Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

juskos

Profesionalac

(10)

• »juskos« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

21

Četvrtak, 14. Novembar 2002

POZDRAV

Kasno se ukljucujem u raspravu ali mislim da se o ovome vec jednom razgovaralo.Naravno zao mi je da vam se sve ovo desava i neopravdavam takve postupke.

Babhha naravno da te shvatam mom sinu pri porodjaju su slomili desni femur i zbog toga sto na vreme nije na pravilan nacio odreagovano morao sam da dete operisem dok je imao 13 dana. I to se desava i gresku koju je napravio doktor ortoped nije samodoktor vec je pomocnik docenta doktoktora znaci doktor nauka i jos jednog mog kolegu je unistio stavio mu je na desnom humerusu miniplak i prikljestio mu je zivac tako da je pocela ruka da mu se susi i on je otisao u veci centar u ankari i izveo dodatne operacije i spasao je ruku ali je i tuzeo doktora koji ga je unistio i trazi mu odstetu od 50 hiljada eura.

Znaci babhha nema potrebe da se bijes samo ih tuzis pa kad ga opece po dzepu a ionako nisu neke plate tamo kod nas bogami ce se pazit sta ti govori a ne da se kako ti kazes guzeta sa kahve na kahvu.

Mada na kraju krajeva kad se sve svede na jedan bilans "boze ne odvodi kod doktora a i ne ostavljaj nas bez doktora"
Velicina jednog naroda se ne meri brojem ljudstva vec brojem alima

hadzied

Profesionalac

(10)

• »hadzied« je muško

Datum registracije: 10.08.2002

• Poruku poslati

22

Nedjelja, 23. Februar 2003

Pozdrav za sve prijatelje foruma.
Dugo sam razmišljao gde da napišem ovo moje današnje zapažanje, dok sam šetao ulicama Novog Pazara, tražeći dežurnu apoteku da ćerkici pribavim antibiotski sirup, naravno bezuspešno, te sam skontao da u Novom Pazaru za čiju je zdravstvenu situaciju nadležan Zdravstveni Centar u N.Pazaru, ne postoji dežurna apotekarska ustanova, te rekoh da to uradim ovde, da nebih započinjao novu temu.

Pozvao bih vas sve da malo razmislite, kako je grad od skoro sto hiljada stanovnika ostao bez dežurne apotekarske ustanove od 14 do 08 časova narednog dana, te ko je odgovoran za ovu situaciju, koja se iz dana u dan provlači bez osude javnosti i nadležnih organa u upravi Zdravstvenog Centra u Novom Pazaru.

Dalje bih još samo napomenuo, da sada u ovom vremenu kada svi izdvajamo ogromna materijalna sredstva i kada država sama pokušava da povrati stari sjaj fondu zdravstvene zaštite, građani opet trebaju da lekove koje mogu dobiti na recept kupuju u privatnim apotekama i ako su redovni osiguranici, ko je kriv za tu situaciju.

Siguran sa da bi nadležni u republičkim institucijama sa interesovanjem dočekali ovu nepravilnost u želji da je isprave, jer je sada u trendu borba protiv neregularnosti u oblasti zdravstva

P.S.
Upravo sam se pre dva dana vratio sa proputovanja po Nišu i drugim gradovima Srbije i baš mi je zapalo za oko obaveštenje građanima, kako mogu sve lekove koje poseduju državne apotekarske ustanove nabaviti NON-STOP u toku 24 sata.
Dali je to samo Novi Pazar ostao bez dežurne apoteke?
Čudno, al istinito... ?( ?( ?(
Pozdrav

Babbha

Profesionalac

(10)

• »Babbha« je muško
  • »Babbha« je zabranjen
  • »Babbha« je autor ove teme

Datum registracije: 23.07.2002

• Poruku poslati

23

Petak, 28. Februar 2003

EEEEEEEE.....

Prijatelju, (a to sigurno jesi)

Silom (ne)prilika koje su me zadeshavale, s sve vezano za zdravstvo, imao sam uvid u shto-shta (private cu ti prenijet detalje kad vech zovnesh na tu kafu), i mogu ti rechi da se zdravstvo u Novom Pazaru svelo na OBNAVLJANJE TERAPIJE od pre par godina jer je "doktor tako reko".... retko se ko usudi da ponovo ode do lekara i konsultuje se u promeni stanja ili detalja kakve god da god bolesti ili anomalije.... uglavnom, ljudi, poznavajuci odavno ime svog omiljenog leka spitche u apoteku i obskrbe se za mesec dva unaprijed dok HIM ne bude bolje....

Apoteke, pa josh nocu da rade ?!? U Pazaru... teshko.... razvikle se dame sve da rade nochu, nemoze to da se pravda roditeljima, muzevima, ili eto suprugama.... nemoze, a Normalno svi haju da imaju astronomske plate....

Nebilozauporedjivanje, ali, nedavno, u Beogradu, pa, opet, u Nishu, pa u Novom Sadu, jebesh ga, ljudi i sa puno manje para mnogo krace dolaze do zeljenih rezultata i do izlecenja ne samo shto su blize centrima znalstva i kulture znanja, ne, ne samo to... nego jebiga... ljudi ocekuju i - DOBIJU. Ako se ne dobije shta je receno tamo se ljudi lepo bune. Ovde ne, mi smo ovde lepo na padinama Dinara naucili da "trpamo u sebe".... i vidish da na ulicama Pazara i vishe nema nasmijanih ljudi... sve sve al na kraju pravac u srce.... tak'i smo....

No, otom potom... o|
Dnevno: http://babbha.blogspot.com
Can't Rain All The Time

juskos

Profesionalac

(10)

• »juskos« je muško

• Poruku poslati

24

Ponedjeljak, 03. Mart 2003

Pozdrav

Dugo sam od pazara udaljen tako da i neznam sta se desava svakodnevno, kakav je zivot ali ovo sto ste ispricali je stvarno potresujuce.

Zao mi je kad cujem ovakve stvari jer sam i sam u zdravstvu i znam sta znaci ne pronaci lijek na vreme.

Fakat po meni nasa je greska u tome sto privatne apoteke ne organizuju dnevno dezurstvo.

Da se napravi jedno udruzenje apotekara i da se organizjuje dnevno dezurstvo ovo bi bilo povoljno i po narod u gradu imali bi prilike da nadju lijek a i apotekari bi lijepo zaradjivali. I vuk sit i sve ovce na broju.

Moja oba roditelja imaju problema sa pritiskom i pokusavali smo da to sve smirimo ali nazalost lijekovi koje se tamo koriste su vec u modernoj medicini izbaceni iz upotrebe ili se takva terapija vise ne upotrebljava jer postoje bolje terapije. Doveo sam roditelje ovamo napravili sve laboratorijske pretrage i uspostavili terapiju. Hvala Allahu sad su ok pritisak je dosao na svoje mesto ali ne mogu da pronadju lijekove koje koriste tamo kod nas te stalno sam primoran da im posaljem kako to babhaa rece za po jedno 6 meseci.

Tuzno ali istinito iak moj je savet da se apotekari i stomatolozi organizuju naprave jedan raspored dezurstva tako bi grad bio pokriven sa lijekovima i stomatoloskim uslugama.

Znaci da smo malo i mi sami krivi. o| o| o|

Babbha

Profesionalac

(10)

• »Babbha« je muško
  • »Babbha« je zabranjen
  • »Babbha« je autor ove teme

Datum registracije: 23.07.2002

• Poruku poslati

25

Srijeda, 05. Mart 2003

Ne moze....

Ja probo sve zivo da se ljudi udruzuju brate - nemoze ! Ovde, jebesh ga svi MORAJU da budu GAZDE sami za sebe, spicar - spicar - al patron, GAZDA.... sam svoj i nikom da ne polaze racune.... takva nam i drzava i sve....

A o pritisku cu ti pricati na private...

:]
Dnevno: http://babbha.blogspot.com
Can't Rain All The Time

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

• Poruku poslati

26

Utorak, 25. Mart 2003

STVARI...

... KOJE NIKAKO NE BI ZELEO DA CUJES ZA VREME OPERACIJE (STVARI KOJE NIKAKO NE
ZELIS DA CUJES ZA VREME OPERACIJE) -A MOGLO BI DA TI SE DESI DA IH ČUJEŠ UKOLIKO SE OPERIŠEŠ U N.P

· To bolje sacuvaj za autopsiju.
· Pozovite čistačicu nakon operacije - trebace da se opere sala.
· Stani malo, ako ovo nije slezina, onda sta je?
· Dodaj mi tu ... uh ... hm ... tu stvarcicu.
· Ooops! Jeli, jel je nekad neko preziveo 500ml ovoga?
· Sranje, opet nestade struje.
· Znas, bubrezi se danas odlicno placaju. Jebi ga, ima ih dva, sta hoce.
· Svi se udaljite! Ispala su mi sociva!
· Mozes li da iskljucis te aparate za odrzavanje zivota? Od tolike buke ne mogu
da se koncentrisem!
· Sta ovo trazi tu?
· Cool! A jel mozes da ucinis da mu se noga zgrci?
· Eeee, da je sreca da nisam zaboravio naocare.
· Pa, narode, ovo ce za sve nas biti novo iskustvo.
· Rekoh sterilno!! Mada, malopre su brisali pod, zar ne?
· Jel neko video gde sam ostavio skalpel?
· Sestro, jel je pacijent potpisao odobrenje za donaciju organa?
· Ne brini. Misim da je dovoljno ostar.
· Bezite!! Eksplodirace!!!
· Sranje! Fali 47. stranica iz prirucnika!
· VATRA! VATRA! Svi napolje!

P.S. Ovo je naravnio šala, a u svakoj šali...
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

juskos

Profesionalac

(10)

• »juskos« je muško

• Poruku poslati

27

Utorak, 25. Mart 2003

UHHHH

Sans ti me bas uplasi :( :( :(

• »And_U_Price« je muško

Datum registracije: 28.07.2002

• Poruku poslati

28

Utorak, 25. Mart 2003

E stvarno sans ja se presekoh! Mada ne sumnjam da se nesto od ovoga zaista deshava, ali nije to samo u Pazaru! U svim manjim centrima ima toga! Nisu lekari vanzemaljci vec ljudi a ERRARE HUMANUM EST! :D Doduse PERSEVERARE AUTEM DIABOLICUM!!! o| Sto ce reci: " greshiti je LJUDSKI a istrajati u tome djavloski"!

moj moto... pozdrav!
Sit Hungry Doesn't Believe

hadzied

Profesionalac

(10)

• »hadzied« je muško

• Poruku poslati

29

Utorak, 25. Mart 2003

Pozdrav za sve prijatelje foruma, a naročito za gospodina Sans-a.

Vi ovo nešto na veliko udariste po doktorima ? ;) ;) ;)

Nisam to očekivao od Vas gospodine Sans. 8o 8o 8o

Pozdrav ;) ;) ;)

P.S.
Nemogu, a da se ne setim onog odlomka iz predstave policijska stanica II, kada onaj Kaprićiozo govori o tome kako je prebio doktora i medicinsku sestru, kada su hteli da mu ukažu prvu pomoć...
Pogledajte stvarno je strava fora. :)) :)) :))

Pozdrav

björn

Profesionalac

(10)

• »björn« je muško

Datum registracije: 29.08.2003

• Poruku poslati

30

Četvrtak, 19. Februar 2004

citam ove postove i stvarno se najezih ?( da nije zalosno bilo bi smesno nasta se svelo pazarsko zdravstvo.nije mi cilj da pametujem ali cu napraviti jednu paralelu zdravstva.
kad se setim zubara.odem kod zubara treba da mi radi zub.gospodin doktor da bi stavio u svoj dzep injekciju i onda je prodao radi mi zub bez lokalne.uzas covece :D hajd to je bilo kad je uopste i bilo materijala u drzavnoj bolnici....odem kod privatnika.kazu dobar nema sta.u hodniku "ordinacije" red ljudi.leto.vrucina.znoj.hajd sve to preziveh.sedam na stolicu a povise glave na kaucu sede neke prijateljice od doktora i ispijaju kahvu i zevaju u moju vilicu.uzas :D poce on da radi zub kaze lakse mu i bolje uradi zub bez inekcije.hajd nema veze.poce da boli a ja poceh da se znojim od muke.on me jos podjebava kaze "vidi sestro ova ti se preznoji".jedva docekah da ustanem iz stolice.e samo kazem sto mi nije ova pamet prvo bi ga drmnuo pravo u nos pa onda posadio na stolicu i poceo da mu busim zub da vidi majmun kako je.hele nejse posle svega toga dodjem ja u svedsku.slomi mi se deo prednjeg zuba,ja uplasen ma nema sto sedoh na stolicu vec me znoj oblio.ova svedjanka zubarka se cudi sta mi je...hajd kaze jedno pola sahata pauze da se ti malo priberes.ja gola voda :D vratim se u ordinaciju...zena prica samnom radi i usput objasnjava sta radi! svaka cast! polako sa osmehom uz poneku salu i objasnjenje sta radi i naravno lokalnu anesteziju ja ni ne osetih.napravi mi zena zub al hajd sto napravi nego ima takav odnos premapacijentu da se to nemoze opisati.jednostavno se osecas posebno,fino i kao da je ona tu samo za tebe.popravljao sam jos par zuba ovde u svedskoj i mogu reci da sam sad skroz opusten kad idem kod zubara.straha nema eto sta znaci pristup i lijepa rijec.svaka cast! ovi mi u pazaru vise lice na mesare nego na zubare.
primer 2:dobila mi sestra upalu pluca,odemo u ZD u NP kaze doktor i to specijalista za plucne bolesti! nek uzima malo andola i to je u redu.covece boza upala pluca! odemo posle kod Dr Hida on se smije dade joj pravi lek i to se zavrsi :]
Biser 3:dobijem upalu grla.ulazim u ordinaciju tu sedi neka doktorica ko da je sa onog vasara sa pesteri sisla.cijela u zlato.samo cuti i pise nesto.ja pozdravih ona nista.sedoh ja i cekam.pise ona i nista me ne gleda.u jedno vreme kaze "sta je bilo" hehehhe :D reko boli me grlo.kaze dacu ti inekcije.reko pa jel mozda moze neke tablete.kaze nemoze samo inekcije.ja ustadoh i da vrata :D
Biser 4:moj babo bio slab od gripa.ode dole na medicinu rada dole kod TK Raska.doktor specijalista.udje isprica mu sve i kaze mozda neke tablete nesto...doktor ga pogleda i kaze: eeee nemoze! sve sto mi pacijent predlozi ja prepisujem samo suprotno! 10 inekcija pa posle cemo da vidimo.a cime mu je pregledao grlo? hehehe :D ima onaj drveni stapic ali trenutno nema cistih.odmahnu on rukom uze jedan upotrebljavan krknu babu u grlo i ustanovi dijagnozu :D
p.s halalite na duzem postu ali ovo nase zdravstvo ne lici na zdravstvo ne samo zbog nedostatka sredstava( kojih nije da nema toliko koliko se pokrade) vec zbog krajnje ne kulture i bezobrazluka 99% posto lekara sa kojima sam dosao u kontakt. :rolleyes:
14. Kad bismo njih radi kapiju na nebu otvorili i o­ni se kroz nju uspinjali,
15. opet bi o­ni, zacijelo, rekli: "Samo nam se pričinjava, mi smo ljudi opčinjeni!" (Kur'an)

PaZaRaC

Profesionalac

(26)

• »PaZaRaC« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

31

Evo i ja imam jedan slucaj koji se dogodio nedavno, tacnije leta 2003, jedan dobar drug je imao udes sa motorom kad smo isli na kopaonik, momak udario sa 160 frontalno u mercedesa, srecom je imao kacigu i kozno odelo ali ipak je slomio nogu i na kolenu je dobio pa jedno 2-3 siroku i 3 cm duboku rupcetinu...prvi problem je bio kako da gfa odvedemo do bolnice, sve se to desilo na polovini puta raska - np, svi oni sto su bili tu niko nije hteo dobrovoljno da ga odveze u bolnicu..te se nekako jedan stariji covek sa jos starijim yugom dobrovoljno javi...odvede ga on u bolnicu, ja cekah jedno 10-15 minuta reko da sacekam policiju da popricam kako i sta je bilo, posto nakon 15 minuta policija jos nije dosla podjoh ja ka bolnici da vidim kako mi je ovaj drug, udjem ja unutra kad vidim njega u cosku na ona njihov krevet kako lezi i kako kuka, oko njega se okupili takodje neki pacijenti koji pokusavaju da ga smire, doktora ni sestre nidje u blizini...u to vreme njemu skocila temperatura, ja reko on puce od vrucine, nakon 10 minuta cekanja i krvarenja dodje doktor i neka sestrica i uvedose ga u onu njihovu sobicu...stavise mu zavoj na koleno i prebacise ga gore na prvi sprat...lezao je jedno 7-8 dana u bolnicu, svo vreme dok sam bio kod njega nidje doktora video nisam, samo neke sestrice koje trckaraju sa mobilnim telefonimi po hodnicima i salju poruke momcima...jednu noc se ovaj drug bas lose osecao i odlucismo nas nekolko da ostanemo preko noci kod njega, al jok, kaze sestrica po pravopisu pacijent mora da miruje i posete preko noci nisu dozvoljene...al pose kaze na onaj beogradjanski dijalekt, pa ako nam dooneses kilo kave onda mozes ostat!!!eh reko se u sebi jeb**********.....eto i tako je to bilo...

U glavnom sam se sada raspito ovde po nemackoj sta bi ja mogao da uradim u slucaju da se i meni dole nesto tako desi, odgovor je bio sledeci, u slucaju da su povrede velike i da se pacijent nalazi u kriticnom stanju, i da su srestva i doktori dole preoptereceni, odma salju helikopter koji me prebacuje u jednu austrijsku ili nemacku bolnicu...

hadzied

Profesionalac

(10)

• »hadzied« je muško

• Poruku poslati

32

Pozdrav za sve prijatelje foruma...

Ipak, ja nebih generalizovao stvari, onako kako to Pazarac i Bjorn postovaše...

Pažlivo sam pročitao postove i možda bih se usudio da prepoznam neke od kolega, a možda nisam u pravu, tako da nebih govorio napamet, no sigurno je da ima propusta, a sa druge strane čitajući ove postove, primetih da se verovatno nepoznavanjem materije, principa rada i slično, zamenjuju teze:

na primer, slučaj popravljanja zuba bez anestezije, do nekle je ne prihvatljiv, jer i sam kao kolega često popravljam zube kod svog zubara, koji mi je inače veliki drugar, bez anestezije, razlog tome je izbegavanje eventualnih komplikacija, tipa probijanja zubne pulpe, kada se anestezijom kod pacijenta ubije osećaj za bol, no i anestezija kada je potrebna treba da se da...

Hoću reći, da možda pravi razlog ne davanja anestezije, ne leži u nekakvom "snalaženju" stomatologa, već da je LEGE ARTIS, kako se to stručno kaže, zub trebalo popravljati tako...

Za ostale primere, ne bih se izjašnjavao, jer su dosta nejasno opisani...

Sigurno da zdravstvena slika u našem kraju nije ni malo sjajna, ali mislim da je sve više onih lekara, koji se trude da se korektno ponašaju, a čemu će sigurno doprineti, generalne reforme u sistemu zdravstva, koje se zasnivaju na ustanovljenju lekarske komore i lične i moralne odgovornosti lekara stručnjaka, pa kada svako bude materijalno i svojom diplomom garantovao pacijentu uspeh lečenja, sigurno neće biti ovakvih slučajeva...

Pozdrav

33

Citirano

Orginalno od PaZaRaC

...u slucaju da su povrede velike i da se pacijent nalazi u kriticnom stanju, i da su srestva i doktori dole preoptereceni, odma salju helikopter koji me prebacuje u jednu austrijsku ili nemacku bolnicu...

Jel'de? I to bez 1kg kafe. 8) 8) 8)
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

PaZaRaC

Profesionalac

(26)

• »PaZaRaC« je muško

• Poruku poslati

34

Citirano

Jel'de? I to bez 1kg kafe.

Sto ti mala volis da podj*****s kad se radi o ozbiljnim temama, prece bi ti bilo da potrazis momka il da uzmes knjigu u ruke no ode da se takmicis sa ostalima ko ce vise postova da napise ;) :D

Ne stigoh malopre da nastavim dalje da pisem, ali imao sam i poztitivnih dozivljaja dole u np, pre 3 godine sam i ja imao udes sa motorem, odveli su me na dezurno i mogu rec da sam bio iznenadjen ponasanjem doktora i sestrice, posto sam bio prilicno uplasen od udesa pokusavali su da me zapricavaju sa drugim stvarima, fino su me pregledali dali sam ista slomio, dezinficirali mi ranu itd...rekli su mi da dodjem sutra dan da me opet provere dali je sve u redu i da ako budem u toku noci imao problema obavezno nazovem ili opet navratim...dakle nisu svi isti...

björn

Profesionalac

(10)

• »björn« je muško

Datum registracije: 29.08.2003

• Poruku poslati

35

ja sam se ogradio i rekao 99%
Hadzided: jel andol leci upalu pluca? jel pacijent treba da cupa stolicu da bi se popravio zub? jel treba da se pogleda stanje grla upotrebljenim stapicem?
p.s nije mi namera da niko napadam niti omalovazim ali ovo su cinjenice.
14. Kad bismo njih radi kapiju na nebu otvorili i o­ni se kroz nju uspinjali,
15. opet bi o­ni, zacijelo, rekli: "Samo nam se pričinjava, mi smo ljudi opčinjeni!" (Kur'an)

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

• Poruku poslati

36

Citirano

Orginalno od PaZaRaC

Citirano

Jel'de? I to bez 1kg kafe.

momak udario sa 160 frontalno u mercedesa, srecom je imao kacigu i kozno odelo ali ipak je slomio nogu i na kolenu je dobio pa jedno 2-3 siroku i 3 cm duboku rupcetinu...
----------------------------------------------------------

pre 3 godine sam i ja imao udes sa motorem...

Kolko mogu da naslutim, ti nisi udario u mercedesa, nego u Juga :D jer zaključih da nisi ništa polomio :D
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

PaZaRaC

Profesionalac

(26)

• »PaZaRaC« je muško

• Poruku poslati

37

ne, imao sam samo potres mozga i napuknute tetive na stopalu, nista vise...

šišmiš

Zlatna sredina

(10)

• »šišmiš« je muško

Datum registracije: 25.06.2003

• Poruku poslati

38

Brat mi je pre nekih 7 godina pao sa 6 metara visine i nalomio kicmenu kost...povredio i neko tkivo koje te prsljene veze...

U bolnici NP su mu stavili gips na ledja i vratili ga istog dana kuci.Posto je nama sve to bilo nesigurno a i bolovi prestadali nisu,otisao je na vma u Beogradu.Posle pregleda su mu rekli da je taj gips bilo bilje da mu na ruku stave nego na ledja i da je jos koji dan cekao,ostao bi nepokretan.Odmah su izvrsili operaciju,danas je hvala bogu,sve u svemu dobro..

Sta jos da se kaze o 'nasoj' bolnici ili tim doktorima?
Naljet ih bilo...

hadzied

Profesionalac

(10)

• »hadzied« je muško

• Poruku poslati

39

"Hadzied: jel andol leci upalu pluca? jel pacijent treba da cupa stolicu da bi se popravio zub? jel treba da se pogleda stanje grla upotrebljenim stapicem?
p.s nije mi namera da niko napadam niti omalovazim ali ovo su cinjenice."-originalno od Bjorn...

Sigurno da se ne leči upala pluća samo andolom, mada i on kao antireumatik, antipiretik i antiflogistik, dolazi u obzir kao deo terapije, ali kao sam sigurno ne...

Grlo se ne pregledava korišćenom špatulom, zbog zaštite od prenošenja zaraza, pa su zato drvene ili plastične, za jednokratnu upotrebu i bacaju se...

Slučaj sa anestezijom kod popravljanja zuba sam objasnio...

Bjorn, sigurno mi nije bio cilj da pobijam tvoje navode, već da možda neke preoštre kritike ublažim, zbog toga što se u većini slučajeva ove stvari ne dešavaju, no ako ih ima i kada ih ima treba ih oštro sankcionisati, a to će biti onda kada se izvrši reforma čitavog sistema zdravstva o kojoj sam govorio...

Pozdrav

P.S.

U medicini postoji jedno sveto pravilo: PRIMUM NON NOCCERE, što na našem jeziku znači, prvo je ne naškoditi bolesniku , mislim da svi pripadnici zdravstvene struke, ne samo lekari treba da se pridržavaju ovog pravila...

40

Citirano

Orginalno od PaZaRaC

Sto ti mala volis da podj*****s kad se radi o ozbiljnim temama, prece bi ti bilo da potrazis momka il da uzmes knjigu u ruke no ode da se takmicis sa ostalima ko ce vise postova da napise ;) :D

Da studiram medicinu pa da ti je stalo do toga sto pre da postanem lekarka i time doprinesem malo etici lekara- vise zdravlju pacijenata i pronasla bih smisla u ovome sto si napisao u ovoj temi, a ovako ... No comment.

P.S. Izvinjavam se svima sto spam-ujem temu, obecavam necu vise. :rolleyes:
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

Social bookmarks