakav osnov. Ovdje moze da dodje ko god hoce, i napise sta god hoce. Ja ne sumnjam da ti imas dobre namere, ali razmisli malo logicnije i vidjet ces da to tako ne funkcionise..

• »Mandelbrot« je muško

Datum registracije: 04.05.2009

• Poruku poslati

22

Nedjelja, 07. Juni 2009

That's me, taj argument da je evolucija samo ''teorija'' i da nije cinjenica, ti je kao prvo vrlo star, i kao drugo ne vredi ti puno. Ono sto ti ne razumes jeste da u nauci teorija, ima sasvim drugo znacenje od onog kojeg ima u generalnom smislu.

Po toj logici ti bi mogla da kazes da su i ostale naucne teorije koje su odavno dokazane i nasle svoje primenu samo ''teorije'' i nista drugo, kao na primer: ''Teorija gravitacije'' , ''Teorija specijalnog relativiteta (E = mc2) , ''Teorija kvantne mehanike'' , ''Teorija elektromagnetizma'' , ''Atomska teorija'' , ''Fotonska teorija svetlosne energije'' , ''Teorija termodinamike'' itd i itd...

Znaci po tebi su i ovo samo ''nedokazane'' teorije... :(

A dokaz za evoluciju mozes da cujes svakog dana na vestima. Mislim na svinjski grip. Virus ovog gripa evoluira vrlo brzo i menja svoje stanje i to je jedan od glavnih rzloga zasto ne mozemo uspesno da ga lecimo. Isto vazi za i ostale slicne epidemije. Pa tu imas i virus side koji takodje ima visok stepen mutacije, sto je glavni razlog zasto sida i dalje spada u neizlecive bolesti ...itd.

Na drugoj strani, zahvaljujuci primeni znanja o evoluciji otkrili smo ogroman broj lekova i antibiotika koji su izlecili na milione zivota.

Prema tome i tebi porucujem da prvo proucis stvar koju nameravas da kritikujes.

I zamolio bih administratora, da i ako smo skrenuli sa teme, ne brise ove postove jer su indirektno vezani za temu.
A ovaj jabandzija, ocigledno, ne boji se ni dana, ni noci, ni sela, ni muhtara, ni vlasti, ni zvijeri. Mora da je ili krupan junak ili sitna pamet.

°thats_me°

Zlatna sredina

(10)

• »°thats_me°« je žensko

Datum registracije: 20.03.2004

• Poruku poslati

23

Nedjelja, 07. Juni 2009

Mandelbrot, jedina razlika izmedju tebe i mene je da ti verujes da ne postoji Bog, a ja verujem da postoji.

dokazana bi teorija bila kada bi danas iz neke celije nastao organizam, pa onda neki covek :D

nemam sad vremena, ako zelis otvori zasebnu temu pa da vidimo koliko je to "naucno" sto ti govoris. Kako objasnjavas sebi cinjenicu da mnogi naucnici veruju da Bog postoji?? jesi ti nesto "znatsveniji" od njih, pa zato ne verujes u Boga??

samo ne volim arogantan nastup onih koji veruju da ne postoji Bog, ponasaju se kao da znaju. Kako ignorisu cinjenicu da su oni, na koje se pozivaju, previse gresili da bi se nesto moglo smatrati cinjenicom. Naravno da se mogu mnoge stvari dokazati, ali teorija o evoluciji je samo teorija.

Ne hodi po zemlji nadmeno, jer zemlju ne mozes probiti ni brda u visinu dostici, sve je to ruzno, Gospodaru tvome mrsko. (Al-Isra)

scout

Učenik

(10)

• »scout« je muško

Datum registracije: 19.03.2007

• Poruku poslati

24

Nedjelja, 07. Juni 2009

Citirano

Orginalno od Islamm!

Citirano

Orginalno od HANY
E sta cu ja sad da jedem????????

Bas steta,jer volim da jedem cips.....

Mislim da je bolje ništa ne jesti, nego hraniti se haramom. Ti proizvodi se mogu zamijeniti nekim drugim proizvodima, koji nisu sumljivi.

A što se tiče komisije za sertifikaciju halal proizvoda, ne znam ko je sve član te komisije, ali imam povjerenje, tako da im vjerujem. I ja sam vidjela djecu nekih efendija da konzumiraju Marbo proizvode, ali to je bilo ranije (kada nije bilo 100% sigurno da su zabranjeni) , ova informacija je sad tek svježa.
Ja sam samo htjela da vas upozorim na to, pošto koliko vidim, ovdje, elhamdulillah, ima dobrih vjernika, koji sigurno ne bi voljeli da se hrane proizvodima koji u sebi sadrže svinjsku mast.

Nisu čiste ni KIKI bombone. Nije čista ni Negro bombona jer u sebi sadrži krvi komarca zbog dobijanja one specifične boje. U Hanefijskom mezhebu krv komarca je haram jer je štetna i zarazna.
Čisti su pojedini proizvodi Kraša iz Hrvatske kao što su Dorina čokolade, kao i napolitanke NOUGAT, HAZELNUT,MOCCA,CHOCOLATE CREAM, LEMON ORANGE, napolitanka sa čokoladom kao i njihove krem bananice. Oni su sertificirali nekoliko proizvoda, ali KIKI bombone nisu, oni su puni harama.
Najveći proizvođači halala u konditorskoj industriji(slatkiša) u svijetu se NESTLE.

Boga ti mi ovo objasni, ne znas ko je clan komisije, sto znaci da ne znas da li oni adekvatni obavaljati tu funkciju, a verujes im? hvala na odgovoru....

°thats_me°

Zlatna sredina

(10)

• »°thats_me°« je žensko

Datum registracije: 20.03.2004

• Poruku poslati

25

Nedjelja, 07. Juni 2009

Islamm, hvala na upozorenju. ali je, kao sto je vec receno, zaista bitno da se to oficijelno uradi. Ne sto ti ne verujemo, naprotiv..i hvala sto si podelila sa nama da bi nam pomogla da se sacuvamo harama. Ali iz iskustva znam da nije uvijek bolje "za svaki slucaj" izbegavati sumnjivo. jer cesto sumnjivo moze da se proveri, a Poslanik a.s. je rekao da olaksavamo jedni drugima, a da ne otezavamo (bez potrebe). Za vreme napada na Gazu je ovde neko posumnjao da ce poznati lanac Aldi citav pazar jedne subote poslati kao pomoc Izraelu. Skoro svi su to sirili bez da su se zapitali da li tu ima istine. Nekad je doslo i do osoba u koje mnogi imaju veliko poverenje, i od kojih uzimaju informacije zdravo za gotovo.. tako da je stvarno nastao haos. Samo Allah zna koliko se bacilo para na sms poruke, da su svi ti dali za palestinu tih nekoliko centi bilo bi bolje. I sve to bez ikakve potvrde, jer se na kraju ispotavilo da je to izmisljeno. Ali oni koji su dobili od poverljivih osoba nisu ni slutili, jer su mislili da je provereno. A ko zna, mozda je to konkurenat Aldi-a negde spomenuo, jer interesantno je da se istvoremeno za Lidl to govorilo. nas muslimane je lako prevariti, i jos nesto..opasno je iz vise razloga otezavati a da nema potrebe..ako opterecujemo narod za sitnice koje nisu vazne, onda ono sto je stvarno bitno za to se ne nadje ni vrijeme ni snaga. Zato je bitno da se naucimo da takvo nesto obznanimo. Nije ovo kritika tebi, jer ti nisi kriva sto nisu oni objavili negde..ali ako se svi naucimo da samo tada verujemo kada imamo i dokaze, onda cemo se i najlakse na taj nacin sacuvati manipulacije. Jer spomenula si i Nestle, a nestle iako proizvodi halal proizvode..oni ulazu dosta u Izrael, pa zato mnoge arapkse zemlje i bojkotuju njihove proizvode. nesto o tome mozes naci i ovde
Ne hodi po zemlji nadmeno, jer zemlju ne mozes probiti ni brda u visinu dostici, sve je to ruzno, Gospodaru tvome mrsko. (Al-Isra)

zudo

Učenik

(10)

• »zudo« je muško

Datum registracije: 26.09.2007

• Poruku poslati

26

Ponedjeljak, 08. Juni 2009

Mandelbrot

....E ovako ,ako bih ti ja isprico jedan dogadjaj, zivo me interesuje da li bi mi poverovo.Bio sam pre neki dan na ribarickom jezeru,na delu gde nema pijace vode ,a ni mostova .Ono bese mnogo siroko,rekoh ko ce sad plivat do tamo,al mi se nesto bese pozednelo.

Kad ono u tom trenutku vidim u daljini neke balvane,imase ih devet ,deset.No nista mi nebi bilo cudno da nepocese da se skupljaju,idu jedan prema drugom.Haj reko sta je ovo,mora da je struja.Kad ono malo po malo ,jedan po jedan pocese da se sastavljaju ,ONAKO SAMO OD SEBE ,sve dok se nepovezase i napravise pravi splav .Ene reko sta je ovo,da nisam pijan ,a znam da nepijem ,al haj opet...da nije do ovog sunca,bese upeklo .Al kad pridje do mene na obalu onako gotovo ko neznam ko da ga je pravio,i jos kad stadoh na njega...sve mi bi jasno...

I eto Mandelbrot,mislim da nema razloga da nepoverujes da se samo odsebe sastavilo i prebacilo me preko jezera

šejla

Učenik

(10)

• »šejla« je žensko

Datum registracije: 19.05.2008

• Poruku poslati

27

Ponedjeljak, 08. Juni 2009

Svaka čast matrix upravo tako . Gdje se para usladi tu se halal brzo zaboravi . Treba dobro otvoriti oči .
Kako reče -srbijanska halal agentura ?

• »Mandelbrot« je muško

Datum registracije: 04.05.2009

• Poruku poslati

28

Utorak, 09. Juni 2009

Citirano

Orginalno od zudo
Mandelbrot

....E ovako ,ako bih ti ja isprico jedan dogadjaj, zivo me interesuje da li bi mi poverovo.Bio sam pre neki dan na ribarickom jezeru,na delu gde nema pijace vode ,a ni mostova .Ono bese mnogo siroko,rekoh ko ce sad plivat do tamo,al mi se nesto bese pozednelo.

Kad ono u tom trenutku vidim u daljini neke balvane,imase ih devet ,deset.No nista mi nebi bilo cudno da nepocese da se skupljaju,idu jedan prema drugom.Haj reko sta je ovo,mora da je struja.Kad ono malo po malo ,jedan po jedan pocese da se sastavljaju ,ONAKO SAMO OD SEBE ,sve dok se nepovezase i napravise pravi splav .Ene reko sta je ovo,da nisam pijan ,a znam da nepijem ,al haj opet...da nije do ovog sunca,bese upeklo .Al kad pridje do mene na obalu onako gotovo ko neznam ko da ga je pravio,i jos kad stadoh na njega...sve mi bi jasno...

I eto Mandelbrot,mislim da nema razloga da nepoverujes da se samo odsebe sastavilo i prebacilo me preko jezera

Ovim primerom verovatno si hteo da asociras na nastanak zivota, i na to kako zivot nije mogao da nastane sam od sebe, ili iz ''nicega''.

Ali pitanje o nastanku zivota nema nikakve veze sa evolucijom, o kojoj je bila rec u prethodim postovima. Nastankom zivota na zemlji bavi se ''Abiogeneza'', posebna oblast biologije.

Prema tome, ''pobrko si loncice''.
A ovaj jabandzija, ocigledno, ne boji se ni dana, ni noci, ni sela, ni muhtara, ni vlasti, ni zvijeri. Mora da je ili krupan junak ili sitna pamet.

scout

Učenik

(10)

• »scout« je muško

• Poruku poslati

29

Utorak, 09. Juni 2009

Citirano

Orginalno od šejla
Svaka čast matrix upravo tako . Gdje se para usladi tu se halal brzo zaboravi . Treba dobro otvoriti oči .
Kako reče -srbijanska halal agentura ?

Hoces nesto da kazes? Bujrum...

zudo

Učenik

(10)

• »zudo« je muško

Datum registracije: 26.09.2007

• Poruku poslati

30

Utorak, 09. Juni 2009

Citirano

Orginalno od Mandelbrot

Citirano

Orginalno od zudo
Mandelbrot

Ovim primerom verovatno si hteo da asociras na nastanak zivota, i na to kako zivot nije mogao da nastane sam od sebe, ili iz ''nicega''.

Ali pitanje o nastanku zivota nema nikakve veze sa evolucijom, o kojoj je bila rec u prethodim postovima. Nastankom zivota na zemlji bavi se ''Abiogeneza'', posebna oblast biologije.

Prema tome, ''pobrko si loncice''.

Aha hoces da kazes da ipak mozda postoji neka sila(Alah) od koje je sve poteklo,ili sam stvarno "pobrko loncice".Jer neverujem da si samo Darvinov zastitnik pa da branis njegove (ne)teze cisto onako.Iza ovih tvojih govora krije se nesto drugo,tj.da je sve nastalo iz jedne materije ,onako samo od sebe.Resila materija da eksplodira,da se siri ,i tako je nastalo sve ovo danas,i razum i sve ono sto krasi danasnje covecanstvo.Sustina je ta da nemate odgovor,ni ti ni Darvin,sta je to sto je stvorilo tu materiju(znam da Darvin ima veze samo sa evolucijom coveka ,da njega ne interesuje od cega je nastalo,posto predosecam da bi mi reko da sam "pobrko loncice").

Islamm!

Učenik

(10)

• »Islamm!« je žensko
  • »Islamm!« je autor ove teme

Datum registracije: 23.05.2009

• Poruku poslati

31

Utorak, 09. Juni 2009

Citirano

Orginalno od scout

Citirano

Orginalno od Islamm!

Citirano

Orginalno od HANY
E sta cu ja sad da jedem????????

Bas steta,jer volim da jedem cips.....

Mislim da je bolje ništa ne jesti, nego hraniti se haramom. Ti proizvodi se mogu zamijeniti nekim drugim proizvodima, koji nisu sumljivi.

A što se tiče komisije za sertifikaciju halal proizvoda, ne znam ko je sve član te komisije, ali imam povjerenje, tako da im vjerujem. I ja sam vidjela djecu nekih efendija da konzumiraju Marbo proizvode, ali to je bilo ranije (kada nije bilo 100% sigurno da su zabranjeni) , ova informacija je sad tek svježa.
Ja sam samo htjela da vas upozorim na to, pošto koliko vidim, ovdje, elhamdulillah, ima dobrih vjernika, koji sigurno ne bi voljeli da se hrane proizvodima koji u sebi sadrže svinjsku mast.

Nisu čiste ni KIKI bombone. Nije čista ni Negro bombona jer u sebi sadrži krvi komarca zbog dobijanja one specifične boje. U Hanefijskom mezhebu krv komarca je haram jer je štetna i zarazna.
Čisti su pojedini proizvodi Kraša iz Hrvatske kao što su Dorina čokolade, kao i napolitanke NOUGAT, HAZELNUT,MOCCA,CHOCOLATE CREAM, LEMON ORANGE, napolitanka sa čokoladom kao i njihove krem bananice. Oni su sertificirali nekoliko proizvoda, ali KIKI bombone nisu, oni su puni harama.
Najveći proizvođači halala u konditorskoj industriji(slatkiša) u svijetu se NESTLE.

Boga ti mi ovo objasni, ne znas ko je clan komisije, sto znaci da ne znas da li oni adekvatni obavaljati tu funkciju, a verujes im? hvala na odgovoru....

Meni je direktor te agencije ze sertifikaciju halal proizvoda, potvrdio informaciju da su pomenuti proizvodi nečisti, i ja mu vjerujem. A jučer sam saznala da je, najverovatnije, razlog zbog čega o tome javnost nije obaviještene, to što je ta ispitivanja radila agencija za sertifikaciju halal proizvoda u Hrvatskoj, tako da naša agencija nije nadležna za to, sve dok i ona ne izvrši ispitivanja.
"Moj Allahu, Gospodaru, u Tebi je radost svaka, neka rijeke din Islama teku širom mog Sandžaka!"

reja

Učenik

(10)

• »reja« je muško
  • »reja« je zabranjen

Datum registracije: 28.02.2009

• Poruku poslati

32

Utorak, 09. Juni 2009

I sad cemo po sistemu rekla kazala svemu i svacemu da vjerujemo? Niti znamo ko si ti, niti znamo ni ko ti je ni da li ti je to rekao. Lijepo je ubacivat sumnju, jer ljudi se mogu necega kloniti i na osnovu sumnje, ali mislim da si procitala i razmislila o onome sto ti je thats me napisala da bi se malo zrelije i ozbiljnije prema ovom pitanju postavila. Cini mi se da su ti zanimljiva samo pitanja iz kojih moze da se javi nekakva rasprava. Mislim da od one sestre imas puno toga o Islamu i zivotu da naucis, zato citaj ono sto ona pise. Onde je sve vec receno pa nema potrebe da se ponavlja. Svako dobro i Allahimanet.

Ova prica o evoluciji se vodi u pogresnoj temi.

Islamm!

Učenik

(10)

• »Islamm!« je žensko

• Poruku poslati

33

Utorak, 09. Juni 2009

Citirano

Orginalno od reja
I sad cemo po sistemu rekla kazala svemu i svacemu da vjerujemo? Niti znamo ko si ti, niti znamo ni ko ti je ni da li ti je to rekao. Lijepo je ubacivat sumnju, jer ljudi se mogu necega kloniti i na osnovu sumnje, ali mislim da si procitala i razmislila o onome sto ti je thats me napisala da bi se malo zrelije i ozbiljnije prema ovom pitanju postavila. Cini mi se da su ti zanimljiva samo pitanja iz kojih moze da se javi nekakva rasprava. Mislim da od one sestre imas puno toga o Islamu i zivotu da naucis, zato citaj ono sto ona pise. Onde je sve vec receno pa nema potrebe da se ponavlja. Svako dobro i Allahimanet.

Ova prica o evoluciji se vodi u pogresnoj temi.

Kako hoćete, samo sam htela da vas obavijestim o tome. Ko hoće neka ih se kloni, a ko neće ne mora. Nadam se da će uskoro agencija za sertifikaciju halal proizvoda izvršiti ta ispitivanja pa ćete se i sami u to uvjerit. Da nam Allah, inšAllah, olakša i sačuva nas onoga čime On nije zadovoljan.

Nije tačno da su mi zanjimljive samo teme u kojima dolazi do rasprave, ja mnogo, ali baš mnogo mrzim rasprave, ali kada mislim da nešto nije tako, onda moram reagovat, jer mrzim potvore, klevete i laž.
"Moj Allahu, Gospodaru, u Tebi je radost svaka, neka rijeke din Islama teku širom mog Sandžaka!"

• »silver04« je muško

Datum registracije: 22.02.2009

• Poruku poslati

34

Četvrtak, 11. Juni 2009

ludnica

Nadam se da se nece naci niko toliko retardiran da povjeruje u ovu paranoju.I jos da je se pridrzava.
LJUDI, 21.VIJEK JE!!!
Neke stvari je vrijeme definitivno pregazilo.

Islamm!

Učenik

(10)

• »Islamm!« je žensko

• Poruku poslati

35

Četvrtak, 11. Juni 2009

Citirano

Orginalno od silver04
Nadam se da se nece naci niko toliko retardiran da povjeruje u ovu paranoju.I jos da je se pridrzava.
LJUDI, 21.VIJEK JE!!!

I šta s' tim?

Fotograf

Zlatna sredina

(10)

• »Fotograf« je muško

Datum registracije: 27.03.2007

• Poruku poslati

36

Petak, 12. Juni 2009

Citirano

Orginalno od silver04

Sada me jako interesuje na koje si stvari konkretno mislio?
Univerzum se još uvek širi a ja nemam mesta da parkiram auto.

• »silver04« je muško

• Poruku poslati

37

Subota, 13. Juni 2009

*

Mislio sam na sve vrste paranoja koje vjerska zatucanost moze da priredi covjeku. Medjutim,ovo sa pomenutim prehrambenim proizvodima je stvarno vrhunac paranoje.
I citiracu jednu interesantnu izjavu Dalaj lame (iako naravno,nisam budista-cisto sa ljudskog aspekta)koji u jednom intervjuu s njim kaze sljedece:"Postojao bog ili ne,postojala karma ili ne,svako djelo ucinjeno iz ljubavi je religiozni cin". U toj izjavi je otprilike i moje poimanje vjere,a ne gluposti tipa dozvoljava li Islam da se jede cips i jesu li sa vjerskog aspekta dozvoljeni proizvodi konditorskog preduzeca "Marbo"!!!

sanjin-020

Zlatna sredina

(42)

Datum registracije: 14.05.2009

• Poruku poslati

38

Subota, 13. Juni 2009

Citirano

Orginalno od silver04
Mislio sam na sve vrste paranoja koje vjerska zatucanost moze da priredi covjeku. Medjutim,ovo sa pomenutim prehrambenim proizvodima je stvarno vrhunac paranoje.
I citiracu jednu interesantnu izjavu Dalaj lame (iako naravno,nisam budista-cisto sa ljudskog aspekta)koji u jednom intervjuu s njim kaze sljedece:"Postojao bog ili ne,postojala karma ili ne,svako djelo ucinjeno iz ljubavi je religiozni cin". U toj izjavi je otprilike i moje poimanje vjere,a ne gluposti tipa dozvoljava li Islam da se jede cips i jesu li sa vjerskog aspekta dozvoljeni proizvodi konditorskog preduzeca "Marbo"!!!

Znao sam da su bihorci (mislim na taj kraj oko Bijelog Polja) vjerski ZATUCANI, ali ovakve bljuvotine da neko moze da prospe i da pritom ne trepne, (ili si mozda trepnuo) to jos vidio nisam.
Cuj... Dalaj Lama reko... :D o| ,

Jedne prilike pitali Poslanika s.a.w.s:
"Može li vjernik biti kukavica? - Da! – odgovori Poslanik s.a.w.s.
- Može li vjernik biti škrtica? - Može! - odgovori Poslanik s.a.w.s
- A može li vjernik biti lažov? - E to ne može!... – odgovori Božiji Poslanik s.a.w.s.” (hadis biljezi Malik)

• »silver04« je muško

• Poruku poslati

39

Subota, 13. Juni 2009

*

Ja nisam naveo izjavu Dalaj lame kao neku univerzalnu istinu vec samo zakljucio da mi se pomenuta izjava veoma dopala jer sam po njoj i ja veoma religiozan.A ustvari nisam, u tom nekom klerikalnom smislu, pa sam trazio pravu definiciju svoje "religioznosti".I nasao je.Bez obzira sto je to izgovorio vjerski poglavar druge konfesije.
Sto se "zatucanosti" tice,ja sam veoma srecan sto je vecina stanovnistva u Crnoj Gori "zatucana" na slican nacin kao i ja a sto ima za rezultat najbolje medjuvjerske odnose i najmanju vjersku podvojenost gradjana, od svih republika bivse Jugoslavije.A to je priznacete,veliki kapital.

scout

Učenik

(10)

• »scout« je muško

• Poruku poslati

40

Nedjelja, 14. Juni 2009

Citirano

Orginalno od silver04
Ja nisam naveo izjavu Dalaj lame kao neku univerzalnu istinu vec samo zakljucio da mi se pomenuta izjava veoma dopala jer sam po njoj i ja veoma religiozan.A ustvari nisam, u tom nekom klerikalnom smislu, pa sam trazio pravu definiciju svoje "religioznosti".I nasao je.Bez obzira sto je to izgovorio vjerski poglavar druge konfesije.
Sto se "zatucanosti" tice,ja sam veoma srecan sto je vecina stanovnistva u Crnoj Gori "zatucana" na slican nacin kao i ja a sto ima za rezultat najbolje medjuvjerske odnose i najmanju vjersku podvojenost gradjana, od svih republika bivse Jugoslavije.A to je priznacete,veliki kapital.

Imas pravo da se branis, jer ovaj nas brat Sanjin je malo zbunjen oko osecaja ljubavi, pa ne zna sta pise. Halali mu. Nego, cudi me to sto se istices necim sto mozda i nije bas kako ti pricas. Hoces da kazes, da vi u CG ste na visokom nivou verske tolerancije? ok, ako tako kazes... No odmah par pitanja, koji jezik sluzbeno koristite u CG, vi Bosnjaci? Dade li vam Milo sve sto je obecao pred referendum? Kako to da se medrese i centri islamske zajednice grade vise u Tuzama nego u Pg, a kamo li u BP, samo za primer? i tako to....
Nije tema vase stanje u Cg, pa ne moras ni odgovarati ali nemoj vise da se hvalis onim sto vi kao imate, a mi nemamo! Tesko vreme, procice, akoBogda sve ce se srediti kod nas, sto zelim i vama. Mada iskreno nesto i ne vidim razlike izmedju vas i nas, osim ako neces da ih pravimo.... selam tebi....

Social bookmarks