Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

juskos

Profesionalac

(10)

• »juskos« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

21

Četvrtak, 07. Novembar 2002

POZDRAV

BOGAMI MIKOV-SINE TI KO DA SI PRAVI TITOV PIONIR...
:( :P 8) :D ?(
Velicina jednog naroda se ne meri brojem ljudstva vec brojem alima

Babbha

Profesionalac

(10)

• »Babbha« je muško
  • »Babbha« je zabranjen

Datum registracije: 23.07.2002

• Poruku poslati

22

Četvrtak, 07. Novembar 2002

Hmm...

Demokratija je i znati kada prestati s komentarima...

Dakle, da zavrshimo ovaj blok priche....
Dnevno: http://babbha.blogspot.com
Can't Rain All The Time

• »Sestovoboy« je muško

Datum registracije: 05.11.2002

• Poruku poslati

23

Petak, 08. Novembar 2002

Ne znam zasto se plasite ove teme. Zao mi je samo sto o dogadjajima posle utakmice pricaju uglavnom ljudi koji te veceri nisu bili u Novom Pazaru.
Mislim da je bolje pricati o tome nego precutkivati sve to i pretvarati se kao da je sve u redu.
Najvaznije od svega je da mozemo konacno da pricamo o tome i mislim da temu treba ostaviti otvorenom s' tim sto bi trebali da se ukljuce ljudi koji su tu noc bili na ulici, a ne oni koji su za to culi iz novina ili iz "saopstenja za javnost" koja su servirali politicki lideri Novog Pazara.
Iz tih "saopstenja" bi se moglo zakljuciti da te noci nisu slavili ljudi iz Pazara vec samo oni sa strane iz KV, KM ili neki drugi-sto je totalna laz!
Isto u tim "saopstenjima" se pominje cetnicka ikonografija koja je takodje totalna LAZ!
Mozda je bilo ako ti ljudi za cetnicku ikonografiju smatraju DRZAVNU ZASTAVU, ZASTAVU REPUBLIKE SRBIJE, SAJKACU, TRI PRSTA i jos takve neke stvari.

Dosta je bilo lazi, dajte malo istine!

POZDRAV!
X(

juskos

Profesionalac

(10)

• »juskos« je muško

• Poruku poslati

24

Petak, 08. Novembar 2002

POZDRAV

Sestovski decace dobro bi bilo da poslusas sto ti babhha kaze .....

Demokratija je i znati ostaviti na vreme raspravu i izvuci pouku iz nje ;) ;) ;)

• »Sestovoboy« je muško

• Poruku poslati

25

Petak, 08. Novembar 2002

Opet Pozdrav!

Mislim da je pouku mnogo lakse izvuci iz razgovora
nego iz cutanja!

I mislim da je konaco vreme da se kaze sta se stvarno desilo!

Zasto dogadjaje posmatrati samo sa jedne strane a ne cuti sta ima da kaze ona druga?
Nije lepo donositi zakljucke na osnovu iskaza samo jedne strane, a vi ste to upravo radili svo vreme.

CAO!

Ertan

Učenik

(10)

• »Ertan« je muško

Datum registracije: 07.11.2002

• Poruku poslati

26

Petak, 08. Novembar 2002

Problem Balkana i balkanskih naroda je taj sto do sada ni iz jednog rata mi nismo izvukli pouku. Vecina ljudi zaboravlja kakve su sve zlocini vrsili pripadnici njegovog sopstvenog naroda i na kraju ostaju samo predanja o zlocinima drugih naroda, sto posle dovodi da se tim predanjima, sa cesto dodatim elementima da bi se pojacao efekat, zatruju neke nove generacije ljudi i izazivaju novi ratovi. Vise se govori o tudjim zlocinima nego o sopstvenim, a mislim da treba da bude obrnuto. Da li u istoriji ijednog od naroda sa ovih prostora ima nesto o sopstvenim zlocinima prema drugim narodima i sopstvenoj odgovornosti ? Zasto zlocince iz nasih naroda proglasavati za heroje? Mislim da svaki narod treba prvo da preispita svoje zlocine i sopstvenu odgovornost prema ratu, pa tek onda tudju. Dokle god se sopstveni zlocini budu bacali pod tepih ovde mira nece bit. Jos jedna od odlika ovdasnjih naroda je da za svoje lidere cesto izaberu najgore iz svojih redova, jer cini mi se da je najbolju sliku Balkana dao Mesa Selimovic: "Svakih se otprilike 50 godina desi da na ovim prostorima mudraci bivaju ucutkani, budale zajasu, a fukara se obogati".
Nadam da ce poslednji ratovi na ovim prostorima posluziti za katarzu svih naroda, jer jedino tako mozemo postici trajni mir.

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

• Poruku poslati

27

Petak, 08. Novembar 2002

Pozdrav za novog člana, Sestovoboy-a,

Da, pouku je lakše izvući iz razgovora, naročito ako u razgovoru ne pođeš od toga da nametneš svoje mišljenje po svaku cenu. Ako si čitao ono što je povodom incidenata u Novom Pazaru napisano širom ovog Otvorenog Foruma , mogao si da primetiš da je bilo različitih komentara, različitih viđenja tih događaja, a sad tvojom pojavom imamo prilike da upoznamo i sagledamo situaciju iz očigledno druge perspektive, i nadam se da to nije krajnji domet naših razgovora, već da ćeš se i ti a i ostali učesnici u diskusiji potruditi da iz razgovora izvučemo neke pouke,bolje sagledamo međunacionalne odnose i trasiramo put ka prevazilaženju problema i nalaženju rešenja...što i jeste cilj postavljene teme.

ZASTAVE; ŠAJKAČE; TRI PRSTA; SLIKE RADOVANA KARADŽIĆA, PESME I PESMICE... tebi možda znače obeležja državnosti, ali za mene su ipak obeležja nacionalizma... bar ako ih koristiš tamo gde ljudima ništa drugo ne predstavljaju osim znakova nacionalizma

..ali, da čujemo i tvoju priču...
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

DjordjeRd

Profesionalac

(10)

• »DjordjeRd« je muško

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

28

Petak, 08. Novembar 2002

Mislim da je trenutak da se povuče jasna linija između nacionalizma i šovinizma.

Nacionalizam nije negativna pojava. Pripadnost nekoj naciji i isticanje te činjenice nije problem dok ne zađe u zonu šovinizma. Šovinizam je nacionalizam plus osporavanje prava drugih nacija i grupa.

Po ovome, za mene su tri prsta nacionalizam a Radovan Karadžić šovinizam. Takođe, navijanje za Tursku svrstavam u nacionalizam, a navijanje protiv Jugoslavije (za Argentinu pa čak i za omraženu Ameriku) u šovinizam.

Takođe imam utisak da je jedino moguće u datoj situaciji osuditi šovinizam sa obe strane. I tu smo se negde našli. Al' ne lezi vraže, to ljudima ne bi dovoljno nego krenuše na onu čuvenu: ko je prvi počeo.

Jaka stvar. Prvi je počeo pećinski čovek-šovinista. Jednom već rekoh, al' me ne mrzi da ponovim:
NIJE VAŽNO KO JE PRVI POČEO, VEĆ KO ĆE PRVI DA PRESTANE!

Daj da ovo odštampamo u jedno milion primeraka, u desetak formata i par agregatnih stanja, pa da to lepo razdelimo po čaršiji da to ljudima bude prva misao u glavi nakon buđenja. Ovo bi u skladu sa temom, nadam se...
Ovaj član foruma želi da se, ovim putem, javno odrekne prava i obaveza čitanja i komentarisanja tema u forumima 'Politika' i 'Religija', i možete smatrati da nije kompetentan za takvu vrstu sadržaja u javnom mediju kakav je Internet. Svaka aluzija ili komentar na gornje rečenice će biti ignorisana od strane autora. Hvala na razumevanju.

P.S. 37!

Babbha

Profesionalac

(10)

• »Babbha« je muško
  • »Babbha« je zabranjen

Datum registracije: 23.07.2002

• Poruku poslati

29

Petak, 08. Novembar 2002

Eh pa da...

Shtovanje Djordje, poshtujem ovakav iskaz...

Dakle, shta je bilo bilo je i to se ne moze premotati kao na vrpci, ko je skonto skonto je i pouke postoje, medjutim i sa jedne i sa druge strane uvek su postojali i postojace ekstremi koji se eto, fala Bogu, ne pojavljuju na ovom forumu osim iz licne obesti i satisfakcije...

Dakle, ko prestane i ko nadje hrabrosti i znanja da svemu nadje kraj te da se posveti mogucim nailazecim problemima, mislim, mislim da je taj nashao i mir...

Ako bash diskutujete daj da vidimo kako da se ono-onda-znash-ono ne ponovi :)

P.S. One veceri su na ulicama bila uglavnom deca. Razmishljate pomalo i o tome shta bi se desilo da su bili odrasli ?
Dnevno: http://babbha.blogspot.com
Can't Rain All The Time

• »Birdum-Jardum« je zabranjen

Datum registracije: 04.11.2002

• Poruku poslati

30

Utorak, 12. Novembar 2002

Selam alejkum Boshnjaci. Prije nego krenemo u shtampanje, tih letaka, hajmo prvo da se borimo za sve one lazi koje se i dalje nalaze u opticaju da se izbace. Recimo Historija, to djeca josh uvijek uche u shkolama, pa onda da ubacimo Bosanski jezik ravnopravno sa Srpskim u shkole. Pa da nas priznaju sve institucije drzavne. Pa da se sve shto narodima, ljudim, nacijama, vjerama, pripada vrati. Recimo Autonomija Sandzaka koja je ukinuta 1945. godine na podmuko i nasilan nachin. Da se zlochinci pokaznjavaju i da institucije javno to iskazu da su to zlochinci i da fino nabroje koje su zlochine pochinili. Kako chemo recimo vratiti Tutinu posljednjih 50 godina nerazvoja. Kako chemo vratiti Sjenici 50 godina nerazvoja, kako chemo vratiti Boshnjake pobjegle iz Priboja, kako chemo vratiti Boshnjake u Novu Varosh, Berane, itd. Kako chemo zaustaviti Crnu Goru da otme pola Sandzaka. A kako im to sad za sad ide od ruke nemojte pitat i nemoj da iko pokushava da mi pricha onu prichu da je tamo muslimanski zivalj za tu opciju. Jer je tamo plan koji je pravljen za Boshnjake primio dok se je u Srbiji izjalovio. Kako je moguche da ja pogledam i vidim u novinama koje se zovu SVET KOMPJUTERA da pishu cijenu tog chasopisa kolko koshta u Hrvatskoj, Makedoniji, Crnoj Gori, Sloveniji i REPUBLICI SRPSKOJ. Da li bi trebalo da pishe Bosni i Hercegovini, ili ne. A radi se o visoko intelektualnom chasopisu poznatom. Dakle oni zivi neche da priznaju Boshnjake, chak ni u Bosni. Dakle treba da prvo rijeshimo neke stvari u kuchi pa onda izidjemo van. Prvo bi Djordje trebao ti da svojem narodu napishesh milion letaka o Boshnjacima i Bosanskom i Izmjenama u Historiji, tj. u knjigama. Pa da oni to shvate i prihvate i uvide. Jer ljudi misle mozda da Boshnjaci sebi uzimaju neshto za shto nemaju pravo, pa misle da smo Shovinisti. Dakle treba izmijeniti neke stvari u knjigama u institucijama i da to neko javno kaze da narod shvati shta to moze a shta nemoze. Ili bi trebao ti Djordje da osnujesh neku srpsku stranku koja che se boriti za istinu. Jeste da bi se sukobio sa svojim narodom ali bi vidjeo koliko toga ima. Prozvali bi te izdajnikom narodnim. Ali ti bi polako jednom po jednom objasnio shta se ustvari radilo iz "nacionalnih razloga. A onda che za tebe glasati svi Boshnjaci kada se budesh kandidovao za predsjednika Srbije. Jer si pravedan i poshtujesh sve nacije i govorish istinu. Tada che 100% Boshnjaci osuditi svaki pokushaj shovinizma od strane Boshnjaka, u to sam ubjedjen. Dakle prvi bi trebao da nachini potez onaj koji je u boljoj poziciji, zar ne. Srpska nacija nije dovedena u pitanje, srpski jezik nije doveden u pitanje, itd. Ima vas vishe, imate vishe teritorije, imate institucije, vojsku, policiju, sudove. Dakle vi biste trebali prvi nachinit potez. Pa bi ta tvoja stranka podrzala sve nacionalne pokushaje Boshnjaka. I otvoreno bi prihvatila BNVS (Boshnjachko Nacionalno Vijeche Sandzaka) kao jednu ravnopravnu instituciju drzavnu. E tek onda bismo mogli da idemo dalje pa da shtampamo letke oko toga kako treba da se bude nacionalista a ne shovinista. Eto toliko. Allahimanet

Tulumba4All

Profesionalac

(10)

• »Tulumba4All« je muško

Datum registracije: 04.09.2002

• Poruku poslati

31

Odgovor Birdum-Jardumu

Izgleda da cemo jos dugo da raspravljamo istorijske pravde i nepravde. :(
Sto se Sveta Kompjutera tice, nisu uspeli da potpisu ugovor o prodaji na teritoriji Boshnjacko-Hrvatske federacije, i zato stoji Republika Srpska.

Inace s moje tacke gledista (daleko od Pazara, pa je mozda nekad tacnije, a mozda i nije) prava nacija se obezbedjuju samo voljom druge nacije. Da pojasnim, Srbi su vecina u Srbiji, tako da oni imaju duznost i obavezu da stite prava nacija koje nisu u vecini na teritoriji drzave. Kako ? Donosenjem pravednih zakona i primenom istih. U isto vreme Bosnjaci su vecina u Sandzaku, tako da prava Srba u Sandzaku najvise treba da obezbedjuju Bosnjaci. Kako ? Dobrom voljom i pravednom lokalnom upravom.

Sandzak kakvog mi znamo ne moze da postoji bez Srba ili Boshnjaka.

Sto se istorije tice, ako zagrebes dovoljno duboko naci ces nepravde na svim stranama ...

A sto se autonomije tice, mislim da se jako malo zna sta bi ona donela, i to je ono cega se pripadnici srpske nacije pribojavaju. Kad nema informacija o buducnosti, ljudi su skloni pesimistickim procenama.

Selam i pozdrav.
... And Tulumba for all
[SIZE=1]If you can't convince them, confuse them.

A fanatic is one who can't change his mind and won't change the subject

[/SIZE]

• »Birdum-Jardum« je zabranjen

Datum registracije: 04.11.2002

• Poruku poslati

32

Selam alejkum Boshnjaci. Chekaj tulumba ti ovdje si sada govorio o tome da Srbi nisu sigurni shta che autonomija donijeti. hehehe Pa koga chu ja pitat za neshto shto je moje, ha? A to moje oteto, ha? Bash zbog toga shto je ta vechina ugnjetavala manjinu, a i dalje je ne priznaje, treba da ona krene u reforme. A kad vech pominjesh historiju, onda mi navedi koliko je to zlochina nachinio Boshnjak Srbinu a koliko Srbin Boshnjaku. Dobro bi bilo kada bi nastupio u tome chinjenichno. Znash kad se dvoje djece svadjaju oko nechega, i onda dodje neko stariji pa ih razvadi, i onda kaze fino vrati ti njemu njegove stvari a ti njemu njegove i tek onda NEMOJ VISHE DA SE SVADJATE, pa onda ide savjet treba da se druzite. Ali nema veze ovo se uvijek vracha na jedfno isto. I ja uvijek chu iznosit svoje mishljenje ovakvo kakvo je. Dok se stanje ne promojeni. Kako chu ja sa nekim voditi dijalog kada taj neko neche nikako da me prizna heeeeej, pa to je ludilo. Al hajd eto pokushavamo. Allahimanet

Tulumba4All

Profesionalac

(10)

• »Tulumba4All« je muško

• Poruku poslati

33

Znam sigurno da Srbi ne znaju sta ce im ta autonomija doneti. Kad vec pricash o zlocinima, navedi mi jednog Srbina iz Novog Pazara koji je nacinio zlocin prema Boshnjaku ? Zlocin je, prijatelju moj, individualna kategorija. Zlocin uvek ima krivca koji ima ime i prezime. Govoris da su Srbi (neimenovani) ukinuli autonomiju Sandzaka. Ti Srbi su sada ili u dubokoj starosti ili mrtvi, i ne zive u Novom Pazaru. Svaka generalizacija zlocina ne doprinosi pomirenju. A dokaz za to je slucaj Nemacke posle drugog svetskog rata.

Da budem jasan, ja sam za automiju, ako se jasno kaze sta autonomija znaci. Autonomija bez konteksta i kao pojam mi nista ne znaci.

Sto se tvoje izjave tice:

Citirano

Kad se dvoje djece svadjaju oko nechega, i onda dodje neko stariji pa ih razvadi, i onda kaze fino vrati ti njemu njegove stvari a ti njemu njegove i tek onda NEMOJ VISHE DA SE SVADJATE, pa onda ide savjet treba da se druzite.

Ne svidja mi se poredjenje. Ni Srbi ni Bosnjaci nisu deca, pa da im treba neko "stariji" da ih dovede redu. A i situacija je isuvise komplikovana da bi je ovako banalizovali. Kao sto rekoh ako dovoljno duboko zagrebes naci ces da ova teritorija (Sandzak) verovatno treba da pripada Grcima, jer su ih Sloveni proterali, a njih su osvojili Turci, a Turke Sloveni, a Slovene Austrijanci, pa opet Sloveni, pa malo Nemci, pa malo komunisti ... Koliko duboko treba da se ide ?
10 godina ? 50 ? 100 ? 1000 ? 3000 ?

Politika ne treba da sluzi ispravljanju istorijskih nepravdi, vec popravljanju trenutnog stanja i sto bolje pripreme za buducnost.

Selam i pozdrav.
... And Tulumba for all

[/SIZE]

34

Od birdum-jarduma:

Citirano

onda dodje neko stariji pa ih razvadi, i onda kaze fino vrati ti njemu njegove stvari a ti njemu njegove i tek onda NEMOJ VISHE DA SE SVADJATE, pa onda ide savjet treba da se druzite.

A sta cemo ako su te stvari otisle u nepovrat. Jesu li Nemci vratili sve sto su uzeli i unistili? Slazem se da stvari trebaju i moraju da se menjaju, ali ne na nacin na koji ti to BJ pricas. Ako cekas da se prvo proslost izmeni, do buducnosti nikad neces doci..
mogu ja da se potpisem i bolje...

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

• Poruku poslati

35

između genija i ludaka je takođe jedna nit...

Citirano

Orginalno od DjordjeRd
Mislim da je trenutak da se povuče jasna linija između nacionalizma i šovinizma.

Nacionalizam nije negativna pojava. Pripadnost nekoj naciji i isticanje te činjenice nije problem dok ne zađe u zonu šovinizma. Šovinizam je nacionalizam plus osporavanje prava drugih nacija i grupa.

Po ovome, za mene su tri prsta nacionalizam a Radovan Karadžić šovinizam. Takođe, navijanje za Tursku svrstavam u nacionalizam, a navijanje protiv Jugoslavije (za Argentinu pa čak i za omraženu Ameriku) u šovinizam.

.

.

.

NIJE VAŽNO KO JE PRVI POČEO, VEĆ KO ĆE PRVI DA PRESTANE!

Teško je napraviti tu "jasnu liniju" između ova dva pojma.

Nacionalizam jednog naroda indukuje nacionalizam drugog naroda, a istovremeno , ove pojave "samoindukuju" šovinizam kao protivsredstvo rastućem nacionalizmu "onih drugih". Nažalost, uzimajući u obzir nematerijalni karakter ovih pojava, "perpetum mobile" je ovde moguć...krug je začaran!!!

Jedini lek je HUMANIZAM kao opredeljenje protiv i nacionalizma i šovinizma.Tako mislim da letke ovog tipa mogu pisati Humanisti a nikako nacionalisti, pa makar oni i ne bili šovinisti!!!
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

• »Sestovoboy« je muško

• Poruku poslati

36

Srijeda, 13. Novembar 2002

Pozdrav za BJ-a

Ne znam stvarno o cemu ti pricas, ne znam sta je to tvoje i sta ti je to neko oteo? A sto se tice toga ko je manjina a ko vecina trebao si malo da proucis taj tzv. Sandzak? Trebalo bi da znas da su Srbi i u toj oblasti vecina.
Takodje ako imas nameru da pricas o istoriji treba da znas da istorija pocinje mnogo pre dolaska Turaka na ove prostore.

CAO!

Tulumba4All

Profesionalac

(10)

• »Tulumba4All« je muško

• Poruku poslati

37

Srijeda, 13. Novembar 2002

I mnogo pre dolaska Srba. Jedino mozemo da se slozimo da istorija pamti da su ljudi oduvek ziveli ovde.
... And Tulumba for all

[/SIZE]

Bananaman3

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 14.11.2002

• Poruku poslati

38

Četvrtak, 14. Novembar 2002

hehe, islamski ekstremizam, hehe

Pomaze Bog,
Bio sam u koloni one veceri kada nas je poveca grupa islamskih huligana (stavrno ne umem da nadjem prikladniji izraz), docekala u centru grada. Bila je nedelja, 1 posle ponoci, znaci nisu se okupili "spontano".
Taj divljacki napad je u najmanju ruku sraman, jer medju muslimanima (Bosnjacima) imam prijatelje.

Zasto je sraman, zato sto je grupa idiota nasrnula ne na svoje, vec na tudje komsije i pokusala da poremeti medjunacionalne odnose (sto je i uspela). Zasto kazem ne na svoje komsije? Zato sto u selima u kojima su porasli i ne postoje druga humanoidna bica u blizini.

Drugo, ostali muslimani(Bosnjaci) nakon toga nisu smeli ni da se oglase nekakvim nepodrzavanjem a da ne kazem osudom.

Uplasili su se jer su videli da je grupa u stanju da napadne i na drzavu i njene simbole a sto ne bi( recimo za primer) lincovala nekog nelojalnog predstavnika islamske zajednice.

Trece, nacin na koji se deca u Pazaru vaspitavaju, da mrze drugu decu, pozivi na bojkot srpskih radnji i lokala, i druge stvari, samo pokazuju kakvo je raspolozenje.

Prica o ljudima sa strane ne koji su bili na utakmici ne stoji. Da su ljudi dosli iz Kraljeva i Kosovske Mitrovice, kao sto je to navodno bilo, sasvim bi drugacije bilo. Nemojte prozivati Mitrovcane i Kraljevcane jer znate i sami sta se desava kamionima kada se Mitrovcani naljute, ne zaboravite na poreske, sverecerske i heroinske privilegije koje vam je Milosevic (Babo) ostavio, i koje nova vlast ne dira.

juskos

Profesionalac

(10)

• »juskos« je muško

• Poruku poslati

39

POZDRAV

BANANAMAN ti bogami i dalje ko i svi zaslepljeni srbi ponavljate jednu laz i onda pocnete sami da verujete u nju i oda ste ugrozeni i nije vam dobro.

Necu ti dati to zadovoljstvo da nastavis ovu temu i necu se raspravljati sa tobom na kraju krajeva ne moram da te ubedjujem da si na pogresnom putu ali da ti kazem da to sto nam e ostavio milosevic ne vredi ni za sta eto vam te privilegije vama ne ponosimo se mi time sto par dilera zaradjuje pare ovim sramotnim putem.

Eto o ovome se dosta raspravljalo shvatili smo da je ovo tema koja se ne moze zavrsiti ubedjivanjem suprotne strane da je vase misljenje objektivno i istinito.

Ako mislis da das neki doprinos ovim odnsve ovo osima onda razmisljaj u pozitivnom smeru i daj neki predlog da se sve ovo smiri.

Ako mislis da nam a ovako bezvezan nacin oduzimas vreme zamolio bih te da se povuces sa foruma i potrazi sebi neko mesto gde ce te mozda neki drugi ljudi razumeti jer ces ovde uvijek naici na otpor prema onom sto mislis i gajis u sebi.

HVALA SVIMA KOJI SU PROCITALI OVAJ MOJ PRILOG

Bananaman3

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 14.11.2002

• Poruku poslati

40

Juskos, ako si bio u centru one veceri mozemo o tome i da pricamo. Ukoliko nisi, mozemo da pricamo o sportu, crtanim filmovima ili baletu, ali ne i o tome sto se desilo.

Znam da je tema neprijatna, ali jos gore je ne reci sta se uistinu zbilo te veceri.

Pozdrav

Social bookmarks