Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

• »Siromasni_Putnik« je muško
  • »Siromasni_Putnik« je autor ove teme

Datum registracije: 23.12.2002

• Poruku poslati

1

Ponedjeljak, 23. Decembar 2002

Mi smo narod koji oslobadja zenu od robovanja muskarcu

Selam...!

"Za mnoge, termin ' pokrivena muslimanka' predstavlja znacenje zene iz kuhinje, sa djecom, ponizena supruga u svijetu indoktrinacije, nezamisliva da bude pro-zapadna...

Ali, namece se pitanje - zasto se povecava broj onih zapadnih zena koje zele prijeci na islam i ostaviti svoju 'slobodu' iza ledja.

Islam ne tlaci niti ponizava zenu! Fakticki, on je oslobadja kao i sva ostala ljudska bica. Takvo sto vidimo u rijecima ashaba (koji su upitani od strane perzijskog generala Rustuma, ' zasto ste dosli?' ) odgovor:

''Allah nas je poslao da izvedemo ljude iz robovanja ljudima da robuju Allahu, da ih izvedemo iz crnila ovoga svijeta u svjetlost ahireta i da ih izvedemo iz tiranija vjeraa u pravednost islama.''

Gledajuci u historiju grcke, perzijske, rimske i indijske civilizacije su tretirale zenu kao imovinu bez individualnih prava.

U Engleskoj u sesnaestom stoljecu oko 9 miliona zena bile su zive spaljene. A sigurno se sjecate i na nasim prostorima postoje knjige o tome. Jedna od njih je i ' Gricka Vjestica' . Sve do osamnaestog stoljeca Britanke nisu imale prava da posjeduju bilo sta. Nisu imale pravo ni da posjeduju same sebe pa ih je tako muskarac mogao i prodati. Godine 1918. zenama se dopustilo da glasaju ali samo ako su bile starije od trideset godina. Britanskoj zeni nije bilo dopusteno da posjeduje imovinu sve do 1882. godine. One su organizovale strajkove gladju, bunile se protiv tlacenja, protestovale na raznim marsevima samo da bi dobile osnovna prava na zivot.

Ali da li je zapadna zena sada slobodna? Ili se izgubila u dzungli medijskih iluzija, komotnosti da budu eksploatisane, cije se tijelo koristi da bi se prodao margarin, makarone ili zvaka, koji imaju veoma nisku cijenu. Koliko kosta jedna zvaka, toliko kosta ona. Zelite li vise znati o problemima obratite se u razne javne socijalne ustanove u vezi bilo cega. Iznenadjujuce su cifre i procenti problema zena u svim sferama zivota pocevsi od recimo porodicnog.

Da li su na zapadu zene slobodne? Sudi im se prema njihovom izgledu ili onome sto nose u glavi od znanja? Milijarde funti se godisnje potrosi na sminku, frizure... itd. Ima li tu pravde dok se na drugom kraju svijeta, eto recimo njihov krscanski dio sestara, bori sa zivotom i umire od gladi. Eksploatacija zapadne zene je stvarno dostigla vrhunac nepravde i iz jednog zla protiv kojeg su se borile one su nesmotreno presle u drugo, mozda jos i vece zlo. Samo godine 1992. u Americi je 150.000 hiljada zena umrlo od anorexije. A zena je bila silovana svakih sest minuta..."

Pogledaj:

http://www.bosnjakinja.net/modules.php?n…order=0&thold=0

Datum registracije: 26.11.2002

• Poruku poslati

2

Utorak, 24. Decembar 2002

po islamu jeste zena ravnpravna. ali grdnice na zapad nemaju alternative. ipak bolje nego da budu kao u saudi arabiju sexualni objetki za hareme ili kao u eritreji i egiptu ili sudanu da budu obrezane.

naravno da pravde potpune nema nigdje. ali kada neko hoce da nauci nekoga bolje nesto on treba da je primjer. nazalost to muslimani nisu. osim toga haj pridji nekoj zeni na zapad i reci joj da hoces da je spasis iz ponizenja i nepravde ako nosi shamiju. bash me interesuje kako ce reagovat.

a to sto se tice masovnog prelazenja. ah to je jedan psiholoshki trik propagande, to koristi cak i najmanja sekta. sugestria svojim pripadnicima kako citav svijet drugo ne radi nego svaki dan stotinama prelazi u njihovu partiju, sektu, veru itd. ljudska potreba coveka da se identificira sa jakom grupom.

tek kad mi muslimani uspemo da budemo na tom nivou da budemo primjer i alternativa onda cemo "spasit zapadnu zenu iz nepravde". sad trenutno smo daleko od toga nazalost.

ja mozda za razliku od vas nekih zivim na zapadu i ne pricam napamet o zapadu nego znam kako misle i osecaju zapadne zene. a i mozda sve zene imaju istu potrebu nezavisno od vjere.

ipak smo mi svi najprvo ljudi, pa posle smo zapadni istocni itd itd.

• Poruku poslati

3

Četvrtak, 26. Decembar 2002

Selam...!

Zapazanja koja iznosis odslikavaju, ne samo nepotpunost u iznosenju informacija (S.Arabija, Egipat …), vec i odredjena izvrtanja temeljena na uobicajenim informacijama nama serviranim od tako nam “bliskih” medija.

Tu je primjetno i poistovjecivanje prakse vecine danasnjih muslimana s ucenjem ove casne vjere koja je cista od nasih deformacija.

Sto se tice zapadne zene i shamije…
Pa:

1. Nelogicno je prici joj sa pricom o shamiji prije nego upozna temeljna nacela vjere kojoj pripada i shamija. Shamija je samo odraz onog mnogog sto dolazi prije toga.

2. Mislim da bi reagirala prirodnije nego mnogi koji nose muslimanska imena, nazalost.

A sve cesce prelazenje na islam nije nikakav propagandni trik vec potvrdjena stvarnost koju zivi svijet zapada a svjedoce je mnogi, pa i mi.

Te me tvoja neinformisanost, ili nesto, drugo po ovom pitamnju, zabrinjava, iako zivis na zapadu.

A da bi prelazenje na islam bilo jos aktivnije, u potpunosti se slazem sa vama da se moramo pokazati kao muslimani koji s razumijevanjem i ubijedjenjem zive svoju vjeru.

Za sad smo jos na ljestvici obicaja.

No, nas zanima ucenje vjere…

A islam ostaje kao jedina alternativa… kako mu(i)slimanima, tako i citavom covjecanstvu.

I kod njega kao univerzalne vjere, istocno i zapadno nemaju neku posebnost. On ostaje takav kakav je; univerzalan, nadnacionalan, nadprostoran...

A bez vjere, pitanje je kolko bi smo i cili na ljude.

vagabundo

Početnik

(10)

• »vagabundo« je muško

Datum registracije: 28.08.2002

• Poruku poslati

4

Subota, 28. Decembar 2002

Pozdrav svim ljudima dobre volje,

`Mi smo narod koji oslobadja zenu od robovanja muskarcu...` - taj me citat toliko iznenadio. Jeli smo zaista taj narod, zeleli bih postati ili je mozda tvoja zelja s.-putnice, izvini sto ti skracujem nick ali je zaista dugacak, na zalost po mom misljenju zene nase na zalost nisu toliko cenjene i postovane koliko one zasluzuju. Naravno da bih trebalo tako biti da zena nije rob neciji niti zena niti muz sem Allaha dz.s. Za moj pojam vecina ljudi muslimana zloupotrebljavaju svoju poziciju muza, muskarca, pogotovo je to primetljivo u N. Pazaru. Osetljiva je promena, naravno tokom tehnike i promena ovih zadnjih godina i stav zene kod nas se promenio u pozitivnom da zena ima pravo glasa, sto u proslosti nije bilo ili umanjeno.

Trebalo bi glasiti: mi trebamo biti narod koji zenu...
Ovim recima hvala na interesu, do sledeceg puta...

• Poruku poslati

5

Nedjelja, 29. Decembar 2002

ko ne nosi vjeru u boga i bozju ljubav u srce a hoce da bude religiozan on se onda kaci za neke(sto se tice religije) nevazne stvari, on onda vjeruje u parce materijala kao shamiju itd. on je josh davno zaboravio boga. kada cujem neke muslimane to zvuci isto kao da kazu: eh ka budemo usjpjeli da sve zene na svijetu nose shamiju, onda smo ostvarili cilj i uspostavili bozji zakon na zemlju. osim toga mislim da je glupo da mi muskarci pricamo o zenskim problemima. dajte da pitamo zene sta one misle o njihovim pravama. mi neznamo kako se zene najbolje osecaju.

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

6

Ponedjeljak, 30. Decembar 2002

TaCcs,
savrseno si dokazao ne samo da ne poznajes islam vec i da si dovoljno drzak da tumacis ovu casnu vjeru kako ti se cefne.
I prestani vise trpati ljudima u usta ono sto nisu rekli, kada ces se opametiti.

Vagabundo,
u pravu si kada govoris o stanju na terenu ali tekst kojeg je S.Putnik objavio govori upravo o zeni u islamu a ne o zeni u Novom Pazaru.
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

• Poruku poslati

7

dokazi

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

• Poruku poslati

8

Prije nego trazis dokaze od drugih tebao bi ti dokazati svoje navode.

Evo, da ti dokazem ono sto sam rekao:

tvrdnja br.1:
savrseno si dokazao ne samo da ne poznajes islam vec i da si dovoljno drzak da tumacis ovu casnu vjeru kako ti se cefne.

dokaz su tvoje rijeci:
ko ne nosi vjeru u boga i bozju ljubav u srce a hoce da bude religiozan on se onda kaci za neke(sto se tice religije) nevazne stvari, on onda vjeruje u parce materijala kao shamiju itd. on je josh davno zaboravio boga.

komentar:
Tvrdis da je mahrama u muslimanke nevazna stvar. Jasno nepoznavanje islamskih propisa. Da si otvorio nekada u zivotu makar i jednu islamsku pravnu knjigu znao bi ovo. Tvrdnja dokazana.

tvrdnja br.2:
I prestani vise trpati ljudima u usta ono sto nisu rekli, kada ces se opametiti.

dokaz su tvoje rijeci:
kada cujem neke muslimane to zvuci isto kao da kazu: eh ka budemo usjpjeli da sve zene na svijetu nose shamiju, onda smo ostvarili cilj i uspostavili bozji zakon na zemlju.

komentar:
Cista je laz da bilo ko od muslimana tvrdi ovo sto im pripisujes. Nigdje neces naci rijeci nekog od islamskih autoriteta na osnovu kojih mozes zakljuciti ovako nesto. Pricas proizvoljno.

Covjece, sredi se malo. Ako hoces da budes od koristi i sebi i drugima prvo se informisi. Inace ces biti odgovoran za sirenje smutnje.

• Poruku poslati

9

sve je budalastina sto ne pasuje u konceptu vrhovnom islamskom invizitoru. ahhhh muslimani ginu u ceceniju, kashmir, bosnu, svugdje a vama glavni problem kako da pokrijete zenu. na koju god diskusiju islamista da odem smao pricaju o zenama.
sve bi ja vas u zatvor potrpo dok muslimani na svijetu ne rijeshe probleme koji su stvarno vazni i koji se stvarno ticu svakoga. pa kad se muslimani oslobode onda bih vas pustio opet na narod da ga trujete i da pokrivate zene i da skrecete paznju od stvarno vaznih problema muslimana. pa ti samim tim sto si stavio na avatar kip slobode u shamiju pokazuje cijeg duha dijete si ti.

za mene je Bog svemoguci svugdje a za neke samo u shamiju, to je razlika. sta ces ima ljudi nize i vishe inteligencije, ne zamjeravam ja vama.

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

• Poruku poslati

10

Cijeg duha dijete je onaj sto trazi od svojih muslimanki da javno objave svoje slike u donjem vesu ?

• Poruku poslati

11

osim toga ovo je za mene i glup naslov pod tema religija. citav islamski svijet je pod kontrolom tudjih sila, zaokruzen , svigdje na svijetu se muslimani proganjaju a neki muslimani hoce da oslobadjaju zapadne zene. tipicni simptomi gubljenja realnosti iz vida. oslobodi ti prvo tebe i tvoju bracu u sandzak, bosnu, ceceniju pa posle oslobadjaj zapadne zene.

ovo sto ovi islamski fundamentalisti (trovaci muslimana) rade je isto kao kada bi ja sutra imao ispit iz matematike a citav dan i noc prije ispita razmisljao o problemu klime u japanu. a najgore je josh kad bi tjerao i druge da se sikiraju o tome.

• Poruku poslati

12

hahaha pa sta im fali, bash su sexy u donjem veshu. steta sto me nisu poslusale hihihih

sta bre vi mislite ko ste vi. da sam ja tvoje vlasnistvo da si me kupio na pijac pa da mozes da upravljas mojim mislima. nisam ja od onih koje se plashi fashizma, ja uzimam sebi slobodu da iskazujem svoje misli. taj fasizam islamskih fanatika ne djeluje kod mene.

nebih imao nista protiv da administrator izbrishe moj post, jer pokushavam da se drzim teme objektivno. ali kao covjek osjecam ponekad duznost da se borim protiv fashizma.

• Poruku poslati

13

osim toga ko mi nadje Ajet iz Kurana dje pishe da zena treba da pokrije kosu dobija od mene nagradu.

ja nigdej nisma mogo da nadjem. pokrivanje kose zena je sunna a ne farz. ali ipak bi volio da mi neko navede Ajet gdje tacno pishe da kosa treba da se pokrije, mozda nisma dobro procitao.

14

theother way round

Nesto mi se cini tacs da si opasno zalutao. I to znas na koji nacin? Upravo na onaj koji stalno sam opisujes. Govoris o tome kako mediji svasta ljudima u glavu uteravaju, a drugo ne izgovaras (i o Islamu) osim onoga sto si upravo od raznoraznih sa takvom idejom (medija) i pokupio (ne primetivsi mozda). I znas sta je nejveci problem? Sto pola stvari koje govoris ne stoji. Jos od samog starta. I dzaba ti posle nadogradjivanje i dokazivanje, i izvlacenje dokaza kad se krene sa zamenjenom temom. Stvarno bi trebao da preispitas svoje stavove, i zapitas se oko nekih stvari.
Zalosno je sto je situacija suprotna onome sto ti govorris: vise ljudi (sekularista) se trudi (i vise na tome energije trosi) da otkrije pokrivenu zenu, i svet ubedi da je to greska (kao sto ti radis), nego sto ljudi se trude i energiju na isti nacin trose da zenu pokriju. Meni je pokrivanje ispravna stvar (kao i sve sto je propisano).. ima svoju svrhu, dimenziju, i deo je objave (koje je kompletna, i samo kompletna savrsenstvo). Na kraju to je i subjektvina stvar (najvise zene). Ti imas pravo da biras (kao i svako drugi), pa siroko ti polje. Neces nikom od nas odgovarati i ne boj se toga. Najlepse sto od muslimana (pravih mozes cuti) su saveti i govori o ispravnom (kao i primenjivanje toga). Cinjenica da se svet (Amerika) lomi da slomi svest ljudi o Islamu je samo jos jedan dokaz vise Njegove ispravnosti. A jedan od nacina je onaj koji je izgleda na tebi proradio. I mnoge druge (nemoralne) stvari na kojima oni (nemoralno) zaradjuju pare, se jedino dovode u pitanje zbog prisustva Islama u svetu. Polako sve ljudske pokrete i drustvene konstitucije menjaju u pravcu legalizovanja onog sto rade. Islam ne mogu i zato se bore svim silama da to ucine. Samo jedan detalj: nemogucnost prostitucije pocinje vec od same shamije. A ne postoji nesto sto ti mozes da odseces od objave i kazes da nema smisla. Onda cinis nesto sto je crkva (i svestenstvo) jednom uradila sa Bilijom i tu nastaje kolaps. Samo savrsenstvo moze da opstane nepromenjeno. I kao takvo mora da opstane.
Niko ti ne osporava pravo (pogotovu tamo gde si) da imas pogled na svet kakav hoces (po zapadnjacima je najbolje da je vera u zadnjem dzepu- imas je, ali je koristis samo kad ti zatreba da ti ne bi smetala). Ali sa pravom ti ed kaze da pazis o onome sto govoris. Mozda nisi ni svestan, ali postajes deo onih koji pokusavaju da ruse ono sto im smeta. Takvi mogu biti samo losi ljudi. Ti po njima mozes biti dobar samo jer imam pases. A ne moras biti los, mozda samo pogresan durbin koristis. Treba ti ispravan. A nije ti sve na svetu otvoreno (trebale su ed- navodnice na onom komentaru mislim). Nikom nije. Sto ne razumes ne mora biti pogresno, a ne valja ga objasnjavati iz tame. Kljucni princip verovanja je u tome da verujes u ono sto ti se kaze. Pogotovu tamo gde svetla nemas. Gde vidis normalno da ces gledati ( i videces isto sto je i receno), ali po tami ne valja lutati i nagadjati i pricati svasta. Odgovoran postajes za stvari koje ne mozes da nosis. Svestan ili nesvestan. Poslusaj ed-a. U pravu je.
Svako dobro. Selam i pozdrav.
mogu ja da se potpisem i bolje...

Administrator

Urednik foruma

(121)

• »Administrator« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

15

Malo paznje

Nekoliko priloga ove teme je izbrisano jer ne zasluzuju da se nalaze na ovom forumu. Naime radi se o licnom prepucavanju diskutanata i to na prilicno niskom nivou.
Naravno usledile su i opomene.
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

• Poruku poslati

16

ja sam njemacki drzavljanin, uzimam drogu, idem svaku noc u javnu kucu, idem na dzumu petkom, slavim shabat subotom pa onda nedeljom u crkvu. moze mi se jer mi drzava garantuje to pravo. a pomalo znam bosanski jezik i isto koristim pravo slobode da pishem sta hocu istovremeno pazeci da ne uvrijedim nikoga.
a ako se neko osjeca provociran ili uvredjen stim sto mu moje misljenje ne pasuje, onda je on sam kriv. ni ja kada idem ulicom ne osecam se provociran od drugih sto nemaju istu frizuru kao ja.

ja ovdje nikog ne vredjam i postujem tudja misljenja i pokushavm objektivno da disktujujem. a kada neko svakog vredja kada mu misljenje ne odgovara onda je on fashista a ja koristim svoje pravo da branim moju slobodu.

ja ovdje ne propagiram nikakvu ideologiju niti tjeram nekog zorom da misli kao ja. a niti se sjecam da je mene neko kupio kao roba pa da mi naredjuje kako ja treba da mislim.

a naravno akceptiram kao clan foruma i pravo vlasnika da me istjera ili da me opomene ili da mi kaze koju ja ideologiju smijem ili moram samo da propagiram.

kada se na primjer (kao sto se deshavalo) komunistickom sistemu u rusiji nije svidjalo sta pishe neki ruski pisac onda su ga oni isterali ili je on napustio zemlju i otishao tamo gdje ima slobodu da pishe. ja sam na pocetku procitao uslove ovog foruma i mislim da ne prekrishavam nikakva pravila. tamo nije rijec o tome kako ja moram da mislim i koju ideologiju ja samo mogu da propagiram. i josh jednom da napomenem da ja nisam nicije vlasnistvo.

ja bih mogao isto da zamislim da jedna srbin ili njemac ovdje dodje i diskutuje o nekim religioznim pitanjima, naravano pazeci da nikog ne uvrijedi. a bogami ako se neko osjeca uvrijedjen sto ja drugacije mislim i sto drugaciju frizuru imam onda mu ja nisam kriv.

neznam da li su ovdje neki culi o rijecima kao tolerancija ili demokratija. tolerancija znaci da trpimo drugacija misljenja a demokratija je isto sloboda misljenja ljudi ukoliko ne ugorzavaju prava drugih. a drzava brine o tome i stiti prava ljudi.

pa ako sam ja reko da se neko pokaze u donjem veshu ja nisma njegov vlasnik pa da on mora. a niti je neko drugi vlasnik svih zena pa da mora da ih stiti. nego je drzava ( u ovome slucaju administrator) duzan da stiti zene od perverznjaka kao mene.

provokacija ili vredjanje je tek tada kada ja nekog ugrozim ili uvrijedim licno a ne samim tim stosma ja druagiciji. to je onda intolerancija od drugih.
pa ima ljudi koji su na primjer orijentalisti i pricaju o islamu iako nisu muslimani. niko nemoze njima da zabrani da to pricaju i kako pricaju. tako i ja sebi uzimam pravo da pricma o cemu hocu. nevredjam nikoga, pokushavam objektivno da diskutujem itd.
fala bogu sam slobodan covjek pa nije mi naredjeno kako smijem da mislim.

eto nadam se da smo se razumjeli. a kada se neko pojavi kao musliman a koristi fasisticke ili komunisticke metode onda to mrzim naravno.

a bogami i hrabrost je isto dici ruku protiv fasizma pa neka on nosio islamski mantil.

17

Ne verujem da ikoga zanima to da li ti ides u javnu kucu, gde petkom a gde nedeljom, niti bilo koga zanima (pretpostavljam) kako se ti cesljas. Niko ti ni ne brani da govoris sta mislis, a odgovara ti se (kao sto ti je ed odgovorio) kada govoris o necemu vrlo pogresno i to javno. Navodis cinjenice koje ne stoje i na tome gradis misljenje kojim si samo samog sebe ubedio. Postoje ljudi koji izucavaju druge religije i drustva, ali ti ljudi ukoliko donose zakljucke o njima, a nisu njihovi pripadnici, a izjasnjavaju se javno definitivno pokusavaju nesto lose i pogresno reci. Da znaju sta je ispravno prestali bi onda o tome govoriti sa strane. Ne verujem da me ovde kontas, al nebitno. Skontaj samo ono sto ti je ed rekao (a i meni se desavalo da tako gresim), da se neke stvari tako lako (pogresno) ne izgovaraju. Kontaj kako hoces, ali pazi sta pricas i kako izlazis u javnost sa tim. Niko ti ni to pravo nece uskratiti (u slobodnoj si zemlji), ali ti se ukazuje na greske. Nije neminovno da je bilo ko uvek u pravu. Izgleda da ti se cini da ti uvek jesi.
Sve najbolje. Pozdrav i Selam.
mogu ja da se potpisem i bolje...

• Poruku poslati

18

Selam...!

Zanimljivo je da si ti (NBG) prvi koji je reagirao na ovaj tekst o stanju zapadne zene...

Kasnije, vracajuci se na link kog je dao ED, nadjoh i dijagnozu tvoje bolesti.

Sam tekst koji je prenesen s stranice za koju je naveden i link ima za cilj da otvori oci muslimanima i muslimankama kako ne bi krenuli putem onih za koje MISLE da srecno, prosperitetno, civilizovano - i ne znam ni kako sve ne - zive…

Ima za cilj da potvrdi tu grubu stvarnost koja definira stav zapadnog (savremenog) covjeka i njegovih istomisljenika spram zene i to da je zena kod njih, prije svega, objekt naslade…

To si potvrdio i ti na topicu “Modna revija foruma” (prethodni link kog je dao ED) gdje si svojom izjavom:

“ja bih preporucio svim djevojkama ovog foruma da se jednog dana ili veceri ubucu kako one misle da je moderno i da se slikaju, scanniraju slike i ubace u ovom forumu. sta kazete na ovu ideju. mislim da bi bilo vrlo korisno pod temi moda.

moda dodjeg vesha isto bi bila interesantna ali to samo usput pomenu”.

samo dokazao sta zena znaci tebi, kako na nju gledas i to da bi kod tebe ta shamija, odista, mogla biti jedan od sustinskih problema.

Zalosno je kako su ostali ucesnici – sem izuzetaka - na onom topicu reagirali.

A ako je skidanje dokaz naprednosti, kulture, civiliziranosti, prosvijecenosti, emancipacije, slobode i drugog; onda su zivotinje (npr. goveda, bivolice, ovce, konji itd.) vec mnogo, mnogo, mnogo prije nas koracale tim stazama kulture, civilizacije, emancipacije... (Parafrazirano od Mustafe As-Siba’ijja, r.a.)

I zamislimo sad, te zivotinje i ono repa sto imaju pokusavaju njime zakloniti ono sto mogu od sramotnih mjesta, a ti “nas zapadlijo” trazis od djevojaka (valjda su vecina muslimanke) da ti nage (ili polunage) poziraju kako bi mogao hraniti svoje prljave porive i lijeciti svoju bolesnu mastu.

Pokazao si i totalnu nestabilnost pri iznosenju informacija (polozaj zene u arapskom svijetu).

Pokazao si, iako si nas mislio preplasiti time sto izjavljujes da zivis na zapadu, neinformisanost o stanju muslimanke u drzavi iz koje se javljas (izjavom da je prelazak evropljanki na islam propagandni trik).

Pokazao si nepoznavanje najosnovnijih postulata ove vjere i to sta su njeni izvori (tvojim zahtjevom da ti se da ajet kojim se potvrdjuje obaveza pokrivanja zenske glave).

Pokazao si nedosljednost u komuniciranju onda kad si, sav zbrkan, poceo da lupetas o nekakvim isl. fundamentalistima, bijednom stanju muslimana (koje si pokusao popraviti modnom revijom), Ceceniji, Sandzaku itd.

Pokazao si mnogo toga, a sto sve zajedno, ili svako pojedinacno, govori kolika ti je i kakva svijest.

No svjetiljka Allahove vjere sija istim onim sjajem kojim je sijala od onih prvih trenutaka svog preseljenja na Zemlju… pa mozda se i probudis.

Jer, dobro neko rece:
”Spavati na svijetlu nije isto sto i buditi se u tami”

Tvoj san je predubok.

Selam…!

• Poruku poslati

19

a sta sam ja to pogreshno tvrdio? cinjenica je da se u eritreji i u egiptu vrshi obrezivanje zene. ako mi neverujes otidi sam i videces. stvarno neznam sta sma ja to pogreshno tvrdio. niti sam ja mislio tu loshe da pricma o muslimanima nego da ih navedem prvo na samokritiku prije nego stp pocnu da "oslobadjaju" zene na zapadu.

da bi se vratili temi. kao prvo ako mi nevjerujete citiracu murada hoffmana, pametan covjek njemac koji je studirao na harvard i preshao ka islamu i sam pishe da u Kuranu ne pishe tacno da zena treba da pokrije kosu i da zavisi od kulture da li se kosa smatra kao sramni dio tijela. ali istina je da je Muhamed a.s to preporucio. ja ne pricam o vjeri po svom cejfu jer sma naveo cinjenice i baziram na islam. a za ono sto sam reko za veru u srce isto nisam sam izmislio jer sám poslanik kaze da je najvaznije imati iman. vjeru u srce. osim toga cinjenica je isto da su muslimanske zemlje pod kontrolom zapadnih ili drugih zemalja. neznam da li pratite vjesti ali americke baze su u saudi arabiji, kataru, emiratima i uskoro u iraku. i kod takve katastrofalne situacije za muslimane pricati kako smo mi narod koji oslobadja zene na zapadu mislim ne samo da je van realnosti nego je i stetno za muslimane jer skrece paznju sa stvarno vaznih stvari.

nego ovdje se uopste ne radi o tome. ovdje se radi o tome da me ovaj tip prati kao licnog neprijatelja i pokushava svugdje da me vredja. jer me vec istjerao sa foruma novi-pazar.com pa i hoce odavde. hvala bogu mi nezna adresu inace bi mi dosho u kucu da mi prijeti. evo pogledaj pod drugu temu u religija da on mene licno non stop napada i bez ikakve veze sa temom me uporedjuje sa nekom njegovom rahimom sa sporetom.

ja sam lijepo rekao da mi treba prvo da nudimo alternativu kao muslimani da bi nas zapad pratio a mi to trenutno nismo. isto kao sto murad hoffman u njegovoj knjizi "islam kao alternativa" opisuje pitanje zene u islamu. a moje informacije o islamskim zemljama nisu iz iskljucivo iz zapadnih medija nego imam dosta kontakta sa muslimanima iz muslimankih zemalja koji zive u njemackoj i koji pricaju o realnom stanju samo sto naravno tamo ne smiju to da kazu.
niti kada kritikujem jednu stranu ne branim stim automatski drugu stranu. ja ne lazem samog sebe nego gledam realno stanje.

toliko sto se tice teme. kada sam gledao kako zapadni politicari pricaju o opasnosti od islamista nisma kao musliman mogao to da vjerujem jer sma mislio da je islam tolerantna vjera i da oni lazu. ali kada citam ove islamiste sta pishu onda sad stvarno i ja mislim da su oni opasnost za slobodu svakog covjeka i za drzavu.

• Poruku poslati

20

za siromashnog putnika

pa jesam to pisao i sta ces pokavren sam covjek. i ne zivim u tvoju islamsku drzavu nego u nemacku. mozes li mi sta. nije to nista da vidish kako sam ja inace pokvaren covjek. ali vidish ti meni opet nemozes da zabranish da ja pricam o matematici, filozofiji, religiji iako sma toliko pokvaren. nego smao mozes da me mrzis. ja nikad nisam tvrdio da sam ja pravi vjernik pa da treba da pratite mene. ja samo objektivno pricam svoje misljenje o svakoj temi ne vrejdam nikoga licno a da li se to nekom svidja ili ne, to me ne interesuje.

poslacu vashoj grupi "lovaca na vjestice preko interneta" preko pm moju adresu pa dodjite da me zapalite kao nevjernika. vazi? ako budete uspjeli :D

jesteli vi nezaposljeni pa nemate druga posla nego da trazite grijehe po internetu? sta je sa vama momci? jesteli vi normalni ? jesma li ja toliko vama vazan da ste se svi navalili na mene kao licnost?

ja se izvinjavam sto moram da skrecem sa teme. ali covjek navodi neke moje grijehe u nekoj diskusiji koja veze nema sa temom. fala bogu sto me neznaju licno pa mi me pod svakoj temi psovali kako mogu da pishem o nekoj temi kada sam proshle godine bio na plazu a to haram.

pa meni nije toliko stalo d aja pishem na forumima, ja to vishe radim iz dosade ovo mi nije glavno zivotno djelokao vama. ja mogu rahat bez foruma. osim toga ima i drugih foruma.

Social bookmarks