Niste prijavljeni

• »And_U_Price« je muško

Datum registracije: 28.07.2002

• Poruku poslati

41

Ponedjeljak, 10. Novembar 2003

Svoju premijeru docekao je i MATRIX REVOLUTIONS!!! Utisci...
Sit Hungry Doesn't Believe

PAUK_

Profesionalac

(10)

• »PAUK_« je muško

Datum registracije: 27.08.2002

• Poruku poslati

42

Petak, 14. Novembar 2003

Otvoren poziv svim prisutnim forumasima da dodju 17 u bioskop na drugu projekciju. Pa cemo prokomentarisat posle filma. LIVE.

Dijela su uoblicene slike, a nijet sa kojim su cinjena njihov su duh.

rifche_golup

Profesionalac

(10)

• »rifche_golup« je muško

Datum registracije: 09.12.2002

• Poruku poslati

43

Petak, 14. Novembar 2003

koliko se meni chini projekcija istog pocinje od ponedeljka kod nas ..... sad ako hocete da ideMO onda preporucujem utorak ....
rifche_golup je dodao/la ovu sliku:
  • revolutions.jpg
Fq the Politics ... Fq it,fq them ...
Pokusacu da te probudim a ti se pravi budna ....

44

Ponedjeljak, 17. Novembar 2003

Ja sam ga vec gledao pa ako vas zanimaju moji utisci idite na pravu temu da cujete o tome
mogu ja da se potpisem i bolje...

45

Srijeda, 31. Decembar 2003

Ovaj film dobio i svoju temu a niko ne nadje za shodno da prokomentarise poslednji mu deo. Tema je otvorena sa komentarima da je film najbolji napravljen ikad a zavrsava se nekomentarisanjem... je li se film gledao dole? Utisci? Valja ne valja..
Ovakvu temu je zasluzivao LOTR mnogo vise :)

Babbha

Profesionalac

(10)

• »Babbha« je muško
  • »Babbha« je zabranjen

Datum registracije: 23.07.2002

• Poruku poslati

46

Četvrtak, 08. Januar 2004

... eh, pa... da :)

Gledo.

Jesam MatrixFun ali nisam odusevljen.

Scenario treceg nastavka sam sajedno sa skicama snimanja video mesecima pre.

Film je spicen pre nego uradjen.

Ocigledno je da su momcima koji su radili post-production filma non-stop za vratom bili shto producenti shto vremenski rokovi koji su nekoliko puta probijeni.

Na zalost, ni blizu ocekivanog.

Videcemo shta ce Lord Of The Rings (Return Of King) pokazati mada nisam mishljenja da se ova dva filma mogu porediti.
Dnevno: http://babbha.blogspot.com
Can't Rain All The Time

47

Četvrtak, 08. Januar 2004

Ja rekoh da LOTR ovakvu temu zasluzuje vise jer u svakom delu postaje sve bolji i bolji (za razliku od matrixa). A naravno da se ne mogu porediti :).

Babbha

Profesionalac

(10)

• »Babbha« je muško
  • »Babbha« je zabranjen

Datum registracije: 23.07.2002

• Poruku poslati

48

Petak, 09. Januar 2004

Aman za Aman

Pa otvori temu !

Nishta lakshe!

Aman...

o|
Dnevno: http://babbha.blogspot.com
Can't Rain All The Time

Chonbey

Zlatna sredina

(10)

• »Chonbey« je muško

Datum registracije: 10.03.2004

• Poruku poslati

49

Četvrtak, 20. Januar 2005

Posto je neko pomenuo Matrix i time probudio moje traume, jednostavno ne mogu da odolim, a da ne napisem koju. :D

Cinjenica je da je gro Matrix fanova razocarana nastavcima, tvrdeci kako oni nisu na nivou prvog dela. Moje je misljenje da je u pitanju zamena teza - nastavci su pokusali da pokrpe nepokrpive rupetine iz prvog dela i naravno nisu uspeli jer, sto je mnogo - puno je.

Dakle, posto o nastavcima i nema sta da se prica, hajde da malo pogledamo sta stvarno ima u tom cuvenom Matrixu numero uno. Opomena - ovo ce biti malo veci tekst, sto je direktno proporcinalno mojoj frustraciji na pomen imena ovog filma ;)

Matrix je super film za razbibrigu i taj utisak se samo pojacao kad sam ga video na DVD spravi. Kad se na pocetku vitlaju po onim krovovima, jasno se cuje svaki zvuk, pucnjava, zujanje metaka, drugacije dobuje ona, drugacije oni, svaki pomenuti zvuk iz drugog zvucnika... Skontate da je i pravljen za 'kucni bioskop', opustite se i dva sata uzivate u efektima i akciji. Cista zabava, cist rokenrol.

Ali problem nastaje kad, u pravilnim vremenskim intervalima, krene teoretisanje o filozofiji, poruci, i sta ti ja znam. Prica... Ajde da vidimo tu pricu.

Planetu je opustosila ekoloska katastrofa izazvana upotrebom zabranjene municije sa obogacenim uranijummom i primesama plutonijuma. Masine su preuzele stvar, a ljudi jos uvek postoje samo zato sto predstavljaju zive baterije, tj ekonomican izvor energije za pomenute masine koje su preuzele stvar. Postoje i ekonomicnije baterije no sto je to homo sapiens, ali nema veze, ima i glupljih postavki u SF. Ono sto je potpuno besmisleno je to da su masine izumele program koji pomenutim baterijama stvara utisak da zive nekakav zivot, i taj se program zove 'Matrix'. A zasto to masine rade, kad je u uslovima stalne restrikcije mnogo ekonomicnije pustiti 'baterije' da samo vegetiraju? Pa zato da bi postojala mogucnost da se covecanstvo oslobodi, onako bi film bio prilicno dosadan. Zamislite da dva sata gledate ljude koji vegetiraju?

Znaci, naslov filma nema logicnog rezona, tu je da bi bio tu, i sta onda imamo da ozbiljno diskusujemo? Ali nema veze, i u klasici SF-a, Orvelovoj '1984' vlada jeziva kriza energije, a opet tvovi non-stop rade u svakoj kuci.

Ajmo onda dalje. Ima jedno mesto gde zive slobodni ljudi (koji nisu prikaceni na mrezu), posveceni borbi za oslobodjenje covecanstva. Oni spomocu telefona ulaze u program (ulogovavaju se, valjda preko modema, mada nije naveden provajder) i tamo prave rsum, kao pravi virusi. Centralni kompjuter ne moze da ih locira, iako su jedini pretplatnici na kugli zemaljskoj, pa je u program ubacen anti virus tool kit vizuelno predstavljen kao man in black. Ne znam kako vama ali meni je Tomi Li Dzons jako falio. Nema veze, da se vratimo na telefon. Pomenuti clanovi otpora mogu da se uloguju u principu odakle oce, pa i od kuce, ali zelja za avanturom primorava ih da grade posebno opremljena vozila i putuju planetom u potrazi za Njim. On je covek koji ce pobediti masine, prorekao je njegov prethodnik, koji se osim sposobnosti gledanja u buducnost odlikovao i sposobnoscu reinkarnacije, jer On je ustvari isti onaj On od ranije. Zasto On to nije uradio kad je ziveo prvi put? Misterija, ba, rekli bi nadrealisti.

Elem, nadju oni Njega, mada nisu bas sigurni, a ni On nije bas siguran. Razlog ovoj nesigurnosti je taj sto je program za proricanje buducnosti istina prorekao vodji otpora da ce naci pravog, ali je Njemu prorekao da ce neko da umre, tj. pogine, a to se nije ostvarilo, sto znaci da se programu bas i ne moze verovati, sto je verovatno indirektna aluzija na microsoftove programe (kojima se takodje ne moze verovati), pa tako u filmu imamo i elemente satire. Poentu detalja sa savijanjem kasika iz urodjene maloumnosti nisam skontao. Iz istog razloga nisam skontao ni zasto je bas on - On? U Pescanoj planeti, On, tj. Kvizac Haderah je On jer je nizom generacija samooplodnje postignuta takva genetska cistoca i u majci i u ocu, da je njihovim sparivanjem u F1 generaciji postignuta nevidjena bujnost, tj. heterozis, sto je dodatno potpomognuto upotrebom carobnog napitka, slicnom onom koji kuva druid aspiriniks. Ovde nema objasnjenja, ostavljeno nam je samo toliko da Njega igra Kianu Rivs, sto je svakom postenom i dobronamernom filmofilu dovoljno da u njemu prepozna Njega.

Uglavnom, on jeste On. Svoju osobinu da je On, on ispoljava na taj nacin sto odbija da stvarno umre kad ga virtuelno ukokaju. Naravno, tu je i cuveni poljubac, poznat jos iz kriticnih trenutaka Trnoruzice, Petog elementa, itd. Posledica poljupca je da On umesto da pogine krece u nezadrzivi surf, free on - line, lomeci anti virus software, grdje no onaj Sasser. A najlepse je da je covecanstvo SLOBODNO!! Sitan problem otkacinjanja, rehabilitacije, i eventualne prehrane hiljada ili miliona ex - baterija se ne spominje. U vazduhu lebdi izvesnost pravog, a ne virtuelnog sparivanja glavnog junaka i glavne junakinje i tu je negde i the (happy) end. Ni Sandra Bulok ne bi zasmetala.

Eto. Ako ima kogod da ozbiljno raspravi fabulu radnje, bio bih mu veoma zahvalan za otreznjenje. Mada ozbiljno mislim da je ozbiljna rasprava na tu temu ozbiljno nemoguca.
Solve it. Solve it quickly, right or wrong. If you solve it wrong, it will come back and slap you in the face, and then you can solve it right

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

50

Subota, 05. Februar 2005

10+ nemam vecu ocenu za film!!!!!

(trebam se slikat da imate jednog K.Rivsa na forumu)
" Bilen alemlere rahmettir "

Social bookmarks