Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

41

Četvrtak, 14. Novembar 2002

e moj ti

Sta se desilo? Masa naroda koja je bila pod pritiskom lom godina napokon se oslobodila tog pritiska i spontano extremno reaguje na stvari koje ih podsecaju na taj pritisak. I sta hoces da kazes sa tim sta rade mitrovcani kad se naljute? Pretnja kojom se Karadjic sluzio pre izbijanja rata. Da je ljudima bolje da cute da nebi bili ono sto su kasnije bili. Neki to podrzavaju, neki ne, a neki se dice time. Evo ti si prvi medju njima i ja to nazivam sovinizmom i u najmanju ruku to mrzim. Oni koji su dublje taj sovinizam osetili dublje i reaguju.
A sta hoces da kazes sa tim sta je Slobo omogucio? Da je nekome bio dobar, je li? Da si imalo razuman proklinjao bi ga vise nego iko jer je veliko zlo svakom gradjaninu naveo bez obzira na nacionalnost. Sta ti je bilo dobro kod njega? Zejtin od 15 dinara, jel to? Samo ne znas da si ga mnogo skuplje placao. A to sto je pustio da sposobni rade, nije zbog tih koji rade nego zbog onih koji to ne rade. Od koga je drugog mogao da uzima mito ako nista drugo? Od losih je dobijao za lose stvari, ali ga je u vidu reketa ubirao i od postenih koji hoce da rade. Nis se ti bavio nikakvim biznisom pa pojma nemas o tome. To sto on nije naplacivao poreze kako je normalno upropastilo je drzavu, upropastilo je tebe, ali je podiglo njega. Finansiralo njega. A to sto niko nije imao platu finansiralo je ratove. Nekog je bilo strah da govori protiv njega, neko ga je voleo pa podrzavao. Za mene on je nacionalista sovinista, a njega, kao takvog, i sve one koji su kao on, oni koji mrze nacionaliste soviniste ne mogu da svare niti da ignorisu kada im se jos iz inata nabijaju pred oci. Posle svega sto se zbilo ne mogu ni da se uzdrze a da ne pokazu sta osecaju. Neko moze, neko ne, ali niko ne voli takve, a ja se nadam i verujem da nisu svi takvi.
mogu ja da se potpisem i bolje...

Bananaman3

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 14.11.2002

• Poruku poslati

42

Fingersbroken
Vidi se da si mlad i pametan momak
No o kakvom ti "pritisku" govoris.
Kako da to ja nikada u zivotu nisam osetio takvu frustraciju da se dignem u pola noci i da gadjam kamenjem navijacku kolonu.
Makar onda kad su isli navijaci sa turskim zastavama?
A sto se tice Milosevica, tamo je gde mu je i mesto.
Da nisi slucajno bio na protestima '91, '96.-'97 i sl. Nemoj molim te da menjas teze.
Lepo citaj o cemu sam pisao. Kako bi se ti osecao da te je neko prozvao za recimo napad u Nju Jorku. Tako su bez ikakvoga razloga prozvani Mitrovcani i Kraljevcani, jer niko nece( ne sme) da kaze da naprosto nije u redu drugoga gadjati kamenjem ako ti nije istomisljenik.

43

evo ti sad

Ja se ne slazem sa tim gadjanjem ni najmanje. Ono sto sam naveo su moguca objasnjenja te pojave, a ne njihovo opravdanje. Ali isto tako sam i svestan, jer sam to primetio (a opet nikog gadjao nisam) na svim navijanjima, da navijamo u injat jedni drugima. I moj utisak je da su oni koji su navijali te noci prizeljkivali ono sto se desilo da bi imali zasta da nas gnjave i da pokusaju da vladi skrenu paznju da nas ponovo gnjave, tj vrate nas u isto stanje od pre, a to je pritisak o kojem sam govorio. To sto smo se mi na razne nacine i pod pritiskom bolje od drugih snasli ne daje ti zapravo da govoris ono sto si gore rekao, kao ni da bilo sta generalizujes i svrstavas u islamski extremizam, te nesto sto bilo sa cim nema veze uvlacis u to. Misli sta hoces, niko ti ne brani, ali kad govoris pazi da drugoga ne vredjas, ili barem mu u najmanju ruku ne pretis.
A sto se tice navijanja za tursku, ne znam sto to tebi smeta. Srbi u Bosni navijaju za Srbiju, i nazivaju se Srbima, a mi ukoliko navijamo za Tursku, ili Bosnu (zemlje koje volimo) i nazivamo sebe Bosnjacima ti/vi se dopravljate da nam osporite to pravo. Ti to cinis i stavljanjem reci Bosnjak u zagrade sto pokazuje tvoj stav o tome.
A kad pominjes pritisak vezan za navijanje. Nisi ti mogao ni da stignes da nas gadjas... da smo mi za Tursku navijali u Slobovo vreme odvedeni bi bili maricama u SUP na raport pre nego bi nas iko drugi tako.. i ne reci mi da toga nije bilo.
Zato da ne kopamo krive i prave bolje da radimo kao pojednici ono sto treba da se radi. Ako nista bar ne provocirajmo.
A pocecemo ponovo i da se vrtimo u krug ovde, jer je dosta stvari, dosta i vrlo pametnih, vec o ovome receno. Zasto sve to slepo preskakati pa opet mlatit slamu dok ne izadje po necijem.

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

44

za onog koji voli da jede banane...

Citirano

Juskos, ako si bio u centru one veceri mozemo o tome i da pricamo. Ukoliko nisi, mozemo da pricamo o sportu, crtanim filmovima ili baletu, ali ne i o tome sto se desilo.

Primedba: Možemo da pričamo i o tome zašto nije bio tu te večeri?!?!

Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

• »Birdum-Jardum« je zabranjen

Datum registracije: 04.11.2002

• Poruku poslati

45

Petak, 15. Novembar 2002

Selam alejkum Boshnjaci. Opet poruchujem svim Srbima da ne pokushavaju da na prefinjen nachin ne podvaljuju stvari. Jer sve vrste podvlachenja su provaljene. Odnosno, nikad vishe da se nepishe "musliman(Boshnjak)" vech samo Boshnjak. Nikog na Forumu nisam vidjeo da pishe pravoslavni (Srbi). Josh jedna stvar nemoj da iko vishe pishe "tzv. Sandzak", jer to nije takozvani Sandzak vech Sandzak. Eto toliko. Allahimanet

• Poruku poslati

46

Petak, 15. Novembar 2002

Selam alejkum Boshnjaci. Zamolio bih Administratora, da totalno izbrishe ovu temu koja je otvorena i gdje se pominje Stari Ras. Jer iz toga osjecham jedan jak smrad koji mi smeta, jer nemoze da se dishe. Pominje Novu Varosh da tamo nema te medjunacionalne mrznje, jer je tamo Boshnjachki korpus veoma slab ima ih josh 4-5%, a nedavno, Historijski gledano, to je bio grad gdje su Boshnjaci bili vechina, i to ubjedljivo. Takodje, i Priboj. A iz kojih razloga se je to izmijenilo znamo svi. Eto toliko. Allahimanet

Bananaman3

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

47

Petak, 15. Novembar 2002

:)

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

• Poruku poslati

48

Petak, 15. Novembar 2002

Citirano

Opet poruchujem svim Srbima da ne pokushavaju da na prefinjen nachin ne podvaljuju stvari. Jer sve vrste podvlachenja su provaljene.

Mislim da je je poruka B-J upućena na pogrešnu adresu a evo i zašto:

-prvo: ne mislim da se radi o svim Srbima...,
-drugo: ne mislim da se radi samo o Srbima...
i treće:ne mislim da su sve vrste podvlačenja provaljene

Citirano

Zamolio bih Administratora, da totalno izbrishe ovu temu koja je otvorena i gdje se pominje Stari Ras. Jer iz toga osjecham jedan jak smrad koji mi smeta, jer nemoze da se dishe...

Stari Ras je istorijski poznat grad, i njegovo pominjanje u tom, istorijskom kontekstu, ima smisla, pogotovu ako je neko još i upoznat sa međunacionalnim odnosima u tom gradu (lično mislim da takvih nema). U tom smislu, pozivam sve one koji imaju šta da kažu na temu Starog Rasa da to i učine - u forumu o istoriji. Govoriti o Starom Rasu u temi o međunacionalnim odnosima u Sandžaku ili nekom njegovom delu (kad ovo kažem mislim na onaj deo Sandžaka koji je u nekoj od prethodnih 12 godina naprasno "dobio" ime Raška oblast i odomaćio se u rečniku jednog, ne mogu sa sigurnošću reći "većeg" dela pravoslavnog življa tog područja, ali sa sigurnošću mogu reći da se nije "primio" ni u rečniku, a ni u srcima većine stanovništva "te" oblasti ) je promašena tema...<HR WIDTH="40%">

Sada bih se opet vratio na međunacionalne odnose, događaje koje su inicirali ovu temu i puteve prevazilaženja problema...

Ne sumnjam da je u koloni "navijača" bilo i onih koji to stvarno jesu, tj. onih koji su na ulicu izašli da bi na taj način proslavili pobedu Jugoslavije i osvajanje prvog mesta na Svetskom prvenstvu u košarci, ali ne sumnjam ni u to da je u koloni navijača bilo i onih koji su osvajanje zlata iskoristili samo kao povod da unesu još jednu "novu" notu (i njih ću nazvati nabijači), koji su videli svoju šansu i priliku da "iskale" nacionalistički bes i odmazdu za već ranije viđen "nacionalistički bes" od strane bošnjačkih nacionalista.
Nema sumnje da je i u toj već ranije viđenoj koloni bilo i jednih i drugih, tj. i navijača i nabijača, kao ni da u tome takođe nije bilo revanšizma za neke ranije događaje, i tako u nedogled, ali nesumljivo unazad,umesto unapred...
Ako budemo stalno gledali "drugu" stranu, isticali negativnosti toga što vidimo na drugoj strani, a pri tom zanemarivali i minimizirali uticaj "svoje" strane ( u najgorem slučaju-sebe) nigde nećemo doći -gde već nismo bili...
Greški ima svuda oko nas, negde više negde manje, što je i logično ako se uzme u obzir da to verovatnoća i statistika i predviđaju (najmanje verovatan slučaj je da je greška pravilno raspoređena u obe grupe, što dobro znaju igrači preferansa :D ) Dakle, manje grešiti, opominjati one oko sebe više nego one naspram sebe i ići napred ... to je put kojim se ređe ide , ali kojim se mora!!!

Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

• Poruku poslati

49

Nedjelja, 17. Novembar 2002

Selam alejkum Boshnjaci. Poshto se neche izbrisati ovo dolje shto sam zamolio da se izbrishe, onda prestajem aktivno uchestvovati na ovom Forumu sve dok to ne bude izbrisano. Eto tako. Allahimanet

• »Sestovoboy« je muško

Datum registracije: 05.11.2002

• Poruku poslati

50

Utorak, 19. Novembar 2002

Pozdrav za BJ-a

Ne znam stvarno zasto ti toliko smeta Stari Ras?
Jesu li to neki licni razlozi ili su te tako vaspitavali?
Istorijska (bez "H") je cinjenica da to grad koji je postojao i stvarno ne vidim razlog zasto bi to nekome smetalo.
Sto se tice navijanja za Tursku mogu da shvatim da Turci navijaju za njihovu raprezentaciju ali mislim da vecina ovde nikakve veze nema sa Turskom.
Cak vam je i Turska ambasada uputila protest zbog nosenja njihovih zastava po gradu, zato sto su to smatrali kao zloupotrebu njihovog drzavnog obelezja.
Zao mi je sto onda kad je trebalo da se navija nismo svi bili zajedno, to sto neko ne voli vlast u ovoj drzavi ne znaci da mora da mrzi i reprezentaciju.

PAUK_

Profesionalac

(10)

• »PAUK_« je muško

Datum registracije: 27.08.2002

• Poruku poslati

51

Utorak, 19. Novembar 2002

Citirano

...manje grešiti, opominjati one oko sebe više nego one naspram sebe i ići napred ... to je put kojim se ređe ide , ali kojim se mora!!!

Najobjektivnije objasnjenje situacije u zemlji vezano za medjunacionalne odnose dao je sans. Interesantno obe su strane bile kritikovane, shto je retkost kroz ovu polemiku.

Procitati 2 X (bez uvrede)

Shto se mog vidjenja tice, ogroman deo krivice lezi u politici. Jer "jedinstvo " koje politicke snage implementiraju kako sa jedne tako i sa druge strane, moze biti izvorishte novih sukoba. Slobodan izbor i kriticki sud u tim situacijama gube smisao. Cesta greshka koja se pravi jeste "izdajnicki stereotip" -

"Ko nije sa nama protiv nas je!"

Ucestvovo sam u protestu za 5 Oktobar, i sopstvenim culima sam iskusio averziju prema simbolima Srpskog naroda.
Stvorena je iz samodbrane u situaciji rata, ali na zalost josh uvek je prisutna u Miru. Srpski narod je malo zatecen time jer su mediji proteklih deset godina dobro poradili na skrivanju kljucnih informacija vezane za rat u Bosni. Jednako su gushili i misljenja i stavove ljudi u ovom regionu.
Sa druge strane kod srpskog naroda je ta ista averzija stvarana kroz istoriju. Identifikacijom Bosnjackog naroda sa Turcima. (neprijateljima)
Sa kolena na koleno su prenoshene price koje su sa jedne strane cuvale duh i tradiciju jednog naroda, a sa druge povecavali mrznju prema drugom.

Medjutim sada kada smo u istom brodu moramo da naucimo da zivimo zajedno. Navedeno je da ovo nije lak proces. Godine i godine neprestanog rada na pomirenju, dok samo jedan dan je dovoljan da se unishti ogroman deo tog rada.
Zato je bitno da imamo svesne politicke vodje koje ce neprestano biti preslusavane od strane nezavisnih medija na predjeno gradivo.

Mislim da skorasnje sukobe trebamo osuditi kako sa jedne tako i sa druge strane. A nakon toga poraditi na stvaranju osnova za dugotrajnu saradnju. Mislim da su obrazovne institucije kljucni faktor budjenja svesti i uzdizanje stanovnishtva van serviranih informacija i dezinformacija...

Dijela su uoblicene slike, a nijet sa kojim su cinjena njihov su duh.

52

Petak, 22. Novembar 2002

malo skripi al..

Evo sta kaze Djindjic za celu Srbiju. Ja se slazem sa mnogim stvarima koje su ostali clanovi foruma naveli, ali sto se mene tice sve te stvari treba da vode stvaranju pozitivnog javnog mnjenja i atmosfere da bi se moglo desiti ono sto Djindjic ovim govorom kaze:

"Da bismo uspeli, treba, i to u narednih nekoliko godina, prosečno da radimo deset sati dnevno, bez mnogo vikenda i praznika. Koliko pojedinaca i institucija u Srbiji to čini? Postoji istraživanje po kojem se u Srbiji prosečno radi 2-3 sata dnevno. S kojim pravom očekujemo da ćemo postići rezultate za koje je potrebno tri puta više rada?
- A sa takvim tempom rada Srbija može da u istoriju uđe kao ružno pače koje je postalo labud. Imamo istorijsku šansu. Da li ćemo je iskoristiti, ovoga puta zavisi samo od nas. U 21. vek smo ušli sa ogromnim nacionalim deficitima, a pre svega bez jasne vizije kakvo društvo želimo da budemo i gde nam je mesto u budućnosti. Tu viziju danas imamo kroz program modernizacije našeg društva i ubrzane integracije u razvijenu Evropu. Za to nam je neophodna i drugačija atmosfera u društvu. Umesto gubitničkog, bolesnog i mračnog nacionalizma, treba nam optimistički patriotizam. Umesto ličnih sporova i intriga, trebaju nam velike programske rasprave. Toga trenutno u našem društvu nema, i zato je još uvek velika opasnost da će i ove reforme propasti i da ćemo našoj deci ostaviti neuređenu, beznadežnu Srbiju."

Sveopsta atmosfera i svatanje da je rad neophodan faktor svakog unapredjenja je ono sto fali skoro svim slojevima naseg drustva. Pribegava se raspravama o svemu mogucem ispred svake odgovornosti. Promeni koja vodi opstem dovodjenju naroda u red je vrlo lako suprotstaviti isti taj narod.. razlog za divljanje i tu smo gde smo..
Nerad, suvisnje "pametovanje" pri dokonluku, ostavljaju vise nego dovoljno mesta za bilo kakvu vrstu nezeljenih posledica koje se najcesce manifestuju razdoru drustva po svim mogucim osnovama (koje su kod nas kao po pravilu uvek nacionalne).
Ne verujem da su u mnogo cemu problematicne one grupacije koje su se vec naucile radu i time sa bave (zato sam jednom i spomenuo znacaj rada nasih ljudi dole). Treba iznaci nacin kako dovesti u red one koji jedino sto rade jeste prave nered. S obzirom da im isti (nerad ili vam nered) vrlo dobro odgovara njime ih na izborima (predizbornim kampanjama) pojedini i hrane. Neki u otvorenom vidu protiv "promena koje bole" a neki u "pravnom" vidu borbe protiv toga.
I tako svuda. A sve dok ostavljamo mesta neodgovonosti i neradu, i bavimo se samo objasnjavanjem problema i samo verbalnim resavanjem i sukobljavljanjem oko istog, mesta ce mnogo u takvim situacijama uvek biti za ono sto se danas jos uvek desava kod nas. Jer jos uvek smo u takvoj situaciji (a onima koji ne kontaju ili su neodgovorni to i odgovara).

irfan

Početnik

(10)

• »irfan« je zabranjen

Datum registracije: 08.11.2002

• Poruku poslati

53

Subota, 23. Novembar 2002

medjunacionalno stanje u sandzaku i put ka resenju

Ne mogu a da ne primetim da je tema svedena na dogadjaj koji se zbio u noci kada je jugoslavija pobedila na svetskom prvenstvu

evo mog vidjenja cele stvari:

kao prvo,incident se ne moze svesti samo na noc posle finala vec moram reci da je bilo provokacija i pre,tacnije,dve noci pre finalne,kada je jugoslavija pobedila u cet. i polufinalu.tada su"navijaci"uz pevanje"navijackih pesama"-izadjite na terasu.. isl provocirali prolaznike bosnjacke nacionalnosti cije reakcije nije bilo.

posle finalne utakmice kolona vozila sa gradjanima srpske nacinalnosti iz okoline novog pazara i obliznjih opstina (raska i mitrovica )je dosla u novi pazar pri cemu su "navijaci"hteli da ,na isti nacin kao i prethodne 2 veceri,"proslave"pobedu reprezentacije
pritom je doslo do sukoba sa grupom Bosnjaka ciju eskalaciju je sprecila policija.

Zelim da istaknem da je navijanje stvar srca i da niko nikog ne moze naterati da navija za ovu ili onu reprezentaciu ako on ne oseca tako

Zbog svih stvari koje su se desile u proteklih 10 godina-kada je ova drzava direktno pomagala srpsku stranu u ratu u bosni,kada je provodila nevidjenu represiju nad gradjanima bosnjacke nacionalnosti u Sandzaku poverenje i odnos Bosnjaka prema drzavi se promenio-na gore
takodje,ustavni polozaj Bosnjaka nije resen,a politicka i gradjanska prava i slobode su nam jos uvek uskracena(problem obrazovanja)
sve se ovo odrazava i na odnos Bosnjaka prema reprezentaciji

Navijanje za tursku reprezentaciju je iz razloga sto ljudi sa ovih prostora igraju za istu- prije svega mirso jahovic.

Nije tacno da su"navijaci"nosili drzavne zastave ,zastave koje su oni nosili su bile sa velikim krstom na sredini i 4 S,nije izostalo ni dizanje tri prsta(slazem se sa djordjom da je dizanje tri prsta nacionalizam ali u onoj situaciji ima drugaciju poruku i drugacije se shvata )te je reakcija gradjana Bosnjaka bila ocekivana (iako je ne opravdavam)

Da bi ovo objasnio navescu jedan primer:
recimo da je obrnut slucaj to jest da su Srbi vecina a Bosnjaci manjina(u Sandzaku) a da je obrnut slucaj u Srbiji i recimo da Bosnjaci slave pobedu reprezentacije pri cemu nose islamske zastave ,pevaju pesme koje nisu bas navijacke...
da li bi se srbi u tom slucaju osetili uvredjeni i doziveli to kao provokaciju?mislim da bi slicno reagovali kao i Bosnjaci u"nemilom"dogadjaju o kome govorimo.

Ako nam je cilj da jednog dana svi zajedno navijamo za drzavnu reprezentaciju (a mislim i nadam se da jeste)onda pri proslavi buducih pobeda ne smemo isticati svoja nacionalna (ili verska ) obelezja jer to vodi podeljenosti i netrpeljivosti.

uopste,medjunacionalni odnosi se ne mogu popraviti zakonima,medijima(kao u komunizmu)i zataskavanjem vec se treba menjati svest ljudi i razmisljanje o pojedinim stvarima.takodje trebamo odbaciti mrznju prema onima koji se razlikuju od nas i historijske animozitete koji postoje i duboko su u nasoj svesti

Mikov_sin

Zlatna sredina

(10)

• »Mikov_sin« je muško

Datum registracije: 24.10.2002

• Poruku poslati

54

Subota, 23. Novembar 2002

Dechki a da smirimo malo hormone...

Po shumama i gorama nashe zemlje poonosne ....idu cheete ..... 8)
Mikov_sin je dodao/la ovu sliku:
  • tito.jpg
[SIZE=3]
A HEAD
[/SIZE]

Dado

Profesionalac

(10)

• »Dado« je muško

Datum registracije: 09.08.2002

• Poruku poslati

55

Nedjelja, 24. Novembar 2002

i nije vazno tkoje krivvvvvv kad se sve to desiiiiiiiiiiiiii
....da li si toliko dobar
da mozes mirno spavati.....

juskos

Profesionalac

(10)

• »juskos« je muško

• Poruku poslati

56

Ponedjeljak, 25. Novembar 2002

POZDRAV

NARAVNO DOSTA SMO RAZGOVARALI NA OVU TEMU I TAMAN SAM MISLIO DA SMO DOSLI DO NEKOG NORMANOG STAVA POJAVISE SE OVA DVOJICA SESTOVSKI DECAK I OVAJ BANANAMAN I OPET SVE IZ POCETKA.

STA DA TI KAZEM BANANA NISAM BIO TAMO TE VECERI JER SE NALAZIM U TURSKOJ I ZIVIM I RADIM OVDE ZATO STO SU MI MILOSEVIC I SVI OSTALI SRPSKI VODJE ( KARADJIC I MLADIC) ULEPSALE ZIVOT DOLE I OBEZBEDILI DA SE SKOLUJEM DA ZARADJUJEM NORMALNO I DA VODIM JEDAN NORMALAN ZIVOT.

AKO ME BUDES MOGAO RAZUMETI BIT CU TI ZAHVALAN A AKO NE STA JA TU MOGU, RAZMISLJAJTE KAKO HOCETE TO JE VASE PRAVO ALI BI DOBRO BILO DA PRESTANETE DA SAMI SEBE LAZETE I UBIJATE SE NACIONALISTICKIM IDEJAMA.

POGLEDAJTE GDE FINGERSBROKEN ZIVI I SKOLUJE SE VIDIS CIME SE NORMALNI LJUDI BAVE NEK VAM TO BUDE POVOD ZA RAZMISLJANJE.

UMESTO DA RAZBIJATE GLAVOM KAKO DA SE OVA DRZAVA DOVEDE U JEDNO NORMALNO STANJE I DA DATE SVOJ PRILOG TOME VI I DALJE IDEJE IZ DEVEDESETIH GODINA KOJE VISE NIKO U SVETU NE PRIHVATA.

DAJTE DA OKONCAMO OVU TEMU NECEMO IZACI NA KRAJ NI VI SA NAMA NI MI SA VAMA.

DEMOKRATIJA ZIVI U LJUDIMA A NE NA PAPIRU DAJTE NEK ZAZIVI TA DEMOKRATIJA.
Velicina jednog naroda se ne meri brojem ljudstva vec brojem alima

• »Sestovoboy« je muško

Datum registracije: 05.11.2002

• Poruku poslati

57

pozdrav za juskosa

Kazes da ste dosli do nekog normalnog stava!
Nisam siguran bas u normalnost tog stava zato sto je to stav donet posmatrajuci desavanja samo sa jedne strane.
Treba saslusat i onu drugu ( ako hoces ) pa donosit zakljucke.
I nije logicno da ti koji nisi bio tu pricas o nekim stvarima koje se desavaju.
Sto se tice Milosevica i kompanije nije ni meni doneo nista posebno VERUJ MI NA REC!
Imas i mnogo Srba koji su otisli u svet trazeci taj bolji zivot pa sta da se radi?
Nije mi jasno odakle ti ideja da sami sebe lazemo i sta se to lazemo?
Ne znam sta bi to trebali da uradimo da ta DEMOKRATIJA zazivi - daj nauci nas ako znas!

POZDRAV!

Mikov_sin

Zlatna sredina

(10)

• »Mikov_sin« je muško

Datum registracije: 24.10.2002

• Poruku poslati

58

Pomoz bog-Bnanamenu od "islamiste"..bla bla

E ovo je demokratija na primer
Zaboravi to..demokratija
Al da ti ja dam jedan predlog kako da se bolje osecash.
Chisto dobronamerno :]
-Kazhesh da ti Slobo takodje nije nishta dobro doneo(ostavio), i kolko mogu da primetim ne gajish simpatije prema njemu-A zashto ja imam neki osecaj kad chitam tvoje postove da sve ovo On Pishe, ali u dzepnom izdanju [SIZE=4]H[/SIZE] a ? 8)

Reshenje:Nijee za tebe politika i sva ova polemika, bolje je tebi da se pozabavish malo sportom,neke malo lakshe teme, da malo pocheshce odesh do crkve da se pomolish za pomoc "jer ti stvarno treba" i mani se bre nacionalizma to truje i pre svega nije vishe u trendu.
Shta mislish a? ;)
Pozdrav
[SIZE=3]
A HEAD
[/SIZE]

BullsEye

Početnik

(10)

• »BullsEye« je zabranjen

Datum registracije: 26.11.2002

• Poruku poslati

59

Utorak, 26. Novembar 2002

Licno nisam bio ucesnik dogadjaja posle utakmice Jugoslavija - Argentina ali sam sve posmatrao sa svoje terase. Masa Muslimana je blokirala ulicu mnogo pre nego je naisla srpska kolona tako da se uopste ne moze govoriti o tome da su Srbi na neki nacin isprovocirali "cetnickom ikonografijom" reakciju Muslimana. Ovo sam ja licno video sto bi mogao da posvedocim i na sudu. Takodje masa je bila "naoruzana" kamenjem stotinama flasa tako da se samo na osnovu toga moze zakljuciti da je ceo dogadjaj nije nimalo spontan vec dobro organizovan u cilju unistenja medjunacionalnih odnosa u Novom Pazaru. Takodje kod srpske kolone sam primetio iskljucivo zastave Srbije i Jugoslavije uz dizanje tri prsta. U isto vreme u masi muslimana primecene su zastave SDA, sto opet ne verujem da su se tu slucajno pojavile, i govori nesto vise koje organizator nemilog dogadjaja.

Osnovni problem koji opterecuje medjunacionalne odnose u Novom Pazaru jeste otvorena netolerancija i nepostovanje obicaja i prava druge nacije. Osnovno ljudsko pravo svakog gradjanina jeste da se raduje. To pravo je na jedan vrlo divljacki nacin uskraceno te noci gradjanima srpske nacionalnosti.

Sta su inicijatori celog dogadjaja ovim incidentom hteli da postignu?

1. Hteli su do maksimuma zategnu medjunacionalne odnose u Novom Pazaru, internacionalizuju sukob i time profitiraju i pokrenu pitanje autonomije tzv. Sandzaka(namerno kazem takozvanog jer ne postoji nigde kao zvanican region ni u jednom dokumentu)

2. Hteli su da izvedu demonstraciju sile koja je imala za cilj da pokaze da Srbi u Novom Pazaru nisu svoji na svome, da Novi Pazar nije deo Srbije vec nesto drugo. Skandiranje parola "Ovo je Turska" "Bez Jugo ko te jebe moze Sandzak i bez tebe" jasno ovo dokazuje.

3. Hteli su da maksimalno homogenizuju i radikalizuju muslimansko stanovnistvo koje moze da okupi iskljucivo jedna SDA koja je za mene izuzetno ekstremisticka i sovinisticka stranka koja kod Srba ima pandan u SRS.

4. Zasto SDA i radikalni muslimanski krugovi zapocinju ovo bas sada?

Odgovor: Zato sto Muslimani vise nisu vecina u opstinama u delu Srbije koji oni nazivaju Sandzak. Tacnije Muslimani su izgubili vecinu u opstinama Priboj i Prijepolje a time i vecinu u celom tzv. "Sandzaku". Time ekstremni radikalni krugovi koji se zalazu za republiku Sandzak(autonomija je samo prvi korak) gube tlo pod nogama i zbog nepostojanja teritorijalne veze sa Bosnom i Hercegovinom plan o republici Sandzak i njenom pripajanju BiH automatski propada.

Bananaman3

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

60

Utorak, 26. Novembar 2002

A tako je sve bilo lepo

A sve je lepo bilo na ovom forumu dok se ne pojavise Bananaman i Sestovoboy i sve opet nanovo.
Znaci kada je diskusija jednonacionalna onda je u redu, kada se cuje i druga strana onda odmah problemi.
Drago mi je da se svedocenje BullEyesa poklapa sa mojim. On sa balkona a ja iz kolone. Imamo li nekoga na vezi sa centra, da nam kaze kako su se "spontano" okupili, i ko je to gadjao iz kolone. Ja sam bas juce uvezbavao gadjanje flasama iz kola, pa posto mi nije islo najbolje presao sam na kamion sa otvorenom ceradom.

Social bookmarks