Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Tutinac

Zlatna sredina

(10)

• »Tutinac« je muško

Datum registracije: 05.09.2004

• Poruku poslati

41

Nedjelja, 27. August 2006

Vrlo cudno. Gegic daje izjavu radiju 100+ da je opremu poklonila Vlada Srbije tj. Ministarstvo kulture a tebi da je kupio za 18 000 eura.

Drugo Gusinac to nije rekao "za medije" vec radiju 100+. Izgleda da si malo zaboravio na eticki kodeks...

Hm...zaboravio ....
[SIZE=3][SIZE=4]"VELIKIM BOGOM SE KUNEMO DA ROBOVI BITI NEĆEMO"[/SIZE] [/SIZE]

ZAMBAK

Učenik

(10)

• »ZAMBAK« je muško
  • »ZAMBAK« je autor ove teme

Datum registracije: 24.08.2002

• Poruku poslati

42

Citirano

Vrlo cudno. Gegic daje izjavu radiju 100+ da je opremu poklonila Vlada Srbije tj. Ministarstvo kulture a tebi da je kupio za 18 000 eura.

Da ti preciznije kazem vlada je donator te opreme, a neko je morao da je kupi.

Vrlo je cudno sto neko pokusava da potiskuje cinjenicu da je oprema ukradena.

I za ovu izjavu koju je Gusinac dao Radio sto+, nije to neka super ekskluziva.Ta izjava data je i drugim medijima.Gusinac nije sef CIA pa da ne moze da se dodje do njega. Ako ti hoces od njega da uzmes izjavu javi mi se na PM, reci cu ti broj tel. OK!?

Ovdje se pise o kradji tv opreme.
Pitanje je ko je ovdje sta zaboravio i proizvodi osnovu duhovnu vrijednost novinarskog posla koja se zove "skepticizam po svim osnovama".

hmmmm... hmmm...hmmmm ;) ;) ;)
[SIZE=4][SIZE=3]"Interes (ma kakav on bio) je jedini motiv ljudskih postupaka"[/SIZE] [/SIZE]

Tutinac

Zlatna sredina

(10)

• »Tutinac« je muško

• Poruku poslati

43

Ova ovakva izjava koju si ti "pozajmio" je data samo radiju 100+ i trebao sai da naucis do sad da uopste nije bitno da li je ili nije ekskluziva ili je predsjednik Amerike red je da se pozoves na medij kojem je data.

No dobro, vama iz RTV se nista ne zamjera pa ni to.

Posto imas broj mogao sai lijepo da ga pozoves i da pitas a ne da "pozajmljujes" a pri tom se ni ne pozivas na medij od koga je uzimas...

Niko ne pokusava da potisne cinjenicu da je oprema nestala sa predajnika.

P.S. Ovdje se pise o "MEDIJIMA U SANDZAKU" ako nisi primetio...

ZAMBAK

Učenik

(10)

• »ZAMBAK« je muško
  • »ZAMBAK« je autor ove teme

Datum registracije: 24.08.2002

• Poruku poslati

44

Citirano

-Eeee vidi stvarno, ko li je pokrenuo uvu temu?
Da nijesu neki novinari medija koji u svojim informativnim emisijama daje prostora saradnicima org. kriminala, a koji napadaju, prijete i ucjenjuju novinare.Da ne duzim. Imam vakta.

[SIZE=4][SIZE=3]"Interes (ma kakav on bio) je jedini motiv ljudskih postupaka"[/SIZE] [/SIZE]

Tutinac

Zlatna sredina

(10)

• »Tutinac« je muško

• Poruku poslati

45

Citirano

Orginalno od ZAMBAK

Citirano

Ti Zambache, ti... hoces orden za to...?

Ili bolje.... dobices novinarski eticki kodeks kao nagradu...

Root

Profesionalac

(10)

• »Root« je muško

Datum registracije: 01.06.2003

• Poruku poslati

46

Zamislite RTV (u kojoj radi nas veljiki novinar - gori vatra) koja emituje reklame dok se u sjenici broje glasovi referenduma za smjenu predsjednika Opstine. Nema obavjestavanja, nema nista osim reklama. Kakva ste to vi televizija? Kakvi ste to vi novinari?!? NIKAKVI!
Pa vi ste organizovali referendum, sto ne javite rezultate?!?!

Ne mozete da podnesete poraz "demokrate" Kostunicine. Puuu...

Tutinac

Zlatna sredina

(10)

• »Tutinac« je muško

• Poruku poslati

47

Citirano

Orginalno od ZAMBAK

Citirano

Da nijesu neki novinari medija koji u svojim informativnim emisijama daje prostora saradnicima org. kriminala, a koji napadaju, prijete i ucjenjuju novinare.Da ne duzim. Imam vakta.

Zambache ne zivi u oblacima, svi znaju ko je ko sto se tice novinarstva u Sandzaku... stvarno ne znam sta tripujes i kako mislis da imas moralno pravo da o necemu raspravljas kad svi znamo tvoje priloge.

Nego idi zuri pogasi predajnike jer ti ovo u Sjenici cini mi se nesto i ne ide na ruku.... al dobro je makar neces imat posla nocas odmorices se...neces izvjestavat o slavlju...pustaj reklame i uzivaj !

Shady

Učenik

(10)

• »Shady« je muško
  • »Shady« je zabranjen

Datum registracije: 03.01.2005

• Poruku poslati

48

Inače, o svim medijima u Sandžaku (osim dva radija i to: Slezovićevog koji je visokoprofesionalan i Denisov ASa koji je apolitičan) - sve najgore!

Administrator

Urednik foruma

(121)

• »Administrator« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

49

Ponedjeljak, 28. August 2006

Citirano

Orginalno od Shady
Inače, o svim medijima u Sandžaku (osim dva radija i to: Slezovićevog koji je visokoprofesionalan i Denisov ASa koji je apolitičan) - sve najgore!

Izmedju ostalih programa radio stanica u gradu sam za vreme odmora cuo i program radija AS.
To je radio koji je podredjen komercijali po svaku cenu. Muzika koja se pusta tamo je "dno dna".
Dakle cini mi se da ne postoji ama bas nikakav kriterijum uredjivaca programa po kome se odredjena pesma zbog svog loseg ukusa moze zabraniti. Bitno je da narod glasa i porucuje a sve se bez razlike pusta. To je barem ono sto sam ja mogao zapaziti, mozda i gresim.
Hit dana na tom radiju je bilo nesto tipa "...dala sam mu svoje gacice...".
Eeeej svico draga, pa to je da se covek zgrozi, dno dna.

Muzika koja se pusta na radiju "Stari grad" mi se ponajvise dopala.
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

a10nition

Početnik

(10)

• »a10nition« je muško

Datum registracije: 20.08.2006

• Poruku poslati

50

Sve se isto moze reci i za ovaj forum. Kriterij odabira je administrativna samovolja. Cinicno je kritikovati istu pojavu na bilo kom drugom mediju. I u svakom slucaju, obzirom da se radi o samovolji jednog coveka, sta garantuje da odabir tog coveka nije dno dna? Ja bih rekao da je taj tamo neko na as radiju bar principijelni jer svoj radio ne naziva javno otvorenim a zatvara ga za sve sto mu se ne svidja. Cak sam siguran da su otvoreniji jer pustaju ono sto narod, kakav takav, trazi.

Problem ovog foruma, osim u administraciji, jeste u rec \"otvoreni\" koja stoji u imenu. Da nije te reci onda bi administraciji bilo lakse da praktikuje svoju samovolju na sopstvenoj imovini. Do tad, ovo ce bit samo jedan bezuspesni pokusaj nadmenog nametanja samostalnih vidjenja, i nelegitimno proturanje koncepta otvorenosti.

Administrator

Urednik foruma

(121)

• »Administrator« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

51

a10nition, uvrede iz tvog prethodnog priloga sam izbrisao.
Buduci da si novi clan na forumu, valjalo bi da isti malo dublje prostudiras pa ti bude jasno da je tema oko otvorenosti foruma vec odavno sazvakana i da ces ti tu tesko sta novo reci.

Problem je u tome sto neki poistovecuju pojam otvorenosti sa anarhijom, a to nije i nece biti isto na ovom Otvorenom forumu.

Ne kazem ja da je forum perfektan, jer i njega ipak samo ljudi uredjuju, ali urednistvo se svakako trudi da javnost ne "truje" losim ukusom (iako to narod mozda zeli i trazi), politickom propagandom i raznim vidovima malogradjanstine.

Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

52

Utorak, 29. August 2006

RRA: PODNEĆEMO IZVEŠTAJ O RTV

NOVI PAZAR - Stručna služba Republičke radiodifuzne agencije podneće Savetu Agencije izveštaj o odnosu Regionalne televizije iz Novog Pazara prema Mešihatu Islamske zajednice Sandžaka. Stručna služba RRA je, na zahtev Mešihata, analizirala snimke dnevnika ove televizije emitovanih od 13. jula do 4. avgusta u kojima je po “vremenu i rediosledu emitovanih priloga”, povredjeno više članova Zakona o radiodifuziji. Islamska zajednica je nekoliko puta saopštavala da nije zadovoljna odnosom ove televizije prema delovanju Mešihata i muftije Zukorlića, kao najvišeg verodostojnika muslimana u Sandžaku. Kako se navodi u dopisu RRA Mešihatu Sandžaka, u posmatranom periodu emitovan je jedan prilog o delovanju IZ. “Način na koji je realizovan, kao i vreme emitovanja ukazuju na povrede Zakona koji opisuje opšte obaveze emitera u odnosu na programske sadržaje”, navodi se u pismu RRA. Stručna služba navodi i da su obaveze nosilaca javnog radiodifuznog servisa da poštuju i specifične obaveze predvidjene članom 78. Zakona o radiodifuziji. Regionalna televizija iz Novog Pazara je medij, koji se finansira iz budžeta opštine Novi Pazar.

Radio 100+
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

a10nition

Početnik

(10)

• »a10nition« je muško

Datum registracije: 20.08.2006

• Poruku poslati

53

Srijeda, 30. August 2006

A jasno je da i mesihat vec duzi rok pokusava da utice na nezavisnost medija. Ovakvo oglasavanje se desavalo i sa drugim medijima, kao recimo jedinsTVom nekad pre. Imaju oni pravo da se bune, naravno, ali zapitajmo se koliko onda postuju princip nezavisnosti i nepristrasnosti medija ukoliko traze javno i prete da moraju da budu zastupljeni??? Sto je najgore, za sve koriste vladu koja im i pomaze. A zasto? Jer se bore protiv svojih a vladi pomazu da nas zavade. No vidimo, i ta vlada, kad tad, najverovatnije proracunato, i njih malo ubode. Tako se dobije prava slika starog dobrog pravila: zavadi pa vladaj!!!

Root

Profesionalac

(10)

• »Root« je muško

• Poruku poslati

54

Srijeda, 30. August 2006

Citirano

Orginalno od a10nition
..ali zapitajmo se koliko onda postuju princip nezavisnosti i nepristrasnosti medija ukoliko traze javno i prete da moraju da budu zastupljeni???

Regionalna televizija je sve osim nezavisna i nepristrasna. To je Suljov (sda) licni servis, dok se finansira od svih gradjana Novog Pazara. Zato je muftija reagovao i ima potpuno pravo. RTV je kopija nekadasnje RTS za vrijeme Milosevica samo sto sada umjesto Slobodana vlada Sulejman.
RTV = Suljovizija.
Princip je isti sve su ostalo nijanse.

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

Datum registracije: 11.02.2004

• Poruku poslati

55

Srijeda, 30. August 2006

Citirano

Orginalno od Root

Citirano

Orginalno od a10nition
..ali zapitajmo se koliko onda postuju princip nezavisnosti i nepristrasnosti medija ukoliko traze javno i prete da moraju da budu zastupljeni???

Regionalna televizija je sve osim nezavisna i nepristrasna. To je Suljov (sda) licni servis, dok se finansira od svih gradjana Novog Pazara. Zato je muftija reagovao i ima potpuno pravo. RTV je kopija nekadasnje RTS za vrijeme Milosevica samo sto sada umjesto Slobodana vlada Sulejman.
RTV = Suljovizija.
Princip je isti sve su ostalo nijanse.

Pa ne bih se bas u potpunosti slozio sa tobom. Mislim da nije korektno da poredis RTV sa RTS, jer je po RTV u rangu sa onim sto je radio Gebels u II svetskom ratu, dok je RTS mila majka u odnosu na RTV.
Relax, take it easy, for there is nothing that we can do.

Sandokan

Profesionalac

(10)

• »Sandokan« je muško
  • »Sandokan« je zabranjen

Datum registracije: 12.12.2003

• Poruku poslati

56

Srijeda, 30. August 2006

Mislim da si se malo zbunio!!??Vjerovatno si zamjenio mjesta rtv-eu i RTS-u!!
Nego ne vidim neshto da komentarishete tv(raz)jedinstvo.Tu je kao sve OK!
A vidim Muftija je pocheo da se mijesha u sve sfere zhivota a bogami i posla.Bavi se (osim vjere) filozofijom,politikom,trgovinom,informisanjem,DIPLOMATIJOM,obrazovanjem itd.....
Nama ostaje da MI sad pochnemo da se bavimo njegovim poslom, poshto je on pocheo da se bavi nashim.
p.s. ko je na vlasti u ovoj zemlji radi shta hoche,ali ono shta je Zeka radio dok je bio na chelu RTV!!??? ;(
Pazare jedini ,pazaree jedinii najboljiiiii, oooo ooooo oooooo ooooooo!!!!![/URL]

kaleks

Učenik

(10)

• »kaleks« je muško

Datum registracije: 18.02.2006

• Poruku poslati

57

Četvrtak, 31. August 2006

Ima li ko petlju da napravi neku ozbiljnu TV u Sandzaku (bez spanskih sapunica, bez vasara, bez shoder revolucije, bez glupih i nepismenih voditelja,....)?

PS: Ovim nasim iz TVT Tutina pokrali opremu, pa sad idemo preko satelita, samo ni tu nemamo srece, neko nam ukr'o satelit ili ga mozda pogodio meteorit. Istraga je u toku :).

Root

Profesionalac

(10)

• »Root« je muško

• Poruku poslati

58

Četvrtak, 31. August 2006

Citirano

Orginalno od Sandokan
Nego ne vidim neshto da komentarishete tv(raz)jedinstvo.Tu je kao sve OK!
A vidim Muftija je pocheo da se mijesha u sve sfere zhivota a bogami i posla.Bavi se (osim vjere) filozofijom,politikom,trgovinom,informisanjem,DIPLOMATIJOM,obrazovanjem itd.....
Nama ostaje da MI sad pochnemo da se bavimo njegovim poslom, poshto je on pocheo da se bavi nashim.

Na TVJ mozes se i ti sandokane pojavit samo ako platis. A SDA-ovci su placali dok im je trebalo.
A vi pored reketiranja vidim naucili ste da posipate soder. Pa kad naucite ostalo onda ce vas muftija mozda pustit da radite :)) :)) :))

Citirano

p.s. ko je na vlasti u ovoj zemlji radi shta hoche...

E ovo si u pravu. Jos kad su na vlasti lopovi i hadaljevi... :rolleyes:

59

Subota, 02. Septembar 2006

Oprostite sto upadoh u temu bez preciznog iscitavanja prethodnih postova.
Znal mi ko rec cija je "Bosnjacka Televizija"? Veceras nesto slucajno naleteh na nju.

Onako letimice prelistah i ne vidoh da je neko vec pitao ili pisao o tome, ako jeste opet oprostite.
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

Datum registracije: 11.02.2004

• Poruku poslati

60

Subota, 02. Septembar 2006

Citirano

Orginalno od pink
Oprostite sto upadoh u temu bez preciznog iscitavanja prethodnih postova.
Znal mi ko rec cija je "Bosnjacka Televizija"? Veceras nesto slucajno naleteh na nju.

Onako letimice prelistah i ne vidoh da je neko vec pitao ili pisao o tome, ako jeste opet oprostite.

Rasima Ljajica.
Relax, take it easy, for there is nothing that we can do.

Social bookmarks