Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

carpediem

Početnik

(10)

• »carpediem« je autor ove teme

Datum registracije: 17.09.2002

• Poruku poslati

1

Utorak, 17. Septembar 2002

Matrix

MATRIX - Simulirana Realnost

Matrix je film koji pokrenuo najvechu lavinu u 20 veku.
Ideja simulirane realnosti je prozela ogroman broj ljudi. Nedavno je odrzana konferencija, na kojoj su neki autoriteti u nacunom svetu govorili da poruka filma nije daleko od realnosti.
Izneti su revolucionarne stavove, da zivimo u svetu simulacije. Argument, koji je najvishe doprineo nastanku ovakvih hipoteza, jeste cinjenica da su ljudi uspeli stvoriti "virtualnu realnost" koja svakog dana evolvira u sve bolju i bolju kopiju prostora i vremena.

Shta ako nasha cula doista ne primaju informacije iz spoljasnjeg sveta, kakve one jesu, vec koje neki spoljni faktor diktira ?

Shta ako doista zivimo u jednoj ogromnoj lazi ?

Kako se izdici van sopstvenih granica i videti realnost kakvu ona jeste ? Ako vech nije onakva kavim je dozivljavamo?

Mozda su ove teroije samo dobar marketinshki potez filmsko giganta (Holywooda), ali su ideje previshe zagonetne da bi se mogle ignorisati.

Nama ostaje da pogledamo 2 i 3 chi deo, nebi li saznali neshto vishe na ovoj temi. Ali u svakom sluchaju imati priliku da vidimo izuzetno dostignuche na polju specijalnih efekata, jer sami podatak da je na izradi 2 i 3 cheg dela potrosheno 300 miliona dolara govori sam za sebe.

PAUK_

Profesionalac

(10)

• »PAUK_« je muško

Datum registracije: 27.08.2002

• Poruku poslati

2

Autorsko Pravo

Ja samo da kazhem da je ovde napisani clanak, moje delo. Ne znam shta mi trebade da ostanem anonimus...
Dijela su uoblicene slike, a nijet sa kojim su cinjena njihov su duh.

Babbha

Profesionalac

(10)

• »Babbha« je muško
  • »Babbha« je zabranjen

Datum registracije: 23.07.2002

• Poruku poslati

3

heh....

Za tvoj Info, 2 i 3 deo Matrixa se snimaju u Australiji i Novom Zelandu a post produkcija ce biti radjena po 8 meseci za svaki deo filma. Usputm takodje, 2 deo je tematski vezan za ptvi a Treci nema veze s prethodna dva.

Josh vishe na http://www.whatisthematrix.com

:)
Dnevno: http://babbha.blogspot.com
Can't Rain All The Time

PAUK_

Profesionalac

(10)

• »PAUK_« je muško

• Poruku poslati

4

Srijeda, 18. Septembar 2002

Ne znam otkud ti to da 2 i 3 chi deo nisu povezani. U Time magazinu sam nashao da u trechem delu on se obracha vanzemaljcima i trazi da oslobode ljude, normalno boriche se za to :] ali otkud ti to da nisu povezani ? Mogu ti pouzdano rech da si pogreshio !

Birdum-Bardum

Zlatna sredina

(10)

• »Birdum-Bardum« je muško
  • »Birdum-Bardum« je zabranjen

Datum registracije: 24.07.2002

• Poruku poslati

5

Selam alejkum Boshnjaci. Ja eto i ovdje da se malo ukljuchim. Rijetko gledam filmove i ne interesuju me mnogo ali je Matrix film koji me je zainteresovao i veoma mi se je svidjeo. Po mojem mishljenju i shvatanju ovoga svijeta. Matrix je po slobodnoj procjeni 95% realan, kazem 95 a ne 100 zbog nekih tehnichkih stvari. Ja vjerujem da je onako na ovom svijetu zaista. I kada se izvuchemo iz tih laznih predstava svojih o zivotu otkrichemo realnost jednu. Film je odlichan. Eto toliko Allahimanet

PAUK_

Profesionalac

(10)

• »PAUK_« je muško

• Poruku poslati

6

Isprico si da na isti nacin dozivljavash nasu realnost, ali to sve zvuci nekako uopshteno. Jel mozes da mi pojasnih ove reci: . "I kada se izvuchemo iz tih laznih predstava svojih o zivotu otkrichemo realnost jednu. Film je ...."

Na shta si konkretno mislio ? Kakva je to realnost ?
Ko je njen tvorac ako ga ima ?

Birdum-Bardum

Zlatna sredina

(10)

• »Birdum-Bardum« je muško
  • »Birdum-Bardum« je zabranjen

Datum registracije: 24.07.2002

• Poruku poslati

7

Selam alejkum Boshnjaci. Pa poshtovani Pauk pokushat chu ti nekako primachi moje shvatanje.

Bog je Onaj Koji je sve stvorio. A onda je spustio chovjeka na zemlju. I povremeno mu je slao Uputu odnosno Putokaz o Istini i kako dochi do Nje. I dao mu je slobodnu volju kojom on moze odabirati hoche li to poslushati i pokoriti se tome ili neche. A stvorio je i shejtana prokletog da zavodi ljude da kle da ih odvodi od Istine. Dakle u suprotnom smjeru. E sada ima raznih ljudi i raznih stavova. I kaze se da je Allah Gospodar svih svjetova. Postavlja se pitanje o kojim svjetovima je rijech. Pa recimo ima biljni svijet, ima zivotinjski svijet, mineralni, ljudski, itd. E sad opet izdvojimo ljude posebno. Medju ljudima ima opet razlichitih svjetova. Pa recimo neko zivi u svijetu novca, neko zivi u svijetu strasti, neko zivi u svijetu kola, neko zivi u svijetu kompjutera, neko zivi u svojem nekom zasebnom svijetu, itd. Oni shto zive u svijetu novca oni su uzeli novac za boga i njemu robuju. A zna se da je Bog taj po chijim se zakonima zivi i ka chemu se tezi i chije se zadovoljstvo trazi. Pa ko uzme novac za boga onda se drzi zakona novca i brze zarade, tj. zakona kako najefikasnije dochi do boga (naravno to je lazni bog). I ako neko zivi u takvom svijetu onda oni nadju zajednichko, sve dok se drze zakona tog. I u tom svijetu je sve podredjeno i robuje novcu. U svijetu recimo strasti se robuje strastima i ide se najefikasnijim putem da se do strati dodje. Dakle uzmu se strasti za boga. Takodje oni ateisti shto kazu da nema boga oni su uzeli sebe za boga pa se pokoravaju svojim zakonima koje sami smisle tj. zivim kako hochu. Eto on kaze nema boga a ustvari je uzeo sebe za boga. Dakle u svakom sluchaju ima Boga. E sad u cijeloj toj guzvi tih laznih bogova i ideologija i shvatanje i svjetova. dakle sve su to lazni svjetovi. A chim postoje lazni onda znachi da postoji i pravi. I to znachi da ti lazni pokushavaju (bezuspjeshno) kopirati pravi svijet. Tako dolazimo do zakljuchka da ima pravi Bog i pravi svijet i pravi zakoni. Samo treba da se izvuchemo iz laznih i da otkrijemo pravi. A kako se to radi. Pa slijedechi zakone i upute Pravog i Jedinog Boga. Slijediti Njegove Poslanike. Tako chemo izachi iz Matrixa i vidjeti realnost. To je dug proces i to je veoma mukotrpno. Ali se svakom daje da bira. Kao shto onaj glumac u filmu nudi onom glavnom liku dvije pulule. Ako pojede jednu onda se vracha svojem laznom svijetu kao da nishta nije bilo, a ako odabere drugu onda che saznati istinu. I tako. Pa bujrum. Svako bira svoju pilulu u zivotu. Eto to je moje vidjenje stvari. Allahimanet

DjordjeRd

Profesionalac

(10)

• »DjordjeRd« je muško

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

8

Plagiranje

Moram da podignem glas i kažem da je Matrix jedan veliki plagijat, pogodno zapakovan i serviran širokoj publici. Ko je gledao animirani film 'Akira', režija Katsuhiro Ôtomo, zna o čemu govorim. Film je urađen 1988 a razni koncepti ideje i rešenja su se pokradeni obreli u Matriksu. Tu nije kraj: razne video igre i knjige su nosile originalne ideje i to traje možda i svih 50 godina.
Da se razumemo, uživao sam gledajući film, ali ideja...
Ovaj član foruma želi da se, ovim putem, javno odrekne prava i obaveza čitanja i komentarisanja tema u forumima 'Politika' i 'Religija', i možete smatrati da nije kompetentan za takvu vrstu sadržaja u javnom mediju kakav je Internet. Svaka aluzija ili komentar na gornje rečenice će biti ignorisana od strane autora. Hvala na razumevanju.

P.S. 37!

PAUK_

Profesionalac

(10)

• »PAUK_« je muško

• Poruku poslati

9

Ja nebih koristio tako krupne reci jer bez obzira na poreklo ideje ona je tu. I tim ljudima pripada neka zasluga shto su se borili da ta ideja dodje do Holivudskog platna i da je dobijemo u daleko razvijenijoj formi od gore spomenutog filma.

Sami podatak da je za izradu drugog i treceg dela ulozeno 300 miliona dolara govori sam za sebe. A glumacka ekipa, a 4 oskara za specijalne efekte ...Sam priznajesh da si uzivao u njemu.

hobbes

Profesionalac

(10)

• »hobbes« je muško

Datum registracije: 21.08.2002

• Poruku poslati

10

Citirano

Orginalno od DjordjeRd
Ko je gledao animirani film 'Akira', režija Katsuhiro Ôtomo, zna o čemu govorim. Film je urađen 1988 a razni koncepti ideje i rešenja su se pokradeni obreli u Matriksu.

A ne zaboravi scenu iz Ghost in the Shell i onaj doskok na jedno koleno pognute glave koja se polako podiže.
Svako ko je gledao taj animirani film posle Matrix-a na tu je scenu uzviknuo "Matrix !" a film je snimljen još 1995 u rešiji Mamoru Oshii-ja.

Ma Manga rulez!

hobbes

Profesionalac

(10)

• »hobbes« je muško

• Poruku poslati

11

Četvrtak, 19. Septembar 2002

Citirano

Orginalno od hobbes
Ma Manga rulez!

Evo i od predloženih avatara skoro 50% su anime iz Manga produkcije...

DjordjeRd

Profesionalac

(10)

• »DjordjeRd« je muško

• Poruku poslati

12

Citirano

Orginalno od PAUK_
Ja nebih koristio tako krupne reci jer bez obzira na poreklo ideje ona je tu. I tim ljudima pripada neka zasluga shto su se borili da ta ideja dodje do Holivudskog platna i da je dobijemo u daleko razvijenijoj formi od gore spomenutog filma.

Sami podatak da je za izradu drugog i treceg dela ulozeno 300 miliona dolara govori sam za sebe. A glumacka ekipa, a 4 oskara za specijalne efekte ...Sam priznajesh da si uzivao u njemu.

To što priznajem da sam uživao u filmu, ima svoju svrhu: film je dobar. Ni ja ne bih koristio krupne reči ali, mrzim plagiranje, a volim da se zna.
Što se tiče oni 300 miliona dolara, pogledaj, molim te, Clerks (iliti Prodavce) od Kevina Smita, mislim da ga je hobbes već preporučio, pa da vidiš kako se pravi film za 30 hiljada dolara!!! Šteta što nisi u NP, a ako slučajno dođeš, javi se i dobijaš DivX Podavaca od mene.
Kvalitet filma i novac uložen u isti nemaju, ama baš, nikakve veze. Da ne udaramo po primerima, molim te...
Ovaj član foruma želi da se, ovim putem, javno odrekne prava i obaveza čitanja i komentarisanja tema u forumima 'Politika' i 'Religija', i možete smatrati da nije kompetentan za takvu vrstu sadržaja u javnom mediju kakav je Internet. Svaka aluzija ili komentar na gornje rečenice će biti ignorisana od strane autora. Hvala na razumevanju.

P.S. 37!

hobbes

Profesionalac

(10)

• »hobbes« je muško

• Poruku poslati

13

Citirano

Orginalno od DjordjeRd
Što se tiče oni 300 miliona dolara, pogledaj, molim te, Clerks (iliti Prodavce) od Kevina Smita, mislim da ga je hobbes već preporučio, pa da vidiš kako se pravi film za 30 hiljada dolara...

Ili Rodriguez-ov "El Mariachi" iz 1992. god koji je možda koštao i manje...

PAUK_

Profesionalac

(10)

• »PAUK_« je muško

• Poruku poslati

14

Petak, 20. Septembar 2002

Potrazicu ih ovde, ima ogromnih CD shopova. Uzecu i jedan i drugi. Nego shta mislite o "Kontakt"-u sa Dzudi Foster ?

DjordjeRd

Profesionalac

(10)

• »DjordjeRd« je muško

• Poruku poslati

15

A, tu si me pogodio u žicu. Gledao sam ga 6 puta, ad toga 3 puta u bioskopu. I svaki put me razbije potpuno. Posebno scena kad ona prvi put čuje signal sa Vege u slušalicama.
Te godine (1997, mislim) je na dodeli Oskara učinjena strašna nepravda. Kontakt je dobio Oskara za zvučne efekte, a smrdljivi Titanik je pokupio 12 komada. Dugo sam mrzeo taj film zbog toga!
U svakom slučaju, desetka za Kontakt...

P.S. 37!

hobbes

Profesionalac

(10)

• »hobbes« je muško

• Poruku poslati

16

Citirano

Orginalno od PAUK_
Potrazicu ih ovde, ima ogromnih CD shopova. Uzecu i jedan i drugi. Nego shta mislite o "Kontakt"-u sa Dzudi Foster ?

Ja sam nažalost prvo pročitao knjigu tako da sam sve znao unapred :( .
Ali dobar je, svidelo mi se kako je urađen.

DjordjeRd

Profesionalac

(10)

• »DjordjeRd« je muško

• Poruku poslati

17

Čekaj, bre! I ja sam prvo pročitao knjigu, ali u filmu se nije insistiralo na striktnom praćenju događaja u knjizi. Dobro, ideja je tu, što je najvažnije.
Nije mi smetalo to što sam prvo pročitao knjigu.
Da li se sećate fazona sa brojem Pi? Iz knjige, naravno...

P.S. 37!

PAUK_

Profesionalac

(10)

• »PAUK_« je muško

• Poruku poslati

18

Subota, 21. Septembar 2002

Film je fenomenalan.
Narocito deo u svemiru: " Trebali su da posalju pesnika ne naucnika".
Ona je scena koja me je dirnula iznutra. Osecaj kad se sav najezis, prakticno si u filmu.
Njena zelja za istinom, svedocenje nakon putovanja, razgovor sa klincima na samom kraju,...ma sve.

E ne znam o kojoj se knjizi radi? Ko je autor ? Kakav broj pi (3.14) jel , i shta sa njim ?

DjordjeRd

Profesionalac

(10)

• »DjordjeRd« je muško

• Poruku poslati

19

Subota, 21. Septembar 2002

Pa, radi se o istoimenoj knjizi koju je desetak godina ranije napisao Karl Segan (Carl Sagan).
Jeste, radi se o 3,1415926535897932384626433832795... ali da sačekamo još malo, možda se neko drugi seti.

P.S. 37!

PAUK_

Profesionalac

(10)

• »PAUK_« je muško

• Poruku poslati

20

Petak, 11. Oktobar 2002

"Black Mask" je jedan od najboljih akcionih filmova koje sam gledo. Rezija Daniel Li.
Jeste gledali ovaj film ?

1 korisnik osim vas pregledava ovu temu.

1 Gostiju

Social bookmarks