Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Administrator

Urednik foruma

(121)

• »Administrator« je muško
  • »Administrator« je autor ove teme

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

1

Četvrtak, 12. Septembar 2002

Medjunacionalni odnosi u Sandzaku i put ka resenju

Svi smo svedoci zbivanja u Novom Pazaru posle kosarkaskih utakmica svetskog prvenstva u kosarci.
Ovi dogadjaji ozbiljno prete da destabilizuju stanje u Sandzaku.

Vase vidjenje incidenta?

Takodje na ovom mestu mozete izneti Vase vidjenje trenutne situacije i dati predloge za resenje uzavrelih medjunacionalnih odnosa.
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

DjordjeRd

Profesionalac

(10)

• »DjordjeRd« je muško

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

2

Evo par jednostavnih pravila iz recepta za brzo popravljanje situacije:

1. Uvek kritikuj svoje nacionaliste više nego tuđe.
2. Ako misliš da nema zbog čega da kritikuješ svoje nacionaliste, nisi u pravu.
3. Sledeći put ne izlazi na ulicu. Ovo važi za narednih, recimo, dve godine. Posle ćemo već videti...
4. Ne raspravljaj o tome ko je prvi počeo (ja mislim da je kokoška starija), već ljudima utuvi u glavu da je jedino važno ko će prvi da prestane.

Ajde, pa da kroz četiri godine slavimo zajedno...
Ovaj član foruma želi da se, ovim putem, javno odrekne prava i obaveza čitanja i komentarisanja tema u forumima 'Politika' i 'Religija', i možete smatrati da nije kompetentan za takvu vrstu sadržaja u javnom mediju kakav je Internet. Svaka aluzija ili komentar na gornje rečenice će biti ignorisana od strane autora. Hvala na razumevanju.

P.S. 37!

Babbha

Profesionalac

(10)

• »Babbha« je muško
  • »Babbha« je zabranjen

Datum registracije: 23.07.2002

• Poruku poslati

3

Zapravo bi bilo.....

... pozeljno postaviti celu (prvo) jako kompleksnu jednacinu u kojoj je Poznata samo Vreme ostalo je Nepoznato!

... u vreme huke, buke i dalge, na mIRCu je obitavalo oko 50tak likova iz grada... sve ih poznajem, i Vi. Nemoguce je bilo (sveobuhvatno) SVE videti ma gde da se i Ko nalazio, znaci NEOBJEKTIVNO je bilo sta reci o samom redosledu i pozicijama dogadjaja...

... licno, smatram da 95% ucesnika nisu rodjeni u Novom Pazaru a resto su deca kojom je lako manipulisati...
Dnevno: http://babbha.blogspot.com
Can't Rain All The Time

Birdum-Bardum

Zlatna sredina

(10)

• »Birdum-Bardum« je muško
  • »Birdum-Bardum« je zabranjen

Datum registracije: 24.07.2002

• Poruku poslati

4

Petak, 13. Septembar 2002

Selam alejkum Boshnjaci. Ja mislim da netreba opet ovu temu otvarat jer se je dosta texta ispisalo u vezi ovih stvari. I ovo je opet iz pochetka ispisivanje istih textova. A i ako se ipak nastavi pisanje na ovu temu onda bih molio da se ukljuche u to oni ljudi koje bash onako interesuje to i zaista zele da se situacija popravi. I zamolio bih da se ne pokushava opet nekim vidom komunizma neko rjeshenje nachi jer smo svjedoci da to NIJE RJESHENJE. Eto samo toliko. A shto se tiche mene ovu je temu bolje bojkotovati jer mislim da je promashaj uz naravno puno poshtovanje prema pokretachu ove teme. Dakle, dovoljno se je reklo o medjunacionalnim odnosima. Eto toliko. Allahimanet

juskos

Profesionalac

(10)

• »juskos« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

5

POZDRAV

Birdum-Bardum nemam nameru da ti zameram za tvoj stav prema ovoj temi jer ovo je tvoje misljenje.Vidno je da ti je sve dojadilo u ovih zadnjih 10 godina i u pravu si kad kazes da se mnogo toga reklo i napisalo na ovu temu.

Medjutim na zalost ja smatram da se mora razgovarati o ovome i ovu temu treba stalno podgrijavati kako bi se narod obe skupine naviko na ovo i poce normalno prihvatati zajednicki zivot jer drugog resenja nema.Naravno uz taj zajednicki zivot bi trebalo da budu obavezno duzno postovanje prema verskoj i kulturnoj pripadnosti i na bilo koji nacin se ne sme silom primoravat nesto da se uradi sto ni jedna od obe grupe ne bi samovoljno htela.

Evo vec par da na sa zabrinutoscu pratim vesti i novine citam o desavanjima .
Ni jedna novinska agencija nije ukazala na to da ucesnici u incidentu nisu rodom iz pazara sto je Babbha izuzetno dobro konstatovao(hvala ti na obvoj informaciji) a smatram da je ovo bitan fakor sto govori da je ovo organizovan pokret a ne spontana reakcija slavlja.
plasio sam se da kao i uvek ne bude bilo istog scenarija da se mali problem ne hiperbolizuje i pretvori u nacionalno pitanje sto kao i uvek zavrsava krvavim posledicama. Ovaj nam je scenario poznat od ranije.
Molio bih da se svi srbi zdravog razuma ne nadju u ovoj kritici. A kao odgovor na ovo naravno i nasa omladina je tu stala e sad da li je ovo spontana reakcija nese pmladine ili je organizovan pokret nije poznato.Ali je savim jasno da se po sandzaku ne moze bas tako lahko vrsljat kako je kome volja.
Naravno nije mi drago sto je doslo do ovoga moze se i na boljiş nacin slavit kao sto kaze Djordjered za cetiri godine da zajedno slavimo.
Veruj mi Djordje da bih i ja tako hteo ako bi ova drzava dokazala da smo mi njen ravnopravan deo i da si i mi tako pocnemo osecat.Ali za sada je to malo teze a znadi da mi nemamo druge drzave osim ove i jedino smo ovde svoji na svome.
Velicina jednog naroda se ne meri brojem ljudstva vec brojem alima

Birdum-Bardum

Zlatna sredina

(10)

• »Birdum-Bardum« je muško
  • »Birdum-Bardum« je zabranjen

Datum registracije: 24.07.2002

• Poruku poslati

6

Selam alejkum Boshnjaci. Sve je to okej shto ti kazesh dragi Juskos samo jedino bih dodao na to da je ovo jedina drzava koju imamo da se ja s tim neslazem. Jer im Bosna, pa ima recimo Crna Gora, itd. mozda i Kosovo nikad se nezna. Pa ako nas ne prime u Srbiji onda mi odosmo negdje drugde, a ako nas prome onda okej hajde da zivimo zajedno. Eto toliko. Allahimanet

Tulumba4All

Profesionalac

(10)

• »Tulumba4All« je muško

Datum registracije: 04.09.2002

• Poruku poslati

7

slavlje na ulici i ostalo

Evo malog primera iz engleskog zakona (gde trenutno zivim)...
Ako slavis napolju i time vredjas nacionalna osecanja svojih komsija - bices uhapsen. Ako te dok slavis vredjaju tvoje komsije bice i oni uhapseni.

Ovo ide do toga da te mogu uhapsiti ako glasno navijas za tim u kafani u kojoj se uglavnom skupljaju navijaci suprotnog tima.

E sad, ako te uhapse sudi ti porota od 6 pripadnika tvoje nacije i 6 pripadnika druge nacije. Ako se ne moze skupiti takva porota, bira se porota od 12 ljudi trece nacije. Takodje je bitno da se takvi prekrsaji sude po hitnom postupku.

Ovo naravno ne vazi za Severnu Irsku, gde zakoni ionako ne vaze ...
... And Tulumba for all
[SIZE=1]If you can't convince them, confuse them.

A fanatic is one who can't change his mind and won't change the subject

[/SIZE]

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

• Poruku poslati

8

evooo rešeeeenjaaaaaa!!!!!

jednostavno ! EXPORT-IMPORT !!!

uvezemo iz Engleske ovaj zakon, a izvezemo nacionaliste... :D :D :D
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

Tulumba4All

Profesionalac

(10)

• »Tulumba4All« je muško

Datum registracije: 04.09.2002

• Poruku poslati

9

Nemoj molim te ovde, dosta mi ih je za ceo civot.
Mozda da se napravi neka nova zemlja Nacionalija gde mogu svi da odu.
Salim se nemam nista protiv nacionalista, ali me nerviraju nacionalisti koji negiraju prava drugih nacionalnosti (i drugih nacionalista).
... And Tulumba for all
[SIZE=1]If you can't convince them, confuse them.

A fanatic is one who can't change his mind and won't change the subject

[/SIZE]

Giovanni

Profesionalac

(10)

• »Giovanni« je muško

Datum registracije: 13.09.2002

• Poruku poslati

10

Sve te -iste bi trebalo dekretom zabraniti. Soviniste, nacionaliste, komuniste, marksiste, utopiste i bicikliste...
[SIZE=1]Sarajlija rozdenijem, Pazarac podrijetlom, Kanadjanin dekretom!

Homo homini lupus iliti Covjek je covjeku Vucko![/SIZE]

vagabundo

Početnik

(10)

• »vagabundo« je muško

Datum registracije: 28.08.2002

• Poruku poslati

11

Nedjelja, 15. Septembar 2002

postovani citaoci,

iskreno receno mi je pricao moj stari o zbivanjima u pazaru, posto cesce kupuje nase novine i bolje se informise, mogu reci da me je zabrinulo sve to na prvom pogledu, doduse lako je meni pricati ja sam ovde, daleko, neznam kako bih razmisljao da sam dole u toj situaciji. incidenti su se zbili i to malo prije izbora, moglo bih se zakljuciti da ima jedno (tj. utakmica) sa drugim veze, ali to je spekulacija. srecan sam bio kad sam cuo da su politicari agirali da se smiri situacija, ako sam u pogresnom poboljsajte me, cuo sam da su pejdini politicari, da ih ne imenujem dosli i smirli svoje grupe, sto znaci da je proces tolerancije u toku i smatram da je put ka zapadnom ponasanju (ne uzevsi irsku i spaniju u obzir) vrlo tezak ali je moguc. nacionalisti su vazda postojavali i postojavat ce i dalje, ali smatram da ce tolerancija pobediti i da ce broj nacionalista da se smanji tj. da se oni ubede koji su ekstremnog misljenja da budu malo blaziji tj. tolerantiji i spremni za akceptansu ostalih nacija i nacionalista....

pozdrav

hobbes

Profesionalac

(10)

• »hobbes« je muško

Datum registracije: 21.08.2002

• Poruku poslati

12

Ponedjeljak, 16. Septembar 2002

Citirano

Orginalno od Giovanni Tigavista
Sve te -iste bi trebalo dekretom zabraniti.

Zabranimo iste budimo različiti! :)
Brrr boravak u temi Vicevi ostavlja posledice...
Sad malo ozbiljno.
Ponekad je i dobro da se ovakve stvari dese (dok su malog obima) jer onda vidiš ko je kakav (mislim na pojedince) i šta od koga (opet mislim na pojedince) možeš da očekuješ.
Tako mogu da se preduprede ozbiljnije stvari.

PAUK_

Profesionalac

(10)

• »PAUK_« je muško

Datum registracije: 27.08.2002

• Poruku poslati

13

Srijeda, 18. Septembar 2002

Problem ovog podrucija jeste mrznja i netrpeljivost koja lezi u osnovnim obelezjima nashih nacija - Istoriji.
Ukoliko dodje do promene prosvetnog programa u globalu, opet ostaje usmena istorija koju roditelji s puno nacionalne mrznje prenose na svoju decu.
Ne pokusavam da poreknem Turske osvajacke ratove, niti rat u Bosni koji je bio samo dugo akomulirana mrznja prema muslimanima. Ali ne vidim reshenje u nastavku ovih sukoba.

Prve dve godine mog skolovanja u Gimnaziji, su provedene u toleranciji, a trecha i cetvrta u nacionalnoj podeljenosti. Tacno u tom periodu kada mlada osoba sazre i shvati ono shto mu je bilo usadjivano kroz detinjstvo.

Razvrstao sam ova dva perioda i po kvalitetu vremena provedenog u njima.

Verujem da se stvari mogu promeniti u narednih deset godina, ali treba angazovati dosta pametnih ljudi koji ce poraditi na medijskom planu. Dok mi kao pojedinci mozemo uticati tako shto cemo u svakom slucaju gasiti ovu mrznju, sipanjem ljubavi kad god je to potrebno.
A i time shto cemo voditi racuna kako vaspitavamo nashu decu. U cilju boljeg sutra.

Daleko je sunce....

Phikret

Profesionalac

(10)

• »Phikret« je muško

Datum registracije: 27.07.2002

• Poruku poslati

14

Nedjelja, 22. Septembar 2002

Paku je u pravu!

Velika je odgovornost medija za sve sto se dogadja. Ne bih sad o tome da raspravljam samo da kazem da se slazem sa Paukom.
P.S. Shto vise priloga vise zvezdica :)

Babbha

Profesionalac

(10)

• »Babbha« je muško
  • »Babbha« je zabranjen

• Poruku poslati

15

Četvrtak, 31. Oktobar 2002

Eja....

I nash narod i drugi narodi treba da evoluiraju malko, ne mozemo mi sad na Hop! da uletimo u demokratske principe, da progutamo nacela i da teramo dalje... joke ne more tako....

treba da prodje 10tak godina, da svako od nas dozivi na svojoj kozi i na situacijama oko nashih zivota i familija pravi boljitak pa da ssve to lepo volimo posle i da nam to bude normalno, ovako - cisto glupitanje i pomodarstvo.... a + se kladim da 90% i nezna kako izgleda demokratsko uredjenje drushtva...

Pocijepache nas demokratija... :)
Can't Rain All The Time

16

postovanje!

Mislim da je Babbha manje vise u potpunosti u pravu kada kaze da nasi ljudi pojma nemaju sta to znaci demokratija. Imam utisak da kod nas ljudi misle da to znaci da sad mogu da pricaju sto im volja i to je to. Logicno je to jer nam je upravo sloboda govora ponajvise oduzeta bila, ali demokratija se temelji na necemu totalno drugom: na demokratskom, decentrelizovanom, ekonomskom uredjenju jedne drzave, sto kao nuznu pratilju ima i slobodu govora i slobodu misljenja. Mnogi govore, po meni bez prava, da je "ta demokratija" (kako je oni zovu jer im je i strana) izmisljena od Amerikanaca da bi kontrolisali svet i da je to glupost jedna velika (ta demokratija). To sto je Amerika uspela da kontrolise svet preko slobodne ekonomije (free tradinga i ostalih ekonomskih nacela koja su oni uveli) ne cini tu slobodnu ekonomiju losom kao ni demokratiju sa njom. Da preskocim pricu o americkoj i svetskoj ekonomiji (o cemu sam imao priliku da citam u vrlo dobrim svetski knjigama iz kojih se o tome u svetu izucava), cinjenica je da kod nas ljudi hoce demokratiju, a bune se protiv vlade na svaki porast cene, recimo, zejtina (generalno gledano svi u jugoslaviji) koji im je bio prodavan po jeftinijoj ceni od realne trzisne (sto je opet njih po dzepu pogadjalo, al ne znaju.. mozda im lakse kad ne znaju..:) ).
Ono sto volim kod nasih ljudi (pazaraca) je da druge stvari osim rada mnogo njih ne zanimaju. Hvala Bogu daj rad je kod nas na dobrom putu, i u neprestanom je progresu, te nam ga je tesko sad i oduzeti (a sami smo ga dole zapoceli jer je na dugorocni plan Pazar bio postavljen kao grad bez icega od strane predhodne vlasti) i zato nema zime za nas dok nam je toga. Sad smo cak i postali dobri svima (a kako i ne bi, kad jedan nas privatnik napravi veci tel racun nego pojedini kompletni gradovi po Srbiji :) ). To je ono sto je nas u teskim godinam i spasilo, ja smatram. Ne bilo cija politika, ne bilo cije zalaganje (sto naravno ne potcenjujem jer je sasvim sigurno imalo efekta, i to dobrog, ali ovo sto spominjem smatram kljucnim jer bi sve ono prvo bilo jalovo bez ovog). I smatram da ce nas to drzati i dalje i da nece uspeti da nas poremete sitni zlonamerni umovi.
Zbog velikog broja stvari na pameti cesto preskocim sa jedne na drugu, pa mozda gubim prav u put i udaljavam se od teme, ali ono sto sam hteo da kazem valjda je razumljivo ( i ima veze sa temom): Svesni ili nesvesni toga sta je to demokratija, Pazarci su radom, gledanjem svojeg posla, prvi u nju zgazili od naroda na ovim prostorima, i time sebe daleko odvukli od nevolja i nadam se uvek ce.
Selam i pozdrav.
mogu ja da se potpisem i bolje...

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

• Poruku poslati

17

Lepo je to što Pazarci rade, što znaju da "gledaju svoja posla" i to što uviđamo pozitivnost svega toga...S druge strane, svaljivati sve na "prethodni režim" po meni nema baš opravdanja...kao ni očekivati da nam "novi režim" reši te probleme nastale u onom "starom". Srž svega leži u nama i to je, čini mi se, Pauk naglasio... S kolena na koleno prenosi se nešto što ne valja, i to ne radi niko ni iz "prethodnog" ni iz "sadašnjeg" režima... to radimo Mi i to ne nama, već našoj deci... Tolerancija je neophodan uslov za dijalog a bez otvorenog dijaloga Mi (ili naša deca) ne možemo prevazići zlu ćud koju netolerancija nosi sa sobom...Sigurno je da posle demokratskih promena pre može doći do tog neophodnog dijaloga i to kako "međunacionalnog" tako i "unutarnacionalnih" ali to opet možemo samo Mi (ili naša deca)...
Po tom pitanju, ja sam veći pesimista od većine, smatram da je bar 100 godina potrebno da bi zlo koje nas je snašlo SVE bilo utrto s ovih prostora, i to 100 godina neprestanog rada na tome, pri čemu ne treba zaboraviti da za jednu godinu rada "protiv toga", bude uništeno prethodnih 50 godina rada "na tome", čega smo , nadam se svi svesni...

P.S. Gosp. Fingersbroken, čiju pojavu smatram veoma pozitivnom na Forumu (i pored početnog nesnalaženja po pitanju pravila ponašanja), u svom prethodnom postu reče da

Citirano

jedan nas privatnik napravi veci tel. racun nego pojedini kompletni gradovi po Srbiji...

pa se osećam dužnim da kažem, radi vaše informacije, a zbog toga što sam u situaciji da znam podatke o tel. saobraćaju po gradovima Srbije, da to nije tačno...
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

18

apologis

Izvinjavam se za gore navedeni netacni podatak vezan za tel. racun. Npisao sam takav podatak jer sam bio cuo (dobrog mi argumenta) da je u vreme one strmoglave inflacije i krize u celoj Jugoslaviji, kad su jedino nasi privatnici nesto radili, to sa telefonskim racunima bio slucaj, a mislio sam da je moguce ako se radi o nekom manjem gradu i mesecu kom se tako poklopilo da bude. Naravno da to ne mora da bude tacno (kao sto cujem od nekoga ko u to ima uvid i nije), ali sam ja mislio da jeste i vrlo lako to izneo kao cinjenicu, iako sam samo CUO tako.
Imati kompetentne ljude, koji mogu da otklone nedoumice, ukazu na greske, je vrlo korisna stvar. Hvala gosn Sansu koji je i meni samom otklonio pogresnu predstavu o necemu.
Imati kompetentne ljude je, jos jednom ponavljam, vrlo vazna stvar jer oni kao takvi mnogo stvari mogu da rese i mnogo nedoumica i nesporazuma da otklone. Da bi sto vise takvih imali trebaju se ljudi sto vise skolovati (uvek sto vise), a sa vecim brojem skolovanih ljudi, vecim stupnjem obrazovanja, raste i nivo tolerancije i medjusobnog razumevanja. Valjda se tako na long run neke stvari i menjaju na bolje. Koliko je dugo potrebno da bi se nesto od toga desilo to je tesko proceniti. Mislim da ce i novootvoreni univerzitet u nasem gradu biti jedan ogroman faktor i cinioc preko potrebne promene opsteg odnosa prema nekim stvarima.
Cak i samo pozitivno misljenje o nekim stvarima pomaze njihovom pozitivnijem razvijanju u daljem toku zivota. Imamo i doktora na forumu i mislim da bi mogao on potvrditi da je to slucaj i sa bolestima coveka (psihickim a cak i cisto fizickim) da pozitivnim misljenjem bolesnika o ozdravljenju i pospesuje to ozdravljenje (nadam se da ce me i on ispraviti ako gresim). A bitno je naravno i pozitivno (ispravno) ponasanje, koje je u normalnim slucajevima logicno kao prateca posledica pozitivnog razmisljanja, jer je ponasanje refleksija razmisljanja.
Tu se opet vracamo skolovanju: ljudi ce lakse pozitivno gledati na situaciju u gradu/zemlji sto budu obrazovaniji i teze ce ih biti okrenuti suprotnom, jer ce kriterij za ditinkciju stvari u njihovoj glavi samim tim skolovanjem biti podignut na veci nivo. I na kraju rad, koji je nuzan faktor prosperiteta, koji nosi kako ekonomsku tako i politicku stabilnost jedne zemlje/jednog regiona, igra vrlo vaznu ulogu u uredjenju jednog sistema. Roditelji vaspitanjem, deca skolovanjem, skolovani (i oni manje takvi) radom, zaduzeni i kompetentni obracanjem javnom mnjenju (sto je njihov rad a za to su bili skolovani), svi na neki nacin menjaju, ili mu doprinose, jedan sistem bez obzira je li primetno ili ne. Tacno je da je za primetnu promenu potrebno mnogo vremena, a to je samo razlog vise da se sto pre pocne sa radjenjem pozitivnih stvari. Stvari ce biti bolje samo onda kad ih budemo posmatrali bolje i onda kada kao pojedinci pocnemo da se ponasamo bolje. Proces je takav da se poboljsanja nekad ne primecuju, ili se cak ocenjuju kao pogorsanja (sto je slucaj sa nekim masama naroda u jugoslaviji i ekonomskim stanjem u njoj), ali ce, ako broj onih koji, zbog toga sto im je tesko da se dovedu u red i prate hijerarhiju obaveznih stvari koje vode normalnom uredjenju i stanju stvari, skepticno i destruktivno gledaju na sve ne premasi broj onih koji pocinju da se bude, sve na kraju biti u redu. U suprotnom samo se nastavlja zapoceti ciklus propadanja.
A fakat je da je sve mnogo komplikovanije i komplexnije od ovoga.
mogu ja da se potpisem i bolje...

Babbha

Profesionalac

(10)

• »Babbha« je muško
  • »Babbha« je zabranjen

• Poruku poslati

19

Subota, 02. Novembar 2002

Usput, nako, ko Brat Bratu...

Okratite Malo izjave aman, niko nije toliko dokon da cita po 30-40 redova replike a usput se bashka gubite u temi...

Skracuj!

Shto ti je nash Narod Sanse & Figerse - samo da zatrpava ko nekad s zejtinom :))

Shalim se, al' bolje nekoliko replika sadrzajnih i umerenih nego da neko pomisli da je ovo Historijski Arhiv :)
Can't Rain All The Time

Mikov_sin

Zlatna sredina

(10)

• »Mikov_sin« je muško

Datum registracije: 24.10.2002

• Poruku poslati

20

Srijeda, 06. Novembar 2002

taman

Upravu si (ste) :)
Da vam pravo kazhem ja kad ovako neshto vidim odmah bezhim na viceve ili neshto sl. zato shto su kraci.
A shto se tiche MN odnosa reci cu samo:
Zhivelo bratstvo i jedinstvo 8) ! ! !
[SIZE=3]
A HEAD
[/SIZE]

Social bookmarks