Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško
  • »ed« je autor ove teme

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

1

Petak, 16. Decembar 2005

Ministarstvo za dijasporu i Draza Mihajlovic

Ministarstvo za dijasporu Republike Srbije je na svoju zvanicnu internet prezentaciju postavilo sliku cetnickog vojvode Draze Mihajlovica. Taj potez je izazvao burne reakcije u zemlji i svijetu.

Kakvo je vase misljenje o tome?

Relevantni linkovi:

Ministarstvo za dijasporu
Saopstenje za javnost Zajednice sandzacke dijaspore
Reakcije na forumu B92
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

Spain

Profesionalac

(10)

• »Spain« je muško
  • »Spain« je zabranjen

Datum registracije: 04.09.2005

• Poruku poslati

2

Subota, 17. Decembar 2005

Sto se mene tice bas me briga sta ce Srbi raditi i u sta ce vjerovati i koga ce preferirati. Meni je bitno da oni na bilo koji nacin ne stete mojem narodu.

Hvala.
[SIZE=5]ZELENO, VOLIM TE![/SIZE]

adodado

Početnik

(10)

Datum registracije: 11.08.2005

• Poruku poslati

3

Kostunjava vlada samo i opstaje zahvaljujuci cetnicima.D bi to odrzavala mora da im podilazi.

Spain

Profesionalac

(10)

• »Spain« je muško
  • »Spain« je zabranjen

Datum registracije: 04.09.2005

• Poruku poslati

4

Ne radi se ovdje o opstanku ove vlade, vec se radi o tome da vecina Srba u Srbiji je takvog stava.

Hvala.
[SIZE=5]ZELENO, VOLIM TE![/SIZE]

Sandzacki_sin

Zlatna sredina

(10)

• »Sandzacki_sin« je muško

Datum registracije: 20.03.2004

• Poruku poslati

5

Nedjelja, 18. Decembar 2005

Vala se ovo Spaine itekako tiče nas. Ono šta oni rade, koga preferiraju i šta vjeruju itekako može da nanese štetu našem narodu. ZSD je dobro reagovala i jasno iznijela argumente zašto slika toga ološa ne smije da bude na zvaničnom sajtu jednog ministarstva.

Šta sad, ustanovio si da su većina srba za njega treba to jednostavno prihvatit kao takvo. E pa većina bošnjaka je protiv njega, a MI smo u pravu, pa neka to ONI prihvate. Oni koji vole Dražu su ili nenormalni ili neinformisani. A čisto sumnjam da je mnogo neinformisanih, dobro se vidjelo u Bosni da horde četnika nisu zakopali svoje kame i nisu zaboravile kako i nad kime da ih koriste. Pa ako ih je milion – onda ih je milion nenormalnih. Ako ih je dva miliona onda ih je dva miliona nenormalnih. Ako su svi srbi onda su svi nenormalni. Bogu fala, nisu svi, ali poenta je da po ovom pitanju treba itekako biti isključiv i da nema mjesta nikakvom kompromisu.

A ovo ima direktne posljedice po ovaj narod. Sad su kao fol u parlamentu izglasali da su četnici bili antifašisti i mnogo dobri momci. Pa sutra će, aman, neka druga vlada da izglasa da su Karadžić i Mladić bili nekakvi oslobodioci i heroji. To bi bio veliki zulum prema žrtvama ovog rata, kao što je zulum proglasiti Dražu za nekakvog oslobodioca prema žrtvama njegovih kasapina.
[SIZE=3]Istina koja oslobađa je najčešće ona istina koju ljudi ne žele da čuju.[/SIZE]

• »Dipche_boy« je muško

Datum registracije: 27.04.2005

• Poruku poslati

6

Nedjelja, 18. Decembar 2005

da

Saopstenje Sandzacke dijaspore je stiglo u slobodnu televiziju REGIONALNU TELEVIZIJU i odmah je objavljeno i pokriveno slikama sa web stranice pomenutog ministarstva.

Sto se tice nekih komentara na racun vlade Srbije
mislim da su ovo poslednji izdisaji jednog "antihaskog lobija" da podsetimo da vladu sa sacinjavaju:
DSS SPS G17+ RADIKALI i SDA
i bash se pitam dal su POSLANICI Omeragic i Dzudzevich reagovali na ovo!
Verovatno da nisu jer ni nece a i sto bi.
Ovo steti nama nasim gradjanima i ljudima u dijaspori i svakako je ovo i nas problem.
No nije ni za cuditi jer su ova ista vlada i ove gore pomenute clanice koje sacinjavaju vladu izjednacile "CETNIKE I PARTIZANE" i nije ni za cuditi za ovaka postupak.
NIJE BITNO STA KAZU LJUDI, BITNO JE DA ZNAS STA TI PRICAS!

Tutinac

Zlatna sredina

(10)

• »Tutinac« je muško

Datum registracije: 05.09.2004

• Poruku poslati

7

Ponedjeljak, 19. Decembar 2005

Samim tim sto sede u ovoj vladi predstavnici koalicije Lista za Sandzak (necu reci "bosnjacki predstavnici") a ne protestuju protiv ovog - logicno je da onda podrzavaju ideju i slike sa sajta.
[SIZE=3][SIZE=4]"VELIKIM BOGOM SE KUNEMO DA ROBOVI BITI NEĆEMO"[/SIZE] [/SIZE]

muhadzer

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 08.11.2004

• Poruku poslati

8

I ranije je ovdje bilo govora o nekim aktivnostima ovog ministarstva, tacnije receno o jednom pamfletu koji propagira povecanje nataliteta Srba, i u tekstu koristi Bosnjake i Albance u jednom vrlo negativnom kontekstu. Mi smo se nagledali i naslusali ovog smeca po srpskim medijima i glasilima svih vrsta, no nas brine sto se ovo radi takodje u jednoj kljucnoj drzavnoj instituciji kao sto je ministarstvo!!
Zamislite, na svoju zvanicnu prezentaciju, drzava Srbija postavlja sliku jednog fasiste odgovornog za genocid nad bosnjackim narodom tokom 2.svjetskog rata. Pa zar junaci moraju biti sve neki banditi koji pale sela i gradove, ubijaju i zlostavljaju zene, djecu i nejac. X(
Ne znam kako Spain misli da to nije nas problem?! Sve da je ovaj tip sjekao recimo shume po Shumadiji dovoljno je da dignemo svoj glas protiv, a ne sto je sjekao glave bosnjackom zivlju. Mozemo li sad zavuc glavu u pijesak.
Gospoda politicari i elita u Srbiji, na tako nisku razinu spustaju svijest svoje baze. Ceprljajuci po njihovoj niskoj strasti gledaju kaku korist da uzmu iz svega ovog za sebe a ne vide da je ovo "budjenje demona" dalo i daje nenadoknadivu stetu najvise Srbima. I onda poslije apeliraj za mnozenje, cini se da ce skoro kukati ne za razmnozavanjem nego za pukim opstankom.
Svijet pociva na cetiri stuba: znanju ucenih, pravdi mocnih, hrabrosti odvaznih i molitvi pravednih.

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

Datum registracije: 04.01.2005

• Poruku poslati

9

Zajednica sandžačke dijaspore protestuje zbog fotografije Draže Mihajlovića na Internet-sajtu Ministarstva dijaspore Srbije.

Edin Salković, predsednik Zajednice, u pismu ministru za dijasporu Vojislavu Vukčeviću protestuje zbog toga što je na Internet-prezentaciju Ministarstva postavljena slika četničkog komandanta iz Drugog svetskog rata Draže Mihajlovića, o čemu je pisao i B92.

"Postupak je u najmanju ruku čudan pošto ste nam poručili da je Ministarstvo za dijasporu i naše, da postojite da biste nama služili i da želite da nas zbližite s matičnom zemljom. Iz tih razloga, verujemo da Vaše ministarstvo nije ministarstvo samo srpskog naroda, već svih državljana Srbije i Crne Gore, a čin postavljanja slike Mihajlovića na zvaničan sajt Ministarstva je šok za sve Bošnjake", navodi Salković u pismu.Salković konstantuje da su Bošnjaci iz Sandžaka duboko pogođeni tim potezom i da je Zajednica sandžačke dijaspore zabrinuta. "Smatramo da su naši međusobni odnosi, koji su, s obzirom na naša prva iskustva s Ministarstvom za dijasporu, krenula linijom razumevanja, tolerancije i međusobnog uvažavanja, a na dobrobit i Srba i Bošnjaka, tim činom ugroženi", navodi se u pismu.

www.b92.net
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško
  • »ed« je autor ove teme

• Poruku poslati

10

Evo linka koji vodi direktno do te vijesti:

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?…nav_category=12

PASHA

Zlatna sredina

(5)

• »PASHA« je zabranjen

Datum registracije: 29.01.2004

• Poruku poslati

11

Utorak, 20. Decembar 2005

Dipche boy

Citirano

Saopstenje Sandzacke dijaspore je stiglo u slobodnu televiziju REGIONALNU TELEVIZIJU i odmah je objavljeno i pokriveno slikama sa web stranice pomenutog ministarstva.
Sto se tice nekih komentara na racun vlade Srbije
mislim da su ovo poslednji izdisaji jednog "antihaskog lobija" da podsetimo da vladu sa sacinjavaju:
DSS SPS G17+ RADIKALI i SDA
i bash se pitam dal su POSLANICI Omeragic i Dzudzevich reagovali na ovo!
Verovatno da nisu jer ni nece a i sto bi.
Ovo steti nama nasim gradjanima i ljudima u dijaspori i svakako je ovo i nas problem.
No nije ni za cuditi jer su ova ista vlada i ove gore pomenute clanice koje sacinjavaju vladu izjednacile "CETNIKE I PARTIZANE" i nije ni za cuditi za ovaka postupak.

[SIZE=3]Prva i osnovna stvar je da dajem potpunu podrsku ZSD. [/SIZE] Medjutim mene brine jedna stvar ovdje se toliko lazi i dezinformacija iznosi da to vec prelazi svaku normalnu mjeru ljudskog razuma.
Prvo Dipche Ministar za ljudska i manjinska prava je taj koji bi trebao da stiti interese i mene i tebe kao Bosnjaka u ovom kao i u mnogim drugim slucajevima ne radi to. Nije se oglasio povodom ovoga i stao u zastitu nas bosnjaka sa institucionalnog nivoa. A vidim bez imalo stida i srama pominjes radikale da su u vladi a i sam znas da su ti isti radikali na vlasti u Pazaru i Sjenici sa tvojom (SDP) partijom. A sto se tice kako ti kazes slobodne RTV od koga ste je to vi oslobodili kada ja svaku noc vidim neka nova srpska imena na vasoj TV a vidim i da ste kao Bosnjaci manjina u toj tv kuci, 90% novinara su vam SRBI pa reci mi onda od koga ste vi to ''Oslobodili'' RTV?

SoSS

Učenik

(10)

Datum registracije: 02.07.2004

• Poruku poslati

12

Utorak, 20. Decembar 2005

Bosanski Internet mediji su isto prenijeli vijest o Protestnom pismu ZSD Ministarstvu za dijasporu.

http://www.24sata.info/portal/pregled.php?ArtID=15232
U SoSS-u smo...

SoSS

Učenik

(10)

Datum registracije: 02.07.2004

• Poruku poslati

13

Četvrtak, 22. Decembar 2005

Kosovski Turski medij Yeni Dönem je isto prenio vijest u vezi sa postavljanjem slike Draze Mihajolovica na zvanicni sajt ministarstva za dijasporu.
http://www.ydhaber.com/gunun_haberleri.p…2-2005-10:11:00
U SoSS-u smo...

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško
  • »ed« je autor ove teme

• Poruku poslati

14

Četvrtak, 05. Juli 2007

I ovome dodje kraj. Kampanja u kojoj je učestvovala i ZSD je urodila plodom. Sajt Ministarstva za dijasporu ne "krasi" više slika četničkoj komandanta Draže Mihajlovića. Nova garnitura uministarstvu, novi izgled sajta.

http://www.mzd.sr.gov.yu

alBazari

Profesionalac

(10)

• »alBazari« je muško

Datum registracije: 09.12.2002

• Poruku poslati

15

Četvrtak, 05. Juli 2007

Šteta!

Ranije smo bar znali na čemu smo.

Ovako...

"Ko se odvaži i radi brzo biće izbavljen,
dok i tragalac koji je spor može gajiti samo nadu." (Hz. Alija)

Social bookmarks