Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

asif

Početnik

(10)

• »asif« je muško
  • »asif« je autor ove teme

Datum registracije: 06.12.2013

• Poruku poslati

1

Petak, 06. Decembar 2013

Mevlana Dzelaludin Rumi hazretleri

Kada bi neko kazao cedu u majcinoj utrobi:"Gle, tamo vani je uredjen svijet, zemlja je carobna, sirom raskriljena, bogata nebrojanim milinama i stvarima ukusnim za jelo; po njoj planine, mora i livade, mirisni vocnjaci, vrtovi, i plodne njive a nad njom velicanstvena nebesa, suncem obasjana, zrake mjeseceve, i svjetlo bezbroj zvijezda; cuda su njena i divote na dohvatu, pa zasto onda ti, pijuci krv, i dalje ostajes u ovom tijesnom zatvoru necistoce i bola?
A sta moze cedo nego da ti gluho uho okrene u posvemasnjem nevjerju, jer slijepi nemaju maste. Ono nikada nije iskusilo nista izvan maternice i ne moze zamisliti takav svijet.
Pa stoga kad sveti ljudi u ovom svijetu kazuju o onom svijetu bez mirisa i boje, niko ih i ne slusa; privrzenost tjelesnu svijetu golema je zapreka, bas kao i cedu glad za krvlju, koja ga hrani u utrobi majke.
hazreti Mevlana

http://www.youtube.com/watch?v=CtxSklnZHLM :)

Ovaj post je već 1 puta uređen, zadnji put od »asif« (07. Decembar 2013, 00:12)

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

2

Subota, 07. Decembar 2013

Htedoh nesto da ti recem, za svaki tvoj POST nije ti potrebno otvaranje nove TEME.Vec prolistaj malo Forum, pa ces naci, a ako neumes pitaj.Mevlana
" Bilen alemlere rahmettir "

asif

Početnik

(10)

• »asif« je muško
  • »asif« je autor ove teme

Datum registracije: 06.12.2013

• Poruku poslati

3

Ponedjeljak, 09. Decembar 2013

Anonimusu, neka si mi recao. Pitao sam, po tvom mudrom naputku.
I kazalo mi se ili ukazalo mi se:Obajatila tema pa zahrdjala demir kapija pa se ne da odkapijat. A hotio sam.
Helem, udjabe si se zahmetio i nasekiro pa mi ko zao.
Znas ima ona:Savjetuj kad se trazi pa bude fajde inace se djabe trosis.
Bil hajr.
Da jos turim glede, vis a vis, a propo teme na indjlizi jeziku, morel`:

http://www.youtube.com/watch?v=BJ1LrJI2U…402CE65029B4F99

Social bookmarks