Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Administrator

Urednik foruma

(121)

• »Administrator« je muško
  • »Administrator« je autor ove teme

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

61

Utorak, 26. Novembar 2002

Predjimo na znacajniji deo teme

Do sada smo culi potpuno oprecna misljenja i izjave jedne i druge strane koja se ticu nedavnog incidenta.

Pravu Istinu ce znati samo oni koji su te veceri bili neposredni ocevidci.

Iz tog razloga zelim sada staviti akcenat na onaj znacajniji i mnogo vazniji deo teme, a to je da pokusamo pronaci jedan model za miran i funkcionalan suzivot Srba i Bosnjaka u Sandzaku.

Ukoliko tome doprinesemo i u najmanjoj meri to ce biti od ogromnog znacaja za sve nas.

Gospodo izvolite...
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

Bananaman3

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 14.11.2002

• Poruku poslati

62

Citirano

Orginalno od Administrator
Do sada smo culi potpuno oprecna misljenja i izjave jedne i druge strane koja se ticu nedavnog incidenta.

Pravu Istinu ce znati samo oni koji su te veceri bili neposredni ocevidci.

Pa o tome se i radi, ja sam bio u koloni, Bullseye je bio na balkonu, nego da cujemo nekog ko je bio u centru, znaci da cujemo stranu koja je bacala kamenje, kako je to bilo, ko je to organizovao ili kako su se "spontano" okupili.

Administrator

Urednik foruma

(121)

• Poruku poslati

63

Bananaman

Bannanaman,
ipak ce mo nastaviti razgovor na nacin kako sam to najavio u prethodnom prilogu. Suvisni komentari zaista nisu potrebni od bilo koga i isti ce biti ignorisani (citaj izbrisani).
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

Mikov_sin

Zlatna sredina

(10)

• »Mikov_sin« je muško

Datum registracije: 24.10.2002

• Poruku poslati

64

Citirano

Orginalno od Sestovoboy
Mikov ako te je strah da cujes i tudje misljenje nemoj da raspravljas ni o cemu!
Ja se politikom ne bavim uopste, jednostavno kazem ono sto znam i u sta verujem, za razliku od nekih.
A sto se tice Sloba mozda si ipak ti umesto Mikov_sin trebao da budes Slobov_sin, jer se mnogo cesto vezes za njega.
Popricaj o tome i sa Mikom, mozda ti stvarno treba lecenje.

Hvala na iscrpnim uvredama :] (my way )
Mora da te te noci mnogo zabolelo jer nikako da se manesh.
I hocu josh da ti kazhem da posle ovoga zhalim shto te noci nisam bio u NP-CENTAR 8) -al iz chisto privatnih razloga, dakle nevezano za konflikt.
[SIZE=3]
A HEAD
[/SIZE]

Administrator

Urednik foruma

(121)

• Poruku poslati

65

Pred opomenu

Mikov sine smiri hormone i ako imas nesto pametno kazi.
Nikom nije stalo da cita medjusobna prepucavanja.

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

66

Podržavam...

Citirano

orginalno od Administrator-a
...zelim sada staviti akcenat na onaj znacajniji i mnogo vazniji deo teme, a to je da pokusamo pronaci jedan model za miran i funkcionalan suzivot Srba i Bosnjaka u Sandzaku.

Ukoliko tome doprinesemo i u najmanjoj meri to ce biti od ogromnog znacaja za sve nas.

Koliko ljudi toliko i ćudi. Svako od nas ima svoje mišljenje i svoj stav. Upravo zbog toga, ovakvo jedno mesto, kao što je Otvoreni forum Novog Pazara, i ima svoju snagu i svoju draž, jer je mesto gde bi svoja mišljenja i stavove razmenili, a možda, što da ne, i izmenili...
Primetno je, zasad, da se nažalost, stavovi većinom razlikuju u zavisnosti od nacionalne pripadnosti onih koji ih pišu, tj.da se na osnovu onoga što pojedinci pišu odmah uočava i kojem narodu pripadaju. Ako se i ovde,a i u realnom životu , budemo trudili da stavove usaglašavamo, a ne samo suprostavljamo "svoje tuđim" uradili smo nešto... Sigurno da ima razlika koje se ne mogu prevazići, da ima stavova koji se ne mogu usaglasiti, jer svaka "strana" ima svoje "argumente"...
Ja bih zamolio sve učesnike u diskusijama, kad dođu do toga,da ne nastavljaju uzaludne rasprave, da se okrenu nekim drugim temama- gde se može naći zajednički jezik. Inicirajte teme zajedništva, a nikako suparništva, jer konfrontacija je bilo i suviše. Nažalost, mi smo generacije koje su te konfrontacije osetile "debelo"na svojoj tankoj koži.

Zar ne možemo biti različiti na neki drugi način ???
Razmislite o tome, i kao što vidite, ja već razmišljam o tome...
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

Bananaman3

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

67

Srijeda, 04. Decembar 2002

Kako uskladiti medjunacionalne odnose.
Lepo i lako.

Prvo treba zvati Djelica, da naplati ekstraprofit, jos nisam cuo da je neko kod nas plation dinar ekstraprofita.
Time bi mnogi deciji uzori tzv. "carsijske face" promenili svoj osioni model ponasanja, a deci ne bi bili idoli "mercedesi i miljioni maraka"

Onda treba dovesti interpol i Marka Nicovica da malo prodrmaju narko mafiju.

Time bi mnogi deciji uzori tzv. "carsijske face" promenili svoj osioni model ponasanja, a deci ne bi bili idoli "mercedesi i miljioni maraka"

Treba prijavljivati sve koji ne placaju socijalne dadzbine radnicima.

Treba pocistiti dvorista, ulice, ulaze i parkinge.

Treba uvesti eko-policiju.

Treba okreciti fasade. Treba staviti fasade. Treba proterati voce i namirnice sa ulica (trgovinske radnje)

Treba govoriti Dobar dan, a ne "ha"

I to je sve samo pocetak, treba tako nastaviti godinama....... :O

68

Citirano

Prvo treba zvati Djelica, da naplati ekstraprofit, jos nisam cuo da je neko kod nas plation dinar ekstraprofita.

Ekstra profit neka se naplati svima koji su imali povlastice pri kupovanju maraka, na ime cega se ekstra profit i pripisuje. Protiv toga nema niko posten nista, ali kakve veze to ima sa medjunacioanlnim odnosima?

Citirano

Hvala Bogu sto je dole ljudima cilj visok, i sto imaju mnogi mogucnosti da neke stvari ispune. Medju njima se razlikuju oni koji znaju sta sa tim i oni koji su posteno zaradili, ali kakve veze sve to sa MEDJUNACIONALNIM odnosima? Trebamo li sve u zastave da bi bili isti i da ne bi bilo medjunacionalnog razdora?

Citirano

Onda treba dovesti interpol i Marka Nicovica da malo prodrmaju narko mafiju.

Moglo bi se i nekako povezati, ali i dalje mislim, iako je u redu, da nije na pravom mestu..

Da ne ponavljam i one ostale stavke koje sve mogu da se dovedu u vezu sa kulturom, ekologijom, pravopisom il ekonomijom al nikako sa medjunacionalnim odnosima. Ako si hteo da kazes da obrazovaniji narod ima bolju perspektivu i manje je izlozen riziku od svih vrsta sukobljavanja, onda bi bilo u redu, i moglo se u jednoj recenici uciniti, ali da si hteo to reci rekao bi (a nisi).

Zato, za sve sto si napisao mogu samo reci: Kakve to ima sve sa medjunacionalnim odnosima? Jedino sta sam mogao da skontam, jer si rekao "kako uskladiti medjunacinalne odnose" jeste da su po tebi ti odnosi poljuljani, tj kako si negde rekao da je "sve veca podela medju etnickim zajednicama", zbog toga sto se jedan narod razlikuje po zivotu od drugog naroda. Nije valjda da treba da se izjednacavamo i pogledima na svet i po nacinu zivota da bi smanjili "razdor". A ove sve stavke bi bile na mestu da su na pravom mestu :D
mogu ja da se potpisem i bolje...

Bananaman3

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

69

Pa sve to sto sam ja naveo su ideje za uvodjenje reda i zakona.
Kada ima reda i zakona onda ima manje ekstremista. Kada ima manje ekstremista, onda su i medjunacionalni odnosi bolji.

Jedino mi nije jasno zasto je ovaj prethodnik toliko navalio da demantuje svaki moj post. Mozda ima bolje ideje, al ih ne iznosi jer mu je prece da kritikuje druge - nego da radi na transparentnosi.

70

citaj izmedju redova

Ideja je: postuj razlike!
Zakon kojim bi stvorio jednakost naroda je dokazana propast. Jedino objasnjenje tvojih "predloga" je ono sto sam gore rekao a ti sad i potvrdio. A upravo to me i povuklo da napisem i kritiku na to. Kad kritikujes netrpleljivost nejednakosti, normalna je stvar da se zalazes za postovanje razlika. Toliko o transparentnosti.

Bananaman3

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

71

Citirano

Orginalno od fingersbroken

Zakon kojim bi stvorio jednakost naroda je dokazana propast.

Gde si to nasao u mom postu, stvarno smaras.....|)

CukovacBoy

Početnik

(10)

• »CukovacBoy« je zabranjen

Datum registracije: 03.12.2002

• Poruku poslati

72

Četvrtak, 05. Decembar 2002

Trebalo bi oporezivati sve krojace, svercere, dilere i ostale lovce u mutnom koji su se obogatili na veoma sumnjiv nacin preko noci(99% njih nije uopste placalo porez drzavi) i tim parama finansirati obnovu i izgradnju objekata koje su potrebni Novom Pazaru. Time bi Novi Pazar kao i mi koji smo njegovi gradjani najvise profitirali. Ovoj sadasnjoj republickoj vlasti zameram nedoslednost u sprovodjenju sopstvene politike jer u nekim delovima Srbije oporezuju ove sto su se obogatili preko noci a recimo konkretno u Novom Pazaru nikoga ne diraju sto je licimerno. Zakon treba da bude isti za sve.

• »Sestovoboy« je muško

Datum registracije: 05.11.2002

• Poruku poslati

73

Petak, 06. Decembar 2002

pozdrav!

Pozdravljam sve one koji kazu da se zakoni ne sprovode onako kako bi trebalo!
Potpuno su u pravo jer smo svi mi svedoci toga da u nasem gradu vaze neki drugi zakoni u odnosu na zakone koji vaze u celoj republici.
Svedoci smo da je prva stvar koja je uradjena od uvodjenja lokalne samouprave bila promena natpisa naziva ulica( umesto cirilice stavljena je latinica) nije mi jasno zbog cega. Kome je to smetalo?
To je sigurno jedna od stvari koja smeta gradjanima srpske nacionalnosti jer su nazivi u celoj drzavi ispisani cirilicom. Stvara jednu nevericu prema vlasti.
Razglasi na dzamijama su pojacani preko svake mere.
Gde je zakon o narusavanju javnog reda i mira? Pa ako je auspuh na kolima probusen zaustavlja te policija i kaznjava te zbog buke. Zasto taj isti zakon ne vazi i za razglase.
Zasto?
Zasto se ne nadju I NE KAZNE oni koji dele letke po Novom Pazaru o bojkotovanju Srba.( potpisani kao AKTIVNA MUSLIMANSKA OMLADINA).

Ima jos mnogo stvari, da ne nabrajam.
Znam samo da ove neke stvari SMETAJU!

BODU MI OCI OVAKVE STVARI

Tulumba4All

Profesionalac

(10)

• »Tulumba4All« je muško

Datum registracije: 04.09.2002

• Poruku poslati

74

Petak, 06. Decembar 2002

(Ne)postovanje zakona nije samo vezana za Novi Pazar. To je hronicna bolest naseg drustva. ;(
A sto se tice natpisa na ulicama, mislim da bi bilo u redu da natpisi naziva ulica budu ispisani i cirilicom i latinicom. Ali to je naravno na lokalnoj vlasti da odluci. :(
Inace ne svidja mi se ni to sto su u Beogradu natpisi samo cirilicom, pa kad dodje neko iz inostranstva ne moze da se snadje. S obzirom da je Beograd glavni grad trebalo bi bar staviti i latinicne, ako ne i natpise na engleskom (kao u Atini ili Istanbulu).
... And Tulumba for all
[SIZE=1]If you can't convince them, confuse them.

A fanatic is one who can't change his mind and won't change the subject

[/SIZE]

Tulumba4All

Profesionalac

(10)

• »Tulumba4All« je muško

Datum registracije: 04.09.2002

• Poruku poslati

75

Petak, 06. Decembar 2002

Citirano

Orginalno od Bananaman3
...nije na lokalnoj vlasti, jer postoji republicki zakon i zvanicno pismo. Lokalna vlast moze upotrebiti manjinsko pismo ...

Znaci da je na lokalnoj vlasti kako da primeni zakon. :D

A sto se tice:

Citirano

Zasto se ne nadju I NE KAZNE oni koji dele letke po Novom Pazaru o bojkotovanju Srba.( potpisani kao AKTIVNA MUSLIMANSKA OMLADINA).

Treba verovatno neko da preduzme prvi korak, a niko to nece. :(
Veruj mi uvek je problem kad nema odvojene izvrsne i zakonodavne vlasti. Onda je sve prepusteno dobroj volji ljudi, koje ima sve manje.

Idelno bi bilo (pravna drzava):
Ako vlast nista ne preduzima po tom pitanju, popnes im se na glavu. Podignes tuzbu, i protiv vlasti, i protiv tih koji dele letke, i protiv onih koji ih placaju, i protiv stamparije koja je stampala letke.
... And Tulumba for all
[SIZE=1]If you can't convince them, confuse them.

A fanatic is one who can't change his mind and won't change the subject

[/SIZE]

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

76

Petak, 06. Decembar 2002

Konačno da se nekoliko važnih pitanja postave na pravi način., tj. na onaj način koji omogućava učešće ljudi različitih viđenja i mišljenja. Ja ću pokušati da dam svoje...

Citirano

Predpostavljam da se radi o tekstu , čiji tekst se može videti na www.novi-pazar.org. U potpisu tog teksta stoji Organizacija aktivne muslimanske omladine . Organizacija aktivne islamske omladine (AIO) radikalna je organizacija. Njeni članovi poznati su u Bosni kao "vehabije" jer se ideološki mogu usporediti sa sledbenicima arapskog propovednika iz 18. veka Muhammeda ibn Abdu-l-Wehhaba, čija konzervativna doktrina preovladava u danasnjoj Saudijskoj Arabiji.Poznato nam je da "vehabija" ima i u Novom Pazaru, kao i to da je njihov broj zanemarljiv u odnosu na ostale pripadnike Islama. Nije mi poznato da li i sama organizacija ima svoj ogranak u Novom Pazaru, ali predpostavljam da ima, jer sam i sam bio u prilici da vidim taj tekst.
Druga stvar koju bih takođe da naglasim, sam tekst se ne može okarekterisati kao poziv na bojkot Srba, jer se nigde u tekstu reč Srbi i ne pominje. Bojkotovati hrišćanske praznike, tj. tačnije ne učestvovati u proslavama istih ne znači i bojkotovati Srbe. Nova godina (tj. prelazak iz jedne u drugu kalendarsku godinu po zvaničnom kalendaru), pre svega nije praznik koji možemo vezati niti za Srbe , niti za pravoslavlje, a čini mi se da je glavni cilj autora tih letaka upravo bijkotovanje proslave Nove godine od strane muslimana (jer ostale verske praznike hrišćana muslimani i onako ne proslavljaju). Odmah da kažem da se sa tim bojkotom i njegovom potrebom ne slažem (kao i većina Bošnjaka ). Proslava Nove godine sama po sebi posmatrano sa strane jednog muslimana nema nikakvo versko obeležje niti skretanje, već samo pogodan trenutak da jedni drugima poželimo sreće u (po kalendaru koji i inače koristimo) nastupajućoj novoj godini.Kao takva, Nova godina se već utemeljila u običaje i Bošnjaka i Srba... iako nije ni pravoslavni ni islamski praznik, ali jeste i srpski i bošnjački...
Ovakve stvari, bez obzira koliko su radikalni ne možemo poistovećivati i nazivati bojkotom Srba i to je i osnovni razlog zbog kojeg je pokušaj plasiranja te iste vesti i na našem forumu ocenjen kao tendenciozan od strane onih koji su zaduženi da brinu o tome . Sve što može da bude upotrebljeno za širenje netolerancije, bilo verske, bilo rasne bilo nacionalne - nije dobrodošlo na ovom forumu i protiv pokretača takvih tema biće preduzete adekvatne mere u cilju sprečavanja širenja iste. A o svakom pitanju možemo razgovarati, na normalan civilizovan i kulturan način, uz poštovanje različitosti mišljenja i prihvatanjem istog kao neminovnosti same ljudske prirode i svrhe.
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

77

Subota, 07. Decembar 2002

razlika

Citirano

Trebalo bi oporezivati sve krojace, svercere, dilere i ostale lovce u mutnom koji su se obogatili na veoma sumnjiv nacin preko noci(99% njih nije uopste placalo porez drzavi) i tim parama finansirati obnovu i izgradnju objekata koje su potrebni Novom Pazaru. Time bi Novi Pazar kao i mi koji smo njegovi gradjani najvise profitirali. Ovoj sadasnjoj republickoj vlasti zameram nedoslednost u sprovodjenju sopstvene politike jer u nekim delovima Srbije oporezuju ove sto su se obogatili preko noci a recimo konkretno u Novom Pazaru nikoga ne diraju sto je licimerno. Zakon treba da bude isti za sve.

Ne mozes da oporezujes one koji su koristili rupu u sistemu, ali zato mozes one koji su rupu stvarali. Ako te bas zanima, a ne razumes, mogu ti ovo i objasniti. A ima direktne veze sa stvaranjem multietnickog razdora (zato su se rupe u sistemu i stvarale).

Administrator

Urednik foruma

(121)

• Poruku poslati

78

Subota, 21. Decembar 2002

Tema podeljena

Nekoliko priloga ove teme je prebaceno u novu temu:

Ozvucenje na dzamijama preglasno

Molimo vas da u buducim prilozima ne skrecete sa zadate teme.

Administrator

DjordjeRd

Profesionalac

(10)

• »DjordjeRd« je muško

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

79

Subota, 16. August 2003

Skoro čuh i, pravo da vam kažem, dopade mi se:

Sandžačko-Raška regija.

Ovo može da bude veoma važan korak u onome čime se ova tema bavi. Baš me zanima šta mislite o ovome...
Ovaj član foruma želi da se, ovim putem, javno odrekne prava i obaveza čitanja i komentarisanja tema u forumima 'Politika' i 'Religija', i možete smatrati da nije kompetentan za takvu vrstu sadržaja u javnom mediju kakav je Internet. Svaka aluzija ili komentar na gornje rečenice će biti ignorisana od strane autora. Hvala na razumevanju.

P.S. 37!

Giovanni

Profesionalac

(10)

• »Giovanni« je muško

Datum registracije: 13.09.2002

• Poruku poslati

80

Subota, 16. August 2003

Demokratska - Posteno...

Citirano

Orginalno od DjordjeRd
Skoro čuh i, pravo da vam kažem, dopade mi se:

Sandžačko-Raška regija.

Ovo može da bude veoma važan korak u onome čime se ova tema bavi. Baš me zanima šta mislite o ovome...

Vidis, i meni se svidja jer mislim da ce se svi pronaci u imenu (ako ne svi onda vecina zivlja). Malo me podsjeti na nekadasnju podjelu jezika na srpsko-hrvatski, hrvatsko-srpski pa ce vjerovatno egzistirati i Rasko-Sandzacka varijanta.

Sto se mene tice, tu regiju mogu zvat' i Tunguzija samo da se zivi normalno i bez nekih neporebnih trzavica. Cijenim da akcent bi trebalo staviti na ekonomiju nikako politiku i na demistifikaciju urodjenih shvatanja o drugim nacijama i njihovim obicajima, vjeri i sl. a u svrhu prihvatanja i razumijevanja iste, a izgleda da se kod nas uvijek cuva neka vatrica, i bas kad mi se cini da je pri kraju da se ugasi, neko dospe malo vrelog ulja, tek da zamirise...
A tako bih volio da grijesim.

Zivili
Giovanni
[SIZE=1]Sarajlija rozdenijem, Pazarac podrijetlom, Kanadjanin dekretom!

Homo homini lupus iliti Covjek je covjeku Vucko![/SIZE]

Social bookmarks