Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

šišmiš

Zlatna sredina

(10)

• »šišmiš« je muško
  • »šišmiš« je autor ove teme

Datum registracije: 25.06.2003

• Poruku poslati

1

Utorak, 24. August 2004

"Merhamet"

Do sad nisam i toga se stidim,finanzijalno podrzavao Sandzak osim to rodbine po malo.
Sad ce opet zima,treba se drva a po nekima i hleba fali.Setih se humanitarnog društva "Merhamet" i u buducnosti cu ih redovno podrzavat.Bar njih.I to sad smatram kao duznost.

Koliko dobro su organizovane takve institucije u NP?
Sta mislite o njima?
Za Merhamet znam,ima li neka druga,bolja?

Podrzavate li ih?

šišmiš

Zlatna sredina

(10)

• »šišmiš« je muško
  • »šišmiš« je autor ove teme

Datum registracije: 25.06.2003

• Poruku poslati

2

Subota, 07. Oktobar 2006

Evo opet zima na vratima, duga i hladna...

sanjiva

Zlatna sredina

(10)

• »sanjiva« je žensko

Datum registracije: 17.03.2007

• Poruku poslati

3

Utorak, 12. Juni 2007

Ja sam za vrijeme rata zivjela u Splitu i radila sam u Merhametu u Splitu i nije mi zao jer smo mnogima pomogli..medjutim ne podrzavam Merhamet niti jedan niti takve organizacije iz tog razloga sto se nekako u tim organizacijama uvijek nadju oni sto bi preko toga da usicare za sebe.Ne govorim to bezveze vec iz iskjustva..doduse ruku na srce pa cast pojedincima.

Ja sam recimo '94 s sleperom od 14 tona krenula za jedan mali gradic u BiH punim svakojake robe iz Merhameta u Splitu..od toga je proslo 13 godina i nikada se nista narodu nije podijelilo od toga niti su ovi u Merhametu ikada dali izvjestaj gdje je taj kamion zavrsio...Prema tome ja njima vise ne vjerujem kad bi golom g... sjeli na vrelu pec.

Ja ako treba nekome neka pomoc vise volim da sama prikupijm i licno im odnesem da sam sigurna da ce dobiti onaj kojme uistinu to treba i tada mi nije zao ni zadnju koricu hljeba dati
Ljepota zene mora se vidjeti u njezinim ocima, jer to je ulaz u njezino srce - mjesto gdje stanuje ljubav.

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

4

Utorak, 12. Juni 2007

Ono, djela se vrjednuju prema namjerama. Ako je meni namjera da pomognem nekoga preko neke organizacije koja se time bavi, ja cu dati a onaj ko se bude bogatio od toga odgovarat ce.

No, slazem se da bih uvijek radije dala sama, sama prikupila pomoc i sama odnijela jer cini mi se da je i dusi tako draze, osjetis slast i radost sto si nekome pomogao.
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

Jastreb

Profesionalac

(10)

• »Jastreb« je muško

Datum registracije: 12.03.2007

• Poruku poslati

5

Srijeda, 13. Juni 2007

Evo, prije slušam vijesti gdje javiše da je opština Novi Pazar danas obila prostorije Merhameta u Novom Pazaru i promijenila bravu. Žalosno...
"Velikim Bogom se kunemo, robovi biti necemo!"

didy

Zlatna sredina

(10)

• »didy« je žensko

Datum registracije: 21.10.2006

• Poruku poslati

6

Srijeda, 13. Juni 2007

Citirano

Orginalno od sanjiva
Ja sam za vrijeme rata zivjela u Splitu i radila sam u Merhametu u Splitu i nije mi zao jer smo mnogima pomogli..medjutim ne podrzavam Merhamet niti jedan niti takve organizacije iz tog razloga sto se nekako u tim organizacijama uvijek nadju oni sto bi preko toga da usicare za sebe.Ne govorim to bezveze vec iz iskjustva..doduse ruku na srce pa cast pojedincima.

Ja sam recimo '94 s sleperom od 14 tona krenula za jedan mali gradic u BiH punim svakojake robe iz Merhameta u Splitu..od toga je proslo 13 godina i nikada se nista narodu nije podijelilo od toga niti su ovi u Merhametu ikada dali izvjestaj gdje je taj kamion zavrsio...Prema tome ja njima vise ne vjerujem kad bi golom g... sjeli na vrelu pec.

Ja ako treba nekome neka pomoc vise volim da sama prikupijm i licno im odnesem da sam sigurna da ce dobiti onaj kojme uistinu to treba i tada mi nije zao ni zadnju koricu hljeba dati

Apsolutno tacno. Naime, bila sam i sama svedok jednog zaista neljudskog i necovecanskog cina prilikom deljenja kasica za bebe uzrasta do 3 meseca. Niste ni svesni koliko je gradskih "dama" sa sve sredjenim frizurama, nasminkane, nalickane stajalo u redu da se okoriste iako je imalo precih. Koliko god da bilo kome od nas malo sta u zivotu fali, verujete da jos uvek ima ljudi koji svojoj deci ne mogu priustiti onoliko zadovoljstava koliko sva deca zasluzuju. I sama sam pre dva dana, na poslu bila u prilici da cujem stariju zenu koja zivi sama i nema "na sta kafu sebi da skuva"
Po rubu duge hodati, na dlanu mraz zapupiti.
Sta jos o tebi dodati,
da te je lako prodati, al te je tesko kupiti.

Karakterna

Zlatna sredina

(10)

• »Karakterna« je žensko

Datum registracije: 21.02.2006

• Poruku poslati

7

Četvrtak, 14. Juni 2007

Dok na drugoj strani postoje i ljudi koje je sramota da uzmu takvu vrtsu pomoci. I kod nas deluje Merhamet. Ne znam dal je bilo u okviru Merhameta ili neke druge humanitarne akcije, ali covek ih je isterao iz stana jer ga je bilo sramota. Zalosno...
Rodjena si sa krilima. Zasto zelis da puzis kroz zivot?

Social bookmarks