Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Fotograf

Zlatna sredina

(10)

• »Fotograf« je muško
  • »Fotograf« je autor ove teme

Datum registracije: 27.03.2007

• Poruku poslati

1

Petak, 26. Juni 2009

Michael Jackson

Preminuo Majkl Džekson

Kralj popa Majkl Džekson preminuo je u četvrtak uoči ponoći po srednjeevropskom vremenu u Los Anđelesu. Džekson je umro od posledica srčanog napada, potvrdio je u petak, dvadeset minuta posle ponoći (15:20 po lokalnom vremenu) "Los Anđeles Tajms". Vest o smrti pop zvezde prvo je objavio "selebriti" sajt TMZ, a zatim su mediji širom sveta počeli sa oznakom "hitno" da prenose informacije, u prvi mah nepotvrđene, da je Džekson umro.

BBC i CNN su jedan sat posle ponoći potvrdili da je Džekson umro. Za CNN je vest o smrti pevača potvrdio Brajan Oksman, portparol porodice Džekson. BBC još od pre ponoći (po evropskom
vremenu) bez prekida prenosi atmosferu ispred i oko bolnice u kojoj je Džekson. Petnaestek minuta posle ponoći (po našem vremenu), ispred bolnice je počeo da se okuplja veliki broj fanova
Univerzum se još uvek širi a ja nemam mesta da parkiram auto.

emir-RA

Zlatna sredina

(26)

• »emir-RA« je muško

Datum registracije: 03.07.2008

• Poruku poslati

2

Petak, 26. Juni 2009

hhmmmm zbunjen sam, dal da kažem : neka počiva u miru ( ili šta već u tom smislu ), ili pak da mu uputim posljednji selam

volio bih da je netko prije mene sa tim uletio na ovu temu :D
Na vatru odgovori vatrom !

HANY

Učenik

(10)

• »HANY« je žensko

Datum registracije: 22.04.2009

• Poruku poslati

3

Petak, 26. Juni 2009

Meni je bas zao.....

Ne mogu da verujem da se to desilo,ali to je sto je... :( :(
Samo ne znam dal je on primio islam??Jer sam cula dosta o tome,a ne znam tacno sta se desilo....

• »informatic_boy« je muško

Datum registracije: 29.06.2008

• Poruku poslati

4

Subota, 27. Juni 2009

Kao da je bitno je li primiso islam ili nije?? Kakve to ima sad veze... Njega više nema i sad treba tugovati a ne raspravljati neke krive drine...

• »Mandelbrot« je muško

Datum registracije: 04.05.2009

• Poruku poslati

5

Subota, 27. Juni 2009

Citirano

Orginalno od informatic_boy
Kao da je bitno je li primiso islam ili nije?? Kakve to ima sad veze... Njega više nema i sad treba tugovati a ne raspravljati neke krive drine...

U pravu si, njegov privatni zivot ne moze umanjiti njegovo delo i nacin na koji je promenio svet muzike.

Secam se kad mi je bilo 5 godina i kad sam pokusavavo da uradim njegov ''moon walk'' :)) , i dan danas ga nisam savladao.

Covek je imao neznu dusu, veliko srce i bio je neverovatno talentovan.

;(

http://www.youtube.com/watch?v=l74Y_p6or00
A ovaj jabandzija, ocigledno, ne boji se ni dana, ni noci, ni sela, ni muhtara, ni vlasti, ni zvijeri. Mora da je ili krupan junak ili sitna pamet.

emir-RA

Zlatna sredina

(26)

• »emir-RA« je muško

Datum registracije: 03.07.2008

• Poruku poslati

6

Subota, 27. Juni 2009

mislim da ako bi smo čak na trenutak ostavili po strani njegov umjetnički i humanitarni rad i pričali samo o njegovom privatnom životu i skandalima koji su ga pratili, da bi smo i iz toga mogli zaključiti da svijet bez njega nikada ne bi bio isto mjesto I TO JE JEDNA VELIKA STVARNOST

zadužio je mnoge generacije koje će mu biti vječno zahvalne, a i mi ćemo odavde sa ovog mjesta : zbog svega, pa i zbog toga što se sjetio djece opkoljenog Sarajeva kad je bilo najteže
Na vatru odgovori vatrom !

sanjin-020

Zlatna sredina

(42)

Datum registracije: 14.05.2009

• Poruku poslati

7

Subota, 27. Juni 2009

Citirano

Slazem se da ne treba rasptavljati "krive drine", ali bas u ovom trenutku je bitno je li primio Islam ili nije. Sada kada ide svom Stvoritelju na poslednji Sud, itekako je bitno.

Juce se njegov brat obratio javnosti i iznmedju ostalog, na kraju, rekao: "...Majkl, volimo te i neka je Allah s tobom".

Iz ovoga se da zakljuciti da je porodica Dzekson bila naklonjena Islamu. Koliko je Islam prakticno bio prisutan u njihovim zivotima, to samo Allah dz.s. zna. Poznato je da americki crnci prihvataju Islam vise iz nekog pomodarstva negoli iz ubedjenja.

Sve u svemu, uz Elvisa Prislija (za one koji neznaju, Majkl je bio ozenjen Elviosvom jedninicom Lizom i bio sa njom dvije godine u braku) i "Beatlese", Majkla Džeksona smatraju najvećim fenomenom popularne muzike 20, ali i početka 21. vijeka.

Kada je Bosna u pitanju, Majl se zaista dokazao kao humanitarac, tako je u, ratom razoreno Sarajevo 24. novembra 1992. godine poslo 43 tone hrane, lijekova, pokrivača i zimske odjeće u vrijednosti od 2,1 milion dolara. Pomoć je, u saradnji s Organizacijom "AmeriCares" obezbijedila fondacija "Heal the World", koju je osnovao sam Džekson.

U decembru iste godine fondacija je pomogla u dostavljanju dodatnih potrepština djeci BiH, ovog puta u saradnji s Organizacijom "Operation Christmas Child". Tada je u Bosnu stiglo 30.000 pari cipela, školskog pribora, igračke, fotografije i pisma podrške koja su uputila djeca iz Velike Britanije.

Jedne prilike pitali Poslanika s.a.w.s:
"Može li vjernik biti kukavica? - Da! – odgovori Poslanik s.a.w.s.
- Može li vjernik biti škrtica? - Može! - odgovori Poslanik s.a.w.s
- A može li vjernik biti lažov? - E to ne može!... – odgovori Božiji Poslanik s.a.w.s.” (hadis biljezi Malik)

HANY

Učenik

(10)

• »HANY« je žensko

• Poruku poslati

8

Subota, 27. Juni 2009

Citirano

Pa meni je bitno,ali ja njega postujem i volim takvog kakav je...Njega nece niko zameniti,to se zna... ;( ;( ;(

Jaeger

Zlatna sredina

(10)

• »Jaeger« je muško

Datum registracije: 02.07.2003

• Poruku poslati

9

Subota, 27. Juni 2009

Citirano

Orginalno od HANY
Samo ne znam dal je on primio islam??Jer sam cula dosta o tome,a ne znam tacno sta se desilo....

Pa saznat ces kada ga budu sahranjivali i kako ga budu sahranjivali.
Basimi veririm, Sancakin bir tasi vermem!

Jahja

Profesionalac

(10)

• »Jahja« je muško

Datum registracije: 15.08.2007

• Poruku poslati

10

Subota, 27. Juni 2009

BIo je kralj, vest me iznenadila, jer takvi ljudi ne umiru svaki dan(nemam pojma sta mi ovo znaci), bio je jedan od najvecih muzicara na svetu.
Svi smo Allahovi i svi se Njemu vracamo.

Phikret

Profesionalac

(10)

• »Phikret« je muško

Datum registracije: 27.07.2002

• Poruku poslati

11

Nedjelja, 28. Juni 2009

Evo obraćanja Jermany-a Jackson-a, Michael-ovog brata. Poslednja rečenica je ključna.

http://www.mujahideenryder.net/2009/06/2…ays-i-love-you/

HANY

Učenik

(10)

• »HANY« je žensko

• Poruku poslati

12

Nedjelja, 28. Juni 2009

E sada nema sumnje da je primio islam...Veoma mi je drago zbog toga....Samo ne znam kada mu je dzenaze...

MATRIX

Zlatna sredina

(10)

• »MATRIX« je muško

Datum registracije: 22.04.2007

• Poruku poslati

13

Ponedjeljak, 29. Juni 2009

Upravo pročitah da je bio u sekti "Nacija islama" :( Šteta, mislio sam da je stvarno prihvatio islam.
我还记得

Jahja

Profesionalac

(10)

• »Jahja« je muško

• Poruku poslati

14

@Matrix sad si me izgubio :D . Vidim hany pise da jeste, a ti nesto u smislu kao da nije. Pa je li primio islam ili nije???

MATRIX

Zlatna sredina

(10)

• »MATRIX« je muško

Datum registracije: 22.04.2007

• Poruku poslati

15

Citirano

Orginalno od Jahja
@Matrix sad si me izgubio :D . Vidim hany pise da jeste, a ti nesto u smislu kao da nije. Pa je li primio islam ili nije???

Pa, basicly, "Nacija islama" više liči na hinduizam. Veruju da je Bog, koga eto i oni nazivaju Allah, došao na Zemlju u liku čoveka, a da je Ilajdža Muhamed (onaj čiji su ljudi ubili Malcolma X) bio Božiji poslanik.

To je "nacija islama", a možda je Majkl Džekson bio drugačijeg uverenja, nadam se. Sudeći po izjavama dadilje njegove dece - bio je pod njihovim snažnim uticajem.
我还记得

Jahja

Profesionalac

(10)

• »Jahja« je muško

• Poruku poslati

16

Aha, da ne bih da zvucim rasisticki, ali to je onaj crnacki islam u Americi. Pod njegovim ucenjem je, jedno vreme, bio i Malcom X i Muhamed Ali. Hvala Matrix.

E sad moj komentar, bolje ista nego nista :D

• »informatic_boy« je muško

Datum registracije: 29.06.2008

• Poruku poslati

17

"Džekson imao 45 kilograma i 13 operacija"
Ponedeljak, 29. jun 2009. 13:35

Strašni detalji izveštaja sa autopsije otkrivaju da je pevač bio potpuno ćelav, imao samo 45 kilograma, a na njegovom telu pronađeni su tragovi uboda iglom.

Majkl Džekson je nosio periku, imao je samo 45 kilograma, a kao posledice pokušaja oživljavanja, pevaču je polomljeno nekoliko rebara i nađena su četiri uboda iglom na grudnom košu u predelu srca.

Nekadašnja pop zvezda ličila je na skelet - detalji sa obdukcije pokazuju da je Majkl u stomaku u trenutku smrti imao samo polurastvorene tablete protiv bolova, kao i da je poslednjih nekoliko meseci imao samo jedan obrok dnevno. O tome svedoči i njegova težina - samo 45 kilograma.

Njegovi kukovi, butine i ramena imali su tragove uboda iglom, za koje se veruje da su tragovi injekcija protiv bolova koje je Džekson sebi sam ubrizgavao tri puta dnevno poslednjih nekoliko godina.

Rezultati autopsije pokazuju i brojne ožiljke od plastičnih operacija, kojih je bilo "najmanje 13", ali i potresne tragove oživljavanja preminulog pevača.

Patolozi su pronašli da je kralj popa izgubio skoro svu svoju kosu i da je u trenutku smrti nosio periku. Iznad levog uha video se ožiljak od nesreće koju je zadobio 1984. godine na snimanju reklame za "Pepsi" kada mu je plamen zahvatio kosu.

Nekoliko rebara mu je bilo polomljeno kao posledica pokušaja oživljavanja, a na grudima, u predelu srca, pronađena su četiri uboda iglom. Lekar Konrad Marej koji je bio prisutan kada je Džeksonu pozlilo, objasnio je ubode rečima da je pokušao da mu da injekciju adrenalina u srce "kako bi ga ponovo pokrenuo". Patolozi dodaju da su tri uboda zaista pogodila srce, ali da je bilo prekasno, kao i da je četvrti put "igla omašila i pogodila pevačevo rebro".

Modrica na kolenima i posekotine na leđima govore da je Majkl nekoliko dana pre smrti doživeo nezgodan pad, a pevačevo lice je bilo prepuno tragova od plastičnih operacija, pogotovo njegov nos - hrskavica je nestala, a desna strana nosa potpuno se urušila.

Nakon šokantnih nalaza autopsije mediji i brojni prijatelji pevača i njegove porodice zapanjeni su činjenicom da je "čitav tim lekara dozvolio da Majkl godinama propada", ali i time da je doktor Konrad Marej, kojeg je koncertna agencija AEG Live unajmila da brine o pevaču, pristupio činu oživljavanja "potpuno pogrešno".

Marej će morati da odgovara na pitanja koja se tiču prve pomoći koju je pružio pevaču kao i to zašto mu je davao usta na usta i masirao srce pre nego što je pevača postavio na čvrstu podlogu i ispravio mu glavu i tako "potrošio dragocene minute", pogotovo u svetlu činjenice da je policajcima rekao da je "Majkl disao kada ga je pronašao onesvešćenog".

Eksperti dalje dodaju da je moguće da je šteta nastala i kada je pevaču stavljena maska sa kiseonikom, nakon čega je odmah i intubiran.

Ironija je u tome što se pevač uspešno oporavljao od raka kože - sa grudi su mu intervencijom odstranjene maligne ćelije, nakon čega se pevač prema lečima lekara uspešno oporavljao.

(MONDO)

• »Sandzak Beg« je muško

Datum registracije: 11.10.2007

• Poruku poslati

18

Kako je živeo tako je i završijo.
"...Allah ändert ja nicht, was mit einem Volk ist, bis sie ändern, was mit ihnen selbst ist..." (Koran: Sure 13, Vers 11)"

HANY

Učenik

(10)

• »HANY« je žensko

• Poruku poslati

19

Zalosti. .. . . .

Cela se najezi,mada se vidi po njemu kako zivi,ustvari videlo se. . . . . ?( ?( :( :( :( :( :( ;( ;( ;( ;(

Fotograf

Zlatna sredina

(10)

• »Fotograf« je muško
  • »Fotograf« je autor ove teme

Datum registracije: 27.03.2007

• Poruku poslati

20

Utorak, 30. Juni 2009

Citirano

"Džekson imao 45 kilograma i 13 operacija"
Ponedeljak, 29. jun 2009. 13:35

Strašni detalji izveštaja sa autopsije otkrivaju da je pevač bio potpuno ćelav, imao samo 45 kilograma, a na njegovom telu pronađeni su tragovi uboda iglom....

(MONDO)

Islednik: Džekson nije bio potpuno neuhranjen u vreme smrti

Kancelarija islednika grada Los Anđelesa demantovala je navode medija da je Majkl Džekson u vreme smrti imao samo 50 kilograma.

Britanski tabloid "San" je objavio da je došao do autentičnog izveštaja sa autopsije tela kralja popa u kojem se navodi da je Džekson bio neuhranjen, da u njegovom stomaku nije bilo ništa osim polurastvorenih tableta i da je bio gotovo potpuno bez kose.

Kako je naveo "San", uprkos tome što je imao dugačke i iscrpljujuće probe za svoje predstojeću povratničku turneju, Džekson je imao samo jedan obrok dnevno.
Prema pisanju tabloida autopsija je takođe otkrila da je Džekson imao modrice zbog nedavnog pada, brojne ožiljke i ubode po telu, što od injekcija protiv bolova, što zbog brojnih plastičnih operacija, a otkriveno je da je od pokušaja reanimacije imao slomljena rebra.
Međutim, zvaničnici su danas saopštili:
"Takav izveštaj nije potekao iz ove kancelarije. Ne znamo odakle te informacije potiču. One nisu precizne, a deo je potpuno pogrešan", navedeno je u saopštenju.

Saopštenje se ne odnosi na ceo izveštaj i ne demantuje precizno sve navode "Sana", koji je takođe naveo da je pevač dobio četiri injekcije adrenalina, od kojih je jedna promašila srce i ubola rebro.
Mediji prenose i da je utvrđeno da je Konrad Marej, kardiolog koji je pokušao oživljavanje nekon prestanka rada srca, zahvat izveo neprofesionalno jer je ostavio Džeksona da leži na krevetu iako je opšte poznato da se veštačko disanje i masaža srca obavlja na tvrdoj podlozi.

Dr Čarls Najt, kardiolog i sekretar Britanskog kardiovaskularnog društva, rekao je "Skaj njuzu" da su injekcije adrenalina verovatno date Džeksonu u bolnici nakon što druge metode oživljavanja nisu uspele.

Nalazi navodne autopsije koji ukazuju na pevačevo izuzetno loše zdravstveno stanje su suprotni ranijim izveštajima da je pevač bio u dobroj formi pre svoje smrti, pogotovo kad se uzme u obzir da je morao je da prođe čak 50 različitih medicinskih testova kako bi dobio zeleno svetlo za zvaničnu potvrdu planiranih povratničkih koncerata u Londonu.

Sahrana u sredu?
Kralj popa će verovatno biti sahranjen u sredu na svom ranču "Neverland", otkrio je sinoć porodični prijatelj, a navodi "San". On je dodao da članovi porodice preminulog pevača još uvek odlučuju da li će to biti privatna ili javna ceremonija. Porodični advokat Brajan Oksman je rekao sinoć da ne može da zamisli da će porodica odlučiti da izostavi Džeksonove obožavaoce.

Izvor: http://www.blic.rs/svet.php?id=99518
Univerzum se još uvek širi a ja nemam mesta da parkiram auto.

Social bookmarks