Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Islamm!

Učenik

(10)

• »Islamm!« je žensko
  • »Islamm!« je autor ove teme

Datum registracije: 23.05.2009

• Poruku poslati

1

Srijeda, 27. Maj 2009

Medresa je ipak elitna škola...

Medresa je sigurno jedna od najboljih škola, i ne samo u Novom Pazaru, već i šire. Vrijednost Medrese i njenu ljepotu najbolje znamo mi, koji smo njeni svršenici, ili pak učenici. Medresa je škola koja je iznjedrila mnoge generacije, iz nje su izašli ljudi koji se bore za naš opstanak i poštivanje prava u ovoj Zemlji. To je škola iz koje su izešle mnoge današnje majke, koje svoju djecu napajaju čistim izvorom, izvorom šehadeta. MEDRESA JE MOJ PONOS, PONOS MOJIH RODITELJA, I PONOS MNOGIH NJENIH SVRŠENIKA!!!!
Islamm! je dodao/la ovu sliku:
  • 124250845518723259[1].jpg
"Moj Allahu, Gospodaru, u Tebi je radost svaka, neka rijeke din Islama teku širom mog Sandžaka!"

scout

Učenik

(10)

• »scout« je muško

Datum registracije: 19.03.2007

• Poruku poslati

2

Srijeda, 27. Maj 2009

Slazem se sa tobom da za mladog Bosnjaka, Medresa najbolja skola. Ali da je elitna i nije...
Po cemo to je medresa elitna skola?
P.S. Jao romantike na ovoj slici...
Boga ti jel ono tvoj prozor u internatu?
ako jeste, eto mene ispod posle aksama, za koji dan...
"Poznaces me i po mraku, po pesmama i meraku, a ja tebe po lepoti, sto ne prolazi!!!!" moze?

• »Sandzak Beg« je muško

Datum registracije: 11.10.2007

• Poruku poslati

3

Srijeda, 27. Maj 2009

Stvarni ste dosadni sa tom medresom!
"...Allah ändert ja nicht, was mit einem Volk ist, bis sie ändern, was mit ihnen selbst ist..." (Koran: Sure 13, Vers 11)"

Islamm!

Učenik

(10)

• »Islamm!« je žensko

• Poruku poslati

4

Srijeda, 27. Maj 2009

Više nije moja, a šta i da jeste, to kod nas ne ide tako! I molim te imaj malo više poštovanja, ipak ne priliči da tako govoriš... A Medresa jeste elitna škola, naši profesori su elita, ljudi koji iz Medrese izlaze, inače, su elita, mada "U svakom žitu ima kukolja."
"Moj Allahu, Gospodaru, u Tebi je radost svaka, neka rijeke din Islama teku širom mog Sandžaka!"

Manager

Profesionalac

(10)

• »Manager« je žensko

Datum registracije: 31.07.2003

• Poruku poslati

5

Četvrtak, 28. Maj 2009

Citirano

Orginalno od scout
Slazem se sa tobom da za mladog Bosnjaka, Medresa najbolja skola. Ali da je elitna i nije...
Po cemo to je medresa elitna skola?
P.S. Jao romantike na ovoj slici...
Boga ti jel ono tvoj prozor u internatu?
ako jeste, eto mene ispod posle aksama, za koji dan...
"Poznaces me i po mraku, po pesmama i meraku, a ja tebe po lepoti, sto ne prolazi!!!!" moze?

Ovo zaista nema smisla i ne prilice ovakvi komentari ovakvoj temi, a posebno da niko ne reagije!

Zasto to da nije elitna skola MEDRESA. Definitivno je da je najelitnija skola ne samo u Pazaru nego i u drzavi, osvrni se pogledaj, uporedim razmisli, procitaj i shvatices.
Ne mijenjaj vjecno za prolazno!

reja

Učenik

(10)

• »reja« je muško
  • »reja« je zabranjen

Datum registracije: 28.02.2009

• Poruku poslati

6

Četvrtak, 28. Maj 2009

Citirano

Orginalno od Islamm!
Više nije moja, a šta i da jeste, to kod nas ne ide tako! I molim te imaj malo više poštovanja, ipak ne priliči da tako govoriš... A Medresa jeste elitna škola, naši profesori su elita, ljudi koji iz Medrese izlaze, inače, su elita, mada "U svakom žitu ima kukolja."

Jedan odlican primjer kako ucenik/ca jedne, kako sam/a kaze, "elitne skole" u cijelom svom postu nije kadar/kadra ni jednu cijelu recenicu ispravno da "sklopi".

• »Mandelbrot« je muško

Datum registracije: 04.05.2009

• Poruku poslati

7

Četvrtak, 28. Maj 2009

Izvini, a po kojim ste vi to kriterijumima elitna skola?
A ovaj jabandzija, ocigledno, ne boji se ni dana, ni noci, ni sela, ni muhtara, ni vlasti, ni zvijeri. Mora da je ili krupan junak ili sitna pamet.

scout

Učenik

(10)

• »scout« je muško

• Poruku poslati

8

Četvrtak, 28. Maj 2009

Manager, zasto se uzrujavas oko mog posta, sabura bolan, sabura...
Svako ima pravo na misljenje, a ja sam samo svoje izneo. Ti imas potpuno pravo da ne mislis isto. Ako mi prvo neko objasni zasto je medresa elitna skola, kao i samu rec "elitna skola", onda cu vam je veoma lako dati razloge zasto ona nije bas to.
Vi izgleda mesate pojmove, drugo je to sto bi medresa trebala da bude "elitna USTANOVA", koja se bavi odgojom i obrazovanjem muslimana, a sasvim trece je to sta ona stvarno jeste, nazalost. Kada pricamo o medresi, ne mislim ja samo na medresu u Np, vec generalno na sve mesdrese po Balkanu.
Imam dosta prijatelja koji dolaze iz medrese, svi su hvala Bogu upisali fakultete, zavrsili. Ali tokom stuiranja su imali muke sa svim predmetima koji nisu imali veze sa islamskim naukama. Oni sami kazu da je medresa dobra sansa da se covek okrene Bogu, sto ja podrzavam u potpunosti, alid a je daleko od toga sto vi smatrate elitom(sta god da je to).

"A Medresa jeste elitna škola, naši profesori su elita, ljudi koji iz Medrese izlaze, inače, su elita, mada "U svakom žitu ima kukolja."
Ovo je stvarno zanimljiva recenica. Ljudi koji izlaze iz medrese su inace elita. Koja elita? Sta je elita? Elita u smislu znanja? Kojeg znanja? Mozda se blizi Bogu,a? Bog sa tobom i Andjeli Boziji, devojko.....
A Boga ti sta se vredjas na moje reci, pa ti si stavila sliku sa zaokruzenom sobom. Sta bi to trebalo da znaci? Evo elito nasa, reci ti nama....

sanjin-020

Zlatna sredina

(42)

Datum registracije: 14.05.2009

• Poruku poslati

9

Četvrtak, 28. Maj 2009

[SIZE=3]Novi Pazar, a i Sandzak u cjelini je jedna velika provincija. Ekonomska kriza, borba za opstanak a u Pazaru po dosta i pazarska tafra je dovela do toga da covjek nema vremena za svoju porodicu i za odgoj svoje djece.

E tu bi trebalo da obrazovne institucije stanu na braniku tih moralnih vrednosti svog naroda i preuzmu ulogu roditelja. Na zalost tu je stanje porazavajuce i to bi trebalo da bude tema za sebe.

U svom tom sivilu Medresa jeste jedina svijetla tacka i zadnji tracak nade za spas nase omladine od moralnog propadanja.

Ako govorimo sa aspekta vjernika, to je jedina skola koja ce moralno odgojiti i pripremiti za zivot nasu djecu, posebno zensko celjade.
Znam dzematliju koji nije upisao svoju cerku u Medresu zbog, navodno ljudi koji vode tu ustanovu. Danas "vadi oci" samom sebi zbog toga. Devojka je u ekonomskoj skoli. Njeno oblacenje i njeno ponasanje (da ne detaljisem) daleko su od onoga kako zivi njen otac i njena majka.

ELITA i ELITNO je nesto sto se istice u jednom narodu po svim civilizacijskim i moralnim vrijednostima. Medresa je, koliko ja znam jos uvijek daleko od toga, ali je u odnosu na svoje "konkurente" itekako ELITNA![/SIZE]
Jedne prilike pitali Poslanika s.a.w.s:
"Može li vjernik biti kukavica? - Da! – odgovori Poslanik s.a.w.s.
- Može li vjernik biti škrtica? - Može! - odgovori Poslanik s.a.w.s
- A može li vjernik biti lažov? - E to ne može!... – odgovori Božiji Poslanik s.a.w.s.” (hadis biljezi Malik)

reja

Učenik

(10)

• »reja« je muško
  • »reja« je zabranjen

• Poruku poslati

10

Četvrtak, 28. Maj 2009

Stvar je sto ovom dijalogu pristupamo vise emotivno nego racionalno, te o medresi pricamo kao ideji koja nam je svima srcu milija od sekularnih ideja, no pri tome ne osvrcemo se na realno stanje i realne kvalitete koje posjeduju kako predavaci tako maturanti ovih skola na nasim prostorima. Meni je tuzno sto se u toj skoli sve manje ljudi okrecu Bogu, osim po formi oblacenja dok su u skoli, a sve ih se vise okrene drugim stvarima koje pocnu da ih privlace jos dok su u klupama te iste medrese iz koje jedva cekaju da izadju kasnije. Za mnoge covjek nikad ne bi pomislio da su uopce i krocili u medresu kada bi zelio da vjeruje da je medresa onakva kakvom je stvarno i zamislja.

Sto se tice odgoja u medresi u Novom Pazaru, ja ne bih dalje isao od njihovog glavnog vaspitaca i 'odgojivaca'.

Dovidjenja.

Islamm!

Učenik

(10)

• »Islamm!« je žensko

• Poruku poslati

11

Četvrtak, 28. Maj 2009

Citirano

Orginalno od scout
Manager, zasto se uzrujavas oko mog posta, sabura bolan, sabura...
Svako ima pravo na misljenje, a ja sam samo svoje izneo. Ti imas potpuno pravo da ne mislis isto. Ako mi prvo neko objasni zasto je medresa elitna skola, kao i samu rec "elitna skola", onda cu vam je veoma lako dati razloge zasto ona nije bas to.
Vi izgleda mesate pojmove, drugo je to sto bi medresa trebala da bude "elitna USTANOVA", koja se bavi odgojom i obrazovanjem muslimana, a sasvim trece je to sta ona stvarno jeste, nazalost. Kada pricamo o medresi, ne mislim ja samo na medresu u Np, vec generalno na sve mesdrese po Balkanu.
Imam dosta prijatelja koji dolaze iz medrese, svi su hvala Bogu upisali fakultete, zavrsili. Ali tokom stuiranja su imali muke sa svim predmetima koji nisu imali veze sa islamskim naukama. Oni sami kazu da je medresa dobra sansa da se covek okrene Bogu, sto ja podrzavam u potpunosti, alid a je daleko od toga sto vi smatrate elitom(sta god da je to).

"A Medresa jeste elitna škola, naši profesori su elita, ljudi koji iz Medrese izlaze, inače, su elita, mada "U svakom žitu ima kukolja."
Ovo je stvarno zanimljiva recenica. Ljudi koji izlaze iz medrese su inace elita. Koja elita? Sta je elita? Elita u smislu znanja? Kojeg znanja? Mozda se blizi Bogu,a? Bog sa tobom i Andjeli Boziji, devojko.....
A Boga ti sta se vredjas na moje reci, pa ti si stavila sliku sa zaokruzenom sobom. Sta bi to trebalo da znaci? Evo elito nasa, reci ti nama....

Nisam imala drugu sliku, pa sam stavila ovu, ali to ne mora odmah da se zloupotrebi, kako jedna poslovica kaže "Nisu svi ljudi rđavi, kako to rđav čovjek misli."

Odgoj u Medresi je na zavidnom nivou, svjedok sam da se naši odgajatelji trude da, što više mogu, utiču na odgoj učenika. A ti svršenici koji nakom Medrese svašta rade imaju problem sami sa sobom, njihov krivac nije Medresa. Osoba koja nakon završene Medrese ne uspe da se izgradi kao ličnost, ima problem sa sobom, a ne sa Medresom! Ne možemo suditi Medresi na osnovu nekih učenika, koji ne zaslužuju da budu tu gde jesu. Onaj ko zaista želi da vidi vrijednosti naše škole, bujrum, neka dođe da vidi kvalitete koje ona posjeduje. (Molim da i ovo ne bude zloupotrebljeno) Naši profesori su ljudi od velikog ugleda, ljudi koji su završili studije u mnogim Arapskim državama, ljudi koji poznaju više stranih jezika, ljudi koji su Hafizi Kur'ana, koji poznaju više Kiraeta, ljudi koji ne podliježu korupciji, ljudi koji se bore za poštivanje prava Muslimana u ovoj zemlji... Zar to nije elita? Zar to nisu ljudi koji odvajaju, ljudi koji prednjače?

Rejan, šta to fali mom postu?

scout

Učenik

(10)

• »scout« je muško

• Poruku poslati

12

Četvrtak, 28. Maj 2009

moram priznati da si mi lepe odgovore dala...

HamasNP

Učenik

(10)

• »HamasNP« je muško

Datum registracije: 08.01.2009

• Poruku poslati

13

Četvrtak, 28. Maj 2009

Citirano

Orginalno od reja
Sto se tice odgoja u medresi u Novom Pazaru, ja ne bih dalje isao od njihovog glavnog vaspitaca i 'odgojivaca'.

Dovidjenja.

Ne dozvoli da te mrznja prema njihovom, kako ti rece, glavnom vaspitacu, ili prevelika ljubav prema njegovom protivniku bez portfelja zaslepljuje. Medresa je nasa skola, njeni ucenici su djeca iz naseg Sandzaka. Opusti se malo, izbaci to iz sebe i vidjeces da nije sve tako crno kako ti se prividja. ;)

Esselamu alejkum.

reja

Učenik

(10)

• »reja« je muško
  • »reja« je zabranjen

• Poruku poslati

14

Četvrtak, 28. Maj 2009

Pri tom nisam mislio na Zukorlica, vec na glavnog im vaspitaca, onog bivseg fudbalera. Hvala ti sto mi pun ljubavi odgovori, poput pravog muslimana koji nije zeljan razdora i rasprava. Da te Allah dz. sh. za to nagradi inshaAllah..

Social bookmarks