Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Babbha

Profesionalac

(10)

• »Babbha« je muško
  • »Babbha« je zabranjen
  • »Babbha« je autor ove teme

Datum registracije: 23.07.2002

• Poruku poslati

1

Petak, 25. Oktobar 2002

Medicina u Novom Pazaru ? Uzas....

Da odmah predjem na stvar:

Pre neki dan smo vodili cerkicu zbog uvecane temperature u Deziji dispanzer dole ko Autobuske.... sa onako uzvrpoljenim detetom smo cekali 30. minuta da se lekari (?!) naguzetaju s kahve do kahve i smiluju da pregledaju sad vech pun hodnik jadnih majki s decom u narucju... dobro.. hajt to da progutamo mada ne treba, posle, cekasmo josh 30 minuta da medecinska sestra skonta da treba da otkljuca ordinaciju i da "biranoj" deci bocu ?!? Kuku aman! Sledeci put, ako se ovo desi - bijem!
Dnevno: http://babbha.blogspot.com
Can't Rain All The Time

hadzied

Profesionalac

(10)

• »hadzied« je muško

Datum registracije: 10.08.2002

• Poruku poslati

2

Subota, 26. Oktobar 2002

Samo nemoj da biješ, aman...

Pozdrav za tebe cenjeni Babbha, mislim da si u pravu što se tiče ovoga gore iznesenog.
I ako sam pripadnik profesije o kojoj govoriš, i što je još teže, radim u firmi o kojoj govoriš, javno kažem da si u pravu, i znam da govoriš istinu, al šta ćeš.?
Sve je češća pojava da se kao nekad ranije, stvaraju velike gužve u dispanzerima, dal zbog povećanog obolevanja dece ili zbog nemarnosti, zdravstvenih radnika, ne znam, ali mislim da to daje jednu ružnu sliku.
Mesto na kome ja radim, daleko je odgovornije, daleko ima više gužve nego u pomenutim dispanerima, pa se možda zbog toga i ne čeka na red, već se pacijenti pregledavaju u hodu.
Prvo, na hitnoj službi se ne predaju knjižice, doktori su celo vreme u ambulanti, sestre su u ambulanti takođe i dele terapiju, gotovo istog momenta kada je lekar propiše.
P.S.
Šta bih ti prporučio, da se sledeći put javiš na hitnu službu, al posle osam sati, kada se na njoj pregledavaju deca, al do osam sati (20h), šta ???
P.P.S.
U pravu si...
Pozdrav ;( ;( ;(

hadzied

Profesionalac

(10)

• »hadzied« je muško

• Poruku poslati

3

Subota, 26. Oktobar 2002

Gužve, čekanje, nervoza, bolesni...

Pozdrav za sve učesnike foruma, mislim da će se ova tema razviti u jednu kritiku.
Ja je prvi podržah, zato što znam da je Babbha u pravu, ali ću isto tako pokušati da dam neke odgovore ukoliko, se tema razvije zašto je to tako, i kako da se ovakve pojave prevaziđu.
Ipak sam ja u jednom momentu ovde napadnut, iako, indirektno, kao pripadnik zdravstvene profesije.
Mali nesklad sa pređašnjim postom, al tako treba da bude, ne lažem ni za čiji hatar.
Pozdrav 8o 8o 8o

Babbha

Profesionalac

(10)

• »Babbha« je muško
  • »Babbha« je zabranjen

• Poruku poslati

4

Subota, 26. Oktobar 2002

Vidi Prijatelju....

Znam ja shta znaci raditi za male pare... znam dobro... ali sami su birali svoju struku, teshko Bogami da je 10% njih tu zavrshilo zato shto mrzi medicinu e sad shto se kao medicinske sestre nisu udale "po Kanade" to je svega mi, eto, njihov problem...

Mali su beljaj sestre, nego Lekari sami aman, evo ti najsveziji primer:

Moj mladji sin Davud vec tri godine noci naocari. Nije neki shtos, ali pazi sad....

Pre tri godine Dr Suljovic mu je pregledom ustanovio stabizam ili strabizam nisam siguran kako se izgovara ali i losh vid... te mu "prepiso" 3,5 i 4,5 razlicitu + dioptriju na oba oka... Shta cesh, tako je kako je... posle tri godine, posle jedno 50-60 pregleda kod njega x 20 dm svaki i nekoliko desetina promenjenih okvira supruga i ja zapucamo u Beograd u "Sveti Vid"...

Ljudi nas lepo prime, sve nasmijano, veselo, od cistacice do Primarijusa :) (oni su valjda istu zakletvu dali kao i ovi nashi lekari?).... pregledamo dete i znash shta veli zena-lekar? detetu je dioptrija (veliki sklopa kompjuerskih senzora + nekoliko meshovitih pregleda), veli 5,5 i 5 je dioptrija? I ti velish da ne bijem ? Ma shta pricash zif ti ja? Covek mom sinu lepo tri godine vuce pogreshnu dioptriju i + nas klepa i + nas pravi budalama.... hej nije to malo za cela 2 razlike! Hajd da ja i ti "nako iz besa" nosimo po plus 2 !

Ma idi bre... bruka...
Can't Rain All The Time

5

Subota, 26. Oktobar 2002

hmmm

Cista neodgovornost i povrsnost !!!
Izgleda da nasi lekari jako brzo zaborave na Hipokratovu zakletvu. :O
Umesto da ljudima pomognu, oni im odmognu, da ne kazem ucine da im je gore.
konkretno u primeru gospodina Babbhe, lekar je jednostavno "promasio" dioptriju za citavih 2 8o
Koja je to nemarnost, da on posle toliko narednih pregleda nije ustanovio svoju gresku?! Pitam se samo sta je on to pregledavao, vid malog Davuda sigurno nije, inace bi primetio da nesto nije u redu!

Ne smem ni da pomislim koliko je bilo takvih pacijenata koji su nakon strucnih pregleda (jos strucnijih naplata tih istih pregleda) kod postovanih, uvazenih i cenjenih nam lekara koji dobili pogresne dijagnoze.Koliko od njih su bila deca?

Zaista zalosno...nemam reci da to opisem... :(

Tese me jedno verovanje i nada da nisu svi lekari isti, da ima i onih koji svoj posao shvataju ozbiljno i rade ga savesno.
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

maleccka

Zlatna sredina

(10)

• »maleccka« je žensko

Datum registracije: 24.07.2002

• Poruku poslati

6

Subota, 26. Oktobar 2002

....

Svaka čast za temu....Dodala bih jedino da takvo stanje nije samo u Pazaru. Skoro svuda je tako. Veći medicinski centri imaju zaista mnogo organizovaniji i profesionalniji pristup pružanju zdravstvenih usluga, ali zaista sumnjam da danas ljekari uopšte nešto i liječe. Samo nas popravljaju, u većini slučajeva, i najgore od svega je gledati nekog svog a ne moći ništa više uraditi. To je strašno...
Pogrešno postavljena dijagnoza je još strašnija...
Zato se nikad i nisam mogla baviti tim poslom...

Na kraju, pozdrav savjesnim ljekarima za koje još uvijek mislim da postoje...I nek istraju.

[SIZE=1]...Moj stari kofer opet miriše na sive ceste...[/SIZE]

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

7

Subota, 26. Oktobar 2002

Ovo će možda da vam liči na reklamu... 8) 8) 8)

Savet za Babbhu :

Povedi dete u
Očni kabinet LENS
R.Burdževića 81.
Sigurno ćeš biti zadovoljan i odnosom lekara prema pacijentu i uopšte pruženom uslugom, kao i cenom...

P.S. Znam čoveka... 8) 8) 8)
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

Babbha

Profesionalac

(10)

• »Babbha« je muško
  • »Babbha« je zabranjen

• Poruku poslati

8

Subota, 26. Oktobar 2002

Pozdravljam gore navedene Rep;y poruke, ali...

Nazalost, u mojoj porodici je u poslednjih 10 godina bilo bukvalno u slucajevima 5 raznolokih oboljenja 4 pogreshne dijagnoze ?! Hajt kad se otvaramo da pricamo i dalje...

Moja kci Hana je lecena 6 meseci od astme (?!) pa onda od astmaticnog bronhitisa i na kraju od zapaljenja pluca! Znate li, eto, shta je bio problem? Treci krajnik....

Tuzno zimi sve.... opet, u Beogradu, ljudi odradishe, rutinska operacija, ocas posla, nasmijano sve sa Gospodine i Gospodjo i opet sa smeshkom...

Shta da im radim ?! ?(

Dalje... odem ja onako lud od besa kod gospodjica-gospodja neonatologa i lekara-zena i lekara-muskaraca (vracevi?) i pitam lepo: "Dakle, bio sam na drugom mestu, kako to da i za 240 dana terapije (pogreshne kukuuuu!!!) niste ustanovili da cinite zlo i krivo?" Znate li shta je Cetvoro od Petoro lekara odgovorilo? "Pa mi nemam tehniku ko oni... svi simptomi su ukazivali na astmu".... Poludeh!

"Gospodo draga, ako nemate, ako neznat i ako ne zelite - ne trebate raditi taj posao, stoko, ima novih mladih ljudi... koji jedva cekaju da se dokazu... sramota...."

Tako je bilo - A nece biti opet !
Can't Rain All The Time

hadzied

Profesionalac

(10)

• »hadzied« je muško

• Poruku poslati

9

Nedjelja, 27. Oktobar 2002

Šta da kažem?

Šta da kažem na ovo dragi moj Babbha, jedino da možda nebih trebao da se uopšte uključujem u ovu diskusiju...???
Pozdrav ?( ?( ?(

hadzied

Profesionalac

(10)

• »hadzied« je muško

• Poruku poslati

10

Što se tiče +dioptrije...

Mogu ti reći, da lično poznajem Dr Suljovića, i da mi je dosta blizu rođak, te nebih želeo da ulazim u neke ozbiljnije rasprave, možda bih bio pristrasan.
Ali jednu ću ti stvar reći, da se vremenom te dioptrije menjaju koliko ja znam i da ako budeš ponovo išao na kontrolu u Beograd uverićeš se u to.
Druga stvar, ja ću se lično raspitati kod Dr Suljovića o slučaju tvog Davuuda, jer znam sigurno da on ima celokupnu dokumentaciju o svakom svom pacijentu i vrlo savesno vodi papirologiju, naravno uz tvoju dozvolu.
Pozdrav.
P. S.
Naravno, i ja bih ti preporučio da posetiš, makar informativno nekog drugog oftalmologa.
Hadzied

hadzied

Profesionalac

(10)

• »hadzied« je muško

• Poruku poslati

11

T+V, Adenoidna vegetacija, treći krajnik,

Pozdrav za Babbhu, i hteo sam informativno da kažem da je adenoidna vegetacija ili treći krajnik dosta često oboljenje, koje kod mlađe dece, dok naravno samo ne nestane, odnosno taj treći krajnik sam spontano se ne umanji, ili se hirurški ne otkloni, izaziva dosta velike i česte probleme.
Mogu ti reći da i dosta iskusniji lekari, često puta zamene kliničku sliku, jer se kod upale gornjih disajnih puteva javljaju slični simptomi, tipa, pojačanog sekreta u gornjim disajnim putevima, koji često imitira spastični napad, tipa asmatičnog bronhita, o kome ti govoriš.
Dobro poznajući situaciju o kojoj govoriš, samo ću ti reći da se u Beogradu mnogo manje stvari reši, jer je pacijen poslat iz provincije, dijagnostikovan, i usko usmeren u centar u kome se leče bolesti iz samo jedne grane medicine, dok lekar u dispanzeru mora da bude svestran, pa su i propusti veći.
Ja ti sa sigurnošću tvrdim da je najlakše biti lekar na klinici, pola posla ti odrade lekari u manjim centrima.
Opet napominjem da mi nije cilj da ikoga branim, jer ovakvi propusti mogu i dešavaju se svakom, pa možda će se nedaj bože desiti i meni.
Pozdrav.
P.S.
Najbitnije je da se problem rešio, i da tvoja ćerkica nema više te probleme.
Hadzied.

hadzied

Profesionalac

(10)

• »hadzied« je muško

• Poruku poslati

12

Za maleccka

Pa i lekari su samo obični ljudi, nisu svemogući, dobro znaš ko je svemoguć.
Ipak je sudbina ljudi u rukama nekog drugog, a ne u rukama lekara, bar ja tako mislim...
Po meni su lekari ti koji mogu da pomognu samo do određene granice, ali dalje nemogu.
Pozdrav

hadzied

Profesionalac

(10)

• »hadzied« je muško

• Poruku poslati

13

Ipak kad bolje razmislim...

Pozdrav za sve učesnike ovog foruma, ipak kad bolje razmislim, mislim da nije pohvaljeno da učestvujem u ovom forumu.
Ali zadržaću pravo da u krajnjoj nuždi ipak prokmentarišem po nešto, što ne stoji.
Pa napred narode, raspalite po zdravstvu u N. Pazaru, ali budite realni, dobra kritika samo može da godi, bar po meni.
Pozdrav ;) ;) ;)

Babbha

Profesionalac

(10)

• »Babbha« je muško
  • »Babbha« je zabranjen

• Poruku poslati

14

:) Nisam siguran.... vishe ne...

necu da te davim ovde i sad! Imash moj broj 063 8 517 517 pa se lepo javi kad budesh slobodan da ti ja lepo ispricam shto shta :)) Videcemo posle dal cesh imati odgovore, iskreno, voleo bi al sumnjam.... Suljovica ne zelim ni da sretnem i nema potrebe da ga opravdavash !

+ nije tacno da su ljudi iz BGD imali "gotov posao" u rukama", nemash predstavu al otom
Can't Rain All The Time

hadzied

Profesionalac

(10)

• »hadzied« je muško

• Poruku poslati

15

Ponedjeljak, 28. Oktobar 2002

OK

Pozdrav za tebe Babbha, nije mi ni bila namera da opravdavam nikoga, a ako se sretnemonegde, mada se i poznajemo, porazgovaraćemo na ovu temu, baš bi mi bilo drago.
Mada iskreno mi nije sve jedno i verujem ti u kakve si sve situacije ulazio tokom odgoja dece, ja sam sam imao sličnih problema sa Selmom, kada je imala 9 meseci, nju su tri puta punktirali, lumbalna punkcija, verovatno imaš prestavu šta je to, ali hvala Bogu sve se dobro završilo.
Pozdrav

maleccka

Zlatna sredina

(10)

• »maleccka« je žensko

• Poruku poslati

16

Utorak, 12. Novembar 2002

Pozdrav hadzied-u

Naravno da nisu svemogući, čak šta više, ni blizu toga. Znam naravno ko jest, sve odavno znam... Samo sam tražila da ljudi korektno rade svoj posao. Korektno, koliko se to u ovim našim uslovima može. Nema opravdanja pogrešno postavljenoj dijagnozi, i ne vidim objašnjenja.

Nisam neko ko ne vjeruje u sudbinu, ali priznaćeš da je i mi sami skrojimo, mnogo više puta nego što smo i svjesni. Ako je neko recimo još i bolestan i ako nema para, kako da živi dalje? Ili to znači da svi nemamo pravo na život? Ili je zaista u duhu ljekarske etike reći nekome da je bolestan od nečega od čega mu spasa nema i u lice mu zalijepiti istinu i otići?? Ne razumijem...

Po meni, ljekari mogu uvijek pomoći, makar i razgovorom, ali izliječiti...hm...

Voljela bih kad bi veći broj ljekara bio spreman za jedan otvoreni dijalog. Uz dužno poštovanje Tebi kao ljekaru, ne vidim još uvijek načina i rješenja gore navedenih problema. I dalje stojim iza svojih riječi.

hadzied

Profesionalac

(10)

• »hadzied« je muško

• Poruku poslati

17

Srijeda, 13. Novembar 2002

Pozdrav za Maleccka

Pozdrav za sve prijatelje foruma, moram reći da me je postaklo na razmišljanje ovatvoja poruka, ali ti i ujedno moram reći da je to pitanje reći istinu pacijentu ili ne, od čega boluje, staro koliko i medicina, pogotovu od pojave sve češćeg obolevanja od malignih oboljenja.
Elem, lekari su u dilemi da li lagati pacijenta i davati mu lažnu nadu u ozdravljenja, do kojega nikad neće doći, ili mu reći istinu i pri tom slomiti pacijenta zasigurno ako ne psihički i fizički, onda sigurno psihički.
Mislim da to pitanje nisu do sada rešili i mnogo veći strućnjaci, pa ga ni ja sada ne mogu rešit, samo mogu izneti moje lično mišljenje.
Lično mislim da je najbolje pacijentu reći od čega boluje, mada to je redak slučaj, jer je zasigurno lakše da mu se prećuti, pa i sam pacijent vremenom skonta ili da kažem shvati šta je sa njim, to znam iz prakse, druga stvar je da ako se pacijentu kaže od čega boluje, na neki način mu se trasira njegov dalji tok bolesti, da bi se i porodica zaštitila na neki način od finansijskih troškova, mnogobrojnih i možda nepotrebnih daljih istraživanja, koja utiču na budžet familije, a nepomažu mnogo pacijentu, i tu se javlja dilema, naravno nikom nije žao da da novac za sve što bi pomoglo ukućanu, pa je ovo po meni dosta škakljivo i o tome nebih mnogo diskutovao.
Vidim da je praksa u većim centrima, bar kod nas da se pacijentu saopšti dijagnoza, ili da se ona obavezno kaže rodbini.
Po onom što si gore napisala, vidim da te tu nešto buni.
Sa druge strane opet ostaje rešenje da se do kraja ne kaže pacijentu šta je sa njim, i takvih primera ima, ali za to porodica, mnogo više pati, jer gleda takvog pacijenta, koji u ne znanju šta mu je,umire, a ne može da mu pomogne i svesna je toga.
Ne daj Bože nikom takvu situaciju, i opet ponavljam da su to veoma škakljive stvari i o tome se čovek treba dobro promisliti, pa nešto uraditi.
Druga stvar koja meni nije jasna iz tvog posta je da kako reče sami trasiramo svoj put, dali si pri tome mislila na dijagnostičke greške lekara, koji pogreše pa onda za takvog pacijenta ima manje nade?
Što se tiče grešaka o kojima govoriš, od početka mi nije bila namera da nikoga opravdavam.
I na kraju da kažem da se slažem u potpunosti sa delom tvoga posta, da lepa reč i gvozdena vrata otvara. Pozdrav

maleccka

Zlatna sredina

(10)

• »maleccka« je žensko

• Poruku poslati

18

Razmisliti...

Zar su ljekari zaista u dilemi kad nešto takvo treba reći i kome to treba saopštiti a kome ne? Mislila sam da postoji neko pravilo, načelo, ili šta već i da je uniformno za sve. No, dobro, to je tako. Slažem se potpuno sa tobom da su maligna oboljenja sve češća i gotovo da nema pravila ni nikakavih redoslijeda.
Lažna nada ili istina? Može li nešto između?...Kao na primjer potvrda iskrenog nadanja da istina ne mora biti baš takva (nada da može biti lažna).

Ne vidim kako bi pacijentu, kome nema spasa, najbolje bilo reći o čemu se radi, nek zna! Slomiće ga takvo šta, u svakom pogledu. Ako sve potraje, neminovno je i da pacijent na kraju postane svjestan svoje situacije, ali ipak je lakše ako u cijelu priču uđe manje slomljen na početku. Lakše je i za one oko njega.
Sa druge strane, to ne treba prećutati ljudima oko njega, ni u kom slučaju. Ovdje nema dvoumljenja oko toga i mislim da im treba servirati samo suhu istinu. Ne postoji materijalna stvar koju oni ne požele da žrtvuju i samo to, što su svjesni, da su uradili sve što su mogli, jedino to im dozvoljava da nastave dalje i imaju kakav takav ostatak života. Poznajem i taj osjećaj nemoći da bilo šta još uradiš i da sve što napraviš i dalje je ništa. I ne možeš promisliti, i ne možeš popraviti, možeš samo čekati. Ne daj Bože nikom!
Što se prakse tiče, govoreći iz ličnog iskustva, mnogo više optimizma u prilaženju problemu imaju ljekari u većim centrima. Nažalost sam ove godine imala prilike da se lično uvjerim u to.
Ako mi je nešto ostalo i nejasno to je onaj humanizam, za koji iskreno vjerujem da svako od nas kao ljudsko biće nosi, i koji najviše trebam osjetiti kod ljekara, jer i dalje tvrdim da i jedan osmjeh zaista zna da znači mnogo. Eto, samo to. Da ne budem previše lična u opisu.

Kad sam govorila o krojenju sudbine mislila sam prije svega na uticaj nas samih na ono što nam se dešava. Sa druge strane, pogrešnim dijagnozama nema mjesta. Ovdje ne.

Moram priznati na kraju da je dobro što si uzeo učešća o temama medicine u Novom Pazaru i šire. Ne bih voljela ako bi suviše lično shvatao sve što sam napisala, jer mi to nije namjera. Ali moram reći to što mislim.

Pozdrav

Babbha

Profesionalac

(10)

• »Babbha« je muško
  • »Babbha« je zabranjen

• Poruku poslati

19

Znash Maleccka....

Imo sam, na nesrecu, dosta susreta s lekarima a sve zarad bliznjih svojih, ili, eto ljudi koje volim...

Nisu ni svi lekari isti... po meni, gori su oni koje se utope, jer eto, vide da nemogu nista promeniti, nikom ukazati, nista zrelo promisliti a da opet ne uvrede koju god stranu...

Kao i Ti, u svojem poslu; tezish da shto kvalitetnije odgovorish datom izazovu i svaki problem, prvo, probash da identifikujesh s vec poznatim kako bi skratila vreme reakcije.. :)

Lekari, nazalost, u nasem gradu, radje sa javne prakse (Drzavna Bolnica) potencijalne musterije upucuju na kolege u privatnoj praksi.... mi tamo kad tamo isti, smeshka se, jer smo donijeli bonova :) da mu bude lijepo :) al hajt i bonova, no svega, samo da se tekuce resi... ali je, ispitano, nemoguce...

Eh sad, u stranu teshke bolesti (mada i ubod komarca moze biti fatalan!), u stranu sve shto mi znamo iz prica ili licnog iskustva o njima, o lekarima, tj doktorima :) pitam se, dakle, ako su vech Hipokritovu polagali, davali, izrecitovali onako dok su se jezili, dal' se ikad sete znacaja teksta... dal se osete vaznim naspram covecanstva, dal Boze dragi...
Can't Rain All The Time

20

Četvrtak, 14. Novembar 2002

ima veze i sa Hipokratovom

Nestrucnost ili nesavesnost - koje je gore? Nazalost imamo i nestrucnih i nesavesnih doktora. O strucnosti mozda nismo kompetenti govoriti, ali nesavesnost svako od nas ume da primeti. Problem je sto toga ima dosta. Za nesavesnost doktora niko ne moze da ima opravdanje. Udjem kod doktora (pojedinih naravno) i osecam se gore nego na ispitu. Jesam li ja kriv sto je on imao pune posla pa je nervozan? I ni ne pada mi na pamet da ga "razumem". Sto se prihvatao posla ako ne moze bilo sta da podnese.
Ada haj to sto su teski ponekad, nego nadmenost!!! A sestrice (pojedine) prednjace. Covece kad sestricama padne da progovre koju. A jos kad dodje vreme za kraj posete. Da sam najzesci kriminalac u sobi bolesnog, policajac bi mi se uljudnije uljudnije obratio da napustim sobu od nasih "sestrica". A doktori su... da ne spominjem. "Treba da nam je cast da govorimo sa nekima.. ma visa rasa". Od plemenitog posla prave nesto omrazeno..
Sto se tice ne strucnosti rekoh da mozda nismo kompetenti govoriti mnogo. Ne razumem ja sto je meni kad sam bio mali tek treci doktor koji me pregledao, kod kojeg sam slucajno otisao na pregled, konstatovao da imam zapaljenje pluca. Mozda sam tek tad i zadobio.
ALI: za moj nick "fingersbroken" verovatno mogu da zahvalim doktoru. Nesretno sam slomio prst na jednom treningu, ali jos nesretnije je sto sam iste noci otisao u zdravstveni centar i naisao na nekompetentog doktora, hirurga, koji je ucinio da prst ostane i dan danas kriv i ne kompletno funkcionalan. Pogresno postavljen gips na pogresno ispravljenom prstu. Sve sto je uradio doticni bio je stisak mog prsta pri cemu je nesto puklo te je on rekao "ha, puce, napravi ga je jel?" I onda gips na takav prst. Kod Zkana, ortopeda, otisao sam kad je vec kasno bilo. Duznost je onog dokotra bila da me odmah uputi kod njega ako vec nije u stanju da uradi nesto kako treba. Jedina srecn okolnost, kad bolje razmislim, je sto je u pitanju samo prst bio. A mnogi su mi govorili da je bolje da sam kod Abide otisao.
Ja i dalje verujem u medicinu.. nadam se doktori ce se promeniti (oni koji treba das e menjaju.. izvinjavam se savesnim i strucnim).
mogu ja da se potpisem i bolje...

Social bookmarks