Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

61

Ponedjeljak, 04. Septembar 2006

Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

Tutinac

Zlatna sredina

(10)

• »Tutinac« je muško

Datum registracije: 05.09.2004

• Poruku poslati

62

Ponedjeljak, 04. Septembar 2006

Isključen predajnik B92
4. septembar 2006. | 23:27 | Izvor: B92

Novi Pazar -- Predajnik B92 na Šutenovačkom brdu kod Novog Pazara već tri dana ne radi, jer je namerno isključen.

Istu predajničku kućicu koriste i RTS i Pink, ali njihov program se emituje normalno. Poznavaci prilika u Sandžaku isključivanje predajnika B92 dovode u vezu sa izborima u Novom pazaru koji se održavaju u nedelju.

Nestanak signala TV B92 poklapa se sa emitovanjem priloga iz Sjenice, u kome se Sandžačka demokratska partija Rasima Ljajića žalila na prekrajanje izborne volje građana Sjenice u korist Stranke demokratske akcije Sulejmana Ugljanina.

[SIZE=3][SIZE=4]"VELIKIM BOGOM SE KUNEMO DA ROBOVI BITI NEĆEMO"[/SIZE] [/SIZE]

Root

Profesionalac

(10)

• »Root« je muško

Datum registracije: 01.06.2003

• Poruku poslati

63

Utorak, 05. Septembar 2006

Koliko mi je poznato B92 smeta samo radikalima i sda-ovcima. "Necete vi vise preko ovih crvenih da..." (izjava jednog sda-ovca)

Sandokan

Profesionalac

(10)

• »Sandokan« je muško
  • »Sandokan« je zabranjen

Datum registracije: 12.12.2003

• Poruku poslati

64

Kad li che ADMINI na ovom forumu jednom,samo JEDNOM da budu realni i OPOMENU ovog iznad mene(zbog konstantnog krshenja statuta foruma) sa ovim ruzhnim avatarem! :O
Pazare jedini ,pazaree jedinii najboljiiiii, oooo ooooo oooooo ooooooo!!!!![/URL]

Spain

Profesionalac

(10)

• »Spain« je muško
  • »Spain« je zabranjen

Datum registracije: 04.09.2005

• Poruku poslati

65

Root i dalje nastavlja da piše svoje provokativne postove, bez imalo obzira prema bilo kakvom pravilu. Naravno, svojim pisanjem će izazvati reakciju onih koji su drugačijeg mišljenja i koji su za politiku SDA.

Ako dođe, a iz iskustva je poznato da će doći, do rekacije onih koji se osjećaju isprovociranim pisanjem Root-a, trebalo bi po pravilu da bude sankcionisan provokator, odnosno, kažnjen, jer provocira, a postovi koje ispišu oni u revoltu, isprovocirani, trebaju biti izbrisani, ako izlaze van okvira Statuta Foruma, bez da budu opomenuti.

Barem ja mislim da je tako pravedno.

Što se tiče vijesti B92 i nadalje pisanja Root-a, pokušavaju već unaprijed, bez istrage, bez dokaza, bez ičega već unaprijed baciti sumnju na to ko bi mogao biti krivac. Odnosno, oni svojim pisanje kao da kažu: "Krivac za to je SDA."

To je zaista nedolično i takve stvari bi po pravilu trebalo sankcionisati.

Hvala.
[SIZE=5]ZELENO, VOLIM TE![/SIZE]

Administrator

Urednik foruma

(121)

• »Administrator« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

66

Citirano

Orginalno od Sandokan
Kad li che ADMINI na ovom forumu jednom,samo JEDNOM da budu realni i OPOMENU ovog iznad mene(zbog konstantnog krshenja statuta foruma) sa ovim ruzhnim avatarem! :O

Clan Root vec ima ukoliko me oci ne varaju opomenu zbog nedolicnog izrazavanja.

Njemu ovom prilikom poslednji put skrecem paznju da gramaticki nije pravilno clanove i simpatizere stranke SDA nazivati SDA-ovcama, vec jednostavno "clanovi i simpatizeri stranke SDA". Na forumu zelimo govoriti, koliko je to moguce, gramaticki ispravno.

Spain, ne vidim nista provokativno u poslednjem prilogu od Root-a. Medijska kuca B92 je vec i sama iznela sumnju o kojoj Root govori.
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

Root

Profesionalac

(10)

• »Root« je muško

• Poruku poslati

67

Srijeda, 06. Septembar 2006

Proradio predajnik B92
5. septembar 2006. | 22:15 -> 23:05 | Izvor: B92
Novi Pazar -- Predajnik B92 na Šutenovačkom brdu kod Novog Pazara posle četiri dana proradio je oko 20h.

Ipak, poznavaci prilika u Sandžaku isključivanje predajnika B92 dovode u vezu sa izborima u Novom Pazaru koji se održavaju u nedelju. Signal TV B92 sa te lokacije prestao je da se emituje u subotu popodne. Istu predajničku kućicu koriste i RTS i Pink, ali se njihov program emituje normalno.

Saradnici televizije B92 u Novom Pazaru još ne znaju da li je prestanak emitovanja prouzrokovan tehničkim kvarom ili je u pitanju ipak ljudski faktor. Razlog tome su političke tenzije u Sandžaku, objašnjava šef emisione tehnike B92 Bratislav Vuković. "Neki od njih, koji su bili u mogućnosti da posete objekat, su bili uplašeni od ljudi koji čuvaju neki susedni objekat i za koje se sumnja da su isključili predajnik. Mi još nismo sigurni da li je to, dok se neko od naših saradnika ne pojavi gore", objašnjava Vuković.

Nestanak signala TV B92 poklapa se sa emitovanjem priloga, u kome se Sandžačka demokratska partija Rasima Ljajića žalila na prekrajanje izborne volje građana Sjenice u korist Stranke demokratske akcije Sulejmana Ugljanina.

Rasim Ljajić kaže da je, prema njegovim informacijama, predajnik B92 isključilo obezbeđenje obližnjeg predajnika Regionalne televizije Novi Pazar. On smatra da je to samo deo kampanje koju vodi Ugljaninov SDA. "Imate televizijske dnevnike koji traju po dva sata gde se promoviše samo jedna politička partija, imate televiziju koju plaćaju građani Novog Pazara, a koja je potpuno zatvorena za predstavnike opozicije. Bilo je pokušaja da se gase i ometaju signali drugih lokalnih televizija u Novom Pazaru, eto ceh je platila TV B92", kaže Ljajić.

Generalni sekretar Stranke demokratske akcije Fikret Nikšić negira da iza nestanka signala B92 u Novom Pazaru stoje članovi SDA.

izvor

Spain:

Citirano

Što se tiče vijesti B92 i nadalje pisanja Root-a, pokušavaju već unaprijed, bez istrage, bez dokaza, bez ičega već unaprijed baciti sumnju na to ko bi mogao biti krivac. Odnosno, oni svojim pisanje kao da kažu: "Krivac za to je SDA."

Ovo je lako zakljuciti ako se poznaju prilike u Novom Pazaru. Ja to ZNAM ali nemam fizickih dokaza. Ali svaki gradjanin zna da je B92 napadana od strane LZS i SDA. Svaki gradjanin zna da se predajnici nalazi na istom brdu, blizu jedan drugog. A zna se da predajnici RTV-a imaju dezurnu sluzbu 24/7. I zna se da neki ljudi (kao npr. Emin M.) imaju kljuceve od kucice u kojoj se nalazi predajnik B92. A svi smo vidjeli da je B92 neposredno pred iskljucenje emitovao prilog iz Sjenice gdje je LZS izgubila izbore, a par dana prije toga je emitovan prilog u kome se jasno vidi kako Meca zloupotrebljava sluzbeni polozaj. Itd....

PASHA

Zlatna sredina

(5)

• »PASHA« je zabranjen

Datum registracije: 29.01.2004

• Poruku poslati

68

ROOT

Citirano

A zna se da predajnici RTV-a imaju dezurnu sluzbu 24/7.

A zasto li imaju dezurnu sluzbu i zasto cuvaju svoj predajnik? Mozda zbog toga sto ste im nekoliko puta palili predajnike, mozda zato sto ste im kada ste izlazili iz TV iznijeli (ukrali) pola televizije i zbog cega ce te odgovarati na sudu. I zbog toga sto ste sa tom opremom osnovali BTV u prostorijama svoje stranke...
Trebalo vam je da se iskukate nekom kako bi prekrili svoja nedjela pa ste posegli za jednom gnusnom metodom kao sto je ova oko B92. Jadni ste......

Root

Profesionalac

(10)

• »Root« je muško

• Poruku poslati

69

To sta je ko iznosio kako je gubio vlast i sta je kome ko palio ja ne znam jer nisam bio prisutan. Znam samo da se medjusobno optuzujete za iste stvari.
A znam da ste vi ugasili predajnik B92 i da vi ometate BTV. A ti pasha ako ovo nije istine reci mi zasto je dolazila ekipa iz RTS-a? Zar niste smetajuci BTV-u smetali i RTS2?

Spain

Profesionalac

(10)

• »Spain« je muško
  • »Spain« je zabranjen

Datum registracije: 04.09.2005

• Poruku poslati

70

Četvrtak, 07. Septembar 2006

Juče kada sam, negdje oko 17h, prebacio na RTV da vidim šta ima vidjeh samo jedan plavi ekran sa ispisanim "Termin za predstavljanje SZS". Taj plavi ekran sa tim natpisom je stajao tako svo vrijeme dok je trajao taj termin u kojem se trebala preko RTV-a predstaviti Stranka za Sandžak Fevzije Murića.

Očigledno nisu htjeli da dođu na RTV. Nakon toga su se građanima putem RTV-a predstavili SRS i SPS. Predstavili su se zajedno jer su oni u koaliciji na ovim izborima.

Nadam se da će i sve ostale stranke dobiti svoj termin za predstavljanje svojih stranaka i da će te stranke iskoristiti taj svoj termin.

Toliko o toj medijskoj blokadi RTV-a.

Hvala.
[SIZE=5]ZELENO, VOLIM TE![/SIZE]

Pravnica

Zlatna sredina

(10)

• »Pravnica« je žensko
  • »Pravnica« je zabranjen

Datum registracije: 17.03.2005

• Poruku poslati

71

Petak, 13. Oktobar 2006

Skoro svi mediji u sandzaku su prenosili posetu Voislava Kostunice kod presednik opstine novog pazara. Cak ta dva videra su obisla srpsko naselje dezevu kako javljase RTS. Nema u tome nista lose sve je to ok. Uredu jednino nije sto se nas " vodja" takozavni Dr.Suljejman Uglanin dao pravarit. Verujem da on nezna sta u Novom ustavu pise ali ipak poziva se gradjane sandzaka da izadju na referendum i glasaju za novi ustav a to znaci da glasaju za usvajanje clana 7 u tog ustava koji defenise himnu srbije " Boze prave". Pitanje je koliko "nas" lider Sulejman svestan nasta poziva sandzacki narod. Meni se cini da on nema puno pojma o novom ustavu a ovo sto poziva narod na glasanje je samo usluga koju on pruza Kostunice, a bog za sta ce kao protiv uslugu traziti. Mozda revidiranje danasnje presude koja mu je odbijena. Sta reci, jadno se nama sa nasim lidercicima.

Administrator

Urednik foruma

(121)

• »Administrator« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

72

Petak, 13. Oktobar 2006

Pravnice, promasila si temu. Nije tema "lider" vec mediji u Sandzaku!
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

• »ALIJA-KLADNICA« je muško

Datum registracije: 17.09.2004

• Poruku poslati

73

Subota, 14. Oktobar 2006

Citirano

Novi Pazar je i centar sandzackih stampanih medija i u njemu trenutno izlaze magazin "Has", dvonedeljnik "Parlament", knjizevni casopis "Mak", "Glas islama", glasilo Islamske zajednice i nedeljnik "Sandzacke novine". Ove novine suocene su sa problemima nedostatka kadrova, malim tirazom i, sem "Damadovih" izdanja, zavisnosti od politickih stranaka. Sandzacke novine vaze za glasilo SDA Sulejmana Ugljanina, dok Parlament svoju naklonost stranci Rasima Ljajica, saveznog ministra za nacionalne i etnicke zajednice, nesto diskretnije pokazuje.

Safeta Bisevac

Danas Novi Pazar je u klasicnoj medijskoh blokadi. Jedino sto vredi jeste radio 100+ koji je zaista visoko profesionalan. Hvala dragom Bogu, te nam vise ne izlaze MAK, politicki biletni Parlament i Sandzacke novine, i politicka prepucavanja tipa "Mujo Mukovic ni da bekne SN" "Beknule Sandzacke novine - Parlament". Ali imamo jednu TV Kucu, nekakvu RTV, koja je u sustini jedna pro stranacka televizija, koja truje, stvara mrznju i podseca na isti scenario Miloseviceve RTS. Ali, nazalost mi posteni gradajni Novog Pazara placamo tu TV a za uzvrat dobijamo kaljanje uglednih pojedinaca kroz tzv. 25 majeve i nekakve NVO.

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

74

Subota, 14. Oktobar 2006

Ni "Has"ni "Parlament" ni "Sandzacke novine" ni "Mak" vise ne izlaze,koliko ja znam.

"Glas islama"izlazi mjesecno, a dobili smo i dva nova glasila "Glas Sandzaka" i "Bosnjacka rijec".

Sto se elektronskih medija tice,mislim na lokalne TV i radio stanice, daleko su od svakog profesionalizma. Mozda je tu jaci problem pored nedostatka strucnih kadrova jos i nedostatak finansija. Sve se radi koliko da se "skrpi" nekako a da li ce to na nesto licit...manje je vazno. Radio sto plus je pod pokroviteljstvom agencije Beta, tako da im para cini mi se nece manjkati a samim tim i priliv strucnih kadrova.
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

Datum registracije: 19.09.2005

• Poruku poslati

75

Subota, 14. Oktobar 2006

Član 27.

U javnom glasilu niko se ne sme označiti učiniocem kakvog kažnjivog dela, odnosno oglasiti krivim ili odgovornim pre pravnosnažne odluke suda ili drugog nadležnog organa.

Zabrana "govora mržnje"

Član 28.

Zabranjeno je objavljivanje ideja, informacija i mišljenja kojima se podstiče diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihove seksualne opredeljenosti, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo.

Tužba zbog povrede zabrane "govora mržnje"
sa sajta:
http://www.cpm.edu.yu/code/navigate.asp?Id=36
Pa ovi tzv. "NOVINARI" neka se malo pozabave sa njime

• »ERTAN-72-NP« je muško

Datum registracije: 25.02.2006

• Poruku poslati

76

Nedjelja, 15. Oktobar 2006

mene interesuje dali ce neka nasa tv ili radijo stanica pokrenuti program preko sat ili preko net??

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

• Poruku poslati

77

Nedjelja, 15. Oktobar 2006

Koliko ja znam radio 100+ ima svoj sajt.

A takodje znam da ce i Muftijina televizija ciji se pocetak jos malo ceka jer se na svakoj sitnici detaljno radi, takodje imati svoj link i emitovace se i preko satelita.Link je postavljen, samo da se pusti signal i da se pocne sa programom. Znaci, sve je spremno i sve se ocekuje za kratko vrijeme, najkasnije do Nove godine.Bilo je planirano da se pocne odmah po ramazanu ali su iskrsle druge aktivnosti koje su malo usporile pripreme.
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

• »suljo drugi« je muško

Datum registracije: 21.01.2003

• Poruku poslati

78

Ponedjeljak, 11. Decembar 2006

jeli istina neko mi rece da je pocela ta takozvana muftijina televizija

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

• Poruku poslati

79

Utorak, 12. Decembar 2006

Zvace se "Universa". :)

Jos pocela nije ali joj se uskoro nadamo. Sredjuju papirologiju koja je potrebna za dodjelu regionalne frekvencije.
Bice insallah. Konkurs za prijem tehnickih lica je zatvoren.

Tutinac

Zlatna sredina

(10)

• »Tutinac« je muško

Datum registracije: 05.09.2004

• Poruku poslati

80

Srijeda, 14. Mart 2007

Koliko znam na konkurs za radio i TV frekvencije za nas region konkurisali su:

TV

TV Universa
TV Jedinstvo
Regionalna TV Novi Pazar
TV Tutin
TV Raska

Bice dodijeljeno 3 regionalne TV frekvencije za podrucje emitovanja Novi Pazar, Tutin, Sjenica i Raska.

Radio

Radio 100 plus
Radio Universa
Radio AS

Bice dodijeljena 1 regionalna frekvencija za podrucje emitovanja Novi Pazar, Tutin, Sjenica, Raska.

Mislim da ce se do mjeseca maja znati ko je dobio frekvencije.

Ako neko ima jos nekih informacija u vezi ovoga molim neka postavi ovdje.
[SIZE=3][SIZE=4]"VELIKIM BOGOM SE KUNEMO DA ROBOVI BITI NEĆEMO"[/SIZE] [/SIZE]

Social bookmarks