Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

21

Srijeda, 30. Oktobar 2002

Čini mi se da je vreme da nam neko otkrije misteriju oko broja

3.1415926535897932384626433832795028841971693993751058209749445923078164062862089986280348253421170679821480865132823 ...

P.S. Za one koji hoće da uče broj koristan link

a oni koji hoće da vide prvih milion cifara ovog broja nek pogledaju ovde
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

DjordjeRd

Profesionalac

(10)

• »DjordjeRd« je muško

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

22

Četvrtak, 31. Oktobar 2002

Eto, prozvaše me.

PI je transcedentalan broj. Jedan od načina da dođete do onog broja decimala koji vam je potreban, je da formirate sledeću sumu:
PI=(1-1/3+1/5-1/7+1/9-1/11...1/(2n-1))*4
gde naravno n uzima vrednosti od 1 do beskonačno.
Dobićete niz decimala koji se završava tamo gde vi prestanete sa proračunom. Teorija kaže da je taj niz decimala beskonačan.
Posmatraču će to izgledati kao niz, manje više, nasumično pređanih brojeva sa podjednakom verovatnoćom pojavljivanja svake cifre ponaosob.

To kaže teorija, a evo šta spekuliše Sagan:
'' Naši matematičari su izračunali određen i sigurno konačan broj decimala. Niko ne zna tačno o kom broju decimala se radi, ali recimo da je to negde oko 10 na 10 decimala, mada se ne bih iznenadio da se radi o većem broju. U jednom trenutku, recimo na poziciji 10 na 12, nešto se dogodi. Niz ''slučajnih'' decimala prestaje i neko neverovatno dugo vreme iz proračina ne izlazi ništa drugo do nule i jedinice!''
Ostatak ću da skiciram:
''Možda postoji poruka utkana u broj PI koja samo čeka da se pojave bića sa dekadnim brojevnim sistemom (deset prstiju) i brzim kompjuterima, koja mogu da je pročitaju...''.

Znamo da broj PI nije proizvoljan ali ako je broj decimala beskonačan, nisu li u tom slučaju i svi ishodi mogući?

Ovo je samo gruba skica prevoda. Sledeći post je za ''Engleze''...
Ovaj član foruma želi da se, ovim putem, javno odrekne prava i obaveza čitanja i komentarisanja tema u forumima 'Politika' i 'Religija', i možete smatrati da nije kompetentan za takvu vrstu sadržaja u javnom mediju kakav je Internet. Svaka aluzija ili komentar na gornje rečenice će biti ignorisana od strane autora. Hvala na razumevanju.

P.S. 37!

DjordjeRd

Profesionalac

(10)

• »DjordjeRd« je muško

• Poruku poslati

23

Četvrtak, 31. Oktobar 2002

" ... flavor of our numinous. It concerns pi, the ratio of the circumference of a circle to its diameter. You know it well, of course, and you also know you can never come to the end of pi. There's no creature in the universe, no matter how smart, who could calculate pi to the last digit—because there is no last digit, only an infinite number of digits. Your mathematicians have made an effort to calculate it out to ... "
Again she felt the tingle.
" ... none of you seem to know ... Let's say the ten-billionth place. You won't be surprised to bear that other mathematicians have gone further. Well, eventually—let's say it's in the ten-to-the-twentieth-power place—something happens. The randomly varying digits disappear, and for an unbelievably long time there's nothing but ones and zeros."
Idly, he was tracing a circle out on the sand with his toe. She paused a heartbeat before replying.
"And the zeros and ones finally stop? You get back to a random sequence of digits?" Seeing a faint sign of encouragement from him, she raced on. "And the number of zeros and ones? Is it a product of prime numbers?"
"Yes, eleven of them."
"You're telling me there's a message in eleven dimensions hidden deep inside the number pi? Someone in the universe communicates by ... mathematics? But ... help me, I'm really having trouble understanding you. Mathematics isn't arbitrary. I mean pi has to have the same value everywhere. How can you hide a message inside pi? It's built into the fabric of the universe."
"Exactly." She stared at him.
"It's even better than that," he continued. "Let's assume that only in base-ten arithmetic does the sequence of zeros and ones show up, although you'd recognize that something funny's going on in any other arithmetic. Let's also assume that the beings who first made this discovery had ten fingers. You see how it looks? It's as if pi has been waiting for billions of years for ten-fingered mathematicians with fast computers to come along. You see, the Message was kind of addressed to us."
"But this is just a metaphor, right? It's not really pi and the ten to the twentieth place? You don't actually have ten fingers."
"Not really." He smiled at her again.
"Well, for heaven's sake, what does the Message say?"

Odlomak iz knjige Kontakt, Karl Sagan. Žao mi je, nisam nigde mogao da iskopam varijantu na srpskom...
Ovaj član foruma želi da se, ovim putem, javno odrekne prava i obaveza čitanja i komentarisanja tema u forumima 'Politika' i 'Religija', i možete smatrati da nije kompetentan za takvu vrstu sadržaja u javnom mediju kakav je Internet. Svaka aluzija ili komentar na gornje rečenice će biti ignorisana od strane autora. Hvala na razumevanju.

P.S. 37!

Dado

Profesionalac

(10)

• »Dado« je muško

Datum registracije: 09.08.2002

• Poruku poslati

24

Ponedjeljak, 25. Novembar 2002

sto se tiche matrixa sve pohvale ali sad imamo novu vrstu filmova dobro nemoze radnja fila da se uopredi ali the filan fantasy mi se vise svideo sto se tiche tehnichkih dostignuca (silicon graphics Inc 34 mrezna procesora koriscena za renderovanje nekih animacija ) ja obudalih :)
....da li si toliko dobar
da mozes mirno spavati.....

hobbes

Profesionalac

(10)

• »hobbes« je muško

Datum registracije: 21.08.2002

• Poruku poslati

25

Utorak, 26. Novembar 2002

Ih bre Dado, sa kim se to trkaš kucajući poruke.
Kao da si na mircu, fali ti pola slova a i ono sto ima je na pogrešnim mestima.
Final fantasy je jedan iz serije novih filmova bez živih glumaca.
Počelo se s kompjuterskom animacijom u filmovima Toy story, AntZ, Bugs life, pa ka već mnogo ubedljivijem Shrek-u, Monsters Inc. ili Dinosaur-u.
Dinosaur mi je najrealniji od svih ovih filmova, skoro kao da je sniman igrani film.

Film bez živih glumaca je izazov.
Interesantno je i ono što trenutno radi Enki Bilal a to je kombinacija animacije i živih glumaca. Koristi animirani model živog glumca.

PAUK_

Profesionalac

(10)

• »PAUK_« je muško

Datum registracije: 27.08.2002

• Poruku poslati

26

Utorak, 22. April 2003

Ma specijalni efekti mogu da idu samo uz jaku tematiku, kao npr. problem slobode, sistema, istine u Matrixu. Mislim da je film pre svega veliko misaono ostvarenje, a na drugom mestu stavljam vizuelne efekte..i realizaciju.
Citao sam sadrzaj "Akire" od Katshuniko Otome..i na osnovu sadrzaja nisam primetio da ima neke posebne slicnosti. Gde mogu da ga nadjem kao i Clercs, El Mariachi i Clockwork Orange od Stanlija Cubrika...

DjordjeRd

Profesionalac

(10)

• »DjordjeRd« je muško

• Poruku poslati

27

Utorak, 22. April 2003

Citirano

Orginalno od PAUK_
Citao sam sadrzaj "Akire" od Katshuniko Otome..i na osnovu sadrzaja nisam primetio da ima neke posebne slicnosti. Gde mogu da ga nadjem kao i Clercs, El Mariachi i Clockwork Orange od Stanlija Cubrika...

Sličnost sa filmom ''Akira'', ''Matrix'' ima isključivo na vizuelnom nivou. Sa izuzetkom ''El Mariachi'', ove filmove mogu da ti narežem, samo ne znam kako da ti ih doturim tamo daleko...

P.S. 37!

PAUK_

Profesionalac

(10)

• »PAUK_« je muško

• Poruku poslati

28

Utorak, 22. April 2003

Premijera

Danas sam cacko po pretrazivacima, i nalazim da je opsta zabuna po pitanju premijere Matrix Reloaded. Moguce da bude 25 May-a na Canskom festivalu i odmah posle u bioskope, a moguce i da se odlozi za Jun ili Novembar. Ma cista marketinska kvaka, sve u svemu bice. Ko ceka ...itd.

A ova ti bi dobra :):) :)) :rolleyes:

Citirano

ove filmove mogu da ti narežem, samo ne znam kako da ti ih doturim tamo daleko...

U Pazaru sam ja sad. Super sto imas ovu kolekciju.. Ostavi mi tel na PM, nazvacu te..
Dijela su uoblicene slike, a nijet sa kojim su cinjena njihov su duh.

Tulumba4All

Profesionalac

(10)

• »Tulumba4All« je muško

Datum registracije: 04.09.2002

• Poruku poslati

29

Srijeda, 23. April 2003

Citirano

Orginalno od PAUK_
Moguce da bude 25 May-a na Canskom festivalu i odmah posle u bioskope, a moguce i da se odlozi za Jun ili Novembar.

Postoje 2 nastavka Matrix-a. Jedan ce da bude pusten uskoro (pocetak leta) a drugi na jesen.
... And Tulumba for all
[SIZE=1]If you can't convince them, confuse them.

A fanatic is one who can't change his mind and won't change the subject

[/SIZE]

PAUK_

Profesionalac

(10)

• »PAUK_« je muško

• Poruku poslati

30

Utorak, 27. Maj 2003

Matrix Reloaded

Ala su usrali ovaj drugi deo. Totalno lose osmisljen koncept. Tolikoo su vodili racuna o delovima da je celina skroz na skroz ispalakonfuzna. Nemoze da se poredi sa I delom...

Sta mislite ?????

hadalj

Profesionalac

(10)

• »hadalj« je muško

• Poruku poslati

31

Utorak, 27. Maj 2003

Mirza, treba bit malo tolerantnije, ipak je to nas MATRX
malo za promenu

• »And_U_Price« je muško

Datum registracije: 28.07.2002

• Poruku poslati

32

Utorak, 03. Juni 2003

Slazem se sa PAUKom da je ovaj drugi deo losiji od prvog (doduse PAUK je otisao i korak dalje u opisu) :)
Cini mi se da je sve nekako nabudzeno i preterano a da i ne govorimo o greskama koje se iz aviona vide! Prosto je neverovatno da se u tako skupom filmu omaknu takve greske!

Primer:

Kada Morfeus pada sa kamiona na sofersajbnu automobila ona biva razbijena. U sledecem kadru sofersajbna je chitava

Kada dizu u vazduh elektricnu centralu nestaje struja u celom gradu ali se istovremeno gase i farovi na automobilima

U jednom trenutku se na Merfeusovim naocarima vidi odsjaj kamere

...

Objasnjenje: Da ove greske postoje najpre sam saznao iz Blica, a kasnije ih i sam pronasao kada sam pazljivije odgledao film! Tri tacke na kraju, naravno, znace da gresaka ima jos (preko 40) ali ja ih nisam sve pohvatao!

Eto prilike, ko ih prvi ugrabi nek' napise. Mozda se proslavi...Tko sta zna? Nitko nista ne zna! Krhko je znanje!

pozdrav MATRIXOFILI
Sit Hungry Doesn't Believe

33

Srijeda, 04. Juni 2003

MATRIX RELOADED nije ni senka od MATRIX-a I :(
Nije vredan pomena...

pozdrav
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

hobbes

Profesionalac

(10)

• »hobbes« je muško

• Poruku poslati

34

Srijeda, 04. Juni 2003

Još ako ga gledaš u našem gradskom bioskopu... :(

Projektovana slika je pola metra šira od ekrana tako da ide preko onih zavesa sa strane.
Zvuk očajan.Tokom pola filma se čuje nešto kao šivaća mašina.
Film iskasapljen,npr. isečen deo scene gde Neo treba da donese odluku posle razgovora sa arhitektom Matrixa.
Još ako ga gledate za vreme prve projekcije imate i dodatne efekte. Prirodno svetlo koje dolazi sa balkona jer neko stalno otvara i zatvara vrata ili već šta.

Sve ovo se odnosi samo na bioskop i uslugu kojiu pruža. Publika je baška... xx(

Sve u svemu moram ponovo odgledam film u normalnom bioskopu pa da budem siguran u razloge zbog kojih mi se nije svideo...

• »And_U_Price« je muško

• Poruku poslati

35

Četvrtak, 05. Juni 2003

Znas kako hobbes ! Predlozio bih ti neki bioskop sto dalje od Novog Pazara! Ja sam se zakleo da u taj bioskop vise necu uci! Imamo najnekulturniju bioskopsku publiku koji u bioskop idu kao na fudbalsku utakmicu (u sortsevima, sa laserima...) iako je bioskop kulturni dogadjaj koji se u svakom drugom gradu tako i dozivljava! E pa to je ono protiv cega se svi na forumu borimo a mnogi ne shvataju!

Sto se samog filma tice, i pored takvih (ne)uslova nisi cini mi se mnogo propustio! Sve je ipak svedeno samo na specijalne efekte a iskreno da ti kazem ti si mi bio glavna nada da ces uociti greske koje sam ja pomenuo u ranijem postu! ;) Vise srece u drugom gledanju!

Pozdrav

hobbes

Profesionalac

(10)

• »hobbes« je muško

• Poruku poslati

36

Četvrtak, 05. Juni 2003

Ada sve ja to znam i idem stvarno retko ovde u bioskop ali nisam mogao da ne izdrzim da makar informativno odgledam drugi deo.
Eh krasni sineplex, tamo sam odgledao prvi Matrix.
U gore opisanim uslovima jedva da sam uspeo da odgledam ovaj Reloaded :( .
Nešto sam se trenutno zarobio u Pazaru al čim prije uzmognem odgledaću ga kako treba u nekom pravom bioskopu.
Prijaviću sve greške koje primetim.

Giovanni

Profesionalac

(10)

• »Giovanni« je muško

Datum registracije: 13.09.2002

• Poruku poslati

37

Četvrtak, 05. Juni 2003

Citirano

Orginalno od hobbes
Još ako ga gledaš u našem gradskom bioskopu... :(

Projektovana slika je pola metra šira od ekrana tako da ide preko onih zavesa sa strane.
Zvuk ocajan.Tokom pola filma se cuje nešto kao šivaca mašina.
Film iskasapljen,npr. isecen deo scene gde Neo treba da donese odluku posle razgovora sa arhitektom Matrixa.
Još ako ga gledate za vreme prve projekcije imate i dodatne efekte. Prirodno svetlo koje dolazi sa balkona jer neko stalno otvara i zatvara vrata ili vec šta.

Sve ovo se odnosi samo na bioskop i uslugu kojiu pruža. Publika je baška... xx(

Sve u svemu moram ponovo odgledam film u normalnom bioskopu pa da budem siguran u razloge zbog kojih mi se nije svideo...

Stare mi, po ovom opisu NP bioskop je premasio nadaleko cuveni Kino Prvi Maj u Sarajevu (tih 80-tih) a poznat po kakvoci zvuka i ugodjaja koji je pruzao (Ton Kemo, ton seljacino! - radio emisija Primus). Ne zna covjek da li da se smije ili zaplace kad procita ovakav komentar.
Ono sto je mene dojmilo u tom bioskopu je publika koja isti posjecuje, posebice kad su u pitanju "mjuzikli" tipa "Hajde da se volimo" i filmovi Bud Spencer-a i slicni. Pored cinjenice da se osjecate kao na koncertu jer gro ljudi pjeva i tapse, slijede i neizostavni komentari i dobacivanja koja se mogu porediti sa onim recenim na istocnoj strani Koseva a kad je igralo Sarajevo.
Hobbes, dobar SB, zvucnici, DVD player i zaboravi bioskop. Bar dok se s ulaganja u politicku promociju nesto para slije u kulturni fond.

P.S. Jedan izvor finansiranja bioskopa u Kanadi jesu i reklame koje se pustaju 30 minuta pred predstavu (i nekad su bolje od samog filma). Nesto kao Filmske Novosti koje su pratile Titu ranije :))
Siguran sam da u Pazaru ima poslovnih ljudi kojima bi odgovarao ovakav vid reklame...No ostavimo to za neku drugu temu.

Zivili
[SIZE=1]Sarajlija rozdenijem, Pazarac podrijetlom, Kanadjanin dekretom!

Homo homini lupus iliti Covjek je covjeku Vucko![/SIZE]

• »And_U_Price« je muško

• Poruku poslati

38

Subota, 07. Juni 2003

Giovanni jel to onaj kino Prvi maj iz pesme Zabranjenog pusenja??? 8) E upravo ti je takav (ako ne i gori) i novopazarski i to je tesko ispraviti! Ali eto pouke svima, pa trazite nacin da sto dalje od NP-Doma kulture odgledate...Matrix Revolution

Dado

Profesionalac

(10)

• »Dado« je muško

Datum registracije: 09.08.2002

• Poruku poslati

39

Utorak, 10. Juni 2003

he he he znash li sta se desilo kad smo gledali matrix u bioskop Ustane tip na sred sale i pricha na telefon (nemo me sad zvat majku ti qrvinu u bioskop sam) i sede ????
....da li si toliko dobar
da mozes mirno spavati.....

Giovanni

Profesionalac

(10)

• »Giovanni« je muško

Datum registracije: 13.09.2002

• Poruku poslati

40

Utorak, 10. Juni 2003

Citirano

Orginalno od And_U_Price
Giovanni jel to onaj kino Prvi maj iz pesme Zabranjenog pusenja??? 8) E upravo ti je takav (ako ne i gori) i novopazarski i to je tesko ispraviti! Ali eto pouke svima, pa trazite nacin da sto dalje od NP-Doma kulture odgledate...Matrix Revolution

Jah, upravo taj...Tematika istog se zavrsavala na "erotskim" i Kung-Fu filmovima...Bice bolje pa ce se nesto para sliti u kulturu iz politike.
Zivio
[SIZE=1]Sarajlija rozdenijem, Pazarac podrijetlom, Kanadjanin dekretom!

Homo homini lupus iliti Covjek je covjeku Vucko![/SIZE]

Social bookmarks