Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško
  • »Tashke« je autor ove teme

Datum registracije: 04.01.2005

• Poruku poslati

1

Utorak, 23. Decembar 2008

Maxi u Novom Pazaru

Trgovinski lanac Maxi vlasnika Miroslava Miskovica je od pre nekoliko dana i zvanicno u Novom Pazaru.Trenutno su 2 objekta reimenovana,onaj u zgradi "Lepa Brena" i u centr,ex RK Beograd

Da li mislite da je to dobro za nas gradjane kao potrosace i za grad uopste i da ce doprineti smanjenu cena na mnoge proizvode zbog vece konkurencije?

Da li cete mozda bojkotovati Maxi i biti lokal patriote?

Voleo bih da povedemo ozbiljnu diskusiju o ovome,jer ako vlasnik Maxija bude radio ono sto je radio u ostalim gradovima(i ovde u Nishu) mislim da nam se crno pise.
O ovome cu malo kasnije,prvo bih voleo da diskutujemo o ovim navedenim pitanjima.

Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

• »Salahoodin« je muško
  • »Salahoodin« je zabranjen

Datum registracije: 25.01.2008

• Poruku poslati

2

Zar nije dovoljno za bojkot to, sto u tom marketu postoji siroka ponuda svinjskog mesa!?

Fotograf

Zlatna sredina

(10)

• »Fotograf« je muško

Datum registracije: 27.03.2007

• Poruku poslati

3

Čuo sa i ja za taj izbor svinjskog mesa i otišao sam lično da se uverim ali nisam video ništa, čak sam pitao prodavca da li imaju nešto svinjsko u ponudi odgovorio mi je negativno. Verovatno ljudi vide na parizeru "salama" a ono "pileća" se i ne trudi da pročitaju. Uvek sam preferirao prodavnice u komšiluku iako su za neke proizvode mnooogo skuplji (npr: NES CAFE GOLD 200g je u Samaldu i kod Rekica bila 760 - 780 din a u Maxi-ju je 600din) Ukoliko bude imao kvalitet i naravno cenu ja ga neću bojkotovati jer mi je preko glave vraćanja pokvarenih proizvoda kod našeg lokalnog "Miškovića" iako sam uvek bio za to da se kupuje kod naših ljudi.
Univerzum se još uvek širi a ja nemam mesta da parkiram auto.

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

4

Citirano

Orginalno od Tashke
Da li cete mozda bojkotovati Maxi i biti lokal patriote?

Nema ti tu nikakavog patriotizma kad se radi o vlastitom dzepu.Kao sto rece Recko naravno da je bolje kupiti robu u marketu gde je marza nekih 5-7% nego u nekom lokalu gde na istom proizvodu marza 20-25%.Ali tu se javlja drugi problem u marketu ide kesh, dok u komsiluku radi sveska :D

I sto se hvatate odmah za svinjetinu ?

To radi menadzerski tim kompanije ako uvidi da ce biti profita za kompaniju, oni ce ubacit i svinjetinu, a ako nevidi profita nece je ni prodavat.Zato se rade sondaze i ispituje se trziste, sta ce biti i koliko ce biti profitabilno za kompaniju............koci anny

" Bilen alemlere rahmettir "

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

5

Petak, 26. Decembar 2008

Citirano

Orginalno od annonimus
Nema ti tu nikakavog patriotizma kad se radi o vlastitom dzepu.

Naravno da ima,a ima i nesto vise od toga. ;)
Kao prvo,upravo u tome i lezi zamka kada je u pitanju Maxi i njegov vlasnik Miskovic.
On prvo dodje u neki grad(kao sad u Np)otvori Maxi i spusti nenormalno cene jer mu se moze iz 2 razloga:jer ON tu robu cesto i proizvodi(jer je zaokruzio lanac,poseduje zemlju u Vojvodini,proizvodi i onda taj proizvod prodaje u svojim radnjama),i drugi,jer je prebogat.
Nakon par meseci-godinu,nasi trgovci ce da zatvore radnje jer ne mogu da izdrze taj tempo,a onda ti on digne cene i naplati ti sve te nize cene.

Osim toga,kao sto rekoh,nisu u pitanju marze,vec njegova mogucnost da zbog velikog bogastva i pomoci drzave(koja mu tolerise monopol)drzi niske ene jedno vreme .
Isto je uradio u Nisu,ugasio Nislije a onda digo cene,haos.
Tek pre par meseci je dosla IDEA iz Hrvatske i donekle ublazila njegov monopol.

Dakle,to sto vam se sad cini da je jeftino dobro pripazite,ne budite kratkovidi,inace cemo svi iskihat tih par meseci niskih cena.

A osim toga,zbog cega mi ne bi bili lokal patriote ako je u Maxi-ju zaposljeno vise gradjana srpske nacionalnosti u gradu gde je 95% nezaposlenih Bosnjaka ?Zar se on ne ponasa kao i drzava?

Citirano

Orginalno od annonimus
I sto se hvatate odmah za svinjetinu ?

Anny kako da prodaje svinjetinu u sred Pazara,pa to bi ti bilo kao u onoj audiciji: Za njega se prica da je prodao svinju u Teheranu :D

Na kraju,ja sam potpuni lokal patriota,i Kineze ne posecujem,a kamoli Maxi.

Koliko je istina sve ovo sto vam pricam(o cenama) je dokaz koji sam danas video u Hrvatskoj IDEI : Par zena koje rade u Maxiju su kupovale u idei na veliko.Posto ih znam jer su komsije ovde,nasmejase se i rekose da moraju jer je ogromna razlika u cenama...
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

na-braniku-grada

Zlatna sredina

(-24)

• »na-braniku-grada« je muško

Datum registracije: 25.08.2008

• Poruku poslati

6

Subota, 27. Decembar 2008

Bojkot,bojkot to je prava stvar, interezdzije napolje pa da razgovaram !
Pazar je dio zivota mog on ce biti sampion!

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

Datum registracije: 11.02.2004

• Poruku poslati

7

@Tashke, a da li onda da kupujem i kod ovih lokalnih, jer se i oni u potpunosti isto ponasaju kao i Miskovicu (samo na manjem podrucju)? Godinama sam kupovao kod komsije, a onda dosao Rekic sa supermarketom. Nadao se da ce se ta prodavnica zatvorit sama od sebe, ali kako je moj komsija i dalje dobro radio, Rekic je pribegao drugoj taktici: Kupio je lokal u kojem je taj moj komsija drzao prodavnicu (pod kiriju) i znas li sta je uradio sa tim lokalom? Srusio ga. Dakle, nije ga kupio da bi od njega napravio neki biznis, vec samo da bi unistio biznis mog komsije. To sto je uradio se moze cak nazvati i legitimnim, ali od toga ta prica o lokalpatriotizmu nekako zaudara.

Osim toga, dva dana posto je dosao Maxi kod Rekica je pokrenuta akcija u kojoj je 500 prozivoda snizeno za 30%. A saznao sam (od radnika) da ta akcija nije planirana dok se nije pojavio Maxi. Tako da ja vec vidim neke pozitivne promene od dolaska Maxia. A da li ce biti negativnih i onoga o cemu ti pricas (sto je takodje realno) videcemo. Jos ranije sam hteo da u nekoj temi napisem malo o monopolu u Srbiji i onome sto Miskovic radi, a ova tema je prava za to. Ali to cu napisati kad budem imao malo vise vremena.

Sve u svemu, ja nisam ni za to da se trgovinski lanci sa strane a priori bojkotuju, a nisam ni za to da se srlja sa kupovinom kod njih. Mislim da stvari treba sagledavati u globalu i da je naverovatnije najbolja opcija neka sredina izmedju bojkota i srljanja.
Relax, take it easy, for there is nothing that we can do.

Tufan

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 13.03.2008

• Poruku poslati

8

Maxi!!

To ti je mashina za izvlacenje para iz Pazara.

Kao vaktile kineski trzni centar...Ugusio je nase lokalne trgovce, a to sto je roba bila jeftina nije nasem standardu nesto narocito pomoglo.

Jedina ispravna stvar moze biti da malo disciplinuje ove nase trgovce, kako bi oni smanjili marze na razuman nivo.
SDA 1990

• »annonimus« je muško

• Poruku poslati

9

@ Taki

Mi mozemo u nedogled pisat o patriotizmu i ostalim stvarima.Ali realno gledano, ljudi ce kupovat kod njega......" u to sam siguran ".

A sto se tice mesa.......pored toliko mesara u N.P redak bi bio slucaj kad bi neko u marketu kupio meso.Cak sta vise mi nemamo tu tradiciju da kupujemo meso u Markete............Tele u frizider pa do proljeca :D

Jos nesto, nejse...

Jahja

Profesionalac

(10)

• »Jahja« je muško

Datum registracije: 15.08.2007

• Poruku poslati

10

Nedjelja, 28. Decembar 2008

Citirano

Orginalno od @ef
@Tashke, a da li onda da kupujem i kod ovih lokalnih, jer se i oni u potpunosti isto ponasaju kao i Miskovicu (samo na manjem podrucju)? Godinama sam kupovao kod komsije, a onda dosao Rekic sa supermarketom. Nadao se da ce se ta prodavnica zatvorit sama od sebe, ali kako je moj komsija i dalje dobro radio, Rekic je pribegao drugoj taktici: Kupio je lokal u kojem je taj moj komsija drzao prodavnicu (pod kiriju) i znas li sta je uradio sa tim lokalom? Srusio ga. Dakle, nije ga kupio da bi od njega napravio neki biznis, vec samo da bi unistio biznis mog komsije. To sto je uradio se moze cak nazvati i legitimnim, ali od toga ta prica o lokalpatriotizmu nekako zaudara.

Posto je doticni i meni komsija znam o cemu se radi. Jedan takav super market nij mogao da parira prodavnici i strusio ga je, pa zar kod njega treba da kupujemo. Ali sta ces nemas drugog izbora. Postoji razlika izmedju patriotizma i bezveznog inata.
Svi smo Allahovi i svi se Njemu vracamo.

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

11

@ Annonimus : Pa ja sam pokrenuo temu da bi diskutovali o pitanjima koja sam naveo,mi diskutujemo,znaci dobro je :D
Sto se mesa tice potpuno si u pravu,ali nas narod ipak voli kad ga nema u radnji :]

@ef
Mozda sam se na pocetku glupo izrazio pa je ispalo da sam protiv konkurencije i po svaku cenu za lokalne trgovce.Apsolutno ne,kamo srece da dodju Meractor,Idea ili neko treci i tada bi zaista bila prava konkurencija gde bi gradjani gledali iskljucivo svoj interes.Ali to sa Maxi-jem jer oni imaju povlascen odnos u citavoj Srbiji,i kao sto sam vec opisao,oni su ti koji drze i proizvodnju i prodaju mnogih artikala,barem onih najbitnijih poput ulja,brasna,mleka i sl.

Sto se naseg trzista tice,pre dolaska Maxi-ja,mislim da je imalo vise konkurencije nego sto je danas ima u Beogradu,osim Rekica,Samalda i delimicno Bosanke i Nafake(koji takodje imaju par objekata) nase je trziste pretrpano robom(jeftinom)sa Kosova i to upravo kod tih malih prodavnica o kojima ti pricas,zbog toga oni i opstaju ovoliko dugo.
Dakle,Rekic i Samald i ostali koji postuju zakone ove zemlje vec odavno trpe stetu od kosovske robe i zbog toga sto inspekcija ne radi svoj posao pa na zelenoj pijaci imas paradoks da se prodaju virsle,parizeri,tunjevine i dr bez ikakvih rashladnih uredjaja a na toj istoj zelenoj pijaci je voce i povrce skuplje nego u bilo kojoj prodavnici u gradu.

Tacno je to sto si rekao o snizenju cena na 500 artikala zbog Maxija,ali jesul ti radnici rekli da je to uradjeno samo da potrosaci nebi otisli od njega i da on nema nikakvu zaradu sad na tim artiklima a da je vec prva posledica toga to sto je radnicima smanjio platu za 10%
Dakle to nije pozitivna mera jer nije on basnoslovno zaradjivao na tim artiklima nego je Maxi(jer mu se moze kao sto sam vec objasnio)spustio nenormalno cenu pa sad izgleda kao da je Rekic bio enormno skup.

A neznam da li se secas priloga na b92 od pre nekoliko meseci kada su proizvodjaci mnogih proizvoda(anonimno)pricali kako ih Maxi ucenjuje,ili ce im prodati robu po nizoj ceni nego ostalima ili je nece kupovati!a za proizvodjace bi bilo samoubistvo kada robu ne bi prodavali najvecem potrazivacu te robe.
Uzmimo primer ulja
Maxi posluje na citavoj teritoriji i treba mu nekoliko hiljada litara ulja dnevno,i naravno da ce te ogromne kolicine kupit jeftinije(kolicina+ucenjivanje i povlascen polozaj) nego sto ce Rekic ili Samald ili bilo ko drugi.
I onda Maxi moze da prodaje litar ulja za 70 din,a kako ostali da ga prodaju tako kad su ga kupili za 80 i kusur?

Uostalom,seti se samo da drzava nije dala da Mercator kupi C Market iako je dao bolju ponudu,pa ga je Miskovic kupio preko Beka uz ucenjivanje i pretnje akcionarima da ne prodaju akcije Mercatoru.

Da ponovim opet na kraju da nemam nista protiv zdrave konkurencije,i daj boze da dodje i Mercator i Vero i Idea u Pazar ali jednostavno utakmica sa Maxijem nije fer jer protiv sebe imas i sudiju(drzavu koja zmuri na niske udarce megalomanske firme jer ta ista firma finansira drzavu).I zbog toga mi navijaci treba da uzmemo stvar u svoje ruke :]

@ Jahja : Jesi li mozda procitao moj drugi post u ovoj temi?
Ako jesi,onda bi trebalo da ti smeta to sto ce Maxi(ako otvori jos par radnji u Np-u)zatvoriti na desetine nasih radnji pa je logicnije da se ne kupuje kod njega.Ovo ja ne tvrdim nego je dokazano u praksi.

Ja ne smatram da su nasi trgovci cvecke,ali u poredjenju sa Maxijem su ljubicice...

Jahja

Profesionalac

(10)

• »Jahja« je muško

Datum registracije: 15.08.2007

• Poruku poslati

12

O tome i govorim. Nemam pozitivno misljenje o Maxi-ju ali nisam za momentalni bojkot, jer previse idmo na ruku ovim nasim koji se odma "osile".
Svi smo Allahovi i svi se Njemu vracamo.

Tufan

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

13

Citirano

Orginalno od Jahja
O tome i govorim. Nemam pozitivno misljenje o Maxi-ju ali nisam za momentalni bojkot, jer previse idmo na ruku ovim nasim koji se odma "osile".

Kazu da je prijetnja potencijalnom konkurencijom mnogo efikasnija nego stvarna konkurencija, a eto i Rekic je snizio cijene, da ne bi izgubio musterije. Na kraju krajeva korist od toga ce imati potrosaci, obican narod.
SDA 1990

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

Datum registracije: 11.02.2004

• Poruku poslati

14

Citirano

Orginalno od Tashke
@ef
Tacno je to sto si rekao o snizenju cena na 500 artikala zbog Maxija,ali jesul ti radnici rekli da je to uradjeno samo da potrosaci nebi otisli od njega i da on nema nikakvu zaradu sad na tim artiklima a da je vec prva posledica toga to sto je radnicima smanjio platu za 10%

Otkud znas da Rekic sada nema nikavu zaradu na tih 500 artikala? Otkud znas da nije uzimao velike marze? I otkud znas da tih 10% smanjnje plate radnici nije zbog toga da Rekic ne bi imao manji profit od onoga kojeg je imao, a koji bi ovim snizenjem 500 artikala trebao da ima? Sta ako je Rekic zaradjivao mesecno recimo (lupam cifru) 100 000 evra. I sta ako sad ovim snizenjem ne moze da zaradjuje vise 100 000 evra, vec 80 000 evra. I sta ako on ne zeli da prihvati cinjenicu da vise ne moze da gura marze koje je gura, a zeli da uzima iste pare i da zbog toga smanjuje plate radnicima. Sta ako ne moze da se zadovolji sa 80 000 evra mesecno, jer je pre (u uslovima slabe konkurencije) zaradjivao 100 000 evra?

I jos nesto. Da li smatras da postoji neka granica izmedju lokal patrotizma i kupovine na sopstvenu stetu? I ako postoji, gde je ta granica?
Relax, take it easy, for there is nothing that we can do.

Tufan

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

15

Citirano

Orginalno od @ef
I jos nesto. Da li smatras da postoji neka granica izmedju lokal patrotizma i kupovine na sopstvenu stetu? I ako postoji, gde je ta granica?

Pa granica je da makar one proizvode, koji kostaju priblizno isto kod domacih i kod Miskovica, kupujemo kod komsije.

I jos nesto kada vidis da je neki artikal poprilicno skuplji u prodavnici pored, skreni komsiji paznju da je recimo u Maxiju puno jeftiniji, mozda ce razmisliti da mora da bude konkurentan.
SDA 1990

• »annonimus« je muško

• Poruku poslati

16

Ponedjeljak, 29. Decembar 2008

Evo vam jedna cinjenica ...... " niko od nas ovde nije domacin " .....a da mi snabdevamo kucne potrepstine drugacije bi pisali.Ja i @ef kao sto mogu videt imamo isto misljenje i ja cenim da je ono ispravno.Jer moj dragi Babica a i vasi dragi Ocevi ce pre otic i kupit namirnice ( koje su iste ) za kucu gde su jeftinije a ne gde su skuplje.

@ Tufan

U tom sam biznisu evo vec 10-ta godina.Ti kazes da skrenemo paznju komsiji da namali cenu!Samo mi reci kako ce on namaliti cenu ?

Kad ovi Molovi nazovimo ih tako, imaju fakturni popust, imaju odlozeno placanje ( 45-60 dana ) i povrh toga imaju godisnji popust.I objasni mi kako ce Hasan ili Saban konkurirat Maksiju?

Ja cu ti reci..............Nikako

Social bookmarks